'.VI Oranje-wielrenners haken af Verschoor rekent op veel maar krijgt niets in CM Dokter Hermans: Dopinggebruikers voor leven schorsen Sanders boos op jury Brons gaat aan neus surfer voorbij Sovjets verder lloMAMiC kanttekeningen Kloppenburg zaait onrust bij Hongaren Oostduitse veteraan Ludwig is peloton te slim af DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 SPORT PAGINA 19 PUSAN (ANP) - Wind, normaal een hemels geschenk voor Nederlandse zeilers in den vreemde, heeft plankzeiler Bart Verschoor vandaag van het olympisch erepodium gebla zen. In de zevende en laatste race van de regatta bij Pusan moest de 65 kilo zware Ver schoor door de tot kracht zes aanwakkerende wind teveel toegeven op de hard-weerspe- cialisten onder de vijf kanshebbers op het zilver en brons. De Antilliaan Jan Boersma greep het maximale profijt Uit de sterke wind en reikte tot de tweede plaats achter kam pioen Kendall; zilver, de eerste medaille uit de 36-jarige Olympische geschiedenis van de Nederlandse Antillen. DEN HAAG (GPD) De spierver- sterkende stof stanozolol, die is ge constateerd in de urinestaal van Ben Johnson, is een bij de doping- deskundigen bekend middel dat in veel takken van sport wordt ge bruikt. Het leidt tot een extreme ontwikkeling van de spieren en stelt de sporter in staat zijn lichaam zwaarder te belasten dan normaal. Ook kan door gebruik van stanozo lol het herstel ten tijde van zware inspanningen worden bevorderd. Het is onder de naam stromba ver krijgbaar bij drie Europese firma's en één bedrijf in de Verenigde Sta ten. "Stanozolol is een variant op testosteron", zegt inspanningsfy sioloog Harm Kuipers, een deskun dige op het gebied van doping. "Het wordt vooral gebruikt door krachtsporters. Het kan worden toegediend zonder dat dat aan het licht komt bij een controle". "Het is niet zo dat zo'n middel wordt ingespoten vlak voordat een topprestatie moet worden gele verd. Het is veel meer een kwestie van timing. Vermoedelijk is men in het verleden altijd heel zorgvuldig met het toedienen geweest. Maar wellicht ging er dit keer iets mis. Het is mogelijk dat men niet zorg vuldig is geweest". "Het zou namelijk zo kunnen zijn", zegt de oud-wereldkampioen schaatsen, "dat bij het toedienen van die stof, een olie-achtige sub stantie, een klein beetje aan de bui tenkant van de injectienaald is blij ven zitten. Toen het werd ingespo ten, is er mischien een minieme hoeveelheid onder het vet terecht gekomen in plaats van in het bloed. Mogelijk raakte Johnson daarna vet kwijt, waardoor de stof later alsnog in het bloed is gekomen". Bijverschijnselen van het ge bruik van stanozolol zijn volgens Kuipers overmatig transpireren en extreme haargroei op met name de borst. Bovendien is gebleken dat de sportman die onder invloed van stanozolol verkeert zich vaak agressief gedraagt. "Maar voor wat betreft de ver grote kans op kanker en groei stoornissen valt het wel mee, al thans wanneer het in minieme hoe veelheden wordt toegediend". De Belgische professor Debackere, een autoriteit op het gebied van do pingonderzoek, verbaasde zich er over dat de stof in de urinestaal werd aangetroffen. "Want