'We stellen echt geen moer voor' Dopingrel rond paard Van Ehrens Tegenvallers bij atletiek Weer Salto Carlos Silva huilt dikke tranen PAGINA 14 MAANDAG 3 OKTOBER 1988 SEOUL (GPD) - Om half vijf was Rob Ehrens gisterochtend opge staan, om met zijn paard Olympic Sunrise al om acht uur wakker aan de finale van het olympisch spring concours te beginnen. De zonsop gang was er nog niet eens of de rui ter uit Weert, de laatste week sterk rijdend, hoorde dat hij helemaal niet mocht starten. Ook paarden kunnen positief zijn bij een do pingcontrole, en dat was bij Sunri se het geval. Althans, dat zei de me dische commissie van het interna tionale paardesport federatie, FHI. Het begin van een 'schandaaltje', dat overigens niet zal uitgroeien tot een affaire zoals met Ben Johnson het geval was. Maar het bracht het Nederlandse kamp, dat zich niet in het duel om goud (de Fransman Pierre Durand werd winnaar op Jappeloup) kon mengen, urenlang in beroering. „Je krijgt een dreun, als je zoiets hoort", herinnerde Rob Ehrens zich, „zeker door het bela chelijke moment. Ik was het par koers aan het verkennen, minder dan een uur voor de start. Toen heb ik m'n laarzen maar uitgedaan en de vlechtjes bij Sunrise er uit ge haald". Dat bleek niet nodig. Toen het fi nale-concours al bezig was, werd het startverbod voor het Neder landse duo opgeheven. Waarom? Niemand die het wist. Waarschijn lijk een procedurefout gemaakt, dacht chef d'équipe Henk Nooren. Want pas zes dagen na de doping controle vorige week maandag, had hij de uitslag vernomen. En over een gebruikelijk tweede on derzoek, de contra-expertise, was helemaal niet gesproken. Toekomst Vooral het paard van Lansink, de 8-jarige Felix, heeft een grote toe komst voor zich. De Twentse ruiter trok het vergelijk met de winnaar van gisteren en absolute favoriet, die het laatste jaar verreweg het sterkst van alle combinaties was. „Pierre Durand werd vier jaar gele den met Jappeloup heel vroeg uit geschakeld. Kijk nu eens waar-ie staat". Lansink heeft de hoop ge kregen ook zijn paard voor nog en kele jaren te kunnen behouden. Rob Ehrens mocht dus rijden, „maar bevorderlijk voor de sportie ve prestatie is zoiets natuurlijk niet. Al die extra spanning vlak voor de wedstrijd, dat zenuwachti ge gedoe. Op zo'n evenement kun je dat er niet bij hebben". Zeker niet als je, zoals Ehrens zelf zei, compleet verrast bent door het aantreffen van drugs in bloed en/of urine van je paard. „Ik doe al jaren hetzelfde met Sunrise voor de wed strijden en ben bij elk internatio naal concours op controle geweest. Er is nooit iets gevonden". De analisten troffen nu het mid del Heptaminol aan. Het werkt vol gens de veterinair van de Neder landse équipe, Rob de Vink, op wekkend, „en dat heb je op olympi sche spelen niet nodig. Als ik Sun rise Heptaminol zou hebben inge spoten, dan had het paard hier niet lopen galopperen". Gespoten dus niet, maar wat dan wel? Alle be trokkenen waren eensgezind: „Het zal wel in het voer hebben gezeten, of in de vitamines". De dopingcommissie van de paardesportfederatie schijnt zo zijn 'pieken' te hebben in het op sporen van bepaalde stoffen. Vorig jaar werd plots bij enkele paarden Theobromine aangetroffen, maar omdat dat in enkele voeders bleek te zitten, is er een grens opgesteld voor de mate waarin gebruik van 'verboden stoffen' strafbaar is. Dat is nog niet zo met Heptaminol, „dat", verklaarde De Vink, „in mi nimaal kleine hoeveelheid bij Sun rise is aangetroffen. De medische commissie zei ook, of ze zich moet beraden of het 'positief-zijn' van Sunrise