Ingetogen jubileumviering 60-jarig muziekkorps Kunst en Genoegen De gevolgen van ziek melden door problemen op het werk Radio West wil twaalf uur per dag uitzenden Vliegkaartje gratis voor bestolen bejaarde PAGINA 20 DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1988 \ereiiigiiig bereidt zich voor op nieuw onderdak LEIDEN - Het grootste muziek korps van Leiden bestaat 60 jaar. Kunst en Genoegen, vroeger nog Kunst en Genot geheten, maar vooral bekend onder de naam K en G, viert dat jubileum een beetje in getogen. Dat is niet omdat ze bij het muziekkorps niet van feesten hou den. Maar volgend jaar zo rond mei/juni staat de verhuizing naar het muziekverzamelgebouw op de Waard te wachten. En dat wordt een dure grap. De jaarlijkse lasten in dat nog in aanbouw zijnde ge bouw zullen naar schatting vertien voudigen. door Henk van der Post Pr-man Ton Siera van K en G denkt dat het jubileum anders ge vierd zou zijn als die verhuizing niet aanstaande was geweest. "Wat financiën betreft maken we toch even een pas op de plaats, kijken even de kat uit de boom". Het en thousiasme over het nieuwe onder komen is er zeker niet minder om: "Het is wel een flinke dobber, want we gaan per slot van rekening de helft van het muziekgebouw hu ren. Dat betekent dat we een be drag van een half miljoen moeten financieren. Maar alle leden zijn enthousiast over het nieuwe ge bouw en het zal zeker lukken". Overigens heeft K en G niet veel keus. "Binnenkort moeten we het schoolgebouw aan de Oosterstraat verlaten. Die school wordt ge sloopt en dan staan we op straat". Er worden tal van extra activitei ten gehouden om geld in het laatje te slepen, zodat er een meer solide financiële basis is als de vereniging maar de Waard gaat. "We treden thans gemiddeld twee tot drie keer per maand op. Door bijvoorbeeld twee keer per maand vaker op te treden, komt er flink wat geld meer binnen. En over aanbiedingen heb ben we niet te klagen", aldus Siera. Daarnaast ontplooien de vijf ver enigingen die straks onderdak krij gen in het muziekverzamelgebouw gezamenlijk activiteiten om aan geld te komen. Daartoe is een spe ciaal fonds opgericht, dat onder meer een loterij houdt en mensen en bedrijven stimuleert om te sponsoren. Strakke leiding Wat het zoeken van sponsors be treft weten ze ook bij K en G van wanten. Sinds kort is er een com missie van aanbeveling waarin een aantal notabelen zitting heeft, on der wie burgemeester Goekoop, ruimtevaarder Wubbo Ockels en oud-voorzitter van de Leidse uni versiteit Cath. Het is mede hun taak fondsen te werven. Als beschermeer wordt binnen kort officieel de heer M.S. Rabbani geïntroduceerd, verbonden aan het consulaat van Jordanië. Volgens Siera is er in oktober een bijeen komst ten huize van de heer Rab bani waar een optreden door K en G wordt verzorgd om de genodig den te stimuleren geld beschikbaar te stellen. K en G wordt in de volksmond weieens 'militairistisch' genoemd. Pr-man Siera wil dat woord niet ge bruiken, maar erkent dat organisa tie en leiding bij het korps strak zijn. Dat er meer discipline is dan bij andere verenigingen, is trou wens niet zo merkwaardig omdat de instructeurs en dirigenten zijn verbonden aan de marinierskapel. "Maar na afloop is het altijd ouwe jongens krentenbrood. Dat strakke trekt veel jongeren trouwens aan". Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan houdt K en G vrijdag 30 september een receptie in De oude Harmonie aan de Breestraat (t.o. Papengracht) van 18.00 tot 20.00 uur. Op zondag 2 oktober wordt de jubilerende vereniging een taptoe aangeboden door de 3 October- Vereeniging op het Pieterskerk- plein. Eind november heeft in het Antonius Clubhuis een ledenfeest plaats. Eerder al, in juni, had de Nacht van K en G in de Stadsge- horzaal plaats. De belangstelling viel iets tegen. Dat kwam doordat Nederland diezelfde dag Europees kampioen werd. Christelijk K en G heeft ongeveer 220 leden. verdeeld over een juniorenorkest (tot 15 jaar), seniorenorkest (van 16 tot zo'n 35 jaar) en een veteranenor- kest, de stageband. Daarnaast zijn er zo'n twintig leerlingen in oplei ding en tien leden die niet spelen. Daarmee is K en G het grootste korps van Leiden. Dat is in de ge schiedenis van de vereniging wei eens anders geweest. Er waren ja ren dat de vereniging zich maar ter nauwernood staande heeft weten te houden. Geld, of eigenlijk het ge brek daaraan, is de rode draad in de zestigjarige geschiedenis van K en G. Wat dat betreft is er ook nu niets nieuws onder de zon. Hoewel K en G tegenwoordig le den uit de hele stad heeft - zelfs van ver daarbuiten - is het begonnen op het Levendaal. Daar was de 'bloei ende Christelijke Jongemannen- Vereniging' (kortweg CJMV ge naamd) gevestigd, zoals Henk Hen zen het beschrijft in het jubileum boek ter gelegenheid van het 50-ja- rig bestaan van K en G. De leden van die jongemannen- club namen jaarlijks deel aan de kampen van een ook al 'grijze Leid se': de Leidse Christelijke Kam peer Vereniging, beter bekend als LCKV. Dat 'christelijke' zit offi cieel trouwens nog in de naamvoe ring van het muziekkorps: Christe lijke Muziekvereniging K en G. Het was tijdens een kamp in 1928 dat Henk Roman het initiatief nam om ook na de vakantie bijeen te ko men om door te gaan met het kol derorkest en er een echte mondor gelclub van te maken. Op 7 oktober 1928 had bij Jan Sira in de 2de Gor testraat de oprichting van Kunst en Genot plaats. Er werd geoefend - dat zou de vereniging nog decennia lang doen - in het wijkgebouw aan het Levendaal. Twee centen De tijden waren slecht. De crisis jaren trokken een zware wissel op het financieel beheer van de jonge vereniging. In 1929 werd de contri butie met twee centen verhoogd, maar in aantal gevallen moest van wege de armoede reductie worden verleend. Van uniformen was nog geen sprake. Men droeg een wit overhemd en een blauwe stropdas. Pas halverwege de jaren dertig kre gen de leden een kostuum bestaan de uit een witte broek (die kostte een knaak), wit overhemd en witte schoenen. Alles kon in termijnen worden betaald. Ongeveer in die tijd drong de be hoefte zich op het korps uit te brei den met trommels. De eerste oefe ning op vrijdagavond was nog maar net begonnen in het wijkge bouw aan het Levendaal of de 'hofdames' van het belendende Bethlehemshof roerden zich. Na dat de hofjesbewoonsters daarover geklaagd hadden bij de dominee. Grondlegger, tevens dirigent van 1928 tot 1949, van K en G Henk Ro man. (foto jubileumboek K en G) werd besloten de oefening te ver plaatsen van vrijdagavond naar za terdagmiddag. De dames hadden daar kennelijk vrede mee. Vlak voor de oorlog had K en G het moeilijk. Het ledental liep flink terug. Die daling werd mede ver oorzaakt doordat de belangstelling voor mondorgel-spelen verminder de. De gelederen werden versterkt met een mandolineclub, niet tot ie ders blijdschap overigens. Vervolgens diende de oorlog zich aan. De eerste jaren sukkelde het verenigingsleven nog een beetje door. Door brandstofschaar- ste moest er thuis geoefend