Verkeersgedrag aangepakt Studente vlucht de duinen in Aquacorso moet Alphense jaarmarkt bekender maliën Noordwijkse korps gaat komende maanden puntjes op de i zetten Herdershond Hertha van buurman blaft te veel Directeur Stafleu onderscheiden Hazerswoude wimpelt kritiek rijksweg 11 af Koudekerks bedrijf weerlegt beschuldiging cementfraude PAGINA 20 REGIO DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1988 NOORDWIJK De Noordwijkse politie gaat de komende maanden met gerichte controles en voorlichting proberen het verkeersgedrag van de inwoners van de bloemenbad- plaats te verbeteren. Er schort naar de mening van plaats vervangend korpschef H. van Ophuizen nogal wat aan dat gedrag: "Met deze acties proberen we de puntjes op de i te zetten. In de zomermaanden gaat een groot deel van onze tijd en aandacht naar de toeristen, nu is het tijd voor de ei gen bevolking". Het idee om met gerichte acties het verkeersgedrag te verbeteren is, zoals Van Ophuizen het uit drukt, 'vanaf de werkvloer opge borreld'. "Onze mensen willen meer doen dan alleen maar verbali serend optreden. Processen-ver baal zijn welliswaar ons enige machtsmiddel, maar dat betekent niet dat we daar genoegen mee ne men. De agenten willen duidelijk opvoedend bezig zijn". De plaatsvervangend korpschef ziet het als een groot voordeel dat de agenten door de projecten weer wat meer met de bevolking van het dorp in contact zullen komen. "Er komen nogal wat van onze mensen uit omliggende dorpen. Als ze dan ook nog doorlopend tussen deze vier muren zitten, is de afstand tot de bévolking echt te groot". Alle 40 surveillerende agenten doen mee aan het project. Vanaf begin oktober worden telkens twee van de vijf agenten van de surveil lance-dienst vrijgemaakt voor de 'verkeersopvoeding'. Ruinemans: "Ze zullen er wellicht niet de hele dag mee bezig kunnen zijn, maar we streven er in principe naar men sen hiervoor echt vrij te maken". De eerste drie weken van okto Chef planning en informatie, H. Ruinemans, noemt zonder aarze len enkele van de meest gemaakte fouten in het verkeer: "Zeker op de doorgaande wegen wordt veel te hard gereden. De Beeklaan en de Herenweg zijn er berucht om. Veel automobilisten dragen de gordel niet en fietsers en bromfietsers rij den onverlicht in het donker". Ook het door rood licht rijden komt vol gens Ruinemans veel voor. Met na me op de kruisingen Van de Mor- telstraat/Gooweg Duinweg/Van Panhuysstraat en Duinweg/North- godreef nemen velen het niet zo nauw met de stopgeboden. Het is de bedoeling om alle ver keersdeelnemers, van jong tot oud en van langzaam tot snel, bij de ac tie te betrekken. Naast verbetering van het verkeersgedrag is een tweede doelstelling het terugbren gen van het aantal verkeersslacht offers. Noordwijk doet mee aan de landelijke actie '25 procent minder slachtoffers'. In vijf jaar tijd moet het aantal gewonden met een kwart zijn teruggelopen. Als een gemeente daarin slaagt, krijgt ze ze van de overheid een premie. "En een beter verkeersgedrag leidt on herroepelijk tot minder letsels". ber wordt besteed aan het project verlichting en juiste papieren. Van Ophuizen is overtuigd van de noodzaak hiervan: "De dagen wor den weer korter. Als mensen niet direct aan het begin van het donke re seizoen worden gewezen op hun verlichting, blijven ze tot het weer lente wordt met een kapot achter- of voorlicht rijden". De agenten staan niet meteen met processen-verbaal te wappe ren. De fietsers krijgen eerst een waarschuwing. Is het licht, bij de volgende controle, nog niet gerepa reerd, dan volgt een bon. "We kun nen ook bonnen uitschrijven die binnen tien dagen moeten worden betaald, tenzij de eigenaar van de fiets, bromfiets of auto binnen die termijn aan het politiebureau komt