DIOK verslaat aartsrivaal nk-w Goede dag Roomburg Hazerswoudse Boys los van concurrentie Oegstgeest rukt op ZLC blijft zegevieren Ter Leede heeft moeite met Stedoco LEIDEN Roomburg presteer de gistermiddag optimaal door met de mannen- en de vrouwen- ploeg te winnen. De Noordwijk - se hockeyers boekten hun eerste winst, terwijl LMHC in het derde optreden van dit seizoen met bei de teams verlies leed. In de overgangsklasse A kwam LMHC vooral in aanvallend op zicht te kort tegen Wageningen Dat deed de ploeg van Martijn Drijver de das om tegen de thuis ploeg die met 1-0 won. Het Oegst- geester team was 90% van de wedstrijd in balbezit, maar faal de doordat de spitsen te veel op de individuele toer gingen. De van HGC naar Leiden overgeko men Peter Verstappen had twee kansen voor open doel, maar ko gelde over en net naast. Een uit val van Wageningen, dat de lange klap hanteerde, leidde in de twintigste minuut tot de enige treffer. De LMHC-vrouwenploeg was zeker in de eerste helft sterker dan het bezoekende Spint dat de rust met 0-0 haalde. Tien minu ten na de hervatting pakte LM HC toch de verdiende voor sprong uit één van de tien straf- corners die Eiske Dorresteijn in schoot. Alerte Rotterdamse spit sen pikten de bal echter ke.er op keer van een Oegstgeester stick en sloegen driemaal raak wat de stand omboog in een uiteindelij ke 1-3 zege voor Spirit. Roomburg oefende veel druk uit op het doel van de eersteklas- se-debutant Soest. De Leidse af werking bij met name de straf- Nederlaag voor beide teams van LMHC corners liet evenwel te wensen over. Roomburg-doelman Enno Schets maakte zich ondertussen verdienstelijk door een strafbal onschadelijk te maken, waar door het 0-0 bleef tot de pauze. De Room burgers Rutger van Schaik (strafbal) en Alfons Woudstra (strafcorner) zorgden in de slotfase voor de verdiende 0-2 overwinning, waarmee Soest op de onderste plaats bleef. De vrouwen van Roomburg waren succesvol op eigen veld tegen Evergreen, dat met 5-2 werd verslagen. De felle start van Roomburg leverde in de aan- vangsminuten al 2-0 op door rake slagen van Inge Oudkerk Pool en Heieen Gerritsma. Een tip-in van Sandra Venselaar werd evenwel mooi verwerkt door de keepster uit Maassluis. Het werd toch nog 3-0 bij rust uit een strafcornersi- tuatie van de stick van Oudkerk Pool. Veerle Kuypers en Babette de Jonge deelden in de Leidse produktie, terwijl Evergreen een strafbal en een korte corner (ho ge push) benutte om tegen te sco- Het Leiderdorpse Alecto won heel verdienstelijk van Warande (3-2). De voorsprong was voor de gasten uit Oosterhout (straf- cornergoal), waar Michiel Blans nog op antwoordde door een strafbal te verzilveren: 1-1. De 1-2 in het eerste deel uit een Ooster- houtse korte hoekslag werd tien minuten voor tijd veranderd in 2- 2 door een hoge push van Ludo Mennes uit alweer een strafcor ner. Maurits Huigen mocht zich matchwinnaar noemen met zijn afgeronde solo: 3-2. Trainer/coach Ruud Hartman Kok van de Leiderdorpse vrou- wenploeg begreep er niets van. Het eenrichtingsverkeer naar het Xenios-doel leverde geen enkele treffer op. De doelvrouw van Alecto verwerkte slechts drie ballen, waarvan het gevaarlijkste wapenfeit een strafcorner was. Xenios groeide in zijn verdedi gende rol en pakte door het gelij ke spel (0-0) zijn eerste competi- tiepunt. De nog ongeslagen ploegen in de tweede klasse B, Bennebroek (thuisploeg) en Forescate, deel den de punten door 1-1 gelijk te spelen. Bennebroek was een sterke opponent, maar kwam tien minuten voor rust op achter stand door een reboundgoal van Peter Luns. Martijn van Paassen zag de uitbreiding via een straf bal teniet gedaan door de Benne- broekse goalie. De