wor den bij Henk Roman die in de Raamsteeg woonde in een dienst woning van het museum voor na tuurlijke historie. Eind 1944, door ingrijpende maatregelen van de be zetter en door de hongerwinter, werden alle activiteiten gestaakt. Wereldkampioen Vlak na de oorlog verliep de op bouw van het korps aanvankelijk moeizaam. In ieder geval werd wel het aantal instrumenten uitgebreid en werd K en G een korps met een breed instrumentarium. Voor een bedrag van 6000 gulden werden in 1950 uniformen aangeschaft. Dat leidde overigens tot het vertrek van voorzitter Henk van de Broek, die het borg staan voor zo'n grote lening tegenover zijn jonge gezin niet kon verantwoorden. In 1954 brachten de leden van K en G een bezoek - een heel week einde - aan het tamboer- en pijper- korps Tempo in Gouda. Echtgeno tes en verloofden mochten mee. Uit de geschiedenis van K en G blijkt dat op dat moment van alle leden er maar drie waren ge trouwd. Die jonge leeftijd leverde het korps overigens nog weieens problemen op als de militaire dienstplicht moest worden ver vuld. In de jaren zestig bezocht K en G voor het eerst het wereldmuziek concours in Kerkrade. In 1962 be haalde het korps daar een gouden plak. Vier jaar later werd K en G zelfs wereldkampioen. Tijdens het muziekconcours in Kerkrade in 1985 werd het korps nationaal kampioen in de showwedstrijden. Het huidige uniform van de vereni ging stamt uit 1980 en is Engels te noemen. RIJSWIJK De regionale omroep Radio West wil in navolging van Radio Rijnmond twaalf uur per dag gaan uitzenden. De eigen zend tijd op Radio 1 dient daartoe dras tisch te worden uitgebreid. Het aandeel van de landelijke omroe pen zal navenant worden terugge bracht en zich beperken tot de ac tualiteitenrubrieken op de best be luisterde uitzendtijden, de prime time. In een toelichting op de plannen, die gisteren door de leiding van de omroep naar buiten werden ge bracht, zegt hoofdredacteur-direc teur P. van den Ende dat het voor lopig om een experiment gaat. Het stichtingsbestuur van de omroep is inmiddels akkoord gegaan met de plannen. Toestemming is voorts nog nodig van het Commissariaat voor de Media voor wat betreft de zendtijduitbreiding en de provin cie Zuid-Holland voor wat betreft de financiering. De omroep wil op 1 januari met het experiment be ginnen. Van den Ende wil in de nieuwe opzet een regionaal totaalprogram ma brengen, van zes uur 's mor gens tot zes uur 's avonds, waarin het aandeel van de eigen omroep aanzienlijk wordt uitgebreid. In to taal wil Radio West tien uur vodr zijn rekening nemen, tegen drie in de oude situatie. De overige zend tijd zou moeten worden gevuld door de actualiteitenrubrieken van de landelijke radiozenders. Radio West zendt nu nog uit on der het regime van het zogenoem de Radio 1 contract, waarin regio nale en landelijke omroepen sa menwerken op de FM-zender Ra dio 1. Van den Ende zegt die sa menwerking niet te willen opzeg gen, al is het contract nooit door de regionale omroep getekend. Wel wil hij een aanzienlijke verbetering van het model, dat meer recht doet aan de regionale functie van deze omroep. Van den Ende streeft in de nieu we opzet naar gelijkwaardigheid met Radio Rijnmond, dat al gerui me tijd twaalf uur per dag uitzendt. In tegenstelling tot de werkwijze van deze omroep streeft Radio West niet naar volledige autonomie ten aanzien van het programma, maar ziet nog steeds voordelen in samenwerking met de landelijke omroep en het ANP waar het gaat om de landelijke nieuwsvoorzie ning. Daarnaast