Beter maar laatste bod voor specialist Kritisch winkelen tegen de honger Milieu Rijn onder de microscoop Molukkers kunnen in Lunetten blijven ELAM GEEFT FRANSE OCCASIONS 2JAAR GARANTIE. QUINTESSENCE OF STYLE Kabinet hakt knoop door Oudere op zijspoor door Nederlandse apartheid' E.L.A.M. B.V. Geef uw bedrijf in één dag een jaar voorsprong O» efficiency beurs Natuurmonumenten eist vergoeding milieuschade DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 PAGINA 3 (vervolg van pagina 1) DEN HAAG - Volgens minister De Koning (sociale zaken) is het norminkomen van 172.600 gulden een 'aanmerkelijke tegemoetkoming' in de richting van de specialisten, aangezien het kabinet eerst van plan was het inkomen op 148.500 gulden te stellen. Dees liet weten dat ingrijpen nu nodig is. Het kabinet heeft volgens hem de laatste jaren "enge lengeduld" gehad met de specialisten. DEN HAAG (ANP) - Het Neder- landse recht is doortrokken van discriminatie op grond van leeftijd en voldoet niet aan de bepalingen van de Grondwet en het internatio nale recht. Hier is sprake van apart heidswetgeving. De bijna algeme ne aanvaarding van deze discrimi natie moet worden doorbroken. Dit stelt prof. mr. Henc van Maarseveen, hoogleraar aan de Erasmusuniversiteit in Rotterdam, in het oktobernummer van het juri disch studentenblad Ars Aequi, dat geheel is gewijd aan het oude- renrecht. Het speciale nummer wordt vanmiddag aangeboden aan minister Brinkman (welzijn). Van Maarseveen constateert dat ons land wat betreft de bestrijding van discriminatie op grond van leeftijd duidelijk achterloopt bij andere Europese landen, de VS, Japan en internationale organisa ties. Als gidsland noemt hij de VS, waar wetgeving, rechtspraak en rechtswetenschap zich ingrijpend De gemeentepolitie van Soest heeft gisteren de inhul- conveniëntenregeling en de voorgenomen inkrimping, diging van wielrenster Monique Knol, die met een Voor de enkele duizenden toeschouwers ontvouwden de Olympische gouden medaille in haar woonplaats te- agenten een spandoek met de tekst 'Monique goud, mi- rugkeerde, aangegrepen om te protesteren tegen de in- nisters fout'. (foto anp> Staat maakt slechte beurt bij rechter Ziekenfondsen, verzekeringsmaat schappijen, ziekenhuizen en spe cialisten probeerden de afgelopen maand onder leiding van dr. W. Dekker vergeefs tot een vergelijk te komen over de vergoeding van de praktijkkosten en de hoogte van het norminkomen voor specialis ten. De specialisten wilden in ruil voor een uurloon van 200 gulden afzien van hun eis om tot een norm inkomen van 200.000 gulden te ko men. Ook verklaarden zij in zo'n geval akkoord te gaan met een ver laging van de vergoeding van prak- Vechtpartij voor burgemeesters nog zonder gevolgen HOOGEVEEN (ANP) - Commissa ris van de koningin in Drenthe dr. A.P. Oele heeft een verklaring van burgemeester S. Faber van Hoog- eveen over de betrokkenheid bij een vechtpartij in Zwolle vorige week maandag doorgestuurd naar minister Van Dijk van binnenland se zaken. Bij de gebeurtenissen was ook burgemeester Smallen- broek van het Friese Smallinger- land betrokken. Een woordvoerder van het mi nisterie van binnenlandse zaken zei dat Van Dijk al naar gelang de aard en de ernst van het voorval de kroon het advies kan geven een burgemeester te schorsen. Faber las gisteren in het gemeen tehuis van Hoogeveen zijn verkla ring voor. Fractievoorzitter H. Schuitema van het CDA verklaar de mede namens PvdA, GPV, D66 en Gemeentebelangen dat het functioneren van Faber niet ter dis cussie hqeft te komen. Volgens Fa ber ontstond na afloop van cafébe zoek in Zwolle bij het zoeken naar de dienstauto van Smallenbroek "een gespannen sfeer" in aanwe zigheid van drie jongeren. Toen er "gedonder" ontstond ïS Faber doorgelopen en liet hij de po litie waarschuwen. Smallenbroek had inmiddels klappen opgelopen. De