D 0 TELEVISIE TOEGELICHT Handlijnen als leidraad voor het leven Sportspetters NGEN NEDERLAND NEDERLAND 0 NEDERLAND DINSDAG 20 SEPTEMBER 1988 RADIO-TV PAGINA 31 Katharina Blum Vanavond zendt de NCRV de Amerikaanse televisiefilm 'Act of passion' (1983) uit. De film is een vrije bewerking van de ro man van Heinrich Böll, 'Die ver lorene Ehre der Katharina Blum'. Kathryn Beek leidt een tamen- lijk onopvallend bestaan als eige naresse van een buurtwinkel. Op een feestje ontmoet ze Ben Cole en ze voelt zich meteen tot hem aangetrokken. Ze brengen sa men de nacht door in haar appar tement. De volgende dag valt de politie haar huis binnen. Ben is verdwenen en Kathryn wordt meegenomen naar het bureau voor ondervraging. Zonder te weten waarom gaat ze door de mangel van het opsporingsappa raat... (Nederland 1, 19.45 uur). Barnum Binnenkort gaat de musical 'Bar num' in première. 'Barnum' ver telt het levensverhaal van de Amerikaanse circusvorst Phine- as Taylor Barnum. Het succes dat de musical in Amerika kende lijkt naar Nederland over te slaan. Hier zal de hoofdrol wor den gespeeld door Mike Burstyn. Ralph Inbar maakte voor de TROS een impressie waarui bliikt wat er komt kijken bij de realiseren van een omvangrijk project als 'Barnum'. (Nederland 2, 19.00 uur). Handlij nkunde 'Alles in de hand' is de titel van een nieuwe serie TROS-pro- gramma's die worden gepresen teerd door Ralph Inbar en waar in Edo Sprong inzicht zal ver schaffen in de principes van de handlijnkunde. Edo Sprong is handanalyst en transpersoonlijk therapeut. Hij schreef ook het boek 'Handana lyse en zelfherkenning', dat deel uitmaakt van het cursuspakket bij de acht uitzendingen. (Neder land 2, 23.10 uur). HILVERSUM - In een tijdperk waarin de feitelijke informatie toe neemt is er een groeiende belang stelling voor 'hogere sferen'. Sek tes rijzen de pan uit, de paranorma le medemens rukt op, zonder astro logische kennis valt nauwelijks meer te leven ('Ben jij een Boog schutter? Oh, dan botsen wij. Mijn ascendant is namelijk Steenbok, door Fred van Garderen weet je en dat verdraagt zich abso luut niet met elkaar') en door ge woon christelijk te zijn ga je harder lopen en schaatsen. Ook de omroepen zien in dat er een gat in de markt ontstaat. Vero nica heeft zijn Zwarte Gat. de KRO goes soft in 'Tussen hemel en aar de en de TROS start vanavond (Nederland 2. 23.10 uur) met hand lijnkunde ("Je hebt een lange wijs vinger dus voel je je snel be dreigd"). Het programma heet 'Al les in de hand' en wordt gepresen teerd door Ralph - Bananasplit - In bar en professor in de handlijnkun de Edo Sprong. Handlijnkunde is volgens Sprong meer dan iets mystieks: "Ik heb vier jaar gestudeerd bij de Hindoeprofessor Gian Shijan Bir- lij. Handlijnkunde is een weten schap die je kunt leren. Het is geba seerd op feiten in tegenstelling tot astrologie en dergelijke". Sprong interpreteert de feiten optimaal ('Ik ben een eerlijk mens en zeg alles recht voor z'n raap'). Hij laat in het programma mensen tegen elkaar 'Ik hou van jou' roe pen, hun verleden herleven en hun zwakheden toegeven. 