Harmsen verliest vijfde 'zoon' PSY kan oude vorm maar niet terugvinden Winst Gölz komt Raas erg goed uit Bax krijgt nu al ldop Winst op MW (3-1) kan niets verbloemen DIOK rekent af met NFC Anderlecht op valreep langs Club Brugge Ajax en trainer Kurt Linder gaan uit elkaar Parijs-Brussel voor Westduitser (BRUSSEL/ROTTERDAM - Jan Raas is geen uitgelaten type. De Zeeuwse ploegleider weet zijn emoties doorgaans uitstekend te verbergen. Maar gisteren, na afloop van Pa rijs-Brussel, straalde de tevredenheid van hem af. De winst van Rolf Gölz kwam hem erg goed uit. Of beter gezegd: dubbelgoed. De tweede klassieke triomf (na de Waalse Pijl) van zijn Westduitse pupil zorgde er voor dat Raas geen spijt hoefde te hebben van zijn beslissing om Jean-Paul van Poppel thuis te laten. Van Poppel had dolgraag willen starten in de eerste grote eendags- koers van dit najaar. Een uitermate geschikte wedstrijd voor de rappe mannen, zo was vorig seizoen nog eens gebleken. Wim Arras was toen verrassend de snelste geweest in de massasprint, waarin Lieckens, Vanderaerden, Kelly, Planckaert en ook Van Poppel werden afge scheept met troostprijzen. Reden voor de viervoudige Nederlandse ritwinnaar in de Tour de France uit te kijken naar de revanche. Maar Jan Raas stak daar hoogst persoon lijke een stokje voor. Gepikeerd door het feit dat zijn troefaas naar een andere ploeg vertrekt (en nog wel naar aartsrivaal Panasonic) passeerde hij Van Poppel voor de najaarsklassiekers. LEIDEN Bij de landelijke com petitie zaalvoetbal klopte De Maas in Voorhout titelkandidaat Bax met 3-1. Menken Landbouw begon in de interregionale competitie ook al slecht. In eigen hal werd met 4-3 van het Dordtse Rovedo verloren. Het Leidse Auto Verbaan liet het ook tegen FV Snoekie afweten. Coach Frans Stouten heeft 'Zeist' gebeld met de mededeling dat hij zijn ploeg uit de competitie terug trekt. Bax - De Maas 1-3 Een verrassende nederlaag voor Bax, dat totaal niet in zijn spel kon komen tegen een vernieuwd De Maas. Nadat Wim Bouckaert de Voorhouters op een 1-0 voorsprong had gezet, ging het mis met de ti- telfavoriet. De broertjes Van Buuren (ex-Den Dam) en Henk Klomp (ex-De Rozet) lieten Bax met fraaie doelpunten met lege handen staan (1-3). Auto Verbaan - FV Snoekie (Verbaan n.o.) Coach Frans Stouten liet giste ren weten dat hij zijn ploeg zou te rugtrekken uit de competitie. Or ganisatorische problemen binnen de vereniging waren daar de reden van. "Ik ben voorzitter, secretaris, penningmeester en coach tegelijk. Ik heb ze gewaarschuwd dat ik mensen moest hebben, maar nie mand reageert", aldus Frans Stou ten. Menken/Landbouw - Rovedo 3- 4 Zonder de basisspelers Piet Ruy- grok, Cees Nulkes, Mark Vink en Berend van der Linden kwam het .jeugdige Menken op een 3-2 voor sprong. De lat en paal stonden nog meer Noordwijkse treffers in de weg. Twee counters brachten de zege toch bij de bezoekers (3-4). Voor de ploeg van coach Siem Barnhoorn scoorden Ben van der Zalm, Ruud Alkemade en Eric Groenewoud. Eigeman - Sloos Sport 9-4 De debutant uit Voorschoten re kende met grote cijfers af met een zonder wisselspelers spelende Sloos Sport. Jan Boogert (3), Perry Berk (3), Hans Douw, Wim van Luyk en Randy Richards waren daar met doelpunten verantwoor delijk voor. Hans de Kruys (2), Ger ry Jansen en Martin de