SchuLdenverHchting voor Derde Wereld Gorbatsjov: 'Perestrojka loopt gevaar' "Volgens regering Burma helpen alleen nog kogels' Rijkste landen bereid hulp te bieden Massale ontvangst voor weduwe Allende in Chili Soldaten Israël verdacht van doodslaan Palestijn Joegoslaven opnieuw massaal de straat op «AWLIAt, üb 1W BUITENLAND PAGINA 5 BERLIJN (GPD) De zeven grote industrielanden (G-7) zijn het in West-Berlijn eens ge worden over maatregelen om de allerarmste schuldenlanden te helpen. Die komen erop neer dat 22 armste Afrikaanse landen ten zuiden van de Sahara met elkaar per jaar 500 mil joen dollar kunnen 'besparen'. Het plan van de G-7 (Amerika, Japan, Westduitsland, Frankrijk, Engeland. Italië en Canada) voorziet in een lagere rente, verlenging van de loop tijd van de schuld of kwijtschelding. De schuldenlanden mogen zelf bepalen welk 'menu' zij uitkiezen. Het plan van de G-7 moet nog in de zogenaamde Club van Parijs aan de orde komen. Binnen die club worden overheidsschulden geher structureerd. Dat komt erop neer daar in feite over schuldenverlich ting wordt onderhandeld. Bij het nieuwe plan van de G-7 gaat het om door de overheid gegarandeerde exportkredieten en officiële ont wikkelingshulp. Van die 500 miljoen dollar schul denverlichting voor de armste lan den, waarvan vaststaat dat die er komt, zal Nederland zo'n 40 mil joen voor zijn rekening nemen. Hoewel minister Ruding (financi ën) geen voorstander van het G-7- plan was, zal Nederland de zaak binnen de Club van Parijs echter niet blokkeren. Het nieuwe plan kwam in het Ne derlandse kamp als een verrassing. Eigenlijk was erop gerekend dat Westduitsland tijdens het overleg in de zwaarbewaakte villa Borsig aan de Tegelsee zijn poot stijf zou houden. Net als de Nederlanders Kleurrijkste onder Carters overleden WASHINGTON (GPD) - Billy Carter, de kleurrijke jongere broer van oud-president Jimmy Carter, is gisteren in zijn woon plaats Plains, in de staat Georgia, overleden. Carter, die 51 jaar oud werd, leed al geruime tijd aan kanker. Billy Carter werd beroemd na dat zijn broer Jimmy, tot dan toe de relatief onbekende gouver neur van Georgia, zichzelf en de wereld verbaasde door met suc ces mee te doen aan de Ameri kaanse presidentsverkiezingen. Toen Jimmy eenmaal in het Wit te Huis zat, wisten verslaggevers diens jongere broer snel te vin den. Billy was achtergebleven in Plains, het dorpje van pinda-boe- ren waar de Carters lang hadden gewoond. De broer van de president bleef er gewoon doen wat hij al tijd al had gedaan: het pindabe- drijf van de familie leiden, rond hangen bij de kleine benzine pomp waarvan hij de eigenaar was en grote hoeveelheden bier consumeren. Binnen de kortste keren bracht Billy, die altijd be reid was een praatje te maken, zijn grote broer meerdere keren in verlegenheid. Want Billy's on- gezoute teksten, die geregeld blijk gaven van racistische en an tisemitische gevoelens, haalden keer op keer de voorpagina's van de kranten. Billy schaamde zich niet er voor zijn onverwachte beroemd heid te gelde te maken. Voor vol doende dollars wilde hij best be loven een goed woordje bij zijn machtige familielid te maken. Dat liep uit op een politiek schandaaltje toen bleek dat hij van onder meer ook Libië geld had gekregen. Of het nu ging om het lanceren van een nieuw soort, naar hem genoemd bier, als rechter optreden bij een schoonheidswedstrijd, geheel gekleed in een zwembad sprin gen, Billy was overal voor in. waren de Westduitsers niet tegen extra hulp voor de armste schul denlanden, maar beide wilden wel dat de prestaties uit het verleden zouden worden meegerekend. Nederland en de Bondsrepu bliek hebben immers, in tegenstel ling tot anderen, al veel van de schulden van de allerarmsten kwijtgescholden. Bovendien han teert Nederland een norm voor ont wikkelingshulp, namelijk 1,5 pro cent van het bruto nationaal pro- dukt. Bijna iedereen doet veel min der aan ontwikkelingshulp dan Ne derland. Dus hebben wij