Ldnford Christie eist «j Topruiters op Indoor Leiden excuses van het IOC Tweede nederlaag op rij van Philidor 2 Uitstekend debuut volleyballers Aspasia 149r 1. 'rsA xenos Quick Boys te sterk yoor Roodenburg Vrouwen Dekker redden het niet tegen HSRC 2 Sprankelende aanbiedingen omdat Xenos 15 jaar jong is. OEMEENTE NOORDWIIK PAGINA .18 SPORT WOENSDAG 12 OKTOBER 1988 LONDEN (Reuter) - Linford Christie, de Engelse sprinter die tij dens de Olympische Spelen in Seoul na de diskwalificatie van Bert Johnson tweede werd op de 100 meter en met 9,97 seconden een nieuw Europees record vestigde, eist excuses van het Inter nationaal Olympisch Comité. LEIDEN - Quick Boys heeft zich geplaatst voor de halve finale van het Zilveren Molen-toernooi. De Katwijkse zaterdageersteklasser versloeg Roodenburg gisteravond op het LFC-terrein met 3-1. In tegenstelling tot Roodenburg kwam Quick Boys gehavend bin nen de lijnen. Johan Jonker, Hans van der Plas, Leen van der Plas, Dennis-Jan Mieras, Rob Kraan en doelman Tom van der Niet ontbra ken om uiteenlopende redenen. Een gehavend Katwijks bleek niet temin goed voor de zege. John van Berkel bracht Roodenburg aan vankelijk aan de leiding. Nog voor de pauze zorgde Gert Aandewiel voor de gelijkmaker. In de slotfase trok Quick Boys dank zij treffers van Jaap van Duyn en Martin Rog de winst naar zich toe. Christies naam werd in Seoul in verband gebracht met een doping- affaire. Na de finale van de 200 me ter werden in de urine van de En gelsman sporen van het verboden preparaat pseudo-efedrine aange troffen. De medische commissie van het IOC sprak de Engelsman, die het middel had gebruikt om een een hoest te bestrijden, vrij omdat de hoeveelheid verboden stof te ge ring was om maatregelen te ne men. Christie zei gisteren tijdens bijeenkomst in Londen, waar hij werd uitgeroepen tot de Engelse atleet van het jaar, excuses te ver wachten van het IOC. „Ik heb zeer gelukkige herinneringen aan Seoul maar ook enkele minder aangena me wat betreft de dopingcontrole. Ik vind dat het IOC mij excuses moet aanbieden omdat zij mijn naam ten onrechte aan de pers heb ben doorgegeven en alles wat ik daarna heb moeten doormaken. Pas nadat ik naar huis had gebeld hoorde ik precies wat er aan de hand was". Linford Christie, die als vierde eindigde op de 200 meter, had ter bestrijding van een hardnekkige LEIDEN - Wout Jan van der Schans is de enige ruiter uit het na tionale springkwartet dat op de Olympische Spelen in Seoul aan de start verscheen die in de komende dagen ook op Indoor Leiden te zien zal zijn. De andere drie zijn op weg naar Helsinki. Ook Johan Heins staat op de startlijst. De oud-Euro pees kampioen is na enkele jaren niet actief te zijn geweest in de wedstrijdsport bezig aan een in drukwekkende come-back. Heins zal het in de Leidse Groen- oordhal moeten opnemen tegen een groot aantal gevestigde en aan komende talenten, van wie ver- scheidenen aspiraties koesteren voor de volgende Spelen in Bar celona. De inschrijvingen zijn der mate talrijk, dat voor elke rubriek zeker dertig combinaties in de ring zullen verschijnen. Tot de deelne mers behoren Rob Eras, Albert Voorn, Eric