'inname Rijnwater gestaakt Renteverhoging Leeuwrekening: nu 5,2%* Parapsychologie voelt zich in de hoek gezet door onderzoek Vooral kritiek op aanpak werkloosheid is Opnieuw landbouwgif in water Orca Gudrun is zwanger Coalitie van PvdA en CDA het populairst Militairen terug uit oefening na nekkramp Britse kinderporno op kleine schaal verspreid Proef met bejaardenzorg op maat Lagere btw moet in '89 prijsstijging beperken Weinig enthousiaste reacties op Miljoenennota POSTBANK 20 1988 AMSTERDAM/ARNHEM (ANP/GPD) - De watertrans- portmaatschappij Rijn-Kennemerland (WRK) is gisteren gestopt met de inname van Rijnwater bij Nieuwegein om dat daarin de onkruidverdelger 2,4 dichloorfenoxypro- pionzuur werd aangetroffen. De dienst Binnenwateren van het Rijksinstituut zuivering afvalwater (riza) vond een week geleden bij Lobith een concentratie van 4,2 micro gram per liter, goed voor ongeveer 2,5 microgram bij Nieu wegein. Dat is anderhalve microgram boven de inname- grens. Gedurende de innamestop halen de drinkwaterbedrijven van Am sterdam en Noord-Holland het wa ter uit de voorraden in de waterlei dingduingebieden. De recht streeks op de WRK aangesloten in dustrieën krijgen voorgereinigd IJsselmeerwater. Hoe lang de wa- terinname zal worden gestopt is nog niet bekend, maar er wordt re kening gehouden met enkele da gen. Waar het spul vandaan komt is ook niet bekend, aldus de woord voerder van de WRK. Volgens een onderzoek in Neder land, Duitsland, Zwitserland en Frankrijk, dat de gemeente Rotter dam heeft laten uitvoeren, staat de bevolking in de Rijnstaten scep tisch tegenover het idee van een schonere Rijn. Meer dan de helft gelooft niet dat in de toekomst zon der gevaar voor de gezondheid in de rivier kan worden gezwommen. Ook aan de terugkeer van zalm in de Rijn wordt niet veel geloof ge hecht. Vier van de vijf ondervraag den vindt dat politici in hun rede voeringen over de Rijn de waar heid niet vertellen. Slechts strenge wetgeving en zware straffen kun nen de rivier volgens vrijwel alle geïnterviewden er in de toekomst misschien weer bovenop helpen. Uit de opiniepeiling blijkt dat meer dan tachtig procent van de DEN HAAG (GPD) - De orka Gudrun die vorig jaar uit het Dol finarium Harderwijk naar Flori da verhuisde, is vijf maanden zwanger. Tot nu toe is maar één in gevangenschap geboren orka- jong in leven gebleven. Dat is in Seaworld, het Amerikaanse die renpark waar de 14-jarige zwaar- walvis naar toe is gegaan om zwanger te raken. Het Dolfinarium ving Gudrun vijftien jaar geleden zelf. De orka weegt 2,5 ton en heeft een lengte van ongeveer zes meter. Volgens het contract dat het Dolfinarium met Seaworld heeft, is het twee de jong van Gudrun voor Har derwijk. Binnenland kort Stopera Een Amsterdamse boekhande laar heeft vorige week enkele plas tic zakken met bouwtekeningen van de onlangs in gebruik geno men Stopera op straat gevonden. Groen Amsterdam-raadslid Van Duijn heeft het college ter verant woording geroepen. Hij vindt dat kwaadwilligen veel schade hadden kunnen aanrichten met de tekenin gen en laakt de nonchalance van het gemeentebestuur. Zomertijd Zondag eindigt de zomertijd. In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 september wordt de klok om 03.00 uur een uur teruggezet. Vol gend jaar zal de zomertijd in ons land op zondag 26 maart om 02.00 uur ingaan en gelden tot en met zondag 24 september. Bezetting Ongeveer vijftien studenten hou den sinds vanmorgen het gebouw van de stichting Opleiding Leraren (SOL) in Utrecht bezet. Ze eisen dat het huidige systeem van studie financiering ongedaan wordt ge maakt. Zij zijn tegen commerciële leningen bij banken om de studie te betalen. In juni bezetten studen ten ook al het SOL-gebouw maar omdat die actie weinig effect sor teerde, proberen de bezetters het nu opnieuw. Krakers De ongeveer 30 jongeren die het afgelopen weekend het voormalige kantoor