BUITENLANDS V' ETBAL De Visser ergert zich aan PSV Volendam onttroont Utrecht Bevredigende rentree van Ron Willems Weer blessure Groenendijk Scholten botst met trainer dKUHI Ruime winst Feyenoord op MW VOLENDAM (ANP) - Voor doelpunten zitten voetballiefhebbers uit Volendam voorlopig goed. Hun favoriete ploeg maakt er een gewoonte van thuiswedstrijden met vier doelpun ten te bekronen. Gisteren gebeurde dat in het derde thuisduel, tegen FC Utrecht, voor de derde keer. Na de 4-2 op RKC en de 4-0 op Haarlem werd het weer 4-0. FC Utrecht was daarmee meteen koploper af in de eredivisie. Het is opvallend dat juist Volen dam, dat vorig seizoen grote moei te had zich in de hoogste voetbal klasse te handhaven, de beste thuisbalans van alle ploegen in de eredivisie heeft. Ook tegen FC Utrecht miste de ploeg, die in het vissersdorp sinds drie maanden 'het Andere Oranje' wordt ge noemd, zijn routiniers Van der Poppe, Zwarthoed en Plugboer. De goeddeels onbekende vervan gers presteren buiten verwachting. Spelers als Schilder, Van Loon, Steltenpool, Guyt en Binken kun nen nauwelijks bogen op ervaring in de eredivisie, maar ze hielden FC Utrecht moeiteloos bij. Trainer Leo Steegman zei na aflodp. „Ik had twee jongens naast me op de bank die het eerste alleen als toeschou wer hebben gezien. Als ik die ook nog in het veld had gebracht, had den de mensen zich afgevraagd waar ik die nu weer vandaan heb." Het enthousiaste Volendam won dan wel met ruime cijfers, maar de uitslag van 4-0 was geflatteerd. In de eerste helft van het leuke duel was Utrecht veel beter. De voorma lige koploper, die Steinmann en Verrips miste vanwege een schor sing en de kleine Bertje Buizert verdienstelijk zag debuteren in de basis, kreeg acht hoekschoppen - tegen Volendam eentje- en de bes te kansen. De Koek kopte vrij staand over na een vrije trap van Verschoor. Linford en Boogers kwamen net te kort met het hoofd. Volendam had maar een mogelijk heid nodig voor succes. Van Dor pel schoot in de 39e minuut van dichtbij in na een aanval over veel schijven en zwak reageren van de trage doelman Gerards. Voor de thuisploeg een prachtige uitgangspositie. „Als we eenmaal voorstaan, worden we dankzij onze snelle counters steeds gevaarlij ker", wist Steegman. Dat bleek. Drie handig uitgevoerde counters na rust brachten de score op 4-0. Na twintig minuten werd hangende linksbuiten Kemper door Bakker diep gestuurd. Hij dribbelde het strafschopgebied in en werd door Van Halst aangetikt. Steur benutte de strafschop. Met Steur is meteen Volendams uitblinker genoemd. De technische speler, die bij Feye noord en Sparta niet helemaal is momenteel de meest er varen speler van het Noordhol landse team. Vijf minuten voor tijd onderschepte hij een foutieve Utrechtse pass. Hij dreef de bal op en schoof precies op tijd naar Duif, die slechts hoefde in te tikken. Voor het mooiste doelpunt moest het tevreden Volendammer pu bliek tot de blessuretijd wachten. Steur bereikte Ajax-huurling Sneekes met zijn buitenkant van de schoen. Sneekes liep Allien er uit en leverde een hele prestatie door de bal over doelman Gerards te liften. Feyenoord Zonder zijn spitsen heeft Feye noord de hoogste score van dit sei zoen bereikt. De Rotterdamse for matie versloeg MW gistermiddag met ruime cijfers (5-2), ondanks het gemis van Mitchell (Olympische Spelen) en Houtman (nog niet vrij gegeven door Sporting Lissabon). De ploeg van trainer Rob Jacobs had de opvallende produktie te danken aan een opleving kort na rust, waarin het binnen vijf minu ten drie keer raak schoot. Het verweer van de debutant uit Maastricht was in die fase niet van eerste-divisieniveau, maar amateu ristisch. Volgens trainer Körver van MW was dat een gevolg van het uitvallen van verdediger Jean Maas, vijf minuten na de rust. Brands, Hofman en Lokhoff kre gen vrije doorgang over de rechter flank. De stand vloog omhoog van 1-0 naar 4-0, voordat de Limbur gers de organisatie weer in orde hadden. Pas in de slotfase liet MW twee keer zien dat de verdediging van Feyenoord ook niet waterdicht was. Trainer Jacobs verklaarde dat dit was te wijten aan het wegvallen van Monkou. De vervanger van de geschorste Wijnstekers had last van maagstoornissen, hij had de dag voor de wedstrijd te veel mos selen gegeten. Vier minuten na rust had hij de pijp leeg. Eerst benutte Arts een straf schop, nadat de doorgebroken Thai een meter voor de doellijn door Molenaar was neergelegd. Thai zelf kopte vier minuten voor het einde ook nog eens raak, nadat Van Geel even eerder Feyenoords vijfde treffer voor zijn rekening had genomen. Het doelpuntenfes- tival na de hervatting deed de kleurloze eerste speelhelft enigszins vergeten. Daarin scoorde alleen Metgod een toevalstreffer. Voor het overige wist Feyenoord zich geen raad met het overwicht, dat het 45 minuten lang had. AMSTERDAM (GPD) Zelfs Jan Steen zou zich ge- schaamd hebben voor het huidige huishouden van Ajax. Het puin stapelt zich tweewekelijks op in De Meer en Kurt Linder, de man die geacht wordt de rotzooi op te ruimen, lijkt zich geen raad meer te weten. Dat de ene onverkwik kelijke affaire bij Ajax de andere opvolgt, doet het imago van de naar de middenmoot afgegleden club eveneens geen goed. Tijdens het ongeorganiseerde heen en weer ge ren tegen Roda JC (3-3) zorgde Arnold Scholten voor een nieuw gespreksonderwerp. Scholten beende, nadat Linder een wissel op het allerlaatste moment afblies, halverwege de potsierlijke tweede helft boos de kleedkamer in. Het voorval typeert de chaos die Ajax momenteel het hoofd moet bieden. De sfeer binnen en buiten het veld is om te snijden en, nog er ger, sportief gezien kleunt Ajax bij na wekelijks mis. In vijf duels heeft de équipe reeds vijf verliespunten moeten incasseren. Afgaande op het bar en boze gepruts tegen Roda JC zal die tendens zich nog wel even voortzetten. Het puinruimen gaat Kurt Lin der vooralsnog slecht af. De slecht ste competitiestart van Ajax sedert mensenheugenis laat de Westduit ser allesbehalve onberoerd, maar hij ziet er geen aanleiding in het roer eens goed om te gooien.'Dat het elftal daar bijkans om smeekt, werd tegen Roda JC in de tweede helft duidelijk. De Limburgers ra felden, met een 2-0 achterstand op AMSTERDAM (ANP) - De blessu- relijst bij Ajax wordt korter. Trai ner Kurt Linder kon zondag voor het eerst in de competitie over Aron Winter en Ron Willems be schikken. Vink en Van 't Schip ver toeven nog in de lappenmand. Win ter, die lang met een knieblessure sukkelde en in de Europa Cup wedstrijd tegen Sporting Lissabon voor het eerst in de ploeg terug keerde, speelde tegen Roda JC de hele wedstrijd. Ron Willems was voldoende hersteld van een zware enkelblessure om het laatste half uur tegen Roda JC vol te maken. De enkel van Willems heeft Ajax wekenlang beziggehouden. De van FC Twente overgekomen aanvaller had al maanden last van zijn enkel gewricht. Vlak voor de strat van de competitie zocht Willems zijn heil bij de Amsterdamse fysiothera peut Richard Smith en passeerde daarmee de medische staf van Ajax. Een beslissing waarmee het clubbestuur zich hoogst ongeluk kig voelde. Pas na de Europa Cup wedstrijd tegen Sporting voegde Willems zich weer bij Ajax voor de verdere