De Spartaan pakt titel bij C-jongens Triatleet Springer wint rommelige race Winst en verlies voor Arthur Turk op tennispark Zuid-West (NIET) VAN GISTEREN MAANDAG 19 SEPTEMBER 1988 PAGINA Jr. Zulke troosteloze plaatjes zullen LISSE - De Spartaan is zaterdag Nederlands kampioen ge worden in bij de C-jongens. De atleten uit Lisse verzamel den maar liefst 13240 punten. Op de drukke en sfeervolle Ter Specke atletiekbaan werd een aantal goede prestaties geleverd. De 4 x 100 meterploeg zette met 46,0 een nieuw clubrecord neer. Ook Stefan Molenaar, die de laatste we ken in een goede vorm verkeert, zorgde voor een groot aan tal punten voor de winnende Spartaan equipe. Al struike lend voltooide hij de 100 meter horden in 14,9. terwijl hij bij het verspringen ongenaakbaar was. Met een sprong van 6.44 meter realiseerde hij een nieuw clubrecord en was hij veruit de sterkste op deze discipline. LEIDERDORP Sam Springer uit Leiden is de winnaar geworden van de vierde editie van de door Sportschool Van 't Hout georgani seerde Leiderdorpse kwart- Tennis De Zweed Kent Carlsson heeft het Grand Prix-tennistoernooi in de Spaanse stad Barcelona gewon nen. In de eindstrijd van het met 490.000 dollar gedoteerde evene ment versloeg de nummer elf van de wereldranglijst de dit jaar even eens al succesvolle Oostenrijker Thomas Muster. In het duel van de achterlijn bleek Carlsson te be schikken over de meeste vastheid en ervaring: 6-3, 6-3, 3-6, 6-2. Werpmeerkamp Jeroen van der Meer is gisteren in Utrecht winnaar geworden van een meerkampwedstrijd in Utrecht. De atleet van V en L/TC legde de basis voor deze overwin ning met een speerworp van 77 me ter en 56 centimeter. Van der Meer is in het bezit van het Nederlands record op dit onderdeel. Bij de vrouwen won Bernadette Fransen. De sterkste onderdelen van de atlete van AVR Rotterdam waren het discuswerpen (50,74) en het speerwerpen (52,06). WK golf Na de derde dag van het toernooi om het wereldkampioenschap golf voor amateurs, bezet het Neder landse team de 21e plaats. Joost Steenkamer, Constant Smits van Weasberghe, Stephan Lovey en Eelco Bouma, die een dag eerder nog 24e stonden, delen die positie met Italië. Het viertal heeft in totaal 706 keer geslagen. Het team met spelers uit Groot-Brittannië en Ier land behield met 654 slagen de lei ding. Henk Lubberding is gisteren als vierde geëindigd tijdens de de 42e editie van Grote Prijs van Isber- gues. Winnaar in het Noordfranse plaatsje werd de Belg Jan Goos- sons. Hij legde de 225 kilometer af in 5 uur 25 minuten en 18 seconden. triathlon. De wedstrijd werd al tij dens het fietsonderdeel van zijn spanning beroofd, toen de op kop rijdende Oegstgeestenaar Mart Mo raal in een bocht onderuit gleed. Springer ontdeed zich in de eer ste loopkilometer van de enige in de buurt gebleven concurrent, Cas per van de Burg. Ruim vijf minu ten eerder snelde Springer uitein delijk over de eindstreep met een totaaltijd van 2.01.57. Van de Burg moest ook de uit Oegstgeest af komstige Eric Bloklander nog voor laten gaan. Bij de vrouwen bleek Petra Streng, ook woonachtig in Oegstgeest, de snelste in een tijd van 2.21.32. Na afloop hadden de sterkste re gio-atleten, Springer en Moraal, nogal wat reden tot klagen. „Het parcours was slecht beveiligd", vond de winnaar. „Er waren te veel punten waar te weinig mensen stonden. De organisatie kwam hierdoor rommelig over", meende de uitgevallen Moraal, die daarmee geenszins de schuld van zijn valpartij in de schoenen van de or ganisatie wilde schuiven. „Ik had zelf beter moeten oppassen. De bocht was een beetje glad en ik ging er gewoon te hard in!'