thuisploeg verdiende vele strafcorners waarvan er één werd benut via de legguards van Fred Brouwer. De Voorschotense hockey- sters waren met 2-4 succesvol in hun uitduel bij het Rotterdamse Ommoord. De ruimte aan beide zijde werd door Forescate in de personen van Sjamke de Voogd en Saskia Hoyng al vroeg in de wedstrijd het beste benut: 0-2. Ommoord kwam na rust sterk te rug tot 2-2, waarna het duel een grimmig en fel karakter kreeg. Forescate echter trok door een 'flipperkastgoal' van Emilie Krij ger en een fraai afgeronde solo van De Voogd aan het langste eind: 2-4. Noordwijk ontving het Am sterdamse FIT om zijn eerste wedstrijdpunten te verdienen en de gasten nog zonder te laten. Na een doelpuntloze eerste helft schroefde Noordwijk het tempo op en scoorde Frank Holten uit een strafcorner, terwijl Noël Min nes zijn doel schoon hield. Tho mas Aten soleerde succesvol naar de uiteindelijke 2-0. De vrouwen van Noordwijk ontmoetten in Bussum eerste klasse-koploper Gooische en vochten voor zij waard waren. Het leverde de ploeg van Floris Smilde een punt op via een 0-0 gelijk spel. Het sterk aandringen de Gooische nam veertien korte hoekslagen, maar kon de perfect keepende Liesbeth Niezen niet passeren. Noordwijk kwam niet verder dan uitvallen, die echter niets opleverden. Vierde klasse In de vierde klasse A ontving kampioenskandidaat Catwijck het eveneens hoge ogen gooien de Leidse Studs op zijn kunst grasveld. De wat beladen wed strijd verliep evenwichtig, waar van het uiteindelijke gelijke spel (1-1) een goede afspiegeling was. Nadat de Leidse student Tomas Steenmetser eerst had gered met zijn stick en later met zijn li chaam, mocht Henrik Houw- aards aantreden voor de strafbal die hij verzilverde: 1-0. De tegen treffer verzorgde Steenmetser tien minuten voor tijd. De vrouwen van Leidse Studs onmoetten in Catwijck een goe de ploeg, maar die weerhield Ma- riska van der Klis. Anneke Ver heul. Florien Bausch en Ninette Kokke er niet van 0-6 te scoren. Hisalis verloor ondanks een voorsprong (Jochem Rupert) via de 1-1 ruststand met 2-1 van thuisploeg Bodegraven. Het dui delijke overwicht van de Lissese hockeysters op de thuisploeg Spire leidde tot een verdiende 0- 2 zege. Na een kwartiér in het tweede deel opende Miéta Groe- neveld de score, waarna Renée Kamerbeek tien minuten voor tijd de eerste winst veilig stelde. NIEK FAAS Pieter Curver (DIOK) en Ton Nuyen (HRG) in gevecht om de bal LEIDEN - Voorschoten is in de vierde klasse B alleen aan kop ge komen dankzij een moeizame 1-Cf overwinning op Nootdorp. Oegst geest schijnt ernst te maken met een gooi naar de titel. Ter Leede on dervond dat. Met de alleszeggende score van 5-0 werden de Sassenhei- mers met de neus op de feiten ge drukt. De Sleutels kan voorlopig in de wachtkamer. Devjo stuurde de Leidenaars met een 4-1 nederlaag naar huis. Kagia kreeg met 2-2 te weinig bij Rohda. VIERDE KLASSE ZAT. Oegsgeest - Ter Leede 5-0 Met de teruggekeerde en uitblin kende Arie Koppenhol in de basis was Oegstgeest een maatje te groot voor de gehandicapte Sassenhei- mers. Koppenhol opende de score op voorbeeldige wijze. Vanaf der tig meter joeg de Öegstgeestenaar de bal in de kruising. Voorlopig vond de thuisclub hét toen welle tjes om na rust stevig uit te pakken. Aanvoerder Rein Grooters tekende voor 2-0 en Ter Leede koos ge dwongen voor de aanval. Dat bete kende dat bij de bezoekers ach terin de deur wagenwijd open ging. Willem Jan Pott Hofstede, Han Willem Kotterman en weer Grooters profiteerden daar dank baar van (5-0). Voor trainer Henk Swaak kan de zege consequenties hebben. Als Oegstgeest er aan staande zaterdag in slaagt min stens één punt te halen dan zal de