Vervuiling van milieu wordt erger Greenpeace klaagt Nederland aan Middelbare scholieren Lelystad blijken spaarzame spijbelaars Nieuw onderzoek naar werk omstreden chirurg 'Raad heeft grote stem in keuze burgemeester' Overleg specialisten weer vast Op een gewone zakenrekening krijgt u automatisch een hogere rente bij een hoger saldo. Geheime nota weerspreekt Troonrede DEN HAAG (GPD) De milieu-problemen in Nederland zullen tot het jaar 2010 blijven toenemen. Dat staat in een nog vertrouwelijke studie die het Rijks Instituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne (RIVM) heeft gemaakt voor het ministerie van milieubeheer (VROM). LELYSTAD (ANP) - In Lelystad spijbelen middelbare scholieren aanzienlijk minder dan in andere steden. Van de leerlingen in de Flevolandse gemeente zegt 38 pro cent wel eens te spijbelen, zo blijkt uit een enquête onder de leerlingen van de vijf middelbare scholen die vandaag is aangeboden aan staats secretaris Ginjaar-Maas (onder wijs). Lelystad is een van de 70 zoge noemde onderwijsvoorrangsgebie- den in ons land. De cijfers van het spijbelen in Lelystad steken gun stig af bij de resultaten van eerdere onderzoeken in andere plaatsen. Zo ligt het percentage in Leeuwar den bij voorbeeld op 46 procent en dat in Arnhem op 53 procent. Ook het percentage leerlingen dat be trekkelijk vaak spijbelt is in Lely stad lager dan in Leeuwarden, Am- hem en Utrecht. Van de scholieren wordt 1,4 procent tot de hardnekki ge spijbelaars gerekend. Als redenen om te spijbelen wor den het meest genoemd: het niet belangrijk zijn van vakken, geen zin in wachten tijdens tussenuren, hekel aan vakken, huiswerk ma ken en opzien tegen een proef werk. Het gunstige spijbelbeeld in Le lystad wordt toegeschreven aan het geïntegreerde onderwijsbeleid van de scholen. Dit leidt er toe dat zitten blijven en de overstap van een hoger naar een lager schoolty pe flink worden beperkt. Het zijn twee factoren die in ander onder zoek een sterke samenhang met het spijbelen en het voortijdig ver laten van de school vertonen, aldus de onderzoekers. Om het ongeoorloofde school verzuim nog verder terug te drin gen worden verschillende aanbe velingen gedaan. Zo hebben de leerlingen zelf een groot aantal maatregelen genoemd die spij belen zouden kunnen tegengaan Zij liggen op het gebied van contro le en straf, het schoolklimaat, de or ganisatie van het rooster en de in houd van de vakken. Volgens de onderzoekers lijken deze maatre gelen voor een groot deel behar- tenswaardig. Spijbelweek Spijbelen is een verschijnsel waartegen steeds meer actie wordt ondernomen. Leraren, ouders, Een woordvoerder van het ministe rie weigert de inhoud van de studie te bevestigen: „Een algemene con clusie dat het slechter gaat op alle terreinen van het milieu lijkt te on genuanceerd. Met bijvoorbeeld de dat de milieuproblemen in 1988 niet minder, maar eerder meer aan leiding geven tot verontrusting dan die van twintig jaar geleden, zelfs wanneer in aanmerking wordt ge nomen dat veel beleid verzuring gaat het inderdaad slech- laatste jaren nog in concrete maat- op andere terreinen wordt vooruitgang geboekt". De voorspelde toename van de milieu-problemen staat haaks op lokale luchtvervuiling dreigen de regelen moet worden omgezet'. De toenemende geluidhinder e de constatering in de Troonrede dat het land schoner is geworden. Hoewel over tal van passages uit de nota nog overleg wordt gevoerd tussen ambtenaren van verschei dene departementen, heeft het mi nisterie van milieu al wel het hoofdstuk van het RIVM goedge keurd waarin de huidige toestand van het milieu wordt beschreven. Het draait daarbij vooral om de conclusie dat 'we moeten erkennen komende jaren de belangrijkste knelpunten te worden. De kwali teit van de lucht in de woningen neemt af, aldus de studies waarop het plan gebaseerd is. De steden kunnen minder