. De problemen voor de organisa tie ontstonden 's ochtens al bij het zwemmen, toen bleek dat er niet in het buitenbad kon worden gestart. De enige oplossing was om dan maar met z'n honderdtwintigen de kilometer in het 25-meter lange binnenbad af te leggen. „Met twintig man in ëën baan", proestte Moraal van het lachen. „Sam gaf er eentje een knal en die stond drie banen later nog in zijn ogen te wrijven". „Maar", vervolg de Moraal serieuzer, „ze wisten bij voorbeeld totaal niet wat ze met het stayeren aanmoesten. Eerst mocht iedereen stayeren, toen iedereen behalve de eerste drie. Dat bete kende dat als je vierde lag het wel mocht. Belachelijk natuurlijk. De mensen van de organisatie stonden er bij met een air alsof het een Ne derlands kampioenschap was. Ze brulden bij wijze van spreken met drie man tegelijk in de microfoon, terwijl er op het parcours te weinig mensen stonden". De finish van een 68-jarige deel nemer, die totaal stuk en meer strompelend dan lopend na 4 uur en 35 minuten aankwam, was voor Moraal de bekende druppel. „Ook al is die man zelf chirurg, zoals ze zeiden, dan nog is het onverant woord dat ze zo iemand in de wed strijd laten", sprak Moraal veront waardigd. LEIDEN - Het eerste toer nooi van het tennispark Zuid-West was tevens het laatste tennisevenement van het jaar. Er waren zo veel inschrijvingen, dat er maar liefst honderdvijftig gegadigden niet ingepast konden worden. Het park beschikt over zes kunst- grasbanen, wat voor de meeste spelers een nieuwe ervaring was. Het voordeel van deze banen is, datje met regen gewoon door kunt tennissen, waardoor het wedstrijdschema niet in de war kon worden geschopt. Meerdere deelnemers hadden zich van twee finaleplaatsen verzekerd. In het mannenenke! C kon Arthur Turk, die eerder deze week de als eerste geplaatste Jack Manuputty uit het toernooi had geslagen, het niet bolwerken tegen Marco Stals. Stals moest er hard voor knokken, maar zegevierde wel met 7-5, 6-4 Turk ging het beter af in het man nenenke! Dl tegen Sander van der Salm. Van der Salm serveerde Terugtrekken Het bestuur van Quick Boys kan zich helemaal vinden in de krasse uitspraken die trainer Hans van der Zee vorige week dinsdag deed na de LD-Cupwedstrijd tegen en in Alphen. De eersteklasser bekerde daar na een 1-1 stand verder via strafschoppen, maar veel belang rijker was voor de Katwijkers dat doelman Tom van der Niet uit het veld werd gestuurd na een verve lend incident. Voor Van der Zee was dat aanleiding om te roepen dat Quick Boys zich zal terugtrek ken uit de LD-Cup zodra er een schorsing voor zijn doelman uit rolt. Over de gang van zaken binnen de lijnen bestaan diverse lezingen. In dat wespennest kan men zich beter niet steken. Maar de uitlatin gen van de QB-coach laten niets aan duidelijkheid te wensen over. Liggen de verhoudingen binnen de Katwijkse vereniging zo scheef dat de trainer dit soort zaken bepaalt? Voorzitter Arie Guyt: "Nee, en dat hebben we Van der Zee ook ver teld. Maar verder hebben we volle dig begrip voor zijn uitlatingen. Ze ker gezien het feit dat ze kort na de wedstrijd zijn gedaan. Ik ben er zelf geweest en vond de gang van zaken in die wedstrijd onbevredigend. Als Van der Niet een of meer wed strijden aan zijn broek krijgt, voor de normale competitie wel te ver staan, dan zullen we maatregelen nemen. Hoe die eruit zien weet ik niet". Dat laat zich echter wel ra den. Elleboogje UVS-verdediger Arthur van Orssa- gen zal met gemengde gevoelens terugdenken aan het duel met RVC (4-2). Dank zij een gerichte elle boogstoot van de Rijswijkse spits Renë Bierhuizen moest Van Orssa- gen uitvallen met een gebroken neus en een lichte hersenschud ding, De voetballer werd voor een onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Daar kreeg Van Orssagen te horen dat hij van wege een gebroken neusbeen voor lopig niet mag voetballen. Met dank dus aan Bierhuizen. "Ach, het hoort er allemaal bij", vatte de Leidenaar de onsmakelij