vermetele oefenmeester de nacht van zaterdag op zondag in een slaapzak op de middenstip van het hoofdveld doorbrengen. Voorschoten - Nootdorp 1-0 Met de verdediging zit het bij de Voorschotenaren wel snor. In de aanval gaat het allemaal wat moei zamer. Tot afgelopen zaterdag wist de voorste lijn van de geel-zwarten slechts driemaal tot scoren te ko men. Daar kwam een vierde treffer bij, maar dat gebeurde in een dra matisch slechte wedstrijd. Tegen over het stug verdedigende Noot dorp was er dan ook geen eer te be halen. Perry Berk besliste een kwartier voor tijd het duel in Voor- schotens voordeel. Devjo - De Sleutels 4-1 De naam Paolo Sobral zal nog lang in het geheugen van de Leide naars gegrifd staan. De spits (door de Leidse oefenmeester Jan van Bemmelen 'de plaag' genoemd) was in zijn eentje verantwoordelijk voor de nederlaag van De Sleutels. LEIDEN In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal be haalde Ter Leede zaterdag een overwinning op Stedoco: 3-0. Het tweede team van de Sassenheimse vereniging deed het niet zo goed. Het verloor in de eerste klasse met 0-4 van Oegstgeest. De Sleutels versloeg Groene weg 2 met 5-0. SJZ kwam als sterkste uit de bus tegen Stolwijk: 4-3. In de eerste klasse ging ÜVS met 2-4 ten onder tegen Stompwijkse Girls. VROUWENVOETBAL De vrouwen van Ter Leede kregen tegen Stedoco weinig ruimte hun spel te ontwikkelen. Maar de Sas senheimse ploeg zette door, wat de openingstreffer van Jenny van der Mark tot gevolg had. Vlak voor rust breidde Tineke Datema de voor sprong uit door van 30 meter raak te schieten. De tweede helft had den de gasten nog maar heel wei nig in te brengen. Gaby Knol scoor de voor Ter Leede nog 3-0. Het tweede team van Ter Leede speelde tegen een oppermachtig Oegstgeest. Al voor de pauze was de 4-0 eindstand bereikt, door doel punten van Anneke Amir en Anja van Borsum (beiden 2x). Na de pauze gaven de Sassenheimse vrouwen beter partij, maar ze wa- Eerst profiteerde hij van een mis verstand tussen doelman Rob Groenendijk en Ton Schreuders en daarna stelde hij de zege met twee extra treffers eigenlijk al voor rust veilig (3-0). Voor de Vlietbewoners kregen Afrim van Es en Ronald Guldemeester nog wat kleine kans jes. Het zou tot diep in tweede helft duren voordat Leo Compeer de Leidenaars weer hoop gaf (3-1). So bral. die nog een treffer zag afge keurd en een inzet door Groenen dijk zaë gestopt, dacht er anders over. Zeven minuten voor tijd be paalde hij de eindstand op 4-1. ltohda'76 - Kagia 2-2 Een blunder van Kagia-speler Piet Scholten stelde Cees de Jonge in staat Rohda aan de leiding te hel pen. Tegen de verhouding in want in Richard Trompert en Bert Kor- tekaas had de ploeg van trainer Rob Suttorp enkele notoire kan senmissers. Kortekaas trof nog voor de rust doel maar een fout in de Lisserbroekse achterhoede be tekende wel 2-1 (Freek Kastelein). T^rompert herstelde zich net op tijd door op aangeven van Ferry Korte kaas de meer dan verdiende 2-2 te bewerkstelligen. SMS - Bloemendaal 2-4 (West 1) De ploeg uit Nieuw Vennep speelde een slechte wedstrijd en de inzet was eveneens ver te zoeken. Bloemendaal liep uit naar 0-2 waar na Rob Vermeeren de spanning te rugbracht (1-2). Arie Jaap van Rijn kreeg een uitgelezen mogelijkheid om via een penalty de stand in evenwicht te brengen maar hij mis te jammerlijk. Nadat dekkingsfou- ten de bezoekers op 1-4 hadden ge bracht verzachtte Van Rijn de pijn nog een beetje: 2-4. De Zouaven - SIZO 0-2 In de eerste helft was er nog wei nig te beleven want SIZO paste zich moeiteloos aan het slechte peil van de tegenstander aan. Dat de Hillegommers echter op de goede weg zijn werd na rust bewezen door treffers