Jong maak ten de scoren iets dragelijker (9-4). Landwer Johan - Medo 4-5 Ook de andere debutant in de hoofdklasse presteert goed. Land wer moest er met 5-4 aan geloven. Frans Bouckaert, André van der Berg en Rick van Dijk (2) scoorden wel voor de satallietploeg van Bax, maar Medo was toch nog produk- tiever. Gé Tegelaar (3), Ed van Klink en Chris Gubler scoorden voor de ploeg van coach Jan Bet- gem. Van Egmond - De Kuyper 4-2 Een regelmatige zege voor de Leidse ploeg dat in Marcel van de Burg en Fred Ouwerkerk zijn pro- duktieve mensen had. Beide spe lers scoorden ieder tweemaal. Mar cel Bremmer en Lau van der Voort waren de doelpuntenmakers voor Jan de Kuyper (4-2). Boerenburg - ROAC '79 4-2 De Noordwijkse 'belofte' Patrick Scheurwater (16) stond aan de ba sis van de 4-2 zege. Met twee doel punten gaf hij het goede voorbeeld. Johan de Ridder en Rob Pont maakten voor Boerenburg de vier vol. Patrick Scheurwater had ook een aandeel in het eerste doelpunt van ROAC. Tot zijn grote schrik was hij het die het laatste zetje gaf (4-2). Lugdunum - FC Lisse 7-1 Ook zonder Nico van As, Fred Kanbier en Harm de Vos behaalde Lugdunum een ruime zege op het bezoekende FC Lisse. In de tweede helft ging het pas draaien bij de 'kikkers'. Albert Siera (3), Edwin Verhoogt (2) en Marcel Prins (2) passeerden de Lisser-doelman. Ge rard Meiland redde voor de FC de eer (7-1). 'Popeye' legde zich morrend neer bij de strafmaatregel van zijn baas, die wél een plaatsje had inge ruimd voor Ludo Peeters, volgend seizoen ploegmaat in Spaanse dienst van een ander Nederlands sprintkanon, Matthieu Hermans. Raas hoopte op vuurwerk van an deren, en werd op zijn wenken be diend door Rolf Gölz. Nadat Peet ers op 10 km van het einde een uit val van Laurent Fignon had ge counterd, was hij als enige in staat een tweede demarrage van de ge brilde Fransman te beantwoorden. Het duo werkte vervolgens uitste kend samen, babbelde onderweg nog over zaken die altijd wel ge heim zullen blijven en spurtte op de brede Emiel Jacqmainlaan, in het hart van Brussel, om de over winning. De op papier iets rappere Fignon ging van (te) ver aan, waar na het voor Rolf Gölz een koud kunstje was een stukje wielerge- schiedenis te schrijven. Ais eerste Westduitser zegevierde hij in Pa- riis-Brussel. Gölz (eind deze maand wordt hij 26) onderstreepte daarmee eens te meer zijn grote waarde voor een ploeg. Het is niets voor niets dat Jan Raas diep in de buidel wilde tasten om hem nog een aantal jaren vast te houden. Rolf Gölz presteert het hele seizoen door. Hij doet al- (EINDHOVEN (GPD) Ook de 3-1-winst op MW heeft niet kunnen verbloemen dat PSV nog steeds op zoek is naar goede doen. Hoewel de Maastrichtenaren een constante druk moesten weerstaan, zag de ploeg van Frans Körver steeds weer de mogelijkheid PSV op de beslissende momenten de voet dwars te zetten. De uitslag was dan ook veel meer een afspiegeling van de betere individuele kwaliteit bij de thuisploeg, dan het resultaat van goed doordacht aanvalsspel. PSV mist het automatisme en het vloeiende spel van verle den seizoen en ziet zich zelfs tegen een kwalitatief aanmerkelijk mindere formatie als MW niet in staat zijn toeschouwers meer dan ploetervoetbal te bieden. Geen verdienste van MW, maar veeleer tekortkomingen van een ploeg die verzadigd lijkt door