ke daad van zijn tegenstander lichtzinnig op. "De scheidsrechter en grensrechter hebben het niet ge zien, anders was die Bierhuizen na tuurlijk uit het veld gestuurd. Naar het waarom van zijn daad kan ik al leen maar gissen. Misschien was hij geirriteerd om het wegsturen van de doelman, eerder in de wed strijd. Hij raakte me vol in het ge zicht, ik ben zelfs een tijdje bewus- sterk en Turk had daar enige moei te mee. Door echter rustig te blij ven spelen, won hij de partij met 7- 6, 6-4. Har Meijer en Walter Jacobs kregen het mannendubbel niet ca deau. In drie sets trokken zij uitein delijk aan het langste eind tegen het duo Bierling en Van Tongeren: 2-6, 7-6. 6-4. Bij de vrouwen werd het ook een driesetter. Evelijne Braaksma en Maryse Leunissen moesten met 6-3, 2-6. 3-6 hun meer dere erkennen in Lammie van der Bent en Nellie Vogelaar. Het mannenenkel D2 werd door Stephan Brugman gewonnen. Hij was goed op dreef en bij zijn tegen stander, Marco Noort, ging het niet erg best: 6-2, 6-2. Brugman stond ook in het mannendubbel D2 met Zonneveld in de finale tegen het koppel Feitzoet en Kuipers. De laatste twee zetten met 5-7, 7-6, 6-4 de partij in winst om. Tammera Canter-Visscher had zich eveneens Zilveren Molen LEIDEN UVS speelt morgen avond tegen Katwijk om de Zilve ren Molen-trofee. De wedstrijd op het LFC-terrein aan de Boshuizer- kade begint om 20.00 uur. teloos geweest. Een aanklacht in dienen wegens mishandeling0 Ach, wat schiet ik daar mee op, Nu ben ik lekker een weekje thuis. Kan ik lekker naar de Olympische Spelen kijken", Uit de boot Dat was dus even een tegenvaller voor Mario Faber. Zaterdagmiddag kreeg de Leidenaar te horen dat hij in tegenstelling tot zijn maatje Hans van Leeuwen voorlopig bui ten de selectie van het Nederlands zaalvoetbalteam is gevallen. "Ik had overal op gerekend, behalve op dat", toonde Faber zich teleur gesteld. "Groenewoud vindt dat ik niet in vorm ben. Daar heeft-ie ge lijk in, maar dat is toch geen reden voor twee finales geplaatst. Tegen Ingrid Bavelaar in de Dl-categorie speelde ze erg goed, maar Bavelaar was toch te sterk: 2-6, 6-7. Het vrou wenenkel D2 kon Canter-Visscher echter wel op haar naam zetten. De eerste set won ze van Traudi Witte- veen met 6-3. De tweede leverde ze met 6-0 in en in de derde set keek ze nog tegen een 4-1 en 5-3 achter stand aan. Nadat ze over haar men tale dieptepunt was heengekomen en advies van de kant gekregen had om meer op Witteveens back hand te spelen kwam ze terug en besliste ze de derde set met 7-6 in haar voordeel. Jongbloed en Van Zeist dolven het onderspit in het mannen dub bel Dl tegen Pronk en Gijben met 6-3, 7-6. Bij de vrouwen versloegen Van Kooperen en Pavan in de D2- categorie Van Tongeren en Selier met tweemaal 6-4. Het gemengdub- bel Dl werd gewonnen door van der Laan en Dahlhaus, die du Croix-Timmermans en Van der Loo met 6-3, 6-1 aan de kant zetten. Zandvliet en Warmerdam hadden het in de D2 heel wat zwaarder te gen Segaar en van Groningen, maar kwamen met 4-6, 6-3, 7-6 uit eindelijk toch als winnaars uit de bus. ESTHER VAN ZUUREN om me uit de selectie te gooien. Ik ben altijd basisspeler geweest' De voetballer had dit seizoen af gestemd op de zaal. UVS had hij een bedankbriefje gestuurd met de mededeling dat hij pas na het WK- zaalvoetbal in januari weer be schikbaar was voor de Leidse hoofdklasser. Nu Faber uit de zaal voetbalboot is gevallen, heeft hij zich weer in de Kikkerpolder ge meld. Gisteren speelde Faber 20 minuten mee met de reserves, die een 1-0 winst boekten tegen Unitas 2. Overigens heeft Faber nog een redelijke kans dat hij alsnog wordt opgenomen in de Oranje-brigade. Bondscoach Groenewoud heeft ëen plaats ingeruimd voor een prof'. De kans is klein dat een broodvoetballer (gedacht wordt aan