Bureau bemiddelt in conflict bij Rijnoord Produktie boüentelers steeg vorig jaar tot recordhoogte Bijgoed Duur plan afgewezen kruising rijksweg 11 Orions veroorzaken te veel geluidhinder ÜATUHUAU li ym'UMUUK REGIO PAGINA 11 Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, tel: 155010, zo 8 uur tot 24 uur: H. Meyer, tel: 215510, Groep 2 - Pieterse, Van Gent. Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer, De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel: 213546, Prinsenstraat 5. zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruijne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32. zo 8 uur tot 24 uur: J.H. Pleiter, tel: 131337. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.M. Boer, tel: 311414. zo 8 uur tot 24 uur: D.R. van Wingerden, tel: 310047, Boshuizerkade 31. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul. Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, spreekuur:Vondellaan 58. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, tel: 123752, Noordeindeplein 4a. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337, C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: K. van der Post, tel: 226568, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 40, tel: 410070; zo: M.B. Land smeer, tel: 413913, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10, tel: 891000. van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz, Prins Hendriklaan 4, tel: 155666. za: C. Meyer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: A. Tromp. Leidseweg 328, tel: 762159. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 10834. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend dienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 23/9 tot vr. 30/9 door: Apotheek De Aloë, Levendaal 161, Leiden, tel: 071-120502; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31, Oegstgeest, tel: 071-173330; Apotheek De Meidoorn, Voorstraat 59, Voor schoten, tel: 01717-3350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: F. Muurling, Plantsoen 23, Leiden, tel: 071- 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: R. Koster, Boshuizerlaan 26. Leiden, tel: 071 - 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno- R. van°der Welle, Piet Heinlaan 30, Oegst geest. tel: 071-175394. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts G. J.H. de Minjer spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2. Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Katwijk zoekt partner voor kunstuitleen KATWIJK Voor de oprich ting van een artotheek in Kat wijk, moet worden onderzocht of het mogelijk is samen te wer ken met gemeenten waar zich reeds eert dergelijke kunstuit leen bevindt. Dat is het voorlopig advies van de raadscommissie voor beeldende kunsten in de kust plaats. Voor het oprichten van een arotheek is met name een samenwerkingsverband met de gemeente Den Haag wenselijk, menen de commissieleden, om dat deze stad een goede en uit gebreide artotheek heeft. De oprichting van een Kat- wijkse kunstuitleen is onder deel van de nota gemeentelijk kunstbeleid. Het raadslid R.E. Haasnoot-van Duin (PvdA) wees nog eens op het belang van de komst van een artotheek en stelde voor om middels een provinciale subsidie een derge lijke culturele instelling naar Katwijk te halen. De Nederlandse bollentelers hebben vorig seizoen een recordproduktie geleverd. Maar liefst 9 miljard bollen werden geoogst in de teeltgebieden in Noord- en Zuid- Hoüand en de polders. Voor komend seizoen wordt op nieuw een produktiestijging van ongeveer 3 procent