laten zien dat de reparatie is uitge voerd". Rood licht De drie weken die daarop volgen zullen de agenten (inmiddels weer een 'verse' ploeg) ^ich richten op de roodlicht-controle en het gebruik van de juiste rijbaan. Fietser cros sen te vaak over de stoep en steken kruisingen diagonaal over. Auto mobilisten die in de 'rechtdoor- strook' staan, willen volgens Rui nemans nog wel eens plotseling rechtsaf slaan als dit verkeerslicht eerder op groen springt. "Ook een busbaantje pikken komt herhaal delijk voor". Bij de roodlicht-controle wordt, zo voorspelt Ruinemans, strenger opgetreden: "Dat dulden we echt niet. Een verkeersdeelnemer die het rode licht negeert, krijgt direct een bon aan zijn broek. Iedereen weet dat een rood licht verplicht tot stoppen". Aan onderwerpen geen gebrek. Na de roodlicht-controle is het na leven van parkeer- en stopverbo den aan de beurt. De parkeercon- troleurs hebben het naleven van de regels van het belanghebbenden- parkeren, alsmede de controle van de parkeermeters tot hun taak. In de zomermaanden komt de politie nauwelijks toe aan het bestrijden van alle andere parkeerovertredin- gen. "In die maanden kunnen we door de enorme werkdruk alleen optreden tegen excessen. De win termaanden geven ons de moge lijkheid het parkeren naast een ge le streep, links van de weg of op al le andere plaatsen waar het niet is toegestaan, aan te pakken". Vuurwerk Uit de woorden van Ruinemans en Van Ophuizen valt op te maken dat het de Noordwijkse politie ook ernst is met het bestrijden van de overlast die het vuurwerk elk jaar opnieuw met zich meebrengt. Offi cieel mag de verkoop van vuur werk pas ruim een dag voor oude jaarsavond beginnen. Zoals in alle dorpen, wordt ook in Noordwijk de hand gelicht met deze bepaling. Veel geluidoverlast en talloze klei nere verwondingen zijn hiervan het gevolg. "Het is op verzoek van de bevol king zelf dat we strenger gaan con troleren op het bezit en afsteken van vuurwerk. Vooral oudere in woners ondervinden erg veel last hiervan", vertelt Van Ophuizen. Begin volgend jaar staat nog een project tegen baldadigheid en van dalisme en een project gericht op verbetering van de technische staat van voertuigen op het pro gramma. Voorop staat voor Van Ophuizen en Ruinemans een ver betering van het gedrag. "We wil len echt opvoedend bezig zijn". Beiden bestrijden het idee dat er zonder risico door rood licht kan worden gereden in de periode dat de politie zich richt op snelheids-» controles. Van Ophuizen: "We zijn de komende maanden heel duide lijk aanwezig op straat. Waar we ons in een bepaalde periode op richten, maken we duidelijk door publicaties in plaatselijke bladen. Iedereen moet wèl weten dat we, ondanks de extra aandacht voor ééji bepaald punt, komende maan den het gehele verkeersgedrag kri tisch zullen bekijken. Mocht blij ken dat drie weken lang streng op treden tegen door rood licht rijden geen effect heeft, dan knopen we daar net zo makkelijk nog eens drie weken aan vast. Dat verkeersge drag moet beter worden. Daar heb ben we heel wat voor over". DEN HAAG/NOORDWIJK - Her tha, de éénjarige herdershond van de Noordwijkse familie Heems kerk, blaft te veel. Zo veel, dat een buurvrouw de duinen in vluchtte om daar haar tentamens rechten voor te bereiden. Thuis was het daarvoor te luidruchtig. En dat moest nu maar eens afgelopen zijn, vond de rechtenstudente. Eén ten tamen was als gevolg van de blaf fende hond al de mist ingegaan, be weerde ze met grote stelligheid. Omdat ze zelf met Heemskerk niet tot overeenstemming kon ko men, besloot ze ten einde raad de rechter in te schakelen. Hij moest de blaffende hond dan maar het zwijgen opleggen, eiste ze via een kort geding. Maar in eerste instan tie kwam deze er ook niet