er, zei een hoge ambtenaar, eigenlijk genoeg van dat ineens een ander met een prachtig initiatief komt en dan te gen ons roept: daar moeten jullie aan meebetalen. Ook Westduits land is van mening relatief veel ge daan te hebben voor de allerarm sten. De ministers van financiën van de ontwikkelingslanden, verenigd in de groep van 24, denken er ech ter anders over. Voorzitter De Nob- rega van Brazilië zei dat de indus trielanden wel groeien en de lage inkomenslanden niet. Een oplos sing van de schuldencrisis is vol gens hem nog niet in zicht. Intussen werd op vreedzame wij ze gedemonstreerd tegen de bij eenkomst van het Internationale Monetaire Fonds en de Wereld bank in West-Berlijn. "Uw winst is de ellende van de wereld". "Wat is eigenlijk een bankoverval als je die vergelijkt met de misdaden van de banken". "Internationale Monetai re Fonds en Wereldbank organise ren de armoede der volkeren", stond er op de meegevoerde bor den te lezen. Volgens de organisa toren liepen ongeveer 80.000 men sen van de Kaiser Wilhelm Ge- Frankrijk Het ultra-rechtse Nationale Front van Le Pen heeft gisteren een gevoelige nederlaag geleden in de eerste ronde van regionale ver kiezingen. Het betrof verkiezingen voor de regionale raden - te verge lijken met provinciale staten in ons land. Het Front ging in zijn 'ves ting' Marseille achteruit van 30 tot 18 procent. Vietnamveteranen Een gezelschap van 21 Amerika nen, onder wie acht Vietnamvete ranen wordt vandaag in Moskou verwacht, waar het hulp wil bieden aan Sovjetmilitairen die in de oor log in Afghanistan gewond zijn ge raakt of hieraan psychische proble men hebben overgehouden. Mafia Op Sicilië zijn een rechter en diens zoon vermoord, naar wordt aangenomen door de mafia. De da ders dwongen de auto van de rech ter te stoppen en schoten de 66-jari- ge Antonino Saetta en zijn 35-jarige zoon Stefanio dood. De rechter had enige tijd geleden enkele mafia-le- den veroordeeld. India De afgelopen vier dagen zijn in Noord-India enkele honderden mensen omgekomen bij overstro mingen, veroorzaakt door zware re genval. Daarbij vielen zeker 250 do den, aldus het Indische persbureau Uffl. dachtniskirche naar een plein in de buurt van het internationaal con grescentrum waar de 'uitbuiters van de Derde Wereld' vergaderden. De politie hield het op 25.000 de monstranten. Die politie had zelf circa 10.000 man gemobiliseerd om de zaak niet uit de hand te laten lopen. MEXICO Hortensia Bussi, de weduwe van Salvador Allende, de laatste democratische president van Chili, is zaterdag op overweldi gende wijze binnengehaald in San tiago. "Ik breng geen haat en ik ben niet uit op wraak", verklaarde de weduwe nadat ze zonder proble men door de douane was gedron gen, "ik wens een Chili waar justi tie en democratie heerst en waar een volledig respect voor de men senrechten bestaat". door Rob Sprenkels De woorden van mevrouw Allen de werden overstemd door spreek koren van "Je ziet het, je voelt het, Allende is present". Zo'n 3.000 mensen hadden kans gezien om de blokkades op de invalswegen naar het vliegveld van de Chileense hoofdstad te omzeilen. Vanaf het vliegveld ging het ver volgens in een kilometers lange ka ravaan naar Santiago zelf. Overal waren er spandoeken met teksten als "U blijft de Eerste Dame van Chili". En ook tal van vlaggetjes en affiche's met de afbeelding van de socialistisch gezinde president zelf. Mevrouw Allende is uitgegroeid als een levend symbool van de op positie tegen de dictatuur van Pi nochet. Haar thuiskomst bekroond de recente terugkeer van tientallen vooraanstaande Chileense ballin gen. Mevrouw Allende moest Chili 15 jaar geleden verlaten, kort na de bloedige staatsgreep van Pinochet waarbij haar man om het leven kwam. Sindsdien heeft zij in bal lingschap in Mexico gewoond. 