TOTO KNVB ziet stijging Van Poppel toch naar ploeg Post Teun van Vliet wil weg Mitchell blijft bij Feyenoord Fans in de cel Romario wil verzekering Wim Meuleman overleden DINSDAG 11 OKTOBER 1988 SPORT PAGINA 15 SCHIPHOL (GPD) Koningssprinter Jean-Paul van Pop- pel heeft gisteren eindelijk de lang verwachte handteke ning gezet onder het tweejarig contract met Panasonic. Vlak voor zijn vertrek naar Australië, waar hij deelneemt aan de achtdaagse Sun Tour, bekrachtigde de 26-jarige Bilthovenaar de overeenkomst voor hem en de man die hij meeneemt van SuperConfex, Michel Cornelisse. Van Poppel, dit seizoen goed voor. dertien overwinningen, waarvan vier in de Tour de France, wordt bij Post de topsprinter in de etappe wedstrijden. Voor Eric Vanderaer- den is er in dat soort werk een vrije re rol gereserveerd. De Belg zal ook weer de eerste beschermde man worden in de klassiekers, zeker nu Post dreigt Teun van Vliet kwijt te raken aan TVM. Post bevestigt, dat hij begin deze maand een brief heeft ontvangen van Van Vliet, waarin deze vraagt om ontbinding van zijn contract, dat nog doorliep tot en met 1989. De Amstelveense ploegleider ont kent overigens, dat Van Vliets plannen iets te maken hebben met het aantrekken (voor veel geld) van Van Poppel. Post: „Van Vliet is er al met me over begonnen toen er van Van Poppel nog geen sprake was. Kort na de Tour. We hebben toen een paar gesprekken gehad, zijn con tract is aangepast, maar toen hij nieuwe aanbiedingen van buiten kreeg vroeg hij andermaal om een aanpassing. Daar heb ik mijn be denkingen over. Uiteindelijk kan Van Vliet, door allerlei oorzaken, dit seizoen geen prestaties overleg gen die zo'n nieuwe aanpassing rechtvaardigen". Post benadrukt, dat Van Vliet 'nog niet weg is'. „Hij heeft gete kend, en ik denk dat ik hem daar toch aan zal houden. Hij schermt met éen positieverbetering bij TVM, maar die zal hij eerst moeten waarmaken. Verder zeg ik er niets over. Maar onze advocaten zijn na tuurlijk ook niet gek. Of het wel zin heeft met onwillige renners te blij ven doorgaan? Als je een zakelijke overeenkomst hebt, moetje ook za kelijk kunnen handelen". Post ergert zich wel aan de affai re. „Wat is de waarde eigenlijk nog van contracten, als ze continu moe ten worden opengebroken of een zijdig worden verbroken? Ik heb zo vier of vijf renners, die ik kwijt zou willen, maar die ik niet weg kan doen omdat ze nog een verbin tenis voor '89 hebben. Als ik die op straat zou zetten is de beer los. Mis schien dat Van Vliet daar e^n op lossing voor weet. Misschien dat hij ze kan meenemen...?" Post legde gisteren nog een der de renner vast: de 21-jarige Mün- chenaar Thomas Dürst. Heel wat ploegen, o.a. de nieuwe formatie van Kuiper en ook Jan Raas heb ben naar de Westduitser gedongen, maar Post is met hem gaan strij ken. Dürst was dit seizoen opgeno men in de Westduitse baanselectie. Hij geldt als een van de meest geta lenteerde wegrenners van zijn land. Ook Jan Raas contracteerde een Duitse amatuer: Peter Gansier, een wat minder bekende renner, maar evenens een talent. PDM-renner Peter Stevenhaagen blijkt te elfder ure te hebben afgezien van een overstap naar Fagor. Hij was niet ROTTERDAM (GPD) - Dave Mitchell heeft de aanbieding van Aberdeen naast zich neer gelegd en Hans Kraay gister avond medegedeeld, dat hij zijn contract bij Feyenoord uit dient. Volgens de Australiër is het één van de moeilijkste be slissingen in zijn carrière ge weest, te meer daar zich op de valreep nog een Schotse top club voor hem meldde. „Die club", aldus Mitchell, „wilde me tegen elke prijs bin nenhalen. Ik hoefde maar te vertellen, hoeveel ik bij Aber deen kon gaan verdienen en men zou nog dieper in de bui del tasten. Daardoor ging ik twijfelen, omdat het aanbod van Aberdeen al geweldig was. Maar ik heb bewust de sportie ve belangen en mijn gezin laten prevaleren boven de financiën. Ik vond