Gil dreigt weer met de bijl Ajax vreest woede van 'fans' Vergeer: nooit meer schaatsen Voorzitter Atletico Madrid wil succes tegen FC Groningen Woedende Tyson gooit ramen in Weinig belangstelling voor UEFA-cupduel tegen Sporting Winst Glasbergen en Van der Plas Boksen staat op de tocht bij Spelen DINSDAG 4 OKTOBER 1988 PAGINA 17 MADRID (GPD) - De da gen van Jose Maria Magure- gui bij Atletico Madrid lij ken geteld. De guillotine staat klaar; het hoofd van de trainer ligt al op het blok. Slechts wanneer de tweede club uit de Spaanse hoofd stad er morgen in slaagt FC Groningen uit te schakelen, mag Maguregui nog even blijven. Maar meer dan uit stel van executie lijkt een eliminatie van de Gronin gers, die gistermiddag met een 1-0 voorsprong in de ba gage in het warme Madrid (ruim dertig graden Celsius) neerstreken, overigens niet. Vanuit een privé-kliniek in Marbel- la, waar hij overtollig gewicht pro beerde kwijt te raken, heeft presi dent Jesus Gil dreigende woorden gesproken. „Als de situatie niet snel verandert kan Maguregui ver trekken. Binnen drie minuten heb ik een nieuwe trainer aangesteld". Minder dan 24 uur later hadden er meer dan twintig trainers gesollici teerd bij de club die een volledig mislukte competitiestart achter de rug heeft. Sinds Gil vorig jaar voorzitter van Atletico Madrid werd, heeft hij al vier scalps van trainers buitge maakt. Aragones, Menotti, Ufarte en Briones vlogen onder zijn lei ding de laan uit. Aan het eind van het vorige seizoen was het toch al bijltjesdag bij Atletico. De selectie werd toen meer dan gehalveerd. Via miljoeneninvesteringen hoopt Jesus Gil het Spaanse voet bal op zijn grondvesten te laten tril len. Maar vooralsnog oogst hij slechts lachsalvo's. „Wat Gil doet, kan eenvoudig niet. Hij bouwt een huis zonder fundament. Dat don- derstraalt zo weer in elkaar, maar dat snappen ze bij Atletico niet", oordeelt Leo Beenhakker, de trai ner van aartsrivaal Real Madrid vernietigend over de handelwijze van de koopzieke voorzitter. Maar het laat Jesus Gil, over wie meer Spaanse kranteregels ver schijnen dan over premier Gonza les, koud hoe er over hem gedacht Randstad Sport LEIDEN - De wedstrijd Randstad Sport-ZLC (zat) om de LD-Cup wordt niet vandaag gespeeld, maar volgende week dinsdag. In het Zil veren Molentoernooi is de wed strijd tussen Rijnsburgse Boys en Lugdunum verplaatst naar 18 okto ber. wordt. Hij trekt zich van niets en niemand iets aan. Er gaat haast geen dag voorbij of hij blaast hoog van de toren met provocerende uit spraken. Hij heeft altijd wel met ie mand een appeltje te schillen en betitelt zichzelf als een 'permanen te rebel'. Als een bulldozer schuift Gil, die een fortuin vergaarde als makelaar in onroerend goed, ieder een die naar zijn maatstaf onvol doende de handen uit de mouwen steekt, aan de kant. Jesus Gil haalde voor het eerst de voorpagina's in 1969. Een nieuw gebouw in het dorpje Los Angeles de San Rafael stortte in, waarbij 58 mensen om het leven kwamen. Gil werd aansprakelijk gesteld. Hij had het gebouw geconstrueerd zonder acht te slaan op de meest es sentiële veiligheidsnormen. Na achttien maanden in de gevangenis van Carabanchel verleende gene raal Franco hem gratie. Van de acht miljoen gulden die Gil op dat mo ment bezat, raakte hij op 200 gul den na alles kwijt aan de nabe staanden van de slachtoffers. Als 'meesterverkoper' kwam hij die slag evenwel snel te boven. Onwettig Onder de vroegere voorzitter Vicente Calderon bezat Jesus Gil in 1982 al een bestuursfunctie bij Atletico Madrid. „Toen ik zag wat voor een financiële en administra tieve chaos het binnen de club was, heb ik een rapport gebeurden onwettige dingen. Cal deron was zwak van karakter en weigerde aan de handrem te trek ken. Hij waarschuwde me dat rap port niet naar buiten te brengen, anders zou de club in grote proble men komen. Toen