van der Vleuten, Willy van der Ham, Sven Harmsen, Gert Meyer, Piet Raymakers, Marcel Dufour, Carolyn Lancaster, Dave Maarsse en Gabriël Coumans. Het springprogramma van In- door Leiden begint vrijdagmiddag om vijf uur met een concours over 1.30 meter, 's Avonds volgen twee klassieke concoursen over 1.40 en 1.50 meter. Zulke concoursen wor den ook op zaterdagavond ge sprongen. Voor zondag staan er drie concoursen op het program- hoest een middel gebruikt dat zon- Zoals gebruikelijk bij Indoor der recept verkrijgbaar is. Hij had Leiden wordt het springen gegar- dat ook aan de leiding van de Britse neerd met andere hippische verto- ploeg medegedeeld. ningen. Zoals het voorbrengen van LEIDEN - De overstap van Philidor 2 van de tweede klasse C naar de tweede klasse B in de landelijke schaakcompetitie heeft de ploeg vooralsnog geen goed gedaan. Tegen Paul Keres slikten de Philidor-reserves de tweede nederlaag op rij: 3-5. Buiten remises van Wim Vriend, Ab Smit, Heieen de Greef en Michiel Vergeer nam alleen Leen van Ofwegen een winstpartij voor zijn rekening. Invaller Van Duivenbode en Henriette de Greef kwamen er in hun partijen niet aan te pas, terwijl een betere stelling van Henk van Loon ook nog in verlies ontaardde. De Leidenaars zullen in de ze sterke poule nu terdege op hun tellen moe ten passen om niet in groot degradatiegevaar te geraken. Aanmerkelijk beter verging het de reserves van LSG, die een nuttige 4-4 tegen Utrecht 2 in de wacht sleepten. De kopmannen Dirk Sikkel en Jan Tolenaar leverden met goede winstpartijen ten koste van Bor en Dekker belangrijke bijdragen aan het gelijke spel. Re mises waren er voor Albert Westra Hoekzema (tegen Cathy van der Meije), Raoel van Ketel, Folkert Geertsma en Theo Piket (na een flit send tijdnoodduel). Peter van de Boogaard had LSG 2 over de streep kunnen trekken, maar hij ging in hoge tijdnood het schip in. Een regelmatige verliespartij van Kees van Zijp tegen Meindert van der Linde hielp de Utrechtse reserves alsnog aan 4-4. In de derde klasse D zorgde het debuteren de De Zwarte Pion 1 voor een sterke revan che. Na het 1-7 pak slaag dat de ploeg in de openingsronde tegen het herboren Konings club had opgelopen. Titel-outsider Fischer Z werd met een 3-5 overwinning prompt alle eventuele illusies ontnomen. Op de hoogste borden waren de Lissenaren uitstekend op dreef. Met name de winstpartij van kopman Joost van Hal tegen De Savorin Lohman mocht er zijn. Maar ook Jos Lemmers, Jan Bakker en Rob van de Aardweg (die binnen 1 1/2 uur zijn bord vaarwel kon zeggen) lieten met hun overwinningen een sterke indruk achter. Met ook nog eens een vlotte winst van Aad Lommerse aan het zegerijtje toegevoegd, stond De Zwarte Pion al voor de tijdcontrole op een ruime voorsprong. Zelfs Richard Go- 4ijn, Aad van de Poel en Sjaak Ruigrok had den lange tijd perspectief op een goed resul taat, maar zij beten alsnog in het zand: 3-5. Het Alphense ASC stevent in de derde klasse C bij een voorlopige 3 1/2-3 1/2 stand op een 4-4 gelijkspel af tegen het overigens niet bijster sterke Laren. Kopman Peter Passe- nier moest een zwak gespeelde opening duur bekopen, een verlies