wel erg genoeg is". Controle Ehrens moest zijn paard na de fi nale overigens opnieuw op doping controle sturen en wacht onzeker de uitslag af. Die onzekerheid is volgens Nooren niet op zijn plaats. „We maken ons helemaal geen zor gen, we weten dat het goed zit met Sunrise. Ik wil alleen snel duide lijkheid over deze zaak". En als die is opgelost, gaat Henk Nooren op zoek naar nog meer dui delijkheid, over zijn functie als bondscoach. De afgelopen twee jaar bouwde de staleigenaar aan een team, dat op de Spelen in Seoul hoge ogen zou kunnen gooien. De klassering (vijfde) vorige week in de landenwedstrijd was ook hoger dan ooit, maar de teleurstelling kwam gisteren nog even terug. Als équipe hadden de oranje-ruiters op een medaille gehoopt, individueel spelen onzekere factoren meer een rol. Niettemin plaatsten Rob Ehrens, Jos Lansink en Jan Tops zich niet alleen voor de finale, gistermorgen schaarde het trio zich ook nog bij de beste twintig met na die eer ste finaleronde nog altijd uitzicht op een medaille. Zeker voor Lan sink. met zijn ene springfoutje. Maar waar Tops op het zeer zware, selectieve parkoers een prima tweede rondgang had met slechts vier strafpunten, daar gooiden Lansink en Ehrens er iets te veel balken af. Tops en Lansink kwa men op een met vijf anderen ge deelde zevende plaats terecht. Het communisme heeft in Zuid- korea getriomfeerd over het kapi talisme! Op de officiële medaille ranglijst staat de Sovjetunie 1 met 55 x goud, 31 x zil- 46 x brons en de DDR is 2 met 37 x goud, 35 x zil ver en 30 x brons. Dan volgen de Verenigde Staten, Zuidkorea en Westduitsland, en dan volgen drie Oostbloklanden: Hongarije, Bulgarije en Roemenie. Neder land eindigde op die lijst als 22e met 2 x goud, 2 x zilver en 5 x brons. Maar dat is natuurlijk niet eerlijk, zult u zeggen, want Ne derland is maar een middelgroot landje met zijn 14.481.000 inwo ners waaruit het voor zijn me daillewinnaars moet putten, ter wijl de Sovjetunie een keus kan doen uit 277.504.000 inwoners. Dan vind je gauwer een goeie ko gelstoter dan bij ons. Dat is waar. Daarom heb ik, aan de hand van de inwoneraantallen zoals die van alle landen ter we reld in The People's Almanac van 1987 staan aangegeven, een Eerlijker Medaillelijst gemaakt. Omdat de ene medaille (goud) meer waard is dan de andere (brons), heb ik voor elke gouden medaille 5 punten gerekend, voor elke zilveren 3 en voor elke bron zen medaille 2 punten. Was er een land geweest dat 1 gouden, 1, zil veren en 1 bronzen medaille in Seoul had gewonnen, dan had het 10 punten gekregen. Maar zo'n land is er toevalligerwijs niet geweest. Het aantal medail lepunten van elk land heb ik ge deeld op het aantal van zijn in woners. Hoe minder inwoners je per medaïllepunt nodig had, hoe beter natuurlijk. Voorbeeld: Ne derland had 2x5 2x3 5x2 26 medaillepunten, gedeeld op 14.481.000 inwoners is 1 medait- lepunt per 556.961 i Hier volgt de eerlijker medail lelijst (tussen haakjes dus het aantal inwoners dat nodig was voor 1 medaïllepunt): 1. Maagdeneilanden (21.066) 2. DDR 47.674 3. Suriname (79.000) 4. Bulgarije (80.125) 5. Ned. Antillen (81.333) 6. Nieuwzeeland 88.405 7. Hongarije (125.223) 8. Djibouti (148.500) 9. Noorwegen (218.526) 10. Roemenië (227.340) 11. Zweden (298.142) 12. Denemarken (340.333) 13. Australië (356.860) 14. Zuidkorea (380.741) 15. Jamaica (394.333) 16. Finland (409.000) 17. Westduitsland (479.921) 18. Tsjechoslowakije 553.642 19. Nederland (556.961) 20. Kenia (576.971) 21. Sovjetunie (603.269) 22. Joegoslavië (624.972) 23. Zwitserland (645.700) 