alle succes sen van vorig jaar en hopeloos achter de vorm van enkele maanden geleden aanholt. „Het verhaal wordt eentonig", vond ook Guus Hiddink, de coach van de landskampioen. „Na een goede start waarin een grote score uitbleef, kwam weer de ommekeer. De gemiste strafschop van Ronald Koeman bracht de ommekeer. Wij brachten ons zelf in de problemen door knullige fouten. Onbenullig heden, die op dit niveau niet mo gen voorkomen. Wij moeten het nog te veel van werkvoetbal heb- Mankementen De sporadische keren dat MW zich kon losmaken uit de voortdu rende greep, zocht het doelbewust naar de zwakste plek bij PSV. En de landskampioen had manke menten die zelfs de Maastrichtena ren niet onopgemerkt bleven. Zo tijd van zich spreken in een of meer voorjaarsklassiekers, pikt steevast een ritje mee in diverse etappe koersen, inclusief de Tour, en be zorgt zijn werkgever ook in de laatste maanden van het seizoen de nodige publiciteit. Verkleumd Rolf Gölz is meestal op zijn best als hij 'ganz kaputt' zit. Als-ie roept dat-ie niet meer vooruit is te bran den, als hij schreeuwt dat hij van voren niet meer weet dat hij van achter leeft - dan dient de concur rentie terdege rekening met hem te houden. Hoe meer hij klaagt, hoe harder hij fietst. Vorig jaar in het Kampioenschap van Zurich wilde hij opgeven, verkleumd als hij was door het noodweer. Opgezweept door de peptalk van Raas bleef hij echter doorzwoegen en...won. Dit voorjaar voelde hij zich alles behal ve fit in de beslissende fase van de Waalse Pijl. Op aanraden van Raas demarreerde hij toch en...won. En ook in deze Tour, in de achtste etappe naar Nancy, achtte hij zich in de sprint kansloos tegen iemand als De Wilde, maar...hij won. Volgens Raas heeft de houding van Golz heel veel te maken met zijn bescheiden karakter. Met een gebrek aan zelfvertrouwen ook. „Als hij honderd procent in zich zelf zou geloven, zou hij nog veel BRUSSEL (ANP) - Anderlecht heeft landskampioen Club Brugge op achterstand gezet. Op de negen de speeldag sloeg de Brusselse club gisteravond in het Astrid- P^rk toe met 1-0. Gudjohnson scoorde vier minuten voor tijd. KV Mechelen stelde tegen Lokeren de zege acht minuten voor het einde veilig door Johnny Bosman (2-1). De twee winnaars delen de leiding in de Belgische eerste divisie. Piet den Boer moest er voor Mechelen in de 50e minuut aan te pas komen voor de openingstreffer uit een voorzet van Koeman (1-0). Tien minuten later bracht Versavel beide partijen op gelijke hoogte. Bosman werd in de slotfase match- FC Antwerp slaagde in de Bosuil tegen FC Luik een achter stand van 0-2, twee doelpunten van Veijt, weg te werken. Van Rooy en Lehnhoff zorgden voor de punten- deling (2-2). Bij Racing Mechelen ontbrak nog Bennie Wijnstekers. De Rot terdammer zal zondag zijn debuut maken. Racing speelde gelijk in Brugge tegen Cercle (0-0). Paris SG heeft zijn leidende po sitie in de Franse eerste divisie op de dertiende speeldag gemakkelijk geconsolideerd. In het Pare des Princs versloeg het gisteravond hekkesluiter St. Etienne met 3-1. Bij de rust stond het al 3-0 door doelpunten van Pilorget en Xuereb (2). Pas in de slotminuut scoorde Chauuch voor St. Etienne tegen. West-Duitsland heeft gisteren in een vriendschappelijke wed strijd de Sovjetunie met 1-0 (0-0) verslagen. Het doelpunt was