verwacht. Deze cijfers werden gisteren bekend ge maakt tijdens een bijeenkomst ter gelegenheid van We- reldbloembollendag. Het was al weer de vijfde keer dat het Internationaal Bloembollen Centrum (IBC) een wereld- bloembollendag organiseerde. De dag is bedoeld om de consu ment eraan te herinneren dat bollen in de herfst de grond in moeten om in de lente een fleuri ge tuin of balkonbak op te leve ren. In tal van landen zijn acties gehouden. De Nederlandse bijdrage ber stond, naast het aanbieden van bollen aan passagiers op Schip hol, uit het planten van 1 miljoen bollen op de taluds naast het Prins Clausplein nabij Den Haag. Minister N. Smit-Kroes van verkeer en waterstaat plant te de eerste bol. Het gaat, zo blijkt uit de woor den van J.P. Henneman, ad junct-directeur van het IBC, goed met de Nederlandse bollen- industrie en -handel. Sinds 1970 is het bollenareaal met bijna 5000 hectaren toegenomen. Het aantal kwekers nam in dezelfde periode met 6000 af tot 5100 zodat er spra ke is van een enorme schaalver groting. Het belangrijkste bolgewas is nog steeds de tulp. Bijna de helft van het beschikbare areaal is be plant met tulpen. Ook de lelie en de gladiool zijn met elk 12 pro cent geen onbelangrijke gewas- Bloemen en bollen produce ren is één ding, ze moeten ook nog worden verkocht. Henne man en F.C.J. van Nimwegen, di recteur van het IBC, maakten gistermorgen duidelijk dat de export van bloemen en vooral van bollen vrij gladjes verloopt. Van de totale produktie (9 mil jard stuks) wordt tweederde als droge bol direct aan het buiten land verkocht. De helft van de geëxporteerde bollen wordt in het buitenland door telers opge plant en later als bloem ver kocht. Drie miljard bollen wor den in de zogeheten droogver- koop aan tuineigenaren ver kocht. De Verenigde Staten stonden twee jaar geleden nog nummer een op de ranglijst van afnemers van Nederlandse bollen. Dit jaar was West-Duitsland de grootste klant met een totale afname ter waarde van 170 miljoen gulden. Tweede was Italië (166 miljoen gulden) en de Verenigde Staten nam met 147 miljoen gulden de derde plaats in. R.B. van Waveren, voorzitter van de Bond van Bloembollen handelaren en eveneens voorzit ter van het bestuur van het IBC, verwacht dat de export naar Amerika vrij snel weer naar het oude niveau zal kunnen stijgen. Van Waveren: "De dollarkoers is weer iets aan het stijgen waar door de bollen voor de Amerika nen iets minder duur worden. Bovendien beginnen de Ameri kanen te wennen aan het kopen van bollen in het najaar. Dat heeft duidelijk effect op het koopgedrag". Van Waveren denkt dat de prijs van de bol maar in beperkte mate van invloed is op het koop gedrag van de consument. De Amerikanen moesten verleden jaar ruim twee keer zo veel beta len voor een bol dan in de jaren daarvoor. Desondanks werd nog een flinke afzet in de VS behaald. Overigens is het IBC voorne mens een onderzoek te laten doen naar de invloed van de prijs van de bol op het aantal verkoch te stuks. Hierover zijn geen exac te gegevens bekend. Zowel Van Waveren als Van Nimwegen verwachten dat de export nog flink kan stijgen. Het gebruik van bollen per hoofd van de bevolking verschilt in de lan den nogal. Zweden is erg 'bollen- minnend' en gebruikt 40 bollen per hoofd van de bevolking. De Nederlanders houden het op 30, de Noord-Amerikanen slechts op 2 en bij de Japanners neemt een op de tien inwoners een bol mee naar huis. Door een inten sieve reclamecampagne in alle afnemende landen, probeert het Minister N. Smit-Kroes liet zich gistermorgen door R. van Waveren (rechts) en J.Veldhuyzen van Zanten voor lichten over de export van bollen. <f0to wim oijkm; IBC de komende jaren de export nog verder te vergroten. Overigens gaan niet alleen dro ge bollen de grens over. Eender de (3 miljard) van de totale bol- lenproduktie blijft in Nederland. Daarvan wordt 2,9 miljard door de bloementelers opgeplant en in bloei gebracht. Van de Neder landse bolbloemproduktie gaat opnieuw tweederde de grens over. Het transport en vervoer van 9 miljard bollen is geen sinecure, zo hield Van Waveren minister Smit-Kroes gisteren voor. Hij drong er bij de bewindsvrouw dan ook op aan een deel van de 400 miljoen gulden die extra be schikbaar is voor verbetering van de wegen, te spenderen aan verbetering van de oost-westver- bindingen. "Onze handel en ex port staat of valt met goede trans portmogelijkheden". Hoewel het de 'bollenboeren' de afgelopen jaren niet slecht is gegaan, voorziet voorzitter J. Veldhuyzen van Zanten van de Koninklijke Algemeene Vereen- iging voor Bloembollencultuur (KAVB) wel problemen. De toe genomen aandacht voor natuur en milieu mondt uit in het ver bieden van steeds meer grond- ontsmettingsmiddelen. Tegelij kertijd wordt het omspuiten van graslanden in bollengrond steeds verder aan banden gelegd. Veldhuyzen van Zanten: "Door het verbod van chemische middelen wordt het steeds be langrijker op een perceel slechts een keer in de vier of vijf jaar bol len t'e telen. Dat betekent een grotere behoefte aan bollen grond". De voorzitter is bovendien bang dat de overheid middelen verbiedt zonder het bollenvak de tijd te geven te zoeken naar alter natieven. De bollenkwekers heb ben een ambitieus veredelings- programma opgezet dat erop is gericht rassen te vinden die on gevoelig zijn voor de belangrijk ste ziekten. Veredeling is een zaak van lange adem. "Als de overheid het gebruik van midde len zo snel verbiedt dat we geen tijd hebben alternatieven te ont wikkelen, wordt het bollenvak enorme schade toegebracht. We hebben vooralsnog die middelen nodig. Meer grond zou ook niet onwelkom zijn. Verse grond her bergt minder ziekten en maakt een erg intensieve bestrijding overbodig". MONICA WESSELING De bollenplantmaanden zijn al weer begonnen. In september, zeker aan het eind van de maand, kunnen veel vroegbloeiende zo genaamde bijgoedgewasjes al de grond in. Bijgoedgewasjes is een wat onheuse naam voor aardige bol- en knolgewasjes. Oorspron kelijk had de naam bijgoed de betekenis van ge\yassen die naast (bij!) de hoofdgewassen tulpen, hyacinten en narcissen werden geteeld. Dat is een ach terhaalde zaak; er zijn bollen- teeltbedrijven die zich speciaal op de teelt van dat bijgoed rich ten. Het grote voordeel van de meeste bijgoedsoorten is dat ze makkelijk verwilderen. Dat bete kent dat ze zich, indien we ze on gemoeid laten, langzaam maar zeker uitbreiden tot ze op den duur grote stukken van.de tuin in beslag nemen. Dat is in dit ge val helemaal niet storend, inte gendeel zelfs, want ze zijn meestal eerder present dan de andere planten. In de vaste plantenborder, tus sen heesters en onder bomen, zorgen bijgoedgewassen voor kleur op een tijdstip dat de ande re planten nog in rust zijn. Ver schillende gewasjes, vooral cro- cusjes en sneeuwklokjes, kun nen in het gazon geplant worden. Ze geven de eerste maanden van het jaar het grasveld een kleur rijk uiterlijk. Kleine WV s willen niet fuseren BOLLENSTREEK De kleine VW's in de bollenstreek staan niet te trappelen om te fuseren met de grote kantoren in deze regio. De verschil lende besturen reageren dan ook met gemengde gevoelens