Fantasieloos 1 UI onderuit bij Dalto Philidor kan weer ademhalen Van Veenendaal wint in Alp hen Teleurstellende start MSV HW'70 haalt uit Verziekte sfeer bij duel Scylla en Docos Degelijke ouverture van Lisse Ook nederlagen voor Pernix en Fides J? 1 npAD Sleutels voor Polar Bears Ook LSG overtuigt bij begin competitie in hoofdklasse Leiden In een verziekte sfeer heeft Comtest/Scylla vriend en vijand verbaasd door met 8-2 te winnen van stadgenoot Docos. De mannen van BT Lif- ters/Oegstgeest zetten in een heel wat betere stemming een bruik bare 11-7 overwinning neer op Swift uit Deventer. TAFELTENNIS Een kritische Oegstgeest-sup- porter zal hierbij opmerken dat de 11-7 overwinning weieens dikker had kunnen uitpakken wanneer Herman van der Broek zich topfit had gevoeld. De nu wat kwakkelende Van der Broek kwam niet verder dan tweemaal winst op de veertiger Hummel en op Ronald Hartholt. Dat Friso Reitsma zich heel wat beter voel de blijkt wel uit zijn viermaal winst. Ron Schipaanboord en Paul de Jong vulden ieder het puntentotaal aan met twee winstpartijen. Beiden bleken sterker dan Hummel en Lefe- rink. Tenslotte wisten de twee "nieuwkomers" in het team het dubbel naar zich toe te trekken: Schipaanboord en De Jong won nen van Henk Hartholt en Hum mel. Wanneer de vrouwen van Do cos en Scylla elkaar ontmoeten is er altijd wel iets van wrijving te bespeuren. Kleine irritaties en onprettige woordenwisselingen zijn niet uitzonderlijk. Afgelopen zaterdag vormde hierop geen uit zondering. Tot 8-0 echter verliep alles nog redelijk gladjes. Het enige opmerkelijke was dat de underdog van de wedstrijd, Scyl la, de voorsprong in handen had. Op papier lijkt Docos tenslotte beduidend sterker. En in de afge lopen twee jaar heeft de Docos- equipe dit ook meermalen bewe zen. En juist daar waar de meeste wedstrijden bij een 8-0 stand lij ken te zijn gelopen begon de Scylla/Docos-voorstelling pas echt: Het verlies van Vaalburg op Brocker verliep nog geruis loos. De laatste partij zorgde ech ter voor het vuurwerk. Lepelaar kwam in haar partij tegen Heij- nen van Oegstgeest in aanvaring met scheidsrechter Geesink. Scylla-coach De Vrind moest, wegens te luidruchtige bemoeie nis met de wedstrijd, de zaal ver laten. Na veel te lang dralen deel de Geesink de officiële waar schuwing uit aan Lepelaar, en nog verder in de wedstrijd werd de wedstrijd gestaakt, met een formele overwinning voor Heij- LEIDEN De start van de landelijke badminton- competitie is voor de meeste regioploegen op een debacle uitgelopen. De voorbereidingen wa ren veel belovend echter het resultaat liet duidelijk te wensen over. In de eerste klasse kreeg Vlietwijk al een flink pak slaag te incasseren. Metro toonde zich duidelijk de sterkste door de winst (10-1binnen te halen. Erik Bokhorst haalde het enige punt voor de Voorschotenaren bin nen. Lisse behaalde met een vrij jonge ploeg de eerste punten bin nen. Tegen Delft 2 toonde de ploeg zich oppermachtig en won met 6-2. Christiene van Santen behaalde een mooie overwin ning op M. Jongeling 11-9, 1-11, 0-11. De winst heeft het team voornamelijk te danken aan de goeie dubbelpartijen. Jacqueline van Ravensbergen, de sterkste vrouw van de ploeg, kon wegens een blessure niet aan de singlestrijd deelnemen. Haar plaats werd op overtuigen de wijze ingenomen door de jeugdige Brenda Conijn. Tegen M. Nieuwstad behaalde zij een schitterende overwinning: 11-5, 11-3. Van Ravensberg wist echter met haar partner Dennis Ver- steegh het gemengddubbel bin nen te halen hetgeen eveneens gedaan werd door Peter Velte- naar met partner van Santen