'En ik zit zel den op een verkeerd spoor. Ik ben wel eens bang dat mijn interpreta tie verkeerd begrepen wordt', al dus Sprong die er van overtuigd is dat de informatie die hij de mensen geeft, bruikbaar is. "Je kunt wat met de gegevens doen. Dat is beter dan bij de pakken neerzitten. Ik geef de mensen eigenlijk alleen maar aan om te relativeren, want dat is wat er nog wel eens aan scheelt". De achtdelige serie wordt twee wekelijks uitgezonden en op de vrijdagmiddag herhaald. Elke uit zending heeft een eigen thema. Vanavond is dat: relaties. Daarna komen onder meer nog: werk, kin deren. oud, bijzondere mensen en vriendschap. Als het programma bij het grote publiek aanslaat, komt er volgend jaar nog een serie. Sprong- "Aan het aantal onderwer pen zal het niet liggen, want die zijn er genoeg." LEIDEN - Sport tot het je strot uit komt. Dat is het devies momenteel op de Nederlandse tv. En beperkte het zich nu nog alleen maar tot voetballen, boksen, hardlopen en wielrennen, dan ging het nog wel. Maar we krijgen ter gelegenheid van de Olympische Spelen de meeste laffe sporten voorgezet. Mij is vroeger geleerd dat je als niet- keeper zijnde nooit, maar dan ook nooit, met je handen aan een bal mocht komen. Dat was gewoon or dinaire hands. En wat zie je bij dat vermaledijde volleybal, ze raken de bal niet met één vinger aan maar met tien tegelijk. Maar er is iets dat nog erger is. Dat is de zogenaamde hockeywed strijd, een soort wandelstokkenop- roer van de hogere standen. Of tur nen. Dat gaat maar door met steeds dezelfde oefeningen. Ze blijven nog turnen in de urnen. En dan zo iets als 'schoonspringen'. Zijn ze dan zo vuil, die dames? Koos Postema schijnt er wel bij te varen, bij al die sport. Nog drie van dit soort Olympische spelen en hij kan zich gaan aanmelden als Sumiworstelaar. Terwijl wij flitsen krijgen te zien van afgetrainde atle ten, met ribbenkasten waarop de dood xylofoon lijkt te spelen, wordt er in de studio gebunkerd dat het een aard heeft. Dat leidt dan tot grappige opmerkingen als: 'De kleiduiven zijn gelost'. Maar dat wil allemaal niet zeggen dat ik me er niet mee vermaak. Ik heb nog nooit zo gelachen als bij het zien van die potsierlijke wiel- renploeg die met verongelijkt ge zichten als elfde eindigde. Krijg je een paar van die aërodynamische jongens te zien die staan te jamme ren over het feit dat ze de 'vorm van de dag' niet hadden. En dan Mart Smeets eroverheen met: 'Je zat ka pot, hè, je zat kapot'. Ik kan daar heel wat harder om lachen dan om die arme duiven, die in het eeuwige Olympische vuur zijn gebraden. Ze moeten de vol gende keer eem nieuwe tak van sport op het Olympische program ma zetten: televisiekijken. Daar is in deze dagen een onmenselijk uit houdingsvermogen voor nodig. C.v.H. Menselijke muis Amerikaanse geleerden zijn erin geslaagd het menselijk af weersysteem te implanteren in muizen, waardoor de knaagdie ren uitstekende vervangers wor den voor het uittesten van aller lei potentiele geneesmiddelen te gen aids, kanker, hepatitis en an dere ziekten. De vondst wordt beschouwd als een belangrijke wetenschappelijke ontwikke ling. Het onderzoek is uitgevoerd door geleerden van het Instituut voor Medische Biologie in La Jolla in de staat Californié, onder leiding van Donald Mosier. De implantatie geschiedt door de muizen in te spuiten met mense lijke witte bloedlichaampjes, die een belangrijke rol spelen in het menselijk afweersysteem. Ook zijn met instemming van de ou ders bij geaborteerde foetussen de lever, schildklier, en lymfe- cellen verwijderd; de muizen werden daarna ingespoten met de levercellen, en de schildklier en de lymfe-cellen werden bij de getransplanteerd. De zo geimplanteerde ïm- muunstelsels werken twee tot drie maanden. De muizen met ziekten geinfecteerde muizen zouden normaal snel overlijden, maar de muizen die waren inge spoten met menselijke witte bloedlichaampjes konden acht maanden lang in