TOP krijgt te weinig bij OA Foreholte laat wakker Oegstgeest toont kracht 1 BC Leiden opent met overwinning Herstel voor RDC Rob Barel superieur Titel Popeye Weer winst Frank van Veenendaal Wel winst voor Fides en Pernix Tiende zege voor Hagen KORFBAL „Eigenlijk was het een punt te wei nig", oordeelde coach Jasper En gel, terugkijkend op Oost Arnhem - TOP. „Oost Arnhem speelde wat makkelijker op het zware veld, maar qua vechtlust en werklust spande TOP de kroon". Slechts even had de thuisploeg de illusie van een gemakkelijke middag. Met twee afstandsgoals zorgde Eric Wolsink voor 3-1, maar daar bleef het bij. Vlak voor rust zorgde Jeroen an der Klaauw voor de gelijkmaker, nadat Karin Wes terbeek al eerder had gescoord. Gaandeweg groeide ook het zelf vertrouwen bij het Sassenheimse twaalftal, dat in een nieuwe opstel ling - met Barbara Romsom voor Diane van Nieuwkoop - veel even wichtiger speelde. Een tegenvaller was de 5-3 nadat Jacquelien Winter zich de bal onreglementair zag ont nomen, iets dat na afloop door arbi ter Dirksen min of meer werd er kend. Aad Wiegerink, op het zware veld in z'n element, zorgde met twee goals voor dat TOP negen mi nuten voor tijd weer langszij kwam. Jeugdinternational Jitte Buk- kens voorkwam echter, dat TOP het zwaar bevochte punt kon incas seren. Hoewel er in de laatste zeven minuten nog legio kansen waren voor een tweede gelijkmaker, bleek haar 'noodschot' beslissend: 6-5. De TOP-pers Karin Westerbeek en Anne van der Zaag zijn gekozen in de selectie voor het Nederlands korfbaltwaalftal, dat op 23 oktober in Deurne de traditionele interland tegen België speelt. Met het twee tal debuteert ook Marja Schaap van overgangsklasser Groen Geel uit Wormer in de tot achttien perso nen uitgebreide selectie van bondscoach Ben Crum. Fides Pacta tracteerde het nog ongeslagen Nic. op een 6-3 neder laag. De Groningers konden zich weliswaar beroemen op een beter verzorgd veldspel, maar faalden volledig in de afwerking. De ploeg van coach John Tims kon mede dankzij twee doelpunten van Henk van der Waals met een minimale voorsprong gaan rusten (3-2). In de tweede helft werd de pro- duktie van Nic. nog gehalveerd. Slechts één maal wisten de gasten de mand te doorboren. René van der Vooren, Nico Pikaar en Mieke Selier toonden zich trefzekerder. „Ik vond Nic. toch wel tegenval len", concludeerde Tims na afloop, „als wij elke wedstrijd met zoveel inzet spelen zijn we nu eenmaal voor iedereen een lastige tegen stander". Pernix kon Vriendenschaar (Ha) pas laat in de wedstrijd van zich af schudden. Invalster Hanneke Hor- tensius zette de ploeg van coach Rob van Dort in de aanvangsfase nog wel op het goede spoor, maar Vriendenschaar bleef lange tijd volgen. In het kwartier na rust wis ten de gasten zelfs een 4-5 voor sprong op te bouwen. De voortdu rende druk van Leidse zijde lever de toch de verdiende treffers op. Peter Kuipers en Robin Arnoldus bouwden een voordelige marge op en die gaf Pernix niet meer uit han den: 7-5. Slagvaardig Een slagvaardiger BEP over troefde Fiks met ruime cijfers: 5- 12. Vooral de eerste aanval van BEP toonde zich beduidend pro- duktiever dan hun collega's. Fiks liet in de eerste helft een aantal kansen liggen om de aansluiting te behouden. In plaats van 2-2 kon de ploeg uit Purmerend daardoor uit lopen naar 1-4. Na rust kon de for matie van coach Henny Piket niet NICE (AFP) Rob Barel heeft za terdag weer een overwinning toe gevoegd aan zijn zo langzamer hand indrukwekkende lijst van tri omfen bij internationale triathlons. De Nederlander, vooral befaamd DEN HAAG (ANP) Popeye Gold Star heeft zijn Nederlandse tennis- titel voor clubs met succes verde digd. Tegen Leimonias, dat het honderd-jarig bestaan hoopte te kunnen vieren met een kampioen schap, was de strijd na vijf partijen en één set al beslist. Van de vier en kelspelen ging alleen het tweede vrouwenenkel, van Karin Bak- kum, voor de gasten verloren. Het was de negende titel voor de Am sterdammers sinds 1974. meer naderbij komen. Vanaf de strafworpstip kwam Fiks nog vier maal tot scoren, alleen Sandra van Gelderen maakte een 'echte veld- goal'. Een goede eerste helft vormde voor Zuiderkwartier de basis voor de overwinning. De ploeg van coach Wim van Huis zette Tjoba vijfenveertig minuten lang buiten spel. De 6-1 voorsprong kwam na rust niet meer in gevaar. Alleen Theo van Leeuwen wist in de twee de helft nog de mand te doorboren, maar Tjoba kon daar slechts twee treffers tegenover zetten: 7-3. De Algemene kon Kwiek tot diep in de tweede helft goed vol gen. Een strafworp geforceerd door de pas ingevallen Diane Hop penbrouwer bracht de Leidse ploeg terug tot één punt achter stand. Ondanks enkele kansen moest het initiatief toch weer aan de Hagenaars gelaten worden dat de wedstrijd door twee doelpunten definitief in zijn voordeel besliste: 9-6. „Een gelijkspel was wel ver diend geweest", vond coach Cor Gravekamp. Smachten Velocitas kijkt nog steeds smachtend uit naar de eerste winstpunten. Tegen THOR (Ha) waren de mogelijkheden op een ze ge zeker aanwezig. De Leiderdor pers waren qua veldspel de betere, maar het derde aanvalsvak kon in ruim een uur niet één maal scoren. THOR slaagde daar uiteindelijk wel in en haalde, een doelpunt in de laatste minuut van Jan Schef- fers ten spijt, zo belangrijke punten binnen: 4-3. Ons Eiland heeft zijn belofte in gelost. Coach Jan van Kalkeren voorspelde al dat zijn ploeg tegen ODS punten moest gaan pakken. Op eigen veld boekten de Leidena- ren de eerste overwinning van het seizoen. Het harde werken van Ons Eiland werd in de tweede helft be loond. Olga Soedan en Chris van Schie zetten de 2-2 ruststand om in een 4-2 winst. Crescendo maakte het zichzelf tegen Aurora in de tweede helft nog moeilijk. Het twaalftal, giste ren bij afwezigheid van Lenie Sleg- tenhorst gecoachd door oud-eer steling Wilfred Cornelisse, leek in de eerste vijfenveertig minuten op een makkelijke zege af te stevenen. De 6-2 voorsprong kwam na de spelhervatting echter nog even in gevaar. Crescendo legde te weinig rust in haar spel en de ploeg uit Haarlem kon terugkomen in de wedstrijd. Carolien van Noort stel de de zege vlak voor tijd definitief veilig: 9-6. BRAM VAN GENT/JETSKE GOUDSMIT om zijn kwaliteiten kwart- en halve triathlon als snelste te beeindigen, zegevierde ook in de zevende uit voering van het evenement in de Zuidfranse stad Nice. Daar dien den de deelnemers 4 kilometer te VOORHOUT Volewijckers heeft Datateam/ Foreholte, de gedood verfde kampioen in de eerste divi sie van de zaalhandbalcompetitie knap lang in bedwang gehouden. Zo zeer zelfs dat coach Jan Kecske- methy gisteren al meteen tegen zijn eerste gele kaart opliep. Des ondanks won Foreholte met 21-15. HANDBAL De beide vrouwelijke arbiters Hendriks en Lange waren snel met het geven van gele kaarten. Ook met de tijdstraffen was het niet al tijd even duidelijk. Maar dat neemt niet weg dat Volewijckers tegen Foreholte kansen kreeg en die goed benutte om in de wedstrijd te rug te komen. De opening van Foreholte was sterk, 4-0 met twee treffers van Marjan Bult en Christine Knigge. Misschien wel te sterk want Fore holte liet de teugels snel vieren. Vooral in defensief opzicht. De 4-2 defensie werd door de