'Ja' hebben gezegd moeten we straks misschien voor 't eerst 'Nee' verkopen. Akkoord over kappen van bomen voor Awacs-vliegbasis getekend vjijy Volkswagen.Wie anders? Niéuwe opzet gezondheidszorg van weinig invloed op koopkracht ONDERBANKEN (ANP) - Staats- secretaris Van Houvvelingen (de fensie) heeft gisteren in de Zuid- limbyirgse gemeente Onderbanken het moeizaam bereikte akkoord ondertekend over de het kappen van een deel van de Schinveldse bossen ten behoeve van de Awacs- vliegbasis in het even over de West- duitse grens gelegen Teveren. In ruil voor het kappen van een aantal bomen in de Schinveldse bossen en de geluidhinder van het vliegverkeer krijgen de gemeenten Onderbanken en Brunssum elk éen miljoen gulden. Een aanne mersbedrijf krijgt zes miljoen gul den omdat het niet langer in de buurt van het NAVO-vliegveld ge vestigd kan blijven. Het ministerie van defensie loopt evenwel het risico dat het de acht miljoen gulden schadevergoeding kwijt is zonder dat een aantal bo men in de Schinveldse bossen ge kapt wordt. Enkele actiegroepen hebben namelijk een arob-proce- dure aangespannen tegen de aan tasting van de waardevolle bossen. Zij hebben het besluit van de ge meenteraad over het akkoord afge wacht alvorens naar de rechter te stappen. De raad van Onderbanken aan vaardde onlangs met een krappe meerderheid van zeven tegen zes stemmen het voorstel van staatsse cretaris Van Hou welingen. Na af loop van de ondertekening van het akkoord verklaarde de staatssecre taris te beseffen dat zijn ministerie enig risico kan lopen aangezien de rechter mogelijk van oordeel kan zijn dat geen boom gekapt mag worden. DEN HAAG (GPD) De hervor mingen in de ziektekostenverzeke ringen hebben nauwelijks gevol gen voor de koopkracht. De plan nen zullen de meeste gezinnen niet meer kosten of opleveren dan een paar tientjes per jaar. Dat blijkt uit berekeningen die minister Brink man en staatssecretaris Dees (bei de volksgezondheid) naar de Twee de Kamer hebben gestuurd. Alleen bejaarden die nu particulier verze kerd zijn profiteren van de plan nen: zij gaan er rond de drie pro cent op vooruit. Het kabinet wil volgend jaar een forse stap zetten met de verande ringen in de gezondheidszorg, zoals die zijn voorgesteld door de commissie-Dekker. Met ingang van 1 januari moeten ziekenfonds verzekerden per volwassene een vast bedrag van 156 gulden per jaar gaan betalen. Voor de eerste twee kinderen moet 78 gulden per jaar per persoon worden betaald. De 'gewone' ziekenfondspremie, die afhankelijk is van het inkomen, daalt tegelijk met 0.9 procent. Het kabinet wil op die manier op den duur het verschil tussen particu lier- en ziekenfondsverzekerden slechten. De Kamer toonde zich nogal be zorgd over de gevolgen voor de koopkracht, maar die blijken mee te vallen. Met de voor volgend jaar aangekondigde verhoging van de kinderbijslag worden de grootste effecten van deze operatie op de koopkracht opgevangen. Er res teert per jaar slechts een 'koop krachtprobleem' van 26 gulden voor gezinnen die van een mini mum-uitkering moeten rondko men. aldus de cijfers van WVC. Met de in de Miljoenennota voorgestel de belasting- en premie-verlagin gen. wordt ook dat bedrag opge vangen. Volgend jaar moet ook de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekos ten. het fonds tegen grote medi sche risico's, met twee miljard gul den worden uitgebreid. De psychi- atriscne hulp en de aanschaf van kunst- en hulpmiddelen wil het ka- bient dan uit de awbz betalen. Dat gaat gepaard met premieverhogin gen. De effecten van deze operatie blijven beperkt tot een verlies van een half procent koopkracht voor sommige alleenstaande ambtena ren en min 1 procent voor sommige laagbetaalde ambtenarengezinnen met kinderen. Andere groepen gaan er een heel of een half pro centje op vooruit. Uitschieters vor men de particulier verzekerde be jaarden. Hebben ze een aow-uitke- ring, dan gaan ze er meer dan drie procent op vooruit. STUDIESCHULD (GPD) - Oud studenten kunnen vanaf begin vol gende maand hun studieschuld in éen keer aflossen. Die regeling le vert een korting op, die kan oplo pen tot 44 procent van de totale schuld. Het ministerie verwacht hiermee nog dit jaar 300 miljoen gulden te ontvangen en 500 mil joen gulden in 1989. Via adverten ties en een brief worden alle oud studenten met een schuld komen de maand op de nieuwe regeling geattendeerd. Rolde in 1974 de eerste Volkswagen Golf van de band, inmiddels hebben we er al zo'n 10 miljoen van verkocht. Alle reden dus voor een feestje. En omdat we het niet alleen bij koffie met gebak voor het personeel wilden laten, mag u de bovenstaande auto als uw uit nodiging beschouwen: de Golf Miljonair. Een speciale uitvoering van de Golf waar u zeker geen 'nee' tegen zult zeggen. 'Wat maakt deze Golf dan zo uitnodigend?' zult u zich afvragen. Allerperst datgene wat u aan de buitenkant al kunt zien. Het getinte glas bijvoorbeeld, de zwarte antenne, Ei is al een Golt Milionoii v.a. 129.996.-. Pri de zwarte deurgrepen en de aan de bovenzijde ver duisterde achterlichten. Maar ook de spiegelhuizen in de kleur van de auto (Starblau) en de decorstreep in de bumpers. Het sportieve karakter van deze Golf wordt nog eens versterkt door de aluminium velgen en de extra brede banden I185/16R14I. Binnenin de auto gaat 't feest in volle gang verder. Met van binnenuit verstelbare spiegels. Hoofdsteunen die net als het gehele interieur zijn uitgevoerd in blauwe stof. Een bekleed dashboard en stereo-radio voorbereiding. izen inclusief BTW, exclusief alleveringskosten. Wijzigingen voorbehouden. Importeur: Pon s Ai Om de typering 'sportief geheel waar te maken, hebben we de Golf Miljonair bovendien voorzien van sportstoelen, een vierspaab sportstuur en een in hoogte verstelbare bestuurdersstoel. Zou u normalerwijze voor al deze extra's f9.000,- betalen, nu kunt u al voor f3.840,- delen in de feest vreugde. Dat betekent dat u al een Golf Miljonair koopt vanaf f29.995,-. U begrijpt 't, de Golf Miljonair is een uitnodiging die u moeilijk af kunt slaan. Al was het maar omdat hij eenmalig is. itomobielhondel BV. Telefoon; 033-949944. L - ue oolf Miljonair, beperkt leverbaar.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 24