behandeling. „De affaire is enorm opgeblazen. Ik ben alleen naar Smith gestapt om zo snel mo gelijk weer fit te worden. Met de problemen tussen Ajax en Smith bemoei ik me verder niet", zei Wil lems zondagmiddag. Tegen de Limburgse club maak te Willems eindelijk zijn lang ver wachte rentree. „Het ging niet slecht. De enkel is nog niet hon derd procent en ik mis de conditie om een hele wedstrijd te spelen. De komende weken wordt de belas ting opgevoerd. Als de enkel dat doorstaat, is een operatie niet noodzakelijk", aldus de Ajacied. zak (penalty Larsson en boogbal Witschge), de Amsterdamse defen sie vijf maal moeiteloos open. Van Loen, Fraser en Nöllgen kozen de aantrekkelijkste mogelijkheden uit (2-3). Dat Pettersson daarna de schade nog tot 3-3 kon beperken, had meer met geluk dan met wijs heid te maken. Een derde nederlaag (na Fortuna en FC Twente) zou de tophit 'Harmsen rot op', teruggekeerd in de hitparade in de Watergraaf smeer, nog meer populariteit be zorgd hebben. Fluitconcerten of niet, Linder blijft zijn eigen gang gaan en weet zich vooralsnog in de rug gedekt door het bestuur. Dat het spelconcept waarmee Linder Ajax de wei instuurt, louter chaos tot gevolg heeft, lijkt hem even eens koud te laten. In een poging het merkwaardig amateuristische gedoe in de verde diging te verklaren, sprak Linder naderhand over een „mentale kwestie en een gebrek aan concen tratie". Zo simpel ligt het echter niet, vindt Jan Wouters. De aan voerder, een van de weinige Ajacie- den die niet in de malaise deelt, is bepaald ongelukkig met Linders visie waar het de wijze van verdedi gen betreft. Linder wil de vleugel backs Blind en Verkuyl als extra middenvelders laten functioneren, denkt het met Wouters, Werdekker en Larsson, in een opschuivende rol, in het centrum te kunnen rooi en en zweert verder bij een conse- qüente mandekking. Roda juicht in De Meer en drukt Ajax nog dieper in de zorgen. De 3-3 deling betekende het vijfde verliespunt van de Amsterdammers. week zo. Duidelijkheid bestaat er niet. En als spelers zich dan ook niet houden aan de afspraken, tja, dat kan je het natuurlijk wel verge ten. De spelers zeggen allemaal dat ze het begrijpen, maar eerlijk ge zegd betwijfel ik dat. Zo gaat het in ieder geval niet goed. Op papier klopt het denk ik aardig, maar als het erop aankomt staat vaak alleen Winter op het middenveld. En die moet zich dan het lazarus lopen. Ik denk dat het voor Ajax beter is om de backs gewoon te laten verdedi gen en zonedekking toe te passen. Dat zijn we gewend en daar hebben we de spelers ook voor". Linder, opgezadeld met het pro bleem dat alleen Wouters in het veld wel eens een bruikbare aan wijzing geeft, wil echter van geen aanpassingen weten. De gevolgen daarvan zijn ronduit desastreus voor de in vergelijking met vorig seizoen ingrijpend gewijzigde de fensie. Zowel Blind als Verkuyl weet zich geen raad met zijn nieu we rol, Larsson is al wekenlang uit vorm en Werdekker, gisteren aan Van Loen gekoppeld, maakt weke lijks een radeloze indruk. De gevol gen zijn er dan ook naar. Ajax had Roda JC, dat t de pauze alleen bij hoge uitzondering wel eens wenste aan te vallen, des ondanks twee keer bijna op de knieën. Bij een 2-0 stand keurde ar biter Van der Niet, gistermiddag de grootste paniekzaaier, een treffer van Winter, terug van weggeweest, op dubieuze gronden (buitenspel) af en in de laatste minuut spatte een kopbal van Roy uiteen op de vuisten van Nederburgh. Dat was maar goed ook, want met twee punten zou de Amsterdamse mid denmoter een al te rijkelijke belo ning hebben ontvangen voor het bijna lachwekkende