Robin Williams is wel goed, maar is niet gek Q Schokkend realisme over misdadige jeugdbendes Voget laat zich niet vangen Veel talenten in één persoon fllJDAG III SEP 1EMBER PAGINA 11 in 1955 op eijfendertigjarige leef tijd als een cude man. Hij had roof bouw gepleegd op zijn lichaam, drugs en alcohol gebruikte hij van af zijn veertiende. Steeds weer moest hij door geldgebrek zijn saxofoon verpanden. 'The Jazz Singer' was in 1927 de eerste geluidsfilm. Sindsdien heeft de film altijd in meer of mindere mate voeling gehouden met de jazz. Vooral in de jaren dertig en veertig zijn er veel films over en met jazz-muzikanten gemaakt. On langs was op de televisie nog 'A song is born' uit 1948 te zien. waar in Danny Kaye in het gezelschap verkeerde van talloze jazz-groothe- den uit die tijd. In de jaren vijftig werd een aantal films voorzien van onvergetelijke jazz-soundtracks. zoals die van Miles Davis bij Louis Malle's TAscenseur pour l'échafaud' in 1957 Heel recent scoorde 'Round Mid night' als echte jazz-film hoog bij publiek en kritiek. Dexter Gordon bracht met zijn tenorsaxofoon een ode aan de Bebop, de ruigere jazz muziek uit zwart Harlem. Werd ons in 'Round Midnight' al onthuld dat het leven van de jazz-muzikant be paald niet over rozen loopt, nu kun nen we via een Belgische docu mentaire en binnenkort ook via de speelfilm van Clint Eastwood ken nis maken met het tragische leven van de koning van de bebop, Char lie Parker, beter bekend als Bird. Bird Now' probeert aan de hand van herinneringen van mensen die Charlie Parker gekend of met hem gewerkt hebben, een beeld te schetsen van deze legendarische altsaxofonist. Charlie Parker stierf Vrienden en familie getuigen vooral van Birds ongezonde le vensstijl. terwijl een producer uit de doeken doet waarom vorige filmprojecten over Charlie Parkers leven (o.a. van Richad Pryor) op de klippen zijn gelopen: niemand in Hollywood zit te wachten op zoveel ellende met een slechte afloop. Lester Bowie en Dizzy Gillespie proberen het uitzonderlijke talent van Bird te omschrijven, maar uit eindelijk moet de muziek zelf toch het werk doen in deze sympathieke maar niet geheel geslaagde film. Op een paar minuten na ont breekt elk beeldmateriaal van Charlie Parker. Naast het registre ren van de interviews heeft Mare Huraux de leemte proberen op te vullen met nogal willekeurige beel den van de wijken in New York waar Parker geleefd heeft. Is dit dank zij de voortreffelijke muziek nog te tolereren, echt over de schreef gaat men door een overbo dige scène van Parker bij de pand- te laten naspelen. Het genie Bird heeft zich in Bird Now' niet laten vangen, misschien kan Clint Eastwoods Bird' hem meer gestalte geven. LEONARD ENGEL :o'; regie: Andrew Davis; hoofdrollen: Sle- i Seagal, Pam Grier en Sharon Stone; ater: Luxor, Leiden Hij heeft een beetje de glimlach van Robert de Niro, het postuur van Arnold Schwarzenegger en de vechttechnieken van Bruce Lee. Veel eigenschappen verenigd in één persoon en kennelijk wordt er ook wel wat van hem verwacht. Be kend klinkt zijn naam nog niet in de oren, maar hij staat wel promi nent op de affiches; Steven Seagal En inderdaad, Seagal speelt niet al leen de gelijknamige hoofdrol, hij draagt de film 'Nico' ook. Zoals zoveel Amerikaanse actie films begint 'Nico' met een verwij zing naar de Vietnam-oorlog. Niéo Toscani is in de jungle getuige van martelpraktijken van de CIA. neemt er ontsteld afstand van en komt de martelaar in kwestie weer tegen in zijn latere functie van poli tieman in Chicago. De rechercheur Nico Toscani is een man van weinig woorden en van veel onnavolgbare bewegin gen met de vlakke hand die zeer bloederig kunnen uitvallen. Als van hogerhand wordt opge dragen een Zuidamerikaanse drugsdealer met rust te laten, is Toscani de enige die daarmee geen genoegen neemt. In