Weinig begrip voor bestuur spos:tv Elliott blijft vechten tot hij er bij neervalt DUIVENTIL Ledenraad Ajax heeft het laatste woord Dekker hoopt op handhaving DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 PAGINA 23 SEOUL (GPD) De Engelse sportpers loopt met hem weg en het publiek draagt hem op handen: Peter Elliott, de karakterjongen, al tijd bereid om keihard te werken en iemand die nooit opgeeft. Giste ren pakte de roodharige vechters baas in Seoul bijna brons op de 800 meter. Met twee pijnstillende injec ties in zijn geblesseerde lies knokte hij zich helemaal leeg. Na weer enigszins op adem te zijn gekomen, Zwaargewicht Rademaker wint lustrum-gevecht LEIDEN Erik Rademaker heeft zijn 25e partij als lid van de Boks vereniging Leiden luister bijgezet. Gisteravond versloeg de Leidse zwaargewicht in Den Haag Herald de Keizer na een gelijkopgaand ge vecht dankzij een sterke tweede ronde. Amar el Balie, clubgenoot van Rademaker, zag vanwege een blessure zijn partij tegen Van Es sen gestaakt in de eerste ronde. Van der Geest ten onder tegen THE Girls LEIDEN Door het afhaken van enkele teams heeft de afdeling Lei den van de KNVB besloteri de eer ste en de tweede klasse in de zaal voetbalcompetitie voor vrouwen op te heffen en er één afdeling van kondigde de 25-jarige timmerman onmiddellijk een nieuwe aanval op olympisch eremetaal aan. Donder dag luidt de bel voor de tweede ronde, want dan begint de strijd op de 1500 meter. Elliott: „Al moeten er tien spuiten in mijn lies, ik zal vechten tot ik er bij neerval". Peter Elliott timmert aan de weg, maar wil daar zelf niets van weten. „Ik ben maar een gewone jongen uit Yorkshire en dat wil ik zo hou den". Vorig jaar stapte hij uit de anonimiteit door op de wereldkam pioenschappen in Rome tweede te worden op de 800 meter. Zijn baas bood hem meteen een jaar betaald verlof aan, maar Elliot weigerde. „Ik kan moeilijk acht uur per dag gaan trainen en de hele dag voor de televisie hangen, dat zie ik ook niet zitten. Ik werk nu halve dagen en dat is een ideale oplossing". Zoals zoveel Britse atleten speel de Peter Elliott aanvankelijk voet bal. „Maar ik baalde verschrikke lijk als het weer eens was afgelast. Onze trainer liet ons een keer aan een crossloop meedoen en dat vond ik hartstikke geinig. Weer of geen weer, je kan altijd hardlopen. Op mijn twaalfde heb ik voor atle tiek gekozen". Zijn sterke mentaliteit hielp hem al snel naar de top in het land met zijn rijke traditie op de middenlan ge afstand. „In Engeland moet je als junior al heel hard lopen om iets te bereiken, want de concurrentie is moordend. Het peil bij de jeugd ligt hoog en dat komt omdat de ba sis zo breed is". Uitstraling Of dat de verdienste i de te maken. In het rijtje ploegen dat Britse atletiekbond vraagt Elliott de strijd heeft gestaakt is Bax 2 zich af. „Ik geloof niet dat er in En- voorlopig de laatste. geland zoiets bestaat als het ge- Gevoetbald werd er ook nog. heim van het middenlange afstand- Van der Geest verloor verrassend lopen. Er wordt gewoon geprofi- met 4-5 van THB Girls. Na een 2-5 teerd van de uitstraling die mensen achterstand kwam de ploeg uit als Sebastian Coe en Steve Ovett Roelofarendsveen in de slotfase op de jeugd hebben gehad. Daar- nog goed terug. Ria Grimbergen ddör zijn een heleboel jongeren aan (3), José Kortekaas en Anita van atletiek gaan doen. Ik ben ook ie- Eeuwijk maakten de doelpunten mand die