Spartaans regime in Zuidkoreaanse sport Gramov wil inspraak X. V Leiderdorp slaat in eindfase toe Extra dopingcontrole voor Zweedse sporters Bij ongehoorzaamheid volgt 'straf PEC Zwolle palet punt af van Twente U.V.S. R.V.C. Gemiste kans £eout i* Je iiintu.il ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1988 SPORT PAGINA 16r Optimisme bij Lisanne Lejeime SEOUL (ANP) Lisanne Le- A jeune was gisteren iets optimis tischer gestemd over haar kan sen om woensdag mee te doen in de eerste wedstrijd van de Nederlandse vrouwenhockey- ploeg in Seoul, tegen de Vere nigde Staten. „Het gaat elke dag een klein beetje beter", zei de 25- jarige HGC-speelster na een training van twee uur met de rest van de ploeg in het Sangmu-gymnasium. Drie weken geleden liep Le- jeune, als ausputzer en strafcor nerspecialiste een onmisbare schakel, tijdens het trainings kamp in Wassenaar een geïrri teerde meniscus op. „Ik heb me wel moeten beperken tot ballen raken", ging Lejeune verder. „Maar het voelt allemaal wat beter aan. Ik heb toch nog rede lijke hoop, dat het nog op tijd in orde komt." Boudewijn Castelijn, de Ne derlandse coach van de Ameri kaanse ploeg, moet wel zijn be langrijkste speelster missen. Beth Beglin, die net als Lejeune ausputzer is en strafcorners in slaat, raakte bij de training zo danig geblesseerd, dat ze vol gens Castelijn voor 99 procent zeker uitgeschakeld is voor het hele toernooi. STOCKHOLM (Reuter) - Alle 207 Olympische deelnemers uit Zwe den moeten een dopingtest onder gaan voordat zij in Seoul actief zijn. Het bliksem-onderzoek is een di rect gevolg van het oprollen van een drug-syndicaat door de Zweed se politie. Arrestanten hebben tij dens de verhoren verklaard dat le den van de Olympische ploeg tot hun klantenkring hebben behoord. „Wij proberen zo veel mogelijk atleten te testen", zei Bengt Seveli- us, hoofd van de Zweedse sportfe deratie, „voordat zij in Seoul aan de start verschijnen." De worstelaars, schermers, voetballers judoka's en tennissers moesten woensdag op het vliegveld van Stockholm voor het vertrek naar Seoul urine inleve ren. De zwemmers, boksers, ge- wichtheffers en handballers had den kort daarvoor een doping-on- derzoek ondergaan. De Zweedse politie rolde zeven dagen geleden een drug-syndicaat op, dat 200 kilo anabole steroiden en moeilijk opspoorbare syntheti sche hormoonpreparaten het land in had gesmokkeld en verkocht aan atleten en bodybuilders. De drugs met een waarde van onge veer twee miljoen gulden waren af komstig uit zuid Europa en Mexico en werden gedistribueerd via de body-building scholen. De politie van Stockholm zei dat enkele van de tien aangehouden personen hadden verklaard, dat vier leden van de Olympische atle- tiekploeg anabole steroiden had den gekocht. De Zweedse sportfe deratie had de namen van die atle ten opgevraagd, maar de politie weigerde die vrij te geven. „De beschuldigingen brengen de Zweedse sport in diskrediet", al dus Sevelius. „Wij kunnen niet zwijgend toekijken. We moeten te genmaatregelen nemen." De atle- tiekploeg bestaat slechts uit negen leden. De bekendste is hoogsprin ger Sjöberg, hij wordt vergezeld door twee speerwerpers, twee ko gelslingeraars, drie lopers en een zevenkampster. De negen werden tijdens de voorbereiding regelma tig gecontroleerd op doping. De ploeg- heeft een trainings kamp in Tokyo betrokken. Seveli us heeft bij de Japanners om mede werking bij de dopingstesten ver zocht. Hij wil dat de Japanse labo ratoria garanderen nog voor de start van het Olympisch toernooi op vrijdag 23 september de uitsla gen van de onderzoeken te over handigen. Indien de Japanners daaraan niet kunnen voldoen, wil Sevelius de Olympische laborato ria inschakelen. SEOUL (GPD) Op een uur reizen van