uit. Heemskerk vond dat Hertha geen overlast veroorzaakte. Dat deed hij wel toen hij nog aan de lijn in de 2.000 vierkante meter grote tuin rondliep. Sinds Hertha losloopt is daarvan geen sprake meer, aldus Heemskerk. Daarom zal er nu een beroep op de Noordwijkse politie worden ge daan om op verschillende tijdstip pen te controleren of Heemskerk de waarheid spreekt. Gevolg: in oktober verschijnen beide partijen opnieuw voor de rechter, maar nu met de agent die van tijd zijn oor te luisteren legt. Iets, aldus Heems kerk, dat hij al eens eerder heeft ge daan. Toen was er geen aanleiding stappen te ondernemen. Net als thuis waren er ook in te genwoordigheid van de rechter ir ritaties en beschuldigingen over en weer. Zo bestreed de Noordwijker met klem dat de hond de hele dag zou zijn opgesloten. "Ik zal niet zeggen wat ze me allemaal toeroept als ze me ziet of telefoneert. Dat heeft helemaal niets met de hond te maken, maar alles met de gevoelig heid van de vrouw. Als Hertha twee keer per dag blaft houdt het op". Heemskerk vertelde dat hij de herdershond had aangeschaft om zijn eigendom te" beschermen. Dat was noodzakelijk zei hij, omdat er nogal eens in de directe omgeving wordt ingebroken. De hond brengt de nacht in het tuinhuisje door, dat op zeker 70 tot 80 meter van de wo ning van de studente ligt. De enige keer dat de herder wat meer dan normaal aanslaat, is in het week einde als er 'duizenden' mensen in de buurt komen om onder meer het casino te bezoeken. De studente liet via haar advoca te weten dat zij geluidbandjes had opgenomen waarop het geblaf van de hond was te horen. De rechter ging hier echter verder niet op in. Heemskerk, daarentegen, sugge reerde dat die bandjes op elke ge wenste plek opgenomen konden zijn. Hij noemde het frappant, dat zijn naaste buurman, die op slechts enkele meters afstand van het tuin huisje woont, nog nooit een klacht over het geblaf van Hertha heeft la ten horen. "Bovendien", aldus Heemskerk, "ga ik direct naar bui ten als het geblaf wel eens wat te lang aanhoudt". De Noordwijker liet duidelijk doorschemeren niet van plan te zijn de hond 's nachts in het woon huis onder te brengen, omdat hij de huisvesting van het dier als vol doende omschreef. In Engeland deed hij dat wel, maar inbrekers kwamen toch binnen en namen vervolgens spullen mee ter waarde van zo'n 60.000 gulden. Als de hond buiten is, zei Heemskerk, be schermt hij zijn territorium. Daar is het hem om te doen. Mensen die ALPHEN AAN DEN RIJN - C. Stafleu (58), directeur van Sam- som-Stafleu, is vanmiddag door de Alphense burgemeester M. Paats onderscheiden voor zijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen werden hem uitgereikt tijdens een bijeenkomst bij Samsom-Uitgeve- rij aan het Stadhoudersplein, waar hem een receptie werd aangebo den omdat hij met de vut gaat. De in Leiden geboren Stafleu trad in augustus 1948 in dienst bij de firma Stafleu, een wetenschap pelijke uitgeversmaatschappij in Leiden die door zijn vader werd op gericht. Hij groeide uit tot direc teur-eigenaar en uitgever. In 1977 lieerde de uitgeverij zich, teneinde verdere groei mogelijk te maken, met Samsom Uitgeverij. Stafleu werd directeur. Daarnaast heeft hij vanaf 1 januari 1982 de functie ver vuld van hoofd In- en Externe Be trekkingen van Samsom Uitgeverij en als afgeleide daarvan die van lo- catiehoofd ten behoeve van de Samsombedrijven in de gemeente Ook op maatschappelijk gebied is Stafleu actief. Zo is hij onder meer sinds 1986 bestuurslid van de Vereniging ter Bevordering van de Belangen des Boekhandels; per 1 januari 1989 wordt hij secretaris van dit bestuur. De jaren '86 en '87 is hij buiten-universitair lid ge weest van de Universiteitsraad van de Rijksuniversiteit in Leiden. Na zijn