burgemeester van Smallinger- land werd dinsdag al door de com missaris van de koningin in Fries land, H. Wiegel, ontboden om over de gebeurtenissen een verklaring af te leggen. Smallenbroek kreeg van zijn raad minder steun dan Fa ber van de zijne. De fractievoorzit ters van WD en PvdA (samen een meerderheid) willen dat Smallen broek zijn ontslag aanbiedt aan de koningin. Scheepsvuilnis Voor de scheepvaart zal met in gang van volgend jaar een verbod in werking treden om scheepsvuil nis overboord te zetten. Het gaat hier vooral om plastics en kunst stoffen zoals nylontrossen, visnet ten en verpakkingsmateriaal. An der vuilnis zoals etensresten en stuwhout mag alleen nog op een bepaalde afstand uit de kust over boord worden gezet. Voor de Noordzee zullen vanaf 1990 nog strengere voorschriften gaan gel den, zo zijn de maritieme naties binnen de International Maritime Organisation (IMO) overeengeko men. Oliespoor De Rijkspolitie Dordrecht is in de afgelopen nacht druk doende geweest met het tracere* van een vrachtauto die een 15 kilomete' lang spoor van dieselolie achter zich liet. Daardoor werden de A 16 en de A 15 zo glad dat hier en daar enkele auto's met elkaar in botsing kwamen. De schade bleef beperkt. De politie had overigens omstreeks 02.00 uur nog geen idee waar de grote vervuiler zich ophield. .Het spoor hield namelijk abrupt op er gens onder Wijngaarden. Bejaardenoorden Minister Brinkman (wvc) heeft besloten tot de oprichting - met in gang van 1 januari 1989 - van regio nale indicatiecommissies voor be jaardenoorden en verpleeghuizen. Die moeten gaan vaststellen of een oudere in een bejaardenoord of in een verpleeghuis verzorgd moet worden of wellicht in aanmerking komt voor dagbehandeling in een verpleeghuis. De ouderen moesten tot nu toe zelf bij de verschillende instanties aankloppen. Strauss De Nederlandse regering zal morgen bij de herdenkingsdienst voor de overleden Beierse minis ter-president Franz Joseph Strauss in Miinchen worden vertegen woordigd door een missie onder leiding van oud-minister van bui tenlandse zaken drs. W.K.N. Schmelzer. tijkkosten naar 87.000 gulden. De andere overlegpartners wezen dat echter van de hand zodat de bemid delingspoging-Dekker verleden week mislukte. Het besluit van het kabinet inza ke de praktijkkosten tot 65.000 gul den is overigens in overeenstem ming met een advies van het Cen traal Orgaan Tarieven Gezond heidszorg (COTG). In dat orgaan hebben ook de verenigingen van specialisten zitting. Volgens een richtlijn van het COTG moet de specialist recht hebben op een ver goeding voor praktijkkosten van minimaal 65.000 gulden per jaar. De huidige vergoeding moet daar toe in twee fasen afgebouwd wor den. In 1990 wordt de maximale vergoeding verminderd naar 80.000 gulden, in de jaren daarop volgt een verdere daling naar 65.000 gulden. Het kan ook nog geruime tijd du ren voordat de verlaging van de norminkomens in de tarieven van de specialisten is verwerkt. Inge volge de Wet Inkomens Vrije Be roepen (WIVB) moet namelijk eerst nog overleg worden gevoerd met 26 specialistenverenigingen (een voor elk specialisme). De Ko ning acht het zelfs niet uitgesloten dat de procedure zoveel tijd in be slag zal nemen dat inmiddels het 'tijdperk-Dekker' is aangebroken waarin specialisten over de tarie ven moeten onderhandelen met de verzekeraars en er van centraal vastgestelde norminkomens geen sprake meer zal zijn. DEN HAAG (ANP) - Drie departe mentale instituten zijn een om vangrijk onderzoek begonnen ter ondersteuning van het actiepro gramma, dat moet leiden tot een schone Rijn. Het onderzoek zal in eerste instantie drie jaar in beslag nemen. De ministers van de Rijnoeverstaten zullen op 11 okto ber in Bonn opnieuw onderhande len over het op de voorgaande mi- ADVERTENTIE Of een gratis financiering*. Of f 1.500,- aan accessoires. Of 