ben ik na vier maanden opgestapt en heb vijfjaar oppositie gevoerd, want ik kan m'n mond niet houden. Het vorig jaar heb ik een heel agressieve campag ne gevoerd om president te worden en ik won met grote voorsprong". Leo Beenhakker: „De presi dentsverkiezingen bij voetbal clubs in Spanje gaan op z'n Ameri kaans. Met complete campagnes en spreekbeurten. Het is hier een zeer belangrijke job, want als club president gaan een heleboel deu ren voor je open. Het draait om prestige, bekendheid en status en zo'n functie biedt ook zakelijke voordelen. Daar hebben sommige mensen veel voor over. Tegen de leden van Atletico zei Gil: 'Kies mij, dan geef ik jullie Futre en Menotti'. Een pure verkiezings stunt". Trots meldt Gil zijn spelers in po pulariteit te overtreffen. „Het ge wone volk is op mijn hand. Ik zeg wat ze willen horen en ze begrijpen me uitstekend. Zelfs supporters van Real zeggen dat ze me bewon deren. Bij elke uitwedstrijd moet ik 5000 handtekeningen plaatsen. Dat haalt geen enkele andere voor zitter. Het gros van de Spaanse voorzitters mag mijn schoenen nog niet poetsen". Met Real-voorzitter Mendoza leeft Gil op voet van oorlog. „Dat is een domoor. Zonder Mendoza zou die club veel beter functioneren". Gil's witte haat is grenzeloos. „De muren in het Atletico-stadion wa ren me te wit. Ik heb opdracht ge geven er rode banen op te schilde ren. De leden van Atletico voelen hetzelfde. Wit irriteert ons". Er is becijferd dat Gil zo'n 24 miljoen gulden in Atletico heeft gestoken. „Ik kijk niet zo op geld. Ik stop ook niet voordat ik mijn doel heb be reikt. Daarom heb ik Futre ook niet aan Juventus verkocht. Dat bood twee maanden geleden 40 miljoen gulden voor hem. Nu gaat het nog niet goed met Atletico, maar er zul len andere tijden komen. Ik ben ge wend oorlogen te winnen, hoewel ik misschien veldslagen verlies". Gil: „Ik analyseer wat de baten voor Atletico kunnen zijn. Maar dat is nog niet alles. De Engelse club Luton Town heeft me gevraagd hun financiële problemen op te los sen, maar daar heb ik geen tijd voor. En ik ben ook uitgenodigd in Equatoriaal Guinee (een vroegere Spaanse kolonie, red.) adviezen te geven voor het oplossen van de economische problemen. Iedereen vraagt me om raad. Misschien om dat ik altijd mijn gezond verstand gebruik". HAASTRECHT (GPD) - Hein Vergeer zal van zijn voornemen om het komend seizoen schaatsmara- thons te gaan rijden, moeten af zien. De tweevoudig Europees- en wereldkampioen kreeg na uitge breid medisch onderzoek in het Rode Kruis-ziekenhuis in Den Haag te horen dat hij voortaan zwa- re inspanningen moet vermijden. De Haastrechter, sinds kort com mercieel directeur bij Ice Produc tions in de residentie, heeft last van secundaire ader-insufficiëntie in zijn rechter bovenbeen. Deze ern stige kwetsuur, een blijvende ver storing van de doorbloeding van zijn rechterbeen, is de nasleep van een zware valpartij tijdens een trai ning in het Thialf-ijsstadion in Heerenveen, in november 1986. Pas nu blijkt waarom Vergeer de afgelopen twee jaar niet naar beho ren kon presteren. „Ik heb na die valpartij nooit meer lekker ge schaatst", verwoordt de ex-schaat ser vlak nadat hij het droevige nieuws kreeg te horen. Ondanks blijvende klachten is de medische staf van de KNSB (Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond) er de afgelopen anderhalf jaar nooit in geslaagd de ernst van de kwetsuur te onderkennen. Ver geer: „Mijn blessure werd nooit se rieus genomen en omdat ik het niet op een conflict wilde aansturen, heb ik er op een gegeven moment maar over gezwegen. Bovendien wilde ik graag naar de Olympische Spelen in Calgary". Om teleurstelling te voorkomen, raadde haptonoom Ted Troost Ver geer al in december '87 aan een punt achter zijn, ondanks alles, in drukwekkende schaatscarrière te zetten. De Haastrechter hoopte in Canada echter, tegen