van de Holland Amerika Lijn op de Rotterdamse Wilhelmi- napier hebben gekraakt, moeten dit gebouw snel verlaten. De be heerder, het Haagse makelaarskan toor City Project, zal anders de po litie inzetten. De jongeren willen in het pand gaan wonen. De vertrek hal wordt momenteel gebruikt als tentoonstellingsruimte. Ip het sou terrain van het kantoorgebouw zijn enkele bedrijfjes gevestigd. DEVENTER Woedend draait de 68-jarige paragnost Cor Heilijgers uit Deventer een velletje papier in zijn typemachine. In een brief aan de Utrechtse parapsycholoog Boe- renkamp wil hij de vloer aanvegen met de waarde van diens onder zoek naar de betrouwbaarheid van paragnosten. Na een jarenlange studie, waaraan Heilijgers ook deelnam, concludeert Boeren- kamp dat uitspraken van helder zienden in 99 procent van de geval len niets te maken hebben met pa ranormale gaven. door Weert Schenk Heilijgers, die internationaal een reputatie heeft opgebouwd door opsporingen, voelt zich geflikt door Boerenkamp. „Boerenkamp keurt een auto af die alleen maar een fabrikagefout heeft in het rech tervoorwiel. Hij deed alleen in het laboratorium proeven met voor werpen. Daar heb ik het helemaal niet op. Maar hij wilde niet met me mee het veld in. En ook heeft hij zich niet in uittredingen verdiept". Boerenkamp, verbonden aan het parapsychologisch laboratorium van de Rijksuniversiteit Utrecht, promoveert eind van deze maand op het bewuste onderzoek naar pa ragnosten. Heijligers noemt het proefschrift van nul en generlei waarde. „Boerenkamp bekeek al leen hoe twaalf paragnosten rea- geerden op bepaalde voorwerpen. Dan gaf hij mij een ring en dan moest ik daarover gaan vertellen. Bij mij gaat dat zomaar niet. Ik voel me helemaal niet tot voorwerpen aangetrokken. Dat moet in prak tijksituaties spontaan komen. Ik heb emoties nodig om te functione ren." Zekere buitengewone gaven kan Cor Heilijgers niet worden ont zegd. Van de 300 keer dat hij bij vermissing van mensen werd inge schakeld, kon hij 240 maal de juiste vindplaats aanwijzen. Daarover be staan officiële politieverklaringen. „Boerenkamp zegt dat mijn werk op ervaring is gebaseerd. Alsof dat vies is. Want juist daardoor leer je verder te komen. Ik combineer pa ranormale gaven met feeling. Waar ligt de grens tussen die twee? Dat doet er toch niet toe?! Het gaat om het eindprodukt". De paragnost heeft zich wel te gen de onderzoekmethoden verzet. „Ik heb het nooit serieus genomen. Ik zag het als een spel. In 1974, toen Boerenkamp het onderzoek start te, zei mijn intuïtie dat ik niet moest mee doen, maar ik heb me door mijn ijdelheid laten verlei den". Veel spijt heeft Heilijgers niet van zijn medewerking. „Ik ben overtuigd dat ik integer ben". Wel heeft hij een aantal malen op het punt gestaan om uit het onderzoek te stappen. „We hebben grote ru zies gehad, maar elke keer haalden ze me vanwege het wetenschappe lijk belang over om mee te blijven doen. Ik deed dat dan om dat ik dacht te kunnen bewijzen hoe on wetenschappelijk Boerenkamp be zig was". Cor Heilijgers verdedigt niet alle paragnosten. Volgens hem is er veel bedrog. „Volgens mij is zeker 95 procent van de mensen die zich als helderziende presenteren kwakzalver. Maar het is belachelijk om te zeggen dat een procent mis schien deugt. Een procent is niets". Kaf Directeur Neu van het Instituut voor Toegepaste Parapsychologie is het grotendeels met Heilijgers eens. „Er is veel kaf, maar er is ze ker ook koren. Ik sta zeer kritisch tegen over het wereldje van pa ragnosten. Maar ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er iets be staat, waar je niet omheen kan. Neem de aanwijzingen van de in middels overleden Gerard Croiset of van de eveneens al gestorven Warner Tholen. Er zijn bewijzen dat hun paranormale aanwijzingen klopten. Daarbij kon geen sprake zijn van toeval of besodemieterij. Datzelfde geldt ook voor Cor Hei lijgers". Als