'Mystiek en realiteit verbinden' 'Cycloop'debuut van Arnoud van der Vorst Expositie van werk uit Van Eeghencollectie Zimmermann allround violist KUNST- EN ANTIEK BEURS ROTTERDAM LAURENSKERK KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam JUAU!J!)tmkivtbWld«« Tandarts Arnoud van der Vorst voor zijn schrijfapparatuur. Op de ach tergrond tekeningen van zijn hand. tfoto Holvast). LEIDEN Paul Rohlof is zijn schrijversnaam. Als tandarts heet hij Arnoud van der Vorst en is hij woon achtig te Leiden. Zijn boek, dat vandaag verschijnt bij uitgeverij De Beuk in Am sterdam heet 'De Cycloop': 52 korte verhalen waarin pogingen worden gedaan mystiek en realiteit met el kaar te verbinden. Geen kronen en wortelbehande lingen, maar heksen en kruiden. door Saskia Stoelinga Het zachtblauwe behang in ruit vorm geeft de aardse gebonden heid aan. Arnoud van der Vorst (46) heeft lang naar zo'n muurbedekker moeten zoeken. Alle attributen in zijn studeervertrek zijn met de grootst mogelijke zorgvuldigheid bij elkaar gezocht. De pyramide- vormige lamp is een brug naar het hogere. "Mystiek en realiteit: waar liggen de verschillen, waar valt het samen, dat spanningsveld probeer ik te bereiken". In zijn debuut 'De Cycloop', de naam zegt het al, laat hij dat derde oog naaf andere werelden kijken. De ontknoping heeft steeds in de laatste alinea plaats, dikwijls met een fatale afloop. Niemand ont komt aan zijn lot. ''Ik hoop met de ze opzet dat de lezer alert blijft. Voor mijn gevoel is het ook niet zweverig. De li.jnen zijn duidelijk. Vergeet niet dat het leven een voortdurende strijd is tussen droom en realiteit". De naam Rohlof is gekozen om een ander deel van zijn persoon lijkheid te benadrukken. Het mys tieke? "Misschien. De parapsycho logie boeit mij al jaren. Toch sta ik, denk ik, wel met beide benen op de grond". Patiënten kunnen dat be vestigen. De tandarts zit niet op een bezemsteel, doet zijn werk, zo menen zij, naar behoren en is altijd vol belangstelling voor hun activi teiten. Dat Van der Vorst schrijft en tekent kunnen ze maar nauwe lijks geloven. Hij is zo aards. Tic "Denkwereld en realiteit, waar loopt dat in elkaar over? Dat pro beer ik te analyseren", zegt de schrijver, die toch wel met een 'tic' is behept. Het getal 7 moet overal in terug te vinden zijn. Zo is zijn boek je 7 bij 14 centimeter, telt de voor kant 28 letters en bevat de inhoud 52 (5+2=7) titels. Met de uitgever is daarover steeds zorgvuldig contact geweest. "Ik hoop dat het klopt, want ik zie het boekje vanavond pas bij de presentatie in boekhan del Kooyker. Het zal in elk geval geen slonzige paperback worden". De achtergrond van Van der Vorst is haast klassiek. Al jong is hij begohnen met het schrijven van gedichten, daarna volgden romans. In zijn studententijd schreef hij er lustig op los, benaderde uitgevers en kreeg vervolgens het werk per kerende post weer terug. "Plot te eenvoudig, stijl slecht". De tand arts houdt echter niet van opgeven. Verwoed ging hij door. De onge zouten kritiek van vrienden, ken ners en andere schrijvers nam hij voor lief. "Ik probeerde er wat mee te doen. Mijn stijl heb ik goed bijge schaafd. De plots zijn intrigerender geworden. Voor mijn gevoel is dit debuut leesbaar". Rohlof zegt het voorzichtig, want voor zichzelf heeft hij uitgemaakt dat zijn schrijverscarrière nog lang niet ten einde is. "Ik heb een plan ning in mijn hoofd. Op stapel staan een bundel met aforismen en een bundel met kindergedichten". Hij heeft het idee opgevat om een ro man te schrijven over de verwikke lingen van een scheikundestudent in