Strafexpeditie Fortuna Sittard 'Zo spelen ze al weken'. BUITENLANDS Trainer Van Doorneveld woedend na 2-1 winst op Quick Boys Bekerstimt Rijnsburgse Boys tegen SC Cambuur: 3-2 Noordwijk ronde verder t fciBAL Cursus cafébedrijf 295,- LFC moet het loodje leggen PAGINA 16 SPORT MAANDAG 3 OKTOBER 1938 KATWIJK De profvoetballers van Fortuna Sittard kwamen in het afgelopen weekeinde ongewild twee keer in actie. Zaterdag in Kat wijk wachtte het eerste karwei: het bekertreffen tegen de amateurs van Quick Boys. Omdat in die wed strijd, ondanks de 1-2 winst, naar de zin van oefenmeester Hans van Doorneveld ("schandalig, zo ga je niet met je vak om") te weinig ar- beidslust was getoond, kregen de broodvoetballers pal na de con frontatie in Katwijk de opdracht zich een dag later te melden voor een straftraining. In plaats van een smakelijk zondagmorgen—ontbijt werden de Fortunezen gisteren in alle vroegte een slecht verteerbare 'maaltijd' voorgezet. Overdreven of niet, in elk geval had Van Doorneveld gelijk met zijn stelling dat "de prestatie van zijn ploeg beneden alle peil was". Van de Weteringh gestopt bij QB KATWIJK Leo van de Wete ringh heeft zijn lidmaatschap bij Quick Boys opgezegd. De ex-R- CL'er kan zijn werkzaamheden niet meer met het trainen en spelen op zaterdag combineren. Eerder zag Quick Boys de van DSVP over gekomen Floor Vijfhuizen weer te rugkeren naar zijn oude club. "Normaal moet een gemiddelde eredivisieploeg een amateurploeg met een nulletje of zes, zeven oprol len. Dat had vandaag ook moeten gebeuren. Dat dat uiteindelijk niet is doorgegaan, heeft Fortuna volle dig aan zichzelf te wijten. We heb ben dotten van kansen gekregen, maar schoppen er maar twee in. Dat kan er bij mij niet in. Dat is een kwestie van concentratie en instel ling. De spelers zijn bij mij aan het verkeerde adres ais er zulke slechte wedstrijden worden gespeeld". Heel even, pal na de gelijkmaker van Arie van Duyn in de tweede helft, hing er zaterdagmiddag een verrassing boven het zonovergoten Nieuw-Zuid. Rogier Reinders be dierf evenwel het feestje van de 2000 tribuneklanten, die zich uit stekend vermaakten met de welis waar niet fraaie, maar wel spannen de bekerpartij. "Dat we bepaalde periodes in de wedstrijd de betere ploeg zijn geweest, stelt mij tevre den", velde Quick Boys-trainer naderhand een oordeel over zijn ploeg. "Er heeft zelfs een stunt in gezeten. Dat is toch goed voor het moreel. Op een 7-0 nederlaag zoals vorig jaar tegen Ajax, zitten we niet te wachten. Met de wedstrijd tegen Rijnsburgse Boys in het vooruit zicht konden we geen dikke neder laag gebruiken". Om zich tegen Fortuna zo goed mogelijk voor te bereiden, lieten de Katwijkers niets aan het toeval over. Tainer Van der Zee nam met een achttal spelers vorige week plaats in de Rotterdamse Kuip, waar de Limburgse ploeg te gast was bij Feyenoord. Kennelijk had de uitslag (4-2 in Rotterdams voor deel) zand in Katv/ijkse ogen ge strooid, want de opening van de thuisploeg was zaterdagmiddag ui terst matig. De volledige Quick Boys-defensie stond aan de grond genageld, toen de Engelsman John Clayton de bal, op aangeven van Si- gi Lens, al na vijf minuten met een akelige precisie in het doel van Tom van der Niet mikte. Dat Fortu na de wedstrijd niet in een vroegtij dig stadium besliste, was volledig te danken aan Van der Niet, die gis termiddag zeker vijf 'zekere' Lim burgse treffers voorkwam. Dank zij het voortreffelijke kee perswerk, behield