goed bedrijven binnen hun grenzen lokken door de toenemende behoefte aan scho ne woon- en vestigingsplaatsen. Ook wordt voorspeld dat de kwali teit van het grondwater sterk ach teruit zal gaan. ROTTERDAM (ANP) - Onafhan- geding dat er onjuistheden in het kelijke deskundigen moeten de rapport stonden. Het rapport van verrichtingen van de uit het zie- het ziekenfonds was opgesteld aan kenfonds DSW gezette orthope- de hand van medische geschiede- disch chirurg van het Vlaardingse nissen van patiënten van de chri- Holy-ziekenhuis beoordelen, en rurg die werden voorgelegd aan or- daar binnen drie maanden een uit- thopedische chirurgen in de acade- spraak over doen. Tot dat moment mische ziekenhuizen m Rotter- moet het ziekenfonds DSW (Delf- dam, Utrecht en Nijmegen. Maar land, Schieland, Westland) diens volgens de arts waren de gegevens declaraties weer betalen en op die het ziekenfonds aan deze chi- straffe van een dwangsom van rurgen voorlegde niet volledig. 10.000 gulden per dag in een brief Onafhankelijke deskundigen, aan huisartsen in de regio melden aan te wijzen door het bestuur van dat zij weer patiënten naar hem de Nederlandse Orthopeden Vere- kunnen doorverwijzen. niging, moeten nu een oordeel vel- Dat bepaalde rechtbankpresi- ler», aldus De Bruin. De chirurg had dent De Bruin gisteren in het kort maanden geleden een ingrijpen geding dat de chirurg tegen het zie- van de vereniging gevraagd, zo zei kenfonds had aangespannen. Het hij, maar die had zich op het stand ziekenfonds had de samenwerking punt gesteld dat het om een plaat met de chirurg per 1 oktober opge- selijk geschil ging wat hij zelf maar zegd omdat hij te vaak onnodig Zou nioest zien op te lossen, opereren, wat het ziekenfonds te De arts verklaarde blij te zijn met veel geld kostte. Het ziekenfonds de uitspraak en uit een nieuw on- had een onderzoek laten instellen derzoek zal naar zijn mening dan naar de medische verrichtingen °°h duidelijk blijken dat het zie- van de orthopedisch chirurg tus- kenfonds een fout heeft gemaakt, sen 1983 en 1988. Uit dat onderzoek Volgens hem zocht het zieken- kwam naar voren dat hij vrijwel al- fonds naar een reden om hem te tijd overging tot opereren. kunnen ontslaan omdat hij per jaar Volgens de arts had hij nauwe lijks de tijd gekregen om te reage ren op het rapport en klopte het on derzoek in ieder geval op een aan tal punten niet. Ook de directeur van het ziekenhuis verklaarde tij dens de behandeling van het kort Binnenland kort Clenbuterol Minister Braks (landbouw) heeft met ingang van gisteren het ver werken van clenbuterol in diervoe ders verboden. Het middel kwam in opspraak omdat het in grote do ses wordt gebruikt als groeimiddel voor kalveren terwijl het eigenlijk het werkzame bestanddel van een hoestmiddel is. Midden augustus werd het gebruik van het hoest middel zelf al aan banden gelegd. Ongeluk Een 24-jarige man uit Spijkenis- se die vorige week woensdag dood werd aangetroffen in een woning, blijkt zichzelf per ongeluk te heb ben doodgeschoten. De politie ar resteerde aanvankelijk drie ver dachten, onder wie het echtpaar in wiens woning de man dood werd gevonden. De man, zo is komen vast te staan, schoot zich bij een de monstratie van het wapen per on geluk door het hoofd. Abortuspil Het RPF-kamerlid Leèrling heeft minister Brinkman (WVC) gevraagd de abortuspil te stoppen. Hij vindt verdere ontwikkeling en produktie onaanvaardbaar omdat de pil de eerste weken geen zwan gerschapsafbreking zou garande ren en schade aan de vrucht kan veroorzaken. Hij wil ook weten of de wet Afbreking Zwangerschap oneigenlijk gebruik dan wel wild groei kan voorkomen. Pedofiel Een 35-jarige man uit Eindhoven is gisteren aangehouden op ver denking van ontucht met tenmin ste vijf jongens van 10 tot 16 jaar. Het eerste contact legde de man via een 27 mc-bakje. Volgens de politie is dezelfde groep jongens ook seksueel misbruikt door een 40-ja- rige man, die enkele weken gele den werd aangehouden. Beide mannen kennen elkaar en wonen bij elkaar in de buurt. 