leven worden gehouden. Beter geheugen Amerikaanse onderzoekers hebben een medicijn ontdekt dat het geheugen kan verbeteren. Het medicijn is afkomstig van een Chinese plant en kan moge lijk een oplossing bieden voor se niele mensen en lijders aan de ziekte van Alzheimer. „Het is geen geneesmiddel," maant professor Alan Ko- Dit is het allerkleinste mand je dat ooit werd gemaakt. Het mandje heeft een doorsnede van 8 milimeter en een hoogte van 12 millimeter en werd ge maakt door de Westduitse man denmaker VValdeman Bakert. Hij verwierf daarmee een ver melding in het Guinness re cordboek. Op de foto: het mandje naast een bij. (toto epai zikowski van de universiteit van Pittsburgh tot voorzichtigheid. „Het is slechts een horde op de weg om te proberen iets te vin den dat gebruikt kan worden bij de behandeling van deze ziekte De Chinezen trekken al eeu wen thee uit de betreffende plant, de Huperzia serrata, en dienen het de ouderen toe om hun geheugen te verbeteren. In 1986 isoleerden wetenschappers van het Chinese Shanghai Insti tuut voor Natuurlijke Ge neeswijzen het specifieke be standdeel van de plant dat het geheugen verbeterde. Ameri kaanse wetenschappers slaag den er nu in het betreffende deel te reproduceren. De directie van het Nationale Instituut voor Ouderdom noem de de ontdekking bemoedigend Zijn instituut financiert het on derzoek. De Chinese plant is ge test op 200 mensen met een aan- Doorbraak zonne-energie Een groep Westduitse weten schappers zegt dat zonne-ener- gie economisch gebruikt kan worden. Zij hebben een soort zonne-kweekreactor ontwikkeld met gebruik van magnesium en waterstof, waardoor zonlicht kan worden omgezet in 70 tot 80 pro- rent nuttige energie in de vorm van elektriciteit, warmte of kou de. De ontdekking werd gedaan in een gezamenlijk onderzoek door het Max Planck Instituut voor kolenonderzoek en stralingsche- mie. het Instituut voor Kerntech nologie en Energie-omzetting in Stuttgart en het particuliere ont wikkelingsbedrijf Bomin-Solar in Lorrach. Dat het systeem werkt werd bewezen in het labo ratorium in Lorrach Uitgangspunt was de ontdek king van een zeer sterk reageren de magnesiumverbinding die de eigenschap heeft waterstof als een spons op te zuigen, waarbij warmte wordt afgegeven tot een temperatuur van 500 graden Cel sius. Die reactie kan ook worden omgekeerd, waarbij het water stof wordt losgemaakt van het magnesium. 16.21 De kikker, Oost-Duitse tekenfilmserie. 16.27 Rasmus en de landloper, 4-delige jeugdserie naar het gelijknamige boek van As- trid Lindgren. Afl.3. Rasmus en Oskar bevalt het prima in het leegstaande huis. De gezellig heid is snel voorbij als ze twee onverwachte bezoekers ontdekken. 16.54 De Gummiberen, tekenfilmserie. Afl. Een winterse lente. 17.16 Een ongeluk zit in een klein hoekje, te kenfilm van Walt disney N09 17.30 Journaal. NCRV 17.46 (TT) Ja natuurlijjk extra, natuurserie. Commentaar Antoon van Hooff. NCRV 18.26 Rekenwonder Donald Duck, tekenfilm van Walt Disney NOS 19.00 Journaal. NCRV 19.18 Cosby show, Amerikaanse comedyse rie. Cliff gaat met Rudy en haar vriendjes naar een show. De kinderen blijken een veeleisend publiek te zijn. 19.45 Dwarsliggers, serie van tien speelfilms over mensen die in verzet komen: Act of pas sion. Amerikaanse tv-film uit 1983 van Simon -Langton. Met: Marlo Thomas. Kris Kristoffers- son e.a. Kathryn Beek wordt na een kortston dige liefdesaffaire door de politie van haar bed gelicht en meegenomen voor verhoor Daar mee begint een nachtmerrie waarin zij wordt bestookt door politie, pers en publiek Tot hel uiterste getergd slaat zij terug. 