een verhaal waarin logica en geloofwaardig heid nauwelijks tellen, maar het geweld de liefhebber niet zal te leurstellen, laat Nico hierbij recht voor genade gelden. BART JUNGMANN 'Colors'; regie: Dennis Hopper; hoofdrollen: Sean Penn en Robert Duvall; theater: Euro. Alphen 'Colors' is een onrustbarende mis daadfilm van Dennis Hopper. Hij gaat over de jeugdbendes van Los Angeles die een nauwelijks nog te bestrijden plaag vormen. Volgens de officiële statistieken zijn er zo n 250 bendes actief. De 'Bloods' be staat uit 74 onderafdelingen en telt circa 5000 leden. De 'Crips' is nog groter en heeft niet minder dan 10.000 leden, georganiseerd in 103 groepen. Over het lidmaatschap wordt niet geheimzinnig gedaan. Als pro vocatie draagt men zelfs clubkleu ren via halsdoeken, sweaters en zweethandjes. De bendes vormen een subcultuur die wordt gedomi neerd door drugsmiljonairs die nog geen twintig jaar oud zijn. Het gaat om jongeren die in hoge mate mobiel zijn. Voornaamste tijdverdrijf is het uitvechten van 'stammenoorlogen'. Zwaar bewa pend en opgepept met coke en 'crack', gaat men op zoek naar los lopende leden van rivaliserende bendes. Vanuit autoraampjes wordt het vuur geopend en wie per ongeluk in de weg loopt, heeft pech gehad. Op deze manier zijn een paar jaar geleden de moeder, zuster en twee neefjes van sportheld Ker- rhit Alexander om het leven ge bracht. Leden van de 'Crips' door zeefden een huis waarvan ze dach ten dat er een vijandig bendelid woonde. Ze bleken zich in de voor deur te hebben vergist. Ook de reeks rijksweg-moorden van vorige zomer (willekeurige personen kregen de volle laag vanuit passerende auto's) wordt aan jeugdbendes toegeschreven. Het met jeugdbanditisme in ver band gebrachte aantal schietpartij en in L.A. wordt door de politie over 1986 becijferd op ruim 1000. Daarbij vielen bijna 400 doden. Dit huiveringwekkende feno meen heeft Dennis Hopper geno men tot onderwerp van 'Colors', waarbij het ergernis wekte dat in deze film de jeugdbendes bestaan uit zwarten en Mexicanen. Nie mand vrwijt Hopper daarmee een foute voorstelling van zaken te ge ven, maar wel dat hij angst heeft gezaaid en discriminatie van de et nische minderheden werkt. Ter verdediging van de film is ge steld dat 'Colors' tenminste een be staand kwaad signaleert, zodat de overheid nu wel verplicht is er iets aan te doen. Een povere verdedi ging, want de film geeft geen enke le sociale context aan deze grove vorm van jeugdcriminaliteit. 'Co lors' suggereert dat er tegen dit kwaad geen enkel kruid is gewas sen. De film concentreert zich op twee agenten die het vergeefs pro beren: Robert Duvall en Sean Penn. De eerste is een veteraan die met tactvol en beheerst optreden een soort gewapende vrede probeert te consolideren. De ander is een felle, bijna even gemeen als de rotzak ken die hij aan wil pakken. De ka rakters worden door Duvall en Penn heel aannemelijk en aantrek kelijk geacteerd. Al hebben ze bei den die typische Method-stijl vol kleine gebaartjes en tics. Het ver sterkt de indruk dat we al eens va ker van deze realistische smeris- duo's tegen zijn gekomen. Duvall Penn lijken als twee druppels water op George C. Scott en Stacy Keach in 'The New Centurions'. Het verhaal van 'Colors' doet er eigenlijk niet zo toe. Het lijkt even min van belang dat de film is gere gisseerd door Dennis Hopper. De domme agressie in 'Colors' is geen variant op 'Rebel Without A Cau se', de film waarin Hopper in 1955 als acteur debuteerde. Ook niet van de drop out-cultuur in 'Easy Rider', waarmee Hopper in 1969 als regis seur debuteerde. Colors is geen film met visie, het is een film die zich uitput in een realisme dat schokkend ver gaat. PIETER VAN LIEROP VENETIE Vanwege zijn hoofd rol als de uitzinnige disc-jockey in 'Good Morning Vietnam' stond Ro bin Williams dit