00111801 niet verder uitbreiden' 'Aantal parkeerplaatsen ONDERNEMERS: DE KRACHT VAN EEN STERSPOT LIGT VOORAL IN DE HERHALING. DE LEIDSCH DAGBLAD KABELKRANT BIEDT U 362 DAGEN PER JAAR EEN BETAALBAAR ALTERNATIEF. 071-161363 Cultureel seizoen Wassenaar geopend Discussie-avond over sport in jaren negentig in Leiderdorp WETHOUDER SLAAT EERSTE BAL MAANDAG 3 OKTOBER 1988 REGIO LEIDEN PAGINA 9 Poging tot diefstal in Wassenaar WASSENAAR - Twee mannen uit Oudekerk aan den IJssel (19 en 20 jaar oud) zijn zaterdagmiddag door de Wassenaarse politie aangehou den toen ze lood en ijzer van het dak van een voormalige school in de Teylingerhorstlaan wilden slo pen. Het schooltje staat al geruime tijd leeg. Het tweetal wilde volgens de politie het materiaal meenemen en verkopen. Omwonenden ver trouwden de slopersactiviteiten niet en waarschuwden de politie. Tussen het winkelcentrum v pjes opgesteld. WASSENAAR - Onder het mot to van 'straat naar theater' is af gelopen zaterdag een grote cultu rele manifestatie gehouden in Wassenaar. Het evenement luid de tevens het nieuwe theatersei zoen in. In een lang lint stonden kraampjes opgesteld die een ver binding vormden tussen het win kelcentrum van Wassenaar en het cultureel centrum De Wa- renar. Rond het middaguur werd de manifestatie officieel geopend door burgemeester P.H. Schoute en wethouder J. Greep. Het tweetal kreeg bij de onthullen van de naam 'van straat naar the ater' assistentie van Vanessa. Vervolgens vertrok het gezel schap naar de Warenar om het 'vlaggenproject' te aanschou wen. Zeven kunstenaars hadden naar eigen ontwerp ieder een vlag ontworpen. De ruim 50 kraampjes werden bemand door zowel plaatselijke winkeliers als de meeste van de 36 bij de Kulturele Kern Wasse naar aangesloten verenigingen. Ook organisaties zoals het Rode Kruis en de Dierenbescherming waren van de partij. De brand weer toonde haar nieuwste aan winst: een terreinwagen. De feestelijkheden werden 's avonds voortgezet in de Warenar medewerking van de Art-Bird met een 'open podium' en ai'ge- Big Band van de streekmuziek- sloten met een dansavond met school. Wegdek De Kempenaerstraat opnieuw onder handen genomen VOORSCHOTEN - Het is niet noodzakelijk het aantal parkeerplaatsen in het cen trum van Voorschoten verder uit te breiden. Dat althans vinden burgemeester en wet houders van deze gemeente. Het college baseert zich daar bij onder meer op eigen cij fermateriaal en een rapport van de politie waaruit blijkt veel automobilisten, met na me ook winkeliers, zich nau welijks iets aantrekken van de zogenoemde blauwe zone. De politie heeft het afgelopen jaar op diverse punten in Voorschoten tellingen verricht om een goed beeld te krijgen van de parkeer druk. De gemiddelde bezetting van het aantal parkeerplaatsen was 86 procent. Het percentage automobi listen dat geen of verkeerd gebruik maakte van de parkeerschijf maar liefst 82. In haar rapport stelt de po litie dan ook vast dat de bezettings graad van de parkeerplaatsen in Leidenaar (27) krijgt pak slaag LEIDEN - Een 27-jarige Leidenaar is in de nacht van vrijdag op zater dag door een zeven onbekend ge bleven jongens in elkaar geslagen op de Korevaarstraat. Er was geen aanleiding voor de knokpartij. Het slachtoffer raakte door de klappen kort buiten bewustzijn. Speedboot uitgebrand WARMOND Een speedboot is zaterdagmiddag op het Joppe in Warmond ter hoogte van het zwemmersstrand uitgebrand. De eigenaar van de boot sprong, om zichzelf te redden, in het water. De man, een inwoner van Voor schoten, had een reserve jerrycan met bezine in de boot. Tijdens de vaart viel de jerrycan om. De Voor schotenaar vertrouwde de benzine dampen niet en probeerde zijn ac cu te verplaatsen om