21.22 Cheers, Amerikaanse comedy serie De ouders van Woody zijn bang dat hun zoon ir de grote stad op het verkeerde pad komt 21.46 Hier en Nu. actualiteitenrubriek NOS 22.30 Journaal. NCRV 22.40 Catechese, serie over de godsdiensto verdracht bij de diverse geloven Presentatie Ds. Rien Wattel 23.05 Einde WOENSDAG NOS/NOT 10.00 Indonesië als ontwikkelingsland. Les 1 t/m 3. 11.30 Einde. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.05 Einde. EO 15.00 Mag ik 's met je praten. Mensen vertel len hun levensverhaal. 15.30 Vrouw-zijn, verslag van de in april ge houden vrouwenbijeenkomst in de Doelen te Rotterdam 16.15 Bijleren, een nieuwe kans, 10-delige serie. Deel 3: Albert en Corrie. (herh.) 16.30 Zomerrock hoogtepunten uit de zomerrocktestivals van af gelopen zomer in Nederland en België. Vandaag- Parkpop (1). Presentatie Bart Peeters. 17.10 Kameleon, doe-programma voor kinderen. Vandaag: Overle ven. Presentatie: Danny Ver biest. (herh.) 17.55 Nieuws 18.00 Tik Tak. animatieserie. All 218 (herh.). 18.10 Deugnieten 18.15 Kinderen in Europa. Henri uit Paippis. programma over het dagelijks leven van een jongen in Finland. 18.30 De kleinste zwerver (The litt lest Hobo). 18-delige Canadese leugdserie waarin een Duitse scheper de hoofdrol speelt. Afl.: Passage. 18.55 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische se rie met Pat McDonald. Tom Ri chards, Rowena Wallace e.a. Afl.: 573. Andy twijfelt of hij Hele na zal helpen. Caroline en Jenny spelen een gewaagd spelletje met Stephen als prijs. 19.20 Oshin, Japanse serie van Yukiko Okamoto en Sugako Has- 19.35 Lotto-winnaars, mededelin gen en programma-overzicht. 19.40 Uitzending van de politieke partijen AGELEV. 19.45 Nieuws. 20.10 Kunst-zaken. 20.201.Q Kwis gepresenteerd door Herman van Molle. Van daag spelen Guido van Steen en Jos Schoofs tegen Renaat de Deygere en Greet verschatse. 20.50 Argus. praatprogramma waarin Jan van Rompaey de me dia doorlicht. Gastvrouw: Jessie de Caluwe. 21.55 Pastorale Symfonie no 6 in F gr.t., opus 68, van Beethoven, uitgevoerd door het BRT-Filhar- monisch Orkest o.l.v. Carl Anton Rickenbacher vanuit de grote concertzaal aan het Flageyplein te Beusel. 22.40 Nieuws. Aans. Coda t Is stil le. van Arthur Meulemans, uitge voerd door Jo Baert, zang en Roemiana Stantsjeva. piano. 23.00 Einde. WOENSDAG 14.45 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische se rie met Pat McDonald, Tom Ri chards. Rowena Wallace e.a. 15.10 Wielrennen Parijs-Brussel. Commentaar: Mak Uytterhoeven n Paul Dhooi 17?30 Einde. 20.00 Studio Olympia, overzicht van de competities van de dag. 23.00 (ZW) Ivy, Amerikaanse speelfilm uit 1847 van Sam Wood. 00.35 Sonate voor piano, no 5 van Beethoven, uitgevoerd door Da niel Barenboim, piano. WOENSDAG 12.15 Boksen. 12.30 Turnen, vrouwen voor teams - vrije oefeningen, recht streekse reportage. (12.0-13.00 Olympische hoogtepunten) 15.30 Gewichtheffe, tot 67 kg. België/Frans 1 16.00 Einde. 18.00 Vacaturebank 18.10 La boite aux images, 18.10 L école hantée; 18.35 Hello Moineau: 18.40 Snorky; ten. 19.25 Lotto en Joker 19.30 Journaal. 20.00 Contacts, verkeerstips. Van daag: Weer nar school en de ver keersveiligheid. 20.05 Les sentiers du monde, do cumentaireserie. Vandaag: Les Sentiers du Monde en Tunesié: Concours 1988. 1. Une cerlaine Tunisie. 2. Les oasis, cadeau d'Allah. 