het is bijzonder moeilijk op te sporen". Henk Kraaijenhof, de persoonlij ke trainer van Nellie Cooman, zegt "dat dit middel overal verkrijgbaar is. Dat is algemeen bekend. Er is in SEOUL (ANP) Annemarie San- ders-Keijzer keek niet eens meer naar het scorebord toen haar jury- cijfers voor de even tevoren gere den Grand Prix Special dressuur bekend werden. Toen de 30-jarige Zaanse hoorde, dat ze niet meer dan 1267 punten had gekregen kon ze zich toch niet inhouden. „Ze wil len zeker, dat ik ophoepel", zei de amazone uit de grond van haar hart. „Na al die jaren hebben ze ge noeg van ons." Met het schamele totaal werd Annemarie Sanders met de volgens de jury aan pen sioen toezijnde, 20-jarige Amon, negentiende en laatste. Nationaal kampioene Ellen Bontje deed het met Petit Prince iets beter, maar niet veel: vijftiende met 1297 pun ten. De marge met de top was heel groot. De pas 21-jarige Westduitse Nicole Uphoff verzamelde met Rembrandt 1521 punten, ruim meer dan de Franse Europese kam pioene Margitt Otto-Crepin met Corlandus (1462). de loop der tijd een groot aantal at leten positief bevonden na gebruik van dit middel. Onlangs heeft een onderzoek aangetoond dat stano zolol de atleet daadwerkelijk ster ker maakt". Kraaijenhof meent dat de stof in het drinkwater kan wor den gedaan, zonder dat een atleet of atlete dat merkt. "Wie kwaad wil, die kan er iets mee uithalen, al denk ik niet dat sporters zoiets zul len doen. Maar mensen die willen saboteren, zouden inderdaad van dat spul in het drinkwater van Nel lie kunnen doen". Dokter Hermans, die de Neder landse ploeg in Seoul medisch be geleidt, pleit voor strengere sanc ties dan de twee jaar schorsing die Johnson nu opgelegd heeft gekre gen. "Sporters die positief worden bevonden zouden eigenlijk voor het leven moeten worden ge schorst", aldus de orthopedisch chirurg. "Alleen op die manier kunnen we de sport weer zuiver krijgen. Ik weet niet naar wie in dit geval de beschuldigende vinger moet worden uitgestoken. Is het de schuld van de dokter, van de mas seur, van zijn persoonlijk begelei der, of misschien van de sporter zelf? Wat ik wel zeker weet is dat er streng moet worden opgetreden. Het is best mogelijk dat men een aantal maanden geleden al is ge stopt met het toedienen. Misschien is men voorbij gegaan aan het feit de ene atleet die stof sneller af scheidt dan de andere". Het Westduitse kamp kreeg in Nicole Uphoff een sterke opvolger van de niet meer voor het individu ele nummer gekwalificeerde vori ge Olympische kampioen Reiner Klimke. Op 23 mei van het vorig jaar reed de amazone uit Duisburg in Lausanne haar eerste Grand Prix met de 11-jarige Westfaler Rembrandt, die alleen in de draf een zwak onderdeel heeft, maar dat ruimschoots met andere pluspun ten goedmaakt. PUSAN (AFP) - Het elftal van de Sovjetunie heeft zich logischerwijs gekwalificeerd voor de finale van het Olympisch voetbaltoernooi. Italië kon geen echte weerstand meer bieden toen voor de tweede keer binnen twee etmalen een evenwichtige partij verlengd moest worden: 3-2. (GPD) - Seoul 1988. 