van Aad Houweling en een strafschop van Peter Boll. ren niet bij machte nog iets aan de stand te veranderen. Katwijk behaalde tegen Maas dijk twee punten: 2-1. Nicoline van Beelen opende voor de thuisploeg de score. Maar nog voor de pauze bracht Maasdijk de stand weer in evenwicht. Na de rust besliste in valster Carla Kuyt met haar treffer de wedstrijd in het voordeel van Katwijk. De Sleutels was oppermachtig tegen Groeneweg 2. Esmeralda van Weeren scoorde het eerste doel punt. In de tweede helft kregen de Leidse vrouwen de smaak pas goed te pakken. Toen schoten Ma- nëlle Bavelaar (2x), Natasja van Dinten en Corinne Galjaard raak. SJZ kwam tegen Stolwijk in eer ste instantie op achterstand door een treffer van Monique van Gaas. Maar de Zoeterwoudse vrouwen namen het heft al snel in handen en Wanda Splinter, Carola Vink en El- ly Heemskerk brachten de bal in het doel. De Stolwijkse Tineke Kapteijn breidde de Zoeterwoudse voorsprong nog uit door in eigen doel te schieten. Daarna brachten Nicole Honkoop en Sarina Loren de Jong de bal voor Stolwijk nog in het doel, maar SJZ liet Stolwijk niet langszij komen. De wedstrijd tussen Randstad LEIDEN - DIOK heeft ook de der de wedstrijd in de ereklasse van dit seizoen gewonnen. Tegen aartsri vaal HRC trokken de Leidenaars na een uiterst spannende wedstrijd met 20-13 aan het langste eind. Ge makkelijk kwam de overwinning geenszins tot stand, de Leidse ploeg moest tot en met de aller laatste minuut alle feilen bijzetten Sport en NSV'46 ging gelijk op (1- 1). De Noordense vrouwen kwa men op voorsprong door een tref fer van Carla van Koert. Maar dat liet de Voorschotense formatie niet op zich zitten. Bettina van Klave ren scoorde nog voor de pauze de gelijkmaker. UDO boekte een 2-0 overwin ning op Nieuwkoop. De Oegst- geestse vrouwen stonden na tien minuten al op voorsprong door doelpunten van Coby Tricht en Franka de Boer. Daarna ging Nieuwkoop aanvallender spelen, maar UDO hield de verdediging goed gesloten. Het thuisspelende UVS had het betere van het spel tegen Stomp wijkse Girls, maar de Leidse vrou wen misten veel kansen. Mieke Duyvestein (2x) en Inge van den Bos brachten de gasten op voor sprong. Daarna kreeg UVS nog aansluiting door twee doelpunten van Corinne Frankhuizen, maar de Leidse hoop op ten minste een ge lijkspel werd door een score van de Stompwijkse Marian van Vliet de grond in geboord. Roodenburg was niet opgewas sen tegen Iduna 2. maar de Ter Aar- se vrouwen vergaten hun kansen te verzilveren (0-0). Belinda Koop- mans en Diana Westerwaal misten allebei een strafschop voor Iduna. om de voor hen voordelige stand te handhaven. Gisteren was het aloude spreek woord 'Wie niet sterk is moet slim zijn' volledig op de wedstrijd DIOK-HRC van toepassing. De Leidse ploeg, vroeger gevreesd om de kracht van de voorwaartsen, moet dit seizoen genoegen nemen met een minder sterke scrum. Sinds het niet meer spelen van de beide props Kees Kloots en Kees Koemans hepft trainer Theo Snij ders zijn scrum moeten aanpassen. Gidion van der Born, voorheen spelend in de centers, is omge vormd tot loose-head prop, terwijl de andere proppositie nu wordt in genomen door Frans Lambers. Dit heeft tot gevolg dat het Leidse pack het met name in de set scrums moeilijker heeft dan in voorgaande jaren, maar aan de an dere kant is de scrum een stuk mo bieler en balvaardiger geworden. Daarbij komt dat de Leidse drie- kwartlijn, versterkt met de Rotter damse B-international Bert Wisse en het van Harlequints overgeko men talent Godfried Bos, uiterst snel en inventief speelt, en iedere tegenstander doldraait. Theo Snijders had zijn spelers gisteren voor de wedstrijd uitvoe rig