voor de Westduitsers fortuinlijk, daar Sovjet-speler Sergei Sjmatovalen- ko in de 57ste minuut in eigen doel scoorde. AMSTELVEEN - DIOK heeft ook de vierde wedstrijd van de rugby- competitie gewonnen. Gister avond rekende de Leidse ploeg ge decideerd af met het Amstelveense NFC: 6-39. Voor de wedstrijd waren de Lei- denaars zeer gespannen. NFC, dat de nieuwe competitie voortvarend gestart is, staat bekend om haar snelle dnekwartlijn terwijl ook de voorwaartsen zich steeds meer aanpassen aan het rugby op het hoogste niveau. DIOK was er dan ook op uit om vanaf de eerste mi nuut het Amstelveense spel te ont regelen en zelf zo snel mogelijk het initiatief naar zich toe te trekken. Deze taktiek had al na tien minuten succes. De Leidse voorwaartsen, de hele wedstrijd dominerend, zet ten de scrum van de tegenstander dermate onder druk. dat de Leidse scrum-half Ronald Vermeulen de bal wist te onderscheppen en 0-4 aantekende. Mark Michelse liet zien dat hij de laatste tijd met het nemen van de conversies bijzonder goed op dreef is en vergrootte de voorsprong, 0-6. Hierna was het alleen nog maar DIOK dat het spel bepaalde. De driekwartlijn speelde bij vlagen grandioos rugby, terwijl ook de voorwaartsen hun Amstelveense tegenstrevers geheel overklasten. Het duurde dan ook niet lang voor dat NFC onder de druk bezweek. Evert-Jan van Seggelen. Robert Broers en Mark Michelse maakten goed gebruik van de ruimte die zij kregen en brachten de stand op 0- 23. Slechts de aanvoerder van het Nederlands rugbyteam en NFC, Chris Gale, wist uit een penalty drie punten voor zijn team te sco ren, 3-23. In het begin van de tweede helft kenden de Leidenaars een kleine inzinking en kon de Amstelveense ploeg enkele keren gevaarlijk wor den. Verder dan een benutte penal ty van wederom Chris Gale kwam NFC echter niet, 6-23. Hierna was het echter weer DIOK dat het spel bepaalde. Met name Bert Wisse, Diederik Renardel en Mark Mi chelse waren, gesteund door de rest van het team. niet af te stoppen door de Amstelveense defensie en zorgden gezamenlijk voor de 6-39 eindstand. The Bassets - Eemland 8-12. Een duur verlies voor de Sassen- heimers die, met de wedstrijd te gen RCH nog in de benen, in de voorwaartsen kracht tekort kwa men. Weliswaar wisten Wilco Meeuwisse en Ruud Vos in de eer ste helft nog te scoren voor The Bassets maar debutant Eemland uit Amersfoort liet zich niet afbluf fen en kwam door goed en gecon centreerd rugby te spelen uiteinde lijk met 8-12 winnend uit de wed- ZWOLLE (GPD) Voor Kurt Linder is het afkicken begonnen. Dinsdagmiddag rond de klok van één uur legde de Westduitser, die bleef melden verslaafd te zijn aan Ajax, op aan drang van het bestuur zijn functie neer. Om het leed te verzachten merkte directeur alge mene zaken Arie van Eijden gisteravond in Zwolle op dat beide partijen 'als goede vrien den uit elkaar zijn gegaan'. Het verval van Ajax als nationale topper werd in Zwolle ook in cij fers uitgedrukt: 4-1. PEC gaf de zwalkende brigade, tijdelijk onder leiding van Spitz Kohn en Barry Hulshoff, een keiharde draai om de oren en toonde aan dat Ajax behal ve buiten het veld ook binnen de lijnen voor bijna onoplosbare pro blemen is gesteld. De opvolgingskwestie houdt Ajax vooralsnog het meest bezig. Dat de positie van Kurt Linder, on der wiens leiding de