zo een brand te voorkomen. Hierbij liet hij ech ter de accu vallen. De speedboot vatte meteen vlam. De brandweer heeft het vuur met behulp van een blusboot geblust. het centrum hoog is en het gebruik van de parkeerschijf tegelijkertijd slecht. Voorts valt uit de nota op te ma ken dat op de dinsdag en de woens dag binnen de parkeerzone gemid deld nog respectievelijk 41 en 49 plaatsen leeg zijn. Deze lege vak ken zijn overigens voornamelijk te vinden in de Schoolstraat en op het parkeerterrein achter Albert Heijn. Op zaterdagen zijn gemiddeld nog 25 plaatsen onbezet. Ook voor de zaterdag geldt dat de meeste be schikbare parkeervakken zijn te vinden in de Schoolstraat en achter Albert Heijn. In de Voorstraat daarentegen zetten meer automo bilisten hun voertuig neer dan in principe mogelijk is. Eenmaal wer den er zelfs 17 auto's meer gepar keerd. Ook de doorstroming laat te wensen over, zo blijkt uit het rap port. Het slechtst komen daarbij de parkeervakken in de Voorstraat, op het Treubplein en in de School straat uit de bus. Parkeerwachter Om een beter inzicht te krijgen in de herkomst van de zogeheten langparkeerders, automobilisten die hun voertuig langer parkeren dan toegestaan, is eind vorig jaar van 89 voertuigen de tenaamstel ling opgevraagd. In 22 gevallen was het voertuig eigendom van een in het centrum gevestigde winke lier, negen keer betrof het een be woner woonachtig in het centrum en 13 keer iemand die elders in Voorschoten woonde. Een 'niet te verwaarlozen aantal' langparkeerders bleek in het cen trum werkzaam te zijn. Volgens de politie leert een voorzichtige schat ting dat 75 procent van de zoge noemde langparkeerders bestaat uit winkeliers, werknemers en be woners van het centrum. "Duide lijk is in ieder geval dat niet het winkelende publiek zich massaal schuldig maakt aan het langparke- ren", concludeert commandant J. Remmelzwaal van de Voorscho- tense politie. Voor B en W van Voorschoten vormen deze gegevens aanleiding om te zoeken naar mogelijkheden om orde op zaken te stellen. Het college denkt daarbij aan een bete re controle door de politie of het aanstellen van een parkeerwach ter, het maken van afspraken met de winkeliers of het verstrekken van een goede voorlichting. Winkelklimaat Het onder de loep nemen van het parkeerprobleem in het hart van Voorschoten vloeit voort uit een aantal verkeersmaatregelen dat al eerder is genomen om het 'winkel klimaat' in het centrum te verbete ren. In hun notitie komen B en W tot de conclusie dat wanneer van alle parkeerplaatsen op een juiste wijze gebruik zou worden ge maakt, er geen tekort zou zijn. Op basis van de behoefte aan parkeer vakken en de beschikbare plaat sen, is er zelfs een overschot van 15, zo becijfert het college. Een ambtelijke werkgroep die zich met het parkeerprobleem in het centrum heeft beziggehouden, komt tot de conclusie dat onder het winkelende publiek, winkeliers en bewoners van het centrum een en quête zou moeten worden gehou den om tot een nog beter beeld te komen. B en W van Voorschoten voelen daar evenwel niets voor, omdat dit strijdig zou zijn met de afspraak dat in elk geval nog dit jaar de fei ten op een rijtje zouden worden ge zet. Donderdag buigt de commissie voor openbare werken zich over de notitie van het college. LEIDERDORP Wethouder van sportzaken mevrouw C.A. Huigen van Boven sloeg afgelopen zater dag de eerste bal in de geheel ver nieuwde tennisbal de Munnik in Leiderdorp. De hal is de afgelopen maanden grondig verbeterd om aan alle wensen van tennissers te kunnen voldoen. De belangrijkste verandering is de nieuwe vloer, bedekt met een ze ven millimeter dik tapijt. Verder is Kinderboekenweek De kinderboekenweek met het thema 'Duizend dingen achter deuren, kinde ren, boeken en musea' is dit jaar van 12 tot 23 oktober. In Leiderdorp organiseert de bibliotheek op donderdag 13. dins dag 18 en donderdag 20 oktober specia le activiteiten voor kinderen. Op de 13de de verlichting van de banen aan zienlijk verbeterd. De verbouwing kon worden uitgevoerd, omdat de Munnik niet meer door andere sportclubs gebruikt zal worden. De zaalvoetbal-, volley- en korf balverenigingen hoeven iiiet lan ger op dezelfde vloer als de tennis sers te sporten nu ze kunnen uitwij ken naar de nieuwe sporthal aan de Hoogmadeseweg. Het bestuur van de Munnik verwacht dat de hal kunnen kinderen tot zeven jaar dia's kij ken en tekeningen maken van 16.00 tot 16.45 uur. Dinsdagochtend tussen 10.00 en 10.45 uur en tussen 11.00 en 11.45 uur kun nen de kinderen met kleur- en bouwpla ten werken. Voor kinderen vanaf acht jaar wordt op donderdag 20 oktober 'Het geheim van Propp' gespeeld tussen 14.00 en 15.30 uur en tussen 15.30 en 17.00 uur. De kinderen moeten een voorwerp meenemen, dat iemand heeft weggegooid, maar dat ze zelf mooi ge in de toekomst vooral 's zomers meer zal worden gebruikt. Het scheppen van meer facilitei ten voor tennissers in Leiderdorp loopt vooruit op de verwachting die de Stichting Sport en Spel heeft uit gesproken dat tennis in het jaar 2000 volkssport nummer één zal zijn. Op dit moment is het in Lei derdorp al de meest beoefende Sport. (foto Loek Zuijderduin) noeg vinden om het honderd jaar te be waren. De entree voor alle activiteiten bedraagt 25 cent. Olieverf-schilderijen In het verpleeghuis Leythenrode aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp expo seert Adriaan Bons olieverf-schilderijen. De schilderijen die op de expositie te zien zijn, hebben het thema Israël. Tij dens een reis naar dat land deed hij in drukken op van de bewoners en de om geving. Voorschoten VOORSCHOTEN - Uit een win kel in de Schoolstraat in Voorscho ten zijn in de nacht van zaterdag op zondag 550 dekbedovertrekken en hoeslakens gestolen. De totale waarde van het gestolen bedde- goed bedraagt ongeveer 30.000 gul den. De inbrekers zijn volgens de politie de winkel binnengekomen na het slot van de voordeur te heb ben verbroken. De politie vermoedt dat de inbre kers een auto vlak bij de winkel hadden staan en hiermee zijn ver dwenen. Politie houdt in Wassenaar relschoppers aan WASSENAAR - De politie van Wassenaar heeft zaterdagavond om elf uur vijf jongens vier uit Wassenaar en één uit Den Haag aangehouden ter hoogte van de Waldeck Pyrmontlaan en de Buurtweg wegens openlijke ge weldpleging. De totale schade van de vernielingen die zij hebben aan gericht is nog niet bekend, maar vast staat dat de vijf een lichtmast hebben vernield en diverse auto's hebben beschadigd. Tijdens hun tocht door de buurt gooiden de jongens, in de leeftijd van 16 tot 18 jaar, bovendien lege bierflesjes op straat kapot. Omwo nenden hebben de politie gewaar schuwd. De vijf knapen hebben de nacht op het bureau doorgebracht. In het kader van de kunstmanifestatie in Wassenaar werd bij de Wa renar een bijzondere vlaggenparade gehouden. Burgemeester P.H. Schoute (midden) was een van de belangstellenden. (foto Dick HoKcwoning) van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, M.J. van der Vlies, voorzitter van de Leiderdorpse Sportraad en Th. van Houdt, sport schoolhouder en directeur van het sportcomplex de Does. Verschillende vertegenwoordi gers van allerlei instellingen die te maken hebben met sport en vrije tijd zijn uitgenodigd om de avond bij te wonen. Vanaf 19.30 uur is er gelegenheid om een kopje koffie te drinken, de eerste spreker begint om 20.