geïnformeerd over de speelwij ze van HRC. Snijders, die het rug by bij HRC heeft geleerd, adviseer de 'zijn ploeg, mede gezien de kracht van de Haagse voorwaart sen, om de bal zo snel mogelijk in de driekwartlijn te spelen en het spel dus uit de voorwaartsen te houden. In de eerste helft hadden de Leidse voorwaartsen inderdaad weinig in te brengen tegen hun Haagse tegenstanders. Vooral in de set-scrums werden de Morsbewo- ners regelmatig achteruit gezet waardoor HRC veelvuldig balbezit had. Toch duurde het tot de 20e mi nuut voordat er gescoord werd. De warrig fluitende scheidsrechter Van der Aa constateerde een Leid se overtreding in de line-out en in ternational Ronald Berrevoets zag zijn kans schoon: 0-3. Gretig Niet in het minst aangeslagen door deze achterstand gooide DIOK er nog een schepje bovenop. De voorwaartsen kwamen beter in de wedstrijd waardoor er voor de Leidse aanvallers meer ruimte ont stond, waarvan zij gretig gebruik maakten. Vooral full-back Bert Wisse bleek voor de Haagse verde diging niet af te stoppen. Elke keer als hij met zijn driekwartlijn in de aanval meeging raakte de HRC- verdediging in paniek. Uit één van die acties scoorde DIOK uiteinde lijk. Wisse werd goed aangespeeld door Dik Berghout en wist alleen de Haagse full-back nog voor zich, hij trok deze naar zich toe en speel de de bal op het goede moment af aan de meegekomen Bos die mak kelijk kon scoren: 4-3. Vlak daarna passeerde wederom Wisse de Haagse verdediging op snelheid en bood hij Diederik Renardel een niet te missen kans: 8-3. Mark Michelse converteerde. 10-3. HRC dreigde in deze fase overspeeld te worden, maar het pleitte voor de Hagenaars dat zij stug bleven doorgaan. Berrevoets bracht met een tweede penalty zijn ploeg op 10-6 en op slag van rust verschalkte Nederlands team-spe ler Marcel Eman de Leidse verde diging op de blinde kant: 10-10. Tijdens de rust veranderde gele genheidscaptain Yves Kummer (Dick Altink was geblesseerd) de scrum op twee plaatsen, waardoor er wat meer stabiliteit bij de Leide naars ontstond. Toch scoorde HRC als eerste en weer was het Berre voets die een penalty benutte: 10- 13. Weliswaar had HRC meer bal bezit, maar de Leidse spelers wa- LEIDEN - Hazerswoudse Boys heeft in de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling alleen de kop genomen. Dankzij een 3-1 zege op MVKV zijn de Hazerswoudena- ren nu één punt los van de naaste belagers. De opvallendste zege kwam op naam van ZLC. Na een slechte seizoenstart werd Alphia met 4-0 opzij gezet. AFDELING ZATERDAG Hazerswoudse Boys - MVKV 3-1 In de eerste helft liep het bij de Boys nog niet geheel naar wens. Wel creëerde de thuisclub een re delijk aantal kansen, maar in de af werking ontbrak de scherpte. MVKV kon daar weinig tegenover stellen en gaf doelman Hans van der Zwan nauwelijks de kans de handen te warmen. Na rust werd de thuisclub plotseling verrast. Na dat Van der Zwan in eerste instan tie een ingeschoten bal had kun nen wegtikken liep LeoTalsma het leder in de rebound tegen het net (0-1). Het was niet meer dan recht vaardig dat de Boys, met Edwin de Jong in de hoofdrol, de schade als nog herstelden. Koen Warnau (2x) en Sjaak van Dorp (strafschop) profiteerden van de activiteiten van De Jong. ZLC - Alphia 4-0 Alphia, tot afgelopen zaterdag nog ongeslagen, moet zich de ogen hebben uitgwreven. De Leidenaars bleken in dit duel plotseling wel over de benodigde wedstrijdmen taliteit en conditie te beschikken die zij in de eerste twee wedstrij den ontbeerden. Een belangrijke bijdrage aan dit succes leverde Ton Kamphues als centrale middenvel der. De voetbalzigeuner was daar meer op zijn plaats dan als laatste man. Eerst scoorde