geklungel en geblunder. TILBURG (GPD) - Piet de Visser is met zijn 54 jaar niet alleen de oud ste in het Nederlandse profvoetbal werkzame hoofdtrainer, maar ze ker ook de meest enthousiaste. In gloedvolle betogen wil de oefen- meester van Willem 2 nog wel eens doordraven. Gistermiddag, direct nadat zijn ploeg met 3-1 van lands kampioen PSV had verloren, kon hij zich ook weer eens niet beteu gelen, al zat in de kern van zijn ver haal wel degelijk enige waarheid. PSV had zich niet als de Europe se kampioen gedragen en zich veel te behoudend opgesteld, vond De Visser. Hij nam nog net niet het woord 'negatief in de mond, maar bedoelde het wel. „Ze hebben een uitgekookt, professioneel spelletje gespeeld. Het heeft natuurlijk met kwaliteit te maken dat ze Willem 2 hebben gefopt door er drie te sco ren en er maar een toe te staan, maar ze hebben er niet aan meege werkt om er een echt spektakel van te maken. Willem 2 was de fellere, gedurfdere ploeg; ook de meer voorwaarts gerichte ploeg. Ik ben Willem 2'er, dus chauvinistisch, maai ik vind eigenlijk dat er maar AMSTERDAM (ANP) - Roda JC raakte gistergmiddag tegen Ajax op nieuw middenvelder Alfons Groenendijk voor lange tijd kwijt. De Hage naar, die het begin van de competitie miste door een gebroken midden voetsbeentje, kreeg tijdens het duel opnieuw last van de blessure. „Het ziet er na uit, dat Groenendijk hetzelfde middenvoetsbeentje heeft gebroken. Ik ben hem dus weer voor enkele maanden kwijt", zei trainer Jan Reker. Groenendijk ontbreekt dus in de Europa Cup-ontmoeting in Portugal tegen Guimaraes, waar de Limburgers op 5 oktober een voor sprong van 2-0 moeten verdedigen. een ploeg gespeeld heeft. Wij heb ben gewoon lullig verloren". De Visser had gegruwd van de vele keren dat PSV'ers de bal op doelman Van Breukelen hadden teruggespeeld. „Ik heb nog tegen Thomas geroepen dat er een regel- is om voor spelbederf een vrije trap te geven, maar dat durven die scheidsrechters niet". Dat Guus Hiddink het geheel oneens was met de kritiek van zijn confrater behoeft geen betoog. De PSV- coach liet zich daarbij niet verlei den tot een 'wilde' discussie. „Wij hebben de hele wedstrijd gedomi neerd", vond Hiddink. Hetgeen sterk overdreven was. Afgezien van de doelpunten waar het natuurlijk wel allemaal om gaat liet de winnaar van de Europa Cup I gistermiddag toch te weinig zien. Zeker, de Eindhovena- ren hadden ook met ruim verschil kunnen winnen als zij minder ver kwistend met de mogelijkheden waren omgesprongen, zoals Hid dink later fijntjes aanstipte. Maar het was toch ook duidelijk dat PSV met de intentie naar Tilburg was af gereisd met een zo minimaal moge lijke inspanning een zo maximaal mogelijk resultaat te behalen. Ge let op de 3-1 eindstand, ging de Eindhovense rekening volledig op. Door een vrije trap van Vanen burg onberispelijk in te koppen, gaf Hans Gillhaus zijn ploeg al in de derde minuut een aangenaam ruggesteuntje. Maar die snelle voorsprong inspireerde PSV, zon der Nielsen, Lerby, Janssen en El- lerman (allen geblesseerd), aller minst tot een wervelende show. In tegendeel, Europa's beste beperkte zich tot het spelen op balbezit, ter wijl Willem II in de eerste helft, die niets om het lijf had, nog te veel respect voor de rijke buurman aan de dag legde. Pas nadat zij op een 2-0 achter stand waren gekomen, gooiden de Tilburgers alle remmen los. Dat ge beurde in de 63e minuut, toen Lins- kens een een-twee combinatie met Kieft afrondde. Toen ineens stelde Willem II, dat daarvoor slechts een kans had gecreeerd (Van der Ark miste) zich (positief) agressief op. Toen ook was Willem