het aanvanke lijk schutterende Quick Boys nog uitzicht op de gelijkmaker. Die viel tien minuten voor de pauze bijna. Spits Arie van Duyn beoordeelde de scherp indraaiende voorzet van Kees Haasnoot evenwel verkeerd en kopte het leder net naast het doel van Ruud Hesp. In de dug-out verkeerde Hans van der Zee allang in de weten schap van dit Fortuna Sittard "was te pakken", al was de wijze waarop Quick Boys de tegenstander be streed, verkeerd. Van der Zee: "Je weet dat je kwaliteit tekort komt, dus moet je een stapje harder lo pen. Dat gebeurde in de eerste helft niet, dus heb ik dat de jongens tij dens de rust gezegd". De door Van der Zee 'voorge schreven' arbeid adelde al snel op Nieuw-Zuid. Met name de zwoe gende spits Arie van Duyn dreef de door Henk Duut geleide defensie spoedig tot wanhoop. Het was dan ook niet verwonderlijk dat Van Duyn tekende voor de gelijkma ker. Op een voor hem typerende wijze frommelde de weer in ere herstelde Katwijker het leder, on danks het tegenstribbelen van drie Fortunezen, langs de verbouwe reerde Hesp: 1-1. Het in extase verkerende Kat- wijkse publiek smeekte Quick Boys vervolgens om een tweede treffer. Die viel wel, alleen aan de verkeerde kant van het veld. De 1-2 (een strafschop van Reinders, die even daarvoor door Van der Niet was neergelegd) was een lo gisch gevolg van een kortstondig Limburgs overwicht, waarin de be zoekers de ene na de andere kans verkwanselden. Met nog een kwartier te spelen probeerde Quick Boys nog aan te zetten voor de gelijkmaker. Van der Zee bracht met Mart van der Plas (ten koste van de tegenvallen de Gert Aandewiel) een extra aan valler binnen de lijnen en stuurde verdediger Johan Jonker naar het front. De kansen waren evenwel voor Fortuna, dat tot grote ergernis van Hans van Doorneveld bij 1-2 bleef steken. Ondanks het verlies voelde Quick Boys zich moreel winnaar. Van der Zee: "Over de tweede helft ben ik tevreden. We hadden op zijn minst een verlenging verdiend". Maar teveel conclusies wenste de Amsterdamse oefenmeester niet te verbinden aan de goede verrichtin gen van zijn discipelen. "Zaterdag tegen Rijnsburgse Boys weten we waar we staan. Die ploeg be schouw ik als het beste elftal, dat er momenteel over de Nederlandse amateurvelden rondloopt", loofde Van der Zee de komende tegen stander op Nieuw-Zuid. Om er haastig aan toe te voegen: "Maar Quick Boys doet niet voor ze on der". ROB ONDERWATER Verhoeven wint vlak bij huis TILBURG (ANP) - Nagenoeg in zijn achtertuin heeft Nico Verhoe ven gisteren de profronde van Til burg gewonnen. De in Berkel-En- schot wonende Brabander ver sloeg na 100 kilometer zijn'mede vluchter Marc van Orsouw in de eindsprint. Het duo ontsnapte na vijftig kilometer en slaagde er in de kleine voorsprong tot het einde vast te houden. Theo Appeldoorn won zestien seconden na de win naar de sprint van een groepje van zeven achtervolgers. RIJNSBURG Overal in den lande heet de uitscha keling van eerstedivisionist SC Cambuur door de ama teurs van Rijnsburgse Boys een bekerstunt en een ver rassing van de eerste orde. De winnende coach Arie Kurver stond na het huza renstukje van zijn ploeg lakoniek de schouders op te halen. "Mijn spelers hebben me niet écht verrast. Zo spe len ze al weken. Ik denk dat we lekker met die profs heb ben meegebald". Het 'mee- ballen' van de Rijnsburgers resulteerde na een 0-2 rust stand in een sensationele 3- 2 overwinning op de betaal de collega's uit Friesland. De krachtterm 