'Alleen geschild fruit en geen leidingwater' 'Er is angst voor na de Spelen' Q&p Wielerploeg in spanning Hollandse zusjes werken als vrijwilligsters in Seoul 4cokI DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 SPORT PAGINA 19 |VT- m M§ Mr m~! Leiderdoipse arts Ouwerkerk begeleidt sporters SEOUL (GPD) Simon Ouwerkerk geniet zichtbaar van zijn eerste Olympische Spelen. De 46-jari- ge arts uit Leiderdorp, een van de vijftien personen van het medische team dat in Seoul over het li chamelijke welzijn van de 183 Nederlandse sporters waakt, loopt dagelijks opgetogen, zonder reser ves over de strenge veiligheidscontroles, door het Olympisch Dorp. ,,Dit is echt een onvergetelijke en boeiende belevenis", geeft hij uiting aan zijn enthousiasme. van het Olympisch dorp praat Herbert Dijkstra (midden) met de mecaniciens Jaap de Wit. Dijkstra is nog niet zeker van een plaats in de viennans wegploeg. (foto ANP) Herbert Dijkstra nog twijfelgeval SEOUL (Van een speciale ANP- verslagever) - De Nederlandse wegploeg zoekt revanche voor het mislukte wereldkampioen schap van vorig jaar in Oosten rijk. Dat is vermoedelijk de ach tergrond van de spanning die het zestal meer en meer in zijn greep krijgt nu de ploegentijdrit van zondag en de definitieve keuze van wegcoach Boskamp dichter bij komen. Boskamp heeft het viertal al in zijn hoofd en trainde gisteren, op de eerste dag dat het parkoers voor de 100 kilometer open stond, vooAl met de renners die zijn eerste kandidaten zijn. Tom Cordes, de kapitein, Gerrit de Vries, de meest constante en Mi chel Zanoli, de beul, zijn zeker van hun plaats/ Maarten den Bakker of Herbert Dijkstra zal het viertal voltooien. Rob Har- meling, die de laatste weken zijn vorm heeft zien wegvloeien, zal zondag vrijwel zeker aan de kant staan. De beslissing van Boskamp is uiteraard bij Herbert Dijkstra het hardst aangekomen. Hij voelde de opdracht van Boskamp, na het warmrijden, de eerste vier te laten gaan en naast of achter de auto te fietsen, zonder meer als een klap in het gezicht. De keuze van de coach is echter nog niet vaststaand, omdat Den Bakker tijdens een training op maandag is aangereden door een brom mer. Toen het viertal Cordes. Den Bakker, De Vries en Zanoli (Boskamp heeft geen geheim ge maakt van zijn voorkeursploeg) op een afgesloten parkoers in hoog tempo reed, schoot plotse ling een Koreaan de weg op. Cor des kon er nog omheen, Den Bakker niet meer. Flinke schaaf wonden tekenen na de val zijn linker been, -heup en -arm. Er lopen slechts kleine zaken fout. Team-chef Joop Atsman is er nog niet en er is geen berg ruimte voor het materiaal is. Een stuk of dertig fietsen, wanneer de hele groep compleet is, kun je natuurlijk niet in een kastje stop pen. Mecanicien Jaap de Wit heeft tenslotte een kamer leegge ruimd, maar dat is de bedoeling niet. De Wit: „Korea is geen wie- lerland. Het lijkt wel of zij niet in zien dat wielrenners ook ruimte voor de fietsen nodig hebben en de mecaniciens een plek om te werken. Ik heb gevraagd of de ruiters misschien ook hun paar den naast het bed moesten zet ten. Dan wordt er wat gelachen, maar weinig opgelost. Dat moet je zelf maar zren te doen." Woensdag was de training op het perfecte tijdritparkoers meer een verkenning dan werkelijke trainingsarbeid. De dichte wie len waren thuisgelaten, het tem po was bescheiden, zo zeer zelfs dat de Brazilianen de Nederland se groep met gemak voorbij vlo gen. „Wij moeten voelen hoe het parkoers is en verder alleen maar de conditie op peil houden", ver klaarde Boskamp. „Het is een uitstekend parkoers, het wegdek laat lichte bandjes toe. Er zitten een paar stijgingen in, die het de zwakste renner uit een ploeg moeilijk kunnen maken, maar ik denk dat de winnaar, als het weer zo blijft, niet te warm en vrijwel geen wind, ver onder de twee uur rijdt. Misschien wel 1.53." Die ervaringen houdt Simon Ou werkerk, al bijna tien jaar medisch begeleider van de nationale zwem ploeg, niet voor zichzelf. Op zijn ei gen verzoek heeft hij een column gekregen in een plaatselijk huis- i-huisblad. Niet omdat de medi cus zo graag voor een groot publiek in beeld wenst te zijn, maar zuiver en alleen om op die manier zijn af wezigheid van liefst vijf weken voor de 800 patiënten uit zijn prak tijk enigszins te compenseren. Aanvankelijk had