Plan vóór installeren van papiercontainers ZOMERSPELEN in SEOUL Neem nu een proefabonnement 7 weken voor 26 aalÉEöëfflS 071-161400 Slechte weer en Olympische Spelen tl nik ken stempel op eerste Uitmarkt Leiderdorp HAASWIJKLOOP Vrouw uit Castricum (73) in Voorschoten beroofd van tas Oegstgeest overweegt uitbreiding budgetvoorKchting aan burgers Missieveiling in Zoeterwoucle brengt ruim 72.000 gulden op ZOETERWOUDE - De jaarlijkse missieveiling in Zoetervvoude heeft het afgelopen weekeinde 72.280 gulden opgebracht. In de nacht van zaterdag op zondag viel om half drie voor de laatste keer de hamer. Er waren op dat moment ruim duizend artikelen geveild. Veilingmeester Jac. Paardekoper vond het bedrag niet tegenvallen Vernielingen aan Bernardusschool in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - De Bernard usschool in Zoeterwoude-Rijndijk is het afgelopen weekeinde het doelwit geweest van vandalen. On der meer werden golfplaten van een kippenhok vernield en elektri citeitskabels stukgetrokken. De politie schat de totale schade op 300 tot 400 gulden. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. na de uitschieter van vorig jaar toen ruim 79.000 gulden werd op gebracht. De veiling vrijdagavond verliep wat mat. Op zaterdag was de zaal van Ons Huis evenwel overvol. Er werd snel en veel geboden. Zo ging een kalf van de hand voor 2200 gul den. Een fietspomp zonder slang bleek altijd nog 250 gulden op te brengen. Het eveneens aanwezige raadslid Van Bemmelen om schreef de veiling als volgt: "Je hebt je voorgenomen een bepaald bedrag te besteden en waaraan je het besteedt, interesseert je niet zo erg. Alles is toch voor de missie". Behalve de veiling, waren er voor de Zoeterwoudse missionaris sen nog meer acties op touw gezet. Zo bracht een kaartavond in buurt huis De Weiport 600 gulden op. De disco Utopia stortte 260 gulden voor het goede doel. Verwacht wordt dat dit jaar uiteindelijk zo'n 80.000 gulden kan worden verdeeld over de zestien missiegebieden waarvoor Zoeterwoude zich ver antwoordelijk acht. Jac. Paardekoper veilt de aangeboden artikelen voor een 'mooi prijsjeIn totaal werd dit weekeinde in Zoeter woude ruim 72.000 gulden voor de missie opgehaald. (foto Henk Bouwman) LEIDERDORP - De Leiderdorpse Culturele Week is dit weekeinde geopend met een Uitmarkt in het activiteitencentrum Muzenhof. Om elf uur 's ochtends werd de markt geopend door wethouder C. Huigen-van Boven en vervolgens stond er een optreden van de drum-en fanfare vereniging Ta- marco op het programma. De acti viteiten voor de zaterdag waren grotendeels buiten gepland, maar door het slechte weer waren alle kramen binnen opgesteld. De kersverse coördinator Koom- en van Muzenhof vond het niet zo erg dat alle activiteiten binnen ge houden moesten worden. "Alles stond wel boven op elkaar, maar dat maakte voor de bezoekers niet veel uit. Het was overigens redelijk druk. 's Ochtends viel het een beetje tegen, maar tegen de mid dag kwamen meer mensen een kijkje nemen. Ik denk dat het slechte weer en de Olymische Spe len van invloed waren op het be zoekersaantal", aldus Koomen. 'Huidige regeling in Oegstgeest werkt niet' OEGSTGEEST Aan het containerbestand van de ge meente Oegstgeest zouden papiercontainers moeten worden toegevoegd. Ge koppeld aan een oud-pa pierregeling zonder al te veel voorschriften, komt het dorp dan wellicht op een goede, milieuvriendelijke manier van zijn oude papier af. Die suggestie doet de Oegstgeester sportambtenaar N. Oosthoek in een notitie over een groot Oegst geester probleem: oud papier. Een probleem dat in omvang is toege nomen sinds de vervanging van de vuilniszak door de mini-container. De Oegstgeestenaren stoppen al hun papier in de verrijdbare groe ne karretjes en dat kost de gemeen te veel geld. Bovendien is dat een verspilling van de eerste orde. De raadscommissie openbare werken bespreekt de notitie-Oosthoek morgenavond. In de regeling die Oosthoek voorstelt, is het motto 'vrijheid blij heid'. De ambtenaar wil alle instel lingen zonder winstoogmerk in de gelegenheid stellen mee te doen. Er zou een vast bedrag van acht cent per kilo moeten worden vast gesteld. Degenen die van de nieu we regeling gebruik willen maken, dienen hun eigen inzameling te re gelen. Weg met de cjoor de gemeen te voorgeschreven wijksgewijze in deling, stelt Oosthoek. "Elke club heeft zijn eigen achterban. De een zamelt huis-aan-huis in, scholen la ten maandelijks een container ko-, men, andere organisaties halen én op. én zamelen centraal in. En de praktijk heeft uitgewezen dat de verenigingen elkaar daarbij niet in het vaarwater zitten". Mislukt Eind vorig jaar stippelden B en "W een beleid uit, dat falikant is mis lukt, zo blijkt nu. Actieve ophalers van papier wisten zich verzekerd van een gemeentelijke bijdrage tot een garantieprijs van tien cent per kilo. Passieve ophalers (verenigin gen die hun leden garages en Vli- ko-bakken met papier lieten vul len) werd een garantieprijs tot acht cent per kilo in het vooruitzicht ge steld. Door die regeling moesten ook andere instellingen dan de brand weer en de voetballers van UDO worden gestimuleerd om met oud papier de clubkas te spekken. Uit gesprekken met UDO en de brand- bestrijders bleek namelijk dat ze met zijn tweeën al het oude papier niet de baas konden. Oosthoek: "Het is de verenigin gen gewoon te veel om de continuï teit te kunnen waarborgen en om elke maand op dezelfde dag in een vaste wijk papier op te halen. De gemeente mag de verenigingen ook niet onder druk zetten, dat is misbruik maken van de situatie". Waarna de ambtenaar de ontainers een venijnige trap geeft: "Temeer ook omdat de gemeente zelf, door de invoering van de mini- containers, het de bevolking wel erg gemakkelijk maakt om het oud papier ongemerkt in het huisvuil te doen afvoeren". Onderscheid In navolging van de Oegstgees ter sportraad adviseert ambtenaar Oosthoek nu ook om het begrip "garantieprijs" te schrappen en te spreken over een vast bedrag per kilo oud papier. Ook wil Oosthoek het onderscheid tussen passief en actief inzamelen laten vervallen. Oosthoek schat dat met de nieu we regeling nog in 1988 500.000 kilo kan worden opgehaald. Vorig jaar werd er door elf instellingen 436.823 kilo opgehaald. Worden die 500.000 kilo werkelijkheid, dan kost dat de gemeente 40.000 gulden subsidie. Zou al dat oud papier bij de vuilverwerking terecht zijn ge komen, dan had dat de gemeente 51.000 gulden gekost. Zwak punt bij welke ophaalrege- ling dan ook, zo beseft Oosthoek, is dat de mensen geen maand met oud papier opgescheept willen zit ten. Men wacht de komst van een ophaler niet af. Vandaar zijn pleidooi voor de invoering van de papiercontainers die op diverse plaatsen in het dorp een plek moe ten krijgen. OEGSTGEEST Een doorzichtje bij de houtwal naar het winkelcentrum in Haaswijk waar gisteren de traditionele Haaswijkloop van de Buurtgroep Haas- wijk werd gehouden. Er werd een "parcoursrecord" ge vestigd door Theo van der Veer. Hij deed 52 minuten en 47 seconden over de 16 kilometer. Het oude record stond op 53.24. Het parcours voerde de 600 deelnemers voor het laatst over de Haarlemmertrekvaart, dat nog dit jaar het domein wordt van gemotoriseerd verkeer. Bij de dames was Carla van der Does de snelste op de 16 kilo meter. Zij deed er 69.18 over. Andere afstanden waren 2, 5 en 10,5 kilometer. De korte afstanden waren vooral bij de kinderen populair. Er deden er honderd mee. rijk) Degenen die wel de moeite had den genomen om naar de Cor Gor dijnsingel te komen, kregen een gevarieerd programma voorge schoteld. Er stonden kramen van onder meer de toneelgroep Tover- lei. de Openbare Bibliotheek, de Streekmuziekschool, de stichting Basis-educatie K&O, het Leider dorps operettegezelschap en het Kamerkoor. Gedurende de hele dag waren er optredens van de Sjelter Squee zers, het fluitkwartet Chaminade, het Salonorkest de Pumps en Mar griet de Jong. Deze week is er elke avond iets te doen in de Muzenhof. Vanavond is het de 'Klassieke muziek en Koor avond' met om 19.00 uur het kin derkoor de Rijnzangertjes, het jon gerenkoor Leiderdorp en COV Ex celsior. Om 20.30 uur zal het Lei derdorps Kamerkoor het Kyrie in C-moll van Mendelsohn ten gehore brengen en om 21.30 uur speelt het Leiderdorps