LEIDSCH DAGBLAD Gouden sprint Knol Vinnig debat tussen Bush en Dukakis Özal blijft ondanks verlies ANDIJVIE EN KIP WAT TOPSPORT ZO LEUK MAAKT. ZIJN DE VERRASSINGEN. U LEEST HET IN... Koffie duurder Geen poli tiebe waki n g voor ex-Ajax-bestuur Leids duo ziet handel in 1500 illegale platen Maandag 26 september 1988 OPGERICHT 1 MAART 1860 No. 38738 Prijs fl. 1,20 Regilio Tuur mokert verder Monique Knol kust de gouden medaille. SEOUL (GPD) Winnen bin nen anderhalve ronde en toch niet 'lekker draaien'. Het is een luxe dat te kunnen zeggen op het niveau van achtste boksfi- nales van de Olympische Spe len. Regilio Tuur kan zich die weelde inmiddels veroorloven. Binnen twee tellen had de ve dergewicht vanochtend de Schot David Anderson even op de knieën. Eén ronde later ge beurde tweemaal hetzelfde en Regilio Tuur was in recordtem po weer een ronde verder. „Maar toch", zei hij nauwe lijks moe na een paar mi nuutjes boksen, „draaide ik niet superlekker. Het ging niet zoals ik het wilde". De status van 'ster' begint hem steeds zwaarder op de schouders te drukken. Zelfs de hele Ameri kaanse tv-ploeg verhuist van de ene naar de andere ring om de kleine Rotterdammer te vol gen. „De druk wordt steeds groter. Steeds meer Neder landse sporters komen naar me kijken, de kaartjes voor Neder land waren vandaag op. Dat is aan de andere kant wel goed voor de sfeer, hier en in de ploeg". In zijn derde partij stond er weer de Tuur, die het grote pu bliek graag ziet. Fel, aanval lend, en uitgaande van het standpunt dat de eerste klap nog altijd een daalder waard is. Na zijn furieuze begin tegen Anderson werd hij door trainer Gyula Bodis tot wat kalmte ge maand. „Ik wilde volgens hem te fel beginnen. Maar ja, ik keek die jongen voor de partij in zijn ogen en zag dat-ie niet wilde boksen, dat hij bang was. Kwam-ie ook nog lekker met zijn handen laag aanlopen, toen pakte ik hem-maar." Het liefst was Tuur vandaag ook weer voor de volle tijd in actie gekomen. Hij mist het ge brek aan ritme, dat hij door zijn snelle zeges oploopt. En de sterke Roemeen Dumitrescu, woensdag het volgende obsta kel voor de weg naar een me daille, heeft al twee keer negen minuten lang in de ring ge staan. Maar bang is Regilio Tuur allerminst. „Ik zag hem bij de warming-up, hij is een sterke jongen. Alleen zag trai ner Gyula, dat hij niet zo flexi bel op zijn benen staat. Moet ik dus veel bewegen, hem in een verkeerde stand zien te krijgen en toeslaan". Eerder op de ochtend al kwa lificeerde ook zwaargewicht Arnold Vanderlijde zich voor de kwartfinale Vanochtend vroeg klonk in Seoul voor de tweede maal het Wilhelmus. Na het roeiduo Flo- rijn/Rienks was het ditmaal bestemd voor Monique Knol. De Nederlandse wielrenster hoopte tevoren op een massa sprint. Ze kreeg wat ze wilde en maakte prompt haar favo- rietenrol waar. Onbedreigd spurtte ze naar de gouden plak. Het zilver was voor Westduits- land, het brons voor de Sov jetunie. De Amerikanen Roger Kingdom (links) en Anthony Campbell wen sen elkaar geluk na het behalen van de gouden en bronzen medaille op de 110 meter horden. <foto AP) De Nederlandse hockey- ploeg kwalificeerde zich voor de halve finale. Door de 2-0 ze ge op Pakistan bereikte Oranje de niet meer verwachte tweede plaats in de poule. Nederland treedt in de kruisfinale aan te gen Westduitsland. Bettine Vriesekoop is nog altijd ongeslagen. In het tafel tennistoernooi boekte de Ha- zerswoudse vanmiddag haar