Reixmaldimek Sole Mio komt in Leiden Zuid-Holland wil groter deel uit provinciefonds 'Feestweek met culturele paraplu' Jubileumexpositie Leidse Bond Am ate 111 tuinders Optimisme Alphen over rijksweg 11 PAGINA 16 REGIO VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1988 Noordwijkse kliniek gaat niet naar Alphen a ALPHEN AAN DEN RIJN/NOORDWIJK - De reumakliniek Sole Mio in Noordwijk wordt gevestigd op het terrein van het Academisch Ziekenhuis Leiden (AZL) en verhuist niet naar het Alphense ziekenhuis Rijnoord. De provincie heeft voorgesteld de kliniek tus sen de jaren 1993 en 1995 te laten verhuizen naar het terrein van de nieuwbouw van het AZL. Administrateur W. Warmerdam van Sole Mio schat in dat het 'voor negentig procent zeker' is dat de plannen van de provincie worden uitgevoerd. De komende jaren blijft de kliniek in Noordwijk om dat de gebouwen daar nog niet zo lang geleden zijn opgeknapt. "Daarom is er voor de provincie en ook voor de ziektekostenverzeke raars geen reden om ons nu over te plaatsen", aldus Warmerdam. In 1993 is de nieuwbouw van het AZL klaar en dan kan worden bekeken welke gebouwen kunnen worden aangepast voor reumapatiènten. Het plan om zogeheten categora le ziekenhuizen zoals Sole Mio te integreren met algemene zieken huizen komt van de rijksoverheid. Volgens Warmerdam heeft die er geen problemen mee als de gefu seerde instellingen niet op hetzelf de terrein zijn gevestigd. "Dat is namelijk met een kliniek in Nijme gen ook het geval". De ziektekostenverzekeraars verklaarden zich eind vorig jaar voor het plan om Sole Mio onder te brengen in Alphen. Bij ziekenhuis Rijnoord zou een nieuwe vleugel moeten worden gebouwd met een oppervlakte van duizend vierkante meter voor de reumapatiënten. So le Mio was geen voorstander van verhuizing naar Alphen. Voor het provinciaal bestuur Zuid-Holland is die optie niet aan de orde. aldus woordvoerder W. de Jong. Volgens Warmerdam heeft dat plan ook vol gens het AZL geen kans van sla gen. Daar komt nog bij dat door de normen van de overheid vestiging van een reumakliniek in Alphen moeilijk haalbaar is in verband met het aantal specialisten dat in een bepaald gebied kan zijn gevestigd. Tussen de Noordwijkse kliniek en het Leidse academisch zieken huis bestaat al een samenwer kingsovereenkomst. Zo zijn de art sen van Sole Mio in dienst van het AZL en lopen studenten van de medische faculteit in Leiden die bijna zijn afgestudeerd stage in de reumakliniek. Voorzitter Langezaal van de Leidse Bond (links) en de heer Steltman i bileumexpositie van volkstuinders opende. DEN HAAG - De provincie Zuid- Holland gaat op korte termijn actie ondernemen voor een betere ver deling van de gelden uit het Pro vinciefonds. Zuid-Holland, de pro vincie met de meeste inwoners in Nederland, krijgt een evengrote uitkering uit dat fonds als Zeeland en Drente. Maar die provincies zijn aanmerkelijk kleiner. Gedeputeerde J.H. Boone kon digde die actie gistermiddag aan tijdens de presentatie van de be groting voor het volgend jaar. Met andere provincies heeft Zuid-Hol land over die problematiek ge sprekken gevoerd. Boone: "Dat wij deze discussie op gang brengen, nemen ze ons heel kwalijk. Ik vrees dan ook, dat provinciaal overleg over het hanteren van een andere verdeelsleutel, weinig of helemaal niets zal opleveren". Volgens Boone heeft staatssecre taris De Graaff-Nauta van binnen landse zaken de mogelijkheid om een wetsontwerp in te dienen waarmee een andere verdeling van de gelden uit het Piovinciefonds kan worden geregeld. Inkomsten, zei Boone, zijn voor Zuid-Holland van groot belang. Daarover voeren steeds opnieuw pittige discussies met het rijk. Hij noemde het 'schrijnend' dat het rijk 220 miljoen gulden nu uit het Provinciefonds heeft gehaald. "Dat is een onvoorstelbaar hoog bedrag. Onze allergrootste grief is echter: 22 procent van de Neder landse bevolking