Leiden. Verder staat op zijn lijst je een verhandeling over de Eerste Wereldoorlog en een hommage aan Bruintje Beer met behalve eigen teksten ook eigen tekeningen waarin de Tarot is verwerkt. En er AMSTERDAM (ANP) - Honder twintig van de mooiste tekeningen en aquarellen uit de verzameling van bijna 600 van deze werken met Amsterdamse onderwerpen, die indertijd bijeen is gebracht door mr. Chr. P. van Eeghen, zijn e zien_ in het Gemeente Archief Amster-" dam. De tentoonstelling is gisteren onder de titel 'De verzameling Van Eeghen Amsterdamse tekeningen 1600-1950' officieel geopend. Genoemde verzamelaar heeft steeds bij voorkeur tekeningen ge kocht die hij zowel historisch als estëtisch de moeite waard vond. De collectie geeft daardoor niet al leen een beeld van de stad in zijn voortdurende verandering, maar ook van de grote rijkdom aan stij len en opvattingen binnen het stadsgezicht als artistiek genre. Het stadsgezicht heeft zich in Amsterdam al in de 17-de eeuw ontwikkeld tot een typisch Neder landse specialiteit in de beeldende kun^t. Uit die tijd dateren ook de eerste historisch-topografische verzamelingen, die een samenhan gend beeld geven van een stad en de gedaantewisselingen daarvan door de eeuwen heen. De collectie Van Eeghen is de laatste grote par ticuliere verzameling die nog in zijn geheel bewaard is gebleven. De dochter van de verzamelaar dr. I.H. van Eeghen heeft de collectie overgedragen aan het Gemeentear chief Amsterdam. VERLENGD - De tentoonstelling „Walvisvaart in de Gouden Eeuw", in het Rijksmuseum in Amster dam, is verlengd tot en met 30 okto ber. De expositie is vooral verlengd in verband met de naderende herfstvakantie, aldus het museum. De tentoonstelling begint met de pionier op het gebied van de topo grafische tekenkunst in Neder land, de Amsterdammer Claes Jansz. Visscher. Zijn schetsboek blad met de ruïne van het Kartui zerklooster dateert van kort na 1600 en geeft dus een zeldzaam kijkje op de rand van de stad voor de aanleg van de Jordaan. Andere hoogtepunten zijn het brede ge zicht op de stad van over het IJ door Lambert Doomer en het Dam- gezicht met het oude stadhuis van dezelfde kunstenaar. Uniek is ook de gekleurde tekening van de Wes- terkerk door de schilder-uitvinder Jan van der Heyden, voorstudie voor twee bekende schilderijen en bovendien de enig bewaarde topo grafische tekening van zijn hand. Verder zijn vertegenwoordigd de 18-de-eeuwse meesters Reinier Vinkeles, H.P. Schouten en Jan de Beijer. Uit de 19-de eeuw zien we werk van Gerrit Lamberts en van G.H. Breitner (een schitterend aquarel). Ter gelegenheid van de tentoon stelling is een volledig geïllustreer de catalogus verschenen van de collectie Van Eeghen, geschreven door medewerkers van het Ge meentearchief. Het in linnen band gebonden boekwerk van 512 pagi na's, waarvan 72 in kleur, is de eer ste wetenschappelijke catalogus waarin gelijkelijk aandacht is gege ven aan tekeningen als kunstwerk en als historisch document. Het werk is uitgegeven door de Stich ting H.J. Duyvisfonds en uitgeverij Waanders. Het uitgeven van de ca talogus en het opzetten van de ten toonstelling is mogelijk gemaakt door bijdragen van de gemeente en het bedrijfsleven. Amsterdamse wethouder: Shaffy-theater opheffen AMSTERDAM (GPD) De Amsterdamse wethou der van cultuur mevrouw Luimstra wil het Shaffy- theater opheffen en de vrijgekomen ruimte ter be schikking stellen van De IJsbreker, centrum voor he dendaagse muziek. De IJsbreker zou bovendien een aanzienlijk deel van de Shaffy-subsidie krijgen. Aan deze operatie wil wethouder Luimstra vijf