w> Steeds Haarlemmerweg wil actie tegen overlast van auto's Geslaagd! Er wordt flink wat afgehuild Gevoel meer bij de échte Leidenaars te behoren DE LEIDSE actiefin vrije tijd DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 LEIDEN LEIDEN - De gemeenteraad heeft gisteravond eenstemming zijn af schuw uitgesproken over de voor genomen bezuinigingen van het rijk op het vrouwenopvangcen trum en het begeleid wonen voor vrouwen. Het rijk wil de subsidie van beide instellingen terugbren gen van negen naar vijf ton. De op vang voor vrouwen komt hierdoor ernstig in gevaar, stelde de ge meenteraad vast. Beide instellingen, gevestigd aan de Boerhaavelaan en de Rijnsbur- gerweg. moeten als gevolg van de bezuinigingen de helft van het per soneelsbestand van 16 mensen in leveren. "Het is ongelooflijk dat nu eindelijk erkend wordt hoe om vangrijk de problematiek rond seksueel geweld en vrouwenmis handeling is, deze instellingen niet langer in staat worden gesteld hun hulpverlening uit te oefenen", al dus de raad in een unaniem aange nomen motie. Leidse raad steunt verzet tegen korting opvangcentrum Het vrouwenopvangcentrum biedt opvang aan bedreigde en mishandelde vrouwen en kinderen en is 24 uur per dag bereikbaar. Het project begeleid wonen biedt on derdak en hulpverlening aan vrou wen die na een scheiding of na ver blijf in een opvangcentrum of psy chiatrische inrichting nog niet zelf standig kunnen wonen. Als gevolg van de bezuiniging moet de lang durige hulpverlening belangrijk worden ingekrompen en resteert slechts de mogelijkheid er voor kortstondige hulp of informatie aan te kloppen. De uitspraak van de gemeente raad heeft tot doel de leden van de Tweede Kamer wakker te schud den opdat zij niet met het beleid van de regering zullen instemmen. Wethouder Van Dongen riep de raadsleden op de zaak bij hun lan delijke partijgenoten aan te kaar ten. De getroffen instellingen hoeven er niet op te rekenen dat de ge meente Leiden met forse subsidies bij zal springen wanneer het rijk de bezuinigingen doorzet. Alle partij en sloten financiële hulp van de ge meente niet uit maar maakten dui delijk dat gezien de armlastige po sitie van de gemeente de verwach tingen niet al te hoog hoog gespan nen moeten zijn. 'Niet wachten op aanleg riolering' LEIDEN Bewoners van de Haarlemmerweg willen dat de gemeente haast maakt met het terugdringen van het autoverkeer in hun straat. Van de Haarlemmer weg maken per etmaal on geveer 4000 auto's, motoren en vrachtwagens gebruik, terwijl dit er volgens de nor men eigenlijk maar 1500 per etmaal mogen zijn. De gemeente is weliswaar van plan de straat opnieuw in te richten om op die manier het autoverkeer te rug te dringen. Ze wil echter met dit plan wachten tot de riolering in de Haarlemmerweg wordt vervan gen. En dat zal de komende vier tot vijf jaar nog niet het geval zijn, zo bleek gisteren tijdens een vergade ring van de projectgroep Groen- oord. De bewoners hebben echter geen zin hierop te wachten. Ze vin den dat de gemeente dan maar Nieuw telefoonnummer maatschappelijk werk LEIDEN Het telefoonnumer van de Stichting Maatschappelijk Werk Leiden is met onmiddellijke ingang veranderd. De dienst aan de Langegracht lb is voortaan te be- rieken via telefoonnumer 222727. Voor noodgevallen buiten kantoor uren kan nog steeds met het num mer 06-8212141 worden gebeld. Enquête in Pancras-Oost LEIDEN De buurtvereniging in Pancras-Oost gaat begin volgend jaar een enquête houden onder de bewoners. De buurtvereniging wil weten waarom er zoveel mensen uit de wijk weg willen. In het Van Wijk-Zaalberg complex aan de Ui- terstegracht/Vestestraat is een ver loop van tien procent per jaar ge constateerd. Dat vindt de vereni ging uitzonderlijk