jaar genomineerd voor een Oscar. Het beeldje liep hij mis, maar even zo vrolijk bleef Wil liams die gala-avond woeste grap pen en grollen maken. "Zoiets helpt de teleurstelling weg te slik ken". zegt hij nu, vijf maanden la ter. bij gelegenheid van de Neder landse première van 'Good Mor ning Vietnam'. door Pieter van Lierop "Op het moment dat ik daarna de volgende Oscar moest aankondi gen. was ik mijn gemiste kans al te boven en kon ik me via een grap onmiddellijk revancheren door op Michael Douglas af te stappen en te proberen hem zijn beeldje te ont futselen. Dat werkt heel therapeu tisch. En achter het toneel liep ik Paul Newman tegen het lijf en die zei: 'Ach jongen, ik heb er negen keer naast gezeten'. Op dat mo ment was ik er al weer overheen. Maar ik had de Oscar graag gewon nen. Ik had er een schemerlamp van willen maken". Verknochte tv-kijkers herinne ren zich Robin Williams ongetwij feld uit de serie 'Morkand Mindy'. Zijn filmdebuut maakte hij met een weergaloze titelrol in Robert Altmans musicalversie van 'Popeye'. Onder George Roy Hill speelde hij de onvergetelijke hoofdrol in 'The World According To Garp'. Paul Mazursky regisseer de hem in 'Moscow On The Hud son'. Censuur n 'Good Morning Vietnam' speelt hij onder regie van Barry Le- vinson een d.j. van een militair ra dio-station anno 1965. De Amerika nen zijn dan alleen nog maar als 'adviseurs' in Vietnam aanwezig en ondergaan hun verblijf in Zuid- oost-Azie als een' soort vakantie. Met zijn rauwe grappen, gepeperde taalgebruik en voorkeur voor stevi ge rock bezorgt Robin Williams de zender een ongehoorde populari teit. Maar op het moment dat het con flict in Vietnam escaleert en de Amerikanen daadwerkelijk aan de oorlog deelnemen, verhardt zich ook de censuur. Het is gedaan met de onschuld. Vietnamese vrienden van de d.j. komen in het kamp van Viet Cong terecht, hijzelf wordt overgeplaatst naar een ander deel van de wereld. De grappen en grollen die Robin Williams in 'Good Morning Viet nam' debiteert, sluiten nauw aan bij het type humor waarmee hij in de Verenigde Staten ook immense populariteit vergaard heeft als stand-up comedian, in zalen soms zo groot als de Metropolitan Opera Hall. "Die radio-scene's in de film, dat ben ik voor 99 procent zelf. De mu ziek is niet mijn keuze, die is van Barry Levinson. Hij heeft er 900 songs uit die tijd nog eens voor af geluisterd. Er zijn maar twee dia- loogregels uit het oorspronkelijke script gehandhaafd. Tijdens de op namen was niets ingevuld en ben ik mijn eigen gang gegaan, voor de vuist weg. Met ideetjes, rare gelui den, stemmetjes, typetjes, imita ties. Alleen had ik me natuurlijk wel voorbereid op referenties naar 1965. Ik heb deze film ook alleen willen doen onder de voorwaarde dat ik de radio-shows zelf mocht in vullen. Want ik doe zoiets totaal an ders dan een ander zou doen. Veel van de respons die je in de film ziet komen, bijvoorbeeld bij de solda ten in die trucks, is dan ook spon taan. Niemand wist tevoren hoe ik uit de hoek zou komen". Imitaties Robin Williams: "Voor ik me met film inliet, heb ik ooit twee jaar lang niets anders gedaan dan dit soort optredens, het eerst in twee verschillende nachtclubs in San Francisco. In de ene zaten.voorna- melijk dronkelappen, in de andere voornamelijk mensen in rolstoe len. Daarna ging ik naar Los Ange les en kreeg een vast contract bij een vrij bekende club waar ik voor al mijn techniek in improvisaties heb bijgeslepen. Vervolgens stroomde ik door naar een circuit van gespecialiseerde clubs en werd het mogelijk er echt mijn brood mee te gaan verdienen". zet. "Ik ben er zo'n beetje mee begon nen toen ik op de universiteit te recht was gekomen en op een of an dere manier mijn heimwee moest overwinnen. Toen greep ik ging drukte maken met imitaties van anderen. Van mezelf ben ik een