24. Ver. Staten (729.758) 25. Grootbrittannië (772.917) 26. Canada (819.322) 27. Polen (864.186) 28. Costa Rica (881.333) 29. Mongolië (946.500) 30. Frankrijk (1.019.277) 31. Italië (1.142.320) 32. Oostenrijk (1.490.200) 33. Portugal (2.009.200) 34. Senegal (2.251.666) 35. België (2.464.500) 36. Marokko (2.568.555) 37. Japan (2.807.697) 38. Spanje (3.235.666) 39. Chili (4.014.000) 40. Griekenland (4.960.500) 41. Argentinië (6.141.600) 42. Turkije (6.332.625) 43. Peru (6.565.333) 44. Brazilië (7.941.176) 45. China (12.653.512) 46. Colombia (14.673.500) 47. Iran (15.063.666) 48. Mexico (19.915.500) 49. Thailand (25.733.000) 50. Filippijnen (28.404.000) 51. Pakistan 49.599.500 52. Indonesië (57.701.000) Enkele conclusies lijken me ge rechtvaardigd: - Wij hebben Suriname en de Antillen kennelijk beter achter gelaten dan Indonesië en België. - Dat schaars bevolkte landen als Suriname en Djibouti door een uitschieter zo hoog eindigen is begrijpelijk, maar Oostduits- land (DDR) is een regulier land met een fikse bevolking dat toch 10 maal of meer medailles (al thans: medaillepunten) uit een zelfde bevolkingsgroep weet weg te sleuren dan Westduitsland, Ne derland, de Verenigde Staten en de Sovjetunie! - De komende twee gastlanden van de Olympische Spelen, Span je in 1992 en Griekenland in 1996. mogen alvast wel een beetje gaan oefenen! - Nederland is maar drie plaatsjes hoger geklommen op deze Eerlijker Medaillelijst,- minder dan ik verwacht, ja zelfs gehoopt had. - Van de sympathieke konink rijkjes zijn de Skandinavische ken nelijk een stuk sportiever dan de Beneluxische! SEOUL (GPD) Rob Druppers vatte het presteren van de nationale atletiekploeg in Seoul kernachtig samen: „Hier is duidelijk geworden dat we dus echt geen moer voorstel len. We liggen mijlenver achter op de wereldtop". Maar dat gegeven is niet nieuw, want vorig jaar op de WK in Rome bleek al dat *7 Format fout het in ternationale prestatieniveau veel te hoog ligt voor Nederland. Recente successen in mager bezette indoor kampioenschappen hebben slechts een vals beeld gegeven van de ware krachtsverhoudingen, die in Seoul kraakhelder aan het licht kwamen. Van de uitgebreide Nederlandse atletiek-afvaardiging (achttien at leten) heeft slechts een handjevol met opgeheven hoofd de arena van het Chamsil Stadion kunnen verla ten. Han Kulker was met een zesde plaats op de 1500 meter nog de bes te Nederlander, terwijl de mara thonlopers Gerard Nijboer (der tiende) en Marti ten Kate (vijftien de), de meerkampers Robert de Wit (negende) en Maijon Wijnsma (elf de) tevreden kunnen terugblikken op het olympisch atletiektoernooi. Dat Elly van Hulst, de enige Ne derlandse medaillehoop, negende werd op de 3000 meter was een te genvaller. Marathonloopster Carla Beurskens faalde voor de zoveelste keer tijdens een belangrijk titel- toernooi. Tineke Hidding haakte geblesseerd af in de eerste ronde van de zevenkamp en verspringta- lent Emiel Mellaard kon door een blessure net niet de sprong naar de wereldtop maken. SEOUL - De Jappanner Saito pro longeerde zijn olympische titel bij het judo in de categorie boven 95 kilo. De 143 kilo wegende Saito versloeg in de eindstrijd de Oost duitser Stöhr. Dat was op zich niet verrassend. Dat was de zege op de Zuidkoreaan Cho, heersend we reldkampioen, wel. Saito redde met de gouden plak het gezicht vasn het Japanse judo, met één gouden en drie bronzen plakken karig bedeeld. Tegenvallers en tegenslagen dus, en voor de rest vooral matige pres taties die Arie Kauffman de vol gende conlusie deden trekken: „Het was