mm EE eds 'Haags octrooibureau past in Stationsgebied Leiden' Bedrijf met 2000 man zoekt vestigingsplaats: Symposium over gebruik televisie in de Sovjet-Unie Leidenaars willen zilverbuikies VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1988 LEIOEN LEIDEN - Het Hoogheemraad schap van Rijnland voorziet een flinke stijging van de kosten voor verwerking van bagger en slib als die aan veel strengere bepalingen wordt onderworpen. Als op meer plaatsen in deze re gio straks geen vuile slib meer mag worden gestort, moeten technische maatregelen worden genomen om een scheiding aan te brengen. Het slib zal schoner moeten worden ge maakt en dat kan het schap enkele miljoenen guldens per jaar extra gaan kosten. Grofweg rekent het Hoogheemraadschap dat de kos ten per kubieke nieter 50 tot 75 gul den stijgen. De hele discussie over slibstort is begonnen naar aanleiding van een voorgenomen storting van vervuil de grond door de gemeente Wasse- 'Verwerking slib duurder door strengere bepalingen' naar in de Braassemermeer bij Rijnsaterwoude. Daarvan is na fel verzet van onder meer die gemeen te afgezien. Thans onderzoekt In genieursbureau DHV de milieu-ef fecten van de stort in het meer. Als gevolg van de discussie bekijkt ook de provincie wat er in de toe komst moet gebeuren en welk slib wel en niet in openbaar water mag worden gestort. Het Hoogheemraadschap hoopt dat op redelijke termijn duidelijk heid komt over de toekomst van slibstort omdat projecten anders het risico lopen te worden ver traagd. Dat kan bepaalde risico's inhouden voor de scheepvaart. Hoe het afloopt met de slibstort is vooralsnog onduidelijk. Daarover moet nog worden vergaderd tussen provincie, Hoogheemraadschap en betrokken gemeenten. Het wach ten is onder meer op het rapport van het Ingenieursbureau DHV. De algemene vergadering van het Hoogheemraadschap spreekt tij dens haar vergadering van woens- dag 5 oktober over de problema tiek. LEIDEN/DEN HAAG - De provincie is op zoek naar een locatie voor nieuwbouw van het Europese Octrooi- bureau (EOB), een kantoor met 2000 werknemers dat te klein gehuisvest is in de Rijswijkse Plaspoelpolder. Momenteel heeft onderzoek plaats in Den Haag en om liggende gemeenten. On duidelijk is of daarbij ook de gemeente Leiden wordt betrokken, hoewel dit alter natief in het overleg wel is genoemd. Leiden is zeer ge ïnteresseerd in een vesti ging van het EOB. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat het EOB zou verhuizen naar de Hoornwijck-locatie in Rijs wijk. Nadat werd besloten in de na bijheid een nieuwe vuilverbran ding te bouwen, heeft het EOB zijn plannen gewijzigd. Allereerst wordt nu gezocht naar een plek in Den Haag. Mocht dat geen resul taat hebben, dan worden de Haag se randgemeenten bij het onder zoek betrokken. Volgens een woordvoerder van de provincie wordt voorlopig niet aan Leiden gedacht: "Het onder zoek zit nog in een beginstadium, er is nog weinig van te zeggen. Ik kan me echter voorstellen dat wan neer Leiden plots met een prachti ge locatie tevoorschijn komt, dit ook interessant is". De toekomstige verhuizing van het EOB is de directie economi sche zaken van de gemeente Lei den niet ontgaan. Volgens me vrouw Groenewegen is Leiden zeer geïnteresseerd in een mogelijke vestiging van het EOB maar is af wachten