11.000 patiënten heeft, terwijl dere orthopedische chirurgen er rond de 4.500 hebben. Ook zegt hij veel geavanceerder technieken te gebruiken dan zijn collega's, en die zijn duur. Klachten van patiënten zijn over hem nooit binnengeko men, zo zei hij. UTRECHT (ANP) - De voorzitter en de vice-voorzitter van de Vere niging van Nederlandse Zieken fondsen (VNZ) hebben zelf het voorstel gedaan voor een uurtarief voor de specialisten van 200 gul den, dat nu door de rest van het be stuur en het bureau van de VNZ is verworpen. Voorzitter Piasmans van de Landelijke Specialisten Vereniging (LSV) heeft dat giste ren gezegd na het vier-partijen- overleg onder leiding van oud Phi- lips-topman Dekker, dat een eind had moeten maken aan de conflic ten over het inkomen en de prak tijkkostenvergoeding van specia listen. Aan het overleg is deelgenomen door de voorzitters van de LSV, de VNZ, de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) en de organisatie van parti culiere verzekeraars, het KLOZ. Een ontwerp-overeenkomst die vo rige week na vele uren vergaderen op tafel lag is woensdag door het VNZ-bestuur verworpen. VNZ- voorzitter De Vries bestreed dat er binnen de VNZ herrie zou zijn. Vol gens hem is er tijdens het overleg alleen gediscussieerd. De VNZ heeft daarbij een bedrag van 200 gulden per uur acceptabel ge noemd op voorwaarde dat dit be drag zo werd verrekend dat de be staande verhouding tussen zieken fondsen en particuliere verzeke raars in stand blijft. Het KLOZ voelde daar volgens De Vries niets Piasmans noemde de 200 gulden redelijk, vergeleken bij de 170 gul den (inclusief kosten) per uur voor huisartsen en 240 gulden voor ad vocaten. Wel wil de LSV met een schone lei beginnen, wat er op neerkomt dat minstens 430 miljoen gulden aan in de afgelopen jaren niet gehaalde bezuinigingen moet Verbranding chemisch afval op zee was illegaal BRUSSEL (GPD) De milieu-or ganisatie Greenpeace heeft bij de Europese Commissie klachten in gediend tegen het afvalverwer kingsbedrijf Ocean Combusting Services (OCS) uit Rotterdam. Ook Nederland, België, Frankrijk, Spanje en Westduitsland zijn aan geklaagd, wegens het niet nako men van de Europese richtlijnen inzake het transport en de verbran ding van chemisch afval op zee. Greenpeace wil dat de Commis sie tegen OCS en de vijf lidstaten optreedt om het transport van che misch afval aan banden te leggen. De zaak draait om de gang van za ken rond het transport en de ver branding door OCS van een partij van 3000 ton gevaarlijk chemisch afval uit Spanje, Frankrijk en West duitsland. Die verbranding leidde vorig jaar oktober tot hevige pro testen van Greenpeace en Ierse en Deense vissers. Aanvankelijk slaagde de milieu organisatie er in het vertrek van het verbrandingsschip Vulcanus II vanuit Antwerpen naar de Noord zee te verhinderen. Maar op last van de Belgische rechter moest Greenpeace de acties staken. OCS, dat beschikte over een verbran dingsvergunning van de Neder landse overheid, kon daarna door gaan met de verbranding. Volgens Greenpeace is later ge bleken dat OCS gebruik heeft ge maakt van vervalste transportdo cumenten, dat men niet beschikte over de vereiste vergunningen en dat diverse andere EG-milieuricht- lijnen met voeten werden getre den. Bovendien hadden de overhe den van de betrokken landen daar volgens Greenpeace weet van. Greenpeace beschikt over kopie ën van de laadbrieven, waaruit blijkt dat die zijn ingevuld op de dag van het transport. Volgens de •EG-richtlijnen moet een bedrijf dat gevaarlijk chemisch afval wil transporteren echter eerst het land waar het naar toe gaat inlichten, om vervolgens te wachten op toe stemming. In oktober vorig jaar haalde OCS eerst in