'Vol theater niet het voornaamste' LAK-coördinator Roland Helmer: 'OFortuna'telangdradig Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam KIJK-UIT VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1988 KUNST PAGINA 23 LAK-coördinator Roland Helmer:"Wij zien in de schouwburg nog steeds geen concurrent" LEIDEN - Het LAK-theater. Het is misschien wat te sterk uitgedrukt dat dit theater opereert in de slag schaduw van de Leidse Schouw burg, maar het kan niet worden ontkend dat de laatste instelling het Leidse theaterleven steeds ster ker begint te domineren. En dat on danks de goede programmering in het LAK. waarin ruim aandacht wordt besteed aan vernieuwende elementen in toneel en dans en waar af en toe zelfs plaats is voor een kleine publiekstrekker. Hoe komt het dan toch dat de zaal maar een hoogst enkele keer is uitver kocht? Waarom wordt er zo weinig tamtam gemaakt over de initiatie ven die men ontwikkelt? Staat het zinkgrijze materiaal waaruit het LAK-gebouw aan de Cleve- ringaplaats is opgetrokken soms symbool voor het "ondergedoken' leven dat deze culturele instelling lijkt te leiden? Een gesprek met LAK-coördina tor Roland Helmer. door Cees van Hoore Het komt niet zo erg veel voor dat het publiek staat te dringen voor een bezoek aan het Leidse LAK-theater. Vreemd, want de voorstellingen die er worden gege ven zijn vaak interessant en geven een aardige indruk van wat er zoal gist in de Nederlandse toneel- en danswereld. Wie het programmaboekje voor september en oktober bekijkt, zal daarin wederom een aantal voor stellingen aantreffen, die de moeite van het bekijken waard zijn. Maar er is ook iets vreemds aan de hand met dit programmaboekje. In het voorwoord ervan wijst LAK-coör dinator Roland Helmer op de mon- sterproduktie 'O Fortuna', die op 15, 16 en 17 september wordt opge voerd in de Leidse Pieterskerk, en drukt hij de mensen op het hart de ze voorstelling toch vooral te gaan bezoeken. Maar - op 16 en 17 sep tember staat in het LAK nu juist het bekende 'Circle Ensemble' ge programmeerd, een percussie groep. Is dat niet wat on-zakelijk voor een leider van een theater? Bestaat bij zo'n handelwijze niet het gevaar dat men zelf straks met lege zalen komt te zitten? Roland Helmer: "Mijn voor naamste taak bestaat niet uit het vol krijgen van het theater hier. Dat heeft geen prioriteit. Het gaat mij erom mooie en goede voorstellin gen te propageren en als het zo uit komt dat er ergens anders ook iets goed komt. dan wijs ik daar op. Zo'n 'O Fortuna' - dat is toch een prachtig initiatief. We hebben niet voor niets repetitieruimte ter be schikking gesteld en een kamer waarin de kostuums genaaid kon den worden. Mij is gevraagd iets over deze produktie te schrijven. Welnu, dat heb ik gedaan. Het is een geste, meer niet. Ik heb in het verleden wel meer gewezen op in teressante voorstellingen in andere theaters. Bijvoorbeeld als het een stuk betrof van een gezelschap dat niet op reis ging. Je moet maar den ken: wie veel toneel ziet, wil steeds meer toneel gaan zien. En daar pro fiteren wij dan weer van. En het 'Circle Ensemble' heeft inmiddels zo'n naam, daar komt het publiek toch wel voor". Bezoekersaantal Hoe zit het eigenlijk met het be zoekersaantal van vorig seizoen? Helmer: "We hebben ruim 20.000 bezoekers gehad. Dat is gelijk aan het seizoen daarvoor. Kijk je naar de landelijke trend, die een daling te zien geeft, dan is dat gunstig. Maar niemand is natuurlijk tevre den als zijn zaal niet is uitver kocht". De publiciteit is er in het afgelo pen seizoen, zo heb ik de indruk, nogal bij ingeschoten. "Ja, dat klopt wel. We hebben te kampen gehad met ziekte, maar nu is die post gelukkig weer voor de helft opgevuld. Maar wat die publi citeit, die reclame betreft: je moet natuurlijk altijd de afweging ma ken of het geld datje in de publici teit investeert er ook weer uitkomt, of je niet een snoek uitgooit om een spiering te vangen. Kijk, we kun nen daar honderdduizend gulden tegenaan gaan gooien, maar als er dan, ook bij een uitverkochte zaal, maar voor tienduizend gulden in de kassa zit, ben je natuurlijk ver keerd bezig". Wat die publiciteit betreftkijkt u soms niet met een scheef oog naar de Leidse Schouwburg. We weten ondertussen wél wat daar allemaal gebeurt. Vorig jaar sprak u van een 'stimulerende wisselwerking' en zei u dat de schouwburg geen concur rent was voor het LAK. Is die op merking inmiddels niet door de tijd achterhaald? "Nee, wij zien in de schouwburg nog steeds geen concurrent. Wij hebben gewoon niet het soort 'han del' waar je veel tamtam over kunt maken. Het heeft geen zin om een luchtschip op te laten met daarop de titel van een stuk van Joe Orton. Dat zegt geen hond wat. Dat is wel het geval als er op dat luchtschip staat dat Corrie van Gorp optreedt in Leiden. Dat zegt de mensen wat. Zo liggen de zaken nu eenmaal". Gastenkorting Wat vindt u van de programme ring van de Schouwburg? "Voor de Schouwburg is het een heel goed programma. Maar wat mijzelf betreft: het is niet allemaal mijn persoonlijke smaak. Overi gens - en dat is misschien wel aar dig om te weten - we gaan meer sa menwerken met de schouwburg. Mensen die een abonnement heb ben op het LAK kunnen voor een CJP-prijs terecht in de schouw burg en vice versa. Daarnaast heb ben wijzelf de zogenaamde gasten korting ingevoerd. Bezoekers van het LAK die in het bezit zijn van een cinemaseizoenpas, een combi natie-seizoenpas of een theatersei zoenpas kunnen een gast meene men naar de voorstelling. En die gast betaalt dan slechts de CJP- prijs. Voor zover ik weet zijn wij het eerste theater dat dit doet". Er hebben ons geruchten bereikt dat er vorig seizoen in de lopende begroting zou zijn gesnoeiddat er zo'n tienduizend gulden van het budget is afgegaan. Berusten die geruchten op waarheid? "Ja, wij hebben inderdaad een bedrag moeten inleveren. Maar je moet niet vergeten: wij hebben te maken met de universiteit en daar wordt over de gehele linie bezui nigd. Dat hebben wij te danken aan de heer Deetman. Of ik daar zo maar mee akkoord ben gegaan? Ach, je kunt wel blijven vechten, je kunt wel blijven doorgaan met je klaagzang, maar daarmee jaag je de mensen alleen maar tegen je in het harnas". Heeft die korting op het budget geen gevolgen gehad voor de pro grammering? "Nee, de programmering heeft daar niet onder geleden. Er zijn an dere manieren om zo'n strop op te vangen". Programmeren Hoe zit het eigenlijk met de steun van de gemeente? Het LAK-theater wordt toch mede drijvend gehou den door subsidie van de gemeente Leiden? "We hebben dit jaar 5000 gulden meer gehad. Die verhoging is structureel. Nu kun je natuurlijk zeggen dat dat een schijntje is, maar gelet op 'de Nood der tijden' is het toch verheugend dat men heeft gemeend het LAK-theater meer te moeten geven". Wat zijn uw uitgangspunten bij het programmeren? "Allereerst moet ik de voorstel ling