dat ik het mijn vrouw en dochter van twee maanden niet kon aandoen voor de zo veelste keer te verhuizen. Ik wil bij Feyenoord drie seizoenen vol maken". Het feit dat het gros van de spelers hem gisteren voor de training liet weten, dat zij hem liever niet zagen vertrekken, heeft volgens de 26-jarige aan valler eveneens een rol ge speeld bij zijn beslissing om in Nederland te blijven. „Feye noord is de fijnste van alle clubs, die ik tot op heden in mijn carrière ben tegengeko- overtuigd van de komst van de Franse ploeg met Spaans kapitaal, en koos voor het Zwitserse team van Paul Köchli, Helvetia, waar hij ploegmaat wordt van o.a. Steve Bauer. De Haarlem mer wordt er de derde Nederlan der, naast Veldscholten en Man- ders. PETER OUWERKERK SALONIKI (ANP/SID) - Tien supporters van de door Rinus Is raël getrainde club PAOK Saloniki zijn veroordeeld tot gevangenis straffen van 14 tot 27 maanden. De Grieken waren vorige week gear resteerd na de UEFA Cup-wed strijd tegen Napoli, waarin PAOK werd uitgeschakeld voor de twee de ronde. Al tijdens het duel had den de supporters flessen en ande re voorwerpen naar de scheids rechter en de spelers van Napoli, onder wie Maradona, geworpen. Na de wedstrijd, die in 1-1. eindig de, hadden de fans auto's en win kels in de binnenstad vernield. Rolstoelbasketballer Ben Klerks neemt op Schiphol afscheid van zijn zoontje Toine, die de Nederlandse afvaardiging naar de Paralympics - de Olympische spelen voor gehandicapten - is komen uitzwaaien. De uit 146 sporters bestaande Nederlandse ploeg, met ex-Leiderdorp basketballer Frits Streijl en de Leidse arbiter Ton Visser, is gisteren vertrokken naar Seoul. De Paralympics beginnen zaterdag en duren acht dagen, (foto anp>- Romario, de nieuwste aankoop van PSV, na aankomst met het Braziliaans elftal in België. (foto RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse aankoop van PSV, Romario Souza de Faria, dreigt morgen niet te spelen in de vriend schappelijke wedstrijd tegen Bel gië als de Braziliaanse bond voor dat duel geen speciale verzekering voor hem regelt. Romario eist die polis, van een niet genoemd be drag, omdat hij geen enkel risico wil nemen voor het medisch onder zoek in Eindhoven op donderdag. Hij wil zich fit melden. De Olympische topscorer, die gisteren naar Antwerpen afreisde, gaf bij zijn vertrek geen verder commentaar over de verzekering. Hoewel hij liet weten zich ander maal graag te presenteren voor een internationaal publiek, wil de nieu we vedette geen onnodige risico's nemen in een vriendschappelijke interland. Romario's voorzichtigheid is deels begrijpelijk. Vrijdag werd hij tijdens de training van Vasco da Gama van het veld gedragen. Hij had slechts een lichte spierverrek- king, maar besloot zondag niet te spelen tegen Inter Porto Alegre. Wel werd hij bij die wedstrijd hartstochtelijk toegejuicht door 20.000 Brazilianen, toen hij op het veld afscheid nam. Romario ont ving een aandenken voor zijn pres taties in Seoul, waar hij zeven keer scoorde. Niet voor André van der Louw ech ter. De sectievoorzitter betaald voetbal, alleen bij hoge uitzonde ring aanspreekbaar, probeerde de indruk te wekken dat de bomen in Zeist, dank zij het Europese kam pioenschap, weer tot in de hemel groeien. Volgens Van der Louw is de opleving vooral te danken aan de onvermoeibare activiteiten van de voetbalbond. „We zitten niet stil", meldde de voorzitter, die de onvolprezen actie 'Met de Cup op de Kiek', waarbij verenigingen, te gen betaling, een weekeinde lang de Europese beker in hun clubhuis ten toon mogen stellen, als voor beeld noemde. Met een heus pro motieteam, de 'KNVB-roadshow', denkt de voetbalbond in den lande eveneens een belangrijke slag te kunnen slaan. De zogenaamde 'KNVB-club- kaart' is een andere, nu reeds om streden, Zeister uitvinding. Van der Louw kondigde aan dat de kaart binnen zes weken aan de man