's Avonds laat, als ik thuiskom en 's och tends vroeg kijk ik ernaar. Op andere uren laat het vele dage lijkse werk dat niet toe. De media en onze twee speciale afgezanten secretaris-generaal Hans de Boer en de project manager van sportzaken Loek Jorritsma - houden mij voortref felijk op de hoogte. Toch, als ik al die prachtige beelden van enerverende wed strijden op topniveau zie, kan ik een licht gevoel van spijt niet on derdrukken. Wat had ik er graag zelf bij willen zijn! Maar dat kon niet. De volksge zondheidsdossiers en een belang rijk Kamerdebat over het rap port van de Commissie-Dekker staan mijn aanwezig in Seoul in de weg. Wat het zwaarst is, moet ook het zwaarst wegen. Jammer. Spijt. Niet dat ik ernaar snak om mij daar in Korea als staatssecreta ris te laten fêteren. Voor de feest jes en de recepties ga ik niet, al behoren ook die tot de representa tieve verplichtingen. Maar als je al die voortreffelij ke prestaties van de Nederlandse deelnemers - vooral deelneem sters ziet, dan had ik daar bij willen zijn. Om hen. Als suppor ter. Onze Nederlandse atleten we ten dat ik de sport een warm hart toedraag. Dat ik. grote bewondering heb voor hun inzet, doorzettingsver mogen en prestaties. Dat geldt voor alle 193 sporters daar in Seoul. Dat geldt ook voor SEOUL (ANP) - Alleen de sterk- sten, de moedigsten en de gelukki gen kunnen iets afdwingen in de loterij van het Olympische weg- kampioenschap. Tot dat groepje behoorden vandaag geen Neder landse wieleramateurs. Olympische kampioen Olaf Lud wig en zijn vluchtmakker Bemd Gröne hadden de mooiste medail les al zeker in de zak op het mo ment dat Michel Zanoli als vijftien de en eerste Nederlander in het pe loton op ruim, een halve minuut de laatste eindstreep van de Olympi sche wielerwedstrijden passeerde. Olaf Ludwig, die Steven Rooks en Adri van der Poel, Teun van Vliet, Erik Breukink en Jean-Paul van Poppel nog als renner heeft zien komen, is sterk en slim en vooral veel meer ervaren dan de Westduitse top-amateurs met wie Hennie Kuiper zijn nieuwe prof- ploeg wil bouwen. De tegenvaller kwam hard aan bij de Nederlandse amateurs, die de laatste twee jaar bij de belang rijkste wedstrijden slechts hebben gefigureerd. Ook bij de scheidende coach André Boskamp, die meer had verwacht van zijn uiteenval lende selectie. "Ik kan mannen als Cordes, Harmeling, Jagt en De Vries, die na de wereldkampioen schappen van Colorado Springs gemakkelijk hadden kunnen over stappen naar de profs, alleen maar een compliment maken voor het feit dat zij er nog twee jaar als ama teur aan hebben willen vastkno pen. Daar is moed voor nodig. Maar ik had in dit kampioenschap toch iets meer verwacht. Je moet in zo'n wedstrijd risico's nemen, vooral omdat je met drie man niet als ploeg kunt rijden. Tom Cordes heeft het gedaan. Zijn actie had de goede kunnen zijn. Het is niet zo door drs. Dick Dees de gehele équipe die een bewon derenswaardige saamhorigheid toont. Topsport heeft een belang rijke maatschappelijk betekenis. Miljoenen mensen genieten van de competities, topsportpres taties hebben positieve effecten voor de sportbeoefening in het al gemeen, de bijdrage aan Hol land-promotion is beslist niet te verwaarlozen en de topsport heeft ook een belangrijke econo mische waarde gekregen. Om die redenen geef ik een prioriteit aan het topsportbeleid - aan een betere sporttechnische, medische en maatschappelijke begeleiding van topsporters. 