beter weten in, op die ene goede dag. Omdat Vergeer last bleef houden van zijn rechterbovenbeen, besloot hij een specialist in het Rode Kruis-zie kenhuis in Den Haag dr. De Jong ste, te consulteren. Deze arts stelde de al eerder genoemde diagnose vast en schreef Vergeer medicijnen voor, maar raadde de ex-topsporter tevens aan, om erger te voorko men, verder van enige vorm van topsport af te zien. Gevlogen Na twee maanden is Leo van de Weteringh alweer bij Quick Boys vertrokken. Vorige week ver baasde de 24-jarige Woubrugge- naar het Katwijkse bestuur met de mededeling dat hij het voor gezien hield bij de zaterdageer steklasser. Wegens drukke werk zaamheden, luidde de officiële mededeling. Volgens Katwijkse 'zwartkijkers' hield de beslissing echter verband met de verwijde ring uit Quick Boys één. "Die geruchten heb ik ook ge hoord, maar het één heeft echter niks met het ander te maken", weerlegt Van de Wetering. Hij vervolgt: "Ik ben bedrijfsleider bij een kwekerij. Die baan vergt veel van me. Soms moet ik ook op za terdag nog aan de slag. Niet de meest ideale voorbereiding op een wedstrijd". Maar was Van de Weteringh er zich tijdens het inleveren van het overschrijvingsformulier niet van bewust, dat het spelen bij een amateurtopper als Quick Boys een wat serieuzere aanpak vraagt? "Eh, ja. Maar ik wilde het tocli proberen, ook al wist ik dat het niet makkelijk zou worden. Kijk. als je in het eerste speelt kun je het nog wel opbrengen. Maar de laatste tijd kon ik de trainingen vanwege het werk steeds moeilij ker volgen. Het gevolg was dat ik minder scherp werd en dat heeft uiteindelijk mijn plaats gekost. Ik moet eerlijk toegeven dat het team zonder mij tegen ARC (1-4 winst voor Quick Boys) goed draaide. Ik kan het nu niet meer maken om op zaterdag vrij te vragen voor wedstrijden voor het tweede. Het liefst had ik blijven spelen, eerlijk waar. Ik had graag in het tweede van Quick Boys willeif spelen. Tot dusver had ik het uitstekend naar mijn Vooralsnog tast Van de Wete ringh in het duister over zijn voetbaltoekomst. Als het aan RCL, zijn vorige club, ligt speelt Van de Weteringh liefst nog dit seizoen op De Bloemerd. Toen Rinus Rijnsburger, elftalbegelei der van de roodwitten, lucht kreeg van de opzegging van de spits, stapte Rijnsburger direct naar de KNVB of er "soms niet iets geregeld kon worden". "Als het kan, zou dat natuur lijk prachtig zijn. Bij RCL kan ik wat makkelijker een training heeft Van de Weteringh hoop op een tussentijdse transfer. De kans dat de KNVB zijn fiat geeft aan de verhuizing moet echter zeer klein worden geacht omdat Van de Weteringh al een aantal bindende wedstrijden voor Quick Boys heeft gespeeld. Van de baan Frans Stouten was tot voor kort voorzitter, secretaris, penning meester, doelman, coach, elftal leider, verzorger en vader van twee kinderen. Inmiddels is de Leidenaar alleen nog dat laatste. Met andere woorden: zaal voet balvereniging Auto Verbaan is niet meer. Auto van de baan dus. Voordat de KNVB de Leidse ploeg kon berispen, heeft de club zelfmoord gepleegd. Twee wed strijden in de landelijke zaalcom petitie liet de ploeg verstek gaan, omdat er te weinig spelers be schikbaar waren. Normaliter grijpt dan de bond in, maar Stou ten was ze te snel af en trok zijn team terug. Leiden heeft dus zijn eigen va riant op de term 'aanvalleeeeh' die de laatste maanden opgeld deed: Terugtrekkeeeeeh... "Er was geen houden meer "Eerst moest ik het derde terug trekken en vervolgens het tweede. Toen dacht ik: mooi, dan kan ik met wat overgebleven jongens het eerste aanvullen. Maar niemand had er nog zin in. Het was een to tale leegloop. Je krijgt natuurlijk een soort kettingreactie als er een paar vertrekken. Op den duur was ik het spuugzat om bij elk te lefoontje 'nee' te horen. Ik zet er een dikke punt achter". "De reden van alle afzeggin