Kamerorkest zes boe renliederen van Bartók. Morgen avond om 20.00 uur staat er een kleurrijk optreden van de Suri naamse dansgroep Faja Lobie op het programma. Alle voorstellin gen zijn voor iedereen gratis toe gankelijk. Het volledige program ma is verkrijgbaar in de Muzenhof. Onderscheiding voor twee medewerkers van IEMCO ZOETERWOUDE - Twee mede werkers van het technisch installa tie bureau IEMCO in Zoeterwoude hebben afgelopen vrijdagavond de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, ge kregen voor hun 40-jarig dienstver band bij het bedrijf. Loco-burge meester A.R. van der Heijden van Zoeterwoude reikte de medailles uit aan A.P. J. van de Berg uit Voor hout en aan J.J. Janssen uit Leider dorp. Van den Berg trad in 1948 in dienst van IEMCO als medewerker in de werkplaats, tegenwoordig is hij werkzaam als elektromonteur in de buitendienst. Janssen is der tig jaar medewerker geweest en is sinds 1974 chef van het magazijn. Autokraken in Oegstgeest OEGSTGEEST In Oegstgeest zijn in de nacht van zaterdag op zondag vier auto's opengebroken. In alle vier de gevallen werd de au toradio ontvreemd. De auto's ston den geparkeerd in Haaswijk en het centrum van Oegstgeest. De politie heeft nog geen aanhoudingen ver richt. VOORSCHOTEN - Een 73-jarige vrouw uit Castricum is zaterdag middag op een perron van het Voorschotense NS-station De Vink van haar handtasje beroofd door twee jongens. Het tasje bevatte on der meer 200 gulden. De r stond in het wachtlo kaal toen zij door één van de twee knapen werd aangesproken. Deze sloeg plotseling de vrouw op haar hand en griste in één beweging de tas van haar schouder. Hierna zette hij het evenals als zijn metgezel op een lopen. De politie zegt over een nauwkeurig signalement te be schikken. Inbrekers slaan grote slag bij inbraak in Voorschotens huis VOORSCHOTEN - Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde flink huisgehouden in Voorscho ten. Bij een inbraak aan de Krieglaan was de buit zelfs 100.000 gulden groot. Deze inbraak moet tussen zaterdagochtend en gister avond zijn gepleegd. De inbreker is volgens de politie via de keuken deur aan de achterkant binmenge- kqmen, nadat hij cie ruit eruix heeft gehaald. De hele woning werd doorzocht. De aangetroffen kluis, met daar in 60.000 gulden en sieraden met een waarde van veertig mille, werd opgegebroken. De politie denkt niet.dat de inbreker van tevoren wist dat er op het betreffende adres zo veel was te halen. "Anders was hij wel direct naar de kluis gelopen maar hij is op bijna elke plek in de woning geweest", aldus de zegs man van de politie. Ook de inbreker die zijn slag heeft geslagen in een woning aan de Veurseweg, in de nacht van za terdag op zondag, had succes. Deze is er vandoor gegaan met 600 gul den. Hij kwam binnen door de ach terdeur waarvan hij het slot heeft opengewrikt. Waaruit de buit bestaat bij de in braak in een woning van één van de twee verzorgingsflats voor oude ren in de wijk Adegeest, is nog niet bekend, maar vast staat wel dat het nooit veel kan zijn. De inbreker is het balkon op geklommen en is binnengedrongen via een boven- raampje. In de woning heeft hij een enorme puinhoop achtergelaten. Warenar 'Een fijn span' heet de voorstelling met onder anderen Joop Doderer die dins dag 4 oktober om 20.15 begint in theater Warerar in Wassenaar. Doderer speelt hierin de butler van notaris van Wijngaarden (Hans Boskamp) die ervan verdacht wovdt een buitenechtelijke re latie te hebben. In een avond vol misver standen zal de notaris proberen zijn on schuld te bewijzen. Andere acteurs zijn onder anderen Leontien Ceulemans en Guus van der Made. De toegangsprijs voor de voorstelling bedraag 22.50 gul den. Degenen die gebruik maken van het speciale dinerarrangement betalen 55 gulden. Voor het diner moet wel even gereserveerd worden bij de heer Pas man, telefoon: 01751-18382. De voor stelling begint om 20.15, het diner om 17.30. Expositie Hiske Bern en Arie Boers zullen vanaf donderdag 29 september in het ge meentehuis van Leiderdorp exposeren met glas, sieraden en aquarellen. Hiske Bern heeft rechten gestudeerd in Leiden en naast haar studie lessen gevolgd in tekenen, etsen en textiele werkvormen. Enkele jaren geleden is zij begonnen met graveren van glas en kristal. De voornaamste onderwerpen zijn bloem en diermotieven. Arie Boers heeft de Rotterdamse Aca demie van Beeldende Kunsten gedaan. Hij maakt aquarellen die geïnspireerd zijn door de wisseling van seizoenen in het landschap. Hij werkt niet alleen in Nederland, maar ook in Noorwegen, Westduitsland en Frankrijk. De tentoonstelling duurt tot 4 november. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Vrouwenraad Wegens groot succes wordt de cursus dit seizoen herhaald. De cursus wordt op zes achtereenvolgende ochtenden gegeven in de Engelenbak (Cultureel Centrum) aan de Marijkelaan, te begin nen op 6 oktober. Onderwerpen die ter sprake komen zijn onder meer: hoe te handelen met onzichtbaar geld, hoe zet je een begroting op en hoe zit de belas tingwetgeving in elkaar. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij mevrouw F.Boom, telefoon: 8669 Mondriaan De serie culturle ochtenden 'Ambachts- en Baljuwhuis op zondag' wordt ook dit jaar weer georganiseerd. Om de veer tien dagen is er weer wat interessants te doen in het huis. Op zondag 2 oktober wordt de eerste keer verzorgd door me vrouw E. Reinhatz-Tergau. Zij zal een voordracht geven over het werk van de beroemde Nederlandse schilder Mon driaan. De lezing begint om 12.30 en de i is gratis. Muziek De Kulturele Kern Wassenaar (KWW) opent het culturele jaar aanstaande za terdag met straatevenementen. Het is de bedoeling dat er een lint loopt van kramen en bruisende aktiviteiten van de Langstraat, via de Gravestraat en het Burchtplein naar theater de Warenaar. Verenigingen, bedrijven, individuele personen en muziekgroepen kunnen zich tijdens dit evenement presenteren. De activiteiten beginnen om 12.00 uur en zullen tot 16.30 duren. Inschrijfformu lieren zijn verkrijgbaar bij Carla Danen, telefoon: 01751-18242. Postzegels De Nederlandse verzamelaarsvereni ging 'De Verzamelaar' houdt maandag avond 3 oktober een algemene verza- melbeurs in de De Werf, Schoolstraat 4 in Voorschoten. Verzamelaars van mun ten. postzegels en prentbriefkaarten kunnen een tafel huren voor vijf gulden per meter. De zaal gaat om 19 00 uur open. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de 'Verzamelaar', telefoon: 01719-17088. OEGSTGEEST De Oegstgeester budgetvoorlichtster J. Lieffenng heeft aan de zes uur per week die zij namens de Stichting Consu ment en Huishouding de afdeling sociale zaken versterkt niet ge noeg. De vraag om hulp van Oegst geestenaren met financiële proble men is sinds de tweede helft van 1987 dusdanig toegenomen dat de eerder getroffen bezuiniging op het aantal uren hulpverlening, weer ongedaan moet worden gemaakt. Dat stelt het hoofd van de afde ling sociale zaken, J. Ligtenberg in een notitie over de uitbreiding van de budgetvoorlichting in Oegst geest, die deze week in diverse raadscommissies wordt bespro ken. De budgetvoorlichtster moest in 1987 met zes uur in plaats van acht uur zien rond'te komen. Het leek er toen op dat het aantal verzoeken om hulp aan het stabiliseren, dan wel afnemen was. Bovendien kon zij steeds meer klanten van dienst zijn met 'slechts' een eenmalige ad visering en hoefde ze steeds min der langdurig te begeleiden. Later dat jaar is de hulpvraag weer toegenomen. Lieffering heeft dat kunnen ondervangen door overwerk. Volgens de chef sociale zaken is ook de kwaliteit van de hulpverlening in het gedrang geko men. Aan preventieve voorlichting komt de budgetvoorlichtster al he lemaal niet meer toe. "Een ongewenste ontwikke ling", aldus Ligtenberg. Hij geeft via B en W de gemeenteraad in overweging Lieffering weer acht uur per week in Oegstgeest te laten werken. Dat kost de gemeente 3750 gulden per jaar extra. Budgetvoorlichtster Jeanette Lieffering heeft aan zes uur per week niet genoeg om Oegstgeestenaren met financiële problemen te helpen. Haar spreekuur zou met twee uur per week moeten worden uitgebreid. De krant voor uw eigen stuk van Nederland houdt U van dag tot dag op de hoogte^

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11