wil de omroep na gaan wat de samenwerkingsmoge lijkheden zijn met lokale omroe pen, eventueel in het kader van een raamprogramma. Het belangrijkste doel is dan ook een evenwichtig pakket van infor matie, verstrooiing en -regionale- service aan de luisteraar te bieden. Wat dat laatste betreft voorziet de nieuwe opzet in een experiment met informatieve commercials, spotjes van één tot twee minuten, waarin aandacht wordt besteed aan activiteiten van non-profit-or- ganisaties. De spotjes dienen als Er komen nogal eens ons spreekuur die door problemen op hun werk niet meer in staat zijn hun werk goed te doen. Problemen ontstaan door bijvoorbeeld een te grote werkdruk of langlopende conflicten met collega's of chef. Hun vraag is dan vaak of ze zich ziek kunnen melden en wat daar van de gevolgen zijn voor het recht op een uitkering. Neem bijvoorbeeld mevrouw Van de Akker. Zij had in een vorige werkkring jarenlang onregelmati ge diensten gedraaid. Dat viel niet goed te combineren met haar ge zin. Zij was dolblij toen zij admini stratief werk vond met regelmatige werktijden. Het bleek echter dat die vaste werktijden door de nieuwe werk gever nogal rekbaar werden gehan teerd. Als het werk nog niet klaar was, werd verwacht dat dit toch af gemaakt werd Van op tijd thuis komen was derhalve geen sprake. Omdat het een klein bedrijf betrof, was het niet gemakkelijk langer werken te weigeren. Nadat me vrouw Van de Akker dat toch wei gerde, ontstonden allerlei spannin gen, die de werksfeer langzamer hand steeds meer verziekten. Of neem de ruim 50-jarige heer Brik, die als chauffeur van een be steldienst nogal veel moest tillen. Hij kreeg last van zijn rug, waar door hij niet meer in staat was zijn werk goed te doen. Hij moest zich regelmatig ziek melden. Dit werd door zijn werkgever niet op prijs gesteld. Ook hier werd de werk sfeer steeds slechter. Beide personen gaven te kennen, dat zij het liefst bij hun huidige werkgever zouden vertrekken. Maar hoe zou dat moeten en wat waren de gevolgen? Voor mevrouw Van de Akker en de heer Brik leek vertrek uit de on houdbaar geworden werkpositie de enige mogelijkheid. Overleg was voor hen al een gepasseerd sta tion. Het is altijd raadzaam om in een zo vroeg mogelijk stadium, als de spanningen nog niet zo hoog zijn opgelopen, overleg te hebben met je werkgever, en voorstellen te doen om de werksituatie te verbe teren. Dit kan natuurlijk alleen maar als er nog te praten valt. Wees er dus vroeg bij, als je merkt dat het op je werk niet echt lekker meer gaat. Het is voor een werknemer beter tot een oplossing op het werk te komen, dan zijn toevlucht te ne men tot de ziektewet. Er bestaat natuurlijk de moge lijkheid om je ziek te melden, om dat je ziek bent als je je werk niet meer goed kunt verrichten door ernstige spanningen op het werk. Je bent eigenlijk overspannen door de werksituatie en dat kan eventu eel door een periode van rust gene zen. Je bent dan ziek in de zin van de ziektewet. Je kunt aanspraak ma ken op ziekengeld, als je door ziek te en psychische ziekte is ook ziekte niet in staat bent je eigen werk te doen. Je kunt maximaal een jaar ziekengeld krijgen. Een arts van de bedrijfsvereniging (de verzekeringsgeneeskundige) be paalt of je inderdaad door ziekte niet in staat bent om te werken en bepaalt ook wanneer je weer her steld bent en dus je werk moet her vatten. Weer naar werk Als je je ziek hebt gemeld en eni ge tijd rust hebt genoten, zal het over het algemeen wel weer beter gaan. Je bent