gen'? Er waren heus wel een paar jongens die met begrijpelijke oor zaken aankwamen. Kijk, als ze moeten kiezen tussen het vrouw tje en het zaalvoetbal, dan is de keuze niet moeilijk riatuurlijk. Maar er waren er ook bij die met minder geldige redenen aankwa men. Ook denk ik dat de KNVB het spelplezier wegneemt door met de ene na de andere boete te Het 'spelplezier-argument' gaat overigens niet helemaal op. Enkele spelers, onder wie Marcel Valk en Arthur van Orssagen, willen overschrijven naar Cer- verbo. Van de baan (2) Stouten vervolgt zijn klaagzang: "Eerst deed het me nog wel pijn, dat ik het team uit de lande lijke competitie moest halen. Je bent toch niet zomaar een dup pie. We spreken toch tot de i beelding, we zijn een keer tweede en derde van Nederland gewor den, Maar vervolgens denk ik: krijg allemaal wat. Wat heeft het nog voor zin om zo door te gaan? Zo'n vijftien jaar geleden be gon Stouten aan zijn zaalvoetbal- carrière die even abrupt als noodgedwongen is afgebroken. Koosjardin, VWL en Zwarte Wolf waren de voorgangers i 'wijlen' Verbaan. Stouten neemt nu maar eens een jaartje rust ziet dan wel verder. "Ik heb aanbiedingen gehad van topclubs, waarvan ik de naam niet noem. Nee, niet als verzorger. Als coach. Maar ik doe voorlopig even niks". Geluk bij een ongeluk is d< ontdekking die Frans Stouten - in het dagelijks leven directeur van een in- en exportbedrijf - deed toen het zaalvoetbal voorbij "Ja, ik heb ontdekt dat er m is in het leven dan alleen mi voetbal. Ik ga nu mijn maat schappelijke leven beter benut- Sommige 'voetbalmaffen' heb ben daar meer dan vijftien jaar voor nodig... BERNARDVILLE (Reuter) - Mike Tyson heeft opnieuw een woede-uitbarsting gehad. De 22- jarige wereldkampioen boksen ~i het zwaargewicht ging ditmaal ls een dolle tekeer in zijn wo ning in Bernardville, New Jer sey. In zijn razernij smeet hij stoelen en andere voorwerpen door de ramen naar buiten. Zijn rouw, de actrice Robin Givens, i zijn schoonmoeder sloegen op de vlucht naar Los Angeles. Volgens de New York Daily News en de New York Post deed het incident zich zondagmorgen voor. Het was volgens beide kranten een verlate reactie van Tyson op een televisie-interview met zijn vrouw dat vrijdag werd uitgezonden. Robin Givens noemde haar echtgenoot in dat gesprek „angstaanjagend". Ze i ook bang te zijn met hem te leven. Een woordvoerder voor de 22- jarige wereldkampioen boksen gaf toe dat Tyson manisch de pressief is. Hij wist niet waar hij uit hing. Givens en haar schoon moeder waarschuwden na het in cident de politie. Tot maandag werd door de politie geen com mentaar verstrekt. Volgens de beide Newyorkse kranten was Tyson zo kwaad ge worden, dat hij met van alles be gon te gooien. Eerst vloog de sui kerpot dwars door het raam, ver volgens een pook en daarna een stel stoelen. De grieven van de bokser gingen over het program- i 20/20 van Barbara Walters op ABC. Er werd gesproken over het gewelddadige temperament i de gevaarlijke agressie. „On langs ben ik heel bang gewor den", verklaarde Barbara Givens ten overstaan van miljoenen tv- kijkers. „Hij schudt, hij duwt en hij slaat." De actrice, ster in ver schillende televisieseries, vertel de ook, dat haar' man onlangs met opzet zijn auto liet botsen na het dreigement zichzelf iets aan te doen. Givens en haar schoon moeder waren in Los Angeles niet bereikbaar v< taar. AMSTERDAM (GPD) Ajax heeft de schrik flink te pakken. De dreigementen van zich supporters noemende lieden, die het afgelopen weekeinde hun ongenoegen maar weer eens kenbaar maakten door de muren van het stadion De Meer te bekladden, hebben hun uitwerking niet gemist. Zelfs de technische staf voelt zich door de opstandige fans in de steek gelaten, zo meldde Spitz Kohn gisteren met bedroefde stem en dito gezicht: „We be treuren al deze toestanden verschrikkelijk. Als het allemaal