Vierde kaper door leger wreed gedood Mafia weer 'sterk' terug na isolatie vijandige rechters NISSAN SUNNY Gruwelijke onthulling na buskaping Lesotho 'Oud-chef KGB had hand in afzetten Chroesjtsjov' Uitgaansverbod voor Palestijnen in Gaza Gifschip Karin B mag in Italiaanse haven aanleggen MASERU/LESOTHO - De kaper die woensdagavond nagenoeg ongedeerd het busgijze lingsdrama in Maseru overleefde, blijkt enige uren na zijn arrestatie door het leger van het koninkrijk Lesotho op brute wijze te zijn vermoord. Dat blijkt uit een verklaring van twee Zuidafrikaanse journalisten, die donderdagnacht het mortuarium van het Queen Eliza beth Il-ziekenhuis in Maseru binnen drongen. door Ruud de Wit Oppositieleiders Burma verwachten aftreden regering RANGOON (GPD) Oppositielei ders in Burma verwachten dat de regering binnen enkele dagon af treedt. Onderhandelingen tussen de oppositie en de regering zijn aan de gang over een eervol aftreden en een veilige aftocht, zo is door oppo sitieleider generaal Tin Oo meege deeld. De bekendmaking van de oppo sitie kwam gisteren terwijl hon derdduizenden Burmezen, onder wie talrijke militairen, weer de straat op waren gegaan om te de monstreren voor het aftreden van de regering, afschaffing van de re gerende Socialistische Programma Partij en de vorming van een neu trale interim-regering. Honderden boeddhistische monniken hadden zich voor de Amerikaanse ambas sade verzameld waar een groep studenten een hongerstaking is be gonnen. Details over de onderhandelin gen tussen oppositie en regering over een veilige aftocht van gene raal Ne Win en zijn medewerkers naar het buitenland, zijn niet be kendgemaakt. Wel is gezegd dat een vrijgeleide voor de teruggetre den Ne Win, die nog altijd de dienst schijnt uit te maken in Burma, een van de voorwaarden is voor presi dent Maung Maung om de macht aan de oppositie over te dragen. De drie oppositieleiders, me vrouw Aung San Suu Kyi, generaal Tin Oo en generaal Aung Gyui had den Maung Maung tot het week eind de tijd gegeven om op "order- lijke wijze" de wisseling van de macht te doen plaatsvinden. Zij hebben gedreigd met een 'parallel- regering' wanneer Maung Maung hun eis niet inwilligt. De drie lei ders sluiten een deelname van ex- premier U Nu in een door hen sa men te stellen regering uit, omdat dit in de toekomst tot grote conflic ten zou kunnen leiden. Buitenland kort Polen Half oktober gaan de communis tische autoriteiten in Polen en de leiding, van het buiten de wet ge steld vakverbond Solidariteit met elkaar praten over de toekomst van het land. Dit meldde de Poolse tele visie gisteren. Solidariteitsleider Walesa toonde zich zeer optimis tisch over het gisteren gevoerde overleg. Etiopië Verstopping van één van de mo toren door een zwerm vogels is de oorzaak van een vliegtuigongeluk waarbij donderdag in Etiopié 31 mensen om het leven kwamen. De Boeing 737 was op een binnenland se vlucht op weg naar de Eritrese stad Asmara. Kort na het opstijgen viel een motor uit waarna de piloot naar het vliegveld van Bahar Dar trachtte terug te keren. Joegoslavië In Sremska Mitrovica in de Ser vische provincie Voivodina in Joe goslavië hebben weer 30.000 men sen een solidariteitsdemonstratie gehouden voor de Slavische min derheid in de provincie Kosovo, waar de bevolking voor negentig procent uit Albanezen bestaat. De ze worden ervan beschuldigd dat ze de Slavische minderheid in Kos ovo terroriseren. Cyprus De leiders van de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen op Cy prus hebben gisteren met een reeks vertrouwelijke onderhande lingen het overleg hervat over her eniging van hun eiland, dat veer tien jaar geleden na een invasie vanuit Turkije verdeeld raakte. De twee Cyprische leiders zouden een 'constructieve uitwisseling van zienswijzen' hebben gehad, aldus een VN-vertegenwoordiger. Roken Vrouwen die roken lopen twee maal zoveel kans om baarmoeder halskanker te krijgen. Dat heeft het kankeronderzoeksinstituut in Londen meegedeeld. Volgens art sen van twee ziekenhuizen in Lon den, die onderzoek hebben ver richt naar de oorzaak van baarmoe derhalskanker, vernietigt het ro ken van tabak de cellen die het menselijk lichaam tegen kanker en infecties beschermen. Volgens de journalisten was het ge zicht van de vierde kaper waar schijnlijk met geweerkolven be werkt. Waar zijn mond en onder kaak hadden gezeten, was een ga pende wond en ook lag zijn keel ge heel open. Verder waren er van achteren meerdere kogels door zijn nek geschoten. De lijken van de overige drie kapers, die omkwa men in het vuurgevecht met Zuid afrikaanse commando's, zaten vol kogelgaten. Bij het gijzelingsdra ma kwamen ook twee buspassa giers om het leven De woordvoerder van de Militai re Raad die Lesotho sinds begin vorig jaar bestuurt, Thabane, wei gerde ieder commentaar op de dood van de vierde kaper. Aanvan kelijk maakte hij donderdag be kend, dat de jongeman uit Basotho in leven was en in hechtenis werd gehouden. Enkele uren later heette het dat de arrestant was bezweken* aan zijn verwondingen, opgelopen bij de ontknoping van de gijzeling. In Pretoria verklaarde de woord voerder van de Zuidafrikaanse mi nister van wet en orde, Mellet, dat de vierde kaper ongedeerd was ge arresteerd. Na het bericht over diens dood zei hij dat de man nooit overleden kon zijn aan verwondin-, gen tengevolge van de schietpartij rond de bus. Dat wordt tevens be vestigd door enkelen van de 61 geg ijzelde buspassagiers. Zo verklaar de zuster Marian dat de vierde ka per zich na de laatste schotenwis seling had verscholen onder de passagiers en smeekte hem niet te verraden. Doch de man werd uit eindelijk toch gearresteerd op aan- wijzigingen van de inzittenden van de bus. Dat betekent dat het bezoek van paus Johannes Paulus II aan Leso tho een nog meer omstreden ka- kakter heeft gekregen. De paus vertrok gisterochtend van de natio nale luchthaven van Lesotho. Daarbij werd hij uitgeleide gedaan door koning Moshoeshoe II alsook door de politie- en legerfunctiona- rissen, die verantwoordelijk moe ten worden gesteld voor de moord op de vierde kaper. Bij zijn vertrek uit Lesotho be dankte de paus koning Moshoes hoe II voor de genoten gastvrijheid en kuste hij alsnog de grond op het vliegveld. Dit had hij anderhalve dag eerder achterwege gelaten, toen hij na een noodstop in Johan- TEL AVIV (DPA/AP/GPD) - De militaire autoriteiten van Israël in de bezette Gaza-strook hebben een uitgaansverbod afgekondigd voor zes Palestijnse vluchtelingenkam pen. Het verbod dient opgevat te worden als een preventieve maat regel, zo heeft een Israëlische mili taire woordvoerder gisteren ver klaard. Israel tracht stakingen en de monstraties in de bezette gebieden te voorkomen. Daartoe is opgeroe pen door diverse Palestijnse comi tés. Het gisteren afgekondigde uit gaansverbod geldt voor de kampen Sha'ti, el-Buriej, Nusseirat, Jaba- ROME "Het is afgelopen voor ons. We zijn in dezelfde situatie te recht gekomen als destijds gene raal Dalla Chiesa", zegt een lid van een groep van zeven rechters, die de afgelopen jaren onder leiding van rechter Giovanni Falcone in Palermo de strijd hadden aange bonden met Siciliaanse mafia. door Marjon van Royen Het lijkt alsof de geschiedenis zich herhaalt. In 1982 werd gene raal Alberto Dalla Chiesa naar Pa lermo gestuurd om daar een mafia te bestrijden die, naar het leek, on gestoord zijn bloedige gang kon gaan. Dalla Chiesa vroeg om meer bevoegdheden en steun van de overheid om te kunnen optreden. Beide werden hem geweigerd. Hij raakte volledig geïsoleerd en wist daarom dat hij door moordenaars handen zou sterven. "Ze willen voorkomen dat ik nog één centime ter lucht krijg", vertrouwde hij zijn zoon Mando toe, een paar dagen voordat hij samen met zijn vrouw in het centrum van Palermo door de mafia werd vermoord. "Mijn vader is niet