interessant vinden. Maar daar bij komt ook nog dat de acteurs of dansers de techniek van hun vak moeten beheersen. Daarmee is het vaak abominabel gesteld. Dan kom je mensen tegen die nog niet eens duidelijk kunnen articuleren. Dat is een erfenis van het beleid van de toneelscholen. De techniek, de kneepjes van het vak, zijn daar lan ge tijd over het hoofd gezien. Dat vond men niet belangrijk. Geluk kig is er nu een kentering gaande". "Bij het programmeren laat ik me adviseren door enkele mensen die behoren tot de intimi van het LAK-theater, mensen die er ver stand van hebben. Een opvallende zaak is misschien dat wij de laatste tijd niet blindelings zijn meege gaan in het programmeren van voorstellingen uit het zogenaamde derde circuit. Ik heb de indruk dat dat zo'n beetje over zijn hoogte punt heen is. Er zijn niet zo veel groepjes die zonder opleiding goed toneel kunnen maken". "Wat betreft het theateraanbod kun je een soort tweedeling ma ken. Je hebt het toneel dat wordt gemaakt door mensen die langer dan 15 jaar bezig zijn en daar zit een hoop kwaliteit bij. Die brengen de aangrijpende produkties. Meestal gaat het dan om mensen van boven de 35. En dan heb je de mensen die net van de toneelschool af komen. Wat zij brengen heeft meestal een lichtere toets en heeft over het alge meen niet veel kwaliteit. Daar zit maar een heel enkele keer iets bij. De theateropleidingen hebben hen vaak niet erg veel zelfkritiek bijge bracht". U bent n u al zo'n tien jaar bezig. Zou het niet kunnen zijn dat u de ontwikkelingen niet meer kunt bij houden? Groeit met de leeftijd ook niet het conservatisme? "Daar heb ik wel aan gedacht, ja. U bedoelt natuurlijk of ik een ouwe lui aan het worden ben? Soms ver keer ik over de een of andere ande re voorstelling die ik heb gezien wel eens in onzekerheid. Dan vraag ik me af: 'Ligt het nou aan mij of is het echt zulke shit?' Dan stuur ik er iemand anders naar toe, een jonger iemand vaak. En die bevestigt dan dikwijls mijn mening. Ik hou dat dus wel in de gaten". 'O Fortuna'. Totaaltheater naar 'Carmma Burana' van Carl Orff door Leidse vereni gingen voor amateuristische kunstbeoefe ning en instellingen voor kunstzinnige vor- mmg. LEIDEN - Waartoe een Uitmarkt leiden kan of waarin amateurs groot kunnen zijn. In de afgelo pen maanden werd in deze ko lommen met de regelmaat van de klok uitgebreid kond gedaan van het grootste spektakel dat Lei den bij het eerste lustrum van de Uitmarkt te wachten stond. Het leek of de goeie ouwe tijd was weergekeerd, waarin Anne Ma rie Prins het universitaire lus trum met grootse uitvoeringen luister bijzette. Maar aan al die publiciteit zat ook een negatieve zijde. Was de opzet niet pretentieus? Konden de plannen en beloftes waarge maakt worden? En bovenal: zou het mogelijk zijn afzonderlijke groepen amateurs samen te sme den tot een homogeen geheel zonder dat de gebruikelijke riva liteit tot een verkapt wedstrijd element zou leiden? De laatste vraag kan zeker ont kennend beantwoord worden. Weliswaar was het in de toneel- en ten dele ook in de balletscènes nog mogelijk onderscheid te ma ken tussen de stijl van de diverse groepen, maar ook daar was van een prijzenswaardig streven om in het geheel geïntegreerd te worden. Koren en orkesten hebben per definitie minder last van een 'ei gen identiteit' en mede daardoor werd het muzikale deel zowel het best geslaagde element als de steunpilaar van dit totaaltheater. Hier werd kwalitatief werk afge leverd van een soms verrassend hoog niveau en met een eindre sultaat dat iedere scepsis logen strafte. Het moet niet gemakke lijk geweest zijn ensembles die ■over een grote ruimte verspreid waren tot een eenheid samen te smeden, maar hier leek alles zelfs in het voordeel van de uit voering te werken. Van essentieel belang was ech ter de muziek zelf: de kleuren rijkdom en de meeslepende rit miek van Orffs 'Carmina Burana' zorgde voor sfeer, afwisseling en vooral voor vaart. Dat laatste was soms broodnodig en daarmee bleek het contrast tussen een ijzersterk werk als de 'Carmina Burana' en de voor de toneelscè nes vervaardigde teksten. Op zich was het een leuk idee Orffs compositie uit te bouwen tot to taaltheater met een afwisseling van muziek en toneel. Uitgangs-. punt was bovendien het theatra le aandeel op te zetten als een raamvertelling, waarbij de diver se onderdelen moesten dienen ter illustratie van de 'rode draad': de wisselvalligheid van het lot. In de praktijk bleken deze scè nes echter niet altijd even sterk. Scène uit het tweede bedrijf: dochter Katharina wordt getemd door haar huwelijkspartner Petruchio. (foto Loek zuyderduin) Shakespeares 'Getemde Feeks' kon natuurlijk niet kapot en werd met enthousiasme neerge zet, maar teruggebracht tot de omvang van een stripverhaal (en met zinnen die overduidelijk niet van Shakespeare waren) was de kwaliteit en de feitelijke inhoud van het gegevene eigenlijk alleen nog herkenbaar voor wie het stuk kende. Bovendien had het Feeks-deel door de fragmentarische op bouw nog iets flitsends met een constante afwisseling van toneel, muziek en dans. Dat lukte niet bij de daarop volgende kroegscè ne, die in langdradigheid dreigde te verzanden. Een middeleeuwse klucht zou hier beter op zijn plaats geweest zijn dan een me lige dialoog vol vertellingen en stoplappen, en met een drama tiek op middelbare schoolni- Gelukkig werd dit tafereel be hoorlijk opgekrikt door twee met overtuigingskracht gedanste balletjes. Deze bleken concreter dan het merendeel van de overi ge dansscènes, die overwegend allegorisch van aard waren en daardoor ook ietwat zweverig van vormgeving. Naar de allegorie neigde ook de derde toneelscène op basis van de middeleeuwse Arthur-ro- man met een komisch aandoend amalgaam van anachronismen en modern taalgebruik. Het 'ver haal' maakte deze scène echter minder geschikt ter illustratie van de grilligheid van het lot. Uitgangspunt was immers een allegorische ontmoeting tussen Geluksvogel en Pechvogel, die vervolgens tijdens een reis door de wereld de grillige loop van het lot bestuderen. Men kan erover discussiëren in hoeverre de bei de eerste scènes voor dit doel ge schikt waren, maar het waren in elk geval wel scènes met een rea listische inslag. De vraag, hoe met een verwijzing naar een alle gorische ridderoman het in de re aliteit functioneren van het lot duidelijk moet worden, werd gis teravond in de Pieterskerk niet beantwoord. Samenvattend moeten we con cluderen dat de opzet van 'O For tuna' inderdaad pretentieus is geweest en dat vooral de tussen muziek en teksten tot een niet al tijd overtuigend eindprodukt heeft geleid. Dat het een indruk wekkende manifestatie is gewor den, staat echter als een paal bo ven water, Het grootste pluspunt is echter dat men erin geslaagd is zoveel krachten te bundelen in één ma nifestatie, iets wat het Holland Festival met het Nederlandse to