Seoul ligt het trainingscentrum Taenung, waar een groot deel van de ruim 600 olympische sporters uit Zuidkorea zijn klaargestoomd voor de Spelen. Het kamp, dat een oppervlakte beslaat van ruim driehonderdduizend vierkan te meter, is inmiddels leeg, maar ziet er nog steeds uit als een oorlogsvesting. Stalen hek ken met video-camera's en geel/zwarte barricades blokkeren de toegangswegen. Para-mi litaire politie bewaakt het complex dag en nacht, terwijl soldaten met een ijzige blik in de ogen de kille sfeer in de prachtige omgeving nog eens accentueren. Meer dan een jaar lang heeft een groot deel van de Zuidkoreaanse atleten in dit centrum als kluize naars geleefd. Behalve een kort weekeind-bezoekje aan familie of vrienden werd de meeste tijd door gebracht op school en in een van de vele sportaccommodaties. Pas vo rige week verruilde het complete ZWOLLE (ANP) - Het puntverlies dat koploper FC Twente gister avond bij PEC Zwolle leed (2-2) mag het zich zelf verwijten. De Twentenaren lieten in de tweede helft soms met superieur voetbal PEC alle kanten van het veld zien, maar vergaten te scoren. Schmidt en Keur waren de eni gen die uit een rij van kansen een doelpunt wisten te maken. Dat was voor de Enschedese ploeg te wei nig. PEC, dat kwalitatief ver achter bleef, had na het openingsdoelpunt van Robin Schmidt gelijk gemaakt door Roos. Dat was vijf minuten na de pauze. Keur kopte zijn ploeg ze ven minuten later weer naar een voorsprong. Die leek niet meer in gevaar te komen. De Zwolse spitsen Van Oostrum en Roos zijn nog te licht voor het eredivisiewerk. En Van Ankeren had tot dan toe nog geen bal goed geraakt. De enige, die gevaar wist te stichten was Jerry Cooke, die zijn opponent Elzmga voorbij liep of hij er niet stond. Maar het was uitgerekend Van Ankeren, die voor de hard werken de thuisclub de gelijkmaker liet aantekenen. Vanaf het middenveld nam hij de bal ineens op de schoen. Terwijl de 3500 toeschouwers al in boe-geroep wilden uitbarsten, plof te de bal achter de verbouwereerde doelman De Koning, 2-2. In de eerste divisie versloeg AZ in Almelo Heracles met ruime cij fers: 7-1. Loggie en Verroen maak ten beiden drie doelpunten voor de Alkmaarse ploeg. Scheidsrechter Luinge gaf een rode kaart aan Her- acles-speler Mossel. gezelschap hun geïsoleerde omge ving voor het aanzienlijk gezelliger olympisch dorp. Bescherming „Zij zijn mogelijk de sterren van straks en verdienen deze bescher ming", doet oud-zeilkampioene Hahm Hyene, die tegenwoordig als journaliste bij Daily Sports Seoul werkt, een poging begrip te kwe ken voor de situatie. Ofschoon ze als sportster zelf nooit tot het centrum wist door te dringen, is ze beroepshalve op de hoogte van de gang van zaken ter plekke. Taenung blijkt alle facili teiten te bezitten, die een atleet zich maar kan wensen. Een turn- hal, een zwembad, een krachtcen trum, een indoor-baan en talloze accommodaties waar sporten van uiteenlopende aard kunnen wor den beoefend. De discipline is er keihard. Op bijna Spartaanse wijze wordt er door 123 coaches geregeerd om de achterstand op andere landen zo snel mogelijk weg te werken. In een aantal gevallen wordt er niet kinderachtig opgetreden. Vorig jaar juni ontstond er grote op schudding na publicaties dat de topatlete Lim Chun Ae door haar begeleider was geslagen vanwege slechte trainingstijden. Zo hard zelfs dat Ae, die drie maal goud won op de Asian Games in '85, voor een gescheurd trommelvlies in het ziekenhuis moest worden behan deld. „Eigenlijk praat ik daar liever niet over", zegt Hahm Hyene, ..maar ik kan niet ontkennen dat het is gebeurd. Het heeft iets met de Aziatische mentaliteit te maken. Wat er van hogerhand wordt opge dragen, dient te worden opge volgd, anders volgt