'bekerthriller' was ook al niet aan Kurver besteed. Hij kende het scenario van de wed strijd blijkbaar al zo'n beetje. Of sterker: hij schreef het zelf voor een groot deel. "In de rust, toen we met 2-0 achterstonden heb ik ge zegd dat we binnen een kwartier gelijk zouden staan met die gasten. Ik heb Hans Zwaan erin gegooid als derde spits en je hebt gezien wat er is gebeurd". Al was de oefenmeester er niet voor in, een stunt en een thriller was het zaterdag zonder meer op Middelmors. De supporters van de geelzwarten hebben in het prille seizoen al wat aardige staaltjes ge zien, maar dit sloeg natuurlijk al les. De profs uit Leeuwarden kijken al jarenlang begerig omhoog naar de eredivisie, waarin ze nog nooit mochten vertoeven. Waarom werd in het bekerduel in elk geval niet duidelijk. Als angsthazen kwamen ze en als aangeschoten wild ver trokken ze voor een hele, hele lan ge busreis. Rijnsburgse Boys Kurver denkt weer aan stunt LEIDEN - Arie Kurver denkt dat Rijnsburgse Boys ook staat is om Willem II uit het be kertoernooi te stoten. Dat zou een herhaling zijn van 1983, toen de Tilburgers ook naar Middel- mors kwamen en met 3-1 werden verslagen. Overigens was toen Arie Lagendijk trainer van de geel-zwarten. "Het zou natuurlijk een gigan tische stunt zijn als we ze pakken en ik denk eerlijk gezegd dat we niet kansloos zijn. Maar het Wil lem II van toen is "natuurlijk niet meer het Willem II van nu. Het huidige elftal is beter. Ik ga ze eerst maar eens een paar keer be kijken", aldus Kurver. De overige wedstrijden in het KNVB-bekertoernooi zijn: PSV - FC Volendam, Fortuna Sittard - Haarlem, WV - FC Groningen, Vlissingen - FC Den Bosch, FC Twente - Veendam, Ajax - PEC Zwolle, RKC - Feyenoord, WOG - Helmond Sport, FC Den Haag - Roda JC, Blauw Wit - Sparta, MW - Heerenveen, FC Utrecht - RBC, Spakenburg - AZ, Wageningen - Vitesse, Eindho ven - Telstar. De wedstrijden worden ge speeld in het weekeinde van 19/20 november. maakte op een hardhandige ma nier duidelijk dat er 'aan de andere kant' van de eerste divisie ook heel aardig wordt gevoetbald. Die kant echter hadden de Leeuwarders blijkbaar nog nooit opgekeken. Na de ervaringen van zaterdag durven ze het wellicht ook niet meer. Cambuur-trainer Sandor Popo- vic ontkende dat hij zich had laten verrassen door een onbekende amateurclub. Hevig geëmotio neerd over de uitschakeling tover de hij een heel RB-dossier uit zijn binnenzak. "Ik heb deze ploeg uit voerig laten bestuderen. Maar zo goed had ik ze niet verwacht. Ze hebben ons op alle fronten over klast. Er verdiende maar één ploeg te winnen: Rijnsburgse Boys. Het is triest wat hier is gebeurd. Ik heb verder geen verklaring". De bezoekers hadden overigens na een sensationeel begin, waarin de Rijnsburgers een handvol mo gelijkheden onbenut lieten, in één minuut tijd gedemonstreerd dat ze heus nog wel iets van de voetbal kunst meester waren. Twee vloei ende combinaties waren voldoen de voor een ogenschijnlijk veilige' marge. Mc Nulty en Willy Carbo waren de doelpuntenmakers. Het waren niet alleen de enige wapen feiten van de eerste, maar ook van de tweede helft wat Cambuur be treft. De kwalificatie 'gênant' ging Popovic net iets te ver, maar de ma nier waarop de profs een lesje in verzorgd en aanvallend voetbal kregen was dat wel degelijk. "Het is te gek dat we na die twee plotse linge doelpunten verder kwakkel den. Ik was daarom ook niet gerust op een goede afloop", aldus 'Popo'. Het 'aardig meeballen' waarover Kurver het had, gold eigenlijk voor de bezoekers, al konden ze het uit eindelijk niet écht bijsloffen... Bluf De bluf van Arie Kurver werd dus beloond. "Ach bluf, ik was ge woon aan zet en de tegenzet bleef uit. Onbegrijpelijk, maar we kon den en mochten opeens alles". De Cambuur-defensie rammelde met het inbrengen van Hans Zwaan (voor Fred Bodaan) nog nadrukke lijker dan in de eerste helft. In de eerste ronde hadden Huug Aande wiel, Wim Hooymans en Gijs Collé al riante kansen om zeep geholpen, maar nu leek een doelpunt pas echt een kwestie van tijd. De Friezen moesten echter zelf de helpende hand bieden. Carlo de Leeuw plaatste met een schitterende lob vanaf twintig meter de bal over zijn eigen doelman Fred Grim: 1-2. De ex-Feyenoorder geblesseerd aan de wedstrijd begonnen - mocht meteen na zijn treffer naar de kleedkamers van zijn coach. Het doelpunt betekende doping (in de 'positieve' zin van het woord voor de thuisploeg. In een mum van tijd stonden de Rijnsburgers op gelijke hoogte en kreeg Kurver óók zijn gelijk. Wim Hooymans zet te vanaf rechts aan voor een solo die werd besloten met een onhoud bare schuiver in de benedenhoek. De bijna 2000 Rijnsburgse fans stonden op de banken en voelden dat de Leeuwarders slooprijp wa- Gebrekkig Geen verkeerde inschatting, want de bezoekers kwamen inder daad niet meer in het stuk voor. Ze kregen geen vat op het veredelde 'kick and rush'-spelletje van Rijns burgse Boys dat door wilde druk ken in plaats van te berusten bij een gelijkspel. Doelman Jan Blan- kenspoor zocht steeds met lange halen het hoofd van Hans Zwaan die zijn forse en slungelachtige lijf uitstekende benutte om Gijs Collé en Ron Carli te bedienen. Het lag aan de gebrekkige afwerking van de beide vleugelspitsen en de su blieme reddingen van Grim dat de 2-2 stand bleef gehandhaafd tot in de slotfase. De apotheose was gereserveerd voor Huug Aandewiel. De van veel vrijheid genietende libero was tot dan toe weinig opvallend geweest, maar zijn afsluitende actie sloeg in als een bom. Na een overtreding van Gerard de Haan op Hans Zwaan (volgens velen binnen de beruchte lijnen, maar niet volgens scheidsrechter Klootwijk die gele kaarten gaf aan Rijnsburger Wim Hooymans en Cambuur-speler Mare Castelijn) mocht hij vanaf zestien meter aanleggen. Zijn met veel gevoel geplaatste bal ver dween stijf in de kruising. Een doelpunt dat geheel paste in de stijl van de wedstrijd: eenzame klasse. "Wij hebben liever een vrije trap dan een penalty", schaterde Kur ver. "Strafschoppen maken we niet altijd, vrije trappen jaagt Huug er altijd in. Ook als we straks tegen PSV loten". Nog even afgezien van PSV, plaatste Aandewiel bij deze Op de achter grond wordt Wim Hooymans bedol ven onder ploeg genoten na zijn gelijkmaker (2-2) tegen SC Cam buur. Doelman Fred Grim (mid den) denkt er het zijne van. (fotoLoek Zuyderduin) mededeling terecht een voorbe houd. De eersteklasser krijgt overi gens in de tweede ronde andere Brabanders op bezoek: Willem II. Heel Rijnsburg kan dus uitkijken naar een herhaling van vijf jaar ge leden toen de Tilburgers voor de KNVB-beker met 3-1 onderuit gin gen op Middelmors. Kurver verder over Aandewiel: "Als ik toch zie wat een vrijheid die jongen krijgt. Als ik trainer was van de tegenpartij, moesten ze hem volgen. Oók als-ie naar het toilet zou gaan". Naar het toilet gingen de Cam- buurspelers echter niet. Het liep ze gewoon dun door de broek. ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN Noordwijk heeft zich ten koste van Voorburg verzekerd van weer een ronde om de districts beker. De grootste zege in deze ron de kwam op naam van Rooden- burg dat in Nieuwveen Nicolaas Boys er met 1-5 onder hield. Noordwijk - Voorburg 2-1. De ploeg van John Eelman was niet in goede doen maar had toch nog vol doende klasse om de Voorburgers van het lijf te houden. In de negen de minuut werden het slaapwande lende Noordwijk wakker geschud door de openeningstreffer van Voorburger Ron de Bruin. Een kwartier had de thuisploeg nodig om de slaap uit de ogen te wrijven waarna René van Hensbergen met twee treffers de eindstand op het bord bracht. Nicolaas Boys - Roodenburg 1- 5. Ook Roodenburg kon ondanks de ruime zege niet overtuigen. Ni colaas Boys wist de schade voor rust tot de treffer van Ronald Jan sen te beperken en kwam vlak na rust zelfs op 1-1. Toen de Leidse ploeg echter even de rug rechtte was het gedaan met de vierdeklas ser. Marcel van der Burgh (2x waar van één uit een strafschop) en de excellerende Glenn Helder (2x) vonnisten het dappere ploegje uit Nieuwveen. SJC - VIOS 1-1 (SJC wns). On- danks de twee klassen verschil was VIOS in de eerste rondgang de be tere ploeg. De 0-1 voorsprong door Eki Korte was daarom ook zonder meer verdiend te noemen. Pas na rust pakte SJC het beter aan maar kwam toch niet verder dan een doelpunt van Ruud Alkemade. SJC won uiteindelijk via straf schoppen. Leiden - Tonegido 2-4. Ondanks dat de ziekenboeg bij Leiden over vol zit werd het één klasse hoger spelende Tonegido goed partij ge boden. Na treffers van Jack van Lochem en Joost Timmer wist Lei den via Eric van Doeselaar en Has san Kartal steeds weer langszij te komen. Na de 2-3 van Van Lochem en een misser van Leidenaar Ruud Boot was het gebeurd met het Leidse verzet. Hans van Kempen maakte het karwei voor de Voor- burgse tweedeklasser tenslotte af (2-4). BELGIË BRUSSEL (ANP) - Eric Viscaal valt voorlopig het meest op tus sen de bijna vijftig Nederlandese voetballers in de Belgische com petitie. Viscaal nestelde zich op de elfde speeldag op de eerste plaats van de topscorerslijst. Hij maakte in de thuiswedstrijd te gen Kortrijk, die met 4-2 werd ge wonnen, voor de tweede maal dit seizoen drie treffers. Viscaal, die eerder dit seizoen furore maakte door in de slotfase als doelman op te treden, heeft tien keer ge scoord in elf duels. Ook van vierde doelpunt van Beveren was van Nederlandse makelij. Het kwam van Erik van Kessel, die net als Viscaal door PSV bij Beveren werd gestald. Beveren speelt in de stand aan kop echter geen rol van beteke nis. KV Mechelen doet dat wel. De ambitieuze provincieclub be hield zijn voorsprong van een punt op Anderlecht. De ploeg van Aad de Mos won thuis met 3- 0 van St. Truiden. Anderlecht re aliseerde dezelfde marge in de uitwedstrijd tegen Lierse SK: 1- KV Mechelen had meej- moèite met St. Truiden dan de uitslag van 3-0 doet vermoeden. Terwijl Mechelen, met Bosman en Den Boer in de basis, steeds stuitte op een muur van verdedigers, ver schenen de bezoekers via snelle uitvallen van Cvjetkovic en Kingambo gevaarlijk voor doel man Preud'Homme. Pas nadat de Afrikaan Kingambo zijn twee de gele kaart van scheidsrechter Costatin had gekregen, vond Mechelen de openingen, met een hoofdrol voor de Nederlanders. Zeventien minuten voor tijd kopte Piet den Boer uit een voor zet van Erwin Koeman 1-0 bin nen. Oud-Ajacied Johnny Bos man schoot negen minuten later •raak vanuit de tweede lijn. Vlak voor tijd zorgde invaller Deferm voor de eindstand. Anderlecht lijkt helemaal her steld van een zwak seizoen. Jean- Marie Pfaff kreeg als doelman van Lierse vier doelpunten te verwerken. Door Gudjohnsen en Nilis stond het 0-2 bij rust. In de tweede helft verdubbelden Kes- hi en Krncevic de score, alvorens Goyvaerts de eer van Lierse red de. Bij Racing Mechelen debu teerde de 33-jarige Ben Wijnste kers, die vorige week werd aan getrokken van Feyenoord. De verdediger speelde op een voor hem onbekende plaats. Als mid denvelder kreeg hij in de tweede helft een gele kaart. Hekkesluiter Racing Mechelen verloor de uit wedstrijd tegen RWDM met 0-1 door een strafschop. De achter stand van de nieuwkomer op de voorlaatste plaats is al drie pun ten. SPANJE Joh'an Cruijff blijkt ook bij Barcelona een kasmagneet van de eerste orde. Voor het eerst sinds lange tijd was gisteren het Nou Camp-stadion weer eens zo goed als uitverkocht. Bijna 120.000 toeschouwers zagen het nieuwe Barcelona overtuigend winnen van Sporting Gijon, (4-0). De grote man bij de Catalanen was verdediger Ricardo Serna. Al na drie minuten had Serna, tot nu toe geen vaste keus van Cruijff, Barcelona op een 2-0 voorsprong gezet. International Julio Salinas bouwde het ver schil nog voor de tiende minuut uit tot 3-0. Dezelfde speler nam in de tweede helft ook de vierde Barcelona-treffer voor zijn reke ning. Na afloop kreeg Barcelona een minutenlange ovatie van de en thousiaste aanhang, voor wie voor het eerst sinds jaren de gang naar het Nou Camp-stadion geen masochistische kruisgang meer is. Ook Real Madrid heeft tijdig de vorm van het vorige seizoen weer terug. Oviedo werd daar gisteren in eigen huis het slacht offer van, (1-3). Butragueno, de laatste tijd hevig bekritiseerd vanwege zijn geringe rende ment, toonde weer eens zijn ou de gretigheid met twee treffers. Michel scoorde na rust uit een scrimmage 0-3, waarna Oviedo via De la Torre nog een aalmoes mocht incasseren. De Braziliaan Baltazar redde in extremis voorlopig het hoofd van de geplaagde Atletico de Ma- drid-trainer Maguregui. Met drie treffers bezorgde de opportunis tische Braziliaanse spits Atletico zijn eerste overwinning tegen Cadiz, (3-0). ENGELAND De indrukwekkende prestatie tegen Southampton vorige week, door met zeven invallers de gastheren kansloos te laten, leek de indruk te wekken dat Li verpool dit seizoen ongenaak baar zou zijn. Newcastle United heeft zaterdag die ballon hard doorgeprikt. Op Anfield Road ging de formatie van Kenny Dalglish verrassend met 1-2 ten- onder. De nederlaag van de Reds was niet de enige surprise. Nor wich City kende dit seizoen een vliegende start. Charlton Athle tic haalde de formatie uit Mid denengeland hard naar de grond. De nederlaag, 1-3, kostte Nor wich ook de eerste plaats op de ranglijst. Die wordt nu ingeno men door de tweede, aangena me, verrassing van het jaar. De butant Millwall, dat de laatste ja ren slechts de voorpagina's haal de door de vechtpartijen van de extreem rechtse aanhang, doet nu op het veld van zich spreken. Queens Park Rangers werd in een spannende Londense derby met 3-2 verslagen. Everton blijft op de weg naar de onderste re gionen. Wimbledon, tot zaterdag nog wachtend op de eerste over winning, versloeg de tweede for matie uit Liverpool met 2-1. Ar senal, een van de kandidaten voor de tweede plaats achter Li verpool, kruipt langzaam om hoog. De overwinning van 4-1 op stadgenoot