ton verdie nen die in mei nodig waren om De Kleine Komedie open te houden. De door wethouder Luimstra voorgestelde plan nen wijken sterk af van het adviesrapport dat de Am sterdamse Kunstraad vorige maand uitbracht. De Kunstraad wilde de benodigde gelden vooral wegha len bij de Stadsschouwburg. Het Shaffy-theater kreeg weliswaar forse kritiek te verduren, maar moest zich volgens het rapport concentreren op het alternatieve circuit. Als het Shaffy-theater niet bin nen twee jaar aan deze eisen kan voldoen, zou de sub sidie van anderhalf miljoen gulden moeten vervallen. Het Shaffy-theater gehuisvest in de oudste con certzaal van Amsterdam, het vroegere Felix Meritis aan de Keizersgracht werd twintig jaar geleden op gericht door Steve Austen. De laatste tijd was het the ater de 'thuisbasis' van groepen als Maatschappij Discordia, Nieuw West en Carrousel. Directeur Dick Hauser had al eerder laten weten op te willen stap pen. Het bestuur was al in gesprek met nieuwe kandi daten. De IJsbreker heeft al enige tijd de wind in de rug en heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een muziekcentrum van internationale allure. De huis vesting aan de Weesperzijde voldoet echter niet meer: de zaal is te klein en airconditioning ontbreekt. Men heeft behoefde aan een grote zaal voor vierhon derd mensen en een kleine zaal voor experimentele concerten. Directeur Jan Wolff zou het liefst een nieuw muziekcentrum aan de IJ-boulevard willen bouwen. De IJsbreker heeft nu nog een jaarlijkse subsidie van 825.000 gulden en zou daar door de voor gestelde operatie zeven ton bij krijgen. Op dit moment wotstelt hij zich door de Goddelijke Komedie van Dante. Nog te wachten ligt een se rie werken over de geschiedenis van de westerse filosofie. Schrij vers die hij goed vindt? Zijn vin gers lopen langs de ruggen. De El zenkoning van Michel Tournier wordt als eerste uit de boekenkast getrokken. In hoog tempo volgen: Clair Goll, Klaus Mann, Studs Ter kei, Hotz, Olivier Sacks, Raspoetin, Jeroen Brouwer en A. Monroe met Astrale reizen. "Interessant", wij zend op het laatste boek, zegt hij: "Deze man heeft van zijn uittre dingservaringen een wetenschap gemaakt. En de tandheelkunde? "Daar ga ik mee door totdat ik het ene vak voor het ander kan verruilen. Full time schrijver? Misschien". De kaarten wijzen het uit. Van der Vorst maakt de zin niet af. "Ach, zet dat er maar niet in. De patiënten zouden nodeloos ongerust wor den". Eerste K&O Meesterserie-concert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van James Conlon, met medewer king van Frank-Peter Zimmermann, viool. Mozart: 38e symfonie K.V. 504 ("Praag se") en Brahms: vioolconcert op. 77. Ge hoord op 29 september in de Stadsgehoor- LEIDEN De jonge Duitse vio list Frank-Peter Zimmermann was gisteravond voor het eerst in Leiden te horen nadat hij vorig jaar al elders met het Rotterdams Philharmonisch Orkest was op getreden. Een goed bezette Stadsgehoorzaal kon hem in ac tie zien in het bekende vioolcon cert van Brahms, dat door zijn symfonische vorm ook muzikaal hoge eisen stelt aan de solist. Frank-Peter Zimmermann liet blijken niet alleen de technische middelen in huis te hebben, maar ook een totale visie op de compositie. Met een warme toon trof hij de lyriek van het eerste deel, de ene keer op de voor grond tredend en de andere keer het orkest ondersteunend; af en toe gevoelige momenten die dan weer oplosten in de grote lijn. Moeiteloos speelde hij alle snelle dubbelnoten in het laatste deel, muzikaal geconcentreerd tot het eind. Ook het Rotterdams Philhar monisch Orkest had