heel kalm type. Ik ben ook nooit de leukste thuis geweest. Nog steeds niet. Mijn zoontje, vijf en een half jaar oud. zou het me niet eens toe staan om leuk te doen thuis. Dat joch is zelf trouwens veel leuker, op een heel droge manier. Een combinatie van een Mormoon en een Britse humorist". Williams: "Ik denk dat ik vooral de humor heb bepaald. Deze film is een komedie, maar in komedies kun je harder of gedempter te werk gaan. Dit had dus allemaal best wil der gekund, we zijn vandaag de dag wel het een en ander gewend, maar het feit dat 'Good Morning Vietnam' speelt in 1965, legt be paalde limieten op. In taalgebruik bijvoorbeeld, voor wat acceptabel was voor de radio toen. Je kon het met te bont maken met wat je als d.j. zei, want als je dat wel deed. stierde er ogenblikkelijk iemand de studio binnen om je microfoon dicht te draaien. In de film gebeurt dat ook een keer". "Ik heb geen uitgebreid research hoeven te plegen, want er bestond een heel handig boek waarmee ik me voortreffelijk orienteren kon Daarin stonden alle incidenten uit die tijd beschreven. En dan was er nog dat andere boek, The Fabu lous Sixties', dat van week tot week vermeldt wat de best beluis terde radio-programma's waren. Een fantastisch boek". 'Soul City' "Bovendien herinner ik me zelf ook nog wel iets van de periode. In 1965 was ik dertien jaar oud. Opge groeid in Detroit, vandaar dat Ja mes Brown erin zit en Martha Ree ves. Die twee nummers zijn mijn eigen keuze geweest. Dat zijn mijn eigen jeugdherinneringen. Detroit was 'Soul City'. Ik denk dus dat ik alles bij elkaar een redelijk be trouwbare indruk heb kunnen ge ven van dit radio-type". "En ik maak het echt niet te dol. Er zijn er in Vietnam een stel bezig geweest. Daarmee vergeleken ben ik bijna als normaal te beschou wen. Ik heb tapes gehoord, waan zinnig! Er bestaat een radio-docu mentaire die 'The War In The Air' heet en waarin al die radio-disc-joc- key's zijn te horen. Er zat een vrouw tussen, die was zo sexy en werkelijk te gek voor woorden' 'De film is gebaseerd op wat ge beurd is met een man die Adrian Cronauer heette. De makers von den het om een of andere reden be langrijk om met een historisch ver antwoord referentiepunt te kun nen schermen. Maar de echte Cro nauer was juist een van de meer rustige types. Maar die absurd uit bundige kreet 'Gooooood Morning Vietnam!' die is dus weer wel histo risch. Dat was niet één d.j., ze de den het allemaal voortdurend. Nou ja, 's morgens dan, als ze het 's avonds ook hadden gedaan dan was dat al te zonderling geweest". Barry Levinson als regisseur, dat is uw persoonlijke keuze ge weest. Williams: "Ja, maar niet zo van: 7 want you! Ik kreeg een lijst van twintig mogelijke regisseurs voor gelegd' en mijn voorkeur ging uit naar Barrv omdat ik hem ontmoet had en hem had leren kennen als een gemakkelijk, ontspannen type. met een werkstijl die geschikt is voor mij. Hij legt je beperkingen op. natuurlijk, maar dat zijn dan geen muren. En hij heeft in hetzelf de vak gezeten als ik. Hij heeft deel uitgemaakt van een comedy team en was vreselijk geestig. Speelde bij voorkeur rabbijnen". "Maar dat scheelt dus enorm, als je geregisseerd wordt door iemand die dit vak begrijpt. Er is niet zo erg als moeten werken met een mischien best wel getalenteerde re gisseur die alleen niet echt aan voelt wat leuk is. En daar zijn er heel veel van, helaas. Die proberen alleen maar alles gekker dan gek te krijgen, maar daar wordt het niet leuk van. Dan ben je als acteur dus in de aap gelogeerd. Barry Le vinson heeft een speciaal gevoel voor humor die diep-menselijk is, en dat is precies wat mij goed ligt". BIOSCOPEN (OP)NIEUW 'Nico' - Luxor, Leiden 'Colors' - Euro, Alphen 'Girl Friends' - Rex. Leiden 'Diva' - romantische thriller i regisseur Beneix vijf jaar geleden de tijdgeest