Amsterdam sen herhaaldelijk knap uitgespeeld en via 8-9 en 9-9 door een schittern- de hoektreffer van Conny van der Werf werd het zowaar 9-10. Een getergd Foreholte zette die achterstand binnen tien minuten om in een voorsprong door treffers van Marjan Bult, Christine Knigge en Ellen Warmerdam. En weer ver slapte Foreholte en weer profiteer de Volewijckers dankbaar maar ze ker ook bekwaam, 15-14, ondanks het sterke keepen van Karina Bruins die al in de eerste helft een onzekere Anita Seur had vervan gen. Elly van Leeuwen liep tegen haar derde gele kaart op en dat be tekende uitsluiting. Moniek van Deelen, die al een veldwedstrijd voor de Foreholte reserves in de benen had zitten verving haar. Het werd wel even stil op de tribune toen Volewijckers langszij kwam, 15-15. Maar het werd Marjan Bult allemaal toch wel te gortig. Zij zwemmen, 120 kilometer te fietsen en als slot 3200 meter hard te lopen. Aan de streep had de Nederlander een kleine voorsprong op de enige (Amerikaanse) concurrent, Scott Mulina. Het verschil na de meer dan zes uur durende wedstrijd be droeg 36 seconden. Mulinas land genoot Tinley volgde op meer dan zeven minuten. Henry Kiens werd zevende, Lucien Luyens negende. scoorde via een strafworp, gisteren overigens niet haar sterkste punt, 16-15 en door Christine Knigge, El len Warmerdam en weer Marjan Bult kwam Foreholte op 20-15. De treffer van Bult verdiende een schoonheidsprijs. Een subtiel lobje uit de rechterhoek. Karina Bruins mocht daarna haar goed vorm de monstreren door een strafworp te stoppen voordat Moniek van Dee len bikkelhard inschoot uit de rechterhoek op aangeven van Mar jan Bult in een uitgespeelde 6 tegen 5 aanval, 21-15. Volewijckers mocht tot slot nog eens proberen Karina Bruins vanaf de zeven me ter te kloppen maar Bruins liet zich in de slotfase gewoonweg niet meer kloppen. Het bleef dus 21-15. In de veldhandbalcompetitie gingen drie wedstrijden niet door Wielrenner Frank van Veenen daal is op dit moment de schrik van het amateurpeloton. Na het criteri um in Alphen en de klassieker Pa rijs-Brussel troefde hij nu het hele rennersveld af in de Ronde van Lis- se. De Sassenheimer behaalde zijn derde zege in acht dagen. In de beginfase lag het tempo in het peloton zo hoog dat uitlooppo gingen niet mogelijk waren. De eerste renner die echt op avontuur ging was streekfavoriet Eric Stroombergen (Hillegom). Zijn po ging werd na enkele ronden te niet gedaan door een fel jagend pelo ton. Toen Frank van Veenendaal ten aanval trok waren er vier ren ners attent. Alleen Harm Jansen (Delft), Wim Paardekoper (Heems^ kerk), Bob Rijkenberg (Amster dam) en Gerrit Visscher (Hoofd dorp) doorzagen de plannen van de Sassenheimse student. Bij de ach tervolgers was er alleen nog wat re actie van Westlander Diederik Kempers en het plaatselijk idool André Hogervorst. Die inspanning kon toch niet verhinderen dat de vijf koplopers een ronde voor sprong namen. Twee ronden voor het luiden van de bel kon Van Vee nendaal zich niet langer inhouden en reed van zijn medevluchters weg. Harm Jansen bleef in de sprint om de tweede plaats Rijken- berg, Paardekoper en Visscher ruimschoots voor. In de voorwedstrijd voor vetera nen nam Katwijker Arie Kruger met een overwinning afscheid van de wielersport. In een flitsende eindsprint klopte hij snelle man nen als Rhett van Trigt (2) en Ne derlands kampioen Karei Teeuwen (3). Piet Bouterse (9), Jan Zwaan LEIDEN - Afgelopen zaterdag lieten de mannen van BT Lif- ters/Oegstgeest zien terecht lijst aanvoerder te zijn. Met maar liefst 3-15 werd NOAD uit Schie dam overrompeld. De prima sco rereeks