zich door Coe en Ovett voor THB Girls. Voor Van der heeft laten inspireren". Geest scoorden Jolanda van der Peter Elliott maakte in 1983 voor Vlugt (2x), Mary van den Heiligen- het eerst naam als 800 meterloper berg en Bettina Vrolijk. FC Lisse, met een vierde plaats op de wereld- voorlopig de onbetwiste koploper, kampioenschappen in Helsinki, maakte korte metten met Kraan Een jaar later hield een blessure Saloon (4-0). De doelpunten kwa- hem in Los Angeles uit de olympi- men op naam van Astrid van Groe- sche Finale. De EK in Stuttgart liep ningen (2), Ellen van der Zwan en Marion Koppenol. Randstad Sport-McDonald's ein digde in 8-0. Hennie Steensma was met vier doelpunten topscorer. Lia Piket (2), Debbie de Jong en een speelster van McDonald's (die haar eigen keepster passeerde) waren -.verantwoordelijk voor de overige treffers. Bax-Kraan Saloon 2 ten slotte kende een eindstand van 14- 0. De stand: FC Lisse 3-6, Bax 1-2, FC Lisse 2 1-2, Randstad Sport 2-2, Van der Geest 2-2, THB Girls 2-2, Kraan Saloon 1-0, McDonald's 2-0, Kraan Saloon 2 2-0. LOTTO 38 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 7 win naars, die elk bruto 42.857,10 ontvangen. Derde prijs: 143 winnaars, die elk bruto 1404,70 ontvan gen. Vierde prijs: 4900 deelnemers, die elk ontvangen. elk 5,00 onl hij mis doordat de keuzeheren de atletiekbond zijn inspirator Seb Coe het voordeel van de twijfel gunden. Elliott: „Daar kan ik me nog kwaad om maken. Ik liep sterk en Coe was ziek, hij worstelde met een virus. Toch moest ik thuisblij ven omdat ze een legende niet voor het hoofd wilden stoten". Maar de onderhouds-timmer- man van de Rotherham Steel Com pany weigerde een rel te schoppen toen hij werd gepasseerd voor de Europese titelstrijd. „Zo ben ik niet. Ik zet niet zo gauw een grote mond op, ook al voel ik me vrese lijk genomen. Wat ik te zeggen heb, laat ik liever op de baan zien". Wat hij na 'Stuttgart' dan ook deed, want in Rome werd hij vorig jaar nummer twee van de wereld op de 800 meter en op de Britse olympische selectiewedstrijden heerste hij onlangs op de 1500 me ter. Dat leverde hem een dubbel startbewijs voor Seoul en „onein dig veel voldoening" op. Betrekkelijk Hoewel hij bloedfanatiek is en in elke race tot het uiterste gaat, is at letiek niet zaligmakend voor El liott. „Ik besef heel goed dat er meer tussen hemel en aarde is dan hardlopen. Het is maar sport en dus betrekkelijk. Ik vind het zalig om hard te lopen, maar het moet wel lollig blijven. Dat ik er elke keer weer invlieg, is mijn aard. Ik kan niet rustig aan doen. Als ik loop wil ik winnen, waar en van wie dan ook. De persoonlijke records van Steve Cram en Said Aouita op de 1500 meter zijn een stuk beter dan die van mij, dat scheelt vier se conden. Toch zoek ik de aanval als ik tegen hen loop. Dat vinden som mige mensen dom, die noemen mij een muilezel die de grote jongens naar de finish draagt. Maar ik be schouw de aanval als het beste wa pen. Ik val mijn tegenstanders net zo lang aan tot ze onder de druk be zwijken". Of het nu om een olympische Fi nale in Seoul gaat of een invitatie wedstrijdje ergens in de provincie. Peter Elliott zal zich altijd strijdlus tig opstellen. „Dat ben ik verplicht tegenover de mensen die komen kijken fn tegenover de wedstrijd- organisatoren. Ik erger me dood aan atleten die alleen maar achter het grote geld aanjagen. Neem Bil ly Konchellah (de wereldkampioen op de 800 