vierde overwinning op rij. Na de zege op de Tsjechische Safarova gaat zij samen met de Russin Gergeltsjeva in groep H aan de leiding. WASHINGTON (GPD/AP) - De Amerikaanse presidents kandidaten George Bush en Michael Dukakis, hebben gis teren gedurende een rechtstreekse televisie-uitzending an derhalf uur met elkaar in de staat Noord Carolina gedebat teerd. De woordenstrijd kenmerkte zich door vaak scherpe persoonlijke aanvallen, vooral op het terrein van het begro tingstekort, drugs, het buitenlandse beleid en de leiders kwaliteiten van de kandidaten. Grootste winnaar, zo oordeelde na afloop een tv-commentator, was de Amerikaanse kiezer die na weken lange campagnes voor het eerst duidelijk de grote verschillen tus sen de twee kandidaten kreeg uit gemeten. Naar schatting 100 mil joen Amerikanen keken naar het debat dat vooral voor Dukakis van levensbelang was. Hij stond im mers met zo'n 8 procent in de pei lingen achter op Bush. Het debat werd gehouden in een universiteit in Winston-Salem, in de staat Noord Carolina. Het was de eerste van twee confrontaties: over drie weken vindt er nog een tv-debat plaats. Geen van beiden maakten grote fouten. Allebei slaagden ze erin de ander een paar forse verbale opdoffers te geven. Maar er was geen sprake van een duidelijke knock out aan een van beide zijden. r de handel van al haar koffii ken verhogen. Daardoor zal de consu mentenprijs f 0,14 tot f 0,16 per pak van 250 gram stijgen, aldus het bedrijf. DE noemt als redenen van de prijs verhoging de stijging van de dollar- i de De meeste commentatoren hiel den het er gisteravond na afloop van het debat dan ook op, dat pas over een paar dagen duidelijk zal worden wie het debat gewonnen heeft. Dan komen de resultaten van de peilingen binnen. Bij een eerste, zeer voorlopige peiling van de grote omroep ABC gaf 45 pro cent de overwinning aan Dukakis en 36 procent aan Bush. Dukakis benadrukte sterk wat hij wil doen om het leed van onder meer daklozen en mensen zonder medische verzekering te verzach ten. In scherpe bewoordingen ver weet hij de regering-Reagan dras tisch in sociale programma's te hebben gesnoeid. Bush daarente gen maakte vooral werk van de "vrede en kansen voor iedereen" die de afgelopen acht jaar onder Reagan hebben opgeleverd. Bush sneed tevens punten aan die in conservatieve kringen goed zouden vallen. Hij zei voor de doodstraf voor grote drugshande laren te zijn, en voor een zo sterk mogelijke defensie. Uitgebreid maakte hij ook duidelijk tegen abortus te zijn, en zelfs voorstander te zijn van straffen voor vrouwen en dokters die tegen nieuwe anti abortus-wetgeving zouden zondi gen. ponies W ^gurs "WO ONFE STIJN GEZELLIGE HOBBIES LEUKE NOVITEITEN MODETHEATER STATENHAL OEN HAAG Veel bewolking Veel bewolking en af en toe regen of motregen. Minimumtemperatuur on geveer 14, middagtemperatuur rond 18 graden. Zuidwestenwind, matig, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig, later toenemend tot hard. De vooruitzichten voor woensdag tot en met zaterdag: Wisselvallig en enkele buien. Geleidelijk daling van middagtemperatuur. Dinsdag 27 september zon op: 06.34 uur, zon onder: 18.26 uur: maan op: 18.43 uur. maan onder: 08.55 Vergeten soldaat bleef op z'n post ALFELD (GPD) De 19-jarige soldaat Johan Romers uit Spij- kenisse heeft tijdens de oefe ning Free Lion in Westduits land enkele dagen voor niets op wacht gestaan bij een brug over de rivier Leine in het plaatsje