Sjaak Nefkens in de eerste rondgang tweemaal en daarna maakte Kamphues het kwartet doelpunten vol. GWS - Valken'68 3-1 Vooral dankzij het sterke optre den van invaller-doelman Dirk Jan Vink speelde GWS de Valkenbur gers naar een regelmatige neder laag. Percy Looman en Gijs van der Meij (2x) doelpuntten voor de Sas- senheimers waarna Valkenburger Wim de ,W-it na een charge op Looman uit het veld werd ge stuurd. De bezoekers bleken des ondanks aan kracht te winnen, maar verder dan een doelpunt van Gijs Ouwehand kwamen zij niet. Spelersraad aan de praat TILBURG (ANP)" - De spelers- raad van het Nederlands elftal praat op dinsdag 27 september in Zeist met een afvaardiging van het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB over de hoogte van de wedstrijdpremies op weg naar het wereldkampioenschap in 1992 in Italië. Dat heeft Oranje-doelman Hans van Breukelen gistermiddag desgevraagd meegedeeld. Gesproken wordt om de hoogte van de wedstrijdpremies - in de aanloop naar het Europees kam pioenschap 1500 gulden per punt - op te trekken. Dat daarover nog steeds geen overeenstemming is. komt volgens Van Breukelen deels door de spelers zelf. Door een slechte onderlinge bereikbaarheid kon volgens hem nog geen eenslui dend standpunt worden ingeno- ren agressiever en voorkwamen keer op keer dat de zonder zelfver trouwen spelende Hagenaars ge vaarlijk werden. Tekenend voor het zelfvertrou wen van DIOK was de enige try in de tweede helft: Diederik Renardel liep zich vast op de vleugel, de Haagse full-back kon niets anders doen dan de bal over de zijlijn schoppen, waarna Renardel zelf de bal ingooide op Ronald Vermeulen die doorbrak en afspeelde op Renardel die tot verbazing van de tegenstander én publiek makkelijk kon scoren: 14-13. Na deze verras sende try was de Haagse tegen stand gebroken. De ploeg geloofde niet meer in een goed resultaat en ging fouten maken, die twee keer door Mark Michelse genadeloos werden afgestraft. De Leidse fly- half toonde zijn traptechniek door twee penalties vanaf de middenlijn door de palen te jagen en zijn ploeg in veilige haven te loodsen: 20-13. Hierna drong HRC- nog wel aan, maar was de wedstrijd gespeeld. The Bassets-RCH 21-37. De Sassënheimers moesten hun meerderen erkennen in oud-lands kampioen RCH uit Hilversum. Aanvankelijk bood de 6-9 rust stand door een try van Jelte Tilma en de conversie van Perry Noor- dermeer nog genoeg perspectief op een goed eindresultaat. Ook in de tweede helft was de scrum van The Bassets sterker en scoorden Marcel Meeldijk en Tinus Harskamp. In het laatste kwartier bleek RCH echter over meer ervaring te be schikken. Vooral de internationals van de Hilversumse ploeg, William van Altena en Mare Visser, maak ten goed gebruik van de gaatjes in de moegespeelde Sassenheimse verdediging en zorgden er uitein delijk voor dat de nederlaag voor The Bassets onverwacht ruim uit viel. Meerburg - Abbenes 2-4 Zonder Hans van Overdijk was het met de verdediging van Meer burg droevig gesteld. Daardoor liep het in de eerste helft nog wel, maar kon Abbenes in de tweede periode van de Meerburgse desor ganisatie profiteren. De treffers voor Meerburg werden gemaakt door Lütze van der Ploeg en Andre van der Wal. Voor Abbenes scoor den Peter Tamerus driemaal en Marco Troost eenmaal. Ronald Honcoop (Abbenes), Bram van Zwieten en Ron Koomen (beiden Meerburg) werden geboekt, terwijl Gerard l'Amie wegens herhaalde lijk protesteren vlak voor tijd werd weggestuurd. KRV - SVOW 3-2 SVOW nam via Herman Hors man de leiding waarna Ismael Kartal de zaak weer rechttrok. Het beter spelende KRV kwam daarna op voorsprong door Fred Verboon. maar Ton van Zuylen hield de stand nog in