21.20 Ciné-Club de minuit. Cine ma francais contemporain Beau temps mais orageux en fin de journée, Franse speelfilm uit 1986 van Gérard Frot-Coutaz 22.45 Journaal 23.15 Einde 15.10 Wielrennen: Parijs-Brussel. Commentaar- Théo Mathy. 17.15 Einde. 16.15 Olympische Spelen 1988 Ie Seoul. Olympia extra, samenvat tingen. 17.15 Tagesschau 17.25 Einde. 17.25 Friedrich und Friederike. Afl.: Die Nachtwache 18.00 Ein heikler Fall, serie. Afl. Éin Fass lauft über 18.26 Tagesschau 18.30 Hier und Heute, actualitei ten. 18.52 Hafendetektiv, serie. Afl. Kalte Rache. Duitsland 1 19.58 Programma-overzicht. 20.00 (TT) Tagesschau 20.15 (TT) Olympische Spelen 1988 te Seoul Olympia-Maga- zin, samenvattingen, interviews, analyses en nieuws. 21.45 Report. Baden-Baden. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Olympische Spelen 1988 te Seoul: Olympia Soezial Ein Hö- hepunkt des Tages 00.00 Tagesschau 16.16 (ZW) TROS dinsdagmiddagmatinee: Laurel en Hardy in speelgoedland (The marchof the wooden soldiers), Amerikaanse speelfilm van Gus Mines en Charles Rogers. Met: Stan Laurel. Oliver Hardy. Charlotte Hen ry e.a. Stan en Oliver wonen in speelgoedland met nog vele andere sprookjesfiguren. Zij wo nen in een grote schoen, maar dreigen hun kamertje kwijt te raken omdat hun hospita de huur niet meer kan betalen. Ollie en Stan pro beren te helpen bij deze geldproblemen... 17.25 De avonturier (Adventurer). Brits- /Nieuwzeelandse serie van Chris Bailey. Met Oliver Tobias in de hoofdrol. Afl. 1Begin 19e eeuw De laatste gevangene die in de cellen in het ruim van de ..Success' wordt gebracht is Jack Vincent. Al snel ontdekt hij dat de ..Suc cess" onder bevel staat van een familielid, lui tenant Harry Anderson.. 17.52 Heathcliff Co., tekenfilm TROS 18.15 (TT) Eten uit eigen tuin, serie over tui nieren. Afl. 12: Klein en groot fruit, siergewas sen en aardappels. Presentatie Wim Ouds hoorn en Mireille Bekooy. 18.30 Groen en grondig, tuinbouwmagazine Presentatie Marline van Os en Evert van Benthem. 18.55 De Fabeltjeskrant. Afl Trouwen bij vol le maan. (herh.). 19.00 Achter de schermen van Barnum, een blik achter de schermen van de Broadway- musical Barnum, met Mike Burnstyn in de hoofdrol. 19.25 Alles of niets, spelprogramma gepre senteerd door Wim Bosboom Centraal staat de derde trekking van de Staatsloterij NOS 20.00 (TT) Journaal. TROS 20.29 De fabriek, 13-delige serie. Afl.2: De gro te schoonmaak. Bij een bespreking met Cam pers hoort Dries dat deze zijn fabriek wil slui ten en de arbeiders naar huis sturen Dries wordt razend (herh.). 21.25 Rabarber rabarber (Rhubarb rhubarb), komedie van Eric Sykes Met: Eric Sykes, Jim my Edwards. Bob Todd e.a. De inspecteur van politie heeft een grote passie voor golf en zijn handicap is dat hij wil winnen, zelfs als dat betekent dat hij het met de regels niet zo nauw neemt. 21.55 TROS Triviant, spelprogramma gepre senteerd door Astrid Joosten. 22.40 TROS Aktua aktualiteitenrubriek 23.10 Alles in de hand, serie waarin allerlei as pecten van de handlijnkunde naar boven ko men aan de hand van gasten in de studio. Pre sentatie: Ralph Inbar en Edo Sprong. NOS 23.50 Journaal. 23.55 Einde. WOENSDAG NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.05 Einde. VOO 15.30(S) My little pony, tekenfilmserie. Afl.: Het is koud buiten (2). -Dennis de Bengel, te kenfilmserie. Afl.: Dennis en de redding. 15.45 The Jetsons, tekenfilmserie Afl.Onver wachte missie. 00.05 Nachtgedanken, beschou wingen door Hans Joachim Kulenkampfl. 00.30 Einde. 10.00 Tagesschau und Tagesthe- 10.23 Verkehersgericht. 