hoog. moet opschieten met de vervan ging van de riolering. En als dat niet kan, moet de gemeente in elk geval een aantal voorlopige maat regelen nemen om het verkeer te rug te dringen. Een van de bewo ners deed gisteren de suggestie om rubberen stroken met 'hobbels' op het wegdek te plakken. Rijkswa terstaat gebruikt dergelijke stro ken sinds kort om het verkeer naar andere rijbanen te leiden bij werk zaamheden aan snelwegen. Ook werd voorgesteld om op de Haarlemmerweg bakken neer te zetten met bomen. Op die i Concordia deelt attenties uit LEIDEN Dc christelijk muziek- en showband Concordia deelt za terdagavond tijdens de Taptoe at tenties uit aan het publiek. Die ac tie maakt deel uit van de jubileum activiteiten van de muziekvereni ging, die begin dit jaar het 40-jarig bestaan vierde. Voorts biedt de vereniging de 3 October-Vereeni- ging veertig cadeautjes aan voor Torun. wordt de weg versmald, waardoor automobilisten worden gdwongen hun snelheid te matigen. Boven dien zal het verkeer dan minder ge neigd zijn deze straat als sluiproute te gebruiken. De vertegemwoordigers van de gemeente Leiden in de project groep beloofden de suggesties over te brieven aan het gemeentebe stuur. Ze drukten de bewoners echter op het hart ook zelf de ge meenteraad op de hoogte te bren gen van hun nood. Die zou dan mo gelijk alsnog kunnen besluiten meer haast te maken met de ver vanging van de riolen in die straat en dus ook met de herinrichting. Leids debat over invloed van media LEIDEN De stelling 'De media hebben een te grote invloed op de politiek' staat donderdagavond 29 september centraal tijdens een dis cussiebijeenkomst van de Stich ting Het Leids Debat. Gastpleiters zullen zijn P. Lankhorst, Tweede Kamerlid voor de PPR, en drs. K. Lunshof, politiek redacteur van De Telegraaf. Namens de studenten pleiten B. Hollands, W. Knibbeler, C. van Romburg en J. Auping. De voorzit tershamer wordt gehanteerd door drs. W.E. Bakema, verbonden aan de faculteit der politieke weten schappen van de Leidse universi teit. Het debat wordt gehouden in het Groot Auditorium van het Acade miegebouw, Rapenburg 73, en be gint om half acht. LEIDEN Aan de Leidse Instrumentmakers- school zijn geslaagd: Voor MTS afdeling fijnmechanische techniek: J. Akkerman, R. Bik, E. den Boer, C. Collet, P. Hiep, M. Hoencamp, S. van Hof, E. Jansma, G. de Jonge. H. Landstra, M. Pelle, J. Roelofs, C. Rosbach, R. van Schie, M. Smit, K. Verzijl, J. van der Vlist, R. Volwater, E. Vreeswijk, J. Wijers, M. Zaalberg, B. Zwaan. Voor metaal A: G. Assendelft, N. Besseling, R. Beulink, M. Beverwijk, H. Bolijn, P. Doeswijk, W. Fokke, L. Gerritsen, T. van Goudoever, M. de Haan, H. Hogervorst, M. Holthuis, E. Jans ma, D. de Jong, E. de Jong, G. de Jonge, G. van Koolwijk, P. Kriele, H. Landstra, J. van der Linden, R. Loos, O. Masselink. P. van Noort, J. Roelofs, C. Rosbach, B. van Venrooij, J. van der Vlist, J. de Witte, M. Zaalberg. B. Zwaan. Voor metaal B: R. Betlehem, S. van Hof, P. Kooman, P. Kuiper, M. Lefevere, R. Leguijt, B. Miggelenbrink, H. Pluim Mentz. J. van Velzen, F. Wolf, S. van der Zee. Voor metaal C: M. Journee. Voor glas A: J. Akkerman, A. Janssen, A. Sud- radjat, J. Tamboer. Voor glas B: J. van Deursen. Voor glas C: M. van der Maas. Voor optiek A: R. van Schie. In 1974 zag hij de 3 oktoberfees ten voor het eerst aan zich voor bij trekken, toen nog zonder het flauwste benul van de aanleiding voor optocht, kermis, haring en hutspot. Sindsdien, en inmid dels meer wijzer over Leidens ontzet, heeft A. Basköij zich ech ter elk jaar trouw in het feestge druis gestort. Basköij, getrouwd en vader van drie kinderen, kwam veer tien jaar geleden vanuit Turkijë naar Nederland, vestigde zich in