II-PSV in eens een echte wedstrijd, niet hoogstaand weliswaar, maar wel met gedurfde individuele acties en spectaculaire momenten voor de doelen. En het werd zowaar, nog spannend ook, toen Van Straalen, die zelf door Koot onhandig ten val was gebracht, de toegekende elf metertra p benutte: 1-2. In die fase was het bijna alleen nog Willem II wat de klok sloeg, maar Van Straalen, Van der Ark, Godee en Feskens slaagden er niet in Van Breukelen opnieuw te pas seren. Wim Kieft liet in de laatste minuut zien hoe het wel moet: 1-3. Hiddink: „Wij hebben ons door ei gen knulligheden in de problemen gebracht. Direct na de rust hadden wij al een 2 of 3-0 voorsprong moe ten hemen". Hij doelde daarmee op de riante mogelijkheden die Kru- zen en Van Aerle lieten liggen. „Wij waren te slordig in de afwerking", aldus de trainer. Niettemin, ook al i allerminst in de voi waarin het vorig de, het staat al wel ding in de eredivisie. En dat terwijl het ook nog een wedstrijd minder heeft gespeeld. De achterstand van 'concurrent' Ajax bedraagt na vijf wedstrijden al vier punten. Als PSV straks begint te draaien blijft er van de competitie helemaal niks meer over. PSV dan nog a en conditie verkeer de lei- MOTORSPORT De Nederlan ders Janssen en Van Kessel zijn in Trento tijdens de Grand Prix van Italië voor zijspancrossers als vier de geëindigd. De Fransen Mecene en Morgan wonnen, voor de West duitsers Netterscheid en Hassold en Garhammen en Hass. Het was laatste race voor de wereldtitel, die werd veroverd door de gebroeders Husser uit Finland. De Nederlan ders Timman en Verhaegen bezet ten op de eindlijst de vijfde plaats. GOLF - Severiano Ballesteros heeft de open Franse golftitel ver overd. De Spanjaard had na de vier rondgangen een voorsprong van vier slagen op zijn landgenoot Jo- se-Maria Olazabal: 269-273. De Australiër Greg Norman werd der- Engeland LONDEN - Drie dagen na de in terlandwedstrijd tegen Neder land heeft Welshman Ian Rush opnieuw aangetoond nog niet de oude te zijn. De aanvaller van Li verpool, uit vorm teruggekomen van Juventus, miste drie minu ten voor het einde van de wed strijd tegen Tottenham Hotspur een goede kans op de winnende treffer. De kampioen van Enge land kwam daardoor evenals vo rige week niet verder dan een ge lijk spel, 1-1. Norwich City liep daardoor niet alleen twee punten verder uit op de titelverdediger, maar kwam door het puntverlies van Southampton zelfs alleen op kop. Norwich won met 2-0 van Newcastle en boekte daarmee de vierde overwinning op rij. Dat was in de geschiedenis van de club nog nooit voorgekomen. Norwich slaagde er één keer in drie competitie-duels achter el kaar te winnen. Dat was 68 jaar geleden. Beasant, vorig seizoen met Wimbledon winnaar van de FA Cup, leek Norwich aanvakelijk van een overwinning te houden. Uiteindelijk bleek de nieuwe doelman van Newcastle het niet alleen te kunnen. Door doelpun ten van Gordon en Fleck sloeg de nieuwe koploper toe. Southamp ton, dat tot zaterdag gelijke tred hield met Norwich, verspeelde met het gelijke spel (2-2) twee punten tegen Arsenal. De ploeg uit Londen maakte in een sensa tionele slotfase een achterstand van twee doelpunten goed. Min stens zo verrassend als de leiden de positie van Norwich is de der de plaats van Millwall. De debu tant uit Londen versloeg in eigen huis Everton, 2-1. Cascarino maakt beide doelpunten voor Millwall. De Ierse international bracht zijn totaal daarmee op vijf treffers in vier wedstrijden. Dank zij uitstekend werk van doelman Southall, die woensdag het Nederlands elftal ook al van een hoge score afhield, kwam Millwall niet