wat de provincie doet. "Het is allemaal heel prematuur maar het project is bijvoorbeeld in teressant voor het Stationsgebied wanneer dat ontwikkeld wordt". Volgens Groenewegen kan op 're- -delijk korte termijn' een locatie be- schikbaar zijn. Andere plekken in Leiden wil Groenewegen niet noe men omdat de gemeente zich be raadt over nieuwe kantoorlocaties in Leiden. Al in november valt de beslissing over de nieuwe vesti gingsplaats van het EOB. Deetman opent genetisch centrum LEIDEN Minister Deetman van onderwijs opent 4 oktober het Me disch Genetisch Centrum Zuid- West Nederland. In dit centrum wordt samengewerkt door de me dische faculteiten van de universi teiten van Leiden en Rotterdam. Het richt zich speciaal op genetica en dna-onderzoek. Met 235 mede werkers in vijf laboratoria wordt het het grootste onderzoeksinsti tuut op dit gebied in Nederland. Het centrum, dat is onderge bracht bij de deelnemende univer siteiten, wordt symbolisch ge opend op het ministerie van onder wijs in Zoetermeer. Daar wordt het samenwerkingscontract getekend, dat voorlopig voor vijfjaar zal gel den. Vervolgens wordt op het mi nisterie een mini-symposium ge houden over de verschillende on derzoeksterreinen. LEIDEN Ter gelegenheid van de ingebruikneming van de schotel antenne voor de ontvangst van Russische televisie ten behoeve van studenten Ruslandkunde aan de Leidse universiteit wordt van avond 30 september een forumdis cussie gehouden. Thema hiervan is de televisie in de Sovjetunie 'Van indoctrinatie naar communicatie?' Het voorzitterschap is in handen van prof. V. Halberstadt. Deelne mers zijn R. van den Boogaard van NRC-Handelsblad, oud-correspon dent te Moskou, K. Gradov, ten- niscoach en docent aan de Leidse universiteit, A. Münninghoff, cor respondent in Moskou, V. Najdjon- ov, cultureel attaché van de ambas sade van de USSR in Den Haag, en K. van het Reve, oud-hoogleraar Russische letterkunde van de Leidse universiteit en oud-corres pondent in Moskou. Tijdens het forum, dat om acht uur begint in zaal 011 van het Cen traal Faciliteiten gebouw, Cleve- ringaplaats 1, zullen Russische tv- fragmenten worden vertoond. Het wordt georganiseerd door de Stich ting Exploitatie Schotelantenne in samenwerking met de Leidse Stu dentenvereniging voor Internatio nale Betrekkingen. In oktober organiseert de interfa cultaire werkgroep Ruslandkunde van de Leidse universiteit in sa menwerking met de Leidse Volks universiteit K&O nog twee lezin gen onder het motto 'Hervormers van Rusland'. Op 6 oktober zal dr. J.H.L. Löwenhardt spreken over Michail Gorbatsjov en op 13 okto ber spreekt dr. M. Korzec over Tatjana Zaslavskaja. De lezingen zijn gratis toegankelijk, beginnen om acht uur 's avonds en worden ghouden in zaal 003 van het Cen traal Faciliteitengebouw. VERNIELD - Parkeercontroleurs ontdekten gisteren dat van drie parkeermeters op de Hooigracht het gehele binnenwerk is vernield. Van de daders ontbreekt elk spoor. Burgerlijke Stand LEIDEN Geboren: Caner, zv. H. Qakiroglu en S. Qakiroglu; Nora Alexandra, dv. M. Dan- hof en M.B. Pont; Sander, zv. A.E.R. Bavelaar en D.M. Boterman; Desirée Naomi, dv. W. van Vliet en D.H. Angkotta; Jos, zv. L.P. van Eg- mond en C.W.M. Dofferhoff; Janna. dv. G.C.M. Schreurs en T.A.M. van Haarlem; Mat- thieu Christiaan