1988 is een succesjaar voor de Nederlandse sport. Als staatssecretaris wil ik niet alleen via mijn beleid, maar ook door veel persoonlijke belangstel ling een steun zijn voor allen die hun beste krachten geven. Mijn aansporingen ter plekke in Seoul zouden hoogstens een kleine duit in het zakje hebben gedaan. Eén stem meer in het koor van 'aanvallen' Nu gaan mijn beste wensen naar de Nederlandse atleten uit vanaf de schrijftafel. Als suppor ter op afstand. uitgepakt, maar dat is de gok die genomen moet worden." Cordes verzuchtte het oprecht geprobeerd te hebben. "Op het mo ment dat Ampler met nog een paar man een gat maakt, moet je er ach teraan. Ik stond er op dat moment alleen voor. Toen ik echter aan klampte, sprongen er meteen weer anderen weg en zelf sta je even stil. Een gemiste kans. Jammer, want ik reed echt niet slecht." Zanoli deelde de mening niet dat Cordes alleen stond bij zijn jacht op het groepje met Ampler. "Ik zat in zijn wiel en het leek mij het ver standigst hem te laten gaan, ster ker bewust een gaatje te laten val len. Komt hij alleen aan, dan is hij een mogelijke winnaar, haalt hij het niet dan heb ik nog wat reser- Die reserves heeft Zanoli niet te gelde kunnen maken. Hij legde uit: "Op het einde kon niemand meer gas geven uit de grote groep. Dan mis je toch wel een man als Gerrit de Vries, die in een dergelijke situ atie altijd wat meer te bieden heeft dan bijna alle andere renners." Rob Harmeling vond dat er zeker aandacht besteed is aan de gevaar lijkste tegenstanders "Wij begre pen onmiddellijk dat het een heel andere wedstrijd zou worden dan bij de dames. Ampler en Ludwig hebben in het begin van de wed strijd voorin gereden. Die twee hebben wij werkelijk geen mo ment uit het oog verloren, tot zij zich lieten afzakken. Wij waren echt bij de les. De aanval die de wedstrijd bepaalde is door Tom Cordes opgevangen. Je kunt er dan niet met je hele groepje van drie in vliegen, je moet wat overhouden. Achteraf kun je zeggen dat dat dan niet zo attent is geweest, maar met drie man kun je niet een heel veld controleren." De Amerikaan Gebhardt bleef Ver schoor op de slotdag ook voor, waar hij twee plaatsen had moeten toegeven. De Nederlander kwam daardoor op de beroerdste positie die een Olympisch toernooi kent: de vierde. De 23-jarige Verschoor, die zijn laatste race als surfer af werkte, kwam zwaar aangeslagen van het vuile water van de Suyong- baai. Hij moest in een van de Ne derlandse materiaalcontainers worden getroost door zijn zuster Barbara. Dik anderhalf uur later was Verschoor weer enigszins aan spreekbaar. De teleurstelling was echter met geen mogelijkheid van zijn gezicht te krijgen. Zijn lip bleef trillen. Verschoor had op veel gerekend, maandags zelfs op goud gegokt, maar hij bleef met lege handen ach ter. Voor de laatste race in Pusan, waarin hij van de vijf concurrenten voor het resterende eremetaal als de man met de minste