op de uit spraak van gedeputeerde H.A. van der Meer om in de toeristische sector te komen tot een bundeling van krachten. De VW-Noordwijk het grootste kantoor in de bollenstreek meent daarentegen dat de zoge naamde 'schoenendoos-VW's' maar beter kunnen verdwijnen. Het samengaan van de kleinere VW-kantoren met de 'grote broers' in een bepaald gebied, moet volgens gedupeerde Van der Meer leiden tot meer doelmatigheid in het werk van deze organisaties en meer activitei ten om het toerisme te bevorderen. De gedeputeerde deed zijn uitspraken in Noord wijk tijdens een vergadering van de Provinciale VVV. De VW-kantoren in de bollenstreek die zich de woorden van Van der Meer het meest kunnen aantrekken Sassenheim, Voorhout en Hille- gom juichen het plan voor meer overleg toe, maar een bundeling van krachten wordt minder relevant geacht. Het budget waarover deze kanto ren beschikken is bovendien niet toereikend voor meer activiteiten. Fuseren met AZL óf met Elisabethziekenliuis Jongen geschept OEGSTGEEST Een 14-jarige jongen uit Oegstgeest heeft gister avond zwaar hoofdletsel opgelo pen bij een ongeval op Gevers- straat in zijn woonplaats. De jongen stak rijdend op een skatebord tussen twee voor een verkeerslicht wachtende auto's de rijbaan over en werd daarbij ge schept door een op de ander weg helft rijdende personenauto, be stuurd door een 34-jarige inwoner van Hazerswoude. Volgens een woordvoerder van de politie heeft de jongen de auto waarschijnlijk te laat opgemerkt. De jongen werd in kritieke toe stand overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden. La ter op de avond is het levensgevaar geweken. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Amsterdamse adviesbureau De Greve en Partners werpt zich op als bemiddelaar in het conflict tussen specialisten en leiding van ziekenhuis Rijnoord in Alphen. Het bureau heeft van de artsen opdracht gekregen om een plan te ma ken voor een fusie tussen Rijnoord en het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp (EZL). Die opdracht is enkele dagen in beraad gehouden omdat het volgens B. de Greve van het bu reau heel belangrijk is dat ziekenhuisleiding en medische staf op een lijn komen. Tussen artsen en bestuur bestaat een conflict over de mogelijke fu siepartner van Rijnoord. De medici willen besprekingen met het EZL, terwijl het bestuur verder wil pra ten met het Academisch Zieken huis Leiden (AZL). "Ik maak me bezorgd over de mate waarin de leiding en specia listen van mening verschillen. Daaraan wil ik eerst aandacht be steden", aldus De Greve. Hij heeft reeds contact gehad met de voor zitter van het ziekenhuisbestuur. "Het was een constructief gesprek, maar de voorzitter moet zich nog beraden over het vervolg". Het is voor het bureau geen voor waarde dat het vertrouwen tussen medici en bestuur weer wordt her steld. "Maar de opdracht kan dan wel effectiever worden uitge voerd". ALPHEN AAN DEN RIJN - Met veertien tegen vier stemmen is in de raad van overleg van het IGOR (het samenwerkingsverband van tien gemeenten in de Rijnstreek) een voorstel aangenomen om er in een brief aan Hazerswoude op aan te dringen af te zien van de 'dure' plannen voor rijksweg 11. De drie vertegenwoordigers van Hazers woude en Koudekerk (CDA'er J. Vlugt) stemden tegen. Hazerswoude wil dat de rijksweg ook langs deze gemeente vierbaans wordt aangelegd en dat de weg bij de kruising met de Gemeneweg wordt ondertunneld en niet, zoals de bedoeling is, óver de Gemene weg loopt. Leimuidens burge meester M. Boelen, die in het IGOR verkeer en vervoer in zijn