Groei aantal banen bij kleine bedrijven onthaal IMF kan in Berlijn rekenen op warm Ecuador onteigent oliemaatschappijen Cao PTT op losse schroeven Detam: niveau minimumloon geen bezwaar Zelf scheppen slecht voor hygiëne in supermarkt Amsterdam legt stakers aan banden FNV: fusieplan haven Rotterdam schiet tekort Multihouse-bestuur treedt af WOENSDAG 21 SEPTEMBER 1988 PAGINA 7 UTRECHT/ZOETERMEER (ANP) Ondanks de aanhoudende en langdurige werkloos heid is in de detailhandel en in de ambachtelijke sector de werkgelegenheid fors gegroeid. De Detam, de bedrijfsvereniging in deze sectoren, zag in driejaar tijd het aantal verzeker de werknemers met 100.000 stijgen tot bijna 600.000 eind 1987. Volgens het Economisch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (EIM) komen er dit jaar nog eens 40.000 ar beidsplaatsen bij in deze sector. DEN HAAG (GPD) - De hygiëne bij de doe-het-zelf afdelingen van sommige supermarkten, waar de klant zelf etenswaren kan opschep pen en afwegen, laat zeer te wensen over. Vooral aan bederf onderhevi ge waar als rauwkostsalades en an dere groenten bevatten vaak te veel bacteriën, wat klachten als buikpijn, diarree of zelfs voedsel vergiftiging veroorzaakt. De Rijkskeuringsdienst van Wa ren vindt dat er meer toezicht moet komen op deze zelfbedieningsaf delingen, om te voorkomen dat klanten etenswaren met de handen uit de bakken halen en weer terug gooien. Dit zal de keuringsdienst begin volgend jaar aan het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) meedelen, wanneer beide partijen samen met het ministerie van WVC bespreken hoe het twee jaar geleden ingestelde 'BUZ-sys- Detam-directeur B. Vos zei giste ren op de algemene vergadering van de bedrijfsvereniging in Utrecht dat van de groei van de to tale werkgelegenheid in de jaren 1985 tot 1988 met 90.000 banen de bedrijfstakken waar de Detam ope reert daarvan een aanzienlijk deel voor hun rekening. Vos vindt dat een opmerkelijke zaak te meer daar veel werknemers in de De- tam-bedrijfstakken amper het mi nimumloon verdienen. Vooral in werkgeverskringen wordt nogal eens betoogd dat het minimumloon zo hoog is dat het een belemmering vormt om perso neel aan te nemen. Maar volgens Vos blijkt uit de werkgelegen heidsontwikkeling in 'zijn' be drijfstakken dat de hoogte van het minimumloon toch minder van be lang is voor het aannemen van per soneel dan wordt gedacht. De Detam, één van de grootste bedrijfsverenigingen, kreeg in de eerste acht maanden van dit jaar 442.000 aanvragen voor ziekengeld, 6,5 procent meer dan in dezelfde periode van 1987. Het uitgekeerde ziekengeld nam met ruim 9 pro cent toe tot 344 miljoen gulden. Aan arbeidsongeschiktheidsuitke ringen (aaw en wao) werd 741 mil joen gulden uitgekeerd, ruim 2,5 procent meer dan in de eerste acht maanden van 1987. Tot en met au gustus kreeg de Detam 23.000 aan vragen om een werkloosheidsuit kering. In totaal werd 222 miljoen aan ww-uitkeringen uitbetaald. AMSTERDAM (GPD) - Am sterdamse ambtenaren worden onderworpen aan strengere re gels als zij willen staken of het werk willen onderbreken. Wet houder P. Jonker (personeels zaken) wil de uit 1983 daterende richtlijnen verscherpen. Op dit moment mogen in Amsterdam ambtenaren een werkonderbreking van vier uur houden zonder dat zij op hun salaris worden gekort. Jonkër wil dit terugbrengen tot twee uur. De wethouder wil tevens het massaal ziek melden van ac tievoerende ambtenaren in dammen. Iedereen die zich 