Vanenburg) zich beschikbaar stelt. Martijn van der Ploeg was goed op dreef op de 800 meter. Met een tijd van 2.07,3 realiseerde hij de snelste tijd van de dag op die afstand. King Fay Cheung sprong 5,79 meter ver. Op de sprint zegevierde Tong Cheung in 11,7, terwijl Erik Hoog- ervorst 11,9 realiseerde. Ook bij het hoogspringen presteerde Tong Cheung goed, getuige zijn sprong van 1,75 meter. De jongens B-ploeg van AV Holland heeft zich tijdens het afge lopen weekeinde geplaatst voor de twee districten-finale die volgende week in Amsterdam plaats zal vin den. In Barendrecht eindigde de Holland-ploeg als derde met 16914 punten. Als hoogtepunt liep de 4 x 100 meter estafette ploeg bestaan de uit Wilmar Kortleever, Arjan Rijnsburger, Menno Jansen en Nils Addink een nieuw clubrecord: 44,9. De jongensploeg van De Spar taan werd in het eindklassement zevende en liep daardoor plaatsing Theo van der Veer (Holland) is gisteren als tweede geëindigd in de Airborne parkloop die in Eindho ven werd gehouden. De onderwij zer uit Leiderdorp legde de 15 kilo meter af in 47,.51 waarmee hij veer tig seconden achterbleef bij win naar Jan Smets van AVR uit Reu- sel. De meerkamptitels bij De Ba taven zijn dit jaar door Harry van der Velde en Ada van der Meulen gewonnen. Van der Velde hield Keimpje Roosjen en Heert van der Krogt achter zich Marco Kortleever heeft in Krommenie een driekamp op zijn naam geschreven. De C-junior van AV Holland liep de 100 meter in 11.4, sprong 5.85 meter ver en sprong 1,55 meter hoog. Als derde eindigde Fabianjtos (Hol) met een serie van 11,9, 5.31 en 1.55 „En drie jaar pressievoetbal dan? Ook dat heeft helemaal niks opgele verd. Helemaal niks!...'' (Ajax-voorzitter Ton Harmsen, de defensieve speelwijze van Kurt Linder verdedigend en het tijdperk Johan Cruijff ter discus sie stellend, in Voetbal Interna tional). „Laten we er nu eens mee stoppen om elkaar in de publiciteit te be schimpen. Barry Hughes had er een handje van, Rob Jacobs en Jan Re- Jcer hebben zich er schuldig aan ge maakt, Co Adriaanse en Theo Laseroms doen er aan mee. On langs las ik weer dat Theo Laseroms mij een lulletje vindt, dan kan ik me weer afvragen of hij weet dat je lulletje met dubbel l schrijft. Ger Blok vindt mij een blaaskaak. Dan zou ik in de pers kunnen terugslaan met de opmer king dat het die avond waarschijn lijk weer erg laat is geworden, maar dat doe ik niet, omdat we er nu eens een punt achter moeten zet- (FC Utrecht-trainer Han Ber ger in Voetbal International). „De truc van de felrode lipstick. Pept een vale kleur van uitputting op. En als je Wet Wild neemt fkiss- proof lippoeder uit Amerika), kun je zonder risico alle officials zoe nen". (Tip voor de in Seoul deelne mende vrouwen van beauty-re dactrice Monique de Bruin in Vi va). „Nee, geen Seejoel maar Sool. Journaal-presentator Joop van Zijl heeft het over Sool, Vonhoff heeft het over Sool Sool. Sool. Het moet het onderscheid aangeven tussen kenners en nitwits. Tussen Filofax en Succesagenda. Tussen kleed en tapijt. Tussen plee en wc, tussen op de hond zitten en paardrijden. Tus sen vrindjes en vrienden. Tussen taartje en gebak. Tussen biertje en pils". (Redacteur Hans Hoekstra in Het Farool). ..Tijdens Italie-Denemarken, een groepswedstrijd van de Europese kampioenschappen voetbal, zat Ri chard Smith achter me. Nielsen gaf Vialli een schop. Vialli ging neer Smith vloog schreeuwend overeind. ..Vialli is uitgeschakeld; Vialli is gelanceerd; Vialli speelt zes weken niet; Vialli's achillespees ligt door midden!" Verrassend snel voor ie mand die zojuist als halve invalide was gediagnostiseerd. stond Vialli op. Zonder moeite speelde hij de wedstrijd uit. Een medisch won der". Paul Barnhoorn heeft zaterdag de halve marathon van Katwijk op zijn naam geschreven. De NSL-at- leet