van de vrouwen van Comtest/Scylla werd doorbro ken: met 8-2 werd verloren van titelkandidaat Hotak '68. TAFELTENNIS Wederom bleek Oegstgeest meer punten te scoren dan haar achtervolgers op de ranglijst. Oegstgeest is dus weer een tik keltje uitgelopen op de concur rentie. De vette 3-15 uitslag die werd neergezet in Schiedam te gen NOAD liet de ranglijstkassa stevig rinkelen. Het Schiedamse kwartet Simons, Bongers, Van Wijk en De Koning bleek slechts in staat tot wel zeer marginaal omdat de arbiters verstek lieten gaan. De mannen en de vrouwen van Saturnus zullen dus opnieuw moeten aantreden tegen respectie velijk Westlandia en Olympia '&2 en ook de mannen van HW'70 kwamen tegen Ancora niet aan spelen toe. De vrouwen van HW'70 won nen in de landelijke tweede klasse met moeite van VELO, rust 7-3, eindstand 11-10 en de vrouwen van Northa moesten in dezelfde klasse de winst laten aan Saturnus- Rid derkerk: 7-9 (3-4). In de afdelings eerste klasse wal sen de reserves van Foreholte tot nu toe ieder tegenstand plat. In Voorhout werd het maar liefst 17-6 na een ruststand van 7-3. Lydy Vink vierde haar rentree in de handbalsport met twee treffers. FRANK BONTE (14) en Henk de Roon (15) mochten ook een prijs gaan afhalen. In de profkoers van Sint Niklaas (Grote Prijs Raymond Im- panis) behaalde Noordwijker Mar tin Schalkers een zesde plaats. Oud-wereldkampioen Stephan Ro che was de snelste van de uit der tien renners bestaande kopgroep. Arjan Jagt reikte niet verder dan een 23ste plaats. Bij het indoorcriterium van Aalsmeer waren Robin van Kessel (Ter Aar) en Richard van Kempen (Nieuwveen) de sterkste. Van Kes sel reed ronden lang solo bij de verzet. Uitblinkers aan Oegst- geest-zijde waren zonder twijfel de weer topfitte Herman van der Broek en Ron Schipaanboord. Zij lieten zich beiden geen enke le maal in de luren leggen. Daar mee zorgden zij al direCt voor acht punten. Friso Reitsma had ook geen slechte dag. Hij liet zich slechts verrassen door Van Wijk. De goed presterende debutant Paul de Jong voegde nog zijn tweemaal winst toe aan het pun tentotaal door zich sterker te to nen dan Van Wijk en De Koning. Ook het dubbelspel liep bij de Oegstgeestenaren gesmeerd. Zo wel Reitsma/Van der Broek (op Van Wijk/De Koning) als De Jong/Schipaanboord (versus Bongers/Somons) sleepten hun dubbelpartij met winst binnen. Tot op heden had het vrou wenteam van Scylla geen reden tot ontevredenheid: prima sco- LEIDEN De ploegen die uitko men in de landelijke competitie'lij- ken hun vorm gevonden te heb ben. Bij de start is het van belang de juiste keuze te maken bij de sa menstelling van de dubbelpart- ners. Een goede keuze leverde BC Leiden de eerste overwinning op. BADMINTON Leiden, dat uitkomt in de twee de klasse, speelde de eerste compe titiewedstrijd tegen VELO 4. De single partijen begonnen niet al te best. Al snel keek de ploeg tegen een 3-0 achterstand aan. Annita Kooiman wist echter het tij te ke ren door haar partij in winst om te zetten. Met de dubbelpartijen voor de boeg keken de Leidenaars tegen een 3-1 achterstand aan. In de dub belpartijen was de hoofdmacht van Leiden oppermachtig.' Geen punt werd meer afgestaan, waardoor de winst met 5-3 in eigen huis bleef. Lisse trad aan tegen Eridos 2. De Lissenaren moesten het dit keer doen met invaller Arnoud van Ra- vensberg, die net niet sterk genoeg is om in de landelijke klasse mee te draaien. De motivatie van de gehe le ploeg was evenwel voldoende om het eindresultaat in haar voor deel te beslechten 3-5. Christien van Santen was ook dit keer weer goed van de partij met de set stan den 11-5, 11-3 won zü