Maarten, zv. R.S.C. van der Meer en G.M. van der Meer; Dave, zv. G.W. van Dijk en M. Ravensbergen; Roy, zv. D. van Hemert en J.M. Roodakker; Danny, zv. G. Heruer en J.J. Hendrikse; Angela Denise. dv. J.P. Depondt en S.R. Simson; Mariska, dv. W.A.M. Tonus en J. Dietz; Nienke Maria. dv. Altijd op dezelfde plek kijken naar de taptoe De gewoonte van Leidenaars om voor 3 oktober te sparen is nog geen spetter veranderd. Alleen heeft de portemonnee met kwartjes plaatsgemaakt voor de knakenpijp. "Als kind spaarde ik mijn zakgeld al weken van tevo ren op. Gaf ik nergens meer iets uit. Had ik op een gegeven mo ment een hele bulk kwartjes", herinnert de geboren en getogen Leidse Nieke Pijnaker (34) zich haar jeugd. Op haar 13de jaar ging ze al met een club jongens en meisjes naar de kermis. Met haar ouders ging ze naar de taptoe: altijd op dezelfde plaats werd de stoet aanschouwd. "Mijn moeder wil de altijd bij schoenenzaak De Vooruitgang in de Haarlemmer straat staan vanwege het vele licht dat daar was. Een ander voordeel is dat je in de portiek kan schuilen als het regent". Ook met haar man Jan en drie kinderen gaat ze steevast bij De Vooruitgang staan om naar de taptoe en optocht te kijken. "Dat is wel heel typisch. Ik begrijp het zelf ook niet waarom we elk jaar daarnaar toe gaan", zegt Nieke. Dit jaar begint Leids ontzet voor haar op vrijdag. "Mijn kin deren gaan dan op school huts pot eten. Al enkele jaren help ik met koken. Dan komen de kin deren en ik al helemaal in de 3- oktoberstemming". Het volgen de onderdeel is de taptoe waarin haar kinderen ook meelopen. "We brengen ze eerst weg naar de Kaasmarkt en gaan dan naar De Vooruitgang. Ze weten waar we altijd staan zodat ze naar ons kunnen zwaaien". Op zondag gaat Nieke niet naar de stad. "Het lijkt me niet dat er dan veel sfeer in de stad is. Maar je moet natuurlijk ook niet vergeten dat zoiets me dubbel geld kost". Dit jaar heeft de fami lie Pijnaker het plan om op 3 ok tober eerst naar het polsstokver- springen in het Van der Werf- park te gaan kijken. "Dat was vo rig jaar ook erg leuk. Daarna gaan we richting het veld lopen. Meestal blijven we dan bij een van de poppenkasten steken die je op de Haarlemmerstraat hebt". Op de kermis gaan de kinde ren zich uitleven. Dat duurt meestal tot een uur of twee en dan nemen de Pijnakers hun plaatsen weer in bij De Vooruit gang. Van vorig jaar hebben ze daar niet al te beste herinnerin gen aan. Veel te chaotisch. Na af loop van de optocht worden de markttentjes met een bezoek vereerd. "Normaal koop ik nooit paling, want dat vind ik te duur. Maar nu heb ik ervoor gespaard en het moet toch uitgegeven worden. Daarna gaan we op een terrasje een pilsje pikken of zoeken er gens een cafeetje op. Als het een Hij is Kees van Kees op Kees op Kees Hartevelt en komt uit Kat wijk. Hij is de vierde generatie Hartevelt die zijn brood met de vishandel verdient. "De vader van mijn opa ging nog met een hondekar naar Leiden om vis te venten. Mijn opa bakte zijn vis één voor één op een petroleum stelletje. Nu sodemieteren we 30 lekkerbekjes tegelijkertijd in het vet. De tijden veranderen", zegt Kees. Wat niet verandert, is dat Lei denaars op 3 oktober haring en paling eten. De haring halen ze 's ochtends bij De Waag en de pa ling kopen ze voor het naar huis gaan, als