woont in Zuid- Holland en wij krijgen maar veer ALPHEN AAN DEN RIJN - Een feestweek met een culture le paraplu. Zo omschrijft Jan de Back zijn werkelijkheid ge worden initiatief, dat morgen onder de naam Alphenemen- ten'88 ten doop wordt gehou den en tot en met volgende week zaterdag van Alphen een bruisende, swingende en feest vierende plaats moet maken. tien procent uitkering uit het Pro vinciefonds. Voor ons werkt dat slecht uit. Zeker als je bedenkt dat er provincies die wel honderd gul den per inwoner krijgen". De gedeputeerde zei verder, dat hij zich ook zorgen maakt over an dere uitkeringen die de provincies krijgen voor het uitvoeren van al lerlei taken. Op milieu en vervoer zal eveneens worden gekort. "En dat", aldus Boone, "zal wel eens tot gigantische problemen kunnen lei den. Indien die kortingen inder daad worden doorgevoerd, dan krijgt Zuid-Holland voor milieuta ken ongeveer drie tot acht miljoen gulden minder uitgekeerd. Maar wij hebben juist vier miljoen gul den meer nodig om alles naar beho ren te kunnen uitvoeren. Hetzelfde verhaal gaat op voor verkeer en vervoer. Het ziet ernaar uit, dat wij hier ook miljoenen zullen verlie zen". Daarom kondigde Boone nu al aan, dat tegen die maatregelen met kracht zal worden geprotes teerd. Over het begrotingstekort zei de gedeputeerde, dat het om een fors bedrag gaat. "Eigenlijk zou dat te kort structureel gedekt moeten worden". Dat dit nu weer is gelukt is onder meer te danken aan het feit, dat het aantal opcenten wordt verhoogd tot 27. Volgend jaar, deel de de gedeputeerde op voorhand al mee, komt er daar nog eens één bij. Maar dan is de koek die opcenten heet praktisch op. Want hoger dan 30 opcenten mag de provincie niet gaan. Voorlopig zijn de weggebrui kers de dupe. Het verhogen van de opcenten volgend jaar betekent voor hen, dat de motorrijtuigenbe lasting gemiddeld met f3,40 per jaar wordt verhoogd. "We zullen nog verder moeten bezuinigen", al dus Boone, die voorspelde, dat daarvoor nog pijnlijke ingrepen moeten worden gedaan. Besloten is nu al om alle fondsen met acht procent te korten. De gedeputeer de zegt dat dit nodig was, omdat er nog maar slechts 19 miljoen gulden aan reserves aanwezig is terwijl 15 miljoen de bodem is. "De situatie is echt zorgelijk", besloot Boone zijn toelichting. LEIDEN - De heer P.J. Steltman van Staatsbosbeheer heeft gister avond in de Hooglandse Kerk de jubileumexpositie van de Leidse Bond van Amateurtuinders ge opend. Hij verrichtte de opening door een lint door te knippen. De kerk is gedurende de komende da gen omgetoverd in een tuincom plex, waarin een overzicht wordt gegeven van de activiteiten van de volkstuinders. In de kerk zijn voorts zo'n 180 bloemstukken op gesteld. De organisatie verwacht enkele duizenden bezoekers. De Leidse bond, waarbij zeven verenigingen van volkstuinders zijn aangesloten met in totaal meer dan 1300 leden, viert dit jaar het ne gende lustrum. Ter gelegenheid daarvan een tentoonstelling die groter van opzet is dan andere ja ren. De bond kiest trouwens elk jaar een andere locatie voor de jaar lijkse expositie. Zo werd er al eens geëxposeerd in het politiebureau en het gemeentehuis. "Het jaarlijks kiezen voor een andere ruimte maakt het inrichten van de exposi tie tot een uitdaging", aldus voor zitter J.P. Langezaal van de Leidse Bond. Het gaat trouwens goed met de Leidse volkstuinders. Sinds een paar jaar neemt de belangstelling voor een volkstuin in Leiden weer toe. Langezaal: "De wachtlijsten groeien weer. Ik schat dat het ge middeld een jaar tot anderhalf jaar duurt voordat nieuwkomers een volkstuin krijgen". De belangstelling ging het afge lopen jaar ook in andere zin naar volkstuinders uit. Van de zijde van de gemeente kwam het -inmiddels terzijde geschoven- plan om in de Merenwijk een aantal volkstuintjes op te offeren aan woningbouw. "We zijn blij dat dat van de baan is, alhoewel er altijd wel weer iemand over begint", zegt Langezaal doe lend op directeur Mulder van de Woningbouwvereniging Leiden die onlangs bebouwing van het volkstuincomplex weer oprakelde. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense wethouder W. de Jong (PvdA/verkeer) blijft optimistisch over de aanleg van de rijksweg naar Leiden. "Het colle ge zet voorlopig nog al les op de aanleg van het westelijk deel, van Al phen naar Leiden. Dit omdat de rondweg om Alphen ten westen van de Gouwe het eerst is af gerond en omdat tussen Leiden en Zoeterwoude al volop aan de weg wordt gewerkt". Vorige week deelde het hoofd van de Alp hense afdeling verkeer, S. de Vries, mee dat de 'weg mogelijk pas na de eeuwwisseling kan wor den voltooid omdat de gemeente Hazerswoude dwarsligt. In Hazers woude zou de weg bij de kruising met de Geme- neweg verdiept moeten worden aangelegd en bovendien zou de snel weg uit vier rijstroken moeten bestaan. Dat vindt het rijk echter te duur. De Jong gaat ervan uit dat de problemen kunnen worden opge lost: "Ik ben ervan over tuigd dat de provincie Zuid-Holland zich ac tief opstelt. De Gemene- weg is een provinciale weg, waar de provincie dus het een en ander over heeft te zeggen". Pas als zekerheid be staat over het westelijk deel van de nieuwe rijksweg gaat het colle ge van burgemeester en wethouders 'met voort varendheid' werken aan de weg tussen Alphen en Bodegraven, aldus De Jong. Alphenementen' 88 moet bekendheid Alphen vergroten door Jan Preenen Afgezien van de 'niet ingevulde maandag' is De Back als voorzitter van het comité Alphenement der mate enthousiast dat hij nu al als standwerker voor deze uitmarkt wil fungeren. "Met zo'n grote hoe veelheid evenementen onder scheidt Alphen zich zodanig dat we landelijke bekendheid moeten kunnen krijgen en dat is toch een van de belangrijkste redenen dat we dit hebben opgezet". De nu 58-jarige De Back wilde 'meer dan zo maar een jaarmarkt', die vorig jaar overigens nog zo'n slordige 150.000 mensen naar Al phen trok. Daarom kwam hij twee jaar geleden als voorzitter van de Stichting Jaarmarkt met het voor stel om deze dag in te passen in een week 'vol vertier, ontspanning en publiciteit'. De wielerronde, de es tafetteloop, de jazznight en de old timerdag waren er al en het moest toch simpel zijn om met een aan vulling voor een 'complete week' te zorgen. Die extra activiteiten zijn nu gevonden met een reeks c ten in een tent in het Burgemeester Viserpark, een zeiltocht en een kroegentocht. De Back: "De jaarmarkt is vooral de laatste jaren een succes ge weest. Ik heb er dan ook altijd met veel plezier aan meegewerkt. Eerst als ambtenaar (De Back was ad junct-directeur openbare werken, red.) en later, toen Alphen op de be groting moest schrappen en het co mité een stichting werd, op per soonlijke titel. Daar kwamen welis waar altijd volop mensen op af, maar publiciteit leverde het nau welijks op. Ja, hier in de buurt, maar als je even buiten Alphen kwam niet meer. Dat is in zekere zin wel te begrijpen. Er zijn zoveel jaarmarkten in het land. Niet van die grootte als bij ons, maar een jaarmarkt is in de ogen van velen nu eenmaal een jaarmarkt. De me dia die wij informatie stuurden, be schouwden onze jaarmarkt als de zoveelste in de rij en legden onze gegevens naast zich neer". "Daarom wilde ik de jaarmarkt in een breder kader plaatsen en er een originele naam aan geven die tot de verbeelding spreekt. Op die manier komen we hopelijk ook lan delijk in het nieuws. Ik ga er niet vanuit dat mensen uit Oosterhout of Enschede de komende week naar Alphen komen, maar het moet toch mogelijk zijn om de cirkel rond Alphen wat groter te maken. Daarnaast hopen we dat Alphene- menten aandacht zal krijgen in een toeristische rubriek van een medi um dat heel Nederland bestrijkt. Veel mensen denken nog dat Al phen een dorpje is en weten