waardoor de overwinning een feit was. Conditie De sub-top van Lisse kwam te gen Slotermeer duidelijk condi tie te kort. Het team dat dit sei zoen nieuw van samenstelling is zoekt nog naar een goede op bouw voor de dubbels. André Verhaar heeft het ritme al te pak ken hij won als enige zijn single partij. Hellen Broersen en Ron Kolmus deden dat in het ge mengddubbel, eindstand derhal ve 2-6. Het eveneens in de derde klas se uitkomende Merenwiek moest in eigen huis de punten la ten aan Leyton. De ploeg verloor met 2-6, hetgeen een tegenvaller genoemd mag worden omdat met de komst van Edwin Both, het team in de competitie hoge ogen wilde gooien. Both maakte het overigens voor het team wel waar, hij won van J. Heskens 15- 13, 15-12. Samen met Rob Bur- gerjon schreef hij ook het man- nendubbel op zijn naam. Vlietwijk 2 kwam tegen Nivo 2 een puntendeling Het team heeft de punten voor namelijk te danken aan het goe de spel van Sylvia Groeneveld en Anneke Steenvoorden. Meer dan een winstpunt zat er voor de ploeg niet in. In de vierde klasse liet nieuw komer Veglo duidelijk van zich horen. Het team dat gemotiveerd aan de competitie is begonnen' wees De Mixers 2 terug met een 2-6 nederlaag. Het team haalde de winst voornamelijk uit de singlepartijen waarbij Tanja Vaes won met 11-0, 11-2. Geen vuist Spotvogels moest het dit keer ook duidelijk van de vrouwen hebben. Trudie Koets en Corin- ne Kortekaas haalden de punten voor het team binnen. Doordat de mannen duidelijk wedstrijd ritme te kort kwamen kwam de ploeg tegen Weesp 2 niet verder dan 4-4. Het derde team van Leiden kwam op alle fronten te kort te gen De Mixers. De ploeg kon zelfs met routenier Jan Slats geen vuist maken. Thea Turk gaf nog enige blijk van gelijkwaar digheid, maar kon niet voorko men dat haar singlepartij na een slopende driesetter verloren ging waarmee de 8-0 nederlaag een feit was. Zowel de hoofdmacht als het tweede'team van Leiden kwa men het afgelopen weekeinde nog niet in de strijd. Voor hen staan voor volgende week res pectievelijk de wedstrijden te gen Velo 4 en Heerhugowaard'69 gepland. LEIDEN - In de landelijke tweede klasse van de veldhand- balcompetitie boekten de man nen van HW '70 gisteren een grote overwinning. Quintus moest aan den lijve ondervinden dat de Voorschotenaren onder hun nieuwe trainer Hans Loof al aardig zijn bijgewerkt in een speltype waarin meer wordt ge bikkeld. Bij rust leek Quintus nog mogelijkheden te hebben te gen het ontketende HW: 7-10. Na de hervatting werden de Wa- teringers met breaks en afgepast cirkelspel, waarin vooral Nor- bert Brouwer zich onder scheidde, weggespeeld: 21-13. i de Leicfse ploeg sloot echter voortreffelijk en daar lag de basis van de winst: 16-14 (6-4). Beide teams benutten de kwistig toebe deelde strafworpen: vier voor Sa- turnus en vier voor VELO. Satur- nus bleek in deze wedstrijd ook beter te schieten van afstand. Ni- coline Hassefras en Gre Kuiper scoorden beiden driemaal. Oase leek tegen HVV'70, dat het gisteren zonder keepster Ai- mee Visser moest stellen, op de eerste winst te zullen afgaan na de totale verjongingskuur. Na een achterstand van 5-6 met de rust, pakte de ploeg van Hans van Loen nota bene met vijf speelsters een 10-6 voorsprong. Die explosie vergde te veel kracht en het getergde HW'70 kon zodoende niet alleen langszij komen, maar zelfs winnen: 16-14. Olympia'72 kon in de eerste helft UVG niet van zich afschud den: 8-8. Drie strafworpen op rij na de hervatting velden de Schiedamse ploeg, 11-8. Olym pia'72 gaf die marge niet meer prijs al kon UVG nog wel een doelpuntje dichterbij