'ziek' meldt, moet dit voortaan zoals gebruikelijk bij de contro lerend geneesheer melden. Als deze arts constateert dat geen sprake is van een echte ziekte, zal geen ziekengeld worden uit gekeerd. De wethoudbr is ook van van plan bij stakingen van gemeen telijke bedrijven de gemeente Amsterdam en de stadsdeelra den elders hun orders te laten plaatsen. Tot nu toe is zij nog verplicht diensten van deze be drijven af te nemen. De vak bonden zijn het niet eens met de aangekondigde maatrege len. Donnay De Franse zakenman Bernard Tapie heeft gisteren toestemming gekregen om de noodlijdende Bel gische onderneming Donnay (ten nisrackets) over te nemen. Tapie, die na wekenlang touwtrekken een combinatie heeft gevormd met het Waalse gewest en de Belgische fi nancier Albert Frere, is bereid 300 miljoen frank (16,5 miljoen gulden) op tafel te leggen. Italië Door een staking van zes uur op de Italiaanse luchthavens zijn gis teren tientallen vluchten afgelast, terwijl op andere vluchten grote vertragingen zijn ontstaan. De sta king is uitgeroepen om de eisen tot betere arbeidsomstandigheden en een hoger loon kracht bij te zetten. De vakbonden hebben gedreigd met een nieuwe staking op 3 okto ber. dit keer van 12 uur, als er geen akkoord wordt bereikt. China Honderden leidende functiona rissen van de Chinese communisti sche partij zoeken sinds eind vori ge week een weg uit de economi sche crisis van het land. Vorige maand spoelde een golf van paniek over China toen de regering een prijshervorming voor een periode van vijf jaar aankondigde. De dis cussie over het economische beleid is volgens diplomaten in Peking al sinds het voorjaar gaande. Borsumij Wehry Het handelsconcern' Borsumij Wehry heeft de nettowinst in de eerste helft van dit jaar zien uitko men op 26,2 miljoen gulden tegen over 23,5 miljoen over dezelfde pe riode vorig jaar. Bij kleine en middelgrote bedrij ven, met minder dan 100 werkne mers, komen er in 1989 35.000 nieu we banen bij. Dit jaar stijgt het aan tal arbeidsplaatsen met 40.000. Met deze uitbreiding zorgen de kleinere ondernemingen voor de helft van de werkgelegenheidsgroei, zo meldt de gisteren verschenen 'Eco nomische Verkenning 1989' van het Economisch Instituut voor het Midden- en kleinbedrijf (EIM). Het EIM verwacht dat de groei van de werkgelegenheid in de klei ne en middelgrote bedrijven zich volgend jaar vooral in de groothan del en in de zakelijke dienstverle ning (zoals public-relationsbu- reaus, reclame en makelaardij) zal voordoen. De winst van de bedrijven zal in 1989 gemiddeld met negen procent stijgen. Voor dit jaar verwacht het EIM een winststijging van gemid deld 7,5 procent. Het netto besteed baar inkomen van zelfstandigen stijgt dit jaar met vijf en volgend jaar met 3,5 tot 4 procent. Het minst voortvarend gaat het volgens het EIM volgend jaar in de bouw. De groei van de produktie zal gering zijn als gevolg van min der woningbouw in de sociale sec tor en iets meer woningbouw in de vrije sector. DEN HAAG (ANP) - De cao die de vakbonden in juli met de PTT-di- rectie hebben afgesloten, is op los se schroeven komen te staan. Al hoewel de bonden nog niet al hun leden hebben gepolst, is nu al zeker dat de onderhandelaars van de Ab vaKabo, de grootste vakorganisa tie onder PTT'ers, terug moeten naar de onderhandelingstafel. Ook de CFO en het Ambtenaren- centrum (AC) denken dat het moei lijk wordt als bonden en directie 30 BONN - In West-Berlijn komen de ze en volgende week meer dan 