Noord-Hofland krijgt mogelijk bibliotheek 'Er is beslist geen sprake van ruilhandel Rijksweg 4 aan oostkant verbreed PAGINA 8 REGIO LEIDEN DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 Fiets Wemmen in Leiderdorp om diefstallen te beperken LEIDERDORP Op de Staten- daalder in Leiderdorp is gistermid dag onder toezicht van burgemees ter A. Bruggeman een aantal spe ciale fietsklemmen officieel in ge bruik genomen door de groeps commandant de rijkspolitie in Lei derdorp, H. Leppink, en de heren H.P. Levy, A. de Brouwer en P.W.S. van Leeuwen van respectie velijk het Elisabeth-ziekenhuis, het winkelcentrum Winkelhof en de Leiderdorpse ondernemersver eniging. Het plan om de speciale fiets klemmen te plaatsen is een geza menlijk initiatief van de gemeente, het Elisabeth-ziekenhuis en Win kelhof. Naast de klemmen staan speciale paaltjes waaraan de zelf meegenomen sloten kunnen wor den vastgekoppeld. De klerpmen zijn geplaatst om tot een vermindering van het aan tal diefstallen van rijwielen te ko men. De klemmen worden op di verse plaatsen in Leiderdorp neer gezet: 50 bij het ziekenhuis, 50 bij Winkelhof en 50 verspreid over het dorp, zoals bij het gemeentehuis. .Burgemeester Bruggeman liet gis- Voorschoten brengt wensen instellingen in kaart Bij het winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp nam groepscommandant H. Leppink gistermiddag een nieuwe fietsklemmen in gebruik. Burgemeester A. Bruggeman (geheel links) kijkt op enige afstand toe. teren bij de officiële ingebruikna me weten dat diverse klemmen ook bij bushokjes in het dorp wor den geplaatst. De klemmen hebben in totaal 28.550 gulden gekost. De gemeente betaalt de helft van dat bedrag. Het Elisabeth-ziekenhuis en Winkelhof nemen het overige deel van de kos ten voor hun rekening. Leiderdorp heeft bij het ministerie van binnen landse zaken een subsidie aange vraagd voor dit project in het kader van de bestrijding van de kleine criminaliteit. De subsidie-aan vraag is inmiddels afgewezen om dat het project geen 'experimen teel karakter' heeft. Leiderdorp heeft, zo werd gisteren eveneens bekendgemaakt, tegen dat besluit intussen bezwaar aangetekend. Pleidooi Zoeterwoude vindt geen weerklank ZOETERWOUDE - Ter hoogte maal drie rijbanen met de moge van Zoeterwoude wordt rijksweg 4 lijkheid tot twee keer vier rijstro- (Amsterdam/Rotterdam) definitief ken - op Zoeterwouds grondge- de oostkant verbreed. De extra rijstroken komen tussen de huidi ge weg en de Meerburgerwetering in. Dit schrijft de hoofdingenieur directeur van Rijkswaterstaat aan burgemeester en wethouders van Zoeterwoude. Het Zoeterwoudse pleidooi om juist aan de andere kant (Vlietland- zijde) tot verbreding over te gaan, heeft geen weerklank gevonden. Zoeterwoude is tegen verbreding aan de oostkant omdat dit ten kos te zou gaan van een typisch Hol lands landschap met onder meer de molen Zelden van Passé. Ook de provincie Zuid-Holland en Staats bosbeheer hebben geen bezwaar van 'ecologische aard'. Zij zien in verbreding aan de oostkant dan ook geen bedreiging van land schappelijke waarden. Over de verbreding tot twee Bibliotheek Zoeterwoude in teken kinder boekenweek ZOETERWOUDE - De biblio theek in Zoeterwoude-dorp organi seert de komende week enkele ac tiviteiten in het kader van de kin derboekenweek. Het motto van de week luidt: Duizend dingen achter deuren, kinderen, boeken en mu sea. De activiteiten in de biblio theek houden verband met dit the- De stichting Oud-Zoeterwoude zal in het gebouw een tentoonstel ling inrichten van pijpen, tegeltjes en mutsen. Daarnaast staan er lege vitrines, waarin de kinderen hun eigen verzamelingen van bijvoor beeld schelpen of postzegels ten toon kunnen stellen. Het Leids poppentheater geeft op woensdag 12 oktober een voor stelling voor kinderen tot 8 jaar. De voorstelling begint om 14.00 uur en gaat over kinderboeken. Een week