Leiden en is daar gebleven. "Half-Leidenaar", noemt Bas köij zichzelf, maar de historische kant van 3 oktober zegt hem hoe genaamd niets. "Ik ben een Turk, en Turken hebben daar mee niets te maken". Maar, voegt hij daar glimlachend aan toe, "feest is feest. Feesten zijn leuk, en daarom vier ook ik 3 oktober". Basköij, in het dagelijks leven kantine-medewerker bij Heine- ken, neemt er elk jaar een vrije dag voor op. "Alleen dit jaar ben ik maar een halve dag vrij". Kijken naar de optocht en het vuurwerk en een bezoek aan de kermis vormen de hoofdingredi ënten van de 3 oktober van Bas köij en zijn gezin. Ook de Taptoe wordt soms met een bezoek ver eerd en er wordt haring en witte brood gekocht, "hoewel ik het zelf niet zo lekker vind, maar de kinderen wel". Hutspot komt er in huize Basköij weieens, maar niet speciaal op 3 oktober op ta fel. Heeft Basköij voorkeur voor een bepaald aspect van 3 okto ber?. Mevrouw Basköij zegt iets in het Turks waarom haar man moet lachen. "Ze zegt: dat ik vrij ben", verduidelijkt hij. Voorkeur heeft hij zelf niet. "De optocht is natuurlijk leuk, eigenlijk is alles leuk. Het gaat om het geheel, de sfeer die er is, de vrijheid". Drie oktober met drie kinde ren die wel pap lusten van de ker mis, is iets wat voor het gezin Basköij wel enige financiële voorbereiding vergt. "Voor feest is geld nodig, dus hiervoor ook. De kermis is duur, en de kinde ren willen in alle attracties. We leggen van tevoren wat geld apart en de kinderen sparen zelf ook. Drie, vier maanden tevoren krijg ik te horen: pa, 3 oktober komt er aan. Dan geef ik ze af en toe wat". Basköij zegt 3 oktober een hele leuke aangelegenheid te vinden. Als de hoeveelheid genuttigde hutspot een graadmeter zou zijn voor de mate waarin 3 oktober onder de bevolking leeft; en als de peen- en uienomzet van groente- en fruithandelaar Mar- tien Hereur representatief is voor de stad, dan hoeven de heren en dames bestuurders van de 3 Oc- tober-Vereeniging voorlopig niet naar andere bezigheden om te zien. Niet minder dan zo'n 1600 kilo peen en 800 tot 900 kilo uien gaan er elk jaar rond 3 oktober in He- reurs winkel aan de Haarlem merstraat over de toonbank. "Ik verzin het echt niet hoor", zegt hij lachend over deze impone rende aantallen. "Er zijn mensen die het nauwelijks geloven". Dat er dientengevolge rond 3 oktober door de Hereurs heel wat wordt afgehuild moge duide lijk zijn. "Alle uien moeten wor den geschild en gesneden. Mijn vader neemt een groot deel van het schillen voor zijn rekening, daar is hij al lang aan begonnen", zegt Hereur. "Daarna gaan de ui en zolang in de koelcel, tot ze worden gesneden. Snijden gaat met de machine, maar daar ga je ook behoorlijk van huilen". De penen moeten eveneens schoon gemaakt en gesneden worden. Een aantal mensen koopt onge sneden penen en uien en Hereur levert aan enkele restaurants, maar het overgrote deel van de hutspot wordt gesneden in de winkel verkocht. De voorbereidingen beginnen voor Hereur, wiens vader en grootvader hem in de groente- en fruithandel voorgingen, al eind augustus. De prijzen van vooral de grote uien op de Leidse vei ling willen volgens hem rond 3 oktober namelijk nog wel eens oplopen en daarom worden al veel eerder uien gekocht. "Dat kan makkelijk omdat het een be- waargroente is", zegt hij. "Maar voor peen is augustus te vroeg". Hereur heeft wat de peen betreft voorkeur voor die uit Noord-Hol land. "Die zijn mooi op kleur, goed oranje, en lichter van bin- "Nee, echt verdienen doe ik niet aan 3 oktober. Hutspot is na melijk zowat het enige wat ik dan verkoop. Een bloemkool of snij bonen hoeven mensen op die dag niet. Wel is het zo dat de klanten wat gemakkelijker met geld zijn. Als ze bijvoorbeeld