papieren vertrok, toonde Verschoor zijn mentaliteit. „Ik heb de spanning verdreven door me goed voor te be reiden en vooral te denken aan het plezier dat het zeilen me geeft. Ik houd van deze sport. Enjoy it, zeg gen de Amerikanen. Dan gaat het allemaal veel gemakkelijker." Ver schoor raakte door die instelling ook niet in paniek toen het veran derende weer de aan de kant geble ven coach Van der Aat tot hoogste nervositeit bracht. De wind, voorspeld voor kracht drie, verdubbelde in vermogen toen de wolken van het Zuidko- reaanse vasteland naar de zeestraat trokken. De opgehouden startpro cedure werd een volgende nekslag voor Verschoor, die in middenweer het best uit de voeten komt. De startboei kon niet op de plaats wor den gelegd, waardoor de planken bijna een uur te laat vertrokken. Voor Boersma, de held van Cura cao, kwam die vertraging als een geschenk, de lichtgewichten Nagy en Wirz bekeken de ontwikkeling met veel zorg. Verschoor bleef rustig, maar wist zich voor het zilver sowieso al ge klopt door Boersma. De in Gronin gen geboren Antilliaan werd in de slotrace tweede en mag woensdag het zilver ophalen. Verschoor wist dat de Amerikaan Mike Gebhardt de te kloppen man was voor brons, het metaal dat de Nederlander op dat moment net zo lief was als goud of zilver. Het werd blik. Verschoor kwam als twaalfde bij de boventon, Gebhardt was daar vierde. De Ne derlander kwam wel naar voren, gaf de moed geen moment op maar kwam vrijwel gelijk (4/5) binnen met de Amerikaan. Het brons van Mike Gebhardt gaf Verschoor en zijn coach Van der Aat een bitter smaakje. „Ik vind dat Bart zijn medaille ontno men is", was de sterke stelling van Van der Aat, die een jury- beslis sing op de derde dag in het voor deel van Gebhardt dagelijks bleef aankaarten. De Amerikaan werd in die wedstrijd elfde, maar vroeg we gens een klemmend zwaard, dat hij overigens zelf met tape nog dikker had gemaakt, een YMP aan. Dat is een enkele jaren geleden ingevoer de gemiddelde score als vergoe ding voor een buiten eigen schuld geleden technisch nadeel. Het Nederlandse kamp betwistte het jury-besluit. Gebhardt was bij de eerste bovenboei, na een traject met het zwaard uit, als zeventiende doorgekomen en was toen nog zes plaatsen geklommen, dat was in weerwil van zijn nadeel-story. Bo vendien had hij voor de race zijn materiaal in orde bevonden en daarvoor de handtekening gezet. Alle ploegen protesteerden, maar de jury die voltallig naar de slipway ging bleef bij de beslissing die Ver schoor enkele dagen later het brons zou kosten. SEOUL (ANP) - Mirjam Kloppen burg heeft vandaag ongerustheid gezaaid in het Hongaarse kamp. De Nederlandse speelster, die m het enkelspel geen kans maakt op het bereiken van de laatste zestien, bracht Csilla Batorfi de eerste ne derlaag toe. In een partij, die niet minder dan 'e'en uur en zeven mi nuten in. beslag nam, versloeg Kloppenburg de Hongaarse met 17-21. 