een belang rijk aandeel in de orkestpartij die geen begeleiding meer is. De ta melijk kleine bezetting van het orkest kwam goed tot zijn recht in de Stadsgehoorzaal, waar gro tere orkestbezettingen nog wel eens verdrinken in het geluid. James Conlon dirigeerde ener giek maar ontspannen het or kest, dat liet blijken over goed op elkaar ingespeelde musici te be schikken. Samenspel en zuiver heid waren goed verzorgd, wat vooral bij de houtblazers belang rijk is. De zangerige hobosolo in het middendeel werd kleurrijk begeleid door de andere blazers. Ook voor de pauze werd er pit tig gemusiceerd in de zgn. Praag se symfonie van Mozart, die on danks de toonsoort D groot, tal van korte dramatische acenten heeft. James Conlon wist samen met het orkest de verschillende kleuren te schilderen, afwisse lend spannend en zorgeloos, met de exacte frasering die deze mu ziek nodig heeft. Door het wegla ten van de herhalingen in het eer ste en tweede deel was het pro gramma tot de pauze met een half uur wat aan de korte kant. Overigens vormde dit hele con cert een frisse start van deze se rie, waarvan het volgende con cert zal plaatshebben op zater dag 8 oktober met het Residentie Orkest (Heldenleben van Strauss) en als solilst Christian Zacharias (lc pianoconcert van Brahms). FRANK DEN HERDER Goekoop houdt lezing bij K&O Burgemeester Goekoop laat zich donderdag 6 oktober in de kapelzaal van K&O van zijn andere kant zien. Geen opening, maar een wetenschappe lijk betoog over Ithaca. In zijn verhaal, getiteld 'Op zoek naar Ithaca', gaat Goekoop in op de vraag waar de beroemde Griekse romanfiguur Odys seus heeft gewoond. De spreker is, als leek, mede door de stukken uit zijn familiearchief, door dit vraagstuk gegrepen. Reeds eeuwen strijden geleerden over de vraag waar Odysseus heeft gewoond. Talrijke theorieën zijn ontwikkeld en opgravingen hebben tientallen miljoenen guldens gekost, maar niets opgeleverd. Aan de hand van dia's laat Goekoop verschillende strijdpunten zien. De burgervader ontwikkelde zelfs op basis van teksfragmenten een eigen nieuwe theorie. Voor dit onderzoek is hij verschillende malen naar Grie kenland geweest. (Aanvang 20.30 uur) ADVERTENTIE Rotterdam - t/m oktober 9 1988 2§ r-'Sr-. Dagelijks 14-22 uur. Zaterdagen Zondag 13-18 uur. Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen- Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: Tweehonderd jaar verza melen' en 'Schepen met geld', t/m jan 1989; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 13- 17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Een Nieuwe Synthese', Geo- metrisch-abstracte kunst in Nederland 1945-1960, tot 3/10; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur, 3/10 10-12 uur. 'Klein maar fijn', met werk van Gerrit Dou, Frans van Mieris, en andere Leidse fijn schilders, t/m 4/12, di. t/m za 10-17 uur, zondag 13-17 uur, 3 oktober 10-12 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10, gouaches en schilderijen van Theo Verbeij, tot 15/10. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Stichting Beeld en Grafiek - Hooglandse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak, tel 146024. n schilderij, druk, foto, ti Galerie Amber Hooglandsekerkgracht 8, Oostaziatische kunst, basiscollectie van Ir ma Roefs-de Wit, Japanse en Chinese rol- schilderingen; tevens tentoonstelling van Lak-Galerie - Cleveringaplaats 1fotower ken van Ritz Vooijs en tekeningen van Wa- bi, t/m 22/10; ma. t/m vr. 10-22 uur. 