normaal om precies tweeënhalve ons sperziebonen vragen, willen ze op 3 oktober met de hutspot nog wel eens zeggen: doe er maar meer bij hoor". "Druiven verkoop ik voor 3 ok tober ook wel. En maagdenpe ren. Dat willen veel ouderen. Ik heb begrepen dat, zoals je nu al die hamburgertenten en zo langs de straten ziet, ze vroeger met 3 oktober met karren vol maag denperen stonden. Er is alleen nu niet zo gemakkelijk meer aan te komen. Ik heb twee kistjes via de grossier kunnen krijgen. Als de mensen die in de winkel zien liggen, nemen ze ze gelijk". "Het is voor mij een drukke tijd, maar dat vind ik niet erg", zegt Hereur over 3 oktober. "Het hoort er bij en ik doe mijn werk niet met tegenzin. Ik ben een echte Leidenaar, 3 oktober is voor mij een leuke dag. De sfeer is altijd goed en de mensen lopen opgewekt rond". SIMONE VAN DRIEL maar dat er voor hem feesten zijn waar hij zich meer persoonlijk bij betrokken voelt. "Ramadan bijvoorbeeld, is voor Turken veel belangrijker. Dat is dan ook een godsdienstfeest". Hij kan zich evenwel goed voorstellen dat een feest als 3 oktober, waarvan de aanleiding in een ver verleden ligt, nu nog op dergelijke schaal wordt gevierd. "Waarom niet? Alle leuke dingen worden ge vierd. Misschien doen ze dit over honderden jaren ook nog wel". En meedoen aan 3 oktober geeft hem het gevoel meer bij de 'ech te' Leidenaars te horen. "Ieder een is tenslotte blij op zo'n dag. Vooral als het mooi weer is, is het heel gezellig". "Dat is waar", bevestigt Bas köij de veronderstelling dat veel andere Turken in Leiden de 3 ok- tober-feesten geheel links laten liggen. "Het is uiteindelijk toch een feest typisch voor Leiden, en velen hebben daarvoor gewoon geen interesse. Maar veel oudere kinderen, zeg van boven de 16, gaan wel naar de kermis. Alleen de meisjes mogen niet alleen weg". Leidenaars, hun inkomsten en uitgaven voor 3 oktober Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Allard Jaap Louis zv. R.C. Punselie en S.J.M. van Dijk, Angela dv. A. Star en C. van Andel, Sabah dv. A. Rajai en E.Z. Rajaï, Dirk Friso zv. D.J. van Klink en E. Klem Velderman, Saskia Elisabeth dv. E. van der Velde en M.E. Hogewonmg, Charlotte Marina dv. B. van den Oever en I. van Rijn, Christian Kit zv. P.A.P.E. Kattenburg en I.D. van der Velden, Stein Cat- harinus Petrus zv. J.J.L. van Bezouw en M.A.M. Lamers. Max zv. R.H. van de Water en M.E.W. Tettaroo, Raisa Cornelia Gerardina dv. L.G. van Willigenburg en A.L.M. Duindam, Redactie: Simone van Drie) en Meindert van der Kaai}, telefoon 161422, Morgensterren De morgensterren zullen niet uit het Leidse straatbeeld verdwij nen. Voor wie niet weet wat mor gensterren zijn: dat zijn de men sen die 's nachts en 's ochtends op hun bakfiets de wijk door crossen, waar die dag de 'kraak wagen' langs komt, immer op zoek naar bruikbare en waarde volle spullen tussen het grofvuil. Binnenkor wordt in Leiden het grofvuil niet meer per wijk opgehaald. Mensen moeten de gemeentereiniging bellen en dan wordt het vuil op een vaste dag in de week opgehaald. Voor veel wijken gold dat al, maar nu is het systeem in de hele stad inge voerd. Op maandag wordt het vuil binnen de singels en op dins dag buiten de singels opgehaald. Volgens woordvoerder Mari Tol van de gemeentereiniging zal de nieuwe methode van grofvuil ophalen niet het einde beteke nen van de 'jutters van de stad'. "Maar dan heb ik het over de ech te morgensterren. Die zullen al tijd blijven, denk ik. Daar heb ben we trouwens nooit veel last van gehad. Die sorteerden het vuil redelijk, zonder er meteen een klerezooi van te maken". De nieuwe methode is al twee jaar op proef in de Stevenshof en in delen van het Morskwartier. "Daar komen nog steeds regel