het allemaal net niet". De technisch directeur van de Atletie- kunie kijkt „met gemengde gevoe lens" op zijn eerste Olympiade te rug. Kauffman en chef d'équipe Henk van der Worp wisten zich in Seoul vergezeld van een legertje privé-trainers met wie de ploeglei ding soms op voet van oorlog leef de. Van der Worp was al -geruime tijd voor de opening van het atle tiektoernooi naar het olympisch dorp afgereisd met als belangrijk ste taaie faciliteiten te regelen voor de persoonlijke begeleiders. Daar slaagde de Groninger maar ten de le in, wat hem op een stortvloed van kritiek kwam te staan. Met name Wil Westphal, coach van Tineke Hidding en horden- loopster Gretha Tromp, stak zijn negatieve oordeel over het functio neren van het duo Kauffman/Van der Worp niet onder stoelen of ban ken. „Wat Van der Worp allemaal heeft uitgespookt, weet ik niet", al dus de oudgediende, „maar toen wij hier kwamen was er dus niets geregeld. Ik moest overal zelf ach teraan. Er waren vantevoren duide lijke afspraken gemaakt, maar in de praktijk is daar niets van terecht gekomen". Arie Kauffman zegt zich aan de houding van de privé-trainers groen en geel te hebben geérgerd. „Voor hen telde alleen het eigen belang. Om de goede vrede te be waren, hebben wij ons een hele boel laten welgevallen, maar in de toekomst zal ik nooit meer zo over mij heen laten lopen. Ik ga een har dere lijn volgen. Ik ben echt heel erg teleurgesteld in de houding van bepaalde coaches en atleten. Ik zou wel eens willen weten welke af spraken ik niet ben nagekomen. Als iemand iets anders beweert, dan heeft hij of zij de afspraak niet goed begrepen". Uit de woorden van Kauffman blijkt dat hij de afgelopen weken i de Nederlandse altetiekploeg, uitzonderingen daarge- Polotitel Joego's SEOUL (AF!1) Joegoslavië heeft zijn olympische waterpolo-titel geprolongeerd, door evenals vier jaar geleden in Los Angeles de Verenigde Staten in de finale te verslaan. De overwinning kwam moeizaam tot stand. Na de vier officiële periodes was de stand nog in evenwicht, 6-6. Pas in de verlenging trok Joegoslavië het goud naar zich toe, 9-7. De Joegoslaven bleven ook in de extra speeltijd georganiseerd spelen. Dat gaf de doorslag. Bovendien was de handelingssnel heid van de ploeg uit het Oostblok in de beslissende fase groter. De Amerikanen hadden de zware partij tegen de Sovjetunie, in de halve finale, nog in armen en benen. Dat brak hen op. Desondanks had de Verenigde Staten de overwinning binnen handbereik. In de derde periode hadden de Amerikanen op een gegeven moment een voorsprong (5-2) van drie doelpunten. Het bleek niet voldoende. soms het gevoel moet hebben ge had dat hij zich in een slangenkuil bevond. „Iedereen naaide op een gegeven moment iedereen op. Kri tiek werd niet rechtstreeks geuit, maar kwam via een omweg bij mij terecht. Dat vind ik heel zwak en ik vind het heel erg dat ik gedwongen ben om achterdochtig te worden. Kennelijk zijn bepaalde mensen op mijn baantje uit. Ik ben misschien best wel eens bot, maar altijd eer lijk. Als iets mij dwars zit, zeg ik dat de betrokken persoon recht in het gezicht". De sfeer van roddel en achter klap, die vooral onder de coaches in het Nederlandse kamp heerste, zal best zijn weerslag hebben ge had op de prestaties van de atleten, maar mag niet als enige reden wor den aangevoerd voor de magere oogst in Seoul. Volgens Rob Druppers, die op de 800 meter één rondje overleefde, maar kansloos bleek voor een fina leplaats, kan de kloof met de we reldtop slechts worden verkleind door profesionalisering van de na tionale