pensionering neemt hij dit lid maatschap weer op zich. Ook was hij voorzitter van de voorlopige medezeggenschapsraad van de christelijke scholengemeenschap De Vlietschans in zijn woonplaats Voorschoten. Sinds september 1987 is Stafleu penningmeester van het bestuur van de stichting Vrienden van het Bachkoor Holland. Ook was hij vanaf 1985 tot de opheffing kortge leden bestuurslid van de commis sie Beeld Onderweg en is hij be stuurslid geweest van de stichting Nieuw Perspectief te Amsterdam. Alphen. Deze bedrijven tellen on geveer duizend personeelsleden. niet in de buurt thuis horen, weg houden van zijn huis. "De enige manier om de hond niet meer te laten blaffen is hem de keel afsnijden", liet de Noordwij ker cynisch horen. Omdat de standpunten te ver uit elkaar ble ven liggen, besloot de rechter de zaak volgende maand opnieuw in behandeling te nemen. Landmacht reageert 'niet afwijzend' op plan behoud Genie ALPHEN AAN DEN RIJN - De landmachtleiding heeft gistermid dag niet afwijzend gereageerd op het plan van ambtenarenbond Ab vaKabo om de Genie in Alphen te behouden. Districtsbestuurder H. Schuurman toonde zich na afloop van het overleg met Defensie opti mistisch. "Wij geloven in onze ei gen voorstellen". Het plan van de AbvaKabo houdt in dat Defensie minder werk moet uitbesteden. Als het onder houd van rupsvoertuigen niet wordt uitbesteed aan bedrijven maar wordt verricht door het leger, dan hoeft de Genie in Alphen niet te verdwijnen, denkt de vakbond. De Herstelwerkplaats aan de Hoorn kan zich dan blijven bezig houden met 'klussen' waar andere onderdelen van defensie niet aan toe komen. Enige tijd geleden liet het minis terie weten dat de Alphense Genie zou moeten verdwijnen. "Ons plan is goedkoper, dat hebben we aan getoond met cijférs", aldus Schuurman. Onduidelijk is nog hoe de poli tiek zal reageren op het alternatie ve plan van de AbvaKabo. Schuur man: "Maandag heb ik staatssecre taris Van Houwelingen even ge sproken. Die was niet erg toeschie telijk. Hij zei: De burgemeester van Alphen is ook al geweest, maar ik kan u niets beloven". Inzamelen plastic bij boeren succes NIEUWKOOP - Het inzamelen van landbouwplastiek bij de agra rische bedrijven in Nieuwkoop is dit jaar succesvol geweest. Vieren dertig bedrijven deden mee aan de actie die in juni werd gehouden. Totaal werd 3700 kilo ingezameld, zeshonderd kilo meer dan ver wacht. De gemeente is zeker van plan de actie elk jaar te herhalen. Onder zocht wordt op welke manier de kosten (die dit jaar ruim elfhon derd gulden bedroegen) kunnen worden verhaald op de bedrijven. Veronica's Grote Zomertruuk trok gisteren in de Castellumstraat volop belangstelling. Het radio-programma dat rechtstreeks werd uitgezonden, werd gepresenteerd door Will Luikinga. (foto Ben de Bruyn) ALPHEN AAN DEN RIJN - Het bestuur van de Stichting Jaarmarkt Alphen wil volgend jaar een aquacorso houden. Dat is een bloemencorso op boten. Met dit initia tief wil de organisatie nog meer aan de weg timme ren dan gisteren. Hoewel het bestuur tevreden is over de belangstelling ("Er waren minstens zo veel bezoekers als vorig jaar en toen waren er al 150.000"), wordt gezocht naar nieuwe mogelijkhe den om ook landelijk de publiciteit te halen. Dat is ook van de belangrijkste redenen dat de jaarmarkt dit keer in een breder ka der is geplaatst: Alphene- menten '88, een feest- week met een culturele paraplu. J. de Back, voorzitter van de Stichting Jaar markt en voorzitter van het Comité Alphene- ment: "Ik weet niet of het haalbaar is. Het wordt een gigantische operatie. De komende maanden moeten we ons over deze zaak beraden en moeten we nagaan of zoiets is te realiseren. Vergelijkings materiaal hebben we nau welijks. Bij het honderd jarig bestaan van