komen (16- 14). Meest opvallende speelsters bij de ploeg uit Wassenaar waren Angelique Schonk en Ingeborg Henkes, die de afstandschutter van UVG in de tweede helft vrij wel geheel uitschakelden. Northa won na een moeilijke eerste helft (5-3) royaal van Hol- landiaan, 12-6. De overschake ling op een 5-1 defensie na de da dendrang van de ploeg uit Noordwijkerhout aanvankelijk met een stugge 6-0 verdediging redelijk te hebben bedwongen, pakte slecht uit voor de vrouwen uit Vlaardingen. In de afdelings eerste klasse stevent Datateam/Foreholte 2 na de ruime 13-4 (6-2) zege op Animo af op de titel. FRANK BONTE LEIDEN Het ging het derde competitieweekeinde opnieuw fors bergafwaarts met de korfballers uit de regio. Hoofdklasser TOP kwam niet verder dan 5-7 tegen Dalto en ook de beide Leidse overgangsklassers gingen troosteloos onderuit. In de lagere klassen was het al nauwelijks beter, waarbij de 6-4 zege van De Algemene een uitzondering was. Maar de derby tegen Zuiderkwartier zou hoe dan ook een Leidse winnaar hebben opgeleverd. commentaar Alleen de allereerste actie van An ne van der Zaag was doeltreffend. Na veertig seconden had de TOP- aanvaller Dalto's aanvoerder Jo- han van Dam op het verkeerde been. De 1-0 zou het enige wapen feit blijven van TOP, dat wel hard werkte, maar nauwelijks rende ment had van de aanvallende ac ties. Oogde de 4-4 (goals Jacquelien Winter, Ron van der Willik en Stel la van der Zaag), waarmee de eerste helft werd afgesloten, nog als een redelijk uitgangspunt, na de her vatting bleek alle hoop op verbete ring ijdel. Met stereotiep aan- valspel was Dalto's verdediging niet te ontregelen. Het inzetten van Barbara Rom- som voor Paula Romsom en Ab Verbaan voor Aad Wiegerink mocht niet meer baten. Negen mi nuten voor tijd viel 4-6 en was de beslissing daar. Jeroen van der Klaauw's 5-6 werd snel beant woord en Dalto kon zich in de slot fase zelfs een tweede gemiste straf- worp permitteren: 5-7. Stempel „Dit vind ik echt heel triest. Ik begrijp gewoon niet waarom die man zo'n negatief stempel op de wedstrijd moest drukken". Dit LEIDEN - LZ'86 organiseerde za terdag het traditionele Zilveren Sleuteltoernooi. De competitie komt voor de waterpoloérs weer in zicht. Met vier hoofdklassers en de kampioen van België was de bezet- het eigenlijk niet te daarvoor leeg te lopen. Dat deden wij niet en De Algemene wel". In de eerste helft keek de thuis- coach René Ver- ploeg voortdurend tegen een gerin- sloot van De Danaïden betrof ge achterstand aan. Ramon Terwiel scheidsrechter Kuypers. De Danaï den speelde zonder meer een goe de pot tegen PSV, maar de 'dertien de tegenstander' deed de Leide- naars de das om. De eerste helft verliep nog vrij probleemloos. Eric Kromhout en Hennie van der Top zetten hun ploeg op een 2-0 voorsprong. PSV maakte die achterstand ongedaan en tot de rust (7-6) ging het gelijk op. In de tweede helft stak de scheidsrechter zijn voorkeur niet langer onder stoelen of banken. PSV kreeg een aantal dubieuze strafworpen toebedeeld, terwijl de ze aan de andere kant uitbleven: 9- 12. De Danaïden richtte nog even alle aandacht op het spel en dat slo- toffensief bracht hen terug tot 11- 12. „Ik had ze nog gewaarschuwd, HKV heeft twee maal verloren en zal wel op scherp staan. Maar in de eerste helft zag ik er niets van te rug", aldus coach John Tims van Fides Pacta. Fides toonde zich te gen HKV slechts één helft een vol waardige tegenstander. Bijna leek dat nog voldoende, want de 5-2 bij rust werd omgezet in een 6-5 voor sprong. „Na rust worden de teugels strakker aangehaald en dan blijken we gewoon