later, woensdag de 19 oktober, be gint om 14.00 uur een speurtocht door het dorp voor kinderen vanaf 8 jaar. Zoeterwoudse voordeuren gaan hierbij een belangrijke rol spelen. Stoelendans bied dient de gemeenteraad het dorp zich nog wel uit te spre ken. B en W hebben Rijkswater staat laten weten dat aan het begin nen van grondwerkzaamheden een risico kleeft, omdat de gemeente raad nog geen besluit heeft geno- Burgemeester Houdijk laat des gevraagd in een reactie echter doorschemeren "dat Zoeterwoude in deze zaak nu het einde van zijn mogelijkheden heeft bereikt". En: "De verbreding komt voor het grootste deel op Leids grondge bied en voor het Zoeterwoudse deel is geen wijziging in het be stemmingsplan nodig. Informeel kunnen we nog onze teleurstelling uitspreken maar formeel gezien wordt ons verder niets meer ge- Wensenlijst Wel ligt er nog altijd een Zoeter wouds wensenlijstje waarover B en W graag eens met Rijkswaterstaat willen praten. Op dat lijstje prijkt onder meer de aanleg van een fiets pad op het Europa-viaduct en langs de Europaweg. Voorts wil Zoeterwoude een verbinding voor fietsers richting Vlietlënd vanaf de Europaweg. Op de wensenlijst staan verder de aanleg van een bus baan op het Europa-viaduct en een fietsverbinding vanaf de Westeind- seweg naar Vlietland. Voor die fietsverbinding is een tunnel onder de rijksweg noodzakelijk. B en W weten nog altijd niet waar ze precies aan toe zijn. Wel zijn ze blij met de betoonde bereidheid van Rijkswaterstaat om in goed overleg te zoeken naar oplossingen voor de problemen die voor Zoe terwoude ontstaan door de verbre ding van de A4. VOORSCHOTEN - De ge meente Voorschoten peilt mo menteel onder plaatselijke in stellingen de behoefte aan ruimte in de wijk Noord-Hof land. Aan verschillende instel lingen in de gemeente is ge vraagd of ze belangstelling hebben voor een ruimte in de wijk. In het welzijnsplan voor 1989/1990 van Voorschoten is in elk geval al het eventueel openstellen van een filiaal van de openbare bibliotheek in de ze wijk opgenomen.- "Mocht de gemeente met een goe de accommodatie en met het nodi ge geld over de brug komen, dan zeggen we zeker geen nee. Op het moment ligt onze hoogste prioriteit echter bij automatisering van de werkzaamheden. Dus geen nieuw filiaal in Noord-Hofland, althans nog niet volgend jaar en ook nog niet in 1990", reageert directrice G.C. Sterck-Calis van bibliotheek De gemeente heeft laten weten met een voorlopig onderzoek bezig te zijn. "We inventariseren op het moment alleen de wensen van in stellingen en bewoners. Daar pro beren we dan passende accommo datie bij te zoeken. We willen als gemeente gewoon weten wat er op langere termijn nodig is en wat er mogelijk is in Noord-Hofland", zegt gemeentësecretartis H. Over- bosch. Subsidie De jaarlijkse subsidie aan de bi bliotheek moet volgens het be stuur zo'n 16.000 gulden hoger wor den. De ontwikkelingen op binnen de bibliotheek, hogere salariskos ten en de leengeld-regeling, maken een hoger bedrag noodzakelijk. In de vergadering van de commissie welzijn gisteravond rekende be stuurslid C.W.M. Dessens de com missieleden voor dat de biblio theek zelf nog wel het een en ander kan bezuinigen. Door energiebe sparingen en door bezuinigingen op de onderhoudskosten kan er 6000 gulden worden beknibbeld op de uitgaven. In dat geval hoeft de gemeente nog maar 10.000 gulden meer te geven dan vorig jaar. Behalve het subsidiebedrag, worstelt de bibliotheek met het probleem om de jeugd te laten be talen voor hun lidmaatschap. De gemeente wil hierover graag eens met de stichting van gedachten wisselen en vervolgens een stand punt innemen over deze zaak. Het bibliotheekbestuur vraagt de gemeente in totaal 604.675 gul den subsidie met de mededeling dat de stichting zelf een gedeelte van de verhoging zou kunnen op brengen. De leden van de commis sie waren onder de indruk van de inventiviteit