10.000 bankiers, economen en vak journalisten bijeen voor de jaarver gadering van de Wereldbank en het Internationaal Monetaire Fonds. Spectaculaire besluiten zijn er bin nen de vergaderzalen niet te ver wachten, maar buiten het herme tisch afgesloten internationale con grescentrum zou het wel eens heet toe kunnen gaan. door Hans Hoogendijk In de jaren '70 golden de Wereld bank en het IMF als bronnen van hoop voor de ontwikkelingspoli tiek. Nu overheerst scepsis. De We reldbank staat bloot aan toenemen de kritiek. Ruim 100 Westduitse groepen hebben verzet aangekon digd tegen het 30 miljoen mark kostende vergaderspektakel in West-Berlijn. Voor hen zijn de ministers van fi nanciën en ontwikkelingssamen werking net als de directeuren van de nationale banken van de 151 deelnemende landen mede schul dig aan de immense schuldenlast van de ontwikkelingslanden. "De verantwoordelijken voor honger, uitbuiting, terreur en oorlog op de hele wereld, komen bijeen in deze 'hoofdstad van de vrije wereld'. Ons motto: verhinderen wij dit congres met Wut, Witz und Wider- september opnieuw bijeenkomen. Alleen de CMHA (middelbaar en hoger personeel) is wat dat betreft niet pessimistisch gestemd. De PTT wordt met ingang van ja nuari zelfstandig en daarmee de grootste particuliere onderneming in Nederland. De bijna 100.000 werknemers verliezen hun ambte- narenstatus. Om de achteruitgang in nettosalaris, die daarvan het ge volg zou zijn, te compenseren, wa ren bonden en PTT-directie in juli stand (woede, humor en verzet - red)". De acties variëren van een alter natief congres eind deze week, tot harde acties van het zogenaamde 'zwarte autonome front'. Meer dan 10.000 politiemensen moeten er voor zorgen dat deze, volgens bur gemeester Diepgen, belangrijkste conferentie in de na-oorlogse ge schiedenis van West-Berlijn, niet ontaardt in een serie veldslagen. Vreedzaam Het is nog rustig in West-Berlijn. Alleen de autonomen lieten vorige week van zich horen door ongeveer 20 auto's in brand te steken. Zij hebben het anti-IMF-verbond, waarin tientallen groepen samen werken, al dit voorjaar verlaten, omdat zij zoals ze zelfs stellen deze 'revisionisten en reformisten wil len laten zien hoe je opererend vanuit de zuivere lijn van autono me politiek het congres kunt ver hinderen'. De vreedzame tegenstanders zijn er niet rouwig om. Drie jaar lang zijn ze bezig geweest alle opvattin gen onder een noemer te brengen om zo een gemeenschappelijk te- genconcept op tafel te kunnen leg gen. In tien fora zullen vrijdag en zaterdag aan de Berlijnse universi teit experts uit de hele wereld zich bezig houden met thema's als machtstructuren, crisisbeheersing, politieke manipulatie en militaire inzet voor machtsbehoud in het economische mondiale systeem. Kort samengevat: "IMF en Wereld onder meer een garantieregeling overeengekomen. Volgens AbvaKabo-bestuurder M. van den Berg is een belangrijke grief van zijn achterban dat vooral de lagere-inkomensgroepen acht jaar na de verzelfstandiging min der netto-salaris krijgen. Dan is na melijk de compensatieregeling af gebouwd, die de achteruitgang in netto-inkomen moet opvangen. "Nadat ze jarenlang als ambtenaar zijn gekort, blijken de perspectie ven in het bedrijfleven niet beter", zo verwoordt Van den Berg de on tevredenheid. Een ander hoofdpunt van kritiek is het verplicht toetreden tot het ziekenfonds. Voor veel PTT'ers pakt dit nadelig uit en blijkt het goedkoper om een vrijwillige ziek tekostenverzekering