betrapte. Greenway, Voor schoten BLIJVERS 'Raw' - registratie van Eddie Mur phy-show, Euro. Alphen 'Hot Bubblegum op vrijersvoeten - Israëlische film over pubers die de liefde ontdekken. Euro. Alphen De troetelbeertjes' - City. Katwijk 'My little pony" - Greenway. Voor schoten Deadly Pursuit' - Sidney Poitier en Tom Berenger maken jacht op gewe tenloze boef Voorspelbaar en toch spannend. Lido. Leiden "De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - stijlvolle en elegante ver filming van roman van Milan Kunde- ra. Lido, Leiden 'Rambo III' - John Rambo neemt het op tegen het Russisch leger in Afgha nistan, City. Katwijk en Greenway, Voorschoten 'The last emperor' - Oscar-winnend epos over laatste keizer van China. Trianon, Leiden 'Salsa' - Latijnsamerikaans dansspek- takel in de orde van Dirty Dancing'. Lido, Leiden 'Crocodile Dundee 2' - argeloos na tuurmens raakt opnieuw in de clinch met Newyorkse gangsters. Lido. Lei den en Euro. Alphen Honneponnetje' - naïef meisje laat erotische fantasieën van oudere he ren overkoken, City. Katwijk 'Three men and a baby' - succesvolle komedie van Franse makelij ging nog eens door de gehaktmolen van Holly wood en het resultaat is best aardig. Greenway. Voorschoten 'Jungle Book' - Walt Disney-film vol komische avonturen van het jongetje Mowgli - Lido, Leiden 'De Reddertjes' - Greenway. Voor schoten DEN HAAG 'Good Morning Vietnam' - Asta (463500), al. 'Three men and a baby' - Asta, al. 'Salsa', Asta, al. 'Milagro Beanfield War' - Babyion (471656), al. 'Powaqqatsi' - Babyion. al. 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - Babyion, al. 'Rambo III' - Cineac (630637), 12 jr. 'Poltergeist 3' - Cineac, 16 jr 'Bright lights, big city' - Cineac, al. 'Frantic' - Metropole (456756). al. The Last Emperor' - Metropole. al. 'Crocodile Dundee 2' - Metropole. al. Appointment with death' - Metropo le, al. 'Deadly Pursuit' - Metropole, 12 jr. 'Nico' - Odeon (462400), 16 jr 'Colors' - Odeon, 16 jr. Action Jackson' - Odeon. 16 jr. 'Evil Dead 2' - Odeon, 16 jr A man in love' - Studio 656402). 16 jr. Sign of the times' - Studio, al. 'Oei Ciomie' - Studio, 16 jr AMSTERDAM 'Powaqqatsi' - Alfa (278806). al Bright lights, big city' - Alfa. 12 jr. Man in love' - Alfa. 16 jr. 'Moonstruck' - Alfa, al. 'The last emperor' Alhambra (233192), al. 'De ondraaglijke lichtheid van het be staan' - Alhambra, al. 'Colors' - Bellevue Cinerama (234876), 16 jr. 'Good Morning Vietnam' - Cinerama, al. 'Milagro Beanfield War' - Calypso (234876), al Raw' - Calypso, 16 jr. 'Beyond Therapy' - Cinecenter (236615), al. 'A Clockwork Orange - Cinecenter, 16 jr. 'Der Himmel liber Berlin' - Cinecen ter. 16 jr. 'Oci Ciornie' - Cinecenter, 16 jr. 'Ironweed' - Cinecenter, 16 jr. 'Deadly Pursuit' - Cinema Int., 12 jr Frantic' - Cinema Int., al. 'Nico' - City (234579). 16 jr. 'Gooi mamma uit de trein' - City. al. Three men and a baby' - City, al 'Rambo III' - City, 12 jr. 'Action Jackson' - City. 16 jr 'Poltrgeist III' - City, 16 jr 'Salsa' - City, al. 'C'eravamo tanti amatf - Kritenon, (231708). 16 jr. 'Carmen' - Kriterion, 16 jr. 'Katharine en haar wilde hengsten' - Parisien (246540), 18 jr. 'Fish Pants' - Parisien, 18 jr 'Ei' - The Movies (245790), 16 jr 'A month in the country' - The Mo vies. 16 jr. 'Sammy and Rosie get laid' - The Mo vies, 16 jr. 'Frantic' - Tuschinski (262633), al. 'Appointment with death' - Tuschins ki, al. 'Cry Freedom' - Tuschinski, al. 'Crocodile Dundee 2' - Tuschinski, al. 'Maurice' - Tuschinski, al. Deadly Pursuit' - Tuschinski. 12 jr. 'Rambo 3' - Tuschinski Cineac (243639). 12 jr. Five Corners' - De Uitkijk (237460). 