maar niet overslaat op de groep. Dan zijn we helemaal ver van huis". De spanning in het Amsterdam se kruitvat moet echter ook voor de spelersgroep voelbaar zijn. Het zal allemaal voor het elftal nog een graadje erger worden als morgen avond tegen Sporting Lissabon de publieke belangstelling wordt op gemeten. Ajax-directeur Arie van Eijden sprak gisteren sombertjes de verwachting uit dat het treffen niet meer dan 15.000 toeschouwers naar de Watergraafsmeer" zal lok ken. Vorig seizoen trok zelfs het verplichte nummer tegen de Ierse onderdeur FC Dundalk meer men sen naar De Meer. Een soortgelijke motie van wan trouwen van het publiek valt overi gens aanstaande zondag te ver wachten als Ajax, in het Olympisch Stadion, PSV ontvangt. Dat beide, voor Ajax cruciale wedstrijden niet of nauwelijks geld in de Amster damse schatkist zullen brengen, doet even niet terzake. Van Eijden, afgaande op de protest-leuzen in het stadion na Harmsen de nieuwe gebeten hond in De Meer, hoopt slechts dat incidenten morgen avond en zondagmiddag uitblij ven. „En als we er dan ook nog iets aan verdienen, is dat alleen maar meegenomen". Strijdlustig De algemeen directeur kondigde strijdlustig aan dat morgenavond in het moeilijk te beveiligen De Meer alle mogelijke voorzorgs maatregelen getroffen zullen zijn om incidenten te voorkomen. „Er wordt bijna continu koortsachtig overleg gevoerd met de politie", al dus Van Eijden. De Ajax-directeur is naar eigen zeggen ook de laatste dagen nog meerdere malen be dreigd. „En dat terwijl ik alleen het bestuursbeleid maar uitvoer. Het is om moedeloos van te worden. Wij weten het zo langzamerhand ook niet meer". De Belg Louis Wouters, morgenavond namens de UEFA speurend naar eventuele ongere geldheden, zal daar echter geen boodschap aan hebben. Van Eijden noch het demissio naire bestuur heeft het naar aanlei ding van de muurschilderingen no dig gevonden een aanklacht bij de politie in te dienen. „Want wie zou den we er verantwoordelijk voor moeten stellen? De F-side? Ja, daarmee zijn de leuzen onderte kend. Dat wil echter nog niet zeg gen dat de F-side ook verantwoor delijk is". Even verderop in het spelers home van het Ajax-stadion maakte Ron Willems een net zo moedeloze indruk. De duurste aankoop van Ajax (1,8 miljoen gulden) dient zich vandaag opnieuw bij de chirurg Marti in het Lucas-ziekenhuis te melden om zijn enkel te laten in specteren. De kans bestaat dat Wil lems daarna een operatie moet on dergaan die hem in ieder geval tot de winterstop uit de roulatie zal houden. Roy De aanvallende middenvelder wordt niet langer behandeld doorn de omstreden fysiotherapeut Ri chard Smith. „De medische staf van Ajax kan mij net zo goed be handelen. Het verschil is alleen dat Smith alle tijd van de wereld voor je heeft. Bij Ajax moet Van Dord in z'n eentje naar 25 man omkijken". Behalve Willems stapte gister middag ook Brian Roy niet in de bus die Ajax naar Wassenaar bracht. „Er kunnen nu eenmaal maar zestien spelers mee", toverde interim-baas Kohn een wel erg versleten cliché tevoorschijn. En na enig aandringen: „Roy maakt weer een wat mindere periode door. Niet verwonderlijk op zijn leeftijd. Hij moet nog even geduld hebben". Richard Witschge heeft zijn pe riode als leerling er in De Meer wel' opzitten. Witschge neemt morgen avond de plaats in van zijn leer meester Mühren. Een tweede jon geling, Marciano Vink die ook in Lissabon zou spelen maar toen ge blesseerd moest afhaken ver vangt de geschorste Danny Blind. Tenminste, dat liet Spitz Kohn doorschemeren. Veel duidelijk heid verschafte de Luxemburger zijn gehoor gisteren niet. Alleen toen de rol van het publiek ter spra ke kwam, sloot Kohn even uit zijn slof: „Ajax zit een beetje in de pu ree, maar steun, ho maar. Iedereen lijkt te vergeten dat ook wij, trai ners en spelers, slapeloze nachten hebben na een