Alfeld. De legerleiding was ver geten hem te waarschuwen dat de oefening was afgelopen. Ro mers kreeg pas gistermorgen door dat hij zijn stelling voor niets hield. Het is te danken aan de Al- feldse politie dat Romers zijn maten die allang en en breed in Nederland waren terugge keerd, achterna kon reizen. „Wij waren uitermate verbaasd dat de jongen niet werd opge haald," aldus de Alfeldse poli tieman Meyer. „Het is dat een collega van mij de legerautori- teiten ervan kon overtuigen dat ze iemand vergeten waren en dat ze hem op moesten halen, anders had hij er nu nog ge staan. Johan weigerde zelf zijn stelling op te geven. Zijn bevel was om de brug te bewaken en dat bleef hij doen". tv-debat veelvuldig ANKARA (AFP/Rtr) - De Turkse premier Özal heeft vanochtend voor de televisie verklaard niet te zullen aftreden. Özal sprak nadat de voorlopige uitslag van het refe rendum van gisteren aantoonde dat de oppositie een overwinning had behaald. Van de Turkse kie zers verwierp 65 procent het voor stel van de regering de komende gemeenteraadsverkiezingen met vier maanden te vervroegen. Rond 35 procent steunde het regerings voorstel. Een vermoeid ogende premier özal verklaarde voor de Turkse te levisie dat hij wil voortgaan „het volk nog vier jaar te dienen". De premier had vorige week aangege ven te zullen aftreden als de uitslag van het referendum niet bevredi gend zou zijn. Özal verklaarde dat de uitslag van het referendum aan geeft dat zijn Moederland-partij nog altijd de grootste in het land is en dat er geen wijziging is geko men in de steun van de bevolking. De oppositieleiders, Inönu (soci aaldemocratische Volkspartij) en Demirel (conservatieve partij van het juiste pad) verklaarden in hun reactie dat Özal het oordeel van het volk zal moeten aanvaarden. Mede werkers van de premier verklaar den dat de premier weliswaar bij Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees va7 rsiou s-j in de aanbieding Andijvie, kilo Kipdrum-/ 93 braadsticks,Q QQ kilo @xa>@® 10^9 F-side: niets bekend van dreigementen albert heijn 'sLandsgrootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. LEIDEN De politie en de opspo ringsdienst van Buma/Stemra heb ben zaterdagochtend in Leiden 1500 illegaal geperste lp's en cd's in beslag genomen. Deze platen zou den bij verkoop vermoedelijk tus sen de 50 en 100 gulden per stuk hebben opgebracht. Bij de inbe slagname werden twee Leidse mannen van 32 en 34 jaar gearres teerd. De mannen werden rijdend in een auto met aanhangwagen op de Europaweg aangehouden In de au to werden 800 illegale lp's aange troffen. Later vond de politie in de woning van de 32-jarige verdachte nog eens 700 lp's en enkele tiental len cd's. Volgens een woordvoer der van Buma/Stemra is het de eer ste keer dat in Nederland dergelij ke cd's zijn gevonden. Op de platen zijn illegaal opgeno men concerten te horen van be roemde artiesten en popgroepen als Prince, Bruce Springsteen, The Beatles en The Rolling Stones. De kwaliteit van de lp's en cd's is ove rigens erbarmelijk slecht. Waar de platen zijn vervaardigd, is nog niet precies bekend. In elk geval zijn ze niet in Nederland ge perst. De twee Leidse mannen wa ren volgens de politie distributeurs en niet betrokken bij de produktie. AMSTERDAM (ANP) - De Am sterdamse politie is niet van plan bestuurders en medewerkers van Ajax speciale bescherming te ge ven. Dat verklaarde vanochtend een woordvoerder van de hoofdste delijke