Spanje een lading afval op, vervolgens in Frankrijk om er uit eindelijk mee naar Antwerpen te varen. De vergunning van de Belgi sche autoriteiten blijkt pas te zijn afgegeven toen het transport al lang en breed onderweg was. Bovendien blijkt op de laadbrie ven OCS tegelijk als producent, be zitter, vervoerder en geadresseerde te zijn vermeld, wat volgens Green peace duidt op vervalsing. Ook zou transport van buitenlands che misch afval via België illegaal zijn omdat de opslagplaats die daar voor in Antwerpen wordt gebruikt niet de vereiste vergunning heeft. Nederland wordt aangeklaagd omdat het erin heeft toegestemd dat de voor verbranding op de At lantische Oceaan afgegeven ver gunning werd omgezet in een ver gunning voor de Noordzee. Ook heeft Nederland volgens Green peace achteraf het illegale trans port via België goedgekeurd. Nederland had dat zonder de no dige papieren nooit mogen doen. „Men aanvaardde dat het transport van Belgie naar Rotterdam en ver volgens naar de Noordzee gebeur de op basis van duidelijk vervalste verklaringen op de laadbrieven". Oorspronkelijk had het Spaanse afval voor de Spaanse kust ver brand moeten worden, maar na fel le protesten van Spaanse vissers werd daarvan afgezien. Ondanks een akkoord tussen België en schoolleiders, bestuurders en leer plichtambtenaren proberen al ja ren het spijbelen een halt toe te roe pen. Het is vooral in het voortgezet onderwijs een groot probleem. In het basisonderwijs is het verzuim minder ernstig. De week van 10 tot 15 oktober is door vier landelijke ouderorganisa ties uitgeroepen tot de Week van het Schoolverzuim. De organisa ties vinden een grootscheepse voorlichtingscampagne nodig om dat er in het voortgezet onderwijs meer wordt gespijbeld dan tot voor kort werd aangenomen. Volgens hun landelijke gegevens spijbelt ongeveer de helft van de scholieren nooit en éénderde twee tot drie keer per jaar. Een op de tien scho lieren verzuimt naar eigen zeggen regelmatig en vijf procent moet tot de onverbeterlijke spijbelaars wor den gerekend, zo lieten de organi saties dit vooijaar bij de aankondi ging van de voorlichtingscampag ne weten. De provincie Zeeland heeft een brochure samengesteld waarin wordt aangegeven wat scholen en gemeenten te doen staat als een leerling spijbelt. De brochure is ge baseerd op de leerplichtwet 1969 en de Leerplichtregeling 1985. Vol gens de wet zijn kinderen tot zes tien jaar volledig en tot achttien jaar gedeeltelijk leerplichtig. In de brochure wordt uiteengezet wat precies de omstandigheden zijn die schoolverzuim niet strafbaar ma ken. Het gaat dan om verhuizing, ernstige ziekte of een sterfgeval in de familie en vakantie. Maar een tweede vakantie of de wens enkele weken eerder met vakantie te gaan of terug te komen horen daar niet bij. AMSTERDAM Liefdevol houden Jolanda, JoopAstrid en Marcel enkele van de nieuwe bewoners van de Am sterdamse kinderboerderij in hun armen. Op deze boerderij zijn vorige week tientallen dieren door onbekenden op gruwelijke wijze vermoord. En omdat het vandaag werelddierendag is, kreeg de boerderij een aantal nieuwe bewoners. De nieuwaangekomen eendjes werden vanwege werelddierendag gelijk extra vertroeteld. (foto anp» worden geschrapt. „We willen geen geduvel meer", aldus de LSV-voor- zitter. De LSV hoopt dat het kabinet, dat op zeer korte termijn een defi nitieve beslissing moet nemen, zich toch door het ontwerp-ak- koord zal laten beïnvloeden.