hij zelf het plan iedereen vanuit Zuidkorea een an sichtkaart te sturen en die te voor zien van een persoonlijke noot. De kosten daarvan bleken evenwel zo hoog, dat hij van dat voornemen uiteindelijk toch maar afzag. Huisarts Maar het zegt veel over de wijze, waarop de arts begaan is met het lot van zijn patiënten. Dat maakt hem dan ook bij uitstek geschikt voor de rol van huisarts, die het NOC hem in Seoul heeft toebe dacht. Samen met Bob Klicks. be geleider van de nationale hockey teams, houdt hij twee keer per dag (8-9 en 18.00-19.00 uur) spreekuur voor de Nederlandse sporters. Op de tweede etage van blok 235 in het Olympisch dorp is het apparte ment. dat hij deelt met fysiothera peut Ed van Breukelen, ingericht als een klein 'Medisch Centrum West'. In een van de drie behandel kamers, afgeschermd door gordij nen ("Maar we zijn niet zo kinder achtig hier. Alles gaat open en bloot") en volgepropt met meege nomen apparatuur en medicijnen, kunnen de olympiagangers te recht. Hetzij om zich door een van de negen para-medici (3 masseurs en 6 fysiotherapeuten) te laten ver zorgen of om een van de totaal 6 artsen, cq. specialisten te raadple gen. „De chef d'équipes bepalen de behoefte van verzorging voor en na de training of de wedstrijd. Voor de rest kan iedereen op eik gewenst tijdstip bij ons binnenstappen", al dus Ed van Breukelen, voor wie Seoul het vijfde olympische evene ment is, waarbij hij aanwezig is. Die drempel wordt nog eens ver laagd door het buiten-terrasje met zitjes, dat chef de mission Wim Cornelis in de hoek tussen de woonblokken 235 en 236 van de Nederlanders samen met een bier brouwer heeft ingericht. Deze spe ciale 'corner', met uitzicht op de met vlaggen versierde wooneenhe den van de Amerikanen, is hèt tref punt, waar de sporters elkaar kun nen ontmoeten. Op die plek kun nen ze bovendien hun niet van air conditioning voorziene flats ont vluchten en er een deel van de tro pische avonden doorbrengen. „Het brengt de mensen ook wat dichter bij elkaar", bejubelt Simon Ouwer kerk het initiatief van gezellig- heidsdier Wim Cornelis. „Daar naast hoor je ook eens wat over tak ken van sport, die niet zo bekend zijn". Kwartiermaker Ed van Breukelen. fysiothera peut van Feyenoord, en tot voor vier jaar geleden onder meer van de hockeyers, was een van de eer sten. die twee weken geleden als kwartiermaker in het Olympic Vil lage arriveerde. In het gezelschap van NOC-directeur Rob von Bose en secretaresse begeleidde Ed van Breukelen een vliegtuigcontainer met fysio-apparatuur, behandelta- fels, medicijnen en verbandmidde len. „Problemen om de hele handel op het vliegveld het land in te krij gen, hebben we eigenlijk niet ge had", herinnert hij zich. „We waren op alles voorbereid, maar er werd niet moeilijk gedaan. Dat was acht jaar geleden in Moskou wel anders, Toen moest alles open worden ge maakt en werd elk flesje en pakje minitieus bekeken. In Seoul zijn ze heel wat meegaander en vooral vriendelijker. De spullen zijn al leen op hasj onderzocht. Hier is de hasj-hond onze grootste vriend ge worden". Opmerkelijk druk is het voor het medisch gezelschap tot dusver niet geweest. Buiten een paar schaaf wonden van wielrenners en volley ballers blijken de atleten - dank zij goede afspraken met coaches en SEOUL (GPD) Honderden journalisten, soms de wan hoop nabij, bestormen dagelijks de informatiebalie in het Main Press Centre (MPC) van Seoul. Omdat het vreemde lingenverkeer in de gigantische Koreaanse metropool voortdurend wordt ontregeld door wederzijds onbegrip, gaat er in de aanloop naar de Olympische Spelen nogal eens wat verkeerd. teamartsen vooraf - opmerkelijk fit. „Acclimatiserings-moeilijkhe- den heeft bijna niemand gehad", benadrukt Simon Ouwerkerk. „Natuurlijk is iedereen afgemat bij aankomst na zo'n lange reis, maar een nacht goed slapen en je bent over de grootste vermoeidheid heen. Verder zijn de omstandighe den in Seoul niet zo slecht. We heb ben wel wat regels opgesteld, waar aan de sporters zich moeten hou den om ziekte voorkomen. Zoals geen leidingwater drinken, alleen geschild fruit eten en dergelijke. Het is soms wat aan de trutterige kant, maar voorkomen blijft nog al tijd beter dan genezen". AD HEESBEEN WK-KWALIFICATIE Groep 5 Noorwegen - Schotland 1-2 (1-1). 15 McStay 0-1. 43. F|ortoft 1-1. