Lugdunum koploper af Swingend U V o groeit naar grote hoogte Foreholte snoept rivaal WSB punt af Altior buigt diep voor Roodenburg LDWS: vierde nederlaag op rij Weer domper Blauw Zwart RB-Lugcluniim LEIDEN - Lugdunum is op een pijnlijke manier van de eerste plaats in de tweede klasse gedui keld. In de thuiswedstrijd tegen Tonegido uit Voorburg moesten de Leidenaars met een 1-3 neder laag genoegen nemen. Hoewel de Kikkers bij rust met 1-0 aan de leiding gingen, kwam de thuis ploeg in de tweede helft al snel in onoverkomelijke problemen. Uiteindelijk verschenen er zelfs drie tegendoelpunten op het sco rebord. Dat de breekbare Leidse verdediging dit seizoen nog eens een keer zou instorten, viel te verwachten, maar dat dit tegen het beperkte Tonegido gebeur de. was toch wel een teleurstel ling voor de toeschouwers. Trainer Henny de Klerk had overigens een heel andere wed strijd gezien: "In de eerste helft waren we oppermachtig, hun spitsen werden goed afge schermd en we kwamen ver diend op voorsprong. Na de rust hadden we die twee tegentreffers te danken aan persoonlijke dek- kingsfouten. Tot tweemaal toe "vergeet" een verdediger mee te klimmen bij een hoge voorzet van links. Als dat twee treffers oplevert, is er niet veel meer te redden". Inderdaad had Lugdunum in de eerste helft het betere van het spel. De aanval creëerde de nodi ge kansen, terwijl de verdediging zich vooralsnog staande hield te gen het krachtige spel van de lan ge en stevige Voorburgenaren. Het openingsoffensieve van To negido had weinig gevaar opge leverd en na een half uur nam Lugdunum het heft in handen. Martin van Kins onderschepte een verkeerde bal van de trage laatste man Frank Dobbe, waar na centrum-spits Henry van der Weijden de kans benutte door de bal koeltjes langs de uitgekomen doelman te schuiven. Pas twee minuten voor de rust raakte Lugdunum weer in pro blemen. Laatste man Robert de Roo lag met een blessure op de grond te kronkelen. Daarom kwam keeper Rob Plu ver zijn doel uit met de bedoeling de bal buiten de lijnen te trappen. Hoe wel dat volledig mislukte, wist Tonegido zich geen raad met het plotselinge balbezit en beperkte het zich tot schuiven en afschui- In de tweede helft had Lugdunum de strijd in zijn voor deel kunnen beslechten. Het kreeg twee kansen in de eerste drie minuten. Een schot van Edwin Verhoogt schampte de paal en Bert Bakker maakte zich niet onsterfelijk, maar belache lijk, toen hij een voorzet met een omhaal wilde afronden. Na deze missers was het onverwacht To negido dat een gelijkmaker pro duceerde. Een vrije trap van links belandde aan de andere kant van het strafschopgebied. Daar verzuimde Cees Schouten mee de lucht in te gaan. Het boogballetje van Voorburgenaar Rob van der Tas haalde tot ieders verbazing de binnenkant van de paal. Een kwartier later volgde een bijna identieke opvolger van dit tegendoelpunt. Ditmaal was het Jack van Lochem die de bal op het hoofd kreeg. Lugdunum probeerde uit alle macht iets terug te doen. Daarbij beperkte de ploeg zich echter tot vastlopende dribbel-acties. Al leen Bert Bakker wilde nog wel eens tot de achterlijn doorgaan, maar was dan niet meer in staat een scherpe voorzet af te leveren. De hoge ballen vanuit de verde diging waren verder een makke lijk prooi voor de oppermachtige Tonegido-defensie. Zes minuten voor tijd miste Ton de Rooij de laatste kans door een voorzet van Bakker naast te koppen. Tot overmaat van ramp was het aanvoerder Harm de Vos die het definitieve vonnis velde. Op alweer een voorzet van links, vloog de bal via de voet van De Vos met een prachtige boog in het eigen net: 1-3. REMMELT OTTEN LISSE - In de derde klasse speel de FC Lisse zich door de 3-1 over winning op RFC uit de midden moot omhoog naar een gedeelde derde plaats. LDWS wacht nog steeds op het eerste doelpunt in deze competitie, ook de wed strijd tegen WSE ging met 0-2 verloren. FC Lisse - RFC 3-1. Aanvan kelijk slaagde FC Lisse er niet in om de vleugelspitsen in te scha kelen. Vooral Erwin Hoog- edoorn liep nogal eens vergeefs achter een te lange trap aan. Na een kwartier spelen trok de Liss- ense achterhoede ook mee naar voren, nu sloten de linies beter en RFC kon slechts ten koste van een reeks overtredingen over eind blijven. Het was dan ook uit een vrije trap dat Lisse de score opende. De trap van Lau van der Voort werd door een hoogop- springende Frans Bouckaert schitterend ingekopt. RFC kwam fel terug. Vlak voor rust waren zij dichtbij de gelijkmaker maar Mark van Berkel dook de bal van de voeten van de doorge broken Arne Halbersen. Meteen na rust tikte Ron Kuil- boer een scherpe voorzet van Pim Hoekstra binnen: 2-0. In het volgende halfuur sneed FC Lisse met de ene mooie aanval na de andere door de RFC verdedi ging, maar alleen Pim Hoekstra scoorde uit een solo-actie. In het laatste kwartier liet Lisse RFC weer komen. De thuisploeg kwam goed weg bij een afstands schot van Hans van de Val op de paal. De treffer van Umro Goed- hoop kwam voor RFC te laat om nog in de wedstrijd te komen. LDWS - WSE 0-2. Het zijn sombere tijden voor LDWS. Na vier wedstrijden staan de Leide naars nog zonder punten onder aan, terwijl er dit seizoen door een versterkte degradatie rege ling de onderste drie moeten af dalen. LDWS-trainer Kees Vermeulen had in het kader van de verjonging laatste man Cees de Roode vervangen door Loek Drost. Geen gelukkige greep, want de Leidse defensie rammel de aan alle kanten. Na vijf minu ten al kwam WSE op voor sprong. Erwin Pleus zette on danks een overtreding tegen hem goed door en bereikte Rene Moons, die prima afrondde. Na de snelle tegentreffer kwam LDWS weliswaar beter in het spel maar slaagde er toch niet in kansen op de gelijkmaker te scheppen. Ook na rust kon een machte loos LDWS geen in een vuist te maken. Halverwege de tweede helft ging de doorgebroken Pa trick Rijnbeek alleen op het LDWS doel af, terwijl alle aan dacht op hem gericht was legde hij de bal opzij naar Ron Scheur water die met een keihard schot een eind aan de LDWS illusies maakte. O IX TT 7"0 WASSENAAR - Boven Blauw Zwart pakken zich, zo vroeg in het seizoen, al donkere wolken samen. Tegen koploper DCV, die het duel overigens zeer voorzichtig was ge start, kon geen inspiratie tot her stel worden gevonden. De Wassen- aarders lieten zich op het offerblok leggen en werden dan ook op nog vrij eenvoudige wijze gevonnist. 