van het stichtingsbe stuur. Begin november wordt het welzijnsplan in zijn geheel behan deld. Boten in Warmond veelal onbeheerd achtergelaten WARMOND Ondanks de eerde re actie van de rijkspolitie te water in mei van dit jaar. laten veel boot eigenaren hun goederen nog veel vuldig grijpklaar voor dieven ach ter. Dat blijkt uit de resultaten van de tweede actie op onafgesloten vaartuigen, meldt politieman R. Riessen van de post Warmond. Bij jachthaven Visch aan de Bur gemeester Ketelaarstraat werden 116 vaartuigjes gecontroleerd. In 32 gevallen trof de Warmondse wa- terpolitie 'misdaadbevorderende situaties' aan. Gedacht moet wor den aan surfplanken die zo kunnen worden meegenomen, niet of slecht afgesloten luiken van boten en speedboten met de sleutels nog in het contactslot. De politie laat op de boten een briefje achter met een beschrijving van hetgeen ze er heeft aangetrof fen. Bij de havenmeester van de jachthaven wordt nagegaan aan wie de boot toebehoort, waarna de eigenaar nog eens schriftelijk wordt benaderd. Behalve jachthaven Visch, be zocht de politie ook jachthaven 't Fort. Daar waren 22 van de 118 bo ten onafgesloten achtergelaten. Bij jachthaven Cieco deugde er in zes van de 21 gevallen iets niet en bij jachthaven Lockhorst bij 19 van de 77 aangetroffen vaartuigen. In de havens van de koninklijke water sportvereniging De Kaag trof de politie in 73 van de 282 gevallen 'uitnodigende situaties' voor die ven aart. Riessen .heeft nog niet alles op papier, maar wel de indruk dat er sinds de eerste actie verbetering merkbaar is. Hij wil dit succesje niet direct toeschrijven aan de ac ties. "Al ligt het wel voor de hand dat te doen", aldus Riessen. De ac tie op onafgesloten boten werd in Warmond ook deze keer weer uit gevoerd door vier man. De actie is een initiatief van de groep Aals meer van de politie te water, waar toe de post Warmond behoort. Burgerlijke Stand VOORSCHOTEN - Geboren: Ingrid B.C. d.v. J.C.A. Kriek-Veldhoen, Leidseweg 115; Vera J. d.v. R. Kooper-Ratelband, Oomeweg 8; Da nielle A. d.v. W.A. van Veen-Smeijers, Noortheystraat 16; Conor A. z.v. P.J. Seeb- regts-Condon, Jan Evertsenlaan 333; Caner z.v. H. Qakiroglu-Qakiroglu, Prof. Eykmanhof 7; Matthieu Ch.M. z.v. R.S.Ch. van der Meer- Schankweiler, Schuilinglaan 41; Elmar zv. P.H. Nonkes-Struijk, Aletta Jacobsplantsoen 49; Floor H.A. dv. H. Overbosch-Seuren, Tjerk Hiddesdreef 2; Pelle z.v. M. Cok-Trouw, Hof weg 3; Maarten P. zv. M. Hendriks-Zwaan, de op video ZOETERWOUDE - Dë stichting Stoel En Dans (SED) zal op 15 en 16 oktober een twee uur durende vi deofilm over stoelendansen laten zien in gebouw 'Don Bosco' in Zoe terwoude. De film is gemaakt op 4 september, de dag waarop de Zoe- terwoudenaren het wereldrecord stoelendans verbraken met 6161 deelnemers. De video zal de hele dag worden gedraaid op een speciaal voor dat doel gehuurd extra groot televisie scherm. De opbrengst van de dag bedroeg ruim 15.000 gulden. De SED heeft dit bedrag geschonken aan de Nederlandse Invaliden Sportbond. Aanleg brug heet hangijzer in discussie over Klinckenbergerplas OEGSTGEEST De Oegstgeester ambtenaar P. Hor dijk, hoofd van de hoofdafdeling algemene zaken en lo co-gemeentesecretaris, vermoedt dat de brug die Haas- wijk met het recreatiegebied Klinckenbergerplas moet verbinden, veel gelijkenis zal vertonen met de Jan Hen drik Oort-brug over het Oegstgeesterkanaal. De brug, die over de Haarlemmertrekvaart en de S54 (Sassen- heim-Oegstgeest) zal moet lopen, krijgt daarmee een breedte van 4,5 meter en is louter en alleen bestemd voor voetgangers en fietsers. niet worden vastgesteld zo lang niet duidelijk is wat voor brug er wordt gebouwd. Tot nog toe is er alleen maar overeenstemming bereikt over de breedte. Hordijk: "Dat is al heel wat. Want hoe bre der de brug, hoe duurder zij is". Als totaalbedrag is al eens drie tot vier ton genoemd. Behalve