evenwicht. Op een voorzet van Maarten van den Oever bracht Gerard Smit KRV de volle winst. SVLV - LSVV 1-4 Ronald Pilmeijer, Roel Bergeijk. Léon Neuteboom en Rob de Ceue- lenaere legden het feilen in de Voorschotense verdediging, waar organisator Eddy Hendriks ont brak, met. vier treffers bloot. Jeroen Ahling redde op de valreep de Voorschotense eer. TAVV - Woubrugge 1-2 Wöubrugge was niet sterker dan de TAVV, maar benutte de gebo den kansen beter. Johan Vaneman en René van der Kooy zetten de be zoekers op 0-2. TAVV kwam niet verder dan een treffer van Kees Reijngoud. LEIDEN - De eerste zes clubs op de ranglijst haalden gisteren de volle winst. Randstad Sport klopte Kic kers '69 met 2-0 en MMO won met de zelfde cijfers bij VNL. Ook ZLC blijft in de winning mood, nu moest Warmunda er met 4-0 aan ge loven, ASC was te sterk voor Alk- mania (3-0) en VNA won zijn twee de uitwedstrijd van Bernardus met 1-0. AFDELING ZONDAG Kickers '69 - Randstad Sport 0-2 Bij Kickers zijn ze er kapot van, ook de derde wedstrijd werd niet in winst omgezet. De plannen om zo snel mogelijk de afdeling te verla ten kunnen na het 2-0 verlies tegen Randstad Spórt weer een jaartje in de ijskast. De start was goed van de ploeg van trainer Anton Marijt. Een schot van Anton Boers beland de al na twee minuten tegen het houtwerk. Toen ook de volgende acties van de thuisclub op niets uit liepen nam Randstad de aanval over. Jan van der Reyden kapte drie man uit en schoot met zijn rechterbeen de bal snoeihard in: 0- 1. Daarna klapte Kickers volledig dicht. Arbiter 1' Amie wilde niets weten van een strafschop toen Pe ter Hogewoning neergehaald werd. In de laatste minuut kreeg Rand stad Sport de elfmetertrap toch. Van der Reyden schoot ook nu raak (0-2). Alkmania - ASC 0-3 In de beginfase kon Alkmania de bezoekers nog wél bijhouden. Maar na de treffer van Theo Luykx leek het bij de thuisclub wel gaten kaas. Douwe Splinter en Freek Wisselink voerden de scoren in de tweede helft op tot 0-3. De enige kans die Alkmania kreeg was voor Rik Huigsloot. Zijn inzet werd be kwaam door ASC-doelman Marcel Delmeer gestopt. Bernardus - VNA 0-1 VNA staat na de 1-0 zege op Ber nardus met ZLC op een gedeelde derde plaats. Een ongekende weel de voor de Boshuizerkadeclub, die de zaken wat serieuzer is gaan aan pakken. Tien minuten voor het ein de scoorde Edwin de Roo de Leid se treffer. De lange VNA-doelman Robert Bey'en uitblinker Henk van Berkel zorgden ervoor dat de pun ten bij VNA bleven. VNL - MMO 0-2 Hoewel VNL ook nu met lege handen op het eigen sportcomplex bleef, was de stemming optimis tisch. Na de snelle MMO-treffer van Jan van Leeuwen, nam VNL het heft in handen. De ploeg van trainer Joop Lamers domineerde een groot gedeelte van de wed strijd, maar kwam niet tot scoren. Uit een counter bracht Van Leyden het nerveus spelende MMO op 0-2. ZLC - Warmunda 4-0 Hoewel ZLC niet in zijn sterkste opstelling (Peter Bekkering en Ed Stikkelorum zijn herstelende van een beenbreuk) uitkwam, behaal de het een grote 4-0 overwinning op Warmunda. Gé Teegelaar en Ro nald Hendrikse zetten de thuisclub al snel op een 2-0 voorsprong. In de tweede helft voegden Hans de Kruyff en Ed van Klink daar ieder nog één treffer aan toe (4-0). Oranje Groen - Leidsche Boys 1-0 Een van de weinige hoogtepun ten van deze derby was het doel punt van Peter Abma voor Oranje Groen. Toch had Leidsche Boys nog voor de rust op voorsprong kunnen komen als Marcel Groe nendijk zijn vizier wat scherper had afgesteld. In de tweede helft kwam er geen verandering in de stand, mede doordat Leidsche Boys-doelman Ed Neuteboom tweemaal sterk optrad.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 20