meter, red.), die is na Ro me als een gek overal wedstrijden gaan lopen waar wat te verdienen viel. Hij dacht alleen aan de zak met centen die bij de Finish op hem lag te wachten. Met het verloop van de wedstrijden bemoeide hij zich niet eens. Hij maakte zijn wereldti tel belachelijk. Zoiets zou ik dus nooit doen, ik maak mijn startgeld altijd waar". Kapsones zijn Peter Elliott vreemd, daar kan de bevolking van Rawmarsh, een plaatsje bij Rother ham (in de buurt van Leicester) over meepraten. „We leven daar in een hele hechte gemeenschap. De mensen leven geweldig met mij mee. Als het goed gaat met me zijn ze opgetogen, als het slecht gaat zijn ze somber. Moet ik die mensen ontlopen als ze een praatje met mij willen maken? Nooit van mijn le- „Ook met de jongens in de fa briek heb ik een nauwe band. Mijn maten hebben er voor gezorgd dat ik altijd wat eerder weg kon om te trainen. Als ik vorig jaar was inge gaan op het aanbod van mijn baas om er een jaar tussenuit te knijpen, had ik dat als een klap in het ge zicht van mijn maten beschouwd. Die hebben al zo vaak een stapje harder voor mij moeten lopen". door Jaap Visser Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.00 en 22.00 Harm Jager (ex-Zian) is de nieuwste aanwinst van De Zijl- /LGB. De 2,27 meter lange water- polokeeper heeft de laatste twee jaar in Tokio gespeeld Het in problemen verkerende Ajax heeft een gastvrouw. De Leidse Marlies Hazebroek zal journalis ten, officials en andere genodig den gaan begeleiden 'Feest mee met VNL' staat er op de uit nodiging van de 40-jarige voet balclub. Vrijdag om 20.00 uur is de receptie Wel moet de afde lingsclub op zoek naar een nieu we voorzitter, omdat John ter Beek er na lange tijd een punt achter zet Ex-AZ voetballer Ri chard van der Meer heeft over schrijving aangevraagd van Roda (Bovenkerk) naar DOSR. Robert Abma deed hetzelfde, maar dan van Oranje Groen naar Leiden. Jan Hogewoning wil Rijnsburgse Boys verruilen voor Randstad Sport. Overigens is de kans dat de spelers inderdaad, na het sluiten van de overschrij vingsperiode, van club mogen veranderen erg gering De voet balvereniging Leidsche Boys is één van de weinige clubs waarbij het eerste elftal zonder shirtre clame speelt Wielrenner Martin Schalkers (Katwijk) blijft ook het volgende seizoen in dienst van Phil Anderson, Johan Capiot en Johan van der Velde (TVM) rijden Amateurrenner Jan Hendrik Lagerweij (Woubrugge) blijft onder contract bij de for matie van Tijs/Impac De Hille- gommer Eric Stroombergen moet naar een andere ploeg uit kijken Het vrouwenvoetbalelf tal van Lugdunum, vorig seizoen nog acterend op het hoogste ni veau, is opgeheven. Buurman UVS profiteerde gretig van het besluit van de 'kikkers' De In ternationale Bloemenmarathon, een etappewedstrijd voor rols toelatleten, gaat van 5 tot en met 12 augustus 1989 voor de achtste maal van start In het kader van de promotie van het voetbal heeft de KNVB besloten om de cup, die het Nederlands elftal bij het Europees kampioenschap in Duitsland heeft gewonnen, ter beschikking te stellen aan de amateurverenigingen. Op maan dag 24 oktober komt de cup naar SVLV in Voorschoten Op vrij dag 14 oktober worden in zwem bad De Thermen in Alphen aan de Rijn de voorronden gehouden van de Europa Cup I (waterpolo). Posillipo (Italië), Ethnikos (Grie kenland), Gent (België) en gast heer AZC/Tarvo spelen om twee plaatsen in de kwartfinale Voor de tweede