maar één procent raak is, heeft dat eerder met toeval te ma ken, stelt Neu. „Dat klopt niet met mijn eigen ervaringen. Bijdragen van paragnosten in de ontvoerings zaak Heijn hebben weliswaar niet tot een ontknoping geleid, maar er waren wel een paar fenomenen. Zo kon op een gegeven moment de conclusie worden getrokken dat gezocht moest worden in het ge bied tussen Apeldoorn, Arnhem en Ede. Dat bleek later juist". Neu vraagt zich af of de twaalf proefpersonen van Boerenkamp gescreend zijn op hun paranormale gaven. „Een onderzoek staat of valt met de kwaliteit van de proefperso nen. Ik heb begrepen dat iedereen zich kon aanmelden". Ook heeft hij twijfels over de opzet van het on derzoek. „De materie is heel moei lijk en het is ontzettend lastig om dat in een experiment te vangen. Boerenkamp werkt het liefst zui ver wetenschappelijk in een labo ratorium. In die ivoren toren heb je alles onder controle. Maar de proef personen zelf voelen zich daar meestal niet gelukkig. Ze zijn vaak zenuwachtig omdat ze het gevoel hebben zich te moeten bewijzen. Hun paranormaal vermogen kan daardoor negatief worden beïn vloed". Neu zegt dat in Nederland de werkelijk goede, integere en be trouwbare paragnosten op een hand te tellen zijn. „De meesten be donderen de kluit en willen alleen maar snel rijk worden. Maar er zijn echt nog wel bonafide mensen die het niet om het geld te doen is. Ik vind dat Boerenkamp wat voor zichtiger in zijn conclusies had kunnen zijn". De promovendus heeft met zijn studie de poten onder zijn eigen stoelen vandaan gezaagd, zegt Neu. „Boerenkamp is nu doctor in de parapsychologie, in een weten schap die volgens hem niet eens bestaat. Nu zit hij werkloos thuis, want het parapsychologisch labo ratorium is opgeheven, omdat de leiding niet in staat geweest is er een maatschappelijke functie aan te geven". ondervraagden de Rijn niet meer zo mooi vindt als vroeger. De in dustrie wordt door 97 procent van de geïnterviewden als hoofdver antwoordelijk en grootste boos doener aangewezen. Als antwoord op de vraag welk land het meeste aan de Rijnvervuiling bijdraagt, krijgt Frankrijk van 88 procent de Zwarte Piet, gevolgd door de Bondsrepubliek met 87 procent, Zwitserland met 73 procent, terwijl Nederland met 66 procent de rij sluit. Verreweg de belangrijkste vraag van het onderzoek luidde of er ooit weer kinderen zonder problemen in de Rijn zouden kunnen zwem men. Een krappe meerderheid van 51 procent geloofde daar niet in, terwijl zeven van de tien optimis tisch gestemde ondervraagden zichzelf en hun kinderen na het jaar 2000 weer een bad zagen ne men in de Rijn. Bij dit antwoord moet de betere situatie van de ri vier in Zwitserland worden meege nomen. In Duitsland ziet 65 pro cent het baden in de Rijn helemaal nooit meer zitten, terwijl dit in Zwitserland een gunstiger percen tage van 26 procent oplevert. De uitspraken 'er wordt wel veel gepraat, maar weinig gedaan' en 'het is kantje boord. Als er nu niets wordt gedaan, is het straks te laat', wordt door 83 procent onderschre ven. Een extra belasting voor dege nen, die afvalwater in de Rijn lo zen, wordt door 81 procent van de ondervraagden als een goede maat regel gezien. DEN HAAG (ANP) - Een kwart van de Nederlanders wil dat CDA in 1990 met de PvdA wil regeren. De huidige coalitie CDA/WD wordt door 23 procent verkozen, terwijl een PvdA/WD-combinatie 15 procent van de stemmen krijgt. Dat blijkt uit een onlangs gehou den Nipo-enqüête. In de andere combinaties doet vooral D66 mee. Ruim de helft van de Nederlanders vindt dat de De mocraten moeten meeregeren. Van diegenen die in 1990 de combinatie PvdA/VVD kiezen vindt 68 procent dat, in de combinatie CDA/PvdA 64 procent en in de combinatie CDA/VVD 44 procent. Verder blijkt uit het onderzoek dat minder Nederlanders nu op de huidige coalitie (CDA/WD) zou den stemmen. Bij de verkiezingen van mei 1986 was