er een straf. Zo zit dat hier in elkaar. Ik weet uit er varing, dat sporters keihard moe ten werken om de top te halen". Als dat lukt, is de overheid niet te beroerd om daar iets tegenover te stellen. Atleten, die op de Spelen een gouden medaille halen, ont vangen 600.000 won (2100 gulden) op hun bankrekening. „Daarnaast krijgen ze nog andere privileges", weet Hahm Hyene. „Ze kunnen makkelijker naar het buitenland voor sportwedstrijden of worden maatschappelijk geholpen met een studiebeurs of baan. Ze maken Zuidkorea overal bekend en daar staat iets tegenover". De journaliste verwacht niet, dat haar landgenoten veel gouden plakken zullen halen. „Ik schat tus sen de zes en tien", stelt ze, daarbij verwijzend naar het Zuidkoreaan se niveau bij het boksen, boog schieten, judo en tafeltennis. „In ternationale ervaring. Dat is nog het grote probleem. Maar Zuidko reaanse sporters willen er veel voor doen om de top te halen". Die goede wil is er pas sinds Se oul op 30 september 1981 in Baden- Baden als olympische stad werd aangewezen. Vanaf dat moment kwam het sportbeleid onder ver antwoordelijkheid van de regering. Er werden biljoenen wons geïnves teerd in sportaccommodaties en te gelijkertijd kwam er veel geld vrij voor het spelen van wedstrijden in het buitenland. „Onze belangstel ling voor sport heeft altijd een re creatief karakter gehad", bena drukt Hahm Hyene. „Wij hechten erg veel waarde aan het sociale le ven. Sport is slechts een onderdeel van het entertainment, dat we ons kunnen permitteren. We onder scheidden ons daarmee heel duide lijk van andere Aziatische landen. Maar de tijden veranderen. Sport wordt steeds belangrijker in onze cultuur. Ook de overheid is dat gaan inzien". AD HEESBEEN ADVERTENTIE Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61. Leiden. SEOUL (GPD) Alsof hij zojuist uit de glasnost-school van Gor- batsjov is weggestapt, zo presen teerde het kersverse IOC-lid Marat Gramov zich gisteren vlak na zijn uitverkiezing in Seoul. Op de offi ciële presentatie van de Sovjetrus- sische ploeg voor de 24e Zomer spelen hield de sportminister een vurig pleidooi voor verdergaande democratisering van de olympi sche beweging. „Ten op zichte van het IOC en de internationale sport federaties laten de NOC's zich nog veel te weinig gelden. En dat is on juist, want het zijn de landelijke co mités die geld in sporters investe ren en voor hun begeleiding zor gen. Alleen al op grond daarvan moeten zij veel meer te vertellen hebben". Gramov wond er tijdens zijn eer ste optreden als IOC-lid ook geen doekjes om dat de Russisc.he spor ters tijdens de Spelen cash-geld kunnen verdienen: 12.000 roebel (zo'n 40.000 gulden) voor een gou den, 5000 roebel voor een zilveren en 3000 roebel voor een bronzen plak. „Dat beschouwen wij als een LONDEN (Reuter) Een bezoek met haar familie aan de dierentuin heeft de Engelse turnster Lisa Grayson gisteren deelneming aan de Olympische Spelen gekost. Er was onverwachts een plaats vrijge komen voor de 15-jarige atlete, na dat een ander lid van het team in Seoul geblesseerd was geraakt. De politie uit het westelijke deel van Engeland heeft de hele dag vergeefs naar Grayson gezocht. Toen ze eenmaal was gevonden, was het te laat. Ze had het laatste vliegtuig dat haar nog op tijd naar de plaats van handeling kon bren gen, gemist. terechte beloning voor de gelever de inspanningen. Die bedragen staan in onze ogen in verhouding tot wat de atleten voor het behalen van een medaille hebben moeten doen en laten", aldus de voorzitter van het Russische Olympisch Co mité, die er aan toevoegde dat een en ander niets te maken heeft met de dreigende uittocht van Russi sche topsporters naar het Westen. Voor een aantal ijshockeyers en basketballers