maal organiseert voet balclub Meerburg een nederlaag- toernooi op kunstgras. Op dins dagavond 11 oktober (20.30 uur) komt RCL op bezoek Als blijk van waardering heeft Mevrouw van Vliet sr. het toegangspad van korfbalclub De Algemene omge doopt in het 'Van Vlietpad' Jan de Knegt, hoofdleider en dage lijks bestuurslid van de gymnas tiekvereniging Jahn, is 40 jaar lid de vereniging. Op zaterdag 8 ok tober is er een receptie om 16.30 uur in de aula van de Prinses Margrietschool aan de Boshui- zerkade te Leiden De Leider- dorpse voetbalclub RCL moet op zoek naar twee nieuwe voorzit ters. Hugo Minderhoud stelt zich na zes jaar niet meer beschik baar. Minderhoud kan zich we gens tijdgebrek niet meer vol doende inzetten voor zijn vereni ging. Joop Oudshoorn, voorzit ter seniorencommissie, heeft eveneens te kennen gegeven dat hij na vele jaren trouwe dienst het bijltje er bij neer wil leggen Het gaat niet goed met het zaal voetbal in de afdeling Leiden. Bij de eerste competitieweek kwamen teams als Verbaan, Kas teel, Querelle, Auto Home, Cha Cha, Sloos Sport, McDonald's, Migor, Leny's Boys en SV Kooi niet opdagen Met het oog op het naderend jubileum zoekt voetbalvereniging UVS foto- en archiefmateriaal. Heeft u iets in huis, bel Fred Beerenfenger (071- 311294) of Hans Neuteboom (071- 216387) Vanavond spelen Lei- denaar Remco Torken (FC Den Haag) en Alphenaar Mario Cap- tein (PSVj, op het terrein van WHC in Wezep, een selectiewed strijd om te komen tot een nieuw Nederlands jeugdelftal onder de 16 jaar. Rob van Dijk (Quick Boys) speelt mee bij een selectie onder de 14 jaar Liefst negen speelsters van het vrouwenelftal van Ter Leede zijn geselecteerd voor de 'Leidse selectie' Voor profwielrenner Aijan Jagt uit Woubrugge zit het seizoen er nog lang niet op. Na de Ronde van Ierland (die morgen begint) heeft Jagt nog de Grote Herfstprijs, de Ronde van Lomdardije en een toernee door de Verenigde Sta ten voor de boeg Vanaf zater dag 16 oktober organiseert de Di rectie Sport en Recreatie een cursus skiën en langlauf. Voor informatie, bel 071-315601 en vra gen naar Elly Wulms of Aad van der Luit AMSTERDAM (GPD) - Het demissionaire kabinet van Ajax kan vanavond in een spoed vergadering rekenen op een welwillend oor van de Tweede Kamer. Bij monde van vice- voorzitter Nico Gianotten kondigde de ledenraad aan dat er in De Meer niet met het mes op tafel vergaderd zal worden. „We gaan eerst maar eens rustig luisteren naar het verhaal van de bestuursleden. Pas daarna zullen we onze conclusies trekken. Hoe die zullen lui den? Geen idee". CUFERSPEL 38 Zes cijfers goed: geen winnaar. Vijf cijfers goed: geen winnaar. Vier cijfers goed: 31 winnaars. Drie cijfers goed: 213 winnaars. Twee cijfers goed' 2268 winnaars. TOTO 38 Eerste prijs: 3 winnaars, die elk bruto 23.293,40 ontvangen. Tweede prijs 129 winnaars, die elk 126,70 ontvangen. Derde prijs: 1602 winnaars, die elk 25,50 ontvangen TOTO GELIJK 38 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs. 1 win naar, die 310,70 ontvangt. Derde prijs: 19 win naars, die elk 81.70 ontvangen. Vierde prijs: 486 winnaars, die elk 5.10 ontvangen. NOOTDORP Eerste koers, 2000 m: 1. Chario Chan (H. van Dijk) 2.55,8 - 1.27,9, 2. Crack Boszorg. Niet ge start Beautyfull Winner, Cor Berg, Brightboy V, Bonheur. Toto: winnend 1,90, plaats 1,00 1,10, koppel 3,60, trio: geen uitbetaling. Tweede koers, 1640 m: 1. Ank Westfrisia (M. Pools) 