dat 52 procent en nu 45,3 procent. De PvdA zou nu iets meer stemmen krijgen (35,5 procent) dan in 1986 (33,3 procent). Ook is er nu wat meer voorkeur voor de kleinere partijen. Daarvan zou de CPN nu 1,1 procent stem men krijgen tegen 0,6 bij de verkie zingen in 1986, en weer in de Twee de Kamer verschijnen. DEN HAAG/HANNOVER (GPD) De totale 107e afdeling veldartil lerie van circa 500 militairen is te ruggekeerd naar de kazerne in 't Harde. De legerleiding besloot hen terug te trekken uit de Navo-oefe- ning Free Lion, nadat in de nacht van zondag op maandag vermoede lijk een tweede geval van nek kramp (een vorm van hersenvlies ontsteking) binnen deze afdeling werd geconstateerd. Afgelopen vrijdagmiddag is een kanonnier van het 107e acuut overleden aan deze ziekte. „De onrust onder de jongens van het 107e deed ons besluiten hen naar huis te sturen", zei generaal Messerschmidt gisteravond vanuit Hannover. „We wilden elk risico uitsluiten, ook al is er geen sprake van besmettingsgevaar. Alleen zie ken lopen het risico nekkramp op te lopen". De teruggekeerde militaren mo gen direkt naar huis. Een medisch onderzoek is volgens Messer schmidt niet nodig. Legerartsen hebben wel besloten de gehele af deling antibiotica toe te dienen. Eerder ontvingen al vijftien perso nen uit de nabije omgeving van de overleden kanonnier dit genees middel. Het ministerie van defen sie heeft inmiddels een informatie lijn opengesteld voor verontruste familie en vrienden. Het tweede slachtoffer is buiten levensgevaar. Volgens militair arts majoor Overbeek, is bij hem geen sprake van nekkramp. Zekerheid kon hij niet geven, omdat het on derzoek nog niet is afgerond. Het restant van de Nederlandse militairen dat deelneemt aan Free Lion, ongeveer 32.500 man, zal de oefening gewoon afronden. De Rotterdamse wethouder Henderson (l) en minister Brinkman ondertekenen samen enkele reuze-strippen kaarten waarmee de individuele zorgsubsidie wordt gekocht. Het was de start van een driejarig experiment met (foto ANP) deze zorg in de Maasstad. ROTTERDAM (GPD) De bejaar denoorden krijgen nog dit jaar tien miljoen gulden extra, dat via de provincies en de vier grote steden wordt verdeeld. Minister Brink man (WVC) zei dat gisteren bij de start van een proef met individuele thuishulp voor ouderen in Rotter dam. Voor dat experiment, dat drie jaar duurt, zijn 75 Rotterdamse be jaarden uitgekozen die op de wachtlijst staan voor een verzor gingstehuis, maar liever thuis blij ven wonen. Voor iedere bejaarde is jaarlijks ruim 13.000 gulden be schikbaar. In overleg met een zoge heten zorgbemiddelaar kan dat geld worden uitgegeven aan aller lei vormen van hulpverlening, zo dat de betrokkene in staat is zelf standig te blijven wonen. Belangrijk bij het kiezen van dat individuele zorgpakket is volgens projektleidster Beunis dat naast bestaande instellingen als wijkver pleging en gezinsverzorging ook vrijwilligers zoals buren, familiele den en kennissen kunnen worden ingeschakeld tegen beloning. Vol gens de Rotterdamse wethouder Henderson maakt dat laatste oude re mensen minder afhankelijk van hun omgeving. „Veel ouderen die thuiswonen hebben een werkster of ondersteu ning in de huishouding. Die is meestal particulier aangeworven en zwart uitbetaald. Eigenlijk zou den de mensen die komende jaren aan dit project meedoen het liefst uitbreiding van die huishoudelijke hulp hebben. Maar wij mogen ons met die subsidie niet op de zwarte markt begeven, dus die hulp zal echt elders netjes 'wit' moeten wor den gekocht." De 13.000 gulden kunnen jaar lijks worden uitgegeven via een soort strippenkaart, waarmee de oudere thuiswonende hulpverle ning koopt. Iedere maand krijgt hij een afrekening waarop is te zien voor welk bedrag aan hulp al is 'af gestempeld' en hoeveel hij de rest van het jaar nog te besteden heeft. Mevrouw Beunis acht het niet uit gesloten dat een bejaarde aan het eind van het jaar geld overhoudt. In overleg met de zorgbemiddelaar zou hij daarvan bijvoorbeeld dan ook nog kunnen overwinteren in zonnige Zuideuropese oorden. Het experiment in Rotterdam wordt wetenschappelijk begeleid door medewerkers van de Amster damse Vrije Universiteit. Daarvoor contröle-groep samenge- mende bejaarden het experiment hebben ervaren. Dan beslist het ministerie of het Rotterdamse ex periment landelijk kan worden in gevoerd. UTRECHT (GPD) - Slechts een beperkt deel van de videobanden, foto's en dia's die in verband met een onderzoek naar kinderporno grafie met Britse jongens in Neder land in beslag is genomen, blijkt van pornografische aard. De porno is ook maar in beperkte kring in binnen- en buitenland verspreid, zo heeft de Utrechtse politie giste ren bekendgemaakt. Afgelopen vrijdag en zaterdag i pnjs- Bij betaling van vrijwilligers of steld, die in gezondheid, leeftijd en buren wordt gedacht kostenvergoeding (reiskosten, te- lefoongeld) of een uurtarief van maximaal acht gulden. Beunis: burgerlijke staat vergelijkbaar met die van de deelnemers aan de individuele hulpproef. Over drie jaar moet blijken hoe de deelne- vervolg van pagina 1) Het kabinet rekent met ee stijging van één procent i Het hoopt dat de verlaging van de btw de ondernemers ertoe brengt hun prijzen te matigen. Gaan de prijzen met meer dan één procent omhoog, dan komt de koopkracht van de mensen met de laagste inko mens in de knel. De miljarden die het kabinet uittrekt voor verlaging van de belastingen, leveren de mi nima niet meer dan de nullijn op. Alle tweeverdieners en alle alleen verdieners boven modaal gaan er zo'n twee procent op vooruit. De ministers mogen volgend jaar volgens de begroting 170 miljard gulden uitgeven. De schatkist ont vangt in 1989 146 miljard gulden. Grootste begrotingspost vormen de rente en aflossing over de in het verleden opgebouwde nationale schuld: daar wordt 41 miljard aan uitgegeven. Minister Ruding re kent in de Miljoenennota voor dat ook in een volgende kabinetsperio de strak de hand moeten worden gehouden aan de begrotingen, om te voorkomen dat de staatsschuld uit de hand loopt. Het kabinet doet in de Mil joenennota geen nieuwe concrete voorstellen om het minimumloon te verlagen. "We willen eerst een fundamenteel debat met het parle ment en de sociale partners, voor dat we met concrete voorstellen komen", aldus de premier. De hoogte van het minimumloon en de kosten die de werkgevers daar aan hebben is volgens Lubbers wel mede-oorzaak van de achterblij vende werkloosheidsbestrijding. werden op verschillende plaatsen in het Gooi huiszoekingen verricht. Daarbij werden een 53-jarige man uit Huizen en een 67-jarige Utrech ter aangehouden. Bij beiden wer den naakt-opnamen van kinderen gevonden. Volgens de politie zijn er nog tien anderen bij de zaak be trokken. In het merendeel van de foto's gaat het om jongens in de leeftijd van 10 tot 15 jaar, waarvan nog niet in alle gevallen de nationaliteit is vastgesteld. De jongens zijn in het kader van een in normaal begon nen contact overgehaald mee te werken aan kinderporno. Zij wer den onder andere gefotografeerd bij het verkleden voor de gymnas tiekles. De zaak kwam aan het rollen na dat de 58-jarige Londense zieken broeder Leonard in juni van dit jaar op het Londense vliegveld He athrow werd gearresteerd met een grote collectie naaktfoto's van kin deren. Tegenover Scotland Yard bekende hij voor dit werk Londen se schoolkinderen te hebben mee genomen op reis naar Holland. Eind juli werd de Utrechtse poli tie ingeschakeld in verband met de rol van twee Nederlanders in deze zaak. Op 12 september kwam een Engelse politieman naar ons land met materiaal, waarmee in Utrecht en Huizen het vervolg-onderzoek gestart zou kunnen worden. Voor Veronica-radio ontkende de politie van Utrecht overigens samen te werken met Scotland Yard in het