nederlaag". PAUL ONKENHOUT Spitz Kohn, hier in gesprek met Barry Hulshoff (links) zegt m derlaag van Ajax slapeloze nachten te hebben. De Ajax-trainer k halve slaap tekort. (archie LEIDEN - Van der Plas en Glas bergen hebben gisteren ruime overwinningen behaald in de zaal voetbalcompetitie. De Katwijkers verrasten De Maas met 3-6, Glas bergen bleef het Haagse Silva Boys met 2-7 de baas. ROAC sleepte een 5-3 overwinning in de wacht bij De Kuyper, terwijl Cleijn Duin zege vierde over Lisse: 1-4. Datagold deelde de punten met Ceverbo: 3-3. De Maas - Van der Plas 3-6 Voral dankzij Excelsior-speler Van Buuren wist de thuisploeg snel een 2-0 voorsprong te verkrij gen tegen Van der Plas. Het ant woord van de Katwijkers kwam echter nog voor rust. Marco van der Plas en Jaap van Duijn brachten de bezoekers weer op gelijke hoogte. Van Buuren zette De Maas nog éénmaal op voorsprong, alvorens treffers van Kees Varkevisser (3x) 3-6. Silva Boys - Glasbergen 2-7 De 0-2 voorsprong van de Rijns burgers stak eigenlijk maar mager tjes af bij het aantal doelrijpe kan sen van Glasbergen, dat voor rust alleen Peter en Jan Hogewoning zag scoren. Beiden scoorden ook na de pauze en met Bakker, Helder en Van Dijk bepaalden zij de eind stand op 2-7. Verder dan twee spel- deprikjes kwam Silva niet. De Kuyper - ROAC'79 3-5 ROAC ging voortvarend van start en zette De Kuyper al snel op een 0-4 achterstand. Marcel Brem- mer en Louw van der Voort wisten de achterstand tot 3-4 te verklei nen, maar in de slotfase was het toch ROAC dat aan het langste eind trok: 3-5. SEOUL (AP) De status van het boksen als Olympische Sport zal op medische en technische gron den in heroverweging worden ge nomen door het Internationaal Olympisch Comité. Dit is gisteren gezegd door Alexander de Merode, de dagelijks voorzitter van het IOC. Hij verklaarde in Seoul dat bestu deerd zal worden of de boksers niet teveel lichamélijk letsel oplopen om de sport nog als Olymische sport te handhaven. De president van het IOC, Juan Antonio Samaranch, nam maan dag de Canadese sprinter Ben Johnson, die is gediskwalificeerd wegens dopinggebruik enigszins in bescherming. Hij noemde de Johnson, die aanvankelijk de 100 meter hardlopen in won in een nieuwe wereldrecordtdijd, een „groot kampioen." „Als hij schul dig is, is hij schuldig," zei Sama ranch, „maar zoals in vele, vele ge vallen is misschien de atleet de minst schuldige. Misschien dragen degenen om hem heen veel meer schuld." Tijdens de Spelen van Seoul zijn tien deelnemers, onder wie drie winnaars van een gouden medaille, betrapt op dopinggebruik en gedis kwalificeerd. Samaranch noemde de affaire-Ben Johnson het diepte punt van de Spelen, maar voegde daaraan toe dat het IOC wel een voorbeeld moet stellen. De IOC- president meent dat in Seoul de strijd tegen de doping gewonnen Lisse - Cleijn Duin 1-4 Misschien dat een groter doel uitkomst biedt voor de spelers van Lisse, die opnieuw de talrijke kan sen niet in doelpunten wisten om. te zetten. Cleijn Duin sprong veel beter met de kansen om, waarmee de 1-4 zege (drie treffers van Leen van der Plas) snel is verklaard. Ge rard Meyland scoorde voor Lisse. TENNIS - Mats Wilander voert nog steeds de ranglijst van de best betaalde tennisprofessionals aan. De Zweed verdiende dit jaar ruim 1,6 miljoen gulden. Zijn landge noot Stefan Edberg doet het nau- welijs slechter. Edberg incasseerde 60.000 gulden minder dan de num mer één van de wereldranglijst. DINSDAG 14.30-15.00 SKY: Motor Sports News. 20.00-21.00 TV 5: Sports Magazine. 21.30-22.00 Super: Voetbal: internatio naal voetbalnieuws. 21.30-00.00 BRT 2 Antwerpse Zesdaag se: wielrennen. 22.00-23.05 Super Nederlands voetbal: samenvattingen uit de Nederlandse com petitie. 22.40-23.38 SKY: Golf: The English Open. 23.40-00.40 SKY: American Football.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17