2 jaar gratis onderhouds beurten. Of brengt een heel royaal bod uit op uw huidige auto. Kortom, de occasions met de beste garantie en het grootste voordeel staan deze maand bij Elam. Waar u natuurlijk yLjÈh van harte welkom bent! v/// 'Vraagt u even naar de voorwaarden. fiePpiezier van persoonlijke service, Haarlemmerweg 2-4, Leiden. Tel. (071) 2133 41/224131. DEN HAAG Bij het boodschap pen doen moet de consument zich niet alleen laten leiden door de prijs van een produkt. Hij moet ook letten op de herkomst, de wijze waarop het geproduceerd is, en de gevolgen die het produkt heeft voor het milieu. Dat vinden de or ganisatoren van de actieweek 'Honger Hoeft Niet' die van 8 tot 16 oktober gehouden wordt. door Bart van der Ploeg Veertig organisaties die actief zijn op het gebied van de Derde Wereld, het milieu en consumen tenzaken doen er aan mee. Zij vin den dat de consument door zijn aankoopgedrag de producent van allerlei goederen kan dwingen zijn belei^aar^^passer^D^consL^ nistersconferentie opgestelde Rijn-actieprogramma. Volgens de afspraken moet de lozing van scha delijke stoffen in 1995 met de helft zijn verminderd. De kennis omtrent de natuur- huishouding en de invloed van vreemde stoffen daarop is volgens minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat), die volgende week in de Westduitse regeringsstad aan wezig is, verre van volledig en bo vendien zeer verspreid. Om tijdig de juiste informatie voor de uitvoe ring van het Rijn-actieprogramma beschikbaar te hebben is samen werking, zowel nationaal als inter nationaal, noodzakelijk. Als eerste stap daartoe is een on derzoeksprogramma van de drie Nederlandse instituten opgesteld. Aan het onderzoek nemen deel het DEN HAAG (GPD) - Een stormvloedkering in de Nieuwe Waterweg kan er in principe ko men, als het aan de Tweede Ka mer ligt. Daarmee is het plan voor dijkverzwaringen op de achtergrond geraakt. Over de fi nanciering van de stormstuw, die tussen Hoek van Holland en Maassluis moet worden aange legd, is de Kamer het nog niet eens. Minister Smit-Kroes (ver keer en waterstaat) zal voor Kerstmis met een reeks voorstel len komen waarover de Kamer verder gaat praten. De bouw van een stormvloed kering inclusief de dijkverzwa ringen die nodig blijven, is goed koper dan het dijkverzwarings plan zoals dat in de Deltawet is weergegeven. Probleem is ech ter dat het geld in een veel korte re periode moet worden opge bracht. Smit-Kroes moet daarom nog voor 1,1 miljard dekking zoe ken. De ministerraad wil dat be drag niet uit de rijksbegroting vrij maken. ment moet van die macht gebruik maken. Dat is ook al een paar keer ge lukt: wasmiddelen zijn onder druk van consumenten fosfaat-vrij ge worden. Het gebruik op grote schaal van hardhout leidt tot ver woesting van het tropisch regen woud. Als de consument geen hardhout meer gebruikt, en bij voorbeeld woningbouwverenigin gen aanspoort dat ook niet meer te doen, kan het regenwoud gespaard worden. Het omgekeerde kan ook. Door bepaalde produkten te kopen kan de consument de economie van kwetsbare landen stimuleren. Als voorbeeld werden genoemd pro dukten uit de landen rond Zuid- afrika, de zogenoemde frontlijn staten. Hetzelfde geldt voor de aan- koop van koffie huilen Hp h.^en- Rijksinstituut voor de Zuivering van Afvalwater (RIZA), het Rijks instituut voor de Volksgezondheid en Milieuhygiëne (RIVM) en het Rijksinstituut voor Visserij-onder zoek. Het onderzoek richt zich op de ontwikkeling en toepassing van alarmeringssystemen met behulp van dieren. In deze bewakingssystemen, be doelt om op korte termijn plotse linge veranderingen in de kwaliteit van het Rijnwater te signaleren, zullen verschillende organismen, zoals watervlooien, bacteriën, al gen, mosselen en vissen worden gebruikt. Voorts zal aandacht wor den besteed aan het leven zelf van vissen en waterplanten