dat ongedaan werd ge maakt door een overwinning van broer Her- bert. Op de staartborden boekten Leen de Jong en Herman Stakenburg moeizame ze ges. Daar stond echter tegenover dat Wim Mechelse en Tiemen Apeldoorn zich lang zaam van het bord zagen gedrukt. Een rustige remise van Gert-Jan Baas bepaalde de stand op 3 1/2-3 1/2. Het voordeel dat Onno van Dijk in zijn afgebroken stelling bezit lijkt onvol doende voor de winst. LSG 3 ging met 3 1/2-4 1/2 de boot in tegen de reserves van Tal. Simon Duindam, Michiel Hocks, Andres Lind, Ada van der Giessen en Peter van der Heijden waren allen goed voor remises. Een gedegen winst van Remmelt Ot- ten werd ongedaan gemaakt door een terecht verlies van Klaas Hagendijk. De laatste LSG- kansen op winst gingen teloor, toen Leo Huijsdens zijn tegenstander in goede positie een volle dame cadeau deed: 3 1/2-4 1/2. Arabische volbloeds (alle avon den), een show van de Gele Rijders van het korps Rijdende Artillerie (vrijdagavond), een demonstratie van tuigpaarden (zaterdagavond) en een monster-carrousel van 16 paarden en evenveel pony's, bere den door leden van de maneges Liethorp in Leiderdorp en Reyer- bos in Ridderkerk. Er zijn ook nog optredens van artiesten: Gerard Joling op vrijdagavond, Ome Wil lem op zaterdagmiddag en René Schuman op zaterdagavond. Ten slotte hebben de nationale kampioenschappen van het Arabi sche Volbloedpaarden Stamboek op vrijdag en zaterdag onderdak gevonden bij Indoor Leiden, dat zijn eerste lustrum viert met toegangsprijs van vijf gulden v iedereen. LEIDEN De mannenploeg van volleybalvereniging Aspasia, op de valreep in de eerste klasse van het rayon Leiden terecht gekomen door de promotie van Leython 3, debuteerde uitstekend in de nieu we omgeving. Leython 4 werd in eigen huis op een 1-3 nederlaag ge- tracteerd. Leython 4 miste Dennis Fokké en Steve Netto node. Aspasia, dat met name in defensief opzicht een goede indruk achterliet, won de eerste set afgetekend met 5-15. La ter, toen aan Leidse kant Willem Spierdijk was ingebracht, viel er nauwelijks meer krachtsverschil te constateren. De Koudekerkers ble ken uiteindelijk de gelukkigste ploeg: 16-14, 10-15 en 14-16. Het derde mannenteam van DAC, dat een matige voorbereiding achter de rug heeft, verloor in Alphen met 1-3 van Gemini/Kangeroes 3. Setstanden: 8-15, 15-9, 2-15 en 12- 15. Aarlanderveen speelde gelijk te gen het tweede team van Gemini- /Kangeroes. Door goed te blokke ren won Aarlanderveen de eerste twee sets met 15-12 en 16-14. Ver volgens wreekte zich het feit dat de thuisclub geen wisselspelers ter beschikking had. Mede door de in breng van de uit de jeugd overge komen Remco Onderdelinden en Ronald de Mooy pakte Gemini de volgende reeksen met 11-15 en 3- 15. SKC stelde danig teleur door in Leiden met 0-3 van Ridderveld te verliezen. De Alphenaren, met Ad van Willigen als steunpilaar, ble ven steeds ruim aan de positieve kant van de score: 6-15, 10-15 en 6- 15. DVO leed in Rijnsburg zijn twee de nederlaag. RW, gezegend met meer lengte, won met 3-0 (15-13,15- 11 en 15-8). Toch moet het DVO moed geven dat het beter speelde dan een week eerder tegen Grafi con 2. Datzelfde