niet dat het bijna net zo hard is gegroeid éls bij voorbeeld Zoetermeer. Als ze al van Alphen hebben gehoord, dan is dat door het gifschandaal. Wij streven er nu naar om de naamsbekendheid van Alphen op positieve wijze te vergroten. Daar kan iedereen hier van profiteren". Terwijl De Back met 'zijn' plan bezig was, opperden Jan van Rijn en Cees Verboom als leden van het inmiddels ter ziele gegane kunste- naarsgezelshap Alpha Nuova in 1987 het idee om het Alphense uit gaansleven op te peppen. Van Rijn: "In een open brief aan de Kulturele Raad hebben wij het voorstel ge daan om een uitgaansweek te cre ëren rond de jaarmarkt. We dach De Bond heeft een nog probleem glad te strijken. Dat betreft het lo zen door volsktuinders op het op pervlaktewater. Het Hoogheem raadschap van Rijnland wil dat tuinders daarvoor een milieuhef fing betalen. Langezaal wil die pro blemen in samenspraak met de ge meente en het schap uit de wereld helpen. Maar voorlopig viert de bond feest, het negende lustrum. De ten toonstelling duurt nog tot en met zondag. Een van de hoogtepunt is zondagmiddag het kampioen schap bloemschikken door kinde ren dat omstreeks 12.30 uur begint. Omstreeks 14.15 uur heeft de prijs* uitreiking plaats. De tentoonstel ling is vandaag nog tot 22.00 uur te bezichtigen, zaterdag van 10.00 tot 18.00 16.00 i i zondag van 14.00 tot ten aan open podia met theaterge zelschappen die op straat zouden optreden. De week van de jaar markt leek ons uitermate geschikt, omdat het aan het begin is van het theaterseizoen". De ideeën van de Stichting Jaar markt en cultureel Alphen bleken uitstekend op elkaar aan te sluiten. Of zoals De Back nu stelt: "We heb ben altijd gedacht aan evenement achtige dingen, waarover je een culturele paraplu hangt, waarbij de Alphense amateurkunst de moge lijkheid krijgt zich te manifesteren. Toen wij van de Kulturele Raad hoorden dat daar ook aan zoiets werd gedacht, hebben we die plan nen met elkaar verder uitgewerkt". In de ogen van Van Rijn is echter slechts een deel van zijn en Ver- booms wensen vervuld: "Met Alpha Nuova hebben we in 1983, '84 en '85 steeds een dag verzorgd met een programma met alle stro mingen in de kunst. Dus toneel, muziek, straattheater, beeldende kunst, popmuziek. Een gedeelte mis ik nu en dan met name het the ater en de beeldende kunst. Ik had het ook leuk gevonden als het idee was overgenomen van Woerden dat de Singel in het verleden tijde lijk heeft omgedoopt tot één grote galerie. Ik vraag me af waarom dat hier langs de Rijn ook niet is ge beurd". Gedeeltelijk kan Van Rijn die vraag overigens zelf wel beant i Staatsbosheer, die gisteravond de ju- Geen steiger bij Aardamse brug TER AAR - Na er zes jaar lang in diverse commissie- en raadsverga deringen over te hebben gespro ken, heeft de Ter Aarse raad gister avond toch maar besloten geen steigers aan te leggen in het Aarka naal nabij de Aardamse brug. Na dat dit voorjaar het oorspronkelij ke plan om een 140 meter lange steiger aan te leggen ai was gehal veerd, bleek ook deze versie nog te duur uit te vallen. De kosten wer den door wethouder P. van Rijn ge raamd op zo'n 76.000 gulden, ter wijl de gemeenteraad hooguit 40.000 gulden voor de nieuwe voor ziening op tafel wilde leggen. woorden. Door zijn werkzaamhe den als redactielid van de Uitgids en als fotograaf heeft hij geen tijd gehad om zijn gedachtenspinsels uit te werken. "Daarom is het mis schien ook niet goed dat ik nu wat kritiek spui. Het is net als met een kind dat je te vondeling hebt ge legd en waarvan je later, als je' het terugziet, zegt dat je het niet eens bent met de kleren die het aan heeft. Laat ik voorop stellen dat ik het positief vind dat Alphenemen- ten er nu is, maar ik zou het zelf an ders en uitgebreider hebben ge daan". Kosten Vanaf zijn standwerkersplaats blijkt De Back de kritiek van Van Rijn te delen: "Ik ben er een voor