Europese be kerfinalist van vorig seizoen vijf punten aan de oppositie cadeau deed, onhoudbaar was geworden, werd de afgelopen dagen al duide lijk. De ene ruzie volgde in de Meer de andere op en het bestuur be moeide zich op het laatst zelfs met de taktische plannen. Het spelcon- cept van Linder moest op de hel ling, meende voorzitter Ton Harm sen cum suis, en de gepijnigde Westduitser moest bakzeil halen. Na het debacle tegen Roda JC, dat afgelopen zondag, nota bene in Amsterdam, de vinger op de zere wonde legde, was er voor Linder Akerboom weer in Den Bosch DEN BOSCH (ANP) - Basketbal ler Kees Akerboom keert terug bij negenvoudig landskampioen Nas hua Den Bosch. De 36-jarige speler heeft gisteravond laat met de lei ding van de Bossche club overeen stemming bereikt over een con tract met een looptijd tot de winter stop. Het is niet uitgesloten dat Akerbooms dienstverband met Den Bosch ook daarna wordt voortgezet. Akerboom moet Den Bosch vooral in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen 'uit de nood helpen, omdat de Bos schenaren Kuipers Van der Ark en Korthout voor langere tijd zijn uit geschakeld. Akerboom vértrok driejaar gele den tijdens het seizoen, omdat hij de trainingsarbeid niet meer kon opbrengen. Pas vorig seizoen dook Akerboom weer op in competitie verband bij Virtus Werkendam. geen houden meer aan. De opvol ger van Johan Cruijff, wiens naam de laatste weken weer massaal gescandeerd werd, werd dinsdag middag in de Meer ontboden. Eer der zochten Van Eijden en Linder Harmsen op in het Zeeuwse Wil lemstad, waar de praeses met zijn boot vakantie viert. Uit dat gesprek werd reeds duidelijk dat er bij Ajax een kop zou gaan rollen. Respect „We vonden dat vijf punten uit vijf duels (behalve Roda JC trog gelden ook Fortuna en FC Twente Ajax punten af) te weinig was", gaf Van Eijden, die met Ajax voor een nationaal record zorgde door een oefenmeester al na vijf duels het gat van de deur te wijzen Rob Ja cobs hield het vorig seizoen met FC Groningen een wedstrijd langer uit gisteravond prijs. „We zijn met respect voor elkaar uiteen gegaan. De mening van Linder en zijn werkwijze strookten echter niet met die van ons". Kurt Linder vertrok gisteroch tend, mentaal gebroken, in alle vroegte naar zijn tweede vaderland Zwitserland waar hij in Bern een bloeiende fysiotherapie-praktijk leidt. De slechte resultaten, plus de genadeloze kritieken in de pers en de bemoeizucht van het bestuur, maakten voor Linder verder wer ken onmogelijk. In de slepende opvolgingskwes- tie na het vertrek van Cruijff kwam het Ajax-bestuur eind vorig sei zoen uit arren moede bij de West duitser terecht. De ski-vriend van Ton Harmsen beleefde in de Meer een even pijnlijke als valse start toen het bestuur toegaf dat hij uit verkoren was bij gebrek aan beter. Pas toen trainers als Beenhakker en Eriksson hadden bedankt voor de eer, werd de 54-jarige Linder, die eerder met Ajax in 1982 de na tionale titel binnenhaalde, bena derd en gecontracteerd. Diplomaatjes Dit tot ontsteltenis van met na me Barry Hulshoff, met Spitz Kohn en Bobby Haarms na de af mars van Cruijff verantwoordelijk voor de technische zaken. Hulshoff moesteerst maar 'ns effe z'n diplo maatjes halen', meldde Harmsen allesbehalve fijntjes, en in afwach ting daarvan moest de voormalige voorstopper