atletiektop. „Het is mij op gevallen dat de atleten die hier heb ben gepresteerd er allemaal vrese lijk goed uitzien: afgetraind, maar beresterk. Ik heb mijn ogen en oren goed de kost gegeven en als je dan hoort hoe optimaal zij worden begeleid, vooral in medisch op zicht, dan is het echt kinderspel waar wij mee bezig zijn". Financiële injecties zijn naar de mening van Druppers pure nood- De Amerikaanse volleyballers zijn dol van vreugde na het behalen van de olympische volleybaltitel. Alleen in de eerste set had de Sovjetunie nog enig uitzicht op de gouden plak na 15-13 setwinst. Daarna toonden de 'yanks' hun ware gezicht en walsten de Russen uiteindelijk plat. 3-1. (foto AP SEOUL (ANP) Carlos Silva heeft dikke tranen ge huild in de slotminuten van de verlenging van de voet balfinale. De Braziliaanse coach vond dat hem onrecht was aangedaan in het laatste duel tegen de Sovjetunie. Door scheidsrechter Biguet en door zijn eigen spe lers. De Fransman gaf de strafschop, die de Sovjets weer in de wedstrijd bracht, maar haalde consequent zijn neus op voor de buitelingen van Farias Romario en Sergio Luiz in het strafschopgebied. Beslissend voor de door de Sovjets gewonnen wedstrijd (2-1) was ech ter dat de Brazilianen in hun tweede achtereenvolgen de en verloren - finale niet het spel op hun eigen manier hebben bedreven. Brazilië voetbalde met de voorzichtigheid en de de gelijkheid van de Sovjetunie. Het leidde tot een bot sing met de eigen speltrant, die vooral na rust duidelijk werd. Sovjet-trainer Anatoli Bisjovets had met het in brengen van Savitsjev voor Narbekovas gekozen voor een agressievere aanvaller om de achterstand van 0-1 (uit de dertigste minuut, hoekschop van Jose Ferreira Neto, foutje van Garin, doelpunt van Farias Romario) weg te werken. Hij had bovendien Mikhailitsjenko. enige speler uit de zilveren Europese ploeg, veel ver der naar voren gestuurd. De Brazilianen, eeen starre verdedit Grool-Brittanniê West-Duitsland 3-1 1-0). 20. Sherwani 1 -0,49. Keriy 2-0 (s.c.), 53. Sherwa- ni 3-0, 59. Dopp 3-1. Goud: Groot-Brittannië Zilver: Westduitsland Brons: Nederland 4. Australië, 5. Pakistan, 6. India, 7. Sovieiunie, 8 Argentinië, 9. Span|e, 10 Zuidkorea. 11 Canada, 12. Kenya. Goud: Gelindo Bordin (Ita) 2.10.32 Zilver: Douglas Wakiihuri Kenya) 2.10.47 Brons: Ahmed Saleh (D|ibouti) 2.10.59 4. Takeyuki Nakayama (Jap) 2.11.05 5. Stephen Moneghetti (Aus) 2.11 49 6. Charlie Spedding (G.Br) 2.12.19 7. Juma Ikangaa (Tanz) 2.13.06 8. Rob de Castella (Aus) 2.13.07 9. Toshihiko Seko (Jap) 2.13.41 10. Ravil Kachapov (SU) 2.13.49 13. Gerard Nijboer (Ned) 2.14.40 15. Marli ten Kate (Ned) 2.14.53 VIEGGEWICHT Kim Kwang-Sun (Zko) verslaat op punten (4-1) Andreas Tews (DDR). Goud: Kim Kwang-Sun (ZKo) Zilver: Andreas Tews (DDR) Brons: Skryabin (SU) en Gonzalez (Mex). LICHT-WELTERGEWICHT Vyatcheslav Yanovsky (SU) verlaat op punten (5- 0) Grahame Cheney (Aus). Goud: Vyatcheslav Yandovsky Zilver: Grahame Cheney (Aus) Brons: Myrberg (Zwe) en Gies (WD) Goud' Park Si-Hun (Zko) Zilver: Roy Jones (VS) Brons: Woodhall (GB) en Downey (Can) LICHT-ZW AARGEWICHT Andrew Maynard (VS) verslaat op punten (5-0) Normagomed Shanavazov (SU). Goud: Andrew Maynard (VS) Zilver: Normagomed Shanavazov (SU) Brons: Skaro (Joegosl) en Petrich (Pol) e Riddick Bowe (VS). Goud: Lennox Lewis (Can) Zilver: Riddick Bowe (VS) Brons: Mirosnitshenko (SU) en Zarenkiewicz Finale (mannen): Sovjetunie verslaat Zuidkorea met 32-25. Strijd om de derde en vierde plaats: Joegoslavië verslaat Hongarije met 27-23. Goud: Sovjetunie Zilver: Zuidkorea Brons: Joegoslavië HANDBOOGSCHIETEN Landenwedstrijd mannen: Goud: Zuikorea 986 pnt Zilver: Verenigde Statep 972 pnt Brons: Groot-Brittannië 968 pnt Landenwedstrijd v Goud: Zuidkorea 982 pnt Zilver: Indonesië 952 pnt Brons: Verenigde Staten 952 pnt zaak om de Nederlandse atletiek uit de kinderschoenen te helpen. „Kwaliteit is in alle opzichten voor handen, maar het geld ontbreekt om er daadwerkelijk iets mee te kunnen doen. Het zou al geweldig zijn als onze topatleten, net als bij voorbeeld de volleyballers, met hun sport een minimumloon kun nen verdienen zodat ze zich niet al te veel zorgen hoeven te maken om hun eerste levensbehoeften. Wij hebben vaak zoveel andere dingen aan ons hoofd dat we ons niet volle dig op onze sport kunnen concen treren. Zolang dat niet verandert, kunnen we het echt schudden in de concurrentiestrijd met het buiten land". JAAP VISSER doorgrondden het gewicht van de wijzigingen te laat. Savitsjev en Mikhailitsenko vonden elkaar geregeld in snelle acties en de tegenstanders keken verbaasd toe hoeveel werk de Sovjets verrichtten als zij niet in bal bezit waren. Zij reageerden alsof zij water zagen bran den en lieten, behalve in het centrum op Dobrovolski en Lijoeti een scherpe bewaking achterwege. Dat le verde de gelijkmaker op. Nadat Mikhailitsjenko, op weg naar het doel door Andrade over de knie genomen was, scoorde Dobrovolski gemakkelijk van de straf schopstip. Die gelijkmaker wekte Brazilië. Silva stuurde twee dartele aanvallers binnen de lijnen, Edmar Santos en Sergio Luiz en het labiele evenwicht in de wedstrijd verdween op slag. De gelijke stand niet, mede omdat Mikhailitsjenko, de man van de wedstrijd, zich op nieuw ver liet terugzakken. In de verlenging hield de Braziliaanse druk aan, maar de ijskoude tegenstander reageerde gepast. Met een schitterende solo en een lobje over doelman Taffa- rel zette Savitsjev in een uitbraak het spelbeeld op zijn kop, 2-1. Brazilië reageerde ondoordacht en gooide in de hete slotfase (in totaal twee rode en zes gele kaarten) alle overleg overboord. Slechts de winnaar van de gou- pHaillP»; Ho Sn - PAARDESPORT Springconcours individueel: Goud: Pierre Durand (Fra) Zilver- Greg Best (VS) Brons: Karslen Huck (WD) 7. ex aequo Jos Lansink en Jar Rob Ehrens (Ned). TAFELTENNIS Finale mannenenkel: Yoo Nam-Kyu (Zko)- Kim Ki-Taik (2kor) 17-21.21-19,21-11, 23-21Om de derde en vierde plaats: Erik Lindh (Zwe)-Tibor Klampar (Hong) 14-21, 21-17, 21-17, 21-16 Goud: Yoo Nam-Kyu (Zko) Zilver: Kim Ki-Taik (Zko) Brons: Erik Lindh (Zwe) Finale vrouwenenkel: Chen Jing (China)- Li Huilen (China) 21-17,21-16,21-23,15-21,21-15. Om de derde en vierde plaats: Jiao Zhimin (Chi- na)-Marie Hrachova (Tsj) 21-18, 21-19, 21-17 Goud' Chen Jing (China) Zilver: LiHuifen (China) Brons Jiao Zhimin (China) Finale mannendubbel: Ken Flach en Roberto Seguso versl. Emilio Sanchez en Sergio Casal (Spa) met 9-7 in de vijfde set. Goud: Flach en Seguso (VS) Zilver: Sanchez en Casal (Spa) Brons: Edberg/Jarryd (Zwe) en Mecir-Srejber (Tsj) Finale: Sovietunie-Brazilie 2-1 Om de derde e vierde plaats: Westduitsland-ltalië 3-0. Goud: Sovjetunie Finale (mannen): Verenigde Staten-Sovjetunie 3-1 (13-15,15-10,15-4, 15-8). Strijd om derde en vierde plaats: Argentinië- Brazilië 3-2 (15-10, 15- 17. 15-8, 12-15, 15-9) Goud' Verenigde Staten Zilver: Sovjetunie Brons: Argentinië - Verenigde Staten 9-7 (na verl). Strijd om derde en vierde plaats: Sovjetunie- Westduitsland 14-13. Goud: Joegoslavië Zilver: Verenigde Staten

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14