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Maatregelen tegen agressieve honden in Leiderdorp LEIDERDORP In Leiderdorp worden maatregelen genomen om te kunnen optreden tegen agressie ve honden. In de algemene plaatse lijke verordening (apv) zal een arti kel worden opgenomen op grond waarvan de eigenaar van deze die ren kan worden verplicht ze kort aan te lijnen of te muilkorven. B en W van Leiderdorp komen met dit voorstel naar aanleiding van een eerdere discussie in de raad over een zogeheten anti-pit bullbepaling. De gemeenteraad van Leiderdorp, die volgend week maandag vergadert, moet nog ak koord gaan met het voorstel van B en W. Diefstal van beddegoed in LEIDERDORP 'Sport in Leider dorp in de jaren '90'. Dat is het the ma van de discussie-avond die op donderdag 13 oktober wordt geor ganiseerd in de Muzenhof in Lei derdorp. De discussie is een geza menlijk initiatief van het gemeen tebestuur en de Leiderdorpse sportraad. De deelnemers zullen discussië ren over het Leiderdorpse sportbe leid in de toekomst. Er zullen waar schijnlijk aanpassingen nodig zijn om op de veranderende wensen van de sporter in te spelen. Niet al leen de vergrijzing maakt een an der beleid noodzakelijk, maar ook de wensen van de individuele spor ter zijn belangrijk. Steeds meer mensen kiezen voor een sport, die niet in team- of verenigingsver band beoefend wordt. Een panel van deskundigen zal de avond inleiden. Aan de hand van stellingen kan vervolgens wor den gedebatteerd. Voorzitter van het panel is mevrouw C.A. van Hui gen - van Boven, wethouder voor sportzaken. De andere panelleden zijn J.W. Florijn, coördinator Stich ting Spel en Sport. J.M. Machiels, B en W van Voorschoten willen scherpere controle OEGSTGEEST Opnieuw ligt het wegdek van de Oegstgeester De Kempenaerstraat, ter hoogte van de winkels, open. Dat is voor de tweede keer in een halfjaar tijd. De werkzaamheden die nu gaande Polen uit Torun bezoeken Leiden LEIDEN Een groep van 55 Po len uit Torun is op bezoek in Lei den. De polen zijn hier op uitnodi ging van de 3 October-Vereeniging ter gelegenheid van de viering van Leidens Ontzet. De gemeente Lei den heeft een zogeheten Steden band met Torun. De Polen hebben inmiddels al een officiële ontvangst in de Pieter skerk gekregen en een rondvaart door de Leidse grachten. Ze zullen onder meer deelnemen aan de 3 ok- tober-optocht. Onder het gezelschap bevindt zich een folkloristische muziek groep en een bluesband. De folklo ristische groep heeft zaterdag de uitreiking van de ere-penning op geluisterd. zijn, moeten de vorige reconstruc tie ongedaan maken. Gevolg van de eerste opknap beurt was dat de klanten de straat meden vanwege de geringere be reikbaarheid. De klant die er toch in slaagde er met zijn voertuig neer te strijken, had vervolgens de grootst mogelijke moeite om de straat weer te verlaten. De winke liers hebben grote druk uitgeoe fend op het gemeentebestuur om andermaal de spade in de grond te steken. Met de opknapbeurt is een bedrag van 126.500 gulden ge moeid. De winkeliers brengen zelf dertig mille in. Belangrijkste ingreep is het op nieuw invoeren van het visgraat- of schuinparkeren. Het voormalige fi- leparkeren, dat nog geen zes maan den heeft stand gehouden, deed de straat alleen maar verstoppen. Voorts komt er een nieuwe gidslijn voor blinden en slechtzienden van tien mille. De gidslijn krijgt een re flecterende kleur en wordt uitge voerd in met een stok voelbare rib bels. De zogeheten obstakelstrook in het wandelgebied, bedoeld voor winkeluitstallingen, zal verdwij- De Oegstgeester De Kempenaerstraat is tijdelijk weer een zandbak. Over enkele weken kan e nen. den geparkeerd in de veelbesproken straat van het dorp.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9