Graficon ontmoet te dit keer Liusna. Opnieuw won nen de Leidenaars. Het werd 3-0 via scores van 15-8, 15-7 en 15-13. Door de komst van Gijs Walraven en Nico Klein heeft Graficon be duidend aan aanvalskracht gewon nen. Dat ondervond ook Liusna, dat teveel persoonlijke fouten maakte om een bedreiging te vor- Bij de vrouwen moest het debu terende Valken op bezoek bij het uit de promotieklasse gedegra deerde WW. De ploeg uit Valken burg ondervond meteen dat het in de eerste klasse niet mee zal vallen het hoofd boven water te houden. Kansloos werd ze door WW afge serveerd: 3-0 (15-6, 15-2 en 15-5). Ook LUSV gaf zijn visitekaartje af. De studentes versloegen S'70 gede cideerd met 3-0. EUROPA CUP I Werder Bremen (WDI) - Dynamo Oost-Berlijn 5-0 (1-0) Eerste wedstrijd 0-3. Bremen naar vol gende ronde. WK PARAMARIBO Tweede ronde: Valneris (Sov) - Gantwarg (Sov) 1 -1N'Diaye (Sen) - Tsjizjow (Sov) 0-2, Korenevs- ki (Sov) - Autar (Sur) 1-1, Kemp (Sur) - Baljakin (Sov) 0-2, Sadiek (Sur) - Alfaisie (Sur) 2-0, Wallen (CoR)- Leandro (Bra) 0-2, Jansen (Ned) Van Aalten (Ned) 1 -1Issalène (Fra) - Sijbrands (Ned) 0-2, Van der Zee (Ned) - Bonnave (Fra) 1 -1José Maria (Bra) - Clerc (Ned) 0-2. Stand: 1BaljakinBonnave. Clerc. Leandro, Sij brands, Tsjizjow en Valneris 3 punten, 8. Van Aal ten, Gantwarg. Jansen, José Maria, Korenevski, N'Diaye, Sad.ek en Van der Zee 2 punten. 16. Alfaisie, Autar en Kemp 1 punt, 19. Issalène en Wallen 0 punten. KNSB-COMPETTTIE, tweede ronde TWEEDE KLASSE B: DSC - Charlois-Europoort 2 5-3; Philidor Leiden 2 - Paul Keres 3-5; MEMO - De Baronie 5 1/2-2 1/2; HMC - Bloemendaal 4 1/2-3 1/2; HWP 2 (SvG) - ZSC/Saende 3 1/2-41/2 De Ooievaar 3 1/2-4 1/2; HMC 2 - OSV 3-4 (progn 3 1/2-4 1/2); LSG 2 - Utrecht 2 4-4 DERDE KLASSE C: DSC 2 - Pat Mat 6-2; De Uil - De Amstel 3 1/2-4 1/2; MEMO 2 - Oud Zuylen 3 1/2-4 1/2; ASC Laren 3 1/2-3 1/2 (progn 4-4); LSG 3 - Tal 2 3 1/2-4 1/2 DERDE KLASSE D: HZP - DD 3 2-6; Konings club - Nieuwendam 7-1BSG 3 - Krimpen a/d IJs- sel 2 5 1/2-2 1/2; Watergraafsmeer 3- Caissa 3-5; Fischer Z - De Zwarte Pion 3-5 WARMOND - Zonder de gebles seerde Mary Gillies en nog niet be schikbare Esther Lieben heeft Dekker Squash de reserves van HSRC niet van de winst kunnen af houden. Juist tegen deze ploeg hadden de Warmondsen ten min ste drie punten gedacht te zullen pakken. Nu werd het na een 2-0 voorsprong door Domique Fleur en Liz Weare toch nog 2-2 en door een betere gamescore zelfs 2-3 voor HSRC 2. Domique Fleur had eigenlijk met 3-0 moeten winnen van de nummer één van HSRC 2, Caroline Bregnar. Ze liet zich de tweede ga me ontfutselen (9-1, 9-10, 9-6, 9-4) ontfutselen als gevolg van enkele slordigheden. Technisch was de sterkste Warmondse absoluut de beste. Liz Weare maakte tegen Ka- te Smith geen fout: 9-1,9-1,9-5. On nodige punten weggeven ligt ook niet in de aard van Weare. Nolly Bennink knokte voor wat ze waard was. Niemand verwacht ook anders van haar, maar Sue Harvey had een te groot technisch overwicht om de Warmondse vete rane dé kans te geven om haar spel letje van ontregelen te spelen. Met 9-4, 9-6 en 9-1 werd het 2-1 in games voor Dekker Squash. Invalster Vivienne