verder dan twee doelpunten. Na de tegentreffer van McLeary kreeg Everton zelfs nog even uitzicht op een gelijk spel. Liverpool leek op Afifield Road tegen Tottenham zeker te zijn van de overwinning nadat Beardsley in de 79ste minuut de openingstreffer maakte. Nog geen twee minuten later kopte Fenwick de gelijkmaker in. Na een overtreding tegen Aldridge werd Fairclough negen minuten voor tijd uit het veld gestuurd. Tottenham haalde met tien man het eindsignaal verder onge schonden, 1-1. Paul Davis, jonge Engels inter national van Arsenal, haalde zich in het duel tegen Southampton een bijzondere strafzaak op de hals. Hij sloeg zijn tegenstander Cockerill zo hard in het gezicht, dat hij zijn kaak brak. Dit inci dent, dat zich ver van de bal af speelde, werd niet gezien door de scheidsrechter, maar wel scherp geregistreerd door de televisie camera's. Davis maakte zo'n schandelijke overtreding, dat hem een zwaFe straf wacht. Glen Kirton van de Engelse voetbal bond verklaarde dat dit niet on gestraft mocht blijven. Hij wordt gezien als de opvolger van Brian Robson in het Engelse elftal. Vo rige week mocht hij invallen in de vriendschappelijke interland tegen Denemarken. Schotland Aberdeen versloeg zaterdag in de Schotse competitie kampioen Celtic, 3-1. Het betekende de der de nederlaag in vijf wedstrijden van de club uit de hoofdstad. Doelman Snelders van Aber deen werd slechts gepasseerd van de strafschopstip door Mil ler. Voor het team van de voor malige doelman van FC Twente scoorden Grant, Bett en Dodds. Lijstaanvoerder Glasgow Ran gers behaalde een overwinning op Hearts, 2-1. Berry benutte vlak na de rust een strafschop voor de Rangers. Nigbet nam het tweede doelpunt voor zijn reke ning. Hearts kwam terug in de wedstrijd, toen Butcher dé bal na een pass van MacKay in eigen doel schoot. FRANKRIJK Paris Saint-Germain heeft na de twaalfde speelronde de leiding behouden in de Franse competi tie. De formatie uit de hoofdstad speelde zaterdagavond gelijk te gen Montpellier, 0-0. Mede-kop loper Auxerre behaalde hetzelf de resultaat tegen Toulouse. Bei de ploegen hebben 24 punten. Paris Saint Germain voert de ranglijst aan op basis van een be ter doelsaldo. Bordeaux, zonder zijn Britse topschutter Clive Allen, leed bij Laval zijn tweede nederlaag van dit seizoen, 0-1. De ploeg werd daardoor gepasseerd door Olympic Marseille, dat door een overwinning op Cannes (2-1) op rukte na de derde plaats, op een punt van het leidende tweetal. Een andere ploeg uit de Riviera, Nice, schoof eveneens een paar plaatsen op. Door een hattrick van Daniel Bravo, die de eerste plaats op de lijst van topschut ters deelt met Jean-Pierre Papin, werd Lens met 3-0 verslagen. Aan de staart van de ranglijst haalde St. Etienne weer eens een punt. Tegen Caen werd het 1-1 waardoor de Middenfranse ploeg nog steeds wacht op de eerste overwinning en de laatste plaats nog steeds haar deel is. Racing Paris, de ploeg van Sonny Silooy, won. In de Franse hoofd stad werd het 2-0 voor de gasthe ren waardoor Racing klom naar een plaats in de middenmoot. Metz zorgde op de twaalfde speeldag voor een opmerkelijk feit: het zorgde voor de enige overwinning van een uit-spelen- de verening. Strasbourg werd door het verlies in nog meer pro blemen gebracht. Voor het publiek viel er zater dagavond weinig te genieten. In de tien wedstrijden werd slechts veertien keer-gescoord, in maar liefst vier duels werd helemaal niet gescoord. SPANJE Barcelona heeft zaterdag het eer ste punt in de competitie ver speeld. In Nou Camp reikte de club van Johan Cruijff tegen Va lencia niet verder dan 1-1. Aan