af te sluiten. In het algemeen vinden de ge raadpleegde PTT'ers verder dat er nog veel onzekerheden bestaan over zaken als toeslagen voor onre gelmatige diensten, vut, wachtgeld en pensioen. Deze onderdelen zijn tussen de onderhandelingsdelega ties nog niet uitgewerkt, maar de vakbondsleden vinden dat hier over nu eerst maar eens duidelijk heid moet komen. "Leuk is anders", zegt AbvaKa bo-bestuurder Van den Berg over het vooruitzicht dat hij opnieuw de onderhandelingen met de PTT-di rectie moet ingaan. Het principe akkoord tussen bonden en directie van juli was al moeizaam tot stand gekomen. "Maar we zullen eraan werken om een beter resultaat uit de bus te krijgen". Bij de AbvaKa bo wordt binnenkort in overleg met het landelijke groepsbestuur en de groepsraden een nieuwe on derhandelingsstrategie uitgestip peld. De bond heeft bij de PTT on geveer 27.000 leden, bijna twee keer zoveel als de andere samen. bank afschaffen of hervormen? Gezien de schuldencrisis in de Derde Wereld eisen zij niet alleen het schrappen van schulden, maar ook een 'nieuwe rechtvaardige or dening van de wereldeconomie, met ingrijpende, voor de industrie staten pijnlijke, structuurverande ringen'. In het anti-IMF-verbond werken diverse vakbonden, Groe nen, sociaal-democraten, commu nisten, katholieke jongeren, milieugroepen en talrijke vrou wengroepen samen. In de DDR worden solidariteitsbijeenkom- sten gehouden. Op de alternatieve bijeenkom sten zullen tientallen internatio naal bekende economen en politici het woord voeren. Verder zal het 'Permanente Tribunaal der Volke ren', de in 1979 opgerichte opvol ger van het Russel-tribunaal, het IMF en de Wereldbank aanklagen. Het proces moet eindigen met een veroordeling. Aanslagen Aan al deze bijeenkomsten is een ware stortvloed van publicaties vooraf gegaan. Op elke persconfe rentie en in iedere publicatie na men de organisatoren ondubbel zinnig afstand van alle gewelddadi ge acties uit vrees dat ze door harde acties tegen de bankiers in een kwaad daglicht zouden komen te staan. Deze vrees is gerechtvaar digd, want de rechtse pers en enke le ministers uit de regering-Kohl proberen de organisatoren op een teem', het Bedien-U-Zelf-systeem. bevalt. In het jaarverslag van de Keu ringsdienst van Waren van de ge meente Goes staat dat veel super markten in die regio zich niet hou den aan de gedragscode voor zelf bedieningsafdelingen. Deze code is twee jaar geleden op initiatief van het CBL opgesteld. Daarin is bepaald dat bederfbare waar niet in het BUZ mag worden aangebo den, dat de verschillende produk- ten gescheiden moeten liggen en de klant het produkt niet mag kun nen aanraken. LONDEN De één na grootste ge slepen diamant ter wereld, bijge naamd de Gouden Reus, wordt vol gende maand bij het veilinghuis Christie's in New York geveild. Me dewerkster Marriane Bahon, van Christie's, toont de 407.48 karaat wegende diamant, voordat deze op wereld tournee gaat om kopers te lokken. Verwacht wordt dat de steen tussen de 50 en 60 miljoen gul den opbrengt. (foto ap> AMSTERDAM (ANP) - Th.J. Mul der en K. van der Heiden zijn giste ren opgestapt als leden van de raad van bestuur van Multihouse. Tot voorzitter van deze raad is be noemd bestuurslid ing. H.J. Jae- ken, aldus Multihouse. Mulder en Van der Heide richt ten in 1974 het bedrijf, toen nog Mi- nihouse geheten, op en hebben de organisatie sindsdien geleid. De heren zijn op eigen verzoek en in goed ovérleg afgetreden en zullen als