0- Vier wedstrijden en nul punten. Een triest begin. Oefenmeester Pim Westgeest wordt er haast moe deloos van. "Het is iedere keer weer een domper. Als je in de hoek zit waar de klappen vallen, krijg je de meest vervelende situaties", treurde hij. En Blauw Zwart, zon der de zwaar geblesseerde Danny Minnema, zit angstig diep verbor gen in de hoek en durft er niet uit te komen. Dat moet DCV verrast heb ben, want het verwachtte een ge motiveerde gastheer. Daarom viel er in de eerste helft weinig te genie ten hoewel het publiek gezien de belangen er toch anders over dacht. Bij ieder balcontact van de favoriet werd meegeleefd en de sfeer op de tribune was prima. Die sfeer was op het veld wel even anders, waar de zenuwen door de voornamelijk blauw-zwar- te kelen gierden. Hoewel er weinig lijn in het spel van de thuisclub viel te ontdekken was DCV-trainer Joop Molendijk op zijn hoede. "Blauw Zwart is een chaotische ploeg maar door een reflex kan het gevaarlijk worden. Daardoor moe ten wij het initiatief behouden". Dat ging met horten en stoten hoe wel er voor de ploeg uit Krimpen aan de IJssel twee kopkansen voor Hans de Reuver vielen te noteren. Voor de rest kan die eerste helft zonder wroeging maar beter wor den vergeten. Hoe anders was het beeld in de tweede periode. Inhoudelijk werd het spel er niet veel beter op*maar de brigade van Westgeest probeer de in elk geval pressie te spelen. Westgeest had daar Kenneth Fer- gusson voor ingeleverd, die vol gens hem de "exponent was van besluiteloosheid". Daar leek de lijstaanvoerder op te hebben ge wacht. Want Harry Melis (ex-Den Haag en Feyenoord) was centraal op het middenveld gaan spelen en verhuisde Jacco Broere naar de rechterkant. Melis, in eerste helft onzichtbaar, sloeg 50e minuut toe. Een voorzet van Jan Akkerman werd door de Wassenaarder voor- stopper René de Kievit door het midden uitverdedigd en Melis hoefde vanaf twintig meter slechts droog uit te halen (0-1). Het siert de thuisclub dat het vol hardde in de aanvallende spelwij ze, maar dat gebeurde zonder over tuiging en was gespeend van enig overleg. En werdén er kansen ge creëerd dan was, ondanks de afwe zigheid van Fergusson, de besluite loosheid troef. Met name het aan vallende duo Marcel Veeren (daar moet toch meer in zitten) en Ro nald Heemskerk maakten zich daar schuldig aan. Het moet wel worden gezegd dat bij DCV de jeugdige doelman Benno Plaum (17 jaar!) daarbij een volwassen in druk maakte door moedige ingre pen. Evenals de voorste lijn mist de defensie zelfvertrouwen. Het twee de doelpunt van DCV was daar een typisch voorbeeld van. Op een voorzet van De Reuver trapte de gehele Wassenaarder defensie over de bal heen en kreeg Broere tot zijn verbazing de bal in de voeten. Zo vrij voor het doel en toch met zo veel tegenstanders om je heen, dat zal de Krimpenaar niet veel heb ben meegemaakt. Uit beleefdheid wachtte Broere even met schieten, maar besloot tenslotte toch maar het cadeautje aan te nemen (0-2). RUUD PATTIAPON LEIDEN - Op het LFC-terrein wordt in het kader van het Ziveren Molen-toernooi morgenavond de wedstrijd Rijnsburgse Boys- Lugdunum gespeeld. Om 20.00 uur wordt afgetrapt. Vierspan Wereldkampioen IJsbrand Char- don heeft in Breda een internatio nale vierspanwedstrijd gewonnen voor Theo Weusthof. Derde werd de Belg Frans Brasseur. Wegens het slechte weer moesten de onder delen op de laatste dag worden af gelast. DELFT DHC heeft het niet zo begrepen op UVS. Vooral op eigen terrein kan de Delftse hoofdklasser maar niet op tegen de blauwwitte brigade van Ruud de Groot. Gisteren trokken de Leidenaars, in een wedstrijd die het aanzien meer dan waard was, net als vorig seizoen overtuigend aan het langste eind. Geheel in de stijl van eerdere wedstrijden ging dat gepaard met heel wat doelpunten: 2-3. Het door blessures geplaagde UVS kwam in