genoegen nemen met een rol op het tweede plan. Gezien het feit dat de stoomcursus voor ex-profs dit seizoen geen doorgang vindt en de WON op de loer ligt, zal daar voorlopig waarschijnlijk geen verandering in komen. De mogelijkheid dat Ajax bin nenkort Spitz Kohn naar voren schuift, ligt meer voor de hand. De assistent, in het bezit van de vereis te diploma's, liet na het debacle te gen PEC Zwolle weten dat hij be reid is het seizoen als eerste man af te maken. „Maar het is een zeer on dankbare taak, want de club kent enorm veel problemen", aldus Kohn, dinsdagavond van het ver trek van Linder op de hoogte ge bracht. „Dit verbaast me trouwens niks. Zo kon het echt niet langer". Kandidaat Naast Kohn heeft Ajax in eigen kring nog een tweede kandidaat rondlopen die de fakkel van Lin der, na Cor Brom, Aad de Mos, Leo Beenhakker en Johan Cruijff de vijfde 'zoon' die Harmsen in slechts tien jaar tijd verliest, kan overnemen. Louis van Gaal, hoofd jeugdopleiding, is gediplomeerd en mag bovendien de Ajax-voorzit- ter tot zijn bewonderaars rekenen. De spelersgroep, ook Ron Wil- lems die opnieuw twee weken rust dient te nemen, werd drie uur voor het inhaalduel tegen PEC van het vertrek van Linder op de hoogte gebracht. Volgens aanvoerder Jan Wouters sloeg dat nieuws in als een bom: „Zo snel een trainer weg, daar hou je geen rekening mee. Ik kan eigenlijk niet goed zeggen hoe ik me voel. Niet teleurgesteld, niet opgelucht, 't Zit daar ergens tus- Wouters pleitte ervoor de vacatu re, evenals vorig seizoen, via een in terne sollicitatie op te vullen. „Na het vertrek van Cruijff is het niet slecht gegaan. Bovendien, welke toptrainer is er op dit moment nou vrij? Ik zou er niet één op kunnen Tegendoelpunten Die situatie moet het Ajax-be- stuur bekend voorkomen. Het ver schil met negen maanden geleden is dat de ploeg er momenteel in het geheel niks van bakt en gister avond in Zwolle zelfs kelderde naar de dertiende plaats. De kloof met PSV bedraagt na zes duels al zes punten en het aantal tegendoel punten (twaalf, plus zes in Europes verband) doet lachwekkend aan. PEC deed er in het uitverkochte eigen huis nog een flink schepje bovenop door na rust vier maal raak te knallen. De voorsprong, verkregen dank zij Feyenoord- huurling Roos (met zijn vierde competitietreffer), kon Ajax via Mühren in de 72e minuut nog ni velleren (1-1). Ex-Ajacied Van Oostrum (twee maal) en uitblinker Van Ankeren hadden vervolgens weinig moeite de chaos in de Am sterdamse gelederen aan te tonen. Het bestuur, minus vakantiegan ger Ton Harmsen, zag het in Zwolle allemaal hoofdschuddend aan. Op de Johan Cruiiff-tribune.... maakte het elftal van Frans Korver diverse keren handig gebruik van de traagheid in het centrum van de verdediging. Met name Hans Vin cent was het duo Koeman/Koot en kele keren te snel af. Eén van die acties resulteerde zelfs in de gelijk maker. Koot leed balverleis, Huub Driessen stuurde Vincent op pad en deze had geen enkele moeite Van Breukelen te omspelen. Een domper waarnaar PSV al ge ruime tijd liep te solliciteren. Na een bpeningstreffer van Hans Gill- haus sloop de chronische gemak zucht, waaraan de landskampioen dit seizoen schijnt te lijden, weer in de gelederen. Iedereen speelde voor zich; van samenhang was geen enkele sprake. Illustrerend voor de Eindhovense