zozeer om het leven gebracht door de kogels van de mafia", zegt zijn zoon later, "als wel door het totale isolement waar in de mafia-lobby binnen de poli tiek en rechterlijke macht hem ge dreven hebben". Nu, zes jaar later, is er opnieuw een vacuüm ontstaan rond de men nesburg met een vertraging van ne gen uur per auto Lesotho binnen was gekomen. Bij aankomst in Mozambique, gisteravond, werd de paus ontvan gen door president Chissano. De paus prees Chissano voor zijn re cente vredesbesprekingen met de Zuidafrikaanse president Botha en riep de Frelimo-regering op een einde te maken aan de burgeroor log met de Renamo- (of MNR-)re- bellen. STOCKHOLM (AP) - Zweden gaat morgen naar de stembus. De laatste kiezersonderzoeken die gis teren werden gepubliceerd geven de Sociaal Democratische Partij een goede kans om in de regering te blijven, maar sluiten niet uit dat de grillige Milieu-partij voldoende stemmen zal winnen om in het par lement een wip-functie te kunnen gaan vervullen. Tien procent van de ondervraag den zei zijn keus nog niet te hebben gemaakt. De verwachting is dat lya, Khan Younis en Maghazi. Dat betekent dat ongeveer 180.000 Pa lestijnen door de maatregel van het Israëlische leger gedwongen is bin nenhuis te blijven. In Sha'ti hebben volgens de mili taire woordvoerder donderdag avond ongeveer twintig gemasker de Palestijnen een overval uitge voerd op een Israëlische militaire patrouille. Daarbij zouden twee Pa lestijnse jongens gewond zijn ge raakt. Eerder hadden Israëlische soldaten een tienjarige Palestijnse jongen bij een moskee doodge schoten. Gisteren werd tevens op geroepen tot het herdenken van sen die zich in de afgelopen jaren met lijf en leden hebben ingezet voor de strijd tegen de mafia. Rech ter Falcone, die in Italië het sym bool is geworden van deze strijd, vroeg begin augustus om over plaatsing uit Palermo. "Omdat het mij absoluut onmogelijk is ge maakt om hier nog te werken". Gis teren werd hij gerehabiliteerd. Na een conflict binnen de rechterlijke macht op Sicilië besloot de Hoge Raad van de Magistratuur dat Fal cone alle veiligheidsgaranties ver dient om de mafia te kunnen be strijden. "De mafia van vandaag is niet zo maar een criminele organisatie die moordt, in heroine handelt en er de meest voorwereldlijke rituelen op na houdt", zei rechter Falcone een paar jaar geleden, in een van de schaarse interviews die hij in al de ze tijd heeft gegeven. "De huidige mafia is tevens een wereldwijde economische macht geworden, die met al zijn tentakels is binnenge drongen in de 'officiële' industrie, de 'nette' banken en ook in de poli tiek. De mafia is in staat om de ont wikkeling van dit land te bepalen". "Om deze octopus te kunnen be strijden, moet men eerst al zijn ge ledingen en financiële circuits in kaart brengen". Alleen zo kan men volgens Falcone voorkomen dat het bij elk proces opnieuw tot vrij spraken komt en iedereen die zich tegen de organisatie verzet er het leven bij laat. Samen met zijn collega Chinnici controleerde Falcone duizenden bankafschriften en liet hij beslag MOSKOU (Rtr) - De val in 1964 van de voormalige Sovjet-partijleider Nikita Chroesjtsjov is voorbereid door een oud-chef van de KGB. Dit heeft een vooraanstaande ingewij de in kringen van het Kremlin ge schreven in de Literatoernaja Ga- zeta van deze week. Hiermee is in de Sovjetunie voor het eerst een openhartig verslag gepubliceerd over de wijze waarop Chroesjtsjov aan zijn politieke einde is geko- Boerlatsky. in 1964 lid van het Centrale Secretariaat van de Com munistische Partij, schrijft dat Sje- lepin de belangrijkste samen zweerder was tegen Chroesjtsjov. Sjelepin was van 1958 tot 1961 chef van de geheime dienst KGB en wil de een Stalinistisch bewind her stellen in het Kremlin. Hij zou Chroesjtsjovs opvolger, Brezjnev, dan ook hebben voorgesteld terug te keren tot de 'harde discipline', om de 'goede naam' van Stalin te herstellen