2.18,9 -1.24,7, 2. Amor Yoly, 3. Carry Bui tenzorg. Toto: winnend 19,60, plaats 2,60 2,90 1,70, koppel 76,90, trio 937,50. Derde koers, 2000 m: 1. Zany Robel (P. Solle- veld) 2.50,0 -1.25,0,2. Baxter Pitt, 3. Alexis Loui se. Niet gestart: Zandra Aldorp en Awilka. Toto: winnend 6,60, plaats 3,20 2,60, koppel 12,20, trio 83,60. Vierde koers, 2000 m: 1. Wilhelmien W (J. Bek- ker) 2.47,4 -1.23,7,2. Alezan, 3. Young Love. To to winnend 3,50, plaats 1,30 1,60 1,70, koppel 14,10, trio 121,80. Vijfde koers, 1640 m: 1 Ciska H (B. Lugies) 2.26.3 -1.23,12. Claes ter LUne. 3. Zittella. Niet gestart: Chery Buiten: winnend 2,10, plaats 35,00. Zesde koers, 1640 m: 1. Attica (J. Oorthuijsen) 2 15,1-1.22,4,2. Alberdina, 3. Zanko Aldorp. Niet gestart Yvette Compaen Toto winnend 3,50, plaats 1,70 2,10 2,70. koppel 6,90, trio 147,90 Zevende koers, 2380 m 1 Yvan S (C. Imming) 3.18.4 - 1.23,4, 2. Zelesl.e Jacky, 3. You Winn Boszorg. Toto: winnend 2,60, plaats 1,80 1,70 2,90, koppel 7,40, trio 97,90. Achtste koers, 1640 m: 1. Bianca Capello (A. Suy- kerbuyk) 2.15,6 - 1.22,7, 2. Zonnebloem, 3. Wolidomes. Tooto: winnend 3,80, plaats 1,40 1,60 2,00, koppel 5,10, trio 78,20. Negende koers, 2380 m: 1. Zo Boy Rose (J. de Wit) 3.16,1 1.22,4, 2 Albatrosnora, 3. Wood cock. Niet gestart: Vareljo B Toto: winnend 15,40, plaats 1,30 1,30 1,20, koppel 18,00, trio 216,80 Tiende koers, 2000 m: 1 Valentijn D (J. de Wit) 2.46.5 - 1.23.3, 2. Ylona D, 3. Zivo V Toto win nend 30,60, plaats 9,20 6,00 3,30, koppel 126,90, trio 1616,70 Elfde koers, 2000 m 1 Zilver Fortuna (J. de Leeuw jr) 2.41,6 -1.20,2, 2. Zimpuls P, 3. Yessie Prinses Toto: winnend 5,20, plaats 2,10 1,60 10,70, koppel 3.40, trio 67,90 Gianotten, acht jaar lid van de le denraad en in dat college sinds twee jaar tweede man achter voor zitter Ton Harmsen, heeft overi gens opmerkelijk weinig begrip voor het terugtrekken van het be stuur. „Dit gaat mij te ver. De reden spreekt me bovendien totaal niet aan. Bedreigingen, daar kan je toch maatregelen tegen nemen? Als je beleid niet voldoende gesteund wordt, kan ik me voorstellen dat je opstapt. Maar weggaan om bedrei gingen, nee". De Amsterdamse burgemeester Ed van Thijn denkt er hetzelfde over: „Met permissie, maar dit is een drogreden. Niemand in deze stad hoeft af te treden omdat hij wordt bedreigd. Het is echt onzin om op grond daarvan op te stap pen. De Amsterdamse politie kan van iedere burger de veiligheid ga randeren". De Stichting F-side heeft inmid dels verontwaardigd laten weten niet verantwoordelijk te zijn voor de bedreigingen aan het adres van. LEIDEN - De vrouwen van Dek ker Squash gaan vanavond in War mond in de eredivisie van start te gen het sterke Victoria uit Rotter dam. De Rotterdamse vrouwen eindigden in de vorige competitie achter landskampioen HSRC op de tweede plaats, Dekker op de vier de. Dekker moet het in de eerste helft van de competitie stellen zon der Esther Lieben. Van de vaste kern zijn Liz Weare, Mary Gillies en Dominique Fleur wel beschikbaar, maar de vaste reserve Nolly Ben- nink is vanwege haar verhuizing naar Apeldoorn niet altijd inzet baar. Om niet in degradatiezorgen te komen moet Dekker teams als Centre Court een Etten Leur, twee debutanten, en HSRC 2 achter zich houden. De mannen van Dekker, Brian Witherden, Smith, Buitendijk en Carel de Bruyn, die debuteren in de eerste divisie, zullen het daarin ook niet gemakkelijk krijgen. De vrouwen