onderzoek. ADVERTENTIE DEN HAAG (GPD) - De grote par tijen in de Tweede Kamer vinden dat het kabinet meer moet doen om banen te scheppen voor de laagst betaalden. Dat kan door een verla ging van de sociale premies die be drijven betalen over het minimum loon. De regeringspartijen CDA en WD en de oppositiepartijen PvdA en D66 tonen zich in hun eerste re acties op de Miljoenennota op dit punt opmerkelijk eensgezind. De grote partijen nemen geen genoe gen met de voor 1989 voorspelde daling van de werkloosheid met 15.000. Vooral de oppositie valt vooral over de stagnatie bij het verlagen van de werkloosheid. Van Mierlo noemt het onaanvaardbaar dat het doel, een half miljoen werklozen in 1990, niet gehaald wordt ondanks het gunstig economisch perspec tief. De partijen opperen verschillen de methodes om de werkloosheid verder terug te dringen. De PvdA vindt dat langdurig werklozen in gemeentelijke arbeidspools de mo gelijkheid moeten krijgen werker varing op te doen, en bepleit verde re herverdeling van werk. D66 eist een vergroting van de overheidsin vesteringen en verlaging van de btw. Het CDA wil dat er meer schot komt in de werkgelegenheidspro- jekten. De grootste regeringspartij verwijt, net als premier Lubbers, de werkgevers dat ze te weinig doen in de strijd tegen de werk loosheid. Het CDA wil bovendien niet tot 1990 wachten met extra overheidsinvesteringen voor ver- - betering van de infrastructuur. De WD wil het werken in deeltijd be vorderen. De belastingverlaging waarmee het kabinet volgend jaar de koop kracht van de burgers op peil wil houden, stuit op kritiek van PvdA en D66. PvdA-fractievoorzitter Kok noemt deze methode ondoel matig en omslachtig. "Van een ge lijkmatige inkomensontwikkeling voor alle categorieën Nederlanders is geen sprake". Ook Van Mierlo (D66)is niet gelukkig met de ver groting van de inkomensverschil len. CDA en WD zijn wel te spre ken over de verdeling van de belas tingmeevaller. Sociale partners Zowel ondernemers als vakbe weging hebben kritiek op de Mil joenennota. De bonden tonen zich teleurgesteld over de volgens hen veel te slappe aanpak van de werk loosheid. De FNV vindt dat de mi nistersploeg van premier Lubbers op dat punt ronduit faalt. Het kabi net laat het bij de moedeloze con statering dat het beleid tot nu toe onvoldoende is geweest, zo schrijft de FNV. Het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO) herhaalt in zijn reactie nog eens het al meer malen in werkgeverskring gehou den pleidooi voor verlaging van het minimumloon. Met minister De Koning (sociale zaken) is het VNO van mening dat lagere loonkosten meer mogelijkheden opleveren om aan een betaalde baan te komen. Het VNO verwijt het kabinet dat het de omvangrijke belastingmee vallers verkeerd besteedt. Te veel van het geld wordt gebruikt voor uitgaven die boven de eigen begro ting zijn uitgegaan. Nederland zou beter af zijn wanneer de verschil lende departementen zich nauw keuriger aan hun begrotingen zou den houden. Mèt het NCOV, de organisatie van christelijke ondernemers in het midden- en kleinbedrijf, be pleit het KNOV forse overheidsbij dragen aan ondernemers die lang durig werklozen in dienst nemen, en verlaging van het btw-tarief voor diensten waarvan de kosten voornamelijk uit arbeidsloon be staan. Eerder is al in overweging gege ven kappers, loodgieters, repara tiebedrijven en dergelijke uit het 20 (straks 18,5) procents tarief te halen en hun werk voortaan slechts met het lage btw-tarief van 6 procent te belasten. Met ingang van 20 september 1988 is de rente verhoogd naar 5,2% (was 5%). De Leeuwrekening is een girospaarvorm voor bedragen vanaf f10.000,- die een hoge rente geeft en toch volop opnamevrijheid biedt. Wilt u meer weten, bel dan gratis met 06-0400. *Daalt het tegoed onder de f10.000,- dan geldt een lagere rentevergoeding.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3