de 175.000 gulden die Oegstgeest op tafel moet leggen, moet de ge meente Korswagen ook nog eens toestemming geven om vier ex tra woningen te bouwen in het villapark Clinckenburg, waar dertig peperdure villa's verrij- door Wim Koevoet Hordijk is de Oegstgee ster woordvoerder in het overleg over het Klinckenbergerplas- project met provincie Zuid-Hol land en directeur Korswagen van Voorhof Recrea bv. Nog altijd staat niet vast dat die brug er komt, al ligt er nu wel een 'princi pe-afspraak' op tafel. Vooral het vinden van een verdeelsleutel van de kosten is lastig gebleken. Dat die brug niet in het plan van provincie en Voorhof Recrea is opgenomen, betekent dat deze twee partijen zich ook niet geroe pen voelen aan de aanleg mee te betalen. De gemeenteraad hecht unaniem aan de aanleg van de brug. ook al omdat het een on derdeel vormt in een belangrijke route naar het recreatiegebied. Belang De politici hebben de gemeen te-ambtenaren dan ook opgedra gen Korswagen ervan te overtui gen dat een goede ontsluiting van het gebied in zijn eigen be lang is. Deze Warmondse onder nemer, directeur van het gelijk namige Alphense aannemings bedrijf, moet het gebied gaan ex ploiteren. Hij moet dat gaan doen met een water-teleskibaan en een horecavoorziening. Het principe-akkoord dat nu ter discussie staat, is ingewik keld. De gemeente verplicht zich 175.000 gulden in te brengen voor de brug. Korswagen betaalt de rest. Hoe groot die test is, kan Nog een verplichting die de ge meente in deze 'deal' op zich zou nemen, betreft het zogeheten fonds stadsuitleg, waaruit 'bo- venwijkse voorzieningen' wor den betaald. De gemeente stopt negen gulden in dat fonds voor elke vierkante meter grond die zij uitgeeft. Voor die vier extra woningen zou dat neerkomen op een bedrag van zo'n 30 mille. Korswagen nu wil de garantie dat die 30 mille aan de bouw van de brug worden besteed. Dan hoeft hij zelf minder duiten in het zakje te doen. Behalve daarover is Korswa gen ook in gesprek met de ge meente over de bouw van een kantoor. Korswagen denkt aan de plek naast het dierenasiel Postbrug aan de Haarlemmer straatweg. Hordijk benadrukt dat dat kantoor op geen enkele wijze in verband moet worden gebracht met de Klinckenber- gerplasdeal. "Er is geen ruilhan del, zo van: jij je kantoor, wij de brug". op de kaart van de Klinckenbergerplas h Hordijk wil af van het beeld als zouden de drie bij het Klincken- bergerplas-project betrokken ge meenten (Oegstgeest, Warmond en Sassenheim) alleen maar van af de zijlijn kunnen toezien wat er op hun grondgebied gebeurt. Hij wijst op de horecavoorzie ning waarvoor 4.000 vierkante meter aan de zijde van de S54 van het plangebied is vrijgehouden. Voor de aanleg van het gebied heeft Korswagen de opbreng sten van zandwinning en puin- stort nodig voor de exploitatie van onder meer die horeca-voor- ziening. Zou de gemeente Oegst geest zo'n voorziening tegenhou den, dan moeten alle overleg partners weer rond de tafel gaan zitten en komen de kaarten heel anders te liggen. Hordijk kan op dit moment niet anders dan de term 'horeca voorziening' gebruiken. "Ik heb nog geen concreet bouwplan ge zien. Maar stel dat het gaat om een restaurant, met sanitaire voorzieningen en wij willen niet verder gaan dan een patattent met een houten kleedhok, dan betekent dat heel veel voor het onderhoud, want het geldbedrag dat daarvoor beschikbaar komt, is dan veel lager dan in de situa tie dat pakweg een Van der Valk er neerstrijkt. In dat geval kun je alle bedragen met twintig verme nigvuldigen". Behalve over de horecavoor ziening zijn Hordijk en de zijnen ook nog niet uitgepraat over de tele-skibaan op de kleine Klinc kenbergerplas die door een uit puinstort opgetrokken dam in tweëen zal worden gesplitst. De tele-skibaan, geeft Hordijk aan, staat op gespannen voet met de intentie van de gemeente de Klinckenbergerplas als extensief