11.55 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht 13.00 Tagesschau 13.15 Einde. 14.40 (S) Teletekst-overzicht. 15.00 Tagesschau. 15.05 Sinha Monga - Die Tochter des Sklavenhalters, Braziliaanse serie naar de roman van Rubens de Falco, Marcos Paulo e.a. 15.30 Der Pickwick-Club, aller daagse maerkwaardigheden, vragen en raadsels. 16.00 Muppef-Babies. tekenfilm serie. Afl. Nanni hat einen Vogel. 16.25 Mofafahren leichter ge- macht. Vandaag Rijden in groe pen. 16.30 Die dreibemigen Herrscher. sf-serie voor de ieugd naar de boeken van John Christopher. Afl.: Alarm der goldenen Stadt. 16.55 Heute. Aansl.: Aus den Lan- 17.45Schwarz auf weiss - Die Jagd nach schlagzeilen, spelpro gramma. Gasten. Dieter Dengier en Lena Valaitis. Presentatie Dieter Thomas Heek 18.57 Programma-overzicht 19.00 Heute. 19.30 Die Reportage: Nur der Re gen ist für alle gleich...Sommerli- che Gesellschaftsbilder aus Eng land, reportage over klassever- schillen in Engeland. 20.15 Verkehrsgericht. serie recht- bankverhalen. Vandaag Unfall nach Discobesuch. 21.45 heute-Journal. 22.10 Der Angriff, tv-film van Theo- dor Kotulla naar de vertelling van Günter Seuren. 00.05 Heute. 00.10 (S) Tina Turner. Eine Roek- Lady und ihre Musik. (herh.). 16.35 Teletekstoverzicht 17.00 Schooltelevisie. 17.30 Einde. 18.00Telekolleg II Algebra, les 14. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport. 19.40 Raamprogramma van de re gionale studio's 19.55 Einde. 20.00 Weltweit. 20.45 Klimbim. comedyserie met Ingrid Steeger. Elisabeth Volk- mann Peer Augustinski e.a. Afl.27 21.30 West 3 aktuell. 21.45 Plus 3. economisch magazi- 22.15 Landesspiegel: Gruss. Jas- mina: Auf Heimatsuche im ande ren Deutschland, reportage ovei de'uit de DDR afkomstige Jasmi- 22.45 Initiatieven. Die Idee deï ANtal Dorati, portret van de 82' jarige dirigent Antal Dorati. 23.00 lm Zukunft. Afl. Reisen ver boten? Over de veranderinger van vrijetijdsbesteding. 00.00 Laatste nieuws 07.55 Gymnastik im Alltag II les 11 08.10 Schooltelevisie (9 10 Se samstraat). 16.25 Go for it, informatieve serie. 16.50 Children's BBC, met Simon Parkin. Aansl. Fireman Sam, kinderprogramma. 17.10 Ratman, tekenfilm. 17.20 Beat the teacher, kinderpro gramma. 17.35 Chegwin checks it out. Afl.2. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10 Grange Hill, jeugdserie Afl.3 (herh.). 18.35 Neighbours, serie met Anne Charleston. Kylie Minogue, Craig pro- McLachlan 19.00 Nieuws en weerb 19.35 London plus. regi gramma 20.00 Samenvattingen Olympi sche Spelen 20.30 Eastenders. familiefeuilleton met Michael Cashman, Chris Matthews, Nick Berry e.a 21.30 Double first. 22.00 Nieuws. 22.24 Regionaal nieuws en weer- 16.30 Studio Sport. Olympische Zomerspelen Seoul met o.a. ONDER VOORBEHOUD - Turnen 17.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 17.30 Journaal. NOS 18.00 Barcelona, reportage over de voortgang van de bouw van de sport-installaties voor de Olympische Spelen van 1992 en over de min der leuke aspecten hiervan TELEAC 18.30 Cursus genealogie. Les 2 NOS 19.00 (TT) Jeugdjournaal. 19.14 Studio Sport. Seoul vandaag 20.00 Journaal. 20.29 Studio Sport. Seoul vandaag. 21.55 De percentageregeling, documentaire over de gang van zaken bij deze regeling, waarbij in principe 1 1/2 procent van de bouw som wordt besteed aan versiering van nieuwe openbare gebouwen door kunstenaars 22.30 Journaal. 22.40 Den Haag Vandaag. Extra lange uitzen ding over het regeringsbeleid voor 1989 Pre sentatie: Ferry Mingelen. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden 23.30 Einde. WOENSDAG NOS 04.00 Studio Sport. Olympische Zomerspelen Seoul met o.a. Zwemmen, turnen Hoogte punten: hockey: nederland VS (dames) wielrennen, military James Clavell over een rederi| in Hong Kong. 00.00 The good life, comedy-serie Afl. Plough your own furrow (herh). 00.28 Weerbericht 00.30 Olympics through the night 07.30 Einde WOENSDAG 07.30 Breakfast Olympics (7.55 Weerbericht en regionaal weer bericht). 09.55 Regionaal nieuws en weer bericht. 10.00 Nieuws en weerbericht. Aansl. Olympische Spelen. 11.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Olympische Spelen. 11.25 Children's BBC, mei Andy Crane. 11.30 Play School 11.50 The perishers. 11.55 Five to eleven met Dora Bryan. 12.00 Nieuws en weerbericht. Aansl Olympische Spelen. 13.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.: Olympische Spelen. 13.55 Regionaal nieuws en weer bericht. 14.00 Journaal, weerbericht en landbouwberichten. 14.30 Neighbours, serie met Anne Charleston, Kylie Minogue. Craig McLachlan e.a. 14.50 Knots Landing, Amerikaan- 15.35 I've got a secret 16.00 Nieuws en weerbericht. Aansl.. Olympische Spelen 16.50 Nieuws en weerbericht 16.53 Regionaal nieuws en weer- 17.00 Songs of praise 17.35 Living on the land. 18.00 Family portrait: The wedding photograph 18.30 Gardeners world, tuiniertips. 19.00 Ride lonesome. Amerikaan se speelfilm uit 1959 van Bud Boetticher. 20.10 Chaplin -super clown 20.35 Reportage van de SDLP- 21.00 Floyd on Britain and Ireland. 9-deiige serie over eten in Enge land. Vandaag. Wales. 21.30 Brass tacks, actuele repor tages Vandaag AIDS in prison. 22.00 Red dwarf, comedyserie Afl 3 Thanks for the memory 22.30 The mind machine, docu- mentaire-serie. Afl The unfol ding mind, Colin Blakemore on derzoekt de hersenontwikkeling van zijn 13-jarige dochter 23.25 Screenplay first: Edvard, tv- film over het leven van de Noorse kunstenaar Edvard Munch 00.00 Newsnight. actualiteitenma- gazine. 00.45 Weerbericht 00.50 Open University 01.20 Einde WOENSDAG 07.55 Open University 08.20 Einde. 10.00 Teletekst 10.50 Schooltelevisie 11.40 Around Scotland. The Gar den festival 12.00 Schooltelevisie 14.00 A life of your own 14.25 Pigeon Street, kindermaga- 14.40 Schooltelevisie. 15.00 Nieuwsoverzicht en weerbe richt. Aansl.: Storytime: The king, Sky Channel s Headline News. 16.00 The Coca-Cola Eurochart Top 50 17.00 The DJ Kat Show 18.00 The Monkees 18.28 The Times Headlines News. 18.301 Dream of Jeann.e 18.57 The Uniroyal Weather Re port. 19.00 Hazel. 19.28 The Tirr 19.30 Hawk 20.28 The Times Headline News. 20.30 Little Big Man 22.57 The Uniroyal Weather Re port. 23.00 NFL American Football 23.58 The Times Headline News. 00.00 The Volvo Tour, 00.57 The Uniroyal Weather Re- 01.50 Guitar Concert. 02.20 Ernst Fuchs 03.05 Steve Reich. 03.40 Closedown 08.05 The DJ Kat Show 09.00 Dennis. O9.30 Transformers 10.00 Countdown. 11.00 The Coca-Cola Eurochart Top 50. 12.00 Soft and Romantic 13.00 Another world 14.00 Canon FTV. 14.30 Ask. Dr. Ruth 15.00 Barrier Reef Superchannel 16.00 Supertime 17.30 Formula One 18.30 Classic Concentration 18.55 Kate and Alhe 19.25 Goodyear Weather 19.30 Dick Turpin 20.00 Ace Crawford 20.30 Twilight Zone 21.00 Princess Daisy 22.00 Super Channel News 22.15 Super Channel News 22.30 Olympic Update '88 with Philips. 22.40 Goodyear Weather. 22.45 Motor Cycling Events 23.45 Music Box 01.45 Closedown WOENSDAG 07.00 Supertime 08.00 European business weekly. 