Delft zonder de gebleseer- de Marcel Tolsma, Léon Meijs en Arthur van Orssagen het veld op. De Groot moest een beroep doen op de tweede elftal-spelers Rick van Dijk en Peter Kling, die hij als vleugelverdedigers naast Henri Pouw en Fred Filippo neerzette. De gevolgen daarvan waren merkbaar: de Leidse reserves ver loren vroeg in de middag kansloos van DHC 2. Voor het keurkorps van De Groot pakte de zet goed uit. Beide vleugelverdedigers kweten zich sober maar voorbeeldig van hun taak en stelden hun medespe lers in staat tot grote hoogte te groeien. Vooral de as Pouw, Filip po en Marcel Valk en de superac- tieve Gerry Jansen gaven UVS bij tijd en wijle een swingend aanzien gaven. Blindelings De Leidenaars zochten vrijwel onophoudelijk de aanval, hoeveel goede wil en inzet DHC daar ook tegenover stelde. Daardoor leek het alsof er sprake was van een ge- lijkopgaande strijd, maar het wer kelijke gevaar kwam vooral van Leidse zijde. De meeste aanvallen werden snel uitgevoerd en doordat de Leidenaars elkaar blindelings vonden kwam de bal nogal eens ge vaarlijk dicht in de buurt van de Delftse doelman Hans Suiker. Het eerste half uur was nog niet voorbij of de doelman van DHC moest de gang naar het net al ma ken. Uit een driehoeksaanval over de rechterkant van Jansen, Jan He vel en Hans de Kruijs kwam de bal voor de voeten van Valk, die zon der aarzelen op het doel van Suiker richtte. Door de benen van Wim van Zinnen vond hij de korte hoek: 0-1. Daarna drong DHC des te stevi ger aan, maar meer dan harde af standschoten leverde dat niet op. UVS-sluitpost Chris Hoogeweij (vervanger van René de Graaff) warmde zich aan de pegels van Pe ter Sprenkels en Ed Greuter, die de geblesseerde André Cinjee al na 23 minuten verving, zonder in moei lijkheden te komen. Ook een ef fectvol schot van Marcel Haak maakte Hoogeweij onschadelijk. Aangever Door het aandringen van de thuisclub kreeg UVS in de counter vaak zeeën van ruimte. Op slag van rust benutten De Kruijs en Valk die optimaal. De Leidse puntspe- ler, gisteren meer in de rol van aan gever dan van afmaker, bracht op het middenveld Valk in stelling, die in volle vaart op Suiker afste vende. Hij speelde de doelman be heerst uit en zorgde tot' grote vreugde van de Leidse aanhang voor 0-2 als ruststand. Na de pauze leek DHC, met Peter Pothof als vervanger van Moham med Haddadi, niet eens meer in staat het UVS moeilijk te maken. De Leidenaars daarentegen kregen kans op kans, maar de rushes van Valk leverden niet meer op dan een schot van De Kruijs dat via de paal niet verder dan de doellijn kwam. De spaarzame keren dat DHC in de buurt van het doel van Hoogeweij kwam besloten de Delftenaars met gevaarloze afstandsschoten. Toch slaagde aanvoerder Erik Wolf erin zijn team eén half uur voor tijd terug in de race te bren gen. John de Letter rondde zijn voorbereidende werkzaamheden fraai af: 1-2. Van teleurstelling bij LEIDEN - Het meest in het oog springende duel in de zondagvier- deklasse A was gisteren de streek- ontmoeting tussen WSB en Fore holte. WSB verzuimde de koppo sitie te verstevigen en.diende met een uiteindelijk terecht 1-1 gelijk spel genoegen te nemen. Hekke- sluiter UDO won met 2-1 van ROAC. UDO - ROAC '79 2-1. Een mati ge wedstrijd, waarin UDO middels een betere eerste helft zijn slag sloeg. In de 20ste minuut kwam de thuisclub aan de verdiende voor sprong. toen Ruud Stuifzand de bal op