matig de bekende mensen met de bakfiets. Wie wel zijn afgeval len zijn degenen die altijd voor de lol langs de kraakwagen lie pen. Dat zijn mensen die het de den voor een extraatje", zegt Tol. Hoewel de morgenster niet he lemaal brodeloos wordt, is het hem echter wel moeilijker ge maakt. In plaats van een kleine wijk moet nu de halve stad wor den doorkruist voor wat oud ijzer, koperen kraantjes, oud pa pier en andere spullen die ook maar in de verste verten wat kun nen opbrengen. Bovendien wor den ook de hoeveelheden veel meer gespreid aangeboden. Ge volg van het nieuwe systeem is dat er minder rotzooi wordt ge maakt en dat het ophalen dus goedkoper wordt. We behoeven dus niet vrezen voor een uitsterven van het ras van morgenstrerren. "Het recy cling-circuit zal wel in stand blij ven", aldus Tol. Morgensterren (2) Eén van die morgensterren is Gé Siera uit de 1ste Binnenvest gracht. Hoewel ook hij niet ge looft dat hij tot een uitstervend ras behoort, is hij niet zo optimis tisch. "Ik rij al een tijdje niet meer langs de kraak. Er is zo wei nig te halen. De laatste tijd haal ik veel uit de vlikobakken. Daar ligt veel meer", zegt hij lachend. "Ik rij op mijn fiets door Lei den en als ik iets zie dat te zwaar is, haal ik het met de bakfiets op". Zijn collega's zijn nog wel doorgegaan en volgens Siera hebben ze het moeilijk. Behalve het feit dat de 'kwaliteit' van het grofvuil danig is afgenomen, heeft het nieuwe systeem voor menig morgenster wel de deur dichtgedaan. Joop Visser en zijn zoon Ronald zijn hard bezig met het beschilderen van de kazen die op de praalwagen i West-Berlijn zullen pronken. (foto Henk Bouwmai Er zijn nog enkelen overgeble ven. "Veel van die gasten gaan nu naar dorpen toe waar de kraakwagen nog wel per wijk komt. Ze moeten dus een heel eind rijden naar Leidschendam, Voorschoten, Rijswijk en Voor burg. Tja, ze moeten toch eten", zegt Siera terwijl hij met zijn hand de eetbeweging maakt. Praalwagens Joop Visser (73) gaat naar West- Berlijn. Hij heeft 27 jaar lang on der meer voor de 3 oktoberop- tocht en het bloemencorso praal wagens gemaakt. De laatste ja ren doet hij het echter wat rusti ger aan. Niettemin is hij uitgeno digd om samen met zijn zoon Ro nald een praalwagen te maken voor het corso die op 8 oktober door West-Berlijn trekt. Het wordt een wagen met een levensgrote kaas. "Dat is om het Hollandse produkt te promo ten", verklaart Visser die zijn zaak aan de Hogewoerd een paar jaar geleden aan zijn zoon over deed. Behalve zijn wagen gaan nog vijf andere wagens, die in het corso van Rijnsburg meegereden hebben, in de richting van die Westduitse stad. Ze worden uit elkaar gehaald en daar weer aan elkaar gelast. "Ik moet daarbij adviseren en kijken dat dat goed gebeurt. Ook beschadigt soms iets van de attributen en dan moet ik dat weer bijspuiten", zegt Visser sr. Na al die jaren van praalwa gens maken heeft hij een uitge sproken mening over hoe die wa gens eruit moeten zien. "Publiek moet in een oogopslag kunnen zien en begrijpen wat de wagen voorstelt. Tegenwoordig zijn er wel wagens die prachtig zijn ge maakt, maar mensen aan de kant snappen er geen snars van. Dat vind ik verkeerd". Daarom gaat Visser tijdens de optocht ook altijd tussen het pu bliek staan om te luisteren naar de reacties. "Dat vind ik heel be langrijk. Je maakt tenslotte de wagens voor het publiek en die moet het dus mooi vinden, an ders heb je voor niets gewerkt". Met de kaas zal het voor de Duit sers in ieder geval niet al te moei lijk zijn welk land ermee wordt bedoeld. Cara Het Correspondentschap Leiden van het Nederlands Astma Fonds houdt 10 oktober in samenwerking met de Kruis verenigingen in de regio een voorlich tingsbijeenkomst over