immers een tijdje weggeweest en hebt niet te maken gehad met de omstandigheden waaronder je ziek bent geworden. Maar zodra je weer aan het werk moet, begint de ellende helaas van voren af aan. Temeer omdat een werkgever, als er toch al spannin gen zijn, ziekteverzuim niet op prijs zal stellen. Het is dan ook be langrijk om voor jezelf uit te maken wat je wilt. Als je er zeker van bent datje niet meer naar je werk terug kunt gaan, dan is het raadzaam zo spoedig mo gelijk, eigenlijk al in de ziektewet- periode, te gaan solliciteren naar ander werk. Het is verstandig om na de hersteldverklaring wel het werk te hervatten. Als je dat niet doet, kan de werkgever je op staan de voet ontslaan wegens onwettig werkverzuim. Je kunt dan in finan ciële problemen komen, omdat een uitkering op grond van de Werk loosheidswet (WW) geweigerd kan worden bij ontslag door eigen schuld. Het is dus het beste om na her steldverklaring in ieder geval te proberen of werken weer gaat. Je kunt je altijd later opnieuw ziek melden. INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 Mocht je besluiten na de her steldverklaring je werk niet te her vatten, omdat de situatie op het werk echt onhoudbaar is, dan bete kent dit datje tegen de hersteldver klaring in beroep moet gaan. Er moet dan eerst aan de bedrijfsvere niging een zogenaamde voor be roep vatbare beslissing worden ge vraagd. Daartegen kan beroep wor den ingesteld bij de Raad van Be roep. Het is verstandig om bij deze procedure rechtshulp in te roepen. Bovendien moetje dan wel onmid dellijk je werkgever schriftelijk be richten datje het werk niet zult her vatten, omdat je nog ziek bent. Als je niet over voldoende geld be schikt om de uitslag van de proce dure af te wachten (dit duurt al gauw twee maanden), dan kun je een bijstandsuitkering aanvragen bij de sociale dienst. Je moet voorzichtig zijn met het zelf nemen van ontslag, omdat dit verstrekkende gevolgen kan heb ben voor je aanspraken op WW. Een dergelijke uitkering wordt meestal geweigerd als je zelf ont slag neemt. Indien de verzeke ringsgeneeskundige ook vindt dat werkhervatting geen uitkomst biedt, bestaat de mogelijkheid in overleg met deze arts zelf ontslag te nemen op medische gronden. Dit kan als hij/zij meent dat je binnen de kortste keren weer over spannen bent door de werksituatie, maar je verder eigenlijk niet echt ziek bent. Als de arts de ontslagna me steunt, maar daar moet je dan wel zeker van zijn, dan zal het ver krijgen van WW geen probleem op leveren (als je ten minste ook aan de overige vereisten voldoet, zoals het gedurende een voldoende we ken gewerkt te hebben). Let wel op dat er ten minste een aantekening in het dossier wordt gemaakt van de instemming van de verzeke ringsgeneeskundige. Afloop Hoe ging het nu verder met me- - vrouw Van de Akker en de heer Brik? Mevrouw Van de Akker heeft tij dens de periode dat zij in de ziekte wet zat ander werk gezocht en ge vonden. Zij is niet meer op haar ou de werk teruggekeerd. Het was wel in haar voordeel, dat zij solliciteer de uit een positie dat zij nog een werkkring had, en dat zij niet solli citeerde terwijl zij werkloos was. Voor de heer Brik lag de situatie wel iets anders. Hij was al op een leeftijd dat het hem niet gemakke lijk zou vallen ander werk te vin den. Bovendien had hij last van rugklachten, en zou hij dus niet al leen ergens anders werk moeten zien te vinden, maar dit werk moest eigenlijk ook nog 'rugspa rend' zijn. Hij zou anders bij zijn nieuwe werkgever ook weer