in de Rijn, hun onderlinge relaties en leefom geving. Tenslotte zullen de institu ten kijken naar de effecten van Kamer eens met stormvloedkering Nieuwe Waterweg Vandaar dat Smit de Kamer eerder al voorstelde via een wa terschapsheffing in 'overstroom- baar Nederland' (60 percent van het totale oppervlak) het geld bij een te garen of door een deel van de veiligheidsmaatregelen aan waterkeringen die op het pro gramma staan door te schuiven tot na de eeuwwisseling. Voor die laatste variant voelt de Kamer niets, zo bleek gisteren in een commissievergadering met de fractiedeskundigen. "Een stagnatie is slecht voor de werk gelegenheid", zei het CDA-ka- merlid Eversdijk "Dit betekent sjoemelen met de veiligheids normen", reageerde Blauw (WD) afwijzend. Ook voor de waterschapsheffing zoals Smit- Kroes die zich voorstelde, kon de handel om. Op die manier komt de opbrengst rechtstreeks ten goede aan de producent, de kleine koffie boeren en coöperaties in Afrika en Latijnsamerika. Cola Honger Hoeft Niet wil ook de na men van fabrikanten bekend ma ken die het fout doen. Zo zijn de frisdrankfabrikanten Pepsi en Co ca Cola - die tot voor kort de groot ste afnemers van rietsuiker waren in de Filipijnen - overgegaan op een kunstsuiker. Daardoor zijn de arbeiders op de plantages in éen klap van hun inkomen beroofd. "Cola-fabrikanten adverteren met een imago. Het aantasten van dat imago,door te stellen: Cola is moord, kan de fabrikant tot andere gedachten brengen", aldus H. Bee- rents, woordvoerder van Honger met leeftijdsonderscheidingen be zighouden. Volgens Van Maarseveen is het onduidelijk waarom bij voorbeeld de leden van de rechterlijke macht op hun 70ste hun functie moeten opgeven, hoogleraren op hun 65ste, advocaten-generaal bij de Hoge Raad op hun 70ste en advoca ten-generaal bij de gerechtshoven op hun 65ste. En waarom mag een moeder van 17 jaar haar tweeling niet op de fiets mag vervoeren en een moeder van 18 wel? Van Maarseveen pleit dat er via een commissie of op andere wijze actie wordt ondernomen die leidt tot het verwijderen van de talrijke overbodige of overdreven leeftijds schadelijke en giftige stoffen in de rivier. Ook de gevolgen van veran deringen in de waterhuishouding van de Rijn en de wijzigingen in de rivierloop zullen worden bestu deerd. De ministers van de Rijnoever staten, die hebben afgesproken re gelmatig bij elkaar te komen om de voortgang van de Rijnsanering niet te laten verslappen, hebben voor ogen de Rijn omstreeks de eeuw wisseling zo schoon te krijgen dat hogere diersoorten er weer in kun nen lieven. Tevens moet het ge bruik van het Rijnwater voor de drinkwatervoorziening veilig ^vor- den gesteld. Een derde doelstelling is de belasting van de rivierbodem met giftige stoffen drastisch te ver minderen. Kamer weinig enthousiasme op brengen. Eversdijk: "Als de water schappen de heffing moeten uit voeren, betekent 't dat alleen de eigenaren van onroerend goed betalen". Blauw (WD) zag er niets in "alleen diegenen die nat te voeten kunnen krijgen" te vra gen om een bijdrage. Als Smit- Kroes via een heffing aan het be nodigde geld wil komen, moeten ook de burgers in Emmen, En schede en Heerlen meebetalen. Volgens Blauw zou de heffing op die manier uitkomen op vijf gul den per jaar. Hoewel de minister raad daarop al afwijzend heeft gereageerd, vindt Blauw dat het ook mogelijk moet zijn een deel van de 1,1 miljard uit de algeme ne middelen te halen. Als het aan D66, PPR en het PvdA-Kamerlid Zijlstra ligt, moeten alle extra kosten uit de algemene middelen worden gefi nancierd. Zijlstra: "Heel Neder land heeft er tenslotte belang bij dat dit deel van het land niet on der water loopt". Om de consument van dienst te zijn, wordt in november het keur merk Zuivere Koffie geïntrodu ceerd. Dit merk waarborgt dat de koffie rechtstreeks bij de kleine koffieboer