en een einde te maken aan de politiek van vreedzame coëxistentie, aldus Boerlatsky. Het voormalige lid van het Par tijsecretariaat schrijft dat de groep samenzweerders rondom Sjelepin de gewoonte had "op de meest vreemde plaatsen bijeen te komen om haar plannen te smeden. Meestal gebeurde dat in stadions tijdens voetbalwedstrijden", aldus Boerlatsky. Volgens hem maakte ook de toenmalige chef van de KGB, Semitsjastny, deel uit van het complot. "Semitsjansky was Zweden geven premier wellicht weer hun stem veel van hen hun stem zullen laten afhangen van een televisiedebat tussen de vijf belangrijkste kandi daten dat vrijdagavond wordt uit gezonden. het bloedbad in de Palestijnse kampen Sabra en Shatila in Bay- rut, half september 1982. Daarbij kwamen door toedoen van Libane se christen-falangisten honderden Palestijnen om. Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger heeft een pa trouille drie Palestijnse verzets strijders die volgens de militaire zegsman trachtten Israël binnen te dringen. De mannen zouden beho ren tot het El Fatah-commando van PLO-leider Arafat. Een naaste medewerker van Arafat, de gema tigde Abu Sharif, verklaarde in een vraaggesprek met de Engelstalige Israëlische krant Jerusalem Post Rechter Chinnici liet cle mafia niet lang ongemoeid. Na het door lichten van duizenden bankaf schriften van zogenaamde 'man nen van eer' werd hij door deze or ganisatie met zes dynamietstaven om het leven gebracht. leggen op de rekeningen van vele 'mannen van eer', zoals de mafiosi op Sicilië genoemd worden. Hij haalde zich daarmee de vijand schap op de hals van het grootste deel van zijn collega's in het paleis van justitie, die zich door Falcone's onorthodoxe aanpak bedreigd voelden. Er werden grootscheepse lastercampagnes tegen hem opge zet waarbij hij er onder andere van beschuldigd werd zich te gedragen als een 'anti-mafia-sherrif door Sjelepin voorgedragen voor zijn functie en moest er voor zor gen dat de persoonlijke lijfwacht van Chroesjtsjov werd vervangen". Het openlijke verslag over de val van Chroesjtsjov, die volgens offi ciële lezing om gezondheidsrede nen aftrad en werd opgevolgd door Brezjnev, is het eerste in zijn soort dat over deze zaak in de Sovjetunie is gepubliceerd. De auteur ervan is een politieke wetenschapper en lid van een groep liberale intellectuelen in kringen rond de huidige Sovjet- partijleider, Gorbatsjov. Deze heeft zich al enkele keren op een voor zichtige manier voorstander ge toond van verscheidene onderde len van Chroesjtsjovs politiek, zoals het aan de kaak stellen van privileges en het zoeken van een opening naar met het Westen. De Sovjet-bevolking en veel wes terse deskundigen hebben altijd gedacht dat de val van Chroesjt sjov voornamelijk -was voorbereid door partij-ideoloog Soeslov, on der oogluikende toelating van Bre zjnev. Maar volgens Boerlatsky heeft Sjelepin alles bedacht en daarna Brezjnev en Soeslov bena- Een onderzoek van het Zweedse Instituut voor Publiek Onderzoek (SIFO) voorspelde dat de sociaal democraten van premier Ingvar Carlsson en de kleine communisti sche partij samen 46,2 procent van de stemmen zullen krijgen. De drie niet-socialistische partijen - con servatieven, centristen en liberalen - krijgen in de SIFA-peiling 44,6 procent. Het evenwicht tussen de twee blokken wordt met 7,1 pro cent van de stemmen gevormd door de milieu-partij, de Groenen. dat de Palestijnse Bevrijdingsorga nisatie bereid is tot 'vredesonder handelingen' met Israël, maar tege lijkertijd haar gewapende aanval len op Israël niet zal stopzetten. Intussen heeft premier Shamir gisteren Egypte gevraagd een con ferentie bijeen te roepen met verte genwoordigers van Israël, Jorda nië, Egypte en de Palestijnen. Die vier partijen zouden in gezamenlijk overleg een regeling moeten be denken van een duurzame vrede in het Midden-Oosten. Shamir deed de oproep ter herdenking van het tienjarig