gebracht zal wórden. Het Oranje- paspoort, een mislukking eerste klas, belandt daardoor definitief in de vuilnisbak. Zonder lidmaat schapskaart wordt het in de toe komst onmogelijk om wedstrijden van het Nederlands elftal te bezoe ken. Nieuw is het plan overigens geenszins. Hans Schraders van de Federatie van Betaald voetbal Or ganisaties (FBO) heeft het plan al jaren in zijn bureaulade liggen. Verkooppraatje De verwachting luidt dat de KN VB volgend jaar 150.000 clubkaart houders ingeschreven zal hebben. Leden van de club ktinnen ook op andere voordeeltjes dan een voor keursbehandeling bij interlands (kortingen op KNVB-artikelen en dergelijke) rekenen, aldus Van der Louw in zijn verkooppraatje. De clubkaart gaat jaarlijks vijfentwin tig of, voor KNVB-leden en pas- ADVERTENTIE De Rotterdamse club heeft gisteren wel R'egi Blinker van de loonlijst afgevoerd. De 19-ja- rige linksbuiten is tot aan het eind van dit seizoen verhuurd aan BW Den Bosch. Aanvaller Ton Krommendijk mag, als hij interesse heeft, bij Sparta gaan spelen. Afgelopen zondag had B [H| m niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa f 40.000,-. Dus als u'ns echt uw slag wilt slaan.. I poorthouders, twintig gulden kos ten. Hoewel de club wordt opgericht om redenen van veiligheid, ver wacht de KNVB er toch een slaatje uit te kunnen slaan. Om de kaart houders onderdak te brengen, wordt een speciale BV opgericht. Het bedrijf zal commerciële activi teiten gaan ontplooien. De kans be staat dat de BV zich op het terrein (reclame, sponsorwerving en der gelijke) zal wagen dat de KNVB tot nu toe voor het sportmarketingbu reau Inter Football reserveerde. Het startkapitaal van de nieuwe loot aan de Zeister stam mag er zijn. Als inderdaad 150.000 mensen zich als lid laten inschrijven, vloeit er, per jaar, ruim drie miljoen in de kas. Vice-voorzitter Marten Kaster- mans, bij afwezigheid van de (voor spoedig) van een hartinfarct revali derende Jo van Marle gisteren in Almere woordvoerder namens de KNVB, meldde naar aanleiding van het jaarverslag dat de bond fi nancieel kerngezond is. De aanwas van nieuwe leden stelt de KNVB echter het meest tevreden. Het af gelopen seizoen liep het ledental voor het eerst sinds jaren niet terug hoewel met een daling van 40.000 rekening was gehouden en dit seizoen konden de clubs reeds 20.000 D-, E- en F-junioren als lid begroeten. Het ledental van de KNVB steeg daardoor naar on geveer 990.000. Rapporten Wekt de KNVB de indruk zich nauwelijks raad te weten met het EK-succes, Thijs Libregts hulde zich gisteren in minder zware neve len. „Het wemelt in Zeist van de rapporten. Het wordt tijd dat er eens wat mee gedaan wordt". Bla kend van energie meldde de bondscoach dat hij vier doelstellin gen probeert te verwezenlijken. „En het Europees kampioenschap fungeert daarbij steeds als lokmid del". Om de gapende kloof tussen Jong Oranje en het A-elftal te over bruggen, wil Libregts het Olym pisch elftal nieuw leven inblazen. Modegril In de Leidse voetbalwereld is een nieuwe modegril ontstaan: Het dreigen met terugtrekken uit het toernooi om de LD-Cup, als uit het veld gestuurde spelers voor de reguliere competitie worden geschorst. Vorige week meldde zich Ter Leede-lid Blan- kespoor bij het bondsbureau met een mededeling die de woede wekte van de doorgaans stoïcijn se KNVB-administrateur Cor van Steijn. Enkele weken gele den fungeerde Quick Boys al als een soort 'trendsetter' in deze modegril. Daar ging het overi gens niet om de kleintjes, maar om de groten: de zaak Tom van der Niet. Dat bleek dus geen inci dent. "Als de rode kaart van één van onze spelers gevolgen heeft voor de competitie, trekt Ter Leede Cl zich terug uit de LD-Cup stelde Blankespoor 'Leider dorp' op de hoogte van het Sas- senheimse dreigement. Het inci dent speelde zich vorige week af tijdens de eerste ronde van het dit seizoen gestarte evenement. Ter