zijn inmiddels door Amerikaanse clubs astronomische bedragen geboden. „Maar voorlo pig speelt nog niemand van de sporters die benaderd zouden zijn in de Amerikaanse competitie", merkte Gramov op. „Een atleet moet het natuurlijk wel zelf willen, verkassen naar het buitenland. Dat is het belangrijkste, de persoonlij ke wens van de atleten staat bij ons voorop", wilde de hoogste sport functionaris van de Sovjetunie doen geloven. Gramov, die in Seoul aan het hoofd staat van een ploeg van 578 sporters, moest bekennen dat hij de Sovjetunie nog niet in staat acht de organisatie van Olympische Winterspelen op zich te nemen. Een lobby voor Winterspelen in ei gen land laat dan ook nog even op zich wachten. „We zijn druk bezig faciliteiten te scheppen, maar we zijn nog niet zo ver dat we ons kan didaat kunnen stellen". JAAP VISSER Winst Fignon SAARBROCKEN (AFP) - De Fransman Laurent Fignon heeft de negende etappe van de Ronde van de Europese Gemeenschap gewon nen, een rit over 188 kilometer van Straatsburg naar Saarbrucken. In het algemeen klassement klom de voormalige winnaar van de Ronde van Frankrijk naar de tweede plaats. Hij heeft nog maar twee se conden achterstand op land- en ploeggenoot Gerard Rué. Remise Timman TILBURG (ANP) - Karpov en Short hebben gisteren in Tilburg hun afgebroken partij uit de zeven de ronde van het Interpolis-toer nooi zonder verder te spelen remi se gegeven. Door de puntverdeling bleven de twee grootmeesters hal verwege het twaalfde toernooi ge zamenlijk aan de leiding. Timman kwam tegen Van der Wiel even eens tot remise. SEOUL Andres Gomez is de derde prominente tennis-speler die verstek laat gaan in het Olympisch toernooi. De speler uit Ecuador, zeventiende op de wereldranglijst, moet door een blessure afzien van deelne ming. Boris Becker en Mats Wi- lander waren de Zuidameri kaan vooraf gegaan. Het drietal wordt vervangen door de Ame rikaan Seguso, de Brit Castle en de Zuidkoreaan Bong-Soo. De plaatsinglij st wordt aange voerd door Wimbledon-win- naar Edberg. Arbeiders Fredy Torres, de judokam pioen van El Salvador, werd drie maanden geleden gearres teerd, verhoord en naakt en ge blinddoekt in een kale cel ge gooid. Torres, een 26-jarige vak bondsleider, werd ervan be schuldigd lid van het gewapen de verzet te zijn. Torres is een van de zes Salvadoraanse atle ten atleten in Seoul, maar hij zegt nadrukkelijk niet ter meer dere eer en glorie van zijn rege ring naar Zuidkorea te gaan. „Ik vertegenwoordig mijn volk en vooral de arbeiders," aldus Torres. Torres is realistisch over zijn niet zo grote kans dat hij t medaille zal verdienen in de ju doklasse tot 71 kilo. „Dit land i niet in een situatie dat er atleten kunnen opgroeien van het kali ber van die uit meer ontwikkel de landen," zei hij. Tot zijn gevangenschap in ju ni beschouwde Torres zich in de eerste plaats als judoka en pas in de tweede plaats als vak bondsactivist. Maar dat is nu veranderd. „Er bestaat geen de mocratie voor de arbeiders in dit land," zegt hij. „Als je je recht opeist; word je opgeslo ten, vervolgd of gemarteld en vermoord. Wij zijn geen voor standers van geweld, maar wij willen vrede in gerechtigheid. Ik houd niet van vechten. Maar ik zal opkomen voor wat goed Holland? De Hollandse trots heeft gis teren een flinke knauw gekre gen. Blij kwam Jolanda de Ro ver donderdag terug van 100 meter fakkeldragen buiten Se oul. Arts Simon Ouwerkerk waagde zijn leven om het op vi deo vast te leggen; hij werd bij na overreden door een wagen vol fotografen. Die van de Ko rean Herald had De Rover ook 'geschoten', en de plaat kwam gisteren zelfs op de voorpagina van de krant. In het onder schrift: 'Aikaterina Koffa, een Griekse atlete...' LEIDEN Waddinxveen Flyers is er