Roda JC overleeft liel in Guimaraes Noren lopen niet warm voor Real Bax heeft goede vorm alweer te pakken: 5-1 Ondanks verlies ronde verder Vanderlijde zoekt club Wervingsactie arbiters 1 DONDERDAG 6 OKTOBER 1988 SPORT PAGINA 17 Van Tiggelen scoort voor Anderlecht DEN HAAG (ANP) - Mogelijk kan AC Milan vandaag voor wat spektakel zorgen. Zonder enige twijfel plaatst de Italiaanse kam pioen met de aanzienlijke Nederlandse inbreng zich donderdag avond in eigen stadion ten koste van Vitosja Sofia voor de tweede ronde van het voornaamste Europese bekertoernooi. De returns van de eerste ronde boden gisteren niet veel boeiends. Geen won der, de loting beloofde ook niet veel. EUROPA CUP 1 Het toeval koppelde het beschei den FK Moss aan Real Madrid, maar dat was niet aan de Noren be steed. Niet meer dan 5414 betalen de Noren meenden dat de komst van de Spanjaarden een bezoek aan de bouwvallige accommodatie waard was. Real, dat thuis al met 3- 0 afstand had genomen, beperkte zich tot één doelpunt. Butragueno scoorde zes minuten voor rust. Voor de komende weken lijkt het belangrijker dat Camacho uit geschakeld is. Zwaar geblesseerd moest de vroegere international - in zijn nadagen, maar nog steeds van vitaal belang voor de club - naar een ziekenhuis worden ver voerd. De kampioen van Denemarken, Brondby, was net iets te zwak voor FC Brugge, dat tien minuten voor tijd de plaats in de tweede ronde verzekerd zag door Christensen. Jensen (Bröndby) werd van het veld gezonden. Bayern München heeft zich met de meeste overtuiging geplaatst voor de tweede ronde van het UEFA-be- kertoernooi. De Beierse club mar cheerde als in zijn beste dagen. De rouwband, ter nagedachtenis van premier Strauss, had een inspire rende werking. Legia Warschau werd in de Poolse hoofdstad het slachtoffer van de Westduitse doel- puntenhonger: 3-7. De Zweed Ekström (2), invaller Wegmann (2), Augenthaler, Eek en Nachtweih te kenden voor de Münchener pro- duktie. Een andere gerenommeerde ploeg, Bordeaux, had de zwaarste EUROPA CUP 1 Galatasary (Tur) - Rapid Wien (Oos) 2-0 (0-0). 53. Colak 1-0, 65. Tanman 2-0. Scheidsrechter: Courtney (Eng), toeschouwers: 35.000. Eerste wedstrijd: 2-1 voor Rapid, Galatasaray naar twee- Nendori Tirana (Alb) - Hamrun Spartans (Mal) 2-0 (0-0). 66. Hodja 1-0, 69. Josa 2-0. Scheids rechter: Petrescu (Roe), toeschouwers: 18.500. Eerste wedstrijd: 2-1 voor Spartans, Nendori naar Steaua Bukarest (Roe) - Sparta Praag 2-2 (1- 112 Bilak 0-139. Hag. 1 -1Lacatus 2-188 Bi- lak 2-2. Scheidsrechter Pauly (WDI), toeschou wers: 40.000. Eerste wedstrijd: 5-1 voor Steaua, ir de h Drie verdedigers van Club Brugge kunnen Jan Bartram van Bröndby (midden) niet afstoppen klus. Het moest thuis de altijd stug ge Russen uit Dnepropetrovsk ver slaan. Dat lukte de Fransen op 't nippertje. Tsjerednik gaf de Rus sen al in de tweede minuut de lei ding (0-1). Pas na de rust sloeg de balans in Frans voordeel door. Door Stopyra en Scifo vanaf elfme ter liep Bordeaux na de 1-1 in de Sovjetunie de tweede ronde in. Dat deed Glasgow Rangers in Katowice ook. De mijnwerkers- ploeg had in Schotland met 1-0 ver loren en waande zich na het doel punt van Furtok in de vijfde mi nuut kansrijk. Stopper Butcher vonniste de Polen binnen het kwartier met twee kopballen (1-2). Durrant en McCoist zorgden diep in de tweede helft voor de verras sende eindstand (2-4)." Aberdeen, de club van doelman Snelders, boog in Dresden voor Dynamo (2- 0). Linkerspits Robertson werd in de 39e minuut uit het veld ge stuurd. Daarvoor had Guetschow Dresden op 1-0 gebracht. Kirsten stelde de plaats in de tweede ronde in de 66e minuut veilig (2-0). EUROPA CUP 2 Het verder bekerende Roda JC even buiten beschouwing gelaten, waren alle overige doorstromers in de Europa Cup 2 logisch. Beker houder KV Mechelen had zich vo rige week al geplaatst met ruime cijfers tegen figurant Avenir Beggen. Gisteren kreeg de club van De Mos gezelschap van An derlecht, dat opnieuw van Metz won. Oranje-international Van Tig gelen scoorde uit een strafschop een van de twee Brusselse doel punten. Sredets Sofia scoorde tegen In- ter Bratislava nog eenmaal meer: 5- 0. In die wedstrijd kreeg de Tsjech Weiss de rode kaart. In het duel Cardiff City - Derry City 4-0 bracht Gilligan een hattrick op zijn naam. 5-0 was ook de tweede overwin ning van FC Barcelona op Fram Reykjavik. Voor 15.000 toeschou wers opende de Engelse internatio nal de score. De overige vier doel- LEIDEN - In de landelijke zaal voetbalcompetitie heeft Bax de goede vorm weer te pakken. Het Haagse FV Snoekie moest er met 5- 1 aan geloven. Interregionaal gaat het Menken/Landbouw ook goed. De Noordwijkers wonnen met 4-3 van City Amusement. In de hoofd klasse staat THB Boys na de 6-2 ze ge op Eigeman alleen aan kop. Landwer Johan-Lugdunum 3-3 Tegen een hardwerkend Land wer heeft Lugdunum voor de twee de week achtereen een punt laten liggen. Onnodig werd een 0-2 voor sprong door opgelopen straftijd weggegeven. Harm de Vos en Fred Kanbier (voor Lugdunum) en Ro nald Verhart en Wilfred Hoek (voor Landwer) scoorden de doelpunten in de eerste helft. Ook na een derde Lugdunum-treffer (Albert Siera) kwam Landwer nog langszij (3-3). Fred van Dam was de doelpunten maker voor de thuisclub. Door het goede keepen van Paul van der Menken/Landbouw - City Amusement 4-3 In de beginfase had de Haagse ploeg het betere van het spel wat dan ook resulteerde in een 0-1 voor sprong. Door Ruud Alkemade en Jan van der Berg kwam de ploeg van Menken-coach Siem Barn- hoorn weer op voorsprong. Nadat City langzij op 2-2 was gekomen blonk Menken uit in het missen van kansen. Alleen Jan van der Berg paseerde in die periode een maal de Haagse goalie (3-2). Toch kreeg de thuisclub het nog moei lijk. Zeker toen doelman Chiel Smit een straftijd opliep. Gelegen heidsdoelman Eric Groenewoud stopte wel een strafschop, maar in de daaropvolgende aanval was het raak (3-3). Vier minuten voor het laatste fluitsignaal gaf wederom Jan van der Berg, met een doel punt, Menken de verdiende zege (4-3). Een hoofdstuk overigens dat deel uitmaakte van een oorlogsroman. Want anders kan het spel dat de thuisploeg gisteravond de 20.000 toeschouwers voorschotelde niet omschreven worden. De eerste schermutselingen vonden al voor aanvang plaats. Vitoria weigerde elke medewerking te verlenen om bewegende beelden van de wed strijd naar Nederland te krijgen. DEN HAAG (ANP) - Het zit Arnold Vanderlijde even niet mee. De Limburgse zwaargewicht, bronzen medaille-winnaar bij de Olympi sche Spelen ondanks een duim- blessure aan zijn linkerhand, moet in Westduitsland op zoek naar een nieuwe boksvereniging. Tenmin ste, als de zwaargewicht dit seizoen nog in competitie-verband wil uit komen. Vanderlijde's vereniging Leonberg heeft zich namelijk giste ren totaal onverwacht teruggetrok ken uit de competitie die op 19 no vember van start gaat. De dug-out van Roda JC werd voor de wedstrijd door ballenjongens ter hoogte van de cornervlag gezet, zodat Reker vrijwel geen zicht zou hebben op het gebeuren. Op de .speelveldhelft waar Roda JC aan de warming-up was begonnen, ver scheen even later Vitoria om ook aan de voorbereidingen te begin nen, waardoor het hele spul op een speelhelft door elkaar liep. De kou de oorlog was in volle gang. Van voetbal was, zeker in de aan vangsfase, absoluut geen sprake. De primitieve agressie die Vitoria losliet op Roda JC was beter op zijn plaats in een Rambo-film dan op de grasmat van een voetbalveld. Voor al John van Loen moest het ontgel den. Vijf minuten was de wedstrijd op gang of de lange spits was reeds bont en blauw en twee keer groggy tegen de vlakte gegaan. „Ik was vo gelvrij verklaard", aldus Van Loen. „Ik werd geschopt en geslagen waar het maar kon. Of er een bal in de buurt was of niet dat maakte de heren niets uit". VOETBAL - In een inhaalwed strijd voor het toernooi om de Westduitse voetbalbeker heeft Werder Bremen gisteren met 6-1 van Bayreuth gewonnen. Riedle maakte drie doelpunten. WASSENAAR EERSTE KOERS, 2000 m: 1. Beauty Space (R Heynen) 2.44,7 - 1.22,4, 2. Cita de Bloomerd, 3. Beautylull Winner. Toto: winnend 11,00, plaats I) 3.37,2 - 1.23.5. 2. E (G.v.Eykelenborg) 3.3 3 Charlene K. Toto: i 3,80, koppel 11,90, trio 68.20 DERDE KOERS. 2000 m: 1..Billy Vredebest (J. Westgeest) 2.40,0 1.20,0,2. Butcher's lady, 3. Ashley Siro. Toto- winnend 3,50, plaats 1,80, 1,50, 2,20, koppel 7.70. trio 72,00 VIERDE KOERS, 1609 m 1. Astrid Marian (JG- limmerveen) 2.08,4 1.19,8, 2. Anne V, 3. Zola Houberg. Toto. winnend 16,50, plaats 3,80, 2,60, 3,20, koppel 30,70, trio 896,80 VIJFDE KOERS, 1800 m: 1. Comtessa Sunrise (M.Watlow) 2.02,9, 2. Statenprojekt, 3. Rosita Bridge. Toto: winnend 10,70, plaats 1,20, 1,00, 1.70, koppel 6.70, trio 89,20 ZESDE KOERS, 1609 m: 1. Veloce Nora (R Kromkamp) 2.05,3 1.17,9, 2. Zorba Osse- waard, 3. Zambesi Cede. Toto: winnend 5,90, plaats 2,00,1,30, 2,00, koppel 11,10, trio 164,90 ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Zebrano du Bois (N.Knoll) 2.38.2 -1.19,1,2. Yellow Shadow. 3. Za- chery Baker. Toto: winnend 1,60, plaats 1,10, 1,40, 1,20, koppel 3,10, trio 16,50 ACHTSTE KOERS. 2000 m: 1. Sag.tta's Star (H.v.d.Kraats) 2.15,9, 2. Moon Child. 3. Master Card. Toto: winnend 2,30, plaats 1,20,2,60,2,90, koppel 23,90, trio 160,20 NEGENDE KOERS, 2000 m: 1 Yellowa (G.den Dubbelden) 2.39,4 -1.19,7, 2. Zonnestraaltje, 3. Vanka Pride. Toto: winnend 3,00, plaats 2,00, 2,70, koppel 17,30, trio 259,90 Omzet lotalisator: 239.181,00 Uitbetaling W 5, 4-5-4-5-5: 4144,50. THB Boys - Eigeman 6-2 De ploeg van John de Kooker blijft winnen ondanks dat zij in vijf wedstrijden al 19 spelers nodig hadden. Maar ook Arnold Vermeu len (2), Paul Streppel, Ed Griffioen, GerJrd van Beek en Rob Vermeu len wisten met succes het doel van de Voorschotenaren te vinden. Randy Richards en Jan Bogerd hielden de score voor Eigeman nog een beetje draaglijk. Bax - FV Snoekie 5-1 De Voorhoutse ploeg is na de misstap tegen De Maas weer op de goede weg. Ook bij een 0-1 (doel punt Rob van der Tas) raakten de mannen van coach Jan Schoen niet in paniek. Hans van