- Over mogelijke nieuwe acties van de specialisten wilde Piasmans zich dan ook nog niet uitlaten. Het KLOZ ziet de ontwerp overeenkomst niet zitten. Niet al leen omdat de VNZ heeft afge haakt, maar ook omdat de inhoud onvoldoende tegemoetkomt aan de eisen van de verzekeraars, zo heeft directeur Scheerens gezegd. De NZR is optimistischer. Hoewel er volgens voorzitter Van Veldho ven nog tal van geschilpunten lig gen, is het volgens hem toch wel mogelijk om uiteindelijk tot over eenstemming te komen op basis van het ontwerp. Spanje om Antwerpen niet langer als transithaven voor Spaans afval te gebruiken, gebeurde dat dus toch. Greenpeace richt zich vooral te gen de Belgische overheid. Die zou de laatste jaren hebben toegestaan dat 1,2 miljoen ton chemisch afval werd doorgevoerd, 850.000 ton werd ingevoerd en 400.000 ton uit gevoerd zonder de vereiste docu menten. Totaal zou van die hoe veelheden slechts 97.000 ton juist zijn aangemeld. Woordvoerder Klatte van Green peace vreest dat het openstellen van de Europese binnengrenzen in 1992 tot nog meer gevaarlijke afval- transporten zal leiden. Op dit ter rein moeten er juist meer controles komen, meent Greenpeace. „Jam mer voor 1992, maar de grenzen moeten juist dicht voor dit afval". DEN HAAG (ANP) - Vertrou wenscommissies uit gemeentera den hebben wel degelijk invloed bij de benoeming van burgemees ters. Tot die slotsom komt minister Van Dijk (binnenlandse zaken) in een notitie over burgemeestersbe noemingen in de afgelopen vijf jaar. In de afgelopen twee kalen derjaren ging het in 92 procent van de benoemingen om een sollicitant die op de voorkeurslijst van een vertrouwenscommissie was ge plaatst, zo blijkt uit het materiaal Bejaarde in ziekenhuis verbrand NIJMEGEN (ANP) - Een 73-jarige man uit Nijmegen is vrijdag in het Nijmeegse Canisius-Wilhelmina Ziekenhuis levend verbrand. Uit een inmiddels gehouden onder zoek van de politie is niet duidelijk geworden of de man zelfmoord heeft gepleegd of dat er een onge luk in het spel is geweest. De man was in de nacht van don derdag op vrijdag erg onrustig. Te gen vier uur slaagde het verple gend personeel erin hem in bed te krijgen. Besloten werd hem om het kwartier te controleren. Toen dat om kwart voor zes gebeurde lag de man nog rustig te slapen. Tegen zes uur kwam er rook uit zijn kamer en bleek dat de 73-jarige in brand stond. Het personeel heeft het vuur geblust en de man overgebracht naar de intensive-care-afdeling, waar hij later op de dag aan zijn brandwonden overleed. De politie heeft meteen een on derzoek ingesteld, omdat er sprake was van onnatuurlijke dood. Daar uit is gebleken dat er geen enkele reden bestond om de man zijn rookwaren en aansteker af te ne men. Het verplegend personeel treft geen blaam in deze zaak, aldus de politie. Nieuw centrum voor onderzoek menselijk DNA ZOETERMEER/ROTTERDAM (GPD) De komende tien a vijf tien jaar raakt de medische weten schap in een stroomversnelling door de invoering van de biotech nologie, het manipuleren van de genen. Daarmee kunnen onder meer tal van erfelijke ziekten wor den voorkomen. Al rond de eeuw wisseling zullen alle menselijke ge nen in kaart zijn gebracht. Dat zijn er dertig miljard. Op dit moment zijn er ruim 1500 in kaart gebracht. Die verwachting is vanochtend uitgesproken bij de opening van het grootste genetische onder zoekscentrum van Nederland, het Medisch Centrum Zuid-West Ne derland. Het is een organisatori sche bundeling van de al bestaan de samenwerking op het gebied van genetica- en DN A-onderzoek tussen de medische faculteiten van de universiteiten van Rotterdam en Leiden. Het bestaat uit twee Rotterdamse en drie Leidse labora toria en instituten, die elk hun be staande bevoegheden behouden. De opening werd vanwege de ver spreide ligging' van de instituten verricht op het ministerie van On derwijs en Wetenschappen in Zoe- termeer door minister Deetman. dat de minister aandraagt om zijn stelling te onderbouwen. Door de benoemingen van de voormalige staatssecretarissen Brokx in Til burg en Kraayeveld-Wouters in Hilversum buiten de voordrachten om heeft het vertrouwen in die in vloed een knauw gekregen. Afwijkingen van de voordracht hebben vooral te maken met het streven zittende burgemeesters van kleinere gemeenten, veelal van