politie nadat het bestuur van de Amsterdamse voetbalclub gisteravond aftrad in verband met bedreigingen door supporters. De politie is op de hoogte van de bedreigingen maar officiële aangif tes zijn er (nog) niet. De Ajax-top wordt vooral telefonisch bedreigd en in en rond het stadion. De politie denkt in de eerste plaats aan indivi duele aanhangers. Het heeft vol gens haar weinig zin om met de F- sidesupporters te gaan praten bui ten het geregelde overleg met deze groep om. Veel van de bedreigde Ajax-be- stuurders en -medewerkers wonen overigens buiten Amsterdam. Het is volgens de politiewoordvoerder in hun geval aan de plaatselijke po litie om eventuele (extra) bescher ming té bieden. "Het Ajax-bestuur is opgestapt omdat er niemand meer was om naar te trappen. Ze hebben de trai ner naar huis gestuurd en zijn nu bang dat de beschuldigende vinger naar hun wordt gestoken. Dat is veel meer de reden van opstappen dan de bedreigingen waar nu over wordt gepraat". Dat zei vanoch tend bestuurslid Barendts van de Stichting F-Side. „Ik heb in mijn omgeving niets gemerkt of gehoord van zware be dreigingen aan het adres van het bestuur. Er is gisteren tijdens de wedstrijd wel geroepen dat we naar de Meer moeten gaan, maar dat viel uiteindelijk mee. Ik weet niet of er supporters zijn die een te lefoonboek pakken of een brief schrijven. Ik heb er in mijn omge ving in ieder geval niets van ge merkt." Volgens Barendts lijdt het be stuur aan gebrek aan zelfvertrou wen. „Ze hebben een goede trainer aan de kant gezet. Er is een hoop poen in de kas maar er wordt slecht gevoetbald. Daar moet wat daan worden". (pagina 21: Ajax-bcstuur s Meisje gestorven door nekkramp ZEVENAAR (GPD) - In het streekziekenhuis in Zevenaar is za terdag een 11-jarig meisje overle den aan nekkramp (meningitis). Het uit Limburg afkomstige meis je, dat zich de voorafgaande week al wat ziek toonde, ging desalniet temin uit logeren in Arnhem. Daar werd zij zo ziek dat ze in allerijl naar het ziekenhuis in Zevenaar werd vervoerd, waar ze in de loop van zaterdagmorgen overleed. De ziekte meningitis, een ontste king van de vliezen rond de herse nen, hoeft bij tijdige onderkenning en behandeling geen gevaar in te houden. Onlangs overleed ook een militair, die in Westduitsland mee deed aan de NAVO-oefening Free Lion, aan nekkramp. Vijfhonderd militairen werden daarop terugge stuurd naar de thuisbasis. Directie-secretaris ontvangt twee ton MUIDEN (GPD) De voormalige directie-secretaris van de kruitfa briek Muiden Chemie De Jong krijgt 2 ton voor zijn vertrek bi j het bedrijf. De rechter wees hem die af koopsom toe. Het bedrag staat in schril con trast met de 250.000 gulden die be schikbaar is voor de 76 werkne mers die eerder werden ontslagen. De bonden gingen daarmee ak koord, nadat de directie duidelijk had gemaakt dat er niet meer in zat. Ook de secretaresse van De Jong kreeg een forse afkoopsom toege- DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND I Neem nu een abonnement en beslis zelf hoe u betaalt' 1 Per maand 23 95 per hall iaar 141.90 (alleen mogeli|k mei auiomansche betaling) q per |aar 270 25 per Hwariaai 7Q 95-u* voo»«u> aankru.sen l De eerste 2 weken kri/gfu de krant natuurh/k gratis in de bus' Naam Straat: Postcode/Plaats Telefoon:(i.v m. controle bezorging) U huni deze Son opsturen naar hel leirtsch Alphen* Dagblad Antwoordnummer 100SO I

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 1