08.30 Super Channel News. 08.45 Super Channel News 09.00 Music Box 12,55 Ken Horn 13.25 Goodyear Weather 13.30 Sons and Daughters 14.00 Music Box 16.30 Bonjour bon appetit 17.00 Recreation 17.30 Des Chiffres et des Lettre 17.50 Les breves. 18.00 Deux Filles sur un Banc 19.30 Papier glace. 20.00 Sports Magazine 21.00 Edition speciale 22.00 Journal Télévise 22.35 Les Orgueilleux. LD-Kabelkrant 23.00 uur en za 01.00 uur) te zier kabelkrant biedt b gio. bin richten uit d aankondigingen, adverten ties en weerbericht De kabelkrant is in 107 000 gezin nen m Hillegom. Katwijk, Leiden Leiderdorp, Usse. Noordwi|k Noordwijkerhoul Oegstgeest Riinsburg. Sassenheim, Valken burg, Voorhout. Voorschoten. War mond, en Zoeterwoude te ontvan gen Radio 1 na 18 uur VPRO 19.02 De Plantage met om 19 04 Passages. Passanten 20 02 BORAT, gespeld B O R A accent aigu T EO 21 02 Residentie Pau ze Dienst. 21.35 Metterdaad. 21.39 Hemelsbreed. 22.02 Begnipt U wat u leesf 22 20 Beig-e totaal 22 30 Als mensen veranderen NOS 23.07 Met het oog op morgen 0 02- Radio 3 na 18 uur NOS 18 03 Driespoor VARA 19.02 Dubbellisjes 20.02 Pop krant. 21.02 VARAs Vuurwerk. Radio 4 na 18 uur NOS: 18.00 Nws NCRV 1802 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd 19 30 Kamermuziek uit de Ga lante tijd. 20.00 Nws. 20.02 Muzika le reizen. (1). Haydn in Honden, deel 1 21.42 Literama 22 42 Or gelconcert. Slotmanifestatie Music in Space i.h. kader van Utrecht Mid deleeuwse Kerkenstad 1988 23.22-24.00 Kamermuz van Ne derlandse componisten. NOS 18 00 Nws NCRV 18.10 Vers op vi|f PP 18.20 Uitzending D c "Q0 18.SC Taal en 1 Progr voor bui- -TELEAC 20.30 Grafische technieken. 21.00-21.30 Steden en hun verleden OMROEP RIJNLAND 17.00-17 30 Vandaag vooraf 17.30-19.00 Vandaag de dag 19.00-20.00 Voorschoten Lokaal 20.00-23.00 Popwetenswaardig heden/open podium WOENSDAG Radio 1 voor 18 uur NOS elk heel uur nws 7.02 RadiO- lympia. TROS 14 05 TROS Klan tenservice. EO: 16.05 Tijdsein. Radio 2 voor 18 uur NOS elk heel uur nws VOO 7 03 Ook Goeiemor- gen. 9.03 Muziek terwijl u werkt 11.03 Tineke. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de tijd 15.03 Neder land Muziekland. NCRV: 17 03 Hier Radio 3 voor 18 uur NOS elk heel uur nws EO 7 03 Ronduit Music-time 9 03 Muziek motief 10.03 Expresso. 11.03 Country trail 12 03 Praise VPRO 13 03 Toga Parly 14 03 De wilde Radio 4 voor 18 uur NCRV 7 02 Preludium 8 00 Nws. 8 02 Het levenoe Woord 8 10 Pla- tenmeuws. 8.45 Te Deum Laudamus Religieuze muz. 9.15 Onder de hoogtezon. pastoraal- muzikaal-programma. 10.00 Or- kestpaiet Noordelijk Filharmonsich Orkest met hobo. 11.20 Klassieke pianomuziek 11.50 C.Ph.E Bach 93) 12 25 Promenade Werken van Sullivan (3) 13.00 Nws. EO 13.02 Lunchconcert 14.00 Songs Jaco s keus. operette- en musical. Radio 5 voor 18 uur NOS 6.30-6.49 Scheepv.- en marktberichten en uitgebreid weer bericht 9.00 Nws. 9.02 NOS spor tief 9 25 Waterstanden. RVU 9.30 Er was eens TROS 10.00 TROS Postbus 270 - Mieke Telkamp 11.00 De duvel is oud NOS 12 00 Nws IKON 12.05 Het oog van de naald NOS 13 00 Nws 13 10 NOS Wereldwijzer. FEDUCO 14.00 Wiizer op 5. NOS: 15.00 Meer over minder TROS: 16.00 TROS Schiagerfestival 17 TROS Huiswerken 1 7 40 BasiS de 3. Inform, van de rijksoverheid Postbus 51. NO" ded. i RADIO WEST 7.15-8.00 ochlendmagazme. mei nieuws, aktualiteiten. weersbench- ten en verkeersinformatie 12.00-13.00 Lunch-uur met nws- overzicht, progr.aank services- br., weerber verkeersmf land- en tuinbouwmf.. de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 31