gisteravond niet in geslaagd voor een tweede verrassing te zor gen in het Luba jubileumtoernooi. De Flyers moesten hun tweede wedstrijd uit de kwartfinalepoule winnen om nog een kans te maken op een plaats bij de laatste vier. On danks fel verzet werd Waddinx veen in de slotminuten wegge speeld door Leiderdorp (91-79), dat zich met Luba Leiden, Voorburg 2 en BVO Alphen plaatste voor de volgende ronde. Leiderdorp - Waddinxveen 91- 79 Flyers heeft zich dit seizoen flink versterkt, waardoor coach Vujanic de beschikking heeft over een mix ture van jonge talent en oude 'rot ten'. De Joegoslaaf Mladen Filipan moet met de van BVO overgeko men Marlon Dorsiel de kar trek ken. Filipan (27 punten) kon de ra ce met Leiderdorp echter niet vol houden. Moegestreden moest hij drie minuten voor tijd het veld rui men, waarmee de capitulatie van de Flyers een feit was. In de eerste helft wist Leider dorp de reglementaire achterstand (0-10) niet geheel weg te werken. Sterker nog, Waddinxveen liep uit naar een 16-32 voorsprong. Jeroen van Veen en de beheerst schieten de Ton Kallenberg jr brachten hun ploeg nog voor rust dichterbij (44- 49), waarna een boeiend duel ont stond. Tot de tiende minuut bleef Waddinxveen aan de goede kant van de score (65-67), maar veelvul dig balverlies tegen de scherpe Lei- derdorpse verdediging bracht de ommekeer. Loet de Ruijter en Erik Huybens (30 punten) voerden de roodhemden naar een 85-72 voor sprong en de overwinning: 91-79. Donderdag moet Leiderdorp met rivaal Leiden in de Vijf Meihal in de slag om uit te maken wie als groepswinnaar de nummer twee van de andere poule in de halve fi nales tegenkomt. Luba Leiden - Hoofddorp 120- 81 Leiden had zich de kritiek over het magere spel van de afgelopen, wedstrijden aangetrokken en ge bruikte de ontmoeting met rayon eersteklasser Hoofddorp voor een fraaie demonstratie. „Deze ploeg is veel sterker dan Leiderdorp", luid de het oordeel van Hoofddorp- coach Lammerts, nadat hij met bei de teams had kennisgemaakt. Erik Paul van Weeren (27 pnt) en Tom Gussen (29) zetten de toon voor het ontketende Leiden, dat via 58-39 naar een veelzeggende 120-81 zege stoomde. „Dit is nog maar een voorproefje voor de wedstrijd te gen Leiderdorp", leverde coach Rosdorff alvast ammunitie voor het treffen van donderdag. BVO Alphen - Oegstgeest 98-82 Oegstgeest fungeerde tegen BVO als smaakmaker van de avond. Een korte inzinking voor de pauze bracht BVO aan de leiding (40-44, 48-44), maar tot vijf minuten voor tijd hield de rayon tweede klasser uitzicht op een goed resul taat (78-74). Jeff Robinson (31 pnt) en Sjors Haverkamp (19) brachten BVO in de slotfase definitief buiten bereik van Oegstgeest: 98-82. Voorburg 2 - Blitz 85-49 Blitz was niet vooruit te branden. „Neem maar een koude douche", adviseerde coach Mathieu van Wit- senburg zijn spelers na afloop van de wedstrijd, die door het geringe tegenspel van de Voorschotenaren nooit een wedstrijd was. Voorburg 2 stelde nadrukkelijk zijn kandida tuur voor een plaats in de finale. Via 46-22 (waarbij de tien extra punten die Blitz kreeg toebedeeld als lager spelend team) bij rust, werd het uiteindelijk 85-49. Voor burg en BVO spelen donderdag om de eerste plaats in de poule. HANS JACOBS ADVERTENTIE Luba Uitzend Buro ZATERDAG 02 25-06.00 Did 2: Openingsceremonie Olympische Spelen (live). 02.25-06.30 BRT 2: Olympische Zomer spelen: openingsceremonie. 02.25-07.00 Ned 3: Openingsceremonie Olympische Spelen (live). 07.00-08,30 Ned 3: Schoonspringen vrouwen 10 m. (live). 08.30-11.00 Ned 3' Volleybal: Neder land-Frankrijk (live), 08.30-15.30 Did 2: Reportages, inter views en voetbal (China-Westduitsland). 09.00-18.00 BBC 1: Sport: reportages van de Olympische Zomerspelen. 