bestaan van de Camp Da- vid-akkoorden. Vlak daarop werd rechter Chin nici met zes staven dynamiet in zijn auto vermoord. Een andere collega ontsnapte aan de dood. doordat een toevallig passerende vrouw met twee kinderen de klap voor hem opvingen. Falcone besloot daarop met een paar 'eerlijke' rech ters nauw te gaan samenwerken. Het voordeel van zo'n 'brigade' zou ook zijn dat het moeilijker werd om individuele rechters te bedreigen, te isoleren en uiteindelijk de dood in te jagen. Twee jaar geleden leidde het werk van Falcone en zijn team tot het grootste mafia-proces dat er ooit in de geschiedenis is gehou den. De aanklacht van Falcone be sloeg 40 boekdelen, waarin een ge detailleerd beeld werd gegeven van de mafia als een modern ge leidde BV. Daaruit werd ook. voor het eerst duidelijk hoe groot de macht van de mafia was geworden. Eind december vorig jaar werden 342 mafiosi tot bij elkaar meer dan 30 eeuwen gevangenisstraf veroor deeld. Falcone, zo leek het, had ge wonnen. Nog geen maand later keerde het tij. De directe baas van Falcone, het hoofd van de onderzoeksrechters in Palermo, ging met pensioen. Falcone leek de meest aangewezen persoon voor de opvolging. Nie mand in Italië weet immers zoveel van de mafia als hij. Als schiet schijf nummer één van de mafia leeft Falcone bovendien al meer dan acht jaar tussen de gepantser de muren van zijn kantoor. Een pri- véleven kan hij er niet op nahou- derd. "Het is niet precies duidelijk wanneer Sjelepifi zijn plannen aan Soeslov en Brezjnev heeft bekend gemaakt. Maar de volgorde van de gebeurtenissen was in ieder geval eerst hij en daarna zij", aldus de wetenschapper. Volgens hem kwam de zaak in een stroomversnelling door een re de in West-Berlijn van Chroesjt sjovs schoonzoon Adzjubej, toen tertijd redacteur van de regerings krant 'Izvestia'. Deze suggereerde daarin dat de Bondsrepubliek en de DDR herenigd zouden kunnen worden. "De leiders van de DDR reageerden hierop furieus en dat was de vonk die het vuur aanstak", schrijft Boerlatsky. Deze meldt verder dat Sjelepin er geen geheim van maakte dat hij Brezjnev slechts zag als een inte rim-leider en dat hij zelf uiteinde lijk de ideale kandidaat was voor de toppositie in het Kremlin. Die ambitie deed hem echter de das om. In 1966 werd hij weliswaar nog gepromoveerd tot volwaardig lid van het Politburo, maar een jaar la ter gaf men hem de leiding over de vakbond, een functie met weinig macht. Terzelfdertijd werd ook Se mitsjastny vervangen als hoofd ROME (GPD) - Het gifschip Karin B zal ovef tien dagen aanleggen in de haven van Livorno. Met deze be slissing maakte het Italiaanse kabi net gisteren een eind aan de onze kerheid omtrent de definitieve be stemming van het met 2.500 ton gif tig industrieel afval uit Italië gela den schip, dat nu al anderhalve maand op zee rondzwerft. Naast de Karin B zijn nog vier schepen gela den met Italiaans gif onderweg Ita lië. Voor deze schepen zullen tegen het eind van de maand havens wor den aangewezen. Nadat de autoriteiten van Frank rijk, Engeland, Duitsland en Ne derland weigerden de Karin B toe te laten, besloot de Italiaanse rege ring op 2 september dat "Italië zijn eigen gif terug zal nemen". De re gering vertelde echter niet waar of wanneer dat zou zijn. Eerst moest een technische commissie "de mo gelijkheden onderzoeken voor een uitvoerbare oplossing op Italiaans grondgebied". Deze 'oplossing' is nu gevonden. Verwacht wordt echter dat het los sen van de 2.500 ton gif in Livorno tot grote problemen zal leiden. Zo wel de burgemeester als het haven bedrijf van Livorno zijn gekant te- den. Het enige dat hij dus doet is werken. Tot ieders verbazing ver koos de Hoge Raad van de Ma gistratuur echter de met mafia-za- ken volslagen onbekende 63-jarige Antonino Meli tot hoofd van de on- derzoeksrechtbank. Meli vond de anti-mafia-brigade van Falcone maar onzin. Toen hij zijn post in Palermo betrad, bracht