Leeuwen zette Bax op 1-1 en toen ging de motor pas goed draaien. FV Snoekie kwam er in de tweede helft niet meer aan te pas. Terecht drukten Hennie Koet, Martin Bax en Jef frey Forée (2x) dit in doelpunten uit (5-1). Maandag volgt in Katwijk de topper tegen Glasbergen de Best. Sloos Sport - Boerenburg 3-3 In een niet al te beste wedstrijd kwamen beide ploegen een gelijk spel overeen. Willem Scheurwater, Johan de Ridder en Rob Punt wa ren produktief voor de ploeg van Wim van der Wilk (Boerenburg). Door Martin de Jong en Hans Braat bleef Sloos in de race. Ton Kamp- hues zorgde er zelfs voor dat de thuisclub nog een punt aan het du el overhield. Mcdo - Van Egmond 4-3 Een verrassende zege van de de butant in de hoofdklasse. Na de openingstreffer van Fred Ouwer- kerk voor Van Egmond kwam Me- do sterk opzetten. Gé Tegelaar (2) en Ronald Hendrikse schoten de thuisclub op een 3-1 voorsprong. Na een nieuwe opwelling van Van Egmond (doelpunten van Marcel van de Burg en Richard Gottmer) kwam vlak voor tijd de zege toch bij Medo trecht. Ed van Klink was de doelpuntenmaker. IMARAES (GPD) Toen de oorlogshandelingen in het Estadio Municipal tot het verle den behoorden, had Roda JC voor historie gezorgd. Voor het eerst in de geschiedenis van de Kerkraadse vereniging stond de ploeg in de tweede ronde van een Europees toernooi. Weliswaar verloor de ploeg de slag in Guimaraes met 1-0, maar dat resultaat was, na de 2-0 thuiszege op Vitoria, voldoende om morgen verzekerd te zijn van een plaatsje in de lo tingsbeker van de Uefa. „We hebben ons doel bereikt en daar was het ons om te doen", sloot Jan Reker het hoofdstuk Guimaraes af. Schoft De grootste schoft uit de verza meling van trainer Geninho was volgens Roda voorstopper Germa- no. „Die man hoort absoluut niet thuis op een voetbalveld", vond Jan Reker. „Het enige verwijt dat ik de scheidsrechter kan maken, is het feit dat Germano rood had moeten zien. Voor de rest had Holz- mann de zaak redelijk onder con trole". Germano zou desondanks zijn baas tegenkomen, want tegen het einde van de partij ving doelman Jan Nederburgh hem 'vakkundig' op met als gevolg dat Germano zijn arm brak. „Ik ga niet voor zo'n vent aan de kant. Het was niet de bedoe ling zijn arm te breken, maar hij rende door op mij en ik probeerde mijzelf te beschermen". Voordat Germano met een bot breuk van het slagveld moest, had hij het leeuwendeel van de 58 over tredingen op zijn conto. Niet alleen 'ontfermde' hij zich over Van Loen, bij hoekschoppen spoedde hij zich naar voren om vervolgens Ernie Brandts en Gene Hanssen tegen de vlakte te slaan. Brandts: „Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Eerst kreeg ik een stoot in mijn ribben en even later een klap in mijn onder lijf. Met voetbal had het allemaal niets uit te staan". Des te groter was het compli ment dat Reker zijn ploeg kon ma ken. „Ze zijn allemaal rustig geble ven. Niemand heeft zich gek laten maken en toen Henk Fraser het niet meer aankon, werd hij meteen door zijn ploeggenoten op zijn ver antwoording gewezen. Ik was ver baasd over het incasseringsvermo gen van deze groep, zeker als je be denkt dat vier spelers nog nooit eerder in een vliegtuig hadden ge zeten. Over Europese ervaring ge sproken.... Ik weet niet of ik dat had kunnen opbrengen". Ledematen Roda JC bracht het op. Tegen een tegenstander die naast veel meer brutaliteit ook meer routine Roda JC viert f^est in Portugal. Frits Nöllgen (rechts) omhelst René Trost. en techniek in huis had. Vitoria sloeg echter van meet af aan het verkeerde pad in en had enkel oog voor de ledematen van de Kerkra denaren. Een domme fout bracht de ploeg van Jan Reker aan de rand van de afgrond. Een vrije trap van Roldao vloog na bijna een half uur hard voorbij Jan Nederburgh in de benedenhoek. „De fout werd ge maakt bij het opstellen van de muur", vond Reker. „Dat gebeurde zo halfslachtig dat Roldao makke lijk het obstakel kon doorboren en wel dusdanig dat Nederburgh de bal veel te laat zag aankomen". Een schlemielig doelpuntdat, hoe paradoxaal ook, Roda JC uit eindelijk in de volgende ronde bracht. Vitoria Guimaraes was uit geraasd. „Het was alsof hun doel was bereikt", constateerde Reker tot eigen verbazing. „De agressie verdween en de smerigste charges bleven verder achterwege. Er kon gevoetbald worden". „Vanaf dat moment", meende uitblinker Ernie Brandts, „hadden we niet veel meer te duchten. Door de aanslagen die we moesten on dergaan, stonden we als één man in het veld. Een ploeg waarin ieder een alles voor elkaar over had. Ik heb dan ook nooit het gevoel gehad dat dit nog fout kon gaan". Zelfs een kopbal op de paal in de slotfase bracht de Kerkradenaren niet meer uit balans. „We hielden de tegenstander ver genoeg buiten het strafschopgebied. Die op dracht heb .ik in de rust nog eens herhaald. We mochten niet alleen verdedigen, maar moesten, waar het kon, de aanval opzoeken. Als LEIDEN - 'Neem een goede beslissing, word scheidsrechter!' Onder dit motto wordt de komende twee weekeinden een landelijke wer vingsactie gehouden door de KNVB en de organisatie van voetbal scheidsrechter (COVS). Ook in de regio Leiden worden potentiële scheidsrechters warm gemaakt om de fluit ter hand te nemen. De COVS-groep Leiden en omgeving bezoekt zaterdag de wedstrij den Leiden - Scheveningen en de topper Quick Boys - Rijnsburgse Boys. Zondag is men aanwezig bij Alphense Boys - Blauw Zwart, Roodenburg - Voorburg en UVS - Papendrecht. Op 15 oktober wor den vervolgens ARC - Marken, Noordwijk - Spakenburg, FC Lisse - Quick (landelijke jeugd) en RCL - JAC met een bezoek vereerd. Wekelijks worden er in ons land 30.000 voetbalwedstrijden afge werkt, terwijl daarvoor slechts 12.000 arbiters zijn. De actie is bedoeld om mannen en vrouwen tussen de 17 en 40 jaar over te halen om een korte cursus op het bondsbureau van de afdeling Leiden in Leider dorp te gaan volgen. Onder begeleiding van een oud-scheidsrechter gaan de inschrijvers daarna aan de slag en uiteindelijk moet de arbiter alleen op pad. we achterin waren gebleven, had den we die tweede treffer onher roepelijk om de oren gekregen". Roda JC maakte het Jan Reker naar zijn zin en Vitoria begon tegen zichzelf en tegen en de klok te voet ballen. De ploeg zocht zijn heil in lange hoge ballen richting Roda- strafschopgebied waar Ernie Brandts hoog boven iedereen uit torende en voor opruiming zorgde. „Ik denk", aldus Reker, vooruit-' kijkend naar de loting morgen in Zürich, „absoluut niet aan de ko mende tegenstander. We hebben de tweede ronde, ons doel, ge haald. Loten we een sterke ploeg, dan maken we er een leuke pot van op Kaalheide. Valt die tegenstan der mee, dan hebben we misschien zelfs het geluk de derde ronde te bereiken". ADVERTENTIE Commissie Ruimtelijke Ordening. Openbare Werken. Verkeer en Milieu De Commissieverga dering van hedenavond waarin op de agenda stond: 'Programma van eisen Stationsontwikkeling Leiden' komt te Af* vervallen. Rode Ster (Joe) FC Dundalk (Ier) 3-0 (1-0). J Sabanadzovic 1-0, 51. Mrkela 2-0, 67. Savicevic 3-0. Scheidsrechter: Deda (Tur), toeschouwers: 25.000 Eerste wedstrijd' 5-0 voor Rode Ster, dat naar de tweede Rode Ster naar tweede ronde. FK Moss (Noo) - Real Madrid (Spa) 0-1 (0-1). 39. Butragueno 0-1. Scheidsrechter: Aho (Fin), toeschouwers' 5414. Eerste wedstrijd 3-0 voor Real Madrid, dat naar de tweede ronde gaat HJK Helsinki (Rn) - FC Porto (Por) 2-0 (0-0). 60. Valla 1-0, 85. Kanerva 2-0. Scheidsrechter: Marko (Tsj). toeschouwers. 5640. Eerste wed strijd. 3-0 voor Porto, dat naar de tweede ronde Brondby Kopenhagen (Den) - FC Brugge (Bel) 2-1 (1-0). 35. Frank 1-0, Christensen 2-0. 80. Brylle 2-1. Rode kaarl: Jensen (Brondby). Scheidsrechter: Donnelly (N-ler), l 2500. Eerste wedstrijd: 1-0 voor Brugge, c (Cyp) 5-1 (4-1). 10, Nilsson 1-0,12. Zetterlund 2- 0, 27. Holmgren 3-0, Spyros Livathinos 3-144. Fröberg 4-1, 54. Fröberg 5-1. Scheidsrechter Eksztajn (Pol), toeschouwers: 6442. Eerste wed strijd 2-1 voor Göteborg. dat naar de tweede ron de gaat. Jeunesse d'Esch (Lux) - Gornik Zabrze (Pol) 1-4(1-2). 6. Kormormcki 0-1, 30. Kormomcki 0-2, 32 This 1-2, 67. Urban 1-3. Zagroski 1-4. Scheidsrechter: Gudmundsson (IJsl). toeschou wers: 1000. Eerste wedstrijd 3-0 voor Gornik, dat naar de tweede ronde gaat. Celtic (Sch) - Honved Budapest (Hon) 4-0(1- 0). 14. McAvennie 1-0, 77. Walker 2-0, 80 Mc Avennie 3-0, 89. Mc Ghee 4-0. Scheidsrechter Fredriksson (Zwe). toeschouwers' 42.763. Eerste wedstrijd 1-0 voor Honved, Celtic naar tweede ronde. Glentoran Belfast (N-ler) Spartak Moskou (Sov) 1-1 (0-1). 16 Tsjerenkov0-1.58. Moore 1- 1 Scheidsrechter: Olsen (IJsl), toeschouwers 8000 Eerste wedstrijd 2-0 voor Spartak, dat naar de tweede ronde gaat Neuchatel Xamax (Zwi) - FC Larissa (Gri) 2-1 (0-0), na strafschoppen 5- 1. 59. Karapolis 0-1, 61. Lei-Ravallo (strafschop) 1-1, 71. Lühti 2-1, Scheidsrechter: Lo Bello (Ita), toeschouwers: 12.000. Eerste wedstrijd: 2-1 voor Larissa, Neuchatel naar tweede ronde. EUROPA CUP 2 Vitoria Guimaraes - Roda JC 1-0 (1-0). 27. Rol dao 1-0. Scheidsrechter: Holzmann (Oos). Toe schouwers: 20 000. Gele kaart: Germano en Ne- ne (beiden Guimaraes). Nöllgen (Roda JC). Bekëscsaba (Hon) - Sakarayaspor (Tur) 1-0 (0-0). 49. Slechuk (e.d.) 1-0. Scheidsrechter: Stiegler (Tsj), toeschouwers: 1000. Eerste wed strijd: 0-2. Sakarayaspor naar tweede ronde. Sredets Sofia (Bul) - Inter Bratislava (Tsj) 5-0 (5-0). 1Penev 1-0,3. Stoitchkov 2-0,13. Kosta- dinov 3-0, 21. Guetov 4-0, 38. Kostadinov 5-0. Scheidsrechter: Jokic (Joe). Toeschouwers 14.000. Rode kaart: Weis (Inter) Eerste wedstrijd 3-2, Sredets naar tweede ronde. Lech Poznan (Pol) - Flamurtari Vlora (Alb) 1-0 (1-0). 25. Araszkiewicz 1-0. Scheidsrechter Palsi (Fin). Toeschouwers: 18.000. Eerste wedstri|d 3- 1 Lech naar tweede ronde Metaltist Sjarkov (Sov) - Borac Banjaluka (Joe) 4-0 (1-0). 25. Tarassov 1-0. 62. Tarassov 2-0. Atsjojev 3-0, 88. Jesipov 4-0. Scheidsrechter: Lundgren (Zwe). Toeschouwers: 40.000. Eerste wedstrijd 0-2. Sjarkov in tweede ronde Kuuysi Lahti (Fin) Dinamo Boekarest (Roe) 0- 3 (0-2). 