21-16, 21-19, 19-21, 21-17. De desillusie is duidelijk van het gezicht van Tom Cordes af te lezen. De Nederlandse wielrenners kwamen vanochtend niet in het stuk voor. (foto ANP) 100 METER Goud: Carl Lewis (Vst) Zilver: Unford Christie (GBr) Brons: Calvin Smith (Vst) Mannen KWARTFINALES Sovjetunie- Brazilië 110-105 (53-58), Joegoslavië - Canada 97-73 (40-26), Australië Spanje 77-74 Om de negende plaats: Centraal Afrikaanse Republiek - Egypte 63-57, China Zuidkorea 90- 93 (48-47). Vrouwen HALVE FINALES Joegoslavië - Australië 57-56 (32-30), Verenigde Staten - Sovjetunie 102-88 (50-39). Finale: Vere nigde Staten Joegoslavië KWARTFINALES Ucht-vfieggewictrt (tot 48 kg): Carbajal (VSt) w.o.p. (5-0) van Olson (Can), Isaszegi (Hon) w.o.p. (3-2) van Sasakul (Thai). Serantes (Phi) r.s.c. derde ronde M'Jirth (Mar), Hristov (Hon) w.o.p. (5-0) van Makhoetov (Sov). VHeggewicht (tot 51 kilogram): Gonzalez (Mex) wint van Kotey (Gha) walkover. Tews (ODI) w.o.p. (5-0) van Abed (Alg), Skriabin (Sov) w.o.p. (3-2) van Deleon (D. Rep). Kim (Zko) w.o.p. (4-1) van Todorov (Bul). Lichtgewicht (tot 60 kg): Cramne (Zwe) w.o.p (4-1) van Kane (GBr), Enkhbat (Mon) w.o.p. (5-0) van Marjouane (Mar), Ellis (VSt) w.o.p. (3-2) van Tchuprenski (Bul). ZOlow (OOR) w.o.p. (5-0) van Hegazy (Egy). Mkldengewicht (tot 75 kg): Sande (Ken) w.o.p. (5-0) van Wanyama (Oeg), Maske (DDR) w.o.p. (5-0) van Mastrodonato (Ita). Syed (Pak) w.o.p. (3-2) van Fuzesy (Hon), Marcus (Can) w.o.p. (5- 0) van Ottke (Wdl). GEWICHTHEFFEN HOCKEY 100 KILOGRAM Goud: Pavel Koeznetsov (Sov) 425 kilogram. Zilver: Andor Szanyi (hon) 407,5 kg. Brons: Nicu Vad (Roe) 402.5 kg. Mannen GROEP A Verenigde Staten - Zweden 11-27 (6-11), Joego- kije - DDR 21-24 (9-11), Japan - Zuidkorea 24-33 (11-18). Vrouwen Halve finale: Joegoslavië Sovjetunie 15-18 (8- 9). Zuidkorea Noorwegen 23-20 (10-9). Om de vijfde plaats: Ivoorkust - Tsjechoslowakije 12-34 (5-16), Verenigde Staten China 22-31 (12-13). Zilver: Janusz Pawlowski (Pol) Brons: Bruno Carabetta (Fra) en Yosuke Yama- moto (Jap) Vrouwen 56 KILIGRAM Goud: Williams (Aus) Zilver: Liu (Chi) Brons: Arnaud (Fra) en Philips (WDI). Mannen K1 1000 meter. Geplaatst voor halve finales: Bar ton (Vst), Bankovski (Sov), Boccara (Fra), Csipes (Hon), Ivarsen (Noo), Davies (Aus), Olsson (Zwe), Wohllebe (DDR), Szabo (Tsj). K2 1000 meter, Geplaatst; Italië, Sovjetunie. Fin land. Nieuwzeeland, Verenigde Staten, Frankrijk. DDR, Australië, Honganje. SCHOONSPRINGEN VOETBAL TOREN Goud: Greg Louganis (Vst) Zilver: Ni Xiong (Chi) Brons: Jesus Mena (Mex) TAFELTENNIS Vriesekoop (Ned) 4-8 Perkucin (Jsl) 4-2 Gergelstjeva (SU) 4-8 De Rimasa (Arg) 4-2 Safarova (Tsj) 4-4 Meshref (Egy) 4-0 GROEP H Nemes (Wdl) 4-6 Kloppenburg 4-4 Batorfi (Hon) 4-6 Diaz (Chi) 4-2 Hong (Zko) 4-6 Akanmu (Nig) 4-0 Australië. DDR, Sovjetunie, Zweden. C1 1000 meter, Geplaatst: Schmidt (DDR), Ja- mieson (Gbr), Boukhalov (Bul), Klemetiev (Sov), Cain (Can), Macarencu (Roe). DUBBEL GROEP B Jiao/Chen (Chi) Hrachova/Kasalova (Tsj) Hoshimo/lshida (Jap) Vriesekoop/Kloppenburg Bhusan/Gee (Vst) Vrouwen HALVE FINALES Groot-Brittanniè-r -Australië2-3(1-1)2 Tooth0-1 (s.c.). 