hij gelijk alle mafia-processen on der zijn eigen beheer, terwijl hij Falcone en de zijnen ordinaire win keldiefstallen en auto-ongelukken op te lossen gaf. Maar intussen had de mafia zich alweer hersteld van de klap die haar door het proces was toege bracht. Opnieuw ontketende zij een groot offensief. Verscheidene politieagenten werden vermoord en één van de ex-burgemeesters van Palermo werd met kogels doorzeefd toen hij op het punt stond om onthullingen te doen over het onderzoek naar de 'in cestueuze' betrekkingen tussen de mafia en de politiek waar Falcone tot op dit moment aan bezig is ge weest. Begin augustus barstte de bom. "De hele mafia-bestrijding is lam gelegd. De Staat heeft zichzelf uit geleverd aan de mafia", zei een van Falcone's collega's in een officiële televisieverklaring. Hij onthulde dat de chef van de recherche in Pa lermo werd verdacht van het weg moffelen van bewijsmateriaal en het uitlokken van de moord op een van de belangrijkste anti-mafia-re- chercheurs van Sicilië begin dit jaar. Het hoofd van de afdeling Chroesjtsjov. foto archieffoto) van de KGB. Zijn opvolger was An dropov, die deze functie 15 .iaar zou vervullen totdat hij in 1982 voor korte tijd partijleider werd, na de dood van Brezjnev. Sjelepin werd uiteindelijk in april 1975 uit het Politburo gezet. Hij kreeg een post als onderdirec teur van een regeringscommissie voor beroepsopleidingen, maar heeft die, naar verluidt, nooit be kleed en is daarna geheel uit het zicht verdwenen. gen de komst van het gif in hun stad. Van de vier andere schepen zijn er twee eveneens geladen met Italiaans gif dat illegaal in Nigeria werd gedumpt. De laatste twee ver voeren giftig Italiaans afval dat in Libanon werd gestort. Het gerucht gaat nu dat er nog meer Derde We reldlanden besloten hebben om Italiaans gif terug te sturen naar huis. In totaal zouden er daarmee zeven gifschepen op weg zijn naar Italië, waarvoor nog geen haven is gevonden. Volgens de directeur van het ha venbedrijf in Livorno is de uitge kozen opslagplaats in die stad gele gen 'op steenworpafstand' van de pots waar graan en ander voedsel wordt overgeslagen. Vlak achter de opslagplaats loopt een drukke weg naar het strand. Zijn grootste be zwaar is echter dat er in de niet- overdekte opslag geen betonnen vloer ligt. Het gif uit enkele aan boord van de Karin B lek geslagen vaten zou zo gemakkelijk in de grond kun nen dringen. De bond van haven werkers van Livorno heeft aange kondigd dat ze de Karin B niet zul len lossen "totdat de regering aan vaardbare veiligheidsgaranties biedt". Moordzaken daarentegen werd overgeplaatst naar de postale re cherche in Calabrie, omdat hij ge probeerd had nieuw leven te bla zen in het onderzoek naar de moord op zijn collega. De telefoon tjes, waarin de mafia de 'overplaat sing' van de commissaris 'beval', bleken bovendien gemaakt te zijn via een telefoontoestel op het poli tiebureau zelf. Antonio Meli voelde zich echter aangesproken door de televisie-uit spraken van Falcone's collega. Hij daagde Falcone en zijn team voor de Hoge Raad van de Magistratuur. Met zeven stemmen tegen vier heeft Meli het gewonnen. Falcone heeft verloren en inmiddels is de chaos op Sicilië compleet. De pre sident van Italië, Cossiga, verzocht Falcone om 'ondanks alles' toch op zijn post in Palermo te blijven. Maar de hetze-campagnes tegen Falcone namen dusdanige vormen aan dat het er niet naar uitzag dat Falcone zijn werk zou kunnen voortzetten. "Op de feesten van de mafia kun nen de champagneflessen worden ontkurkt", zei onlangs de christen democratische burgemeester van Palermo, Leoluca Orlando, bitter. "Net zoals dat gebeurde met de dood van generaal Dalla Chiesa". ADVERTENTIE Premier Carlsson kan ondanks de recente schandalen omtrent de moord op Palmeop een groot deel van de stemmen van het Zweedse publiek rekenen. (foto and

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5