van LSRC debuteren eveneens in de eerste divisie. Het team, dat bestaat uit Karin Swiers, Claire Freling, Kity Klaassen en Ja- na van Duyn, is ook op handhaving uit. De mannen (Feri Toth, Nico Heemskerk, Ruud de Maagd en Pe ter Altenburg) moeten uit de vierde divisie proberen te komen. Daarin komt ook Minerva uit, waarvan de teamsamenstelling nog niet be kend is. De vrouwen van Minerva verblijven in de vijfde divisie.. Bij hen zijn Joan Leo en Martine Bier man terug van weggeweest. Van der Plas krijgt te weinig KATWIJK In de landelijke zaal voetbalcompetitie heeft Van der Plas BMW een onverdiende neder laag geleden tegen Ceverbo (3-5). Vooral in de beginfase had de Kat- wijkse ploeg de wedstrijd stevig in handen. Niemand verbaasde zich er dan ook over dat Van der Plas door prachtige doelpunten van Jaap van Duin en Cees Varkevisser op een 2-0 voorsprong kwam. Op slag van rust kon Ceverbo door een goal van nieuwkomer Michel Devi- lee nog net aansluiten: 2-1. In het tweede speelpart werd het laconieke spel van de thuisclub af gestraft. Door balverlies van Marco van der Plas en Varkevisser liep de ploeg van invaller-coach Jan Huij- ser, door treffers van Leo Verhoe ven en Michel Devilee, weg naar een 3-2 voorsprong. Jaap van Duin gaf Van der Plas nog even hoop (3- 3), voordat Hans Koster en Devilee Ceverbo op een gelukkige wijze aan de eindzege hielpen (3-5). De overige uitslagen in de lande lijke competitie: SC Hogenboom - FC Datagold 1- 4 en De Maas - Hermes DVS 4-1. met name, voorzitter Ton Harm sen. Ronald Piloor, voorzitter van de stichting, vermoedt dat er door het bestuur „een vuil spelletje wordt gespeeld". Piloor: „Ze heb ben buitenstaanders gezocht en ge vonden om de Zwarte Piet toe te schuiven. Lekker makkelijk na tuurlijk. Wij hebben toch al een slechte naam. De gemiddelde Ne derlander zal nu wel denken dat het allemaal onze schuld is, terwijl wij er volkomen buiten staan". Onzin Piloor verwacht dat de ledenraad vanavond zal dansen naar het pij pen van het bestuur: „Er zal wel iets gezegd worden over 'zwichten voor terreur' en dat soort onzin. Daarna zal het bestuur door de le denraad wel weer in het zadel ge holpen worden. Ik heb op de F-side niks gehoord van bedreigingen. We hadden alleen wat vreedzame ac ties voor ogen. Grote spandoeken waarop het bestuursbeleid wordt afgekeurd, desnoods een tijdje het veld bezetten of een vliegtuigje met een tekst boven het stadion la ten rondcirkelen. Maar absoluut geen matpartijen. Voorlopig doen we niks. Je zou wat dat betreft van een status quo kunnen spreken". De F-sider ontkent niet dat aan hangers van Ajax tijdens de laatste thuiswedstrijd tegen Roda JC het bestuur op de eretribune probeer den op te zoeken. „Maar dat zou on getwijfeld met een sisser zijn afge lopen. Denk je nou echt dat wij be stuursleden in elkaar zouden slaan? Zo zit de F-side niet in el kaar". Dat ook spelers bedreigd zouden zijn, zoals directeur Arie van Eij- den zondagavond meldde, wordt door de selectie ontkend. Arnold Mühren bijvoorbeeld: „Daar is mij niks van bekend. Wij weten alleen dat bestuursleden bedreigd zijn. Verder hebben we niks gemerkt. Ja, dat de supporters ontevreden zijn, weten we natuurlijk, maar dat zijn ze al een half jaar. Ze zingen niet voor niks iedere week weer dat Johan Cruijff terug moet komen". Belazerd Volgens Gianotten, overvallen door de actie van het bestuur, staat Er gebeurt meer in de