aangeven van Oscar Massee op fraaie wijze in het net van het ROAC-doel kopte: 1-0. Vijf minu ten later boekten de Rippers suc ces met één van hun sporadische tegenacties. Zeff van Ruiten speel de zich op handige wijze vrij, waar na Cees de Haas keeper Michel van Haaren verschalkte: 1-E Na de pau ze hielden beide teams elkaar goed in evenwicht, waarbij zich nog maar weinig hoogtepunten voorde den. Het was daarbij Peter Stuif zand die zich in de 60ste minuut op het randje van buitenspel vrijspeel de en alle ruimte kreeg om aan te leggen: 2-1. Unitas - SVLV 1-1. Na gemiste mogelijkheden van enerzijds Rob Lamboo en anderzijds Wally Gal- lert was het vijf minuten voor de rust John Zee die na een goede dieptepass van Drikus van der Lin den de op dat moment verdiende 1- 0 voor zijn rekening nam. In de tweede helft trok SVLV het initia tief naar zich toe. John van der Zijl liet daarbij twee goede kansen on benut, maar stond na vijftien minu ten met een goed genomen hoek schop wel aan de basis van de ge lijkmaker. Jelle Raap gaf met een kopbal de mistastende keeper Henny Kijk in de Vegte het nakij ken: 1-1. WSB - Foreholte 1-1. Een mat te openingsfase in deze streekont- moeting, waarin het spel zich tot het middenveld beperkte. On danks het feit dat beide ploegen zich in het eerste gedeelte weinig kansen wisten te creeren, was het toch WSB dat pal voor rust op voorsprong kwam. De doorgebro ken Theo Aanhaane legde de bal keurig terug op Paul Warmerdam die vanaf de zestien meter het leder binnen schoot: 1-0. De tweede helft gaf een dapper terugvechtend Fo reholte te zien, dat in de 15e minuut langszij kwam. Puck van de Voort werd op snelheid goed aange speeld door Ton Arroyo en tikte de verdiende gelijkmaker achter Jo- han van de Berg in het doel:l-ï. In de resterende tijd wist een beter spelend Foreholte geen vuist te maken tegen een gezapig spelend WSB. Nadat Cock van Leeuwen en Pascal Roffelen geblesseerd voor Foreholte het veld hadden verlaten zag Berend van der Lin den zijn kopbal net naast gaan. Docos - LFC 2-2. Een leuke wed strijd, met in het begin goede sco ringskansen voor Docos. Met name de gebroeders Ronald en Peter Hoogenboom kregen prima kan sen om hun ploeg op voorsprong te zetten, maar zagen de verder uit blinkende keeper Peter van der Wal deze inzetten bekwaam pare ren. In de 27e minuut was het Loek van der Post die een goede aanval van LFC met een doelpunt afrond de: 0-1. In de 42e minuut bekroon de de handige Michel Mejri (solo) het betere spel van de Kanaries met een tweede treffer: 0-2. Op slag voor rust werd Rob Reizevoort na mens Docos gevloerd door een in tolerante aktie van een der kana ries. Ron Hoogenboom wist vanaf elf meter raak te schieten: 1-2. In de tweede helft moest de thuisploeg constateren hoe sterke inzetten van Van Marwijk, Huigsloot, Van Bohemen en Van der Kooij door LFC-goalie Van der Wal werden gestopt. Een wanhopig Docos-of- fensief leidde in de 32e minuut dan toch tot de gelijkmaker. Leo Ne- derpel voor Docos schoot het leder na een goed opgezette aanval hard op doelman Van der Wal, om de ge stopte bal pas in tweede instantie binnen te tikken: 2-2. Wassenaar - Delft 0-2. In een sportief treffen had Wassenaar in het eerste part een licht veldover- wicht met ondermeer prima kan sen voor Hans Wessel, die echter zonder resultaat bleven. In de 30e minuut moest doelman Frank van Bommel een hard geschoten bal