Leede moest op bezoek bij Stopipwijkse Boys, won met 18- 1, maar zag vlak voor tijd een van de spelers worden weggestuurd. Voor de goede orde: het betreft hier voetballertjes in de leeftijds categorie 13-14 jaar. De mededeling van Blanke spoor, die momenteel vakantie viert in Spanje, sloeg in als een bom. Bondsbestuurder Albert Klunder, tevens lid van de toer- nooicommissie, kon weinig be grip opbrengen voor de actie van Blankespoor: "Waar zijn we nu in hemels naam mee bezig, als ook jeugdlei ders al dreigen met terugtrekken. Een kwalijke zaak. Als bond pro beren we de clubs zoveel mogelijk te laten spelen en dan gebeurt dit". Navraag leert evenwel dat Blankespoor op eigen houtje heeft gehandeld. Jeugdvoorzit- ter Cees Batenburg weet niets van een "dreigement" af. "En als iemand het zou moeten weten, dan ben ik dat wel. Het enige wat ik van de zaak afweet, is dat er wat trammelant is ont-% staan rondom het wegsturen van een speler van Ter Leede. Maar daii mag natuurlijk nooit reden zijn om te dreigen met terugtrek ken. Dat gaat wel heel ver en ik sta er absoluut niet achter. Wij vinden het toernooi een juist een leuk initiatief. Binnen het be stuur zullen we deze zaak intern uitzoeken". Wordt vervolgd derhalve. Akkoordje De aangescherpte regels bij UVS bieden voorlopig geen basis plaats meer voor zaalvoetballers. Zaalinternational Hans van Leeuwen heeft in overleg met trainer Ruud de Groot echter en kele mazen in de 'wet' weten te vinden. Afgelopen zondag glipte de kleine technicus op die ma nier alsnog het basisteam van de Leidse hoofdklasser binnen. Van Leeuwen stelt zich voortaan elke week vrijwillig beschikbaar als twaalfde man, maar werd eergis teren al gelijk nummer 11, omdat Marcel Valk te laat op het appèl verscheen. Terwijl er voorlopig dus eigenlijk slechts een bijrol voor Van Leeuwen is weggelegd in de Kikkerpolder, speelde hij tegen Papendrecht opeens de hoofdrol. i de bo- lacht de besnorde middenvel der, die UVS naar één punt leid de en zelfs nog bijna de winnen de treffer aantekende. "Maar in principe ben ik ge woon de vaste wissel bij UVS. Ik heb daar met De Groot een goede afspraak over gemaakt. Ik kom niet meer in aanmerking voor een basisplaats vanwege mijn zaalvoetbalverplichtingen die natuurlijk toenemen naarmate het WK nadert. Daardoor is dit akkoordje eruit gerold. Iedereen kan zich daar in vinden. Ook bij de spelers geeft het geen scheve gezichten. Ik ben natuurlijk ook geen onbekende bij UVS. anders kwi je misschien een dergelijke afspraak niet maken. Daarbij: ik probeer doordeweeks zo veel mo gelijk op de training te zijn. Hoe wel ik daartoe niet verplicht ben". De Groot was het snel eens met Van Leeuwen over de tus senoplossing. "Hans stelt zich zo positief op, dat ik niet om zijn bereidwillig heid heen kon", verklaart de trainer de stand van zaken. Bij UVS wordt op de ze manier het nuttige met het aangename verenigd. Want Hans van Leeuwen gaat toch elke week kijken naar de club waar hij tien jaar in het eerste speelde. Dan kan hij net zo goed in zijn kloffie op de bank gaan zitten. "Precies", Ze zijn schaars, de spelers die vragen om een plaats op de reser vebank... ALMERE (GPD) Dank zij de inspanningen van de KNVB nadert het ledental van 's lands grootste sportbond opnieuw het miljoen. Of óndanks de inspanningen van de KN VB, dat werd in Almere niet helemaal duidelijk. De voetbalbond zou gisteren naar eigen zeggen tijdens een 'Voetbalcafé' opening van zaken geven over het even beroemde als be ruchte 'EK-effect', maar kwam niet verder dan wat triomfantelijk getrommel op de eigen borst. Of de successen van Oranje in Westduitsland werkelijk uitgebouwd zullen worden tot iets moois, is nog steeds een open vraag. Om dezelfde redenen moet het mi litaire/elftal, ooit een opleidingsin stituut, nu een ingeslapen gezel schap, eveneens nieuwe impulsen krijgen. „Aan de basis" gaat er