ze na de optocht nog eens een rondje over 'het veld' hebben gelopen. Samen met zijn broer Martinus slijt Kees nu al acht jaar zijn gerookte waar in een kraam tegenover de horeca gelegenheid In den Leidschen Salon aan de Steenstraat. "Leidenaars willen alleen zil verbuikies. Dat is echt Leids hoor, die uitdrukking, want ze heten normaal schieraal. In Am sterdam hoeven ze dat goedje niet. Die vinden het maar stugge paling. Die hebben liever het ge stoomde IJsselmeergoedje dat tegenwoordig vooral bij Dene marken gevangen wordt". De zil verbuikies worden echter twee dagen van tevoren met eikehout gerookt. Daarna wordt de paling snel afgekoeld zodat het niet zuur wordt. De nachtrust schiet er bij de fa milie rond 3 oktober altijd bij in. "Het is niet een kwestie van naar bed gaan. We werken en verder zien we wel. Pas op 4 oktober gaan we naar bed. Tot dat mo ment hebben we hoogstens wat rustpauzes. In de nacht van 2 op 3 oktober zijn we bezig met het schoonmaken van de haring en het hakken van de uien". In de middag van 2 oktober moet de worden kraam opgezet. "De koperen pennen die we tus sen de paling steken moeten worden gepoetst. Dat is een kar weitje voor moeder de vrouw. Ook hangen we de lampen op om het gezellig aan te kleden", zegt Kees. De eerste paling van 3 oktober verkocht Kees, die z'n visstal heeft aan het Diamantplein, al medio augustus. "Een trouwe klant vroeg of hij drie kilo paling kon bestellen voor 3 oktober. Nou ik dacht: het is wel een beetje vroeg. Ik heb gezegd dat ik het zou noteren. Dat is wel wat je noemt naar 3 oktober toele- uur of negen is gaan we zoetjes aan naar huis. We zijn dan de hele dag op straat geweest en dan is het welletjes", zegt Nieke. Dan wordt er geen hutspot meer gegeten. "We hebben dan de hele dag al gegeten. Banaan met slagroom, oliebollen, de kin deren een zuurstok en ga zo maar door. We zitten dan meestal tjok vol. Bovendien heb ik geen zin meer om te koken. Dus dan eten we paling met brood". Vervol gens gaan de kinderen naar bed. Maar ook voor de ouders is het feestvieren dan afgelopen. "We kijken dan nog naar televisie. Meestal komt dan Omroep Rijn land met opnames van de op tocht. Zelf gaan we op tijd naar bed, want Jan moet weer vroeg op. Wat we nu gaan uitgeven op 3 oktober weet ik nog niet. Ik vrees dat het dicht tegen de 150 gulden zal zitten". MEINDERT VAN DER KAAIJ DE LEIDSE Leidenaars, hun inkomsten en uitgaven voor 3 oktober Kirkici en S. Kirkici; Carmen Clara, dv. E.A. Stemmetz en B.J.M. Stierhout; Tamara, dv. R.J. van Delft en M.Y.J. Vissers; Po Lun, dv. S.N. Wong en M.H. Chui; Desirée Daphne Emma, dv. T.O. Klaassen en K.B.M. Hansson; Jessica, dv. A.J. van Hooidonk en C.G. Sloos; Rutger Jitse Nathan, zv. I. Stans en A.M. van der Eist; Elizabeth Jacoba Hendrika, dv. M. Ros en J.E. Monfils; Chaveli Luana, dv. R.E. Pattiapon en J. Bergsma; Dirk Johannes Tho mas, zv. D.J. Boesaard en N. Star; Michèle Héléne, dv. P.O. Basters en H. Modderman; Pieter Jacob Gerrit, zv. P.J. Barnhoorn en N. i Duijn; Jacob Willem, zv. P.J. de Jong Schouten en L.J. Klein; Linsey, dv. A.C.J. Luy- kx en P.M. van Duuren; Lisanne Willemijn, dv. W.W. Vogels en H.T. Groenewegen; Johan nes Hendrik Bram, zv. H.A. Alberts en F van der Meer; Jeroen, zv. J.P.J. Nijssen en M.E.M. Cornelissen; Cornells Stephanus