uit de touwen vissen:0-l. Na de thee werd het goede spel niet be loond met een tegentreffer. Met veel riskante aanvallen zag Wasse naar de marge in de laatste minuut zelfs tot 0-2 vergroot. Renova - Van Nispen 4-1. Van Nispen wist zich in deze wedstrijd geen raad met het opportunisti sche spel van de thuisclub. Wel was Ruud de Klerk in de zevende mi nuut dichtbij een openingsdoel punt, maar hij zag de bal op de doellijn gekeerd. Zeven minuten later had Koelemij aan de andere zijde met een kopbal meer succes: 1-0. In de 16de minuut betekende een door keeper Ed Smit slecht weggewerkte bal een voor Koele mij niet te missen mogelijkheid op 2-0. Zes minuten voor de rust gloor de er bij Van Nispen nieuwe hoop, toen John van Eeden de bal uit een op de paal gestrande inzet van Rob van Saasse alsnog het doel in prik te: 2-1. Een misser van Frits Klin kenberg zette Renova in de 44ste minuut echter opnieuw op ruime voorsprong via Beetstra: 3-1. Reno va bepaalde de eindstand tien mi nuten voor tijd zelfs op 4-1. Dc Brug - Hillegom 2-2. De doelrijpe kansen konden in het eer ste part niet verzilverd worden door Hillegom. Na een goede eer ste helftmoest Hillegom in de 35e minuut een opgelopen 1-2 achter stand goed maken. Rinus Dekker schoot de bal in een wirwar van spelers in het doel en zag Hillegom langszij komen. Dezelfde Dekker zag zijn inzet vlak voor tijd nog op de lat stuiten. de .gasten viel echter niets te be speuren, want de manschappen van De Groot bleven voetballen zoals ze de hele middag gedaan hadden: snel en aanvallend. De Groot had een belangrijke rol weggelegd voor gelegenheids linksbuiten Richard van Polanen, die vijf kwartier lang voldeed aan de hooggespannen verwachtingen van zijn trainer. In de wetenschap dat niet alleen Mario Faber maar nu ook de andere Leidse zaalvoet baller Hans van Leeuwen in geval van nood als invaller beschikbaar was haalde De Groot de moegestre den Van Polanen en even later ook Jan Hevel naar de kant. Scheidsrechter Keijman, die Fi lippo, Kling en DHC-er Greuter op de bon slingerde, blies UVS eerst nog om onbegrijpelijke redenen te rug bij een kansrijke uitbraak, maar hij kon uiteindelijk niet ver hinderen dat Van Leeuwen zich ook als veldvoetballer manifesteer de. De manier waarop de zaalvoet bal-international Valk in staat stel de te scoren was oogstrelend, net als de wijze waarop Valk acht mi nuten voor tijd Suiker verschalkte: 1-3. In diezelfde minuut ging het toch nog volledig mis in de achter hoede van UVS. waar in de jubel stemming over het derde doelpunt de levensgevaarlijke Wolf volko men vrij werd gelaten. De aanvoer der van DHC werkte de bal van dichtbij langs Hoogeweij: 2-3. Ver der liet UVS het daarna niet meer komen. "Dat laatste doelpunt wijt ik maar aan een gebrek aan concen tratie", meldde De Groot na de wedstrijd tevreden. "Overigens vind ik onze overwinning dik ver diend. UVS heeft zich hier als col lectief gepresenteerd. Ted van Ber kel bijvoorbeeld was ook niet fit, maar met zijn allen hebben de spe lers dat goed opgevangen. UVS be gint te begrijpen hoe het spel ge speeld moet worden. En dankzij al die doelpunten kan het publiek daar ook nog van genieten". TIM BROUWER DE KONING Roodenburger Marcel Prins kapt Altior-voetballer Hans den Hartog uit. Op de achtergrond houdt Duncan Alberga zich gereed LANGERAAR - Met een glimlach stapte Wim Rijsbergen uit de dug-out. Zijn voetbalploeg