volgens Libregts ook het een en ander ver anderen. Alle twintig afdelingen in Nederland kunnen in de toekomst beschikken over een full time-trai- ner, „een voetbalontwikkelaar die talent scout en selecteert, de afde lingsselecties traint en kader bij de clubs helpt opleiden". Het ministe rie van WVC neemt een deel van de financiering voor haar rekening. Die clubs zullen onder het modi euze motto 'Honderd Jaar Aanval len' in 1989 feest kunnen vieren. Op het programma van het eeuwfeest staan onder meer een duel tegen Engeland (13 december) en de or ganisatie van het WK-zaalvoetbal (januari), waarvan zaterdag in Noordwijk in aanwezigheid van FI- FA-voorzitter Havelange de loting plaats zal vinden. Wellicht in samenwerking met de afdelingen Haarlem, Twente en Noord-Brabant, die dan allen 90 jaar bestaan, hoopt de KNVB vol gend jaar het Europees kampioen schap voor nationale vrouwen teams te organiseren. Met of zon der EK-effect. PAUL ONKENHOUT Heldenwelkom Anthony Nesty in Paramaribo PARAMARIBO (GPD) - Anthony Nesty, winnaar van een gouden medaille voor Suriname tijdens de Olympische Spelen, is in Suriname binnengehaald als een nationale held. 'The golden turbo', zoals Nes ty wordt genoemd, werd door een kleine duizend fans, waaronder de Politiekapel en de minister van On derwijs op vliegveld Zanderij op gewacht. „Anthony is een rustige jongen", is de algemene opvatting in Suriname. Dat kan niet gezegd worden van zijn supporters. De meest gestelde vraag aan het pu bliek door de massaal uitgerukte radiostations was: „Hoe voel je je nu?" En het antwoord varieerde van „opgewonden" tot „beretrots". Nesty zelf beperkte zich tot de ver klaring: Trots te zijn en over vier jaar voor twee gouden medailles te zullen zorgen. Waarna hij door een strenge ordedienst („niet moeilijk doen") werd afgevoerd naar een ro de sportauto, die hem naar het grootste stadion van Suriname moest brengen voor de officiële huldiging. „Nesty is staatsbezit geworden", meende een verslaggever wiens microfoon door de ordedienst werd weggeduwd na het antwoord „goed" gekregen te hebben op de vraag aan Nesty: „Hoe gaat het". Een dominee onderweg zag in Nes ty's overwinning duidelijk het werk van God en hoopte dat de komst van Nesty een tijdwerk van vrede in zal luiden. DEN HAAG (ANP) Wim Meuleman, voorzitter van de KNVB in de pe riode van 1966 tot 1980, is gisteren in zijn woonplaats Naarden overleden aan een hartaanval. Meuleman werd 78 jaar. Meuleman voetbalde als jeugdspeler bij Quick Nijmegen. Zijn loop baan werd vroegtijdig afgebroken na een meniscusoperatie. Hij werd daarop scheidsrechter. Op 23-jarige leeftijd floot Meuleman reeds in de eerste klasse, toen de hoogste afdeling in het Nederlandse voetbal. Later verhuisde hij als verzekeringsagent naar Paramaribo, waar hij Zuid-Ame- rika bestreek. Wim Meuleman was geruime tijd voorzitter van de Suri naamse voetbalbond. Na terugkeer in Nederland bekleedde hij onder meer de voorzittersfunctie bij de voetbalclub Eindhoven. In 1966 volgde Meuleman Toon Schroder op als voorzitter van de KNVB. Op zijn beurt werd de Officier in de Orde van Oranje Nassau in 1980 opgevolgd door Jo van Marle. Wim Meuleman was erelid van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. DINSDAG 20.00.21.00 TV 5: Sports Magazine. 20.15-22.00 Did 2: Die Sport-Reportage: Europacup Voetbal. Werd er Bremen-Dy- namo Berlin (live) en Tatabanya-VfB Stuttgart (samenvatting). 20.30-21.30 Super: Sportsworld. 21.30-22 00 Super: Voetbal: internatio naal voetbalnieuws. 22.00-22.58 SKY: World Championship of Women's Golf: hoogtepunten van het toernooi in Georgia, Amerika. 22.00-23.05 Super: Nederlands Voetbal: competitie. 23.00-00.00 SKY: NFL American Foot ball. WOENSDAG 10.23-11.55 Did 1: Die Sportreportage. André van der Louw: Zeister bomen groeien weer tot in de hemel.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15