haar enkel- partij. Volgens Jacqueline van Ra- vensberg wil het team dit seizoen weer een gooi doen te promoveren naar de eerste klasse, waaruit Lisse vorig seizoen degradeerde. In de eerste klasse kreeg Vlietwijk de tweede nederlaag te incasseren. Dit keer was het Om moord die aan het langste eind trok. De Voorschotenaren Henk Westerbeek en Rick Pilaat wisten hun single partij te winnen, echter verder kwam de ploeg niet. Een 2-9 nederlaag was het resultaat. De subtop van Vlietwijk deed het tegen .Morgenstand een stuk beter. Met invaller Dick Oostergo voor de afwezige Wim Bavelaar, won het team op overtuigende wij ze met 6-2. De 17-jarige Jowan Zon neveld wist niet alleen zijn singel nieuwelingen en Van Kempen re kende bij de liefhebbers met zijn belagers Koene en Tromp af. Mar- tien Kokkelkoren (Noordwijker- hout) behaalde in de amateurkoers een derde plaats. In de klassieker door het Zaan- se Polderland greep Richard van Kempen net naast de overwinning en moest zich tevreden stellen met een tweede plaats. Barry de Ruiter werd in demieuwelingen-categorie achtste. Bij de nieuwelingen/meisjes sloot Corina Ouwehand het seizoen af met een vierde plaats in Breda en een achtste plaats in Dordrecht. De res die voorzichtig de hoop op een hogere klassering rechtvaar digden. Afgelopen zaterdag werd het Leidse team wel weer even met de voeten op de grond gezet. Niet geheel onverwachts moest Scylla tegen eredivisie-de gradant Hotak '68 in het zand bij ten. Het trio Marlies Somers, Guus- je Hendriks en Henny Heeren bleek duidelijk teveel van het goede. Alleen Judith Lepelaar en Heidi de Haas wonnen beiden van Heeren, waardoor de stand bij 8-2 bleef stilstaan. De mannen van Docos hadden moeite met Rath. Ondanks een 1- 4 voorsprong werd uiteindelijk de hele winst (6-4) weggegeven. Kish Prashad won tweemaal en Ron van Veen scoorde één keer. Daarnaast werd ook het dubbel gewonnen. WOUTER LANGEVELD. partij te winnen maar zorgde te vens voor een punt in het ge- mengddubbel met partner Anneke Steenvoorden. Het eveneens in de derde klasse uitkomen Merenwiek leed de tweede nederlaag op rij. Het team keek na de enkelpartijen al tegen een 3-1 achterstand aan. Rob Bur- gerjon bleek in zijn enkelpartij te sterk voor B.Wijnbergen. Hij zege vierde met de setstanden 15-5,15-1. Het andere punt werd in de wacht gesleept door Edwin Both samen met zijn mannendubbelpartner Bert van Eijk. Verder dan die twee gewonnen partijen kwam de ploeg niet: 6-2 voor Florida. Het tweede team van Lisse deed het uitstekend. Het team is al aar dig aan elkaar gewend en kon daar door drie van de vier dubbelpartij en in winst omzetten. Hellen Broersen was het produktiefst voor de ploeg, zij won van Y. van der Horst met 11-4,11-0. Ook André Verhaar won zijn partij in een sid derende driesetter. Met een achter stand van 12-3 in de derde set zette hij de partij naar zijn hand en won uiteindelijk met 17-14. Lisse won met 5-3 van Nivo 2. Leiden 2 speelde bij Heerhugo- waard '69. De Leidenaars hebben het ritme nog niet te gakken en ver loren derhalve met 5-3. Annelies Segijn won als enige haar single partij. Het derde team kon het dit keer ook niet bolwerken. Dit was was TYBB te sterk voor de ploeg, waardoor verloren werd met 6-2. Jan Slats behaalde de twee punten voor de ploeg binnen. In de vierde klasse haalde pro movendus Veglo een mooie over winning binnen ten kosten van Weesp 2. De ploeg dat op overtui gende wijze met 8-0 won trekt hier mee de lijn door welk zij verleden week zijn ingeslagen, een goeie prestatie derhalve. Spotvogels behaalde een moei zame over winning op USS Utrecht, De 