legde de ruiom 21 kilometer af in 1.14,13. Duyndam van het orga niserende AV Rijnsoever werd tweede in 1.14.56. Test Fignon pakt goed uit LUXEMBURG (AFP) - Hij deed mee om wedstrijdritme op te doen voor de najaarsklassiekers, spelenderwijs verscheen hij in de kop van het klassement, won bij wijze van test een etappe en kon op de laatste dag de eindzege eenvoudig niet missen. De Ron de van de Europese Gemeen schap. open voor profs en ama teurs, kreeg Laurent Fignon als De Parijzenaar eindigde giste ren als vijfde in de afsluitende tijdrit. Hij moest weliswaar een minuut en zes sëconden toege ven op de Sovjet Wladimir Poel- nikov, bleef nochtans de gele truidrager, zijn land- en ploegge noot Gerard Rué 1.06 voor en werd ruimschoots eindwinnaar. Fignon won de Tour de France in 1983 en 1984, had sindsdien nooit meer een etappewedstrijd kun nen winnen. In de Ronde van de Europese Gemeenschap had hij alleen amateurs en jonge profs als tegenstanders. Niet bepaald de grootheden uit het internatio nale rondewerk De Nederlandse amateurploeg boekte onderweg een aantal ere plaatsen. Theus werd negende in de tijdrit. Rozendal 17e. In het eindklassement waren de klasse ringen bescheiden. (Columnist Henk Spaan in Nieuwe Revu). „Voetbal is het zadel van Studio Sport, daaromheen drapeer je wat kleine en onbelangrijke andere dingen. Dat doet wei eens pijn, hoor. Waarom doen we in gods naam die wedstrijd, waar gaat het om. Wij zenden schaamteloos en moeiteloos de nummers 14 tegen 17 uit. Zeven minuten met commen taar van Frank Snoeks". (Mart Smeets in Penthouse). „Ik weet precies wat ik doe. En ik weet ook waarom ik dingen doe. Ik ben niet uit op effect, hoewel ik ze makkelijk gebruik op zo'n zondag avond, in de afgrijselijke grijsheid die dat programma soms over zich heeft. Dan moet er echt iets gebeu ren, anders ballen die anderhalf miljoen die die knop hebben inge drukt in slaap". (Mart Smeets in Penthouse). „Ik ben een verkondiger van het sportnieuws, en binnen dat nieuws gaan wij om met begrippen als apartheid, bijvoorbeeld. Wij laten wel eens een honderd meter zien met acht negers in beeld. Er zijn mensen die zich daar dood aan er geren en die schrijven dan een brief of wij gek zijn, dat we het beeld ver vuilen met acht negers in beeld. Nou, dat je er op komt, dat is al af grijselijk. maar die schrijven het ook nog op. Mijn beeld, van de gemiddelde kijker is niet zo opti mistisch. Als het een dwarsdoorsne de meet zijn van die brieven die ik per jaar krijg, jezusmina!". (Mart Smeets in Penthouse). .„Toen we eens voor een item naar Groningen reden, lag er plot seling een hand op mijn knie. Hij dacht kennelijk dal het een zwarte schijf was. Ik droeg namelijk zwar te kousen. Maar een dam heb ikhem niet laten halen" (Margriet Zegers. presentatri ce van TROS Sport, over Jannes van der Wal in Aktueel) Ik laat me niet in een (olympisch) dorp opsluiten met allerlei snotneuzen." (Tennister Martina Navratilo- va in het NRC Handelsblad) „Ik heb het vermoeden dat een aantal heren van het NOC mij niet ziet zitten. Nou, dat is weder zijds". (Atleet Rob Druppers in Nieu we Revu) „Voor eens en voor altijd: vrou wentennis stelt niets voor". (Ex-Wimbledonwinnaar Pat Cash in Sport 90) De als wanddecoratie dienst doende gouden plak herinnert hem dagelijks aan die gedenk waardige 'olympische' dag in To kio, alweer 24 jaar geleden. Nog steeds apetrotsis Bart Zoet op zijn destijds behaalde prestatie met de viermansformatie in de ploegentijdrit, die tijdens de Spe len in Tokio het blinkende goud opleverde. "Het is alsof het giste ren gebeurd is", heeft de 45-jari ge Sassenheimer die memorabele gebeurtenis niet naar de verge telheid gedrukt. "Elke dag kijk ik naar die medaille en dan gaan mij gedachten weer terug naar die dag. Zolang