beter te zijn", wist Tims. Zijn ploeg verzuimde echter door te drukken en mede door en kele twijfelachtige beslissingen van de arbiter ging Fides alsnog ten onder: 9-8. „Na afloop heerst er zo'n sfeer van 'we hebben door de scheidsrechter verloren', maar ze vergeten dat ze één helft niet mee hebben gedaan en dan verdien je stak ting op niveau. Polar Bears met Zijl/LGB'er Hans Nieuwenburg in de gelederen was duidelijk de sterkste en kwam ongeslagen in bezit van de Zilveren Sleutels. LZ'86 deed het met een derde plaats niet slecht. Twee verliespar- tijen (Polar Bears en Brandenburg) en twee overwinningen (AZPC en Gent) waren het resultaat van de verjongde ploeg. De al weer voor het vierde seizoen aan het roer staande Hans Parrel zal Jan dé Graaf en Ruud Muusse stoppen. Hans van Hees kwam uit de jeugd om dit gat op te vullen. Handha- aangez.en er alleen een reserve uit ving zal dit jaar weer de hoogste ^etyie£'de team aanwezig Tims de hand in eigen boezem. Op slot Pernix ontfutselde Snel een punt: 4-4. De verdediging van bei de ploegen was goed verzorgd en de score bleef dan ook beperkt. Door treffers van Janneke Mulder, Peter Kuipers en Daan Vreeken kon Pernix nog wel met een voor sprong gaan rusten. Na bijna zestig minuten was de eindstand al be reikt. Aan Leidse zijde kampten twee vrouwen met blessures en prioriteit hebben bij de LZ ploeg. De duels tegen Brandenburg en AZPC waren een aardige indicatie omtrent de krachtsverhoudingen. Brandenburg bleek net te sterk (8- 6), van AZPC werd met dezelfde wedstrijd. Diederik van Veen, cijfers gewonnen. Het Belgische Theo Vreeken en Gwenny de Best gooide Pernix het duel op slot. Fiks moest zijn meerdere erken nen in DEVD: 13-6. De ploeg uit Amstelveen bouwde in het eerste kwartier een 5-0 voorsprong op. Fiks leek even terug te komen in de Gent, in de eerste ronde van de Eu ropa Cup tegenstander van AZC was duidelijk de zwakste. De Alp- henaren zullen van hen dan ook weinig te vrezen hebben. Eind stand Zilveren Sleutels: 1. Polar Bears, 2. Brandenburg, 3. LZ'86, 4. AZPC en 5. Gent. Gisteren speelden de vrouwen om de Galgewater bokaal. LZ'86 kwam uit op een verdienstelijke tweede plaats. De finale tegen De Ham ging na een 4-1 voorsprong toch nog met 5-4 verloren. Eind stand: 1. De Ham, 2. LZ'86,3. DAW- /Vliegende Vissen, 4. Nautilus en 5. Alkemade. DIRK KLOOS. verkleinden de marge tot 5-3. De laatste vijftien minuten voor de rust waren echter opnieuw voor DEVD, dat wegliep naar 8-3. In de tweede helft konden de Oegstgees- tenaren de thuisploeg niet meer in gevaar brengen. De Algemene boekte een verras sende 6-4 zege in de derby tegen Zuiderkwartier. Vooraf waren Zuiderkwartier toch de beste kan sen toebedeeld, maar gebrek aan inzet brak het twaalftal van coach Wim van Huis op. „Trimmers-men taliteit", zo kenmerkte Van Huis de instelling van zijn ploeg. „Je moet wel willen winnen en bereid zijn je bracht vlak voor rust de stand nog in evenwicht (4-4). Na de spelher vatting kende Zuiderkwartier een licht overwicht, maar kon dat niet in doelpunten omzetten. Bep de Mooy en Bart Verwey zorgden voor een ommekeer ten gunste van De Algmene. Toen Zuiderkwartier vervolgens nog twee maal vanaf tweëenenhalve meter faalde, was het verzet gebroken. Velocitas moet het nog steeds zonder winstpunten stellen. Tegen GKV leden de Leiderdorpers de derde nederlaag op rij. „Er begint al meer lijn in te komen en over de tweede helft kan ik niet echt onte vreden zijn", concludeerde coach Rien van Poelgeest na afloop. De 5- 1 achterstand bij rust was echter een te grote kloof. Velocitas kon Bart Verwey