de groenteveiling in Broek op Langedijk is een groentecorso op het wa ter gehouden en tijdens Sail Amsterdam hebben een keer met bloemen versierde oude stoombo ten gevaren tussen Aals meer en Amsterdam. Een echt bloemencorso kon je dat echter niet noemen. Zouden we daar wel in slagen, dan zou dat be hoorlijk tot de verbeel ding spreken". Over de gang van zaken gisteren is het bestuur van de jaarmarkt uiterst tevreden. Dat geldt niet' alleen voor het aantal be zoekers, maar ook voor de belangstelling van de marktkooplieden. Daar om wordt gedacht aan ex tra plaatsen in de Van Boetzelaerstraat en de Pieter Doelmanstraat. Volgens secretaris J. de Vries gaat het om vijftig kramen. Gisteren waren "De belangstelling voor de jaarmarkt is enorm. We hadden dui zend inschrijvingen. Aan de helft hebben we nee moeten verkopen. Op de dag zelf hebben we dan nog een aantal kramen extra kunnen neerzetten, maar het is duidelijk dat we lang niet iedereen te vreden kunnen stellen. Daar komt bij dat je op een gegeven moment aan je plafond zit. Je kunt bij voorbeeld niet een onbe perkt aantal verkopers van textiel neerzetten. Dan wordt de spoeling verschrikkelijk dun", al dus De Vries. HAZERSWOUDE - Hazerswoude legt de kritiek van omliggende ge meenten met betrekking tot de aanleg van rijksweg 11 (Leiden-Bo- degraven) naast zich neer. "Ons wordt van verschillende zijden ver weten dat we de totstandkoming van rijksweg 11 vertragen. Wij wil len van deze zijde nog eens bena drukken dat dat niet zo is en dat duidelijk is aangegeven waaraan de rijksweg over ons grondgebied moet voldoen. De minister is daar van op de hoogte en wij verwach ten dat zij op ons alleszins redelijke verlangens zal willen ingaan", al dus burgemeester en wethouders. Het gemeentebestuur pleit bij de overheid voor een verdiepte aanleg van de rijksweg onder de Gemene- weg door. De kosten worden daar door aanzienlijk hoger en andere gemeenten, die met smart op de komst van de rijksweg wachten, zijn bang dat de plannen daarvoor door de opstelling van Hazerswou de worden geschrapt. Hazerswoude ziet de aanleg van rijksweg 11 als een reële ontwikke ling en wil vooralsnog ook gewoon meewerken aan de aanleg van ge deelten van het zandlichaam, aldus B en W. Daartoe komt de gemeen teraad .vanavond in een extra raadsvergadering bijeen. Rijkswa terstaat wordt medewerking toege zegd voor de (vervroegde) aanleg van een zandlichaam. Wel wordt daaraan de voorwaarde gesteld dat het lichaam breed genoeg wordt om er in de nabije toekomst een 2x2-baans rijweg op aan te leggen. Over de precieze uitvoering zijn na melijk nog geen besluiten geno men. Hazerswoude wil geen enkel- baans weg. VECHTPARTIJ - De overlast rond de kermis in Sassenheim is gisteravond rond middernacht in de Charbonlaan uitgelopen op een stevige vechtpartij. Twee jongens staken in de straten rond de kermis vuurwerk af. Toen een bewoonster van de Charbonlaan daar opmer kingen over maakte, kreeg zij van een van de jongens een klap in haar gezicht. Daarop kwamen ook de andere familieleden uit de woning naar buiten en stortten zich op de jongens. KOUDEKERK AAN DEN RIJN - De direc tie van de Beton Mortelcentrale in Koude kerk is van mening dat zij ten onrechte wordt beschuldigd van fraude. Volgens het bedrijf is nooit te weinig cement in de mortel gedaan en is het 'misverstand' daarover ontstaan door een afwijking van de weegautomaat. Begin deze maand werd het bedrijf berispt door het scheidsgerecht van de Stichting Be- tonmortelcentrale, omdat enkele jaren te wei nig cement in de mortel was gedaan. Een be risping is de zwaarste sanctie die deze stich ting, een onderdeel van de betonwerkgevers- organisatie, kan opleggen. Hoewel de directie van het Koudekerkse bedrijf niet tegen