Roodenburg had zojuist de uitwedstrijd tegen Altior met een 4-1 overwinning afgesloten. De glimlach werd breed toen de Leidse oefen- meester de resultaten van Lugdunum en Voor burg hoorde. Door het verlies van beide con currenten in de tweede klasse van de zon dagamateurs voert Roodenburg nu de ranglijst aan met zeven punten uit vier duels en kan het zelfverzekerd het kampioenschap nastreven Dat moet zeker lukken wanneer de Leidse formatie het voetbal blijft spelen zoals het in de eerste helft deed. Met goed op elkaar ingespeel de manschappen, een snelle balcirculatie en een uiterst effectieve aanval werd Altior voort durend onder druk gezet. In de twintigste mi nuut leidde een vlotte combinatie van Rooden burg tot de openingstreffer; een pass van links back Luc Kok werd opgevangen door de snelle Marcel Prins, die de bal opdreef tot aan de ach terlijn. Uit de voorzet die volge kopte spits Marcel van de Burg keihard in. Vier minuten later was er opnieuw een snelle uitbraak van Roodenburg. Dit keer via links buiten Glenn Helder, die aangespeeld werd door de bedrijvige Richard Gotteer. Helder gaf de bal strak voor, waarna Prins met zijn hoofd 0-2 inknikte. Het eerste halfuur bleef Rooden burg zeer gemotiveerd en scherp spelen en leek Altior volledig weggespeeld te worden. Doch de Langeraarders, de debutanten in de tweede klasse die zoveel moeite hebben om te scoren (thans slechts een punt uit vier wedstrij den krabbelden na die flitsende start van hun tegenstanders enigszins overeind. Met name Marcel Kampman en Peter Ouwerkerk pro beerden hun ploeg op het goede spoor te zet ten, maar Altior bleef ongevaarlijk in de afwer king. Vooral Wilco Riethoven liet regelmatig de bal van de voet glippen. Vlak voor het rust- signaal kreeg Altior de genadeslag. Op links demarreerde Helder voorbij verdediger Bert Otto en joeg de bal langs doelman Aad Otto in de verre hoek: 0-3. De ruime voorsprong werkte niet bepaald in spirerend voor de Leidenaars. De tweede helft werd een aanfluiting. "Bedroevend slecht", ty peerde Rijsbergen het vertoonde voetbal van zijn jongens. "Als je een goede voetbalploeg wilt zijn, dan moetje bij een grote voorsprong balbezit kunnen behouden. Scoren is dan niet noodzakelijk, maar wel moet je de tegenstan der het werk laten doen. Nou, dat hebben we niet gedaan, in plaats.van sober spel zochten wij telkens de moeilijke oplossingen.", legde de ambitieuze trainer uit. Verdiend Desondanks kwam Altior klasse tekort om een vuist te maken. Verwoede pogingen strandde telkens op de Roodenburgse afweer. De Leidse tweedeklasser kwam in de zestigste minuut zelfs op 0-4 via een aanval die begon bij de uitblinkende spelbepaler John Verschoors en eindigde bij Van de Burg. Toch lukte het de ploeg van trainer Frank van Dam nog een doel punt te maken. Het was de statische Steef van der Hoorn die een weggestompte bal van kee per Marcel Vink opving en in het net knalde: 1- 4. Van Dam berustte in de afloop. "Rooden burg heeft verdiend gewonnen. Alle uitge speelde kansen hebben ze benut en dat vind ik knap. Wij staan er nu natuurlijk niet zo goed voor, maar toch wanhoop ik nog niet. Ondanks de belachelijke situatie dat vijf clubs kunnen degraderen weiger ik concessies te doen aan het voetbal. Ik wil pertinent het plezier voorop laten staan en niet ten koste van alles handha- HANS KOENEKOOP

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23