11. Vaiscovici 0-1, 34. Vaiscovici (straf schop) 0-2, Raduciciu 0-3. Scheidsrechter: Sjokriakov (Sov). Toeschouwers.' 960. Eerste wedstrijd eveneens 0-3, Dinamo in tweede ronde. SC Krems (Oos) - FC Carl Zeiss Jena 1-0(1-0). 24. Studeny 1-0. Scheidsrechter. Magni (Ita). Toeschouwers: 2000. Eerste wedstrijd 0-5, Jena in tweede ronde. Barcelona (Spa) - Fram Reykjavik (IJsl) 5-0 (2- 0). 9. Lmeker 1-0,23. Beguinstain 2-0,63. Begui- ristain 3-0, 65. Fernandez 4-0, 72. Bakero 5-0. Scheidsrechter: Vautrot (Fra), toeschouwers 15.000. Eerste wedstrijd: 2-0 voor Barcelona, dat naar de tweede ronde gaat. Dundee United (Sch) - Floriana (Malta) 1-0 (0- 0). 69. Meade 1-0. Scheidsrechter: Gifford (Wales). Toeschouwers: 13.000. Eerste wedstri|d 0-0. Dundee naar tweede ronde. Anderlecht (Bel) - FC Metz (Fra) 2-0 (0-0). 47 Krncevic 1-0. 73. Van Tiggelen (strafschop) 2-0. Scheidsrechter- Kirchen (ODI). Toeschouwers 12.000. Eerste wedstrijd 3-1, Anderlecht naar Aarhus (Den) Glenavon (Ier) 3-1 (1-0). 23. Mortensen 1-0. 68. Kristensen 2-0. 87. Stampe (strafschop) 3-0, 89. McConville 3-1. Scheids rechter: Toeschouwers: 6000. Eerste wedstrijd 4- 1, Aarhus in tweede ronde. Panathinaiko6 (Gri) - Omonia Nicosia (Cyp) 2-0 (0-0). 56. Dimopoulos 1-0, 58. Nielsen 2-0. Scheidsrechter: Yarezik (Alb). Toeschouwers: 25.000. Eerste wedstrijd 1-0, Panathinaikos in tweede ronde Cardifl City (Wal) - Derry City (N.Ier) 4-0 (1-0). 20. McDermott 1 -0.47. Gilligan 2-0,65. Gilligan 3- 0. 76. Gilligan 4-0. Scheidsrechter: Nervik (Noo). Toeschouwers: 9.000. Eerste wedstrijd 0-0, Car- Ajax - Sporting Lissabon (Por) 1-2 (0-1). 21 Silas 0-1, 80. Verkuijl 1-1, 87. Maside 1-2. Scheidsrechter: Prokop (ODI), toeschouwers: 22.000. Gele kaarten: Wouters (Ajax), Damas en Fernando Mendes (Sporting) Atletico Madrid - FC Groningen 2-1 (1-1). 4 Baltazar (strafschop) 1-0, 20. Ten Caat 1-1, 48. Futre 2-1. Scheidsrechter: Peschel. toeschou wers 35.000. Gele kaarten: Marero (Atletico). Van Dijk. Koorman, Koevermans (Groningen) Ujpest Dosza (Hon) Akrancs (IJs) 2-1 (0-0). 46 Steidl 1-0. 67. Gordarsson 1-1, 72. Katona 2- 1. Scheidsrechter: Tzontchev (Bul), toeschou wers. 10.000. Eerste wedstrijd: 0-0, Ujpest naar Lokomotiv Leipzig (ODI) - Aarau (Zwi) 4-0 (2- 0). 21. Zimmerling 1-0, 28. Zimmerling 2-0, 59. Halata 3-0, 83. Halata 4-0. Scheidsrechter: Natri (Fin), toeschouwers: 5200. Eerste wedstrijd: 3-0. Leipzig naar tweede ronde. Dunajska Streda (Tsj) - Oesters Vaxjö (Zwe) 6-0 (4-0). 8. Liba 1-0,14. Takac 2-0,22. Takac 3- 0. 45 Pavlik 4-0, 46. Micinec 5-0, 61. Soltes 6-0. Scheidsrechter: Steindl (Oos). toeschouwers: 4140. Eerste wedstrijd: 0-2, Streda naar tweede (WDI) 3-7 (1-4). 19. Nachtweih 0-1, 23. Ekström 0-2, 36. Kubicki 1-2, 41. Augenthaler 1-3, 43. Ekström 1-4,75. Wegmann 1-5, 82. Wegmann 1- 6, 85. Robakiewicz 2-6, 88. Robakiewicz 3-6, 89. Eek 3-7. Scheidsrechter: Martin (Eng), toeschou wers: 20.000. Eerste wedstrijd: 1-3, Bayern naar tweede ronde. Oukla Praag (Tsj) - Real Sociedad (Spa) 3-2 (1- 0). 17. Nemec 1-0,55. Foldyna 2-0, 72. B.tlenen- gel 3-0, 75. Loren 3-1, 82. Loynas 3-2. Scheids rechter: Ponnet (Bel), toeschouwers: 9000. Eer ste wedstrijd 1 -2, Real Sociedad naar tweede ron de. GKS Katowice (Pol) - Glasgow Rangers (Sch) 2-4 (1-2). 5. Furtok 1-0,12. Butcher 1-1,16. But cher 1-2, 62. Kubisztal 2-2, 71. Durrant 2-3. 