Meer: de politie houdt een oogje Ajax er 'belazerd' voor: „Hoe we uit dit dal moeten komen, staat me nu nog niet duidelijk voor de geest. We zijn compleet verrast door de actie van het bestuur. De ledenraad heeft dus ook nog geen eventuele kandidaten voor een bestuursfunc tie op het oog. Het is overigens niet uitgesloten dat een aantal be stuursleden gewoon terugkeert". In de structuur van Ajax neemt de ledenraad een machtige positie in. Het 27 man tellende college, waarvan de bestuursleden Harm sen, Bakker en Neefjes deel uitma ken, kiest en controleert onder meer het bestuur en stelt de begro ting vast. Begin januari kwam de ledenraad in het nieuws toen het bestuur de afmars van Johan Cruijff ter discussie stelde. Nadat de ledenraad zijn steun aan het be stuursbeleid had uitgesproken, was er voor Cruijff bij Ajax geen weg terug meer. Het bestuursbeleid wordt vol gens Gianotten kritisch gevolgd „Wij plaatsen regelmatig vraagte kens bij het dagelijks beleid. Tot nu toe hebben we geen aanleiding gezien het beleid af te keuren. Op 1 september bijvoorbeeld hebben we nog ons vertrouwen uitgespro ken in het bestuur. Ja, sindsdien is er veel gebeurd, maar daarin heb ben we geen aanleiding gezien om het bestuur op het matje te roepen. Het wordt wel eens vergeten, maar het is nooit zo geweest dat de orga nisatie bij Ajax sportieve prestaties in de weg heeft gestaan". John van 't Schip pleitte er giste ren voor dat Ajax met full time-be- stuurders zou gaan werken. „Want als topclub moet je ook een profes sionele structuur hebben", meen de de voormalige aanvoerder. „Nu hebben mensen alleen na hun werk een paar uurtjes tijd voor Ajax". Foutieve stand LEIDEN In de krant van giste ren stond op de pagina scorebord een foutieve uitslag en verkeerde stand vermeld van de KNVB-vier- deklasse (zaterdag). De uitslag van de wedstrijd Kagia-Voorschoten was niet 3-0, maar 0-3. De stand is daardoor als volgt: Voorschoten 4-8 Ter Leede 4-4 Oegstgeest 4-7 Jodan B 4-4 Rohda 4-5 CVC R 4-3 Devjo 3-4 Nootdorp 4-2 Sleutels 4-4 Koudekerk 4-1 Kagia 4-4 Zwammerdam 3-0 Toppaard komt niets tekort DEN HAAG (ANP) Het top paard Action Skoatter komt niets te kort. Met spoed is gisteren een lading voedsel van Heerenveen naar Munchen vervoerd. Het paard won zondag 165.000 gulden in de draverij om de Münchener Bokaal. Die zege maakte zoveel indruk op de baandirectie, dat de 'Vliegende Friezin' meteen voor een wedstrijd van komende zondag werd gecon tracteerd. Vandaar het vertrouwde voedsel uit Nederland. Met Yzeren Hein komt de merrie dan in actie tegen toppaarden uit verschillende landen. Het prijzengeld is ongeveer 230.000 gulden, waarvan de helft voor de winnaar. Skoatter doet daardoor niet mee aan het Kam pioenschap der VijQarigen op Duindigt. De deelneming aan het Europees Kampioenschap is daar door onzeker geworden. Uitstel RB-Lugdunum LEIDEN In tegenstelling tot een eerder bericht gaat de voetbalwed strijd Rijnsburgse Boys- Lugdunum vanavond niet door. De wedstrijd in het kader van het Zil veren Molen-toernooi is op verzoek van de Rijnsburgers naar volgende week dinsdag verplaatst. DINSDAG 20 00-21 00 TV 5 Sportsmagazine 22 10-23 08 SKY: The German Masters Golf. 2245-23.45 Super Motor Cycling Events. 23 10-00.10 SKY NFL American Foot ball 23.52-00.07 Ned 1 Man en Paard ver slag van het 12e Interpolis Schaaktoer nooi in Tilburg.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23