'Ars Aemula Naturae' - Pieterskerkgracht 9, acht leden van de Kunstkring Voorscho ten exposeren onder de titel 'Grenzeloos', t/m 2/10; za. en zo. 13-16 uur en tijdens Intermezzo - Haarlemmerstraat 226, mari tiem schilderes Jenny Buikhuizen (uit Kat wijk) met aquarellen over onderwerpen als: schepen, zee en strand. Galerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1fo tograaf Eric de Vries met voornamelijk por tretten en mensfiguren, t/m 12/10; zo. 12- 22 uur, ma. t/m za. 10-22 uur. Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10, skulpturen en gemengde technieken op papier van Feng, van 2/10 tot 27/10; wo t/m za 14-17.30 uur, do tot 21 uur en op af spraak. 'Caecilia' - Caeciliastraat 18, werk van An ne Bakker, Coby Eykelenboom, HéLène Penning en Jeanette Wittermans, zo 13-17 Eethuisje 'Piggelmee', Jan Vossensteeg Kunststichting AZL - Rijnsburgefrweg 10, gebouw 1beeldhouwtentoonstelling Touch '88' met een twintigtal inzendingen van jong beeldhouwers, 'Gemeentemuse um Helmond te gast' met werken van o.a. Robert Combas, René Daniels, Hervé di Rosa, Milan Kunc en Reinier Lucassen, t/m 28/10; dag. 10-20 uur. De Vhetpanden - Vliet 45 (bij het gemeen tearchief), tentoonstelling: 'Industrieel erf goed, resten van een werkend verleden in Leiden', t/m 28/10; di t/m za 12-16.30 uur, do ook 19-21 uur, 3 okt. 10-12 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Catherina' - Meerstraatpro menade 12b, Expositie kunstschilder-cera- mist en beeldhouwer Chahab, van oor sprong Persische kunstenaar, 15 uur; di. t/mvr. 9-18 uur, za. 10-17 uur. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' Hoogmade- seweg 55, olieverfschilderijen, landschap pen en portretten van Adriaan Bons, tot 27/10: dag. 10-20 uur. Noorden Hotel-Restaurant „De Watergeus" - ab stract werk van Cora van der Haven, lijnte kenen van Anita goudsbloem, tot 24/10; dagelijks vanaf 10.00 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe, Gonny Sanders (juffrouw Iris) en Hans Langeree (brillenman) in de kindervoor stelling De Brillenman. De brillenman is een bijzondere brillenmaker, die voor ie dere wens een brUjkan maken. Maar of hij helemaal te vertrouwen is en wat pre cies zijn bedoelingen zijn, gaat juffrouw Iris ontdekken (voorstelling woensdag middag in de schouwburg). (fot Noordwijkerhout Bibliotheek- W. de Zwijgerlaan, Ronnie Meerts (grafiek) en Magda Pot (keramiek), ma, woe, vr van 14-17 en van 19-21 uur, do en za van 10-12.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstel ling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijns burg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. then the wall crashed down. Zaterdagis het LVC gesloten i.v.m. 3 oktoberfestiviteiten. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. Donderdag zal Frank Tovey in het LVC te Fad Gadget maakte Frank Tovey in '79 zijn debuut met de single 'Back to nature'. Zijn laatste elpees heten Snakes and Ladders en Civilian. In het voorprogramma staan The Mute Drivers. Aanvang 22.00 uur, Breestraat 66, Leiden Klassiek De leerlingen van de solozangklas van Le ny Stevens-Ridderhof, docente aan de Streekmuziekschool Leiden, geven woensdagavond een concert. Het pro gramma bestaat voor een groot deel uit fragmenten van opera's van Mozart. Daar naast worden werken van Schumann, Hin- demith en Brahms ten gehore gebracht. Aanvang 20.15 uur, Oude vest 45, Leiden. Pop Leidse Schouwburg vr 30, za 120.15 uur; reprise soloprogram ma Marine Bijl. wo 5,14.30 uur; kindervoorstelling 'D.e Bril lenman', door Sanders Co. do 6,20.15 uur; voorstelling 'De wasserette en het biljart', een bijzonder tweeluik van Marsha Norman. Lak-theater vr 30, za 1, 20.30 uur; Effecten