is ingekocht. Zo weet de consument dat de winst niet blijft steken bij een tussenhandelaar. Onder druk van de consumenten organisaties zijn ook de grote kof fiehandelaren inmiddels begonnen een klein deel van hun koffie in te kopen bij de koffieboeren zelf. Het gaat er niet alleen om aanko pen door Westerse landen van pro dukten uit Derde-Wereldlanden te bevorderen. Het is ook de bedoe ling te voorkomen dat geneesmid delen die hier verboden zijn en an dere gevaarlijke produkten in de Derde Wereld worden gedumpt. De Consumentenbond heeft voor dit doel samen met zijn zusterorga nisaties Consumers Alert opge richt. Via dit netwerk wordt ïnfor- mati^veyorodukter^ntwjsselc^^ bepalingen in de wetgeving. Hij wijst op het merkwaardige ver schijnsel dat enerzijds de gemid delde levensverwachting de laatste eeuw zeer is toegenomen, terwijl anderzijds de gemiddelde leeftijd waarop men het arbeidsproces ge dwongen moet verlaten steeds ver der wordt verlaagd. "Men wordt steeds jonger bejaard verklaard". Bij de ouderenbonden is de dis criminatie op grond van leeftijd een heet hangijzer. De bonden stuurden onlangs nog een brief aan de Tweede Kamer, waarin zij hun verbazing en boosheid uitspraken over het ontbreken van het punt van de leeftijdsdiscriminatie in het DEN BOSCH (ANP) - De ongeveer 300 bewoners van het Molukse woonoord Lunetten in Vught mo gen daar blijven wonen. De Staat mag de huurovereenkomst niet op zeggen, integendeel, die overeen komst moet voor onbepaalde tijd worden voortgezet. Dat heeft de Bossche kantonrechter mr. L. Dek ker bepaald. De Staat had een pro cedure aangespannen om de huur overeenkomst met de Molukkers op te zeggen. De kantonrechter deed gisteren uitspraak. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur (wvc) wil Lunetten met de grond gelijk maken. Het merendeel van de ge zinnen die er nu nog wonen, verzet zich tegen een verplichte verhui zing naar de nieuwe wijk Vijver hof, die speciaal voor hen in Vught is gebouwd. Lunetten is het laatste Molukse woonoord in Nederland. Het werd ruim 37 jaar geleden in gebruik ge nomen. Het ministerie van wvc stelt zich op het standpunt dat Lunetten niet langer gehandhaafd kan blijven. Mr. Dekker liet weinig heel van de argumenten die door de landsadvocaat mr. D. den Hertog destijds tijdens de zitting waren aangevoerd om de huurovereen komst op te zeggen. Dat het rijk de grond dringend nodig zou hebben, voor eigen gebruik is volgens hem onvoldoende aangetoond. Uit de bestaande huurovereen komst valt volgens hem op geen enkele wijze op te maken dat die een tijdelijk karakter heeft, zoals ADVERTENTIE Onder auspiciën van NIFKK 6 t/m 14 oktober dagelijks van 10-18 uur. dinsdag 11 okt van 10-21 uur vrijdag 14 okt van 10-16 uur. zaterdag en zondag gesloten AMSTERDAM ral Gratis pendeldienst, volg borden P RAI Wetsontwerp Gelijke Behande ling. "Blijkbaar vindt men dat er geen leeftijdsdiscriminatie is, of men vindt het zo gewoon dat er hele maal niet aan is gedacht", aldus drs. Th. Wehkamp. voorzitter van de Cosbo, de overkoepeldende or ganisatie van ouderenbonden. Als duidelijk voorbeeld noemt hij de leeftijdslimieten die worden ge steld in personeelsadvertenties. "In de VS en Frankrijk is dat bij voorbeeld verboden. Als je hier de 45 bent gepasseerd ben je in het be drijfsleven vaak op een zijspoor ge zet. Je komt niet meer in aanmer king voor hogere functies of her scholing, terwijl dit vaak niet met argumenten wordt onderbouwd. We hebben onlangs ook gevraagd om meer invloed in de pensioen fondsen. Vakbonden en werkge vers zijn daarop tegen, hetgeen ge beurt in de sfeer van waar bemoei en die oudjes zich mee. Deze men taliteit zal moeten veranderen." door de landsadvocaat was aange voerd. "Er is sprake van huur voor onbepaalde tijd. Het woonoord wordt al 37 jaar als zodanig ge bruikt", aldus mr. Dekker