's Middags was er in een van de verpauperde arbeiderswijken aan de rand van Santiago een cultureel festival om de terugkeer van me vrouw Allende te vieren. Naar schatting zo'n 200.000 mensen stroomden samen om de ook net uit ballingschap teruggekeerde MOSKOU (Rtr/UPI) - Sovjetleider Gorbatsjov heeft tijdens een toe spraak tegenover vooraanstaande Sovjet-journalisten en ideologen verklaard dat het Kremlin gevaar loopt de strijd voor hervormingen te verliezen. Dit berichtte het com munistische partijblad Pravda, dat de toespraak van de partijleider gisteren afdrukte. "Wij gaan langzaam tot dusver. Wij verliezen tijd en dat betekent dat wij verliezen", aldus Gor batsjov. De 57-jarige partijleider zei herhaaldelijk dat de problemen waarmee zijn perestrojka-beleid tobt, kunnen worden overwonnen. Gorbatsjov wees met een beschul digende vinger naar de Sovjet pers, die volgens hem heeft gefaald in zijn taak bij het publiek begrip te kweken voor de moeilijke econo mische en politieke veranderin gen. De partijleider merkte op dat verscheidene parijfunctionarissen hadden verzocht te mogen aftre den, omdat ze de veranderingen niet konden bijbenen. Gorbatsjov suggereerde dat dit tot een split sing in de partij zou kunnen leiden. Niettemin bagatelliseerde hij het vertrek van partijfunctionarisen door te zeggen dat dit normaal was. De partijleider beschuldigde te vens de kranten ervan dat ze be paalde problemen aan de huidige hervormingen toeschrijven die ei genlijk het resultaat zijn van de voorgaande periode. "Bij sommige toespraken en artikelen krijg je bij na het idee dat perestrojka de eco nomische situatie heeft doen ver slechteren, zoals de voedselvoor ziening, de woningsituatie en ande re sociale problemen", zo zei hij. "Waarom dingen toeschrijven aan perestrojka, die nog stammen uit de voorgaande periode? Op merkingen als 'de schappen zijn leeg' en er zijn geen goederen' zijn zinloos", zo betoogde Gorbatsjov. Hij drukte de pers op het hart der gelijke alarmerende berichten te staken. De Kremlin-leider zei dat hij per soonlijk voorstander is van een grotere rol van de pers in de samen leving. Hij waarschuwde zijn ge hoor van journalisten en uitgevers er voor het publiek geen wonderen te beloven of te doen geloven in 'een goede tsaar' die bij machte zou zijn alle problemen op te lossen. Ook waarschuwde hij de pers niet eenzijdig bureaucraten aan te val len die tot dusverre geen bijdrage hebben geleverd aan de hervor mingen. TEL AVIV (GPD) Vier soldaten van Israëls Givati-brigade zijn in staat van beschuldiging gesteld wegens het doodslaan van een in woner van de Gaza-strook. Een le gerarts zal zich moeten verant woorden wegens nalatigheid. De militairen achtervolgden op 22 augustus jongens die met stenen gooiden in Jabalja, in het noorden van Gaza. In de loop van een daar op volgende zoekactie drongen ze het huis binnen van de 43-jarige Hani Shami. De vier verdachten sloegen Shami met geweerkolven en arresteerden hem. Enkele uren later werd hij dood aangetroffen in het militaire kamp van de brigade, hoewel hij bij aankomst onder- zocht was door de arts die nu is be schuldigd van grove nalatigheid. Het dagblad Ha'aretz publiceer de het afgelopen weekeinde een ooggetuigeverslag van Shami's 12- jarige zoon, Jihad. Die zei dat de fa milie naar de televisie zat te kijken toen om vier uur 's middags de sol daten zich toegang verschaften tot hun huis. Voor het oog van de rest van het gezin sloegen ze de vader enkele malen met zijn hoofd tegen een kast en bewerkten hem met knuppels en geweerkolven. Vol gens Jihad sprongen de vier Israë- op zijn vader, toen die al krim- heeft zich kunnen verspreiden via open riolen en slecht functioneren de rioleringssystemen. De ziekte is tot nu toe geconstateerd in een paar landelijke gebieden in het midden en noorden van het land. De grote steden zijn nog vrij van polio, maar er is sprake van groei ende ongerustheid onder de bevol king. De verkoop van mineraalwa ter in flessen is fors gestegen, hoe wel volgens de autoriteiten het drinkwater niet is aangetast. Het ministerie van volksgezondheid pend van pijn op de grond