15.Lejeu- ne 1-1 (s.c.), 49. Patmore 1-2, 56. Patmore 1-3, 62. Bolhuis 2-3. Scheidsrechters: Asselman (Bel) en Hernandez (Spa); toeschouwers: 6000. Om de vijfde plaats: Westduitsland - Verenigde Staten 2-1 (0-1), Canada Argentinië 3-1 n.v. (1- 1,1-0). Lau/Leong (Mal) Tsjechoslowakije, DDR, Polen. Honganje. Vrouwen K4 500 meter, Geplaatst: DDR, Sovjetunie, Zwe den, Hongarije, Bulgarije. Denemarken. KWARTFINALES Japan - Zuidkorea 3-1, Verenigde Staten Puer- torico 7-2. KUNSTZWEMMEN Tussenstand 1. Ruiz-Conforto (VSt) 98,400 punten, 2. Waldo (Can) 98,200. 3. Kotani (Jap) 97.000. PAARDESPORT Mannen 65 KILOGRAM Goud: Kyung-Keun Lee (Zko) DRESSUUR INDIV. Goud: Nicole Uphoff (WDI) Zilver: Margit Otto-Crepm (Fra) Brons: Christine Stückelberger (Zwi) 15. Bontje (Ned) Petit Prince, 20. Annemarie Sanders (Ned) Amon. Vrouwen ENKEL KWARTFINALES Graf (WDI) - Savtsjenko (Sov) 6-2, 4-6, 6-3, Ma- nuela Maieeva (Bul) - Reggi (Ita) 6-3,6-4, Shnver (VSt) - Garrison (VSt) 6-3, 6-2, Sabatini (Arg) - Zvereva (Sov) 6*4, 6-3. Mannen DUBBEL KWARTFINALES Edberg/Jarryd (Zwe) Cahill/Fitzgerald (Aus) 6-3, 6-4, 6-3, Flach/Seguso Christensen/Tauson (Den) 6-4,7-5,6-2, Emilio SanchezyCasal (Spa) - Zivojinovic/lvanisevic (Joe) 6-1, 7-6, Mecir/Srej- ber (Tsj) Forget/Leconte (Fra) 3-6,4-6,7-5,6-3, 9-7. Mannen GROEP A Brazilië - Sovjetunie 3-2 (12-15 9-15 15-8 15-11 15-6), Zweden - Bulgarije 3-0 (15-11,15-12,15- 8). Vrouwen HALVE FINALE: Peru - Japan 3-2 (15-9,15-6. 6- 15, 10-15. 15-13). Om de vijfde plaats: DDR - Verenigde Staten 3-1 (15-13, 15-11, 10-15, 15-8). Zuidkorea - Brazilië 2-3 (6-15, 17-15. 15-8, 4-15, 15-17). GROEP A Frankrijk - Italië 8-14 (3-3,2-3,1-3,2-5), Australië - Zuidkorea 13-2 (3-0,2-0, 3-1,5-1), Sovjetunie - Westduitsland 8-9 (4-2. 0-3,1-4. 3-0). GROEP B Gnekenland - Spanje 9-12 (1-3, 3-3, 4-2. 1-4), Verenigde Staten - Hongarije 10-9 (2-1,1-2,2-3, 5-3), China Joegoslavië 7-17 (1-5,3-1,2-6,1-5). Halve finales: Joegoslavië - Sovjetunie, Verenig de Staten - Westduitsland. WEGWEDSTRIJD Goud: Olaf Ludwig (DDR) Zilver: Bernd Gröne (Wdl) Brons Christian Henn (DDR) 15. Zanoli (Ned), 38. Harmeling (Ned), 42. Cordes (Ned). FINJOLLEN Goud: Jose-Luis Doreste (Spa) Zilver: Peter Holmberg (Maagdeneilanden) Brons: John Cutler (Nzl) TORNADO Goud: Jean Ie Deroff/Nicolas Henard (Fra) Zilver Christopher Timms/Rex Sellers (Nzl) Brons: Lars Grael/Clinio Freitas (Bra) 9. Van Bladel/Van Bladel. SOLING Goud: Jochen Schümann/Thomas Flach/Bemd Jêkel (DDR) Zilver: John Kostecki/William Baylis/Robert Bil- lingham (VSt) Brons: Jesper Bank/Jan Mathiasen/Steen Secher (Den) FLYING DUTCHMAN Goud: Jörgen Bojsen-Móller/Claas Grönborg (Den) Zilver: Ole-Petler Pollen/Enk Björkum (Noo) Brons: Frank McLauglin/John Mtllen (Can) 15. Koning/Schelling (Ned) STAR Goud: Michael Mclntyre/Philip Bryn Vaile (GBr) Zilver: Mark Reynolds/Hal Haenel (VSt) Brons' Torben Grael/Nelson Falcao (Bra) 9. Bakker/Vandenberg (Ned). PLANK 7e race: 1. Wallner (Oos), 2. Boersma (NAt), 5. Verschoor (Ned). Goud: Bruce Kendall (Nzl) Zilver: Jan Boersma (N. Ant) Brons: Michael Gebhardt (VSt) 4. Verschoor (Ned) 470 KLASSE Goud: Peponnet/Pillot (fra) Zilver: Tmiste/Timste (Sov) Brons: Shadden/McKee (Vst) 9. Drontmann/Drontmann 470 KLASSE Goud' Jolly/Jewell (VSt) Zilver: Söderstróm/Bengtsson (Zwe) Brons: Moskalenko/Tsioenikovskaja (Sov)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19