Nicky, zv. H.J. Bijleveld en A.C. Claus; Bas, zv. K.H. de Vries en M.C. Gladpootjes; Niels, zv. J.C. van Tol en C. Kramer; Dicky Dirkje Wilhelmina Cornelia, dv. P. Dunki Jacobs en D. van Duijn; Imogen Louise, dv. A.N. Parmar en M.M. Hil- lier; Johannes Pieter Jacobus, zv. M.J. Abels; Alexander Jasper, zv, R.M.J. van Berge He negouwen en C.C.M. Rost; Matthijs, zv. P. de Jonge en G.J.A. Brand; Maurice, zv. R.W.M. Paulusse en B.J.M.A.W. Hebing. Redactie: Simone van Driel en Meindert van der Kaait, telefoon 161422. Wachters Mochten bejaarden denken dat ze in onze samenleving zijn uit gerangeerd, dan hebben ze het mooi mis. Ze kunnen immers al tijd nog tentamenwachter wor den. Althans zo luidde het idee dat medewerkster dr. C. Musterd van de faculteit letteren onlangs tijdens een vergadering opperde. Studenten hebben, net als scholieren, de onverbeterlijke neiging om als het even kan te spieken. Gelijk hebben ze. De universiteit kan dat uiteraard niet toestaan en dus worden mensen aangesteld om erop toe te zien dat tijdens tentamens niet wordt afgekeken. Vroeger wer den daarvoor assistenten aange steld, maar sinds die enkele jaren geleden zijn verdwenen moeten universitaire docenten zelf voor dat klusje opdraaien. Volgens C. Musterd levert dat steeds meer problemen op. De groepen studenten geschiedenis worden met het jaar groter, zoda nig dat een schriftelijk tentamen over drie zalen verspreid wordt afgenomen. Omdat per zaal min stens twee surveillanten aanwe zig moeten zijn, legt een tenta men beslag op zes mensen. "Iedereen heeft natuurlijk ook nog andere dingen aan het hoofd, zoals college geven en het doen van onderzoek. Steeds va ker kunnen bijna geen mensen gevonden worden voor het sur veilleren en moet kunstgrepen worden toegepast. Afgezien daarvan vind ik het ook zonde van de tijd van een hoogleraar die tijdens een 'tentamen een beetje moet rondbenen. Die is ei genlijk voor iets anders aangeno men", aldus Musterd. Er blijkt geen sprake te zijn van een vastomlijnd plan om be jaarden in te schakelen. "Nee, het was zomaar een ideetje. Ik weet dat andere universiteiten zoals in Rotterdam hiervoor een beroep doet op gepensioneer den. Maar ook zijn er studenten die tegen betaling van 100 gul den drie uur surveilleren". Of het plan kans van slagen heeft, durft Musterd niet te zeg gen. Volgens haar reageerde de directeur beheer, die over finan ciën gaat, nogal afwijzend. Het plan gaat immers wel geld kos ten. "Het aantrekken van buiten staanders als tentamenwachters lijkt mij juist een goede investe ring. Docenten hebben hierdoor weer hun handen vrij". IJzeren hond Melkboer Mooren, die zijn win kel heeft in de Hansenstraat, heeft zo langzamerhand goed de schurft gekregen aan de verkeer- drempels in zijn wijk. Deze ob stakels die zijn bedoeld als ver keersremmers, zijn er volgens hem de oorzaak van dat reeds twee keer een as is gebroken van zijn ijzeren hond waarmee hij zijn waren aan de man brengt. En dat ondanks het feit dat hij heel voorzichtig rijdt. Mooren, die reeds 31 jaar met melk langs de deuren gaat, vindt dat de gemeente de drempels net zo goed kan opruimen. "ïk koop er helemaal niets voor. Ik loop er onkosten door op en daar zit ik niet op te wachten. De kleine middenstander heeft het toch al zo moeilijk", meent Mooren. Daarbij