vangt de bal af na een doelpoging van De Algemene. De Leidse korfballer wordt gesteund door ploeggenote Bep de Mooy, terwijl Peter van Leeuwen (14) en Kitty een oogje in het zeil houden. nooit echt dichterbij komen en ver loor met 9-5. Gebrek aan concentratie in voor al verdedigend opzicht was de oor zaak van het verlies van Crescendo tegen Celeritas. In de eerste 45 mi nuten resulteerde dat in een 6-4 achterstand. De donderpreek van coach Lenie Slegtenhorst leek ef fect te hebben. Celeritas kwam lan ge tijd niet meer tot scoren en Alf- ons Cornellisen en Debbie Blogg deden dat aan Leidse. zijde wel. i der Mark (2) voor Zuiderkwartier Één doeltreffende actie van Celeri tas bleek voldoende voor de zege: 7-6. Ons Eiland miste scherpte in de afwerking in de beginfase van de wedstrijd tegen Vriendenschaar. De formatie uit Bodegraven toon de zich produktiever en bouwde een 5-0 voordelige stand bij rust op. In de tweede helft wist Ons Eiland de korf wel te vinden, maar het du el was toen al wel gespeeld: 12-5. ALPHEN AAN DEN RIJN - De 21ste editie van de Ronde van Al phen aan den Rijn is gisteren ge wonnen door Frank van Veenen daal uit Sassenheim. Op het snelle parcours kwam Westlander Diede- rik Kempers als tweede over de fi nish. Marcel Dumernit uit Amster dam werd derde. Direct vanaf'de start Van deze matig bezochte wielerwedstrijd was duidelijk dat de favorieten snel een voorsprong wilden ne men. Al na twee ronden ontstond er een kopgroep van zeven man, met onder andere Frans Berrens, Arno van Boeyen, Ton Zwirs en Frank van Veenendaal. In de twin tigste ronde was er een hergroepe ring. Ook nu waren Frank van Vee nendaal en Arno van Boeyen er in de kopgroep bij. Patrick Rasch, Frans Berrens, Willem Paardekoo- per en Diederik Kempers waren de andere vluchters. Omdat het pelo ton meer oog had voor de premies was het al snel duidelijk dat de win naar uit. het zesmans kopgroepje moest komen. Halfkoers liepen de koplopers uit naar een ronde voorsprong en dat moment was er van enige sa menwerking geen sprake meer. Met name Arno van Boeyen moest veel kopwerk verrichten en kreeg niet de steun die hij eigenlijk ver diende. Frank van Veenendaal be perkte zich op dat moment tot al leen meerijden en spaarde zich voor de finale. De overige koplo pers waren blij dat zij het tempo konden volgen. Met nog vijf ron- LEIDEN De eerste com petitieronde in de hoofd klasse van de landelijke schaakcompetitie vormde zaterdag een goede test-ca se ten aanzien van de moge lijk gewijzigde krachtsver houdingen. Verrassingen waren daarbij niet van de lucht. Philidor 1 kon opge lucht ademhalen. Tegen het Nijmeegse SMB boekte de Leidse ploeg een vrij een voudige 61/2-31/2 overwin ning. Opmerkelijk was de teloorgang van het zich drastisch versterkt hebbende HSG uit Hilversum te gen Desisco Watergraafsmeer. De ze voormalige titelkandidaat had juist een fikse spelersaderlating dienen te ondergaan, maar bezorg de HSG desalniettemin een 31/2- 61/2 verlies. Promovendus DD slaagde erin om het gelouterde Amstelveen met 7-3 aan de kant te zetten. Wel benadrukte landskam pioen Volmac de voortgezette rol van superfavoriet door soepeitjes met 81/2-11/2 over het eigen reser veteam heen te lopen. De Leidse inbreng bij Volmac 1 was in dit du el onvermijdelijk positief. John van der Wiel (vooruitgespeeld), Ri- nie Kuijf en Marcel Piket kwamen tot winst, Jeroen Piket bleef op een halfje steken. Bij Philidor was na het zo matig verlopen vorige seizoen enige on zekerheid ontstaan over het lot als hoofdklasser. Die sombere ver wachtingen konden echter voorlo pig als