in Ontwik keling met 'Loot', regie Peter Eversteyn, wo 5, do 6, 20.30 uur; voorstelling 'Melo die', choreografie: Beppie Blankert, muzi kale bewerking: Louis Andriessen. Microtheater vr 30, 20.30 uur; Korte Stukken Festival Leiden. Appeltheater vr 30, za 1wo 5, do 6, 19.30 uur; Toneel groep De Appel met 'Hamlet' van Shake speare met o.a. Sacha Bulthuis, Geert de Jong, Carol Linssen en Aus Greidanus. vr 30, za 1wo 5, do 6, 20.15 uur; Toneel groep De Appel met 'De Dodendans', met Christine Ewert, Robert Prager en Eric Circustheater vr 30. za 1di 4. wo 5, do 6, 20.15 uur. zo 2. 14.30 uur; Musical 'Barnum', met o.a. Mike Burnstyn. zo 2,12.15 uur; concert Daniël Blumenthal (piano), werk van Schubert, Chopin en De bussy. Diligentia vr 30, za 110.30 uur; halve finale/finale El- ly Ameling Concours, zo 2, 14.30 uur; concert prijswinnaars Elly Ameling-concours. zo 2, 20.30 uur; Lillian Boutté and her Koninklijke Schouwburg vr 30, za 1, zo 2, 20.15 uur; Koninklijke Vlaamse Schouwburg speelt: 'Romeo en Julia', van Shakespeare, regie Dirk Tang- he. do 6,19.30 uur; Het Nationale Toneel met: 'Woyzeck' van Georg Büchner met Cees Linnebank, Hugo Maerten, Peter Tuinman Muziektheater vr 30, za 1, 20.15 uur Residentie Orkest olv Peter Gulke, mmv Ab Vos (klarinet) en Ro nald Karten (fagot), werk van Strauss en Bruckner. do 6, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Hans Vonk mmv pianist Christian Zachari as, werk van Brahms en Strauss. Nederlands Congresgebouw wo 5, 20.15 uur; One-man-show van Toon Hermans met in het voorprogramma: Gem ma van Eek en Maurice Hermans. Carré dag (beh. ma) 20.15 uur, za en zo ook 13.00 uur; Musical 'Cats' van Andrew Lloyd Webber, Trevor Nunn en Gillian Lynn. Concertgebouw vr 30, 2 okt, 20.15 uur; Concertgebouwor kest olv Riccardo Chailly, mmv Harro Ruij- senaars (cello) werk van Wagenaar, Schu mann en Bruckner. za 1, ma 3, di 4,-20.15 uur; Nederlamds Philharmonisch Orkest mmv Peter Zim merman (viool), werk van o.a. Britten. C.C. Amstelveen vr 30, za 1, 20.30 uur; Seth Gaaikema 'Seth - op naar 90', mmv Bob Zimmerman (piano en synthesizer), Jan Blok (gitaar) en Frank Schermer Voest (slagwerk). Muziektheater vr 30, 20.00 uur; De Nederlandse Opera, met 'Blauwbaards Burcht' van Bartók, mmv NedPho olv Hartmut Haenchen. za 1, 20.15 uur; Company Carolyn Carlson met 'Dark'. Nieuwe de la Martheater dag (beh. zo en ma) 220.15 uur; Freek de Jonge met 'De goeroe en de dissident'. Stadsschouwburg vr 30 (try out), za 1 (premiere), 20.15 uur; Peter Faber, Olga Zuiderhoek en Helmert Woudenberg in 'Over de grens'. De Doelen vr 30, 20.15 uur; Concert Rotterdams Phil harmonisch Orkest olv James Colon, mmv Frank-Peter Zimmerman (viool), werk van Sjostakovitsj en Brahms, zo 2. 20.15 uur; Russisch Staatsensemble 'Rustavi', spectaculaire dans en muziek van dit gezelschap uit Tblisi, Kaukasus. di 4, 20.15 uur; optreden Van Morrison, wo 5, 20.15 uur; concert Karin Lechner (piano) met het Franciscan String Quartet met Mozartprogramma. do 6, 220.15 uur; Rotterdams Opera Koor olv Piet Struijk met soliste Ellen van Haar- en, fragmenten uit opera en operette. Luxor Theater vr 30, za 1, 20.15 uur; André van Duin Re vue mmv o.a. Simone Kleinsma en het gro te Revue-orkest olv Jan Menu. Rotterdamse Schouwburg vr 30, za 1, 20.15 uur, zo 2. 14.30 uur; RO Theater/lnDependance met 'Giovanni's Theater Zuidplein vr 30, 20.00 uur; Musical-cabaret 'De Re genboog'. zo 2, 20.15 uur; Rotterdams Danstheater 'Surrender', met The Mandarin Day (pre mière) en Gangster Party.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 25