die be gin september persoonlijk een be zoek bracht aan Lunetten. "Ik heb toen niet de indruk gekregen dat het om een tijdelijke huisvesting gaat." De kantonrechter wees er op dat de barakken van steen zijn en dat ze de tand des tijds goed hebben doorstaan. De kantonrechter er kende dat de barakken aan de bui tenzijde een sombere en troostelo ze aanblik bieden. "Over smaak valt echter niet te twisten". Daar komt volgens hem bij dat die aanblik voor een niet onaan zienlijk deel het gevolg is van ach terstallig onderhoud. De hoge kos ten die met dat achterstallige on derhoud zijn gemoeid worden door het rijk overigens ten onrechte aan gevoerd als argument om de huur overeenkomst te beeindigen, aldus de kantonrechter. Dekker zei dat het hem bij zijn bezoek aan Lunet ten was opgevallen dat de bewo ners zich veel moeite getroosten om het gehuurde in goede staat te houden en zelfs te verfraaien. "Het zag er binnen keurig en onderhou den uit", aldus de kantonrechter, die geen enkel spoor van verkrot ting had ontdekt. Het rijk heeft ook aangevoerd dat het terrein waarop Lunetten is gelegen in de toekomst nodig is voor uitbreiding van de er naast ge legen kazerne aan de ene kant en de penitentiaire inrichting Nieuw Vosseveld aan de andere kant. "Het rijk heeft echter ook moeten erkennen dat daarvoor nog geen concrete plannen bestaan", aldus kantonrechter Dekker. Voorzitter T. Latuhihin van de kampraad van Lunetten reageerde verheugd en opgelucht. "Ik heb er geen woorden voor, zo blij ben ik", aldus Latuhihin. Ook de tientallen Molukkers die bij de uitspraak aan wezig waren reageerden geëmotio neerd en vreugdevol. Minder blij was minister Brink man. Hi j hoopt dat er met "gezond verstand en in goed overleg met de bewoners alsnog een oplossing kan worden gevonden die er toe zal lei den dat ook het zeventigste en laatste woonoord in Nederland ontruimd kan worden". Naar zijn mening wordt er in de huidige situ atie "goed geld naar kwaad geld ge gooid". De woonkosten zijn naar verhou ding veel te hoog, zo meent hij en noemt als voorbeeld dat veel van de stookwarmte verloren gaat door de schoorstenen. „Ik heb het er niet voor over om steeds maar weer geld te stoppen in ondoelmatige bewoning terwijl er een moderne wijk klaarstaat waar deze mensen ook bij elkaar kunnen wonen". DALFSEN (ANP) - De Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland wil de rechter inschakelen om de schade te verhalen die de ze organisatie lijdt door de sterfte van haar bossen. Inspecteur S. Algra van Natuurmonumenten in Overijssel heeft dit in Dalfsen bekendge maakt. Natuurmonumenten heeft lapdelijk door het sterven van bomen al vier tot vijf miljoen gulden schade geleden. Doordat de aanstasting van bos sen een internationaal probleem is heeft Natuurmonumenten contacten gelegd met collega-organisaties in de Bondsrepubliek Duitsland en Groot-Brittannie. Juristen onderzoeken intussen de mogelijkheden voor gerechtelijke procedures. Algra verwacht dat binnen een half jaar de mo gelijkheden voor juridische stappen aanwezig zullen zijn. De schade voor Natuurmonumenten en andere bezitters van bos ont staat onder andere doordat gekapte bomen, die dood zijn, nagenoeg on verkoopbaar zijn. Algra: "Het hout is waardeloos. Je kunt het alleen nog als open-haardhout slijten. Zo derf je nogal wat inkomsten." Daarnaast moet Natuurmonumenten kosten maken voor het treffen van maatrege len om bomen in leven te houden. Algra: „Je probeert alles om de bomen te behouden, maar veel exemplaren zijn er zo slecht aan toe dat ze niet meer vallen te redden. Dat geldt in het bijzonder voor de eiken. Het is heel triest. Onze beheerders zitten met de handen in het haar. ADVERTENTIE P. L. WARNARS EXCLUSIEVE MEUBELEN Noordein^e 23o 's-Gravenhage 070-642835 INTERIEURSTOFFEN.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3