Cara, bestemd voor Cara-patiënten en betrokkenen. Er wordt onder meer een film vertoond en een kinder- en longarts vertellen wat ca ra is en wat het betekent ermee te leven. Het Correspondentschap heeft behoefte aan vrijwilligers; gegadigden kunnen zich tijdens de avond opgeven. De bij eenkomst wordt gehouden in het ge zondheidscentrum Pastoor van Bem- melen, Jan Evertsenlaan 2 in Voorscho ten, aanvang 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Kunst Het Leids Volkshuis begint donderdag 29 september met een korte cursus 'Kijk op kunst', waarbij de vraag hoe mensen tegen kunst aankijken, centraal staat. De laatste les bestaat uit een excursie. Informatie en inschrijven bij het Leids Volkshuis, Apothekersdijk 33a, telefoon 149180. Tweede Kamer Mensen die eens een kijkje willen ne men in de Tweede Kamer, kunnen hier voor op woensdag 19 oktober terecht bij de stichting Burgerschapskunde. De stichting houdt die dag een excursie naar het Binnenhof. Op het programma staan een bezoek aan de Tweede Ka mer en eventueel ook de Eerste, een ge sprek met een Kamerlid en een video presentatie van de afdeling voorlichting. Voorafgaand aan het bezoek aan Den Haag (per trein) wordt in het SBK-ge- bouw onder meer uitgelegd hoe de Tweede Kamer functioneert en is er een lunch. Informatie over kosten en aan melding is verkrijgbaar bij de stichting Burgerschapskunde, Noordeinde 2a. te lefoon 121841 (Ed v.d. Veen of Paul Tamminga). Tennis Vanwege de grote belangstelling voor de cursus tennis houdt de directie Sport en Recreatie van de gemeente Leiden een tweede tenniscursus voor zowel be ginners als gevorderden. De lessen be ginnen in de week van 10 oktober en worden 's middags gegeven in de Drie Octoberhal. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de directie, telefoon 315601, vragen naar Elly Wulms of Aad van der Luit (tussen 8.00 en 9.00 uur) Homofilie De Leidse Werkgroep Homosexualiteit- /COC begint binnenkort een gespreks groep. Aanmelding en informatie bij Jan, telefoon 01711-12141. PvdA De PvdA in Leiden begint 6 oktober weer met het maandelijks inloop spreekuur. Tussen 19.00 en 21.00 uur kunnen mensen spreken met een ge meenteraadslid of afdelingsbestuurder en wel in de fractiekamer van de partij in het Gulden Vlies aan de Breestraat 125. Bellen kan in die uren ook, telefoon 254547. De ledenvergadering van de PvdA heeft op 7 oktober plaats in buurthuis Aktief aan de Berlagestraat. Onderwerpen zijn lokale politiek en het Europees verkie zingsprogramma. Aanvang 20.00 uur. Oud papier In verband met de viering van 3 oktober wordt de oud-papiercontainer aan de Zeemanlaan een week later geplaatst. Dus geen oud papier inleveren op maandag 3 en dinsdag 4 oktober, maar op maandag 10 en dinsdag 11 oktober. Postzegels De Leidsche Vereeniging van Postze gelverzamelaars houdt dinsdag 27 sep tember haar eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Deze wordt gehouden in het restaurant van zwembad De Zijl. Op het programma staat onder meer een dialezing over druiven en wijn op postzegels. De zaal gaat om 19.00 uur open, de vergadering begint een uur la- Korthals Altes bezoekt Leiden LEIDEN Minister Korthals Al tes van Justitie is één van de spre kers op de bijeenkomst ter gele genheid van 150 jaar burgerlijk wetboek, die de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Leidse universititeit woensdag 28 septem ber in het Academiegebouw houdt. De andere sprekers zijn docent rechtsgeschiedenis van de Leidse universiteit mr. Y.M.I. Greuter- Vreeburg, rechter van de Haarlem se rechtbank mr. F.B. Bakels en mr. J.H. Nieuwenhuis, hoogleraar burgerlijk recht aan de universiteit in Leiden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15