problema tiek was andermaal een door Ro nald Koeman gemiste strafschop, nadat Arts de bal met zijn hand had beroerd. Hulp PSV kreeg zelfs nóg meer hulp van MW. De Maastrichtenaren na men in de blessuretijd van de eer ste helft veel te snel een vrije trap. PSV nam het initiatief over en na een vrije trap kon Wim Kieft de bal over doelman De Haan stiften. „Onervarenheid", concludeerde Frans Körver. „Terwijl er nog een speler van ons geblesseerd op de grond ligt, wordt de bal weer in het spel gebracht. PSV kwam in balbe zit en het kwaad was geschied. Nu moesten we met een achterstand de kleedkamers in". Een achterstand, waarmee MW niet uit de voeten kwam. De ploeg zocht de verdediging op, maar mis te de overtuiging om, zoals vóór de rust, PSV zenuwachtig met de plaagstoten van Vincent te maken. Ronald Koeman maakte aan alle eventuele twijfels op zijn manier een einde. Met een knal, die herin neringen aan het vorige s riep, liet hij het gemor 22.000 verstommen. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE PEC Zwolle-Ajax 4-1 (0-0). 57 Roos 1-0, 71 Mühren 1 -172. Van Oostrum 2-188 Van Anke ren 3-1, 90. Van Oostrum 4-1 Scheidsrechter Houben, toeschouwers 9000 PSV - MW 3-1 (2-1). 20. Gillhaus, 40. Vincent. 45. Kieft, 78. Koeman 3-1. Scheidsrechter: Bak ker. toeschouwers 21.900. Gele kaart: Uitman Stand: PSV 6 5 10 11 17- 6 6 3 3 0 9 8 13-10 8 12-10 7 12- 8 7 10- 8 7 10- 8 7 12-10 7 11-10 6 14- 9 6 10-10 5 12- 9 5 12-12 4 9-15 Willem II Den Bosch MW Veendam EERSTE DIVISIE NEC - Eindhoven 1-1 (1-0). 12 Paymans 1-0, 75. Van Gestel 1-1. Scheidsrechter Hobe, toe schouwers 2200. Gele kaart: Constanje (Emdho- BUITENL. VOETBAL BELGIË Cercle Brugge - Racing Mechelen 0-0, Ware- gem - KV Kortrijk 2-5, SK Beveren - Beerschot 0-0, Anderlecht - Club Brugge 1-0, Lierse SK - St Truiden 1-1, Standard Luik - Charleroi 1-1. Racing Genk - RWDM 0-0. FC Antwerp - FC Luik 2-2, KV Mechelen - Lokeren 2-1. FRANKRIJK Toulon - Toulouse 1-1, Cannes - Racing de Paris 2-1, Caen - Nice 2-1, Pans SG - St Etienne 3-1, Auxerre - Montpellier 1 -0, Lille - Sochaux 4-0, Bor deaux - Lens 4-1Metz - Laval 0-0, Nantes - Mar seille 1-1, Monaco - Strasbourg 4-1 ZAALVOETBAL Interregionale klasse Neptunus-Alter Boys 3-6, Menken/Landbouw- Rovedo 3-4, HMSH-Bakker Sport 5-2, De Rozet- City Am, 4-4. IFD-MSV '71 7-2. PARUS-BRUSSEL 1 Gólz (WDI) 293 km in 7 uur, 43 minuten en 40 seconden, 2. Fignon (Fra) z.t3. Lameire (Bel) op 19 seconden, 4. Lavainne (Fra). 5 Roes (Bel), 6 Van Vliet (Ned). 7 Musseeuw (Bel), 8 Prison (Bel), 9 Nevens (Bel). 10. Onnockx (Bel), 11 Bontempi (Ita), 12. Kelly (ler). 13. Sorensen (Den). 14 Sergeant (Bel). 15. Hermans (Ned), 27 Hanearaaf (Ned) allen zelfde tijd als Lameire Stand wereldbekerklassement ploegen: i POM 112 punten, 2 Systeme U 78. 3. ADR 52. 4 Seven Eleven 46,5. Ariostea 44,6. SuperConfex Zege Zwitserland LUXEMBURG - Zwitserland heeft Luxemburg gisteren in een kwali ficatiewedstrijd van groep 7 voor het WK-voetbal met 4-1 (3-0) versla gen. De doelpunten aan Zwitserse zijde vielen in de 1ste, de 22ste, de 29ste en de 54ste minuut door res pectievelijk Alain Sutter, Kubilay Turkyilmaz, Beat Sutter en op nieuw Turkyilmaz. Luxemburg redde in de 81ste minuut de eer door een doelpunt van Roby Lan- gers.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 27