lag. Ook vindt het nog niet nodig de hele be de moeder zou klappen hebben op- volking te vaccineren. Wel wordt gelopen. het vaccin nu toegediend aan alle Intussen zijn in Israël in de afge- soldaten en aan de bewoners van lopen weken dertien gevallen van de gebieden waar het virus is ge- polio geconstateerd. Het virus constateerd. groepen Inti Illimani en Illapu te horen. Alejandro Hales, een oud- minister van Allende, vertelde de menigte dat Pinochet deel uit maakt van de geschiedenis. "Hij is nu al een verslagen kandidaat", al dus Hales. Amper anderhalve week voor het volksreferendum, waarbij de Chilenen moeten beslissen of Pino chet aan een nieuwe termijn van acht jaar mag beginnen, valt de spanning te snijden. De glorieuze terugkeer van vooraanstaande bal lingen als mevrouw Allende wordt door de in handen van de dictatuur zijnde media vertaald als een nieu we poging van de communisten om chaos te zaaien. Zo werd er dit weekeinde ge waarschuwd voor de oppositie plannen om een simultane stem mentelling te organizeren. Volgens Hortensia Bnsside weduwe van Salvador Allende keerde zaterdag terug in Chili na vijftien jaar bal lingschap. (foto AIM de dictatuur gaat het daarbij om 'manoeuvres van de communisten' om een frontale botsing te kunnen provoceren. En aangekondigd is dat leger en politie geen moment zullen twijfelen om in te grijpen in dien de publieke orde en veiligheid worden bedreigd. Met dollarbiljetten voor de ogen demonstreerden zo'n 80.000 mensen het afgelopen weekeinde tegen de bijeen komst van het IMF en de Wereldbank in West-Berlijn. Later werd bekend dat de zeven rijkste industrielanden het eens waren geworden over een schuldenverlichting voor de allerarmste landen in de Derde Wereld. (foto api BELGRADO/TIRANA (Rtr/DPA) - Er komt geen einde aan de anti-Al- banese protestdemonstraties in Joegoslavië. Dit weekeinde de monstreerden opnieuw tiendui zenden mensen om de autonome provincie Kosovo onder recht streeks bestuur van Servie te plaat sen. In Novi Sad waren gisteren 70.000 tot 100.000 mensen op de been, daags nadat in Nis niet min der dan 150.000 demonstranten zich verzamelden. De demonstranten trekken zich niets aan van de waarschuwingen van de Joegoslavische regering dat een einde moet komen aan hun protestbetogingen, die in juli be gonnen naar aanleiding van klach ten over de „vervolging" van Ser- ven en Montenegrijnen door de merendeels Albanese bevolking van Kosovo. De eerste Servische protestbetoging vond op 9 juli plaats in Novi Sad, dat de hoofd stad is van de autonome provincie Vojvodina. Volgens het officiële Joegoslavi sche persbureau Tanjug werd er behalve in Nis ook gedemon streerd, zij het op kleinere schaal, in Vrsac en Bela Palanka. In Nis, na Belgrado de grootste stad van de deelrepubliek Servië, riepen spre kers en deelnemers op zich te ver zetten tegen de plannen van de Al banese bevolking van Kosovo voor een eigen deelrepubliek. Een spreker in Nis zei dat de „vervolging" van Serven en Monte negrijnen door Albanezen in Koso vo al sinds de oorlog aan de gang is. Hij zei dat sindsdien zeker 350.000 Serven en Montenegrijnen uit de provincie zijn getrokken en dat een evengroot aantal Albanezen hun plaats heeft ingenomen. Hij eiste dat deze Albanezen Kosovo wor den uitgezet. Er werd ook gepleit voor het uitroepen van de noodtoe stand. De Albanese regering heeft in een verklaring van het ministerie van buitenlandse zaken gewaar schuwd dat de „haatgevoelens" in Joegoslavië kunnen escaleren. Volgens Albanië zijn de Joegosla vische Serven chauvinistisch en worden de etnische Albanezen, hoewel die dus in Kosovo bijna 90 procent van de bevolking vormen, onderdrukt. Vele etnische Albane zen zijn de laatste jaren wegens „separatisme" tot lange celstraffen veroordeeld. De Servische partijleider, Slo bodan Milosevic, wil dat Kosovo en Vojvodina weer rechtstreeks onder Servië komen te staan om de Albanese nationalisten op de knien te dwingen. De twee