hallicunaties worden verge ten. Tegen SMB draaiden de Leide- naars namelijk weer ouderwets. Zelfs het gemis van Piet Bakker en Leo Hofland kon daar niets aan af doen. De eerste taktische winst kwam binnen toen invaller Leen van Ofwegen al snel een goede po sitie wist te bereiken. Voor captain Joop Piket aanleiding om zijn dis cipel te instrueren een remiseaan bod te plaatsen, hetgeen prompt werd geaccepteerd. Een nuttig halfje was daarmee alvast veilig ge steld. De eerder door Peter Gelpke in een vooruitgespeelde partij tegen Vanheste geïncasseerde kansloze nederlaag was daarmee echter nog niet gecompenseerd. Na een rusti ge remise van captain Piket was die taak weggelegd aan Henk van Maaren, die van tegenstander Tals- ma weinig heel liet: 2-2. Terwijl RAG de Graaff de vredespijp rook te met Hendriks (1/2-1/2), vocht Coen Stehouwer een spectaculair tijdnoodduel uit met Bartels. Met een gedecideerde matzet nam Ste houwer revanche op zijn vorig jaar tegen dezelfde Bartels opgelopen verlies: 21/2-31/2. Het was vervol gens aan de gebroeders Kuijf om de Leidse winst veilig te stellen. Kopman Hans Kuijf deed dat door de gerenommeerde Friso Nij- boer in een toreneindspel de nek slag toe te dienen, terwijl Nico Kuijf aan Kox een fraaie slotcom- binatie presenteerde: 21/2-51/2. Hein Piet van der Spek leek met de teamzege op zak vrede te hebben met een remise tegen Hommeles, maar keerde na enkele fouten van zijn opponent op zijn schreden te rug: alsnog winst. Een verliespartij van de matig draaiende Heieen de Greef in het duel met routinier Kerkmeester bepaalde de eind stand op 31/3-61/2 ten gunste van de Leidenaars. Bij eersteklasser LSG waait dit seizoen een frisse wind. Na jaren lang kwakkelen tussen de eerste en de tweede klasse in, lijkt het eerste tiental nu serieus aanspraak te wil len maken op een rol van betekenis in de titelstrijd. Onder auspiciën van teamleider Ruud Mieremet keerden diverse oudgedienden naar hun honk terug en werd ook de sterke Brit Wiley bereid gevon den om zijn diensten beschikbaar te stellen. Bovendien maakte René Duchêne een overstap van de Arn hemse schaakclub, waar hij jaren lang een rol als kopman vervulde. Tegen Unitas gaf LSG 1 in de nieuwe speelruimte van de Mon driaan Scholen-gemeenschap al vast zijn visitekaartje af: 8-2 winst. Wim Heemskerk (die jarenlang aan het bridge de voorkeur gaf) en Re né Duchéne konden als eersten de stukken weer in de doos opbergen. Zij kregen al snel respectievelijk een pion en een stuk cadeau: 2-0. Leon Konings gooide daarna enig roet in het Leidse eten, door zich in een goede stelling wat al te opti mistisch te betonen: 2-1. Henk van Putten, onlangs nog een verrassend winnaar van het open DD-toemooi, en een koele Wiley zetten hun ploeg echter al kort daarop op een riante voor sprong: 4-1. De winst werd defini- tef veilig gesteld na een regelmati ge winstpartij van Adriaan Cle mens en een plusremise van Jan Tolenaar: 51/2-1/12. Het scorebord kreeg een nog fraaier aanzien, toen kopman Teun van der Vorm en Joan Baart lang verwachte winst- partijen op nauwgezette wijze naar het jusite resultaat voerden. Aad van Moorsel bepaalde de eindstand op 8-2 door in een minderstaand eindspel alsnog een remise mee te pikken. RUUD DOBBELAAR den te gaan viel het doek voor Van Boeyen. Het vele kopwerk had hem te veel kracht gekost en hij moest de leiders laten gaan. Dat was tevens het sein voor Van Veenendaal om zich de kop te ver voegen. Na enkele flitsende dem- marages sloopte hij zijn mede vluchters en kwam zegevierend over de eindstreep. Van de overige regiorenners kwamen Peter