voerder Alexanco werd in de 66e minuut na zijn tweede gele kaart uit het veld gestuurd. De eerste liep hij op na een harde overtre ding op aanvaller Flores van Va lencia, de tweede na kritiek op de arbitrale leiding. Met tien man nam Barcelona in de 70ste minuut de leiding. De Bask Beguiristain legde de bal uit een vrije trap afgemeten op het hoofd van Roberto Fernan dez, die raak kopte (1-0). Daar voor had Barcelona energiek maar vruchteloos aangevallen. Drie minuten voor het einde kwam Valencia gelijk door Fer nando Gomez (1-1). Cruijff had voor de wedstrijd de aanhang van Barcelona ge waarschuwd voor de te hoge ver wachtingen. „Er zijn in de com petitie 76 punten te verdienen. We hebben er pas vier", zei Cruijff na de overtuigende com petitiestart met twee overwin ningen. „Het elftal groeit hard. We zijn op nul gestart en zitten nu op 75 procent. Maar er valt nog een hoop werk te doen". Real Madrid kwam ook niet verder dan een gelijkspel. De ploeg van Beenhakker speelde in Bernabeu 2-2 gelijk tegen Real Sociedad. Portugal Sporting Lissabon, tegenstander van Ajax in de eerste ronde om de UEFA Cup, heeft zich naast Belenenses, Benfica en Porto aan de kop van de ranglijst in de Portugese competitie genesteld. Sporting won op de vijfde speel dag de uitwedstrijd tegen Natio nal Madeira met 1-0 en is nog zonder nederlaag. Het viertal koplopers heeft acht punten. Met Vitoria Guimaraes, tegen stander van Roda JC in de eerste ronde van het toernooi van de be kerwinnaars, blijft het slecht gaan. De ambitieuze club van de schatrijke voorzitter Machado verloor bij het laag geklasseerde Leixoes met 1-2. Guimaraes heeft na vijf duels slechts twee punten en twee maal gescoord. de. AMSTERDAM (GPD) Arnold Scholten hangt een disciplinaire straf boven het hoofd. De wissel speler pikte het gistermiddag niet dat Ajax-trainer Kurt Linder hem halverwege de tweede helft tegen Roda JC liet warm lopen, zijn trai ningspak liet uittrekken maar hem op het laatste moment, toen de wis sel al bij scheidsrechter Van der Niet was aangekondigd, terug naar de dug-out haalde. Tot verbijste ring (en later woede) van Linder, pakte Scholten onmiddellijk na het voorval zijn biezen. De Bosschenaar, derdejaars Aja cied en altijd pendelend tussen bank en veld, zou Aron Winter ver vangen. De blessure van Winter, die zijn eerste competitiewedstrijd na zijn knieblessure afwerkte, bleek echter mee te vallen. Een ver vanging lag echter ook om een an dere reden voor de hand, want Win ter tobde op dat moment ook met conditionele problemen. „De trai ner heeft me openlijk laten vallen", meende Scholten. „Zo ga je toch niet met je spelers om? Belachelijk gewoon. Ik ben niet van plan dat te pikken". Bang voor strafmaatregelen is hij niet. „Daar maak ik me niet druk om. Het team in de steek gelaten? Nee hoor, de trainer heeft mij in de steek gelaten". Scholten voelt zich voorts slachtoffer van Linders tak- tiek. „Daaraan word ik iedere keer opgeofferd. Dat zal echter niet zo lang meer duren, zeker als het zo slecht blijft gaan als vandaag". RKC contracteert Birger Jensen WAALWIJK (ANP) - RKC heeft de 36-jarige Deen Birger Jensen aan getrokken als vervanger van doel man Herman Teeuwen. Teeuwen is door een accute hernia tenminste tot de winterstop uitgeschakeld. Jensen tekende een contract voor een jaar. Hij werd twee weken gele den overbodig bij de Belgische eer steklasser Lierse SK, dat toen Jean-Marie Pfaff als sluitpost aan trok. Jensen was transfervrij. Jen sen debuteerde zaterdag met een 2- 0 nederlaag tegen Veendam.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19