stander van om het culturele pro gramma nog verder uit te werken. Dan denk ik zelf aan toneel en een orgelconcert. Aan de andere kant kun je je afvragen of je de mensen daarmee niet overvoert en of het al lemaal niet te duur wordt. Ik had ook liever gezien dat we alle dagen een programma hadden kunnen aanbieden. Dus ook op maandag. Helaas is dat niet mogelijk geble ken. In de tent in het Burgemeester Visserpark hebben we nu zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag op tredens van koren en orkesten, maar maandag staat de tent leeg. Hopelijk kunnen we die dag vol gendjaar wel invullen. Het hangt af van de belangstelling dit jaar en of het bedrijfsleven dan nog meer geld in deze week wil steken dan de anderhalve ton extra die nu op tafel is gelegd. Maar goed, ook zonder een programma op maandag is dit Alphenementen al uniek genoeg. In elk geval voor Alphen". Stank pelsdieren zeer ondraaglijk ALPHEN AAN DEN RIJN - De stank die wordt veroorzaakt door de edelpelsdierenfokkerij aan de Steekterweg is 'zeer ondraaglijk'. Dat is de mening van G. van de Weg, directeur van zwakzinnin- geninstelling Hooge Burch in Zwammerdam, die naast de fokke rij is gevestigd. Volgens Van de Weg is uitgere kend dat de sloten tussen de fokke rij en Hooge Burch 'in maximaal twee jaar tijd' geheel verontreinigd zijn door de werkzaamheden die in de fokkerij worden verricht. Daarbij komt nog dat de instel ling voor geestelijk gehandicapten volgens Van de Weg veel last heeft van 'eksters en verwilderde katten' die afkomen op de voedselresten die de nertsen uit hun hokken laten vallen. De eksters hebben ervoor gezorgd dat geen enkel eendekui ken deze zomer heeft overleefd, al dus Van de Weg. Hij zei dat gisteravond tijdens een hoorzitting over het bestem mingsplan Steekterweg, waarin staat dat de fokkerij kan blijven be staan. Hooge Burch maakt daarte gen bezwaar omdat door de over last een gedeelte van het terrein on bruikbaar zou zijn voor recreatie en bebouwing. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen. Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Zwijnenburg, tel: 4122166, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uür Y. Groeneveld, tel:. 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Bergmeijer- ,de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: G.A.E. Nering-Bögel, tel: 208 uur lot 24 uur: A. van Luyk. tel: 122522, Wasstraat 2a Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne. Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, tel: 125820, Burggravenlaan 102. zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg, tel: 132877, de Sitterlaan 18. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bë- mt. Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer. de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur. A A. van Rijn, tel 314349, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: E.H. Nieuwenhuis-Smal- braak, tel: 768918, Meloenstraat 39. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, tel: 760947, G. Brandtstraat 29. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za K. v.d. Post, tel: 226568, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Hoofdstraat 40, tel: 410070, zo M.B. Lands meer, tel: 413913, spreekuur van 12.30 tot 13.00 uur op Florijn 10. tel: 891000. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur. J.J. Voorzaat. Jan campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten za J. Baars, R. Wagnerlaan 63, tel: 2520, zo A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voor hout, tel: 02522-10140. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend- APOTHEKEN De avond-, nacht- eh zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 16 tot vr. 23 door: Haven Apo theek, Haven 18, tel: 120085, Apotheek Voor schoten, Leidseweg 66, tel: 01717-2525. Wassenaar Alarm- en informatiekring Haag, Voorburg, Rijswijk, Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: R. v.d. Welle, Piet Heinlaan 30. tel: 175394. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. 'Kleinere VW s moeten fuseren' NOORDWIJK Gedeputeerde H.A. van der Meer heeft gisteren op de algemene ledenvergadering van de VW Zuid-Holland in het ge meentehuis in Noordwijk aange drongen op het samengaan van kleinere VVV's in één regio. Volgens de CDA-gedeputeerde worden de mogelijkheden door het fuseren van kleinere VVV's veel groter. Naar de mening van Van der Meer is het in deze opzet wel licht mogelijk om de huidige klei ne VW-kantoren te handhaven als steunpunten. "De kleiner WV's hebben ieder afzonderlijk maar heel beperkte mogelijkheden, zij ontberen bij voorbeeld professio nele krachten. Door het samen gaan worden de krachten en moge lijkheden gebundeld". VRIJDAG 16 SEPTEMBER Alphen opening expositie Jan Snoeck, zeefdrukken en keramiek, om 19.30 uur in de openbare biblio theek. Thorbeckeplein. film 'Yeelen', aanvang 20.20 uur, Hooftstraat Filmhuis, Hooft- straat 210. Najaars-antiekbeurs in de Rijn streekhal, van 16.00 tot 21.00 uur. Boskoop vlooienmarkt in de Beurshal, A.P. van Neslaan. van 17.00 tot 22.00 uur. Hazerswoude opening Haduardmavo door burgemeester Van der Sluis, om 16.30 uur. Leiden Leidato Huishoudshow in de Groenoordhallen. tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. bosloop over afstanden van 2,1 tot 14,4 km, AV Holland, start om 19.00 uur, inschrijven bij de kanti ne. Leidse Hout ruilavond voor verzamelaars, Ruilclub Koningskerk, 19.00 u. buurth. 't Spoortje. Bernhardkade. voorstelling door Cirkel Ensem ble. aanvang 20.30 uur in het Lak- theater, Cleveringaplaats. swingavond, aanvang 21.30 uur in Droomfabriek. Oude Singel. LVC The Wall van A. Parker, aanvang 21.15 uur, zoldercafe" Lt. Ernesto's, aanvang 22.00 uur. disco lesbie Langegracht 65. 21. Nieuwkoop taptoe muziekvereniging Eens gezind, aanvang 20.00 uur, Eve nemententerrein, Churchilllaan. Voorschoten Het Wedde, nachtzwemmara- thon, aanvang 20.00 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Alkemade kinderbloemencorso, vertrek om 10.00 uur bij veiling EMM. waterloopskiën bij Vennermeer Oud Ade, van 12.00 tot 16.30 uur. Alphen monumentendag met toer langs monumenten, van 10.00 tot 17 00 uur. najaars-antiekbeurs in de Rijn- streekhal, van 11.00 tot 17.00 uur. fancy-fair met om 13.00 uur de- e Alphense honden club. theatergroep Troja speelt Ve nijn, Hooftstraattheater, 14.00 en 20.00 uur, speciaal voor kinderen. concert Jostiband en het Alp hens mannenkoor in tent aan het Burgemeester Visserpark, aan vang 20.00 uur. concert Hot legs in Het kasteel, Concertweg, aanvang 21.00 uur. eerste lustrum Maritiem ge- zinskontakt in Avifauna. vuurwerk bij het station, aan vang 22.30 uur. Leiden Uitmarkt: presentatie cultureel programma '88 en '89, van 10.00 tot 18.00 uur; uitvoering 'O, Fortu- Leidato Huishoudshow in de Groenoordhallen, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19 00 tot 22.30 Nationale Monumentendag: bezichtiging van diverse monu menten. najaars-prestatieloop over af standen van 2 tot 15 km, inschrij ven vanaf 10.00 uur, start om 11.00 uur bij buurthuis Zaanstraat 126. bloemschikdemonstraties Tuin Nu - Expo '88', van 10.00 tot 18.00 uur; concertserie 'Muziek in de Pancras', met Leids Vocaal En semble olv Theo Goedhart, aan vang 13.30 uur in de Hooglandse optreden 'Las Maracas'. Caraï- bische muziek, Droomfabriek. vanaf 21.30 uur. film: The Wall', van A. Parker, aanvang 21.15 uur; optreden 'The 11.00 .or, Clubhuis n jisco Leidse werkgroep homo- •'""•aliteit, Langegracht 65, van 22.0U J2.00 uur. open soos NVSH trefcentrum Rapenburg 48, aanvang 22.00 Leiderdorp kwart-triathlon Zwembad de Does, Aanvang 07.00 uur. Jan de Back: 'Je kunt niet alles in één keer willen'

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16