5-3 overwinning heb ben de Leiderdorpers voorname lijk te danken aan de singlepartijen die allemaal werden gewonnen. Het vrouwendubbel moest uitein delijk de doorslag geven. Katwijkse gaat 2ich nu weer bezig houden met het marathonschaat- Veldrijder Rene Guyt is het nieuwe seizoen begonnen met een derde plaats in Austerlitz. Wim de Vos (Oosterhout) en Ton Kuiper (Tilburg) bleven de Katwijker nog net voor. Jaco Tettelaar won een wed strijd voor liefhebbers in Rotter dam. Jan van der Tang (4), Hans Schoelink (5) en Pieter Evelein (6) waren hier de beste regiorijders. In Ridderkerk kwam Jan Hendrik La- gerweij bij de amateurs als derde over de streep. RIJNSBURG - Na een slecht debuut van de Rijnsburgse damclub in de landelijke tweede klasse - een 6-14 verlies tegen Heemstede - herstelde RDC zich in de tweede ronde. Het Alkmaarse DDD werd op een 8-12 ne derlaag getrakteerd. De onderste borden zijn de kracht van RDC in deze klasse. Vroegop, Schijff en Van den Bosch wonnen allen na eenvoudig falen van de tegen standers. Desondanks bleef de wedstrijd spannend tot het vijfde speel uur. Huisman zag een agressieve aanval stranden en wist met moeite naar remise te laveren. Noort daarentegen leek moeiteloos op de winst af te stevenen, doch moest na een verkeerde voortzetting uiteindelijk nog in remise berusten. Kopman Van Dijk speelde meer dan zes uur op de winst, doch kon een minimaal voordeel in het eindspel niet meer verzilveren. De enige verliespartij kwam op naam van Kromhout, die in een klassieke stand klungelig de remise verspeelde. In de hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland is het Leidse Damgenootschap favoriet voor de titel. In Krimpen aan de IJssel werd KDV ondanks het ontbreken van Peter Bronstring met 11-5 simpel weg gezet. Het Alphense HDC zal een gevaarlijke oud-sider zijn. De mannen van Cees Zijlstra zetten het Zegveldse Kijk Uit met 10-6 eenvoudig weg. Verrassend was de overwinning van het debuterende Bodegraafse OGB op het Katwijkse KDC. Ofschoon topper Daan Kromhout zijri meerdere in Zwetsloot moest erkennen, zetten De Vos en Yssel OGB op een onover komelijke voorsprong. Met twee afgebroken partijen is een 9-7 overwin ning voor OGB de meest waarschijnlijke uitslag. LEIDEN - Ondanks een gestaag stijgend spelpeil wacht TOP nog altijd op de eerste zege. Oost Arnhem hield de Sassenheimers nog maar ternauwernood achter zich: 6-5. Fides Pacta wist koploper Nic. wel te verrassen en klopte de Groningers met 6-3. Ons Eiland boekte tegen ODS de eerste overwinning. LISSE Edward Hagen heeft in het afgelopen weekeinde na drukkelijk bewezen dat hij op dit ogenblik de sterkste is in het skeelerpeloton. Nadat hij eer der deze week de beste was in Nunspeet en bij een demon stratiewedstrijd in België, sloeg hij ook zaterdag in Aalsmeer en gisteren voor eigen publiek in Lisse toe. Tweemaal rekende hij af met zijn rivaal Dirk Maas- sen uit Rijsenhout. In Lisse demarreerde hij twee ronde voor het einde uit een driemans kopgroep Ook Jos Niesten was met de goede ontsnapping meegegaan. Met een voorsprong van 15 secon den behaalde Hagen zijn tiende seizoenszege. Edward Hagen is de te kloppen man voor de skeeler-Elfstedentocht die over twee weken wordt georgani seerd. Bij de vrouwen was de Poolse Suze Tomporowski de beste. Karin Verhoef en Marian Schipper uit Warmond werden tweede en derde. Gerrit Visscher leidt in de kopgroep tijdens de Rinde van Lisse. Visscher wordt gevolgd door de latere winnaar Frank van Veenendaal, Wim Paardekoper en Harm Jansen. uoto Loeit Zuyderduïni

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 24