Aalders, de nummer één van Dekkers tweede team, moest proberen om de ge routineerde A-speelster Marjon Sherren ten minste één game af te pakken. Natuurlijk lukte dat niet. De drie klassen verschil kon zij niet overbruggen. Maar de 9-0, 9-0, 9-1 winst voor Sherren was zeker ge flatteerd. In de eerste divisie waren de vrouwen van LSRC kansloos te gen Kampong. In Utrecht werd het 0-4 zonder ook maar een game- winst. De resultaten waren: Sandra Bakker- Danny Hiep 2-9, 5-9, 0-9, Kitty Klaassen- Mirjam Bleijen- burgh 3-9,2-9,7-9, Karin Zwiers-El- len Schurink 6-9, 2-9, 5-9, C-laire Freling- Ellen Luten 3-9, 5-9, 0-9. FRANK BONTE Zak lekker onderuit in deze komfortabele armstoel. Weer 'n voorbeeld uit onze enorme collectie rieten meubelen. In wit 169 - In Java-bruin Een lekker kopje thee schenk je uit een theepot met hand beschilderde bloem motieven 8.95. Bijpas sende mok slechts 95 Prachtige mondgeblazen gla zen in diverse uitvoeringen. Da's heerlijk drinken uit zo'n sierlijk glas..Wijnglazen in verschillende QC modellen v.a. M «v Coupe 4.95. Bierflute 3.95 Decoratief prikbord in naturel en wit. 40x60 cm QC en 60x100 cm 1^ Vanaf Rolgordijnen van vinyldoek. Effen wit, altijd 180 cm hoog. 180 cm breed, slechts 29.95 150 cm breed, slechts 19.95 120 cm breed, slechts 14.95 90 cm breed, slechts 9.95 60 cm breed, QC slechts Handige en modieuze rieten koffer. Met leuke sluiting en veel bergruimte. 40 cm 19.95 35 cm 14.95 30 cm O Wissellijsten in diverse maten, 50x70 cm 17.95 40x50 cm 9.95 30x40 cm 7.95 24x30 cm 4.95 18x24 cm 3.95 13x18 cm 2.95 10x15 cm 95 In 't schemerduister steek je gezellig 'n kaars aan. Doos met 14 kaar sen (verkrijgbaar in 5 kleuren), goed voor 126 branduren. Laat de V winter maar komen met deze warme, bontgevoerde suède sloffen. Maat 35 t/m 45. QJ Leiden, Haarlemmerstraat 170a, tel. 071-133511. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Noordwijk maakt overeenkomstig het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat de raad van de gemeente Noordwijk in zijn vergadering van 27 september 1988 heeft besloten te verklaren dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor gedeelten van gebieden beho rende tot: I. het bestemmingsplan Oude Zeeweg, ten behoeve van een perceel gelegen aan de Oude Zeeweg 22, kada straal bekend gemeente Noordwijk, sectie G, nr. 2122, één en ander zoals op de bij dit besluit behoren de situatieschets is aangegeven; II. het bestemmingsplan Kern Noordwijk-Binnen, ten be hoeve van een perceel grond gelegen tussen het St. Jeroenspark 11-18 en 19-34, kadastraal bekend ge meente Noordwijk, sectie F, nr. 5149 (ged.), één en ander zoals de bij dit besluit behorende situatieschets is aangegeven. De onder I en II genoemde voorbereidingsbesluiten tre den in werking op donderdag 13 oktober 1988 en liggen vanaf genoemde datum ter gemeentesecretarie, afdeling volkshuisvesting voor een ieder ter inzage. De afdeling volkshuisvesting is gevestigd in kamer 1 -22 van het ge meentehuis, Voorstraat 42 en is op werkdagen voor het publiek geopend van 08.30 tot 12.30 uur. Noordwijk, 12 oktober 1988

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18