Uit- tendaal (11) en Tom de Jong (16) in de prijzen. Liefhebber Paul Kooyman be haalde in Alphen zijn zevende sei zoensoverwinning. Charles Poel- wijk (Amstelhoek) en Teus Kers (Lopik) werden naar een tweede en derde plaats verwezen. Stan Paar- dekoper (4), Cees van Haastregt (7), Pieter Evelein (13), Alois Goossen (14), Piet Kralt (17) en Frans Paar- dekoper (18) grepen naast de hoofdprijzen. In de Ronde van Voorhout greep Leidenaar Pieter Evelein net naast de zege. Met nauwelijks waar neembaar verschil moest hij zijn meerdere erkennen in Wim Koene uit Zandvoort. Plaatselijk favoriet Cees van Haastregt werd tiende, nog voor zijn clubgenoot Piet Kralt (13), Nederlands kampioen Karei Teeuwen (16), Jan Zwaan (17) en Hans Schoelink (18). Bij de clubkampioenschappen van Nederland in Dronten heeft de juniorenploeg van De Bollenstreek door een val de kans op de titel ver speeld. Na het grootste gedeelte van de wedstrijd op de tweede plaats te hebben gereden, deed de ploeg, bestaande uit Patrick Ver geer, Frank Boelé, Ben Faas, Al- bert Hoogeveen, André Biesbroek en Marcel Lommerse, nog een greep naar de titel. In de laatste bocht werd er iets te veel risico ge nomen en de gehele ploeg ging te gen de straatstenen. Eenmaal op de fiets gezeten zat er voor de jeugdige ploeg niet meer in dan een negende plaats. Bij de A-rijders werd De Bollenstreek 27e en Swift 33e. LEIDERDORP - Dankzij een overrompelende start zijn de bas ketballers van Leiderdorp 2 er za terdag in geslaagd hun eerste com petitiewedstrijd in de rayon eerste klasse in winst om te zetten. MSV werd binnen zeven minuten op een 21-2 achterstand gezet en wist in de resterende speeltijd dat verschil niet te overbruggen: 66-54. Leiderdorp 2 debuteert dit s in de eerste klasse, die door het ver trek van Lokomotief en Voorburg 2 opnieuw aan kwaliteit heeft inge boet. Veenland, dat vorig seizoen de titel misliep, moet met Binnen land en de versterkte reserveploeg van De Boo/DAS tot de titelgega- digden worden gerekend. Leider dorp is echter niet kansloos en nam zaterdagavond alvast het initiatief. MSV, dat Rob Beekhuis na een avontuur bij DSS op het oude nest zag terugkeren en dat ook de lang aarzelende en blessuregevoelige Erwin Snelting inlijfde, blijft kwetsbaar op de guardpositie. Het vertrek vah Rick Driessen, twee jaar geleden naar Voorburg, is nooit goed opgevangen en toen Leiderdorp met Ton Paulides voor op koos voor een press, kwamen de Noordwijkers direct in de proble men. Robert Jan Drijver werd goed afgestopt en hoewel MSV na de slechte opening terugkrabbelde tot 34-25, bleef de winst ondanks goed verdedigen na de pauze, buiten be reik. Leiderdorp zegevierde na een 40-25 ruststand uiteindelijk met 66- 54. Grasshoppers gaat een moeilijk jaar tegemoet. De Katwijkers heb ben nog geen vaste trainer-coach gevonden en zagen de toch al niet sterk bezette rijen verder worden uitgedund. In het Luba jubileum- toernooi bleef de ploeg in de eerste ronde steken en zaterdag ging de openingswedstrijd bij OSG met 100-67 verloren. Leiderdorp oefende in IJmuiden tegen eredivisipnist Akrides en verloor na een sterk gespeelde eer ste helft (45-37) met 95-57. De eerste divisieploegen starten het nieuwe seizoen zaterdag. Eerder deze week ontmoet Leiderdorp rivaal Luba Leiden in de kwartfinale van het toernooi om de Kallenberg-trofee. BVO Alphen, dat zaterdag met 89- 91 verloor van Springfield, speelt diezelfde donderdagavond tegen Voorburg 2. De halve finales van het toernooi worden op 28 septem ber afgewerkt. HANS JACOBS

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 22