adviseurs aan de vennootschap lijn te stellen met de autonome cha oten. Volgens sommige bladen houdt de geheime dienst zelfs reke ning met RAF-aanslagen. Er zou den pamfletten zijn gevonden met de oproep 'Berlijn moet branden' en 'IMF - we slachten de varkens'. Dertig miljoen mark gaat het of ficiële spektakel kosten. Burge meester Diepgen hoopt op een ge weldige stimulans voor zijn stre ven West-Berlijn tot het congres centrum van Europa te maken. Maar veel vertrouwen in de goede afloop schijnen de vroede vaderen niet te hebben. Niet alleen zorgen politieke uitlatingen voor een ge spannen sfeer, ook de politie draagt met het ruime machtsver toon niet bij tot een kalmering van de gemoederen. Al weken wordt er intensief gepatrouilleerd en vinden overal controles en huiszoekingen plaats. Zonder veel succes overi gens. De Groenen en de SPD spre ken er schande van maar ook bin nen het politiecorps worden kriti sche stemmen gehoord. Protestmars Zaterdag staan beide kampen in een opgehitste atmosfeer voor de eerste keer tegenover elkaar. De te genstanders organiseren dan een grote protestmars langs het con grescentrum. Ze verwachten tus sen de 30.000 en 40.000 deelnemers. "We willen op vreedzame wijze zand in de bankiersmachine gooi en", zeggen ze en "De burgers wil len de bankiers bezichtigen". Het moet allemaal ludiek worden, maar Drs. P. van Doorninck. secretaris van het college van directeuren van de Rijkskeuringsdienst van Waren is er van overtuigd dat de landelijke situatie niet afwijkt van de situatie in Goes. Hij wil dan ook aan het CBL en het ministerie van WVC voorstellen de gedragscode aanzienlijk te verscherpen: "Su permarkten moeten de zeer bederf bare etenswaren niet in hun zelfbe dieningsafdelingen aanbieden, en bij de BUZ-afdelingen moet win kelpersoneel aanwezig zijn om toe zicht te houden" De gedragscode heeft echter QUITO (IPS/GPD) - De nieuwe regering van Ecuador heeft giste ren aangekondigd dat de hele olie industrie wordt genationaliseerd. Minister Diego Tamariz van mijn bouw en energie maakte het be sluit van de sociaal-democratische regering in het parlement bekend. Olie is het belangrijkste export- produkt en de voornaamste pijler van de Ecuadoraanse economie. De naasting heeft de grootste ge volgen voor de Amerikaanse multi national Texaco, die betrokken is bij de oliewinning in het Opecland. Verder worden Anglo Ecuatorian Oil Fuel en de particuliere Ecua doraanse maatschappij Repetrol onteigend, alsmede acht kleinere maatschappijen. In 1992 zal het consortium Cepe- Texaco, dat viervijfde van de natio nale olieproduktie levert, geheel in overheidshanden moeten zijn. Texaco bezit 37,5 procent van de aandelen. De staat heeft via het overheidsbedrijf Cepe de rest in handen. Tamariz verklaarde dat de maat regel de "gewettigde uiting is van een nationale en soevereine poli tiek". Ook is de maatregel in over eenstemming met bestaande wet geving en contracten met buiten landse maatschappijen. Boven dien blijven contracten en afspra- blijven verbonden, aldus het be drijf. In 1986 fuseerde Minihouse met Multifunction en ontstond Mul tihouse. Men ging bij de fusie uit van sterke groeimogelijkheden en flinke verhoging van de winstge vendheid. Maar in 1987 leed Mul tihouse opeens een verlies van f 1,6 miljoen. Vooral in de tweede helft van het jaar ging het helemaal mis, voornamelijk door organisatiepro blemen. Von Weizsacker. (foto api m West-Berlijn is de kans daarop gering. Al was het alleen al omdat de enkele duizenden autonomen hun eigen plan trekken. De Westduitse president Ri chard von Weizsacker riep daarom aan de vooravond van het congres iedereen op af te zien van geweld. "Wie dit congres met geweld en ter reur wil bestrijden, treft vooral die genen die op hulp zijn aangewe zen". Tegelijkertijd sprak de presi dent de hoop uit dat 'deze confe rentie samen met de talloze rand en tegenbijeenkomsten ons een waardevolle dienst kan bewijzen bij het zoeken naar oplossingen voor de crises in de Derde Wereld'. geen wettelijke basis: als super markten zich er niet aan houden staan er geen sancties tegenover. Alleen wanneer de overtreding zeer ernstig is, kan een bedrijf een proces-verbaal worden aangedaan. "We moeten er toch maar van uit gaan dat de supermarkten zich aan de code houden", aldus Van Door ninck. Directeur M. J. Roos van het CBL zegt 'verbaasd' te zijn over de uit slag van het jaarrapport van Goes. Hij meent dat de situatie niet zo slecht is als in dat rapport wordt ge schetst. Volgens Roos is het boven dien niet bewezen dat de hygiene in het héle land tekort schiet. "Ik wacht af totdat de Keuringsdienst van Waren zich tot ons wendt, want dit is tot nog toe niet gebeurd Continue controle bij de zelfsbe- dieningsafdelingen wijst Roos al omdat dat de klant alleen maar ex tra geld gaat kosten. ken die de afgelopen vier jaar met een dertigtal buitenlandse bedrij ven zijn gemaakt, gewoon geldig. Texaco was al op de terugtocht in Ecuador. Het Amerikaanse be drijf bouwde de grote oliepijplei ding van het Amazonegebied naar de havenplaats Balao. Die is sinds 1986 eigendom van de Ecuadoraan se overheid, terwijl Texaco het be heer volgend jaar aan de regering overdraagt. Anglo Ecuatorian is sinds 1956 actief in het land en zou 30 novem ber het beheer van haar raffinaderij overdragen aan Cepe, Een pikant detail is dat het bedrijf Repetrol mede-eigendom is van de familie van de vertrokken president. Leon Febres Cordero. Repetrol is het voormalige Gulf-Ecuador. City is een ander Amerikaans bedrijf, maar dit consortium heeft maar een hele kleine produktie. BELASTINGEN Er dreigen nieuwe problemen rond de verla ging van vennootschapsbelasting (Vpb) voor bedrijven. Oorzaak is het debat over de paspoortaffaire dat deze week in de Kamer wordt gehouden, waardoor een wijzi gingsvoorstel van de WD op het wetsvoorstel waarin de Vpb-verla- ging staat, in de klem komt. Het ka binet rekent er nu al op dat de Vpb- verlaging niet meer voor 15 novem ber kan worden ingeyoerd. Superluxe taxi voor managers ALKMAAR (GPD) - Een kwali- teits-taxi voor managers, dat is het gat in de markt dat Jonk Cars bv in Zuidoostbeemster probeert aan te boren. "We leveren meer dan pak ketvervoer in de trein van A naar B of als haringen in een ton voor de Coentunnel. De zorgen zijn voor ons, de tijdwinst is voor de klant", zo zegt R. van der Ploeg, manager taxi van Jonk Cars. Sinds twee weken rijdt het be drijf op proef met de 'Jonk Execu tive Taxi', kortweg JET. Nu wordt de proef uitgebreid naar de hele provincie. De nieuwe vervoers vorm moet vooral managers en mensen met vergelijkbare functies in de taxi lokken. Telefoon, mana gers-desk, krant en airconditioning zijn de extra's die de overstap van eigen auto naar auto met chauffeur moeten vergemakkelijken. "De klant hoeft zich geen zorgen te maken over het vinden van een parkeerplaats en de tijd die hij daarvoor kwijt is, men stapt voor de deur uit. Dat levert