moe- i, hetgeen opnieuw conflicten zou kunnen opleveren. Als de heer Brik zelf ontslag zou nemen voordat hij ander werk ge vonden had, zou hij uiteindelijk in de bijstand terechtkomen. Hij had wel een aantal jaren recht op WW, maar niet tot zijn 65ste. Dit zou een behoorlijke teruggang in inkomen betekenen. Hij was er dus bij ge baat om de arbeidsverhouding toch zo lang mogelijk te laten voortduren. Gelukkig trof hij een geschikte verzekeringsgeneeskundige, die er alle begrip voor had als hij zich na een periode van werken weer enige tijd ziek moest melden omdat het niet langer ging. Hij kon dan weer een poosje bijkomen in de ziekte wet. Bovendien zou deze arts de mogelijkheid bekijken om de heer Brik, althans voor een gedeelte, ar beidsongeschikt verklaard te krij gen in de zin van de wao. Uit de voorbeelden wordt wel duidelijk dat voor ieder geval weer een aparte oplossing mogelijk is. Dit is afhankelijk van de leeftijd van de betrokkene, van zijn of haar kansen op de arbeidsmarkt, van zijn of haar financiële mogelijkhe den en uiteraard van het oordeel van de betrokken verzekeringsge neeskundige. Het blijft altijd verstandig om je in geval van conflicten in de werk sfeer tot een rechtshulpverlenende instantie te wenden voor advies. een versterking van de regionale agenda- en service-informatie van de omroep, waaruit dan ook geen inkomsten zullen worden gewon- Voor het experiment heeft Radio West zeven ton extra nodig op een begroting van 3,5 miljoen gulden en zal de omroep ongeveer tien man extra moeten aantrekken. Het geld hoeft volgens Van den Ende geen probleem te zijn. De provin cie Zuid-Holland heeft besloten tot heffing van het maximale bedrag van tien gulden dat in de Mediawet is toegestaan. Daarmee wordt jaar lijks naar schatting 10,5 miljoen gulden opgehaald, voldoende om zowel Radio Rijnmond als Radio West te financieren. KATWIJK - Bewoner D. Oos- terlee van het Katwijkse bejaar dencentrum Huize Salem dacht vorig jaar oktober dat hij zijn jongste zuster in Australië nooit meer zou kunnen opzoeken. Het bedrag van 12.500 gulden dat hij van de spaarbank had gehaald om dè reis naar Australië te boe ken, werd op klaarlichte dag uit zijn kamer in het bejaardencen trum gestolen en kwam nooit meer boven water. "Dat is dus een verloren zaak", dacht de 77-jarige Oosterlee, die zich in de periode daarna met moeite neerlegde bij het verlies van zijn spaargeld en de gedach te dat hij de reis naar Australië nooit meer zou kunnen maken. Totdat hij enkele maanden gele den voor een operatie in het zie kenhuis belandde en zijn relaas deed aan één van de doktoren. Deze arts kaartte via een relatie bij de KLM het probleem van Oosterlee aan en de luchtvaart maatschappij liet zich van haar goede kant zien. De Katwijker kreeg een gratis ticket naar zijn jongste zuster aangeboden. "Een fantastisch gebaar", zegt Oosterlee, "waardoor je het ver trouwen in de mensheid weer te rugkrijgt". Hij is gisteravond laat vertrokken naar het Australische Melbourne, om vandaar uit naar het dorpje Geelon, waar zijn zus ter woont, af te reizen. Hij blijft vijf weken weg. Onderzoek naar geschiktste fusiepartner voor Rijnoord ALPHEN AAN DEN RIJN - Het bestuur van ziekenhuis Rijnoord in Alphen is met de medische staf overeengekomen dat een extern onderzoek wordt verricht naar de aspecten van een fusie met het AZL, het Elisabethziekenhuis Lei derdorp of het Diaconessenhuis in Leiden. Het onderzoek wordt de komende weken verricht door het Amsterdamse bureau De Greve