CDA-signatuur, te laten doorstro men naar grotere gemeenten. In de jaren 1986-'87 werd bij 89 benoe mingen in 41 gevallen een zittend burgemeester benoemd. In 37 ge vallen ging het om een burgemees ter die carrière maakte. Hoewel op het eerste gezicht het aantal benoemingen van vrouwe lijke burgemeesters een weinig rooskleurig beeld lijkt op te leve ren, blijkt vooral in 1987 het aantal benoemingen van vrouwen relatief sterk te zijn toegenomen, zo signa leert de minister. In 1983 werden twee vrouwen benoemd, in 1984 eveneens twee, maar in de daarop volgende drie jaar waren dat er achtereenvolgens drie, twee en vijf In totaal functioneerden er op 1 ja nuari van dit jaar dertig vrouwen als burgemeester. In de periode 1983-'87 werden 252 burgemeesters benoemd, waarbij in 205 gevallen vanuit de gemeenteraad een vertrouwens commissie was betrokken. De commissaris van de koningin nam 147 maal (72 procent) de eerste keus van de vertrouwenscommis sie over en de minister van binnen landse zaken droeg 133 maal (65 procent) de eerste keus van die commissie voor aan de koningin voor benoeming. In 92 procent van de gevallen werd een burgemees ter benoemd die in het voorkaurs- lijstje van de vertrouwenscommis sie voorkwam. Haagse politie medeschuldig aan dood arrestant DEN HAAG (ANP) - De dood van een Brit in een Haagse politiecel op 25 april van dit jaar is mede te wij ten aan nalatigheid van de politie. Zijn dood is niet veroorzaakt door direct politie-optreden, maar het toezicht op de arrestant is onvol doende geweest, zo blijkt uit een rapport van de rijksrecherche. De man heeft zichzelf waarschijnlijk per ongeluk onder de ogen van agenten vergiftigd met een overdo sis dosulepine, een middel tegen depresiviteit. Het slachtoffer werd om elf uur 's avonds dood in zijn cel aangetrof fen. Het betrof een Brit zonder ver- blijfvergunning, die de nacht er voor wegens een inbraak was aan gehouden. Hij had'bekend en zou de volgende dag naar Groot-Brit- tannië worden teruggestuurd. Enige uren voor zijn dood werd de man bezocht door advocaat Schwanebeck. Deze viel het op dat de Brit een enorme dorst had en zich verward en enigzins agressief gedroeg. Zowel de advocaat als de politie maakten zich echter geen zorgen. Volgens hoofdofficier van justitie Van Randwijck week het gedrag niet sterk af van het gemid delde. Van Randwijck ziet geen reden om de dienstdoende agenten straf rechtelijk te vervolgen. Wel vraagt hij de politie maatregelen te nemen om tot een betere controle te ko men omdat uit het onderzoek is ge bleken dat het toezicht op arrestan ten op het bureau Jan Hendrik straat matig is. De politie stelt ook zelf een disciplinair onderzoek in. ADVERTENTIE Goed nieuws voor bedrijven, verenigin gen, stichtingen en vrije beroepsbeoefenaren. Tot dusver moest u steeds weer met uw bank afspraken maken over de belegging van overtollige middelen op een aparte rekening. Dat is niet meer nodig. De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kombineert het gemak van betalingsverkeer en de voordelen van een getrapte rentevergoe ding: naarmate het saldo op de rekening hoger is, kan een hogere trap in de tariefstelling worden bereikt. i Rente over de hoogste trap maar liefst Vrije beschikkingsmogelijkheid A Cf)/ Alle betalingsverkeerdiensten. I j Lm, sJ U Hiermee wordt t maandelijks aangepast i de geldmarkt. Zakenrekening De rente wordt de ontwikkeling op De Zakenrekening van de Nutsspaarbank kent geen opzegtermijnen, boetes of andere beperkingen. De Zakenrekening biedt daarmee grote vrijheid, veel gemak en een hoog rendement. Automatisch, zonder dat u daar iets voor hoeft te doen. Wilt u meer weten over deze nieuwe ser vice? Een afspraak bij één van onze kantoren is zo gemaakt. Daar zijn wij u graag van dienst. De Nutsspaarbank doet meer voor ondernemers.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3