78. McCoist 2-4, Scheidsrechter: D'Elia (Ita), toe schouwers: 35.000. Eerste wedstrijd: 0-1, Ran gers naar tweede ronde. Hapoel Nicosia (Cyp) - Velez Mostar (Joe) 2-5 (1-1). 35. Repak 0-1,44 Owen 1-1,47. Koutel 1- 2.50. Toutse 1-3, 58. Repak 1-4,62. Plak.t.s 2-4, 88. Koutel 2-5. Scheidsrechter: Salomir (Roe). Eerste wedstrijd: 0-1Velez Dinamo Minsk (Sov) - Trakia Plovdiv (Bul) 0-0. Scheidsrechter: Igna (Roe), toeschouwers: 40.000. Eerste wedstrijd: 2-1, Minsk naar tweede ronde. Torpedo Moskou (Sov) Malmö FF 2-1 na ver lenging (2-0, 1-0). 18.Grasjov1-0,66. Sjikinbek- ov 2-0,104. Lyuing 2-1Scheidsrechter: Azpitarte (Spa), toeschouwers: 25.000. Eerste wedstnid 0- 2, Malmö naar tweede ronde. Dinamo Zagreb (Joe) - Beslktas (Tur) 2-0 (1- 0). Scheidsrechter: Kolev (Bul). Eerste wedstrijd 0-1, Dinamo naar tweede ronde. Ikast FS (Den) - Vienna (Ooe) 2-1 (0-1). 5 Glatzmeyer 0-163. Hansen 1 -173. Granlund 2- 1. Scheidsrechter: Helen (Zwe), toeschouwers 4500. Eerste wedstrijd: 0-1, Vienna naar tweede Brage IK Borlflnge (Zwe) - Inter Milan (Ita) 1-2 (1-1). 9. Berti 0-1,45. Hallman 1-1, 77. Morello 1- 2. Scheidsrechter: Scheurell (ODI), toeschou wers: 8652. Eerste wedstrijd: 1 -2, Inter Milan naar tweede ronde. Sturm Graz .(Oos) - Servette (Zwi) 0-0. Scheidsrechter: Crucke (Bel), toeschouwers 7000. Eerste wedstrijd: 0-1Servette naar tweede Unfield (N-ler) - Turku PS (Rn) 1-1 (0-1). 38. Suominen 0-1, 75. O'Boyle 1-1. Scheidsrechter- Goris (Bel), toeschouwers: 904. Eerste wedstrijd: 0-0, Turku naar tweede ronde. Hearts (Sch) - St.Patrick's Dublin (Ier) 2-0 (1- 0). 24. Black 1-0,68. Galloway 2-0. Scheidsrech ter: Presberg (Noo), toeschouwers: 15.000 Eerste wedstrijd: 2-0, Hearts naar tweede ronde. Dynamo Dresden (ODI) - Aberdeen (Sch) 2-0 (1-0). 4. Guetschow 1-0,66. Kirsten 2-0. Scheids rechter Galler (Zwi). toeschouwers: 36.000 Eerste wedstrijd: 0-0, Dynamo naar tweede ron de. Bordeaux (Fra) - Dnepr Dnepropetrovsk (Sov) 2-1 (0-1). 2. Tsjerednik 0-1, 47. Stopyra 1-1, 74. Scifo 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Kohl (Oos), toeschouwers: 30.000. Eerste wedstrijd 1- 1, Bordeaux naar tweede ronde. FC Luik (Bel) US Luxembourg (Lux) 4-0 (2-0). 8. Malbasa 1 -0,34. Veyt 2-0,56. Malbasa 4-0,61 Veyt 4-0. Scheidsrechter: Föckler (WDI), toe schouwers: 4000. Eerste wedstrijd: 7-1, FC Luik Waregem (Bel) - Molde FK (Noo) 5-1 (1-0). 43 Niederbacher 1-0, 47 Niederbacher 2-0, 71 Chnstiaens 3-0,76. Christiaens4-0.82. Neerland 4-1. 86. Teppers 5-1. Scheidsrechter: Kaupe (Oos), toeschouwers: 7000 Eerste wedstrijd: 0-0, Waregem naar tweede ron de. Athletic Bilbao (Spa) - AEK Athene (Gri) 2-0 (2- 0). 3. Uralde 1-0, 6. Uralde 2-0. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: 35.000. Eerste wed strijd: 0-1, Bilbao naar tweede ronde. Benfica (Por) - Montpellier (Fra) 3-1 (1-0). 22. Chalana 1-0, 51. Ademir 2-0, 73. Mozer 3-0, 83. Cubaynes 3-1. Scheidsrechter: Longhi (Ita), toe-' schouwers 50.000. Eerste wedstrijd: 3-0, Benfica naar tweede ronde. ZAALVOETBAL Landelijke competitie Ceverbó r 3-5 FV Snoekie 2-2 FC Datagold 3-5 Den Dam 3-2 Hermes DVS 3-4 V.d Plas BMW 3-2 De Maas 3-4 SC Hogenboom 2-0 Bax 3-4 Silva Boys 3-0 Glasbergen de B. 2-2 H8°{?oyfSSe 5-10 Medo 5-6 Lugdunum 5-8 Sloos Sport 4-3 Boerenburg 5-7 FC Lisse 5-2 Cleyn Duin 4-6 Landwer Johan 5-2 Van Egmond 5-6 ROAC 79 5-2 Eigeman 5-6 Jan de Kuyper 5-1

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17