West Ham United bracht de Gunners op de zesde plaats. De start van Liverpool was voortvarend. Na drie minuten diende Newcastle doelman Be- asant de bal uit het net te halen. Liverpool-verdediger Gillespie opende de score. De aanhangers van de thuisploeg rekenden daarna op een doelpuntenfesti- val. De Schotse middenvelder van Newcastle Hendrie dacht daar anders over. Hij scoorde, op uiterst fraaie wijze, de gelijkma ker na dertig minuten. Liverpool ging daarna op jacht naar de overwinning. Beasant en zijn verdediger wisten echter van geen wijken. De Liverpool-de- fensie wel. Zeven minuten voor het laatste fluitsignaal zorgde Je Braziliaan Mirandinha voor 1-2. ADVERTENTIE Einnenkort start in Alphen a/d Rijn en Leiden de cursus CAFÉBEDRIJF. Deze opleiding duurt 10 wekelijkse lessen van elk 2V2 uur. De totale cursus- kosten bedragen 295,- en men kan zich nog aanmelden. Voor hen die de komende wintermaanden zinvol willen besteden èn een rijkserkend diploma willen behalen, bestaat de mogelijkheid om-deel te nemen aan deze beslist niet saaie cursus. Een vooropleiding is niet nodig en het examen is op 5 jan. 1989. De cursus wordt vaak zowel door vrouwen als mannen uit pure hobby gevolgd. Sommigen hebben in hun achterhoofd om ooit nog eens een eigen horecabedrijf(je) te beginnen. Er is een groot tekort aan gediplomeerd per soneel in de horeca. De lesstof bevat o.a. bier, wijn, hygiëne en apparatuur. De lessen worden levendig gebracht met o.a. dia's, vrijblijvend wijnproeven etc. Ook bezoekt men gezamenlijk een brouwerij. Met het diploma kan men zelfstandig een café. petit-restaurant, disco etc. beheren. Voor een gratis brochure of aanmelden, bel Stichting Horeca Onder wijs 076-710078. LEIDEN Na winst op Blauw Zwart en Katwijk heeft LFC in de derde ronde van de districts beker het loodje moeten leggen tegen Wilhelmus. Het verschil tussen de Leidse vierdeklasser en de bezoeker uit de 'eredivisie' van de zondagamateurs was zo groot, dat de uiteindelijke 1-6 ne derlaag een flauwe afspiegeling was van de werkelijke krachts verhoudingen. Slechts in de eerste twintig mi nuten wenste de Voorburgse hoofdklasser zich aan de richtlij nen van oefenmeester Cor Pot te houden en rolde de ene aanvals golf na de andere op het doel van Peter van der Wal af. Al in de vierde minuut moest Van der Wal, met Wim Koolmoes de eni ge Leidenaar met een voldoende, capituleren op een inzet van Ro nald Willemse (0-1). Dat Wilhel mus tot de 37e minuut moest wachten od de volgende treffer was te wijten aan het gebrek aan scherpte van vooral Ronald Hes, die toen wel de 0-2 voor zijn reke ning nam. LFC kon maar moeilijk uit de omklemming van de bezoeker los komen en maakte duidelijk dat het aan werkelijke klasse het nodige ontbeert. "Het is allemaal te beperkt", meldde LFC-trainer Mart de Groot. "We hebben niet het vermogen openingen te ma ken of de bal vast te houden. Dat is een groot verschil met Wilhel mus". De Groot had ook niet de illusie de Voorburgse bezoeker het echt moeilijk te maken en hoopte met een defensieve speel wijze de uitslag draaglijk te hou den. Nadat invaller Arthur Dijkstra 0-3 had aangetekend nam de veel te egoïstisch spelende Michel (Sala) Mejri met een als voorzet bedoelde treffer het enige Leidse doelpunt voor zijn rekening (1-3). Hes, die het daarna wat scherper zag, 'verloste' LFC tenslotte met drie treffers uit zijn lijden (1-6). RUUD PATTIAPON

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16