komt dat de verkeers drempels volgens hem alleen maar agressie opwekken. "Ze willen dat daardoor mensen min der hard gaan rijden, maar het ef fect is precies andersom. Auto mobilisten lijken juist wel harder te willen rijden als ze zien dat ze worden tegengehouden. En dat verander je niet. Ook al maak je een obstakel van een meter hoog". De melkboer heeft het hele maal niet op drempels die dwars liggen. Daardoor krijgen de as sen niet alleen een voorwaartse, maar tevens een zijwaartse druk. "Dat kan mijn kar niet verdra gen. Daardoor breken de assen op een gegeven door midden". Ook de verdere inrichting van de straten kan Mooren absoluut niet bekoren. Hij noemt daarbij het vernauwen van de straten door middel van de zogenaamde waalpalen en betonnen blokken. "Mijn leveranciers hebben hier door altijd de grootste moeite om me te bereiken. Wat denk je wat voor problemen het oplevert voor een vrachtwagen om door de Hansenstraat te rijden? Som mige chauffeurs laten me ook ge woon zitten". Mooren begrijpt niet welk voordeel de gemeente denkt te halen met verkeersdrempels en andere obstakels. "Het kost han denvol geld om dat te maken. Daarbij komt dat ook bewoners er nooit blij mee zijn", zegt hij. De melkboer beseft wel dat de tijden veranderd zijn. Bijna ie dereen heeft tegenwoordig een auto. Zeker in de oudere buurten is vaak een gebrek aan parkeer plaatsen. "Dat is waar", zegt Mooren. "Dat kun je natuurlijk niet meer terugdraaien. Ik weet dat ook ie dereen het liefst de auto voor de deur wil hebben. Ik weet nog wel dat 30 jaar geleden ik de bakfiets voor het gemak in het midden van de straat kon laten staan. Er kwam immers toch geen verkeer aan. Nu staat mijn auto ook in het midden, maar dan gedwongen omdat overal auto's geparkeerd staan". Zangavond In de Marekerk wordt woensdag 5 okto ber een zangavond gehouden met me dewerking van het jongerenkoor The Survival Singers uit Katwijk en ds. Ro mein uit Rotterdam. Organist is Hans Karstens. Aanvang 20.00 uur. Meidengroep Meisjes die het leuk vinden in een mei dengroep te zitten, kunnen dinsdag 4 oktober eens kennis maken in het Bree- huys aan de Breestraat 19. Tussen 19.30 en 20.30 uur komen daar meiden van 13 tot 16 bijeen en van 20.45 tot 23.00 uur meiden van 17 tot 25 jaar. Voor informatie tel. 130983, vragen naar Paulien of Ingrid of gewoon langskomen op dinsdag. Hengelsport Visvereniging Hengelsport viste in de Rijn. De uitslag: 1 W. Verhoeff 18 stuks, 5800 gram; 2 A. Beij 19 stuks, 3400 gram; 3 R. Lasander 9 stuks, 3300 gram; 4 Th. Blansjaar 13 stuks, 2775 gram; 5 H. Boelee 14 stuks. 2275 gram. Klaverjassen In café De Grote Beer aan de Rem- brandtstraat wordt zondag 2 oktober een klaverjaswedstrijd gehouden ten bate van het comité Leiden van het Na tionaal Fonds Sport Gehandicapten. Deelname kost 3,50 gulden per per soon. Aanmelden is dagelijks mogelijk vanaf 15.30 uur via telefoonnummer 121719. De strijd brandt zondag om 14.30 uur los. Er wordt gerekend op 120 klaverjassers. Deelnemers worden om 13.30 uur verwacht. De leiding is in han den van klaverjasvereniging 'Met het op tafel'. Antonius Clubhuis In het kader van 3 oktober worden in het weekeinde verschillende activiteiten ge houden in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Zowel zaterdag 1 oktober als