pakket heeft, wees er nog eens nadrukke lijk op dat de 'dure' wensen van Ha zerswoude tot grote vertraging kunnen leiden. "We zijn het wël fundamenteel eens met Hazers woude. Het verschil in opvatting is alleen dat Hazerswoude een bijzon der ideale oplossing nastreeft. Zou den wij dat voorstel steunen, dan lopen we de kans dat de rijksweg pas in het jaar 2000-zoveel wordt aangelegd". In een extra raadsvergadering verleende de raad van Hazerswou de deze week zijn goedkeuring aan een voorbereidingsbesluit voor het aanleggen van een zandlichaam voor de rijksweg. In dat besluit wordt Rijkswaterstaat medewer king toegezegd voor het aanbren gen van zand, waaraan dan wel de voorwaarde wordt gesteld dat het zandlichaam breed genoeg is om er in de nabije toekomst een 2x2- baans rijweg aan te leggen. Alleen het raadslid S. Franssen (Gemeen tebelangen) stemde tegen, omdat hij helemaal tegen het aanleggen van rijksweg 11 is. Franssen is inmiddels bij de Raad van State in beroep gegaan tegen "het door Hazerswoude geno men raadsbesluit om de rijksweg gedeeltelijk over gemeentegrond te laten lopen. Hij is van mening dat de weg te dicht langs de wijk Rhijnenburch loopt. De overige raadsleden benadrukten met het instemmen met het voorberei- .dingsbesluit voor het aanleggen van het zandlichaam de 'goede wil' van Hazerswoude. Als alles meezit heeft het bureau volgens De Greve 'acht a twaalf we ken' nodig om een fusiestrategie op te stellen. Namens de specialisten laat woordvoerster dr. H. Hornstra- Limburg weten ervan uit te gaan dat het bestuur meedoet met het onderzoek. "Ik denk dat ze zo lang zamerhand wel beseffen dat dat het beste is". Als het niet lukt om tot overeenstemming te komen dan moet het bestuur opstappen, vindt de medische staf. Waarnemend directeur L. de Jong van Rijnoord laat weten 'uit overwegingen van organisatori sche aard' geen behoefte te hebben aan een onderzoek van het advies bureau. "We zijn zelf bezig met een haalbaarheidsonderzoek en ik denk dat dat goed gaat". "Maar", zegt De Jong, "tactische overwe gingen kunnen natuurlijk ook een rol spelen. Ik vind echter dat daar over goed moet worden nagedacht want alles heeft een prijs. En ik weet wel andere zaken in Rijnoord waaraan dat geld kan worden be steed". Volgens De Greve vallen de kos ten van het onderzoek wel mee: "Het is ridicuul om te veronderstel len dat het gaat om tonnen. Het be drag is afhankelijk van de tijd die het kost. En dat hangt af van de partners". ALPHEN AAN DEN RIJN - Met een borrel op rijden en dan nog gratis ook. Van deze mogelijkheid maakten bezoekers van de Alphense Jazztour '88 gisteravond dankbaar gebruik door in de borrelbus te stappen. Dit ver voermiddel reed de gehele avond langs de vijftien deelnemende kroegen om de 'swingende cafébezoekers' heel huid sen snel te verplaatsen. (foto Ben de Bruyn) VALKENBURG Bij een aantal woningen aan de Hoofdstraat in Valkenburg moeten over enkele jaren isolatiemaatregelen worden getroffen. Dit omdat deze woningen te veel geluidhinder ondervinden van het opstijgen en landen van Orion-vliegtuigen op het mari nevliegkamp Valkenburg. In de gemeenten Rijnsburg, Oegstgeest en Wassenaar zijn dergelijke maatregelen niet nodig. Dit blijkt uit het rapport over de geluidhinder rond het vliegveld. In 1978 is bij wet bepaald dat voor alle vliegvelden in Nederland geluidzones worden vastge steld. Het ministerie van defensie heeft na metingen nu de bepaling van de zones voor de basis Valkenburg rond en deze voorgelegd aan de vier betrokken ge meenten. Vervolgens zal de staatssecretaris