neel al vele jaren niet meer lukt. Juist daarom verdient dit initia tief over vijf jaar een vervolg. Al doende leert men en het zou trouwens eeuwig zonde zijn, als de enorme organisatorische er varing die men nu ongetwijfeld heeft opgedaan, in de toekomst onbenut zou blijven. PAUL KORENHOF Leiden Ri|ksmuseum voor Volkenkunde - Steen- straal, foto's van reizen door China van Hi- riji Kubota; tekeningen voor Japanse pren ten. t/m jan. '89. di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, dubbelexpositie: Tweehonderd )aar verza melen' en 'Schepen met geld', t/m jan 1989: di. za. 10-17 uur. zon- en feestd. 13- 17 uur. Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Een Nieuwe Synthese', Geo- metrisch-abstracte kunst in Nederland 1945-1960, tot 3/10; di. t/m za. 10-17 uur. zo. 13-17 uur, 3/10 10-12 uur. 'Klein maar fijn', met werk van Gerrit Dou, Frans van Mieris, en andere Leidse fijn- Hooglandse Kerk, Piet de Boer met olie verf, gipsafgietsels van in klei geboetseer de figuren en aquqrellen, t/m 24/9; ma. 13- 15.30 uur, di. t/m za. 11-15.30 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis Nieuwe Rijn 38, perma nente expositie; Vijf eeuwen mode in mini atuur, di. t/mza. 10-16 uur. Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10, gouaches en schilderijen van Theo Verbei), tot 15/10. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56, exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal. Studio voor vormgeving Groenesteeg 10. ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur. za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Hooglandse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak. tel:l46024. Sociëteit Qumtus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto,,tekening of beeld. Galerie Amber - Hooglandsekerkgracht 8. Oostaziatische kunst: basiscollectie van Ir ma Roefs-de Wit, Japanse en Chinese rol- schilderingen; tevens tentoonstelling van Lak-Galerie - Cleveringaplaats 1fotower ken van J.W. ter Horst, tot 17/9; ma. t/m vr. 10-22 uur. 'Ars Aemula Naturae" - Pieterskerkgracht 9. acht leden van de Kunstkring Voorscho ten exposeren onder de titel 'Grenzeloos', van 22/9 t/m 2/10; za. en zo. 13-16 uur en tijdens c Intermezzo - Haarlemmerstraat 226, mari tiem schilderes Jenny Buikhuizen (uit Kat wijk) met aquarellen over onderwerpen als: schepen, zee en strand. Galerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1fo-, tograaf Eric de Vries met voornamelijk por tretten en mensfiguren, t/m 12/10; zo. 12- 22 uur. ma. t/m za. 10-22 uur. Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10, schil derijen van Cees van den Oever, tot 29/9; wo. t/m za. 14-17.30 uur, do. tot 21 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, tentoon stelling 'Contemporary art from Paris', ten toonstelling van 10 in Parijs wonende kun stenaars, tot 1/10; wo. t/m zo. 12-18 uur en op afspraak. Galerij-Atelier Treetje Lager' - Oude Rijn 138, tekeningen en grafiek van Nienke Ra ven. tot 31/10; vr. 9-18 uur, za 12.30-17 Galerie Fenix Botermarkt 26, schilderijen Jacques Soler, t/m 30/9; di.vr. 10-18 uur, wo. 9-18 uur, do. 10-21,30 uur, za. 7.30-18 'Caecilia' Caeciliastraat 18, werk van An ne Bakker, Coby Eykelenboom, HéLéne Penning en Jeanette Wittermans, zo 13-17 De Waag - Aalmarkt 21 ling met werk van beeldend kunstenaars u Leiden en omgeving, i 12-17 uur, do. 12-21 i 10-17 u Hillegom Kunstgalerij 'Catherina' - Meerstraatpro menade 12b, Expositie kunstschilder-cera- mist en beeldhouwer Chahab, van'oor sprong Persische kunstenaar, 15 uur; di. t/m vr. 9-18 uur. za. 10-17 uur. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmade- seweg 55, olieverfschilderijen, landschap pen en portretten van Adriaan Bons. tot 27/10; dag. 10-20 uur. Lisse ren, op zondag demonstratie van 13.30 tot 16.30 uur. tot 25/9, do. za en zo van 13.30- 16.30 en do. van 19.30-21.30 uur Noorden Hotel-Restaurant „De Watergeus" - ab stract werk van Cora van der Haven, lijnte kenen van Anita goudsbloem, tot 24/10; dagelijks vanaf 10:00 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe, na 14 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek- W. de Zwijgerlaan, Ronnie Meerts (grafiek) en Magda Pot (keramiek), ma. woe. vr van 14-17 en van 19-21 uur, do en za van 10-12.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstel ling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijns- burg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Voorschotense Kunstkring - Voorstraat 12, werk van Erli Esselink, Jolanda Frederiks, Margarita Garcés, Petra van der Heyden, Fanny Mazure, Daniel Tavenier, Marijke Verhoef en Fiet van de Vijsel, tot 18/9; woe. t/m zo. 14-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, Margot Klarenberg Dietz met zijden aquarellen, Jan Dietz met o.a. portretten, landschap, stillevens en Brigitte Rink met keramiek, n 22/9; di. 19-21 uur, wo. 10-12 uur, wo- .do.z 1-16 u Wassenaar Warenar - Kerkstraat 75, schilderijen van Latijns-Amerikaanse kunstenaars, Enrique Monaco, A.M. Luque, Manuel de la Cruz Conzélez, Francisco Amghetti Ruiz, Baro nes Maribel Thuruet-Arrietta, Paula Davila. t/m 29/9. In sociëteit De Burcht wordt zondagmiddag het eerste concert gegeven van een serie die wordt georgani- Kunstkring Burcht, treden c; zich bezig houden met niet-alledaagse mu ziek. De serie begint dit weekeinde met een video-performance van Arthur Sauer en Huba de Graaf. Deze produktie bestaat uit een aaneenschakeling van zeer korte stuk ken met steeds weer een wisselende be zetting, die door een groot aantal Neder landse componisten speciaal hiervoor zijn geschreven. Aanvang 15.30 uur. Lokhorstkerk naar voren. Er zullen v worden uitgevoerd van Bach. Handel en Pachelbel. Solisten zijn Aart de Kort (orgel) en Johannes Leertouwer (viool). Aanvang 15.00 uur. Het Leids Barok Ensemble, bestaande uit twaalf strijkers en een clavecmist, geeft maandagavond een uitvoering in de Groe ne kerk in Oegstgeest. Het gaat om het tweede concert van het ensemble, dat in ju- r het e trad. Op het programma concert staan werken van Purcell, Gemi- niani. Handel en Bach. Van deze laatste componist wordt het concert voor twee cla- vecimbels ten gehore worden gebracht Solisten zijn Theo Goedhart en Jan Piet Kmjff. Hun aanwezigheid maakt het ook mogelijk het concert grosso opus 6 nr. 4 van Handel te spelen in de door de compo nist gewenste bezetting met twee clave- cimbels. Aanvang 20.15 uur. In de reeks zaterdagmiddagconcerten in de Hooglandse kerk treedt morgenmiddag het Leids Vocaal Ensemble o.l.v. Theo Goedhart op. Aanvang 13.30 uur. Pop 3 zelf het meest van hou- :overs van Velvet Under ground en T.Rex. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66. Leiden. De Belgische band The Arch geeft zater dagavond een concert in de grote zaal van het LVC. The Arch combineert de synthesi zer en sampler met zang en eigen teksten. Dus met alleen maar electronic-body-mu- sic. Aanvang 23.00 uur. Breestraat 66. Lei- Het gebeurt maar zelden dat het LVC zon dag open is. echter voor één band wordt een uitzondering gemaakt: the House of Love. De Engelse band was op het Park popfestival in Den Haag al een verrassing, nu wordt het LVC op de kop gezet. In het voorprogramma de nieuwe Nederlandse groep the Blue Guitars. Aanvang 22.00 Breest it 66, Leiden. In de Droomfabriek is zaterdagavond de groep Las Maracas met salsa en samba te horen. Aanvang 21.30 uur, Oude Singel 56, Leiden. Leidse Schouwburg woe 21 en do 22, 20.15 uur; Johnny Kraay- kamp en Donald Jones in 'De Fantast'. Microtheater Imperium vr en za, 20.30 uur; Volwassen orgasme ontsnapt uit Amerikaans circus'. Lak Theater i 17, 20.30 uur; Circle Ensem- 3 22. 20.30 uur; Independance met .'Man ble'. In het zoldercafé van het LVC een optreden van Lietenant Ernesto's Mid night Moves optreden. De band speelt met werken van Mozart, Schumann, Rach maninoff, Ravel en Skrjabin Diligentia Appeltheater vr 16, za 17, 20.15 uur; Toneelgroep De Appel met 'Hamlet' van Shakespeare met Strmdberg met o.a. Christine Ewert, Robert Prager en Eric Schneider. Koninklijke Schouwburg vr 16 t/m di 20. 20.15 uur; Hoofdstad Ope rette speelt 'Gasparone' van Karl Millockér. met Marga de Boer. Germame Compier, Nico schaap, Tom Hofman, Anita Hems en Jacco van Renesse. woe 21. 20.15 uur; Seth Gaaikema. Carré dag. (beh.ma) 20.15 uur. zo ook 13.00 uur; Mus'cal Cats', van Andrew Lloyd Webber. Trevor Nunn en Gillian Lynne. Concertgebouw za 17.20.15 uur. zo 18. 14.15 uur; NedPho Kamer Orkest olv Lev Markiz mmv Mischa Maisky cello, werk van Schubert, Sjostako- witsj. woe 21, 20.15 uur; Radio Symfonie Orkest olv Kent Nagano mmv Kir» te Kanawa so praan, met werk van Rossini. Bizet. Char- pentier, Mascagnie, Cilea, Puccini, en Mo- CC Amstelveen za 17. 20.15 uur; Pim Jacobs, Louis van Dijk 'piano-festijn II'. di 20,20.15 uur; 'Memoires' met o.a Henny Orri en Willem Nijholt. woe 21,19 30 uur; 't Muziektheater met 'De op tilt show' van Karei Eykman Willem Wil mink, Hans Dorresteyn, met Caroline de Bruijn, Dick Cohen en Theo Fransz. Muziektheater za 17, di 20,20.00 uur; Nederlandse Opera 'Blauwbaards burcht' van Bartók, mmv Nedpho olv Hartmut Haenchen. do 22, 20.15 uur; Nederlands Danstheater met dansen op muziek van Ravel, mmv Nederlands balletorkest olv Roelof van Driesten. Nieuwe de la Mar Theater vr. 16 t/m do. 22. beh. zo/ma, 20.15 uur; Freek de jonge 'De Dissident en de Goe- Stadsschouwburg vr 16 en za 17, 20.15 uur; Annemarie Dur, Joep Brócheler en Irene Maessen in 'De Maestro', mmv Christofori Kamer Orkest olv Hans Rotman. di 20, 20.15 uur: Scapino Ballet 'Last noti- 'Figures in movement". II Knoops, No Win- De Doelen vr 16, 20.00 zo 18.14.15 uur; 'Concert Rot terdams Philharmonisch Orkest, olv James Conlon met medewerking van Nuboko Imai. Altviool met werken van Bartók. di 20. woe 21. do 22. 20.15 uur; Concert Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Ja mes Ccnlon met Frans Helmerson cello, met werk van Mozart, Haydn, Bartók. Luxor Theater vr 16 t/m do 22. 20.15 uur; Andre van Duin revue met Simone Klemsma en het grote revue orkest olv Jan Menu. Zuidplein Theater di 20, 20.15 uur; Hans Liberg met 'Wortel Bach Live' woe 21 en do 22.20.15 uur; 'Memoires' het leven van Sarah Bernhardt met Henni Orri En Willem Nijholt.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 23