provincies verzetten zich echter hevig tegen die plannen. Volgens critici slaat Milosevic munt uit het Servische nationalisme om de provincies on der zich te krijgen en wellicht zelf op termijn de sterke man in Joego slavië te worden. De kwestie-Kosovo zal begin ok tober aan de orde komen wanneer het centrale comitë van de commu nistische partij bijeenkomt. De zit ting zou aanvankelijk deze maand plaatsvinden maar werd verscho ven vanwege een interne machts strijd over het al dan niet ontslaan van leden van het politburo die er van werden beschuldigd dat zij het Albanese nationalisme aanwakke- Duitse recherche kent dader van RAF-aanslag BONN (GPD) De Westduitse re cherche zoekt na de dinsdag mis lukte aanslag op staatssecretaris Tietmeyer (financiën) naar het 32- jarige RAF-lid Birgit Hogefeld. Zij zou in Düsseldorf onder valse naam een auto hebben gehuurd die later bij de aanslag is gebruikt. De hoogste openbare aanklager Kurt Rebmann, die speciaal is be last met de vervolging van terroris ten, liet weten dat er na grafolo- gisch onderzoek geen twijfel over bestaat dat de 32—jarige vrouw het huurcontract voor de auto heeft ondertekend. Ze had zich met val se papieren gelegitimeerd. De auto was twee dagen na de aanslag in Bad Godesberg in de omgeving ge vonden. Birgit Hogefeld werd op 23 juli 1956 geboren in Wiesbaden. Van 1975 tot 1977 studeerde ze rechten aan de universiteit van Frankfurt. Daarna verdiende ze tijdelijk haar geld als muzieklerares. Tegen de vrouw werd in december 1984 een internationaal arrestatiebevel uit gevaardigd, nadat ze een half jaar eerder in de illegaliteit was ver dwenen. Voordat ze onderdook leefde ze samen met het eveneens al lang ge zochte vermoedelijke RAF-lid Wolfgang Werner Grams. Hij wordt verdacht van medeplichtigheid aan de mislukte bomaanslag op het NAVO-opleidingsinstituut in Oberammergau, de aanslag op de Amerikaanse basis in Frankfurt en de moord op de industrieel Ernst Zimmermman in 1985. De autori teiten sluiten niet uit dat Grams ook bij de voorbereiding van de aanslag op Tietmeyer betrokken is geweest. Nederlandse ambassadeur geschokt door optreden militairen BANGKOK Zolang generaal Ne Win achter de schermen nog de dienst uitmaakt in Burma zijn er geen democratische veranderin gen te verwachten. Dat is de me ning van de Nederlandse ambassa deur Van Walsum (54), die tijdens de militaire staatsgreep vorige week zondag in de Burmaanse hoofdstad was. Ambassadeur Van Walsum heeft als standplaats Bangkok, maar is ook geaccredi teerd in Rangoon, waar hij getuige is geweest van het brute optreden van de militairen tegen het volk. Volgens westerse diplomaten zijn ten minste duizend mensen dood geschoten. door Bob Mantiri „De soldaten schoten doelbe wust op Rode Kruis-werkers en artsen die de talrijke gewonden wilden helpen. Ze schoten vanaf de daken op een menigte mensen die voor de Amerikaanse ambassade demonstreerde. Er is geen twijfel aan dat de militairen er op uit wa- deur bij zijn terugkeer in Bangkok tegen journalisten. De Nederlandse gezant heeft sa men met zijn collega's van West duitsland, Frankrijk en Engeland, namens de EG, een protestnota overhandigd op het ministerie van buitenlandse zaken in Rangoon, waarin 'afschuw' wordt uitgespro ken over het brute optreden van de militairen. Tegen die achtergrond zijn de EG-ambassadeurs van me ning, dat in elk geval een signaal van afkeuring moet worden gege ven aan de militaire machthebbers. Er wordt in EG-verband gen om, evenals de VS, de econo mische hulp aan het Burmaanse re gime op te schorten, als protest te gen het doodschieten door militai ren van weerloze burgers. „De vraag is evenwel of stopzetting van de hulp een geschikte manier is om een signaal van afkeuring te geven aan de Burmaanse regering. Dit zal in de komende dagen binnen de EG een punt van discussie zijn", zegt Van Walsum. Er moet reke ning worden gehouden met het feit dat de economische situatie in Bur ma slecht is