de uitspraak van de stich ting in beroep kan gaan, wil zij het 'negatieve beeld' dat is ontstaan, via brieven aan relaties uit de wereld helpen. Weliswaar wordt toege geven dat de gegevens van de weegautomaat en de zogeheten laboratorium-administratie niet met elkaar overeenstemden, maar daar mee is volgens het bedrijf nog geen sprake van fraude. Het verschil in aantallen wordt toegeschre ven aan een afwijking van de computerge stuurde betonmortel-installatie die in 1985 in gebruik is genomen. "Al gauw bleek dat meer cement werd gebruikt dan de weegautomaat aangaf. Deze afwijking lag tussen de 12 en 18 kilo per kubieke meter. Wij hebben toen de weegautomaat met tien kilo per kubieke me ter teruggesteld om aan de juiste hoeveelheid te komen. In een gemiddeld mengsel moet 320 kilo worden gedoseerd en wij wogen dus 310 kilo af. In de laboratorium-administratie werd echter 320 kilo aangehouden", zo staat in de brief. DONDERDAG 22 SEPTEMBER AJphen thema-avond PvdA met 'Eman cipatienota', aanvang 20.00 uur in Ouerelle, Julianastraat. optreden Battlefield Band in Hooftstraat Folkclub, aanvang 20.30 uur. Leiden -bijeenkomst Borstvoeding- groep Leiden, bij Ineke van der Leek, Hannie Schaftstraat 3 (Ste venshof), vanaf 20.00 uur, ml. tel: 170085. lezing door Leiderdorpse dich ter A. Huisman, over zijn werk, aanvang 20.00 uur in het Inloop huis Psychiatrie, Rapenburg 48. schrijfavond Amnesty Interna tional, aanvang 20.00 uur in Ek- klesia, Rapenburg 10. voorstelling 'De Fantast' met Johnny Kraaykamp en Donald Jo nes. aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling 'Man is man' door Independance. aanvang 20.30 uur m het Lak-theater, Cleve- ringaplaats. singel-presentatie door Rik van Boekei, met medewerking van Leiderdorp klaverjassen en sjoelen bij mu ziekvereniging Con Bravura, aan vang 20.00 uur in het clubgebouw. Beukenschans. klaverjassen, rummykub en yathzee bij De Buitengewonen, aanvang 20.00 uur in de Muzen- hof, Cor Gordijnsingel. film: 'Flodder' voor leden van de Filmkring of wie dat wil worden, aanvang 20.30 uur in de Muzen- hof. VRIJDAG 23 SEPTEMBER Alphen jazz-toer langs Alphense hore- ca-etablissementen. film: 'Himmel über Berlin', 20.30 uur in Hooftstraat Filmhuis. braderie aan de Zijde. Hazerswoude opening bedrijvencentrum Rijndijk Plaza, Rijndijk 264-270. om 15.00 uur. Leiden koffie-ochtend voor vrouwen in Lammenschanspark, om 10.00 uur ontvangst in de school, inl. tel: 354109. optreden The New York Har lem Opera Ensemble met 'Sophis ticated ladies', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. optreden van de Schotse Batt lefield Band, aanvang 20.30 uur in het Antonius Clubhuis. Lange Mare. lustrumviering basisschool 't Klankbord, Stevenshof, receptie van 19.30 tot 21.00 uur. optreden 'Quadro Flamenco' muziek, zang en dans, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. voorstelling 'Regendansen' door Angelika Oei. aanvang_20.30 Swingavond in Droomfabriek. Oude Singel, aanvang 21.30 uur. film: 'Los Santos Innocentes' van Mario Camus, 21.15 uur; zol dercafé met 'Hilton Butcher', aan vang 22.00 uur, LVC, Breestraat. Leiderdorp o klaverjassen supportersvereni ging RCL, aanvang 20.00 uur in clubgebouw in De Bloemerd. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, on 14.00 en 15.30 uur. missieveiling in Ons Huis, Kos terspad. ZATERDAG 24 SEPTEMBER Alphen Oldtimerdag in de Hooftstraat, van 10.00 tot 16.00 uur. rommelmarkt en bazar, Sions- kerk, Meteoorlaan, van 10.00 tot 22.00 uur. receptie Bouw- en Houtbond FNV t.g.v. 70-jarig bestaan, van 14.00 tot 17.00 uur in gebouw Na- cour.tryshow met Cool Breeze en Marltn B, om 20.30 uur in De Cantharel. jazznight in Avifauna, aanvang 21.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 20