van defen sie de zonering vaststellen. De gebieden waarin veel geluidhinder wordt geme ten liggen in het verlengde van de langste start- en lan dingsbaan van het marinevliegveld. De Orions vliegen daarbij laag over de bebouwing van Valkenburg. De geluidzones rijken verder in Rijnsburg en een klein deel van Oegstgeest en Wassenaar. De gemeenten moeten de zones binnen twee jaar opnemen in de be stemmingsplannen, waarin is bepaald wat op bepaalde plaatsen wel en niet is toegestaan. In het uiterste geval zou dat kunnen leiden tot het slopen van woningen. "Zo erg is de geluidoverlast in Valkenburg beslist niet. Alleen aan de Hoofdstraat staan woningen waar de vliegtuigen laag overkomen. Vrijwel zeker zullen die huizen worden geïsoleerd. Concrete plannen daarvoor zijn er nog niet. Omdat bo vendien het rijk het geld daarvoor op tafel moet leg gen, kan het nog wel enkele jaren duren", schat burge meester C. Sinke van Valkenburg de situatie in. ZATERDAG 24 SEPTEMBER Alphen Oldtimerdag in de Hoottstraat, tot 16.00 uur. Literair Café met Maarten Bies heuvel. Hoottstraat 210, om 20.30 Leiden Internationale Kleindieren-tèn- toonstelling 'Beestenspul '88'. tot 18.00 uur in de Groenoordhallen. rommelmarkt in clubhuis Mati- lo. Zaanstraat, tot 15.00 uur. klaverjastoernooi voor koppels, levens rad van avontuur, in buurt huis Op Eigen Wieken, Valken pad. expositie 'Nieuw-Apostolische Kerk Nu 90 jaar in Leiden', 13.00 tot 16.00 uur, Hoge Rijndijk 24. concert 'Muziek in de Pancras' met Streekmuziekschool Leiden, aanvang 13.30 uur, Hooglandse Kerk. voorstelling: 'Memoires' het le- .-en van Sarah Bernhardt, met Henny Orri en Willem Nijholt, aan vang 20.15 uur in de Leidsche Schouwburg. voorstelling 'Regendansen' door Angelika Oei, aanvang 20.30 uur in het Lak-theater, Cleve- ringaplaats. optreden van de Leidse zange res Wies Cavé, aanvang 21.00 uur in buurthuis 't Spoortje, Bern- hardkade. optreden 'Duo Candela' (salsa muziek), aanvang 21.30 Droomfabriek, Oude Singel. 3-seksuele kinderen i buurtcentrum Dijk 33 aan de Apo- thekersdijk. open dag bij de Franciscus Verkennersgroep voor ouders en kinderen in het jeugdhuis aan de Hazewindsteeg, van 13.00 tot 17.00 twk spullenmart in het Aktief-ge- bouw aan de Berlagestraat, van 10.30 tot 17.00 uur. Leiderdorp Leiderdorpse Uitmarkt, ope ning om 11.00 uur, met vervol gens presentatie Leiderdorpse verenigingen tot 15.00 uur, Mu- zenhof, Cor Gordijnsingel. balletuitvoering door ballet school Els Joosten om 20.00 uur, dansen en luisteren naar Dutch Garden Quintet, om 22.00 uur, Muzenhof. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, om 14.00 en 15.30 Warmond zomerkunstmarkt op het plein tje bij de Pomp, tot 17.00 uur. bluesband De Krikkers in Café Landzicht, Verlaatweg, aanvang 21.30 uur. missie-veiling in Ons Huis, Kosterspad. ZONDAG 25 SEPTEMBER Leiden Int. Kleindierententoonstelling 'Beestenspul '88', van 10.00 tot 18.00 uur in de Groenoordhallen. archeologisch spreekuur (oude muntjes, botten, scherven, oude potjes e d van 13.00 tot 17.00 uur m het Rijksmuseum van Oud- Leiderdorp theeconcert door Streekmuziekschool Rijnakkoord, aanvang 15.00 uur in de Muzen- hol. Oegstgeest Haaswijkloop over afstanden van 5 tot 16 km. start om 12.00 uur kruispunt Haaswijklaan/Kerck- wervelaan. Warmond tamihe-triathlon met surfen, hardlopen, en zwemmen, organi satie Surfschool Holland en de 14.00 Paauwlaan 2a, 17.00 uur. concert Duo Aeolus met o.a. Italiaanse werken, van 19.00 tot 20.00 uur in de Dorpskerk. de Hervormde Kerk.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11