en dat als gevolg van opschorting van hulp de levensom standigheden van het Burmaanse volk nog meer zou verslechteren. Met zijn EG-collega's is van Wal sum van mening, dat er voor de mi litairen volstrekt geen reden was om in te grijpen. Ne Win, het brem achter de staatsgreep, hoopte dat er een chaos zou uitbreken en dat het volk militaire interventie zou toejuichen. „Maar er was geen sprake van chaos, ondanks het in storten van het lokale bestuur. Er was geen gevaar in de straten. De ordediensten van de monniken en de studenten waren buitëngewoon effectief' Braaf soldaat Onder de EG-ambassadeurs in Rangoon heerst de opvatting, dat generaal Saw Maung niet het type is van een echte militaire sterke man. Saw Maung is chefstaf kun nen worden, omdat hij „een braaf soldaat is die ja en amen heeft ge zegd tegen generaal Ne Win". Dat doet hij volgens de ambassadeurs nu nog. Saw Maung, die premier is en tevens minister van buitenland se zaken en van defensie, heeft geen enkele eigen inbreng gehad in de recente ontwikkelingen. De eni ge hoop voor de Burmezen op een positieve verandering is dat er in de omgeving van Ne Win mensen zij 13, die gaan inzien dat het zo niet langer kan. Alleen als het gezag van Ne win zelf wordt aangetast is er enige hoop". Van Walsum meent, dat het niet zo eenvoudig zal zijn om de militai re regering van general Saw Maung Sato Maung ten val te brengen. De militairen gaan van het standpunt uit, dat alle concessies die door de vorige rege ring zijn gedaan, geen effect heb ben gehad en dat nu alleen nog maar kogels kunnen helpen. „En die zijn dus in ruime mate ge- Burma wordt door de westerse diplomaten als uit zichtsloos gekenschetst. Volgens hen is „de zaak in handen van ie mand, die de economisch en socia le ondergang van Burma praktisch op zijn geweten heeft". Onder zo'n leiding zou op korte termijn geen verbetering van de situatie zijn te verwachten. Diplomaten schake len de mogelijkheid niet uit, dat als er verkiezingen plaatsvinden, ge neraal Ne Win. die 26 jaar land met ijzeren hand heeft geregeerd maar die ondanks het feit dat hij al zijn topfuncties heeft neergelegd nog altijd de dienst uitmaakt, weer de soldaten op het volk loslaat. Een nieuwe uitbarsting van ge weld is niet uitgesloten. „Veel mensen zijn politiek ontwaakt, maar tegelijkertijd is er voor hen geen mogelijkheid om uiting te ge ven aan dit politiek besef. Dit kan alleen maar leiden tot geweld", meent ambassadeur van Walsum. Oppositie Hij gelooft niet, dat de gisteren door de oppositie aangekondigde vorming van een Verenigd front voor democratie een aanzet is om als partij aan de door de militairen beloofde verkiezingen mee te doen. Hij heeft in Rangoon met twee van de drie oppositieleiders gesproken. Uit de gesprekken zou hij de indruk hebben gekregen dat mevrouw Aung San Suu Kyi, gene raal Tin Oo en generaal Aung Gyi niet van plan zijn om onder de hui dige regering mee te doen aan ver kiezingen. „Zij komen anders in conflict met hun achterban". De vorming van een interim-re gering, zoals door de oppositie wordt geeist, lijkt volgens hem echter geen haalbare zaak. Wel een interim coalitieregering, waarin ook de mensen van het oude be wind zitten en van de oppositie. Maar dat zou heel erg moeilijk zyn, omdat als de vertegenwoordigers van de oppositie in zo'n coalitie toegeven aan de mensen van Ne Win, zij in conflict komen met de studenten. Er zijn, na de coup, heel wat stu denten het verzet ingedoken. Ze kunnen via de guerillagroepen, die actief zijn in het oosten, makkelijk aan wapens komen. De constate ring van de Amerikaanse politicus, Stephen Solarz, bij zijn recent blik sembezoek aan Rangoon, dat mili tairen tot aan de rang van kolonel zich aan de zijde van het volk heb ben geschaard, is volgens EG-di- plomaten niet juist. De rebellie in het leger is over het algemeen ge ring geweest. Het leger is groten deels intact gebleven.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5