ik leef, zal ik dat moment nooit meer vergeten". Bart Zoet, Jan Pieterse, Eef Dolman, en Gerben Karstens vormden in 1964 de olympische wielerploeg. Karstens, evenals Zoet lid van het Leidse Swift, was op het laatste moment opgeroe pen als vervanger van André van Middelkoop. Dat gebeurde op aanraden van Bart Zoet: "Van Middelkoop was geen tem- pobeul. Vijftig in het uur haalde hij niet. Dat kun je natuurlijk niet hebben in een ploegentijdrit. Toen heb ik coach Joop Midde- link voorgesteld, om Gerben mee te nemen. Dat was geen enkel probleem". De aanwezigheid van de Leid- Se notariszoon heeft er in belang rijke mate toe bijgebracht dat Oranje uiteindelijk het goud kreeg uitgereikt. "In de slotfase van die ploegentijdrit hebben Gerben en ik er een ware presti- ge-strijd van gemaakt. Ik denk dat dat de ploeg die medaille heeft opgeleverd. Jezus, wat gin gen we toen hard. Toen Mid.de- link in de gaten kreeg dat we op kop lagen, kon hij in de auto geen woord meer uitbrengen. Hij was echt een tijdje van de wereld. Aanwijzingen kregen we van on ze verzorger. Dat gebeurde in die dagen met een grote toeter" Eenmaal over de meet bleef het viertal nog lang in het ongewisse over de uitslag. "We zaten al lang en breed in het hotel. Werd er op de deur geklopt. Stond daar een huilende Middelink voor ons. 'Jongens, jullie hebben goud kon hij nog net uitbrengen Toen heb ben we met z'n allen maar een potje meegehuild met Midde link". Het goud bracht Bart Zoet in Tokio in hoger sferen. "De me daille haalden we op de tweede dag. Die Spelen konden voor ons natuurlijk niet meer stuk. We kregen een telegram van Konin gin Juliana en Prins Bernard. Er volgde een golf positieve publici teit. Man, we waren helden in die dagen". Zoet nam in Tokio nog deel aan de individuele strijd, maar reikte niet verder dan de 21ste plaats. Na de Spelen betrad Zoet het gilde der profwielrenners. Zes jaar maakte hij deel uit van de Televizier-ploeg. "Ik had de mentaliteit niet, die Karstens bij voorbeeld wel had. Ik was een echte criterium-renner. Niets meer, niets minder. Zodra er ber gen aan te pas kwamen, was ik nergens". Na zijn profcarrière, in 1970. stortte Zoel zich in de ho- recawereld in Bergen op Zoom. Vanwege privéomstandigheden keerde Zoet weer terug naar Sas- senheim, zijn geboorteplaats. Te genwoordig is hij werkzaam bij een bollenbedrijf. Wielrennen doet-ie nog steeds. Bij Swift, de vereniging waar hij zich 31 jaar geleden als lid aanmeldde. Ten nissen heeft ook de interesse van Zoet. maar verrweg de meeste aandacht gaat uit naar de Olym pische Spelen. "Dat heeft iets spe ciaals. Elke keer als de Spelen voor de deur staan, gebeurt er iets met me. Ik ben de komende dagen niet van de tv weg te slaan. Ik heb erg met de wieler ploeg meegeleej'd. Jammer dal het niet gelukt is". ROB ONDERWATER De spelers van Bayern München hebben blijkbaar weinig ontzag meer voor hun oude ploegmaat Lothar Matthaus sinds hij bij Inter Milan de centen verdient. 'Uit het oog. uit het hart' moet Bayern-speler Bayer- schmidt hebben gedacht toen hij de Westduitse international onderuit be zemde tijdens een 'vriendschappelijk' duel (uitslag 2-2) tussen de twee clubs. De boosdoener (rugnummer 12) was overigens nog wel zo sportief om - samen met de andere Westduitser in Italiaans dienst, Andreas Breh- me - hulp te vragen voor zijn slachtoffer. In veel gevallen wil Matthaus nog wel eens theater maken voor het oog van de scheidsrechter, maar hier was het blijkbaar menens. Gezien het gezicht van de international, het feit dat hij uiteindelijk het veld moest verlaten én zich af moest melden voor de interland Westduitsland - Sovjetunie van aanstaande woensdag, waar overigens ook Brehme verstek laat gaan. (foto ap>

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 25