en Partners. Het moet in drie weken klaar zijn. Tussen het ziekenhuisbestuur en de medisch specialisten was de laatste weken een conflict ontstaan of Rijnoord in de nabije toekomst moet gaan samenwerken met het AZL, waarmee het bestuur reeds een overeenkomst heeft, of het EZL, waarvoor de specialisten voorkeur hebben. Nadat beide par tijen aanvankelijk niet met elkaar wilden praten, werd gisteravond besloten een onderzoek te laten verrichten. Alphense nog steeds zonder huisvesting ALPHEN AAN DEN RIJN - De principiële en emotionele actie van Francis van Lammeren voor huis vesting heeft nog geen resultaat opgeleverd. Gistermorgen vroeg de sinds half september dakloze 21-jarige Alphense bij de gemeen telijke sociale dienst tevergeefs om een hogere urgentieverklaring. Omdat zij na die weigering net als de dag ervoor geen onderkomen voor de nacht had, trok ze gister middag andermaal in in de hal van het stadskantoor. Opnieuw moest er een gesprek met twee politie mannen aan te pas komen om haar rond sluitingstijd weer op straat te krijgen. DONDERDAG 29 SEPTEMBER Hoofddorp filmvoorstelling: The secret Policeman's Ball", aanvang 20.30 uur in het Oude Raadhuis. Lelden concert Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv James Colon, werk van Mozart en Brahms, aan vang 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal. reprise van soloprogramma Martine Bijl, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: 'Loot', afstudeer project Theaterschool Peter Eve- lijn, aanvang 20.30 uur in het Lak- theater, Cleveringaplaats. film: 'La colmena', van Mario Camus, om 21.15 uur; optreden 'Donderswing', om 22.30 uur in het LVC, Breestraat. Lisse in kader van de Harddraverij feesten: o.a, viswedstrijd, kinder spelen, balonnenwedstrijd, korte- baandraverij en lunapark tot 24.00 Noordwijk vergadering wijkvereniging Vinkenveld, aanvang 20.00 uur in De Kuip, Zeestraat. Noordwijkerhout vergadering van de gemeente raad, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. Rijnsburg vergadering aanvang 19.30 tehuis. RO, i hetgemeen- Valkenburg schaakwedstrijden om het open kampioenschap van Valken burg, aanvang 20.00 uur bij schaakvereniging De Toren, in 't Trefpunt. Voorhout vergadering cièn, aanvang 20.00 Voorschoten Kasteelconcert Kunstkring Voorschoten, aanvang 20.30 uur, Kasteel Duivenvoorde. letterenavond met o.a. Hermi ne de Graaf over 'Het schrijven', aanvang 20.30 uur in het Oude Raadhuis. Katwijk orgelconcert Jaap Kronenburg, 20.00 uur in de Vredeskerk. koor-concert Katwijks Christe lijk Mannenkoor 'Jubilate' en het Canadees Christelijk koor 'Gloria Dei Chorale', aanvang 20.00 uur in do Oude Kerk, Boulevard, kerk open om 19.30 uur. Leiden Korte Stukken Festival, aan vang 20.30 uur, Micro-theater, Oude Vest 35. reprise soloprogramma Marti ne Bijl, aanvang 20.15 uur, Leidse Schouwburg. voorstelling 'Loot', afstudeer project Theaterschool Peter Ever- stein, aanvang 20.30 uur, Lak-the- ater, Cleveringaplaats. film: 'Jour de féte' van Jacques Tati, 21.15 uur; zoldercafé 'And then the wall crashed down', 22.00 uur, LVC. Breestraat. swingavond met dj Marco Cali- 20.00 tot 22.00 u lezing met dia's door de heer Konings uit Lisse over de land goederen tussen Haarlem en Lei den, aanvang 20.00 uur in Natuur- centrum 'Jan Verwey', Wetering kade. ZATERDAG 1 OKTOBER Hillegom grasparkietenshow in het ge- 20.30 u Katwijk is in verband met Die- 110.00 tot 16.00 uur in ïpaleis, Huetingstraat

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 20