11.00-11.10 Ned 3: Samenvatting res tant schoonspringen en samenvatting 19.14-19.46 Ned 3: Olympische Spelen: 19.30-21.00 Did 2. Samenvattingen van het openingsfeest en van de voetbalwed strijd China-Westduitsland 20.00-23.00 BRT 2: Olympische Zomer spelen: met herhalingen van de ope ningsceremonie. schoonspringen man nen 10 m„ boksen en samenvattingen van andere onderdelen. 20.30-22.00 Ned 3: Avondshow met o a boksen schoonspringen en Studio Sport regulier. 21.35-22.20 Did 3 Das Land dazwwi- :umentai- 22.20-22.30 Super: Olympische Zomer spelen: overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen. 100 r vrije slag vrouwen, 100 m. schoolslag mannen, 400 m wisselslag vrouwen, 200 m. vrije slag mannen). 00.55-15.25 Did 1 Olympia Live Scha kelprogramma: met wielrennen (100 km. tijdrit), schoonspringen (finale 10 m. vrouwen), gewichtheffen (klasse tot 52 mannen), ca. 5.30 uur hockey Westduits- land-Canada (mannen), z sen, worstelen, moderne vijfkamp, sa menvattingen en kort nieuws. 01.00-'07.00 BBC 1: Zwemmen en bok- 02.55-05.00 BRT 2: Zwemmen: series en schoonspringen- finale vrouwen 10 m. boksen. 06.25-08.30 BRT 2' Turnen: mannen- ploegen C en B 07 00-07.30 Ned 3 Samenvatting zwem men series (100 m. vrije slag vrouwen, 100 m. schoolslag mannen. 400 m. wis selslag vrouwen. 200 m. vrije slag man nen) 07.00-09.55 BBC 1 Hockey, samenvat tingen. 07.30-09.30 Ned 3: Samenvatting finale schoonspringen, vrouwen 10 m, turnen mannenploegen groep C en B, hockey mannen, Nederland-Argentinié (Iivp* 08.30-12.55 BRT 2: Olympische spelen: met herehalingen van zwemmen, turnen, boksen en een samenvatting van de 100 km. ploegentijdrit. 09.30-10.00 Ned 3: Hoogtepunten. 11.00-13.05 BBC 1: Olympische Zomer spelen: samenvattingen 12.25-14.30 Ned 3: Turnen mannenploe gen groep A (live). 12.55-15.30 BRT 2 Gewichtheffen: tot 52 kilo. 14.30-15.30 Ned 3: Laatste uur gewicht heffen 52 kilo (live) en een samenvatting 100 km. ploegentijdrit (wielrennen). 15.30-18.00 BRT 2: Boksen: liVe en sa menvattingen en diverse wedstrijden. 18.10-19.58 Did 1: Olympia Magazine hoogtepunten en interviews. 19.00-20.00 Ned 3: Avondshow en Stu dio Sport regulier. 20.00-23.00 BRT 2: Studio Olympia: hoogtepunten van vandaag. 20.10-22.00 Ned 3: Olympische Zomer spelen: met o.a. boksen. 20.30-22.30 Super: Torch of Champions: special over de geschiedenis van de Olympische Zomerspelen. 22.30-22.40 Super: Olympische Zomer spelen: overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen. MAANDAG 00.45-15.55 Did 2: Olympia Live. Scha kelprogramma: met zwemmen, schieten, gewichtheffen, boksen, paardesport, roeien, turnen, worstelen, voetbal (Tune- sie-Westduitsland), samenvattingen en kort nieuws. 00.55-01.55 BRT 2: Roeien: vrouwen 4 met stuurman, dubbel scull, 2 zonder stuurman, mannen 4 met stuurman, dub bel scull, 2 zonder stuurman en skiff. 01 00-06.00 BBC 1 Roeien, boksen, 01 55-03.55 BRT 2 Afwisselend roeien series en boksen. 03 55-06.00 Ned 3 Zwemfinales (finales, live) in de pauzes evt. roeien (live). 03.55-06.00 BRT 2: Zwemmen finales 100 m. vrije slag vrouwen, 100 m. school slag mannen, 400 m. individuele wissel slag vrouwen, 200 m. vrije slag mannen. 06.00-06.30 Ned 3: Volleybal: Neder land-Verenigde Staten (live). 06.00-07.30 BRT 2: Turnen: ploegen groep 3. 06.00-07.30 BBC 1: Paardesport (dres suur), schoonspringen en boksen. 06.30-09.30 Ned 3: Samenvatting tur nen: vrouwenploegen groep 3, hoogte punten, samenvatting roeien en evt. bok- 12.00-12.55 BRT 2: Overzicht wedstrijden van vandaag. 12.05-14.00 BBC 1: Samenvattingen 12.25-16.15 Ned 3 Turnen vrouwen- ploegen, groep A (live). 12.55-15.30 BRT 2: Gewichtheffen: tot 56 kg. 14.50-16.50 BBC 1: Samenvattingen

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16