tijdwinst op en tijd is geld", aldus Van der Ploeg. Bovendien kan er ook in de eventuele file worden gewerkt of zelfs 'vergaderd' in de daarop toe geruste taxi. Het systeem bestaat volgens Van der Plpeg in vergelijk bare vorm in bij voorbeeld Groot- Brittannië en Zweden. In het pak gestoken chauffeurs, die bovendien verschillende talen spreken en een speciale opleiding hebben gevolgd, moeten de execu tive taxi's besturen. Een speciaal embleem, dat binnenkort op de au to's wordt aangebracht, moet de luxe taxi herkenbaar maken. In de auto is de bekende taximeter ver beterd en aangepast op het auto matische betalingsverkeer. De magneetstriplezer maakt afreke nen met een creditcard mogelijk, terwijl de meter een gedetailleerd overzicht afdrukt van de gemaakte rit en bijbehorende kosten. Maatre gelen om het, aldus de rapporten, slechte imago van taxivervoer te verbeteren. Jonk heeft inmiddels vijftien chauffeurs voor de JET op geleid. Deens statiegeld LUXEMBURG (Rtr) - Het Hof van Justitie van de EG heeft giste ren bepaald dat Denemarken zijn wetgeving over statiegeld voor drank, ter bescherming van het milieu kan handhaven, hoewel die ingaat tegen de regels voor de vrije handel binnen de gemeenschap. Volgens juridische deskundigen is het de eerste maal dat het Hof milieubescherming als een gewet tigde inbreuk op de EG-handels- richtlijnen toestaat. Volgens een Deense wet moeten bier en frisdrank worden verkocht in verpakkingen die opnieuw kun nen worden gebruikt. De Europese Commissie is daarom naar de rech ter in Luxemburg gestapt. Dit om dat Deense importeurs van buiten landse dranken erdoor met hoge kosten kwamen te zitten. ROTTERDAM (ANP) De Vervoersbond FNV vindt dat in het sociaal plan voor de fusie van een drietal Rotterdamse overslagbedrijven na drukkelijk moet worden opgenomen dat de totstandkoming van de sa menwerking zonder ontslagen tot stand komt. Dat heeft de FNV-delega- tie gisteren gezegd in een gesprek met het fusieteam van ECT, Quick Dis patch en Müller Thomsen. Op basis van het huidige ontwerp van het soci aal plan horen ontslagen wel degelijk tot de mogelijkheden, aldus be stuurder Rosenmöller van de Vervoersbond FNV. Als gevolg van de zeer kritische reactie van de Vervoersbond FNV op het sociaal plan besloot het fusieteam een afgesproken overleg met alle betrokken bonden niet door te laten gaan, maar eerst afzonderlijke ge sprekken met de bonden te voeren. Gisteren werd daarom alleen met de FNV-delegatie gesproken. De Vervoersbond FNV is vooral gevallen over de zinsnede dat het dienstverband kan worden beëindigd met werkne mers die, niet binnen de nieuwe combinatie aan het werk kunnen, een aangeboden alternatief elders weigeren. Woordvoerder ir. H. Schut van ECT, die tevens optreedt als woordvoer der van het fusieteam, wilde niet veel zeggen over het overleg met de Ver voersbond FNV. De toezegging van de drie bedrijven dat ontslagen niet nodig zijn, is nog steeds een van de uitgangspunten, aldus Schut. "Maar er is natuurlijk eens een eind aan het nimmer en nooit", zo tekende hij daarbij aan. ECT, Quick Dispatch en Müller Thomsen gaan er nog steeds van uit dat de fusie op 1 januari een feit moet kunnen zijn. Volgens berekeningen van de drie fusiepartners gaan er bij aanvang van de fusie 592 arbeidsplaatsen verloren, terwijl na 1992 nog eens 150 arbeidsplaatsen vervallen. R. van der Ploeg en de kwaliteitstaxi van Jonk. (foto gpd>

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7