recreatiegebied in te richten. "Met dus veel aandacht voor flo ra en fauna. En het komt op ons een beetje vreemd over om tus sen de eenden en de rietvogels door een watersporters vrij baan te geven. Wel zijn we blij dat er geen echt waterskiërs komen, want anders krijgen we al dat la waai van motorboten". Hordijk stelt vast dat het voor al de provincie is die aan die tele- skibaan hecht. "De gemeenten hebben er geen plaatselijk be lang bij, de provincie ziet er voor al een vervulling van een regio nale behoefte in. En de tele-ski baan vormt een bijdrage aan de exploitatie. De provincie ver- plicht-Korswagen ervoor te zor gen dat die baan er komt en dat die er minstens tien jaar blijft". Hordijk kan nu niet overzien wat de gevolgen zijn van een wei gering van de diverse gemeente raden. "Het zou zo kunnen zijn dat als de tele-skibaan wordt ge schrapt, het parkeerterrein ook kleiner wordt. En daarmee ga je toch meer de kant uit van exten sief gebruik". In Oegstgeest moet de raadscommissie open bare werken zich op 1 november daarover uitspreken. Hordijk vindt dat het storten van puin in de overeenkomst tussen provincie en Voorhof Re crea 'heel erg is ingeperkt'. "Die stort is er nu alleen nog maar ten behoeve van de aanleg van de dam. Daarmee is een beheersba re situatie geschapen". Barium Veel zorgen maakt de loco-ge meentesecretaris zich niet over het provinciale onderzoek naar eventuele vervuiling met bari um. De uitslag van dat onder zoek komt half oktober vrij. Het is de gemeente Oegstgeest ge weest die op 'dat nadere onder zoek heeft aangedrongen. Mocht de plas toch ernstig zijn vervuild, dan zit Voorhof Recrea, die nu nog eigenaar is, met de ge bakken peren, aangezien daar mee de overeenkomst met de provincie niet kan worden geslo ten. "Maar er is ook nog bestuur lijke aansprakelijkheid. Als blijkt dat je kinderen in vervuild water hebben gezwommen, dan kijkt iedereen naar de gemeente. Daarom vinden wij ook dat die stort moet wórden beëindigd". Maar Hordijk "heeft geen en kele reden om aan te nemen dat er wat aan de hand is". Hij wijst er ook op dat barium voor zwem water niet slecht is omdat het goedje zou bezinken en niet blijft drijven. "En de Klinckenberger plas is op sommige plekken wel dertig meter diep". Dit is de derde aflevering van een serie artikelen over het Klincken- bergcrplasprojcct. De vorige afle veringen verschenen in het Lcidsch Dagblad van 22 en 27 september. TUE yCHJN'0 VEIDDI IN CCNCEET sroc{s muzifoai VICKI BROWN - MADELINE BELL GORDON NEVILLE - TOM PARKER in een hommage aan Verdi Op 27 oktober zal in de Groenoordhallen te Leiden een bij zondere muzikale manifestatie plaatsvinden. THE NEW LONDON CHORALE die in ons land zoveel suc ces oogstte met de lp THE YOUNG AMADEUS en THE YOUNG MESSIAH en daar vorig jaar een tournee mee maak te zal dit keer een eigen hommage brengen aan de prachtige muziek van GIUSEPPE VERDI. In de Groenoordhal kan men The Young Verdi nu in concert zien, een muzikale happening waaraan behalve TOM PAR KER. VICKI BROWN, MADELINE BELL en GORDON NE VILLE tweehonderd personen meewerkpfi. Een groot symfo nie-orkest, een ritme-groep en een koor van 150 personen zal de schitterende muziek van Verdi in de versie van TOM PAR KER laten horen. f Het programma zal het breedste scala laten horen van TOM PARKER'S werk tot nu toe. Zo zijn er voor de pauze hoogtepunten uit THE YOUNG AMA- Is! DEUS en THE YOUNG MESSIAH te beluisteren. Na de pauze volgt THE YOUNG VERDI in concert, een ken nismaking met operamuziek zoals die tot nu toe bekend was. Lezers van het Leidsch/Alphens Dagblad die hun toegangskaarten halen bij het hoofdkantoor van deze krant, Witte Singel I in Leiden, genieten tegen inlevering van de bon een korting van f3.- per per soon. BON 200 MEDEWERKENDEN 0 Naam: Adres: Woonpl./Postcode Wel/niet abonnee

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 8