16 TELEVISIE Sport en politiek mogen een wat moeizame verhouding met el kaar hebben, sport en film blij ken uitstekend samen te gaan. Althans op de Belgische televi sie. De nachtelijke uitzendingen van de Olympische Spelen wor den vooraf gegaan door een speelfilm. Aanvang elke avond is 23.00 uur. Morgenavond kan op België 2 bijvoorbeeld gekeken worden naar 'Shadow of a doubt' van Al fred Hitchcock. Een innemende oom blijkt de verdachte van een serie moorden op rijke wedu wen. Joseph Cotten speelt de hoofdrol. Moord is ook het hoofdmotief van de thriller 'Ivy' van Sam Wood. Hierin speelt Joan Fontaine een zelfzuchtige vrouw die een miljonair aan de haak slaat en hem vervolgens over de kling jaagt. Haar vroege re minnaar is de voornaamste verdachte. Ivy' is dinsdag te zien op Belgie 2. Op een iets toegankelijker tijd stip wordt zondag op België 1 'A midsummer nights sex comedy' uitgezonden (20.05 uur). Woody Allen gaat in deze film aan de haal met het Shakespeare-drama en brengt drie eigentijdse stelle tjes voor een weekeinde bij el kaar in een zomerhuisje. Affaires en schijnbare affaires houden de conservatie levend. Van Roman Polanski gaat deze week de film Frantic' in premie- re, Duitsland 2 zendt vanavond 'Chinatown' uit, een film die hij in 1974 maakte. De film is later een voorbeeld geworden voor as pirant-filmmakers en laat Jack Nicholson als een privé-detecti- Joan Fontaine, hoofdrolspeel ster in 'Ivy'. (^rchieffoto) ve in een zaak terechtkomen, die steeds ingewikkelder en on heilspellender vormen krijgt (22.55 uur). Morgenavond op BBC 2 (00.30 uur), de debuutfilm van John Frankenheimer, 'The young stranger'. Een ontroerend dra ma over de frustraties van een jongen die in aanvaring komt met het gezag en zich verloren voelt. 'The young stranger' wordt vooraf gegaan door de Hongaar se film 'Time stands still' van Peter Gothar met een soortgelijk thema. Er wofdt een beeld gege ven van opgroeiende jongeren in een starre maatschappij (22.50 uur). FILMHUIZEN Onder de noemer 'Japan, vroe ger en nu' besteedt LAK-Cinema de komende twee weken .aan dacht aan de Japanse cinema. Komende dinsdag komen daar bij twee films van Nagisa Oshi- ma aan bod. Allereerst om 20.00 uur 'Private Fujita comes ho me', daarna om 22.00 uur 'De Ce remonie'. een film uit 1971. Het is een soort Japanse 'All in the family', waarin een gezin bij een wordt gehouden door cere monies als feest, bruiloft en be grafenis. In feite zijn het haatge voelens die de familieleden aan elkaar binden. De onderlinge re laties zijn op een gegeven mo ment moeilijk meer uit elkaar te houden, maar de film geeft wel een indruk van 25 jaar Japanse geschiedenis. In het Kijkhuis de komende dagen 'Bird Now', een première. Maandag wordt 'Lolita' getoond. Nabokovs verhaal van een scan daleuze liefde tussen een man en de dochter van zijn hospita werd door Stanley Kubrick verfilmd. Ook de verfilming deed de nodi ge stof opwaaien. James Mason speelt de hoofdrol (20.00 uur). Dinsdag draait hier 'Fatal At traction'. de bioscoophit van vo rig jaar. Glenn Close speelt een vrouw die zich na een kortston dige verhouding met een ge trouwde man niet zomaar aan de kant laat zetten. Michael Douglas is de man die zijn gezin wl red den (20.00 en 22.15 uur). In 'The belly of an architect' legt Peter Greenaway verbanden tussen ar chitectuur en het lichamelijk ge stel. Terwijl we worden ingewijd in de Italiaanse bouwkunst neemt de buik van de architect (Brian Dennehy) vervaarlijke vormen aan (20.00 en 22.15 uur). In Filmhuis LVC van- en mor genavond (21.15 uur) een nauwe lijks navolgbare film van Alan Parker op muziek van Pink Floyd. Bob Geldof speelt een roek-muzikant die zich heeft af gekeerd van een Orwelliaanse maatschappij. Volgende week woensdag en donderdag draait hier 'Tango, l'exil dc Gardel' De Argentijnse cineast Fernando Solanas maakte in zijn ballings oord Parijs een film over de mili taire dictatuur in zijn vaderland De tango bepaalt het ritme (21.15 uur).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21