maandag 3 oktober speelt drive-in disco William op het terras vanaf 19.00 uur. Binnen treden dan, ook op beide dagen, 'De Rijnsons' op met medewer king van Leidse Kees. Toegang is gratis. Maredijk Na afloop van de taptoe zaterdag 1 okto ber, wordt in het onderkomen van speel tuinvereniging Rondom de Maredijk een feestavond gehouden met medewerking van 'De Rona's'. Bosloop Atletiekvereniging Holland houdt zon dag 2 oktober weer een bosloop in de Leidse Hout over afstanden van 2,1 tot 14,4 kilometer. Inschrijven vanaf 10.00 uur in de kantine. Start en finish op de kunststofbaan in de Leidse Hout. Kosten 3,50 voor volwassenen, kinderen 2,50 gulden. Aanvang 11.00 uur. Oudheden In het Rijksmuseum van Oudheden aan het Rapenburg 28 wordt zondag 2 okto ber een demonstratie gegeven van het fabriceren van vuurstenen werktuigen. Dat gebeurt tussen 13.00 en 17.00 uur. Het is overgiens het laatste weekeinde dat de tentoonstelling 'Nederland On derste Boven' wordt gehouden. Algemene ontwikkelig In oktober houdt Studiehuis Leiden een cursus algemene ontwikkeling. De cur sus is bedoeld voor mensen die hun kennis willen opfrissen en verbreden. Voor informatie tel. 223303. De kosten zijn 20 gulden. De cursus begint maan dagochtend 24 oktober Vrouwen zeggen Het Studiehuis Leiden houdt een cursus voor vrouwen die beter hun woordje wil len doen; voor vrouwen die zich niet meer willen laten afschepen door be stuurders of instanties. Voor informatie tel. 141946. De kosten bedragen 20 gul den. De cursus bestaat uit tien bijeen komsten. 55-plussers In buurthuis Vogelvlucht aan de Boshui- zerlaan wordt 11 oktober een bijeen komst gehouden'over Indonesië' voor 55-plussers. De bijeenkomst begint om 10.00 uur. Toegang vijftig cent. Voor op gave tel. 313648. Chaplin In verband met 3 oktober worden in de Chaplin Bar aan de Hogewoerd 19 ver schillende activiteiten gehouden. Zater dag 1 oktober: optreden Jan O. en de zeven Dwergen vanaf 21.00 uur. Zon dag 2 oktober: optreden poppentheater John de Winter met twee verschillende voorstellingen om 14.00 en 15.00 uur. Vanaf 19.00 uur optreden van The Djemgas. Maandag 3 oktober treedt vanaf 18.00 uur Yeti op. Tré Galli Op maandag 3 oktober wordt op de Ho gewoerd ter hoogte van restaurant Tré Galli een straatfeest gehouden. Vanaf 19.00 uur is er op het podium op de hoek van de Hogewoerd/Hooigracht een su persessie waaraan meewerken: Philip Kroonenberg (zang/gitaar), Eric de Boer (keyboards). Jerry van Dijk (trompet), Andrew Speaker (drums) en Holger Schwet (bass). Odessa In Odessa aan de Hogewoerd treden 2 en 3 oktober verschillende artiesten op. Zondag 2 oktober om 22.00 uur treden de Pink Sisters op, een Rotterdamse tra- vestiegroep. Op het buitenpodium treedt maandag 3 oktober vanaf ongeveer 16.00 uur The Bob Color op, een "te gekke band met een psychiater als be geleider, die de jongens af en toe even uitlaat". Paardrijlessen De directie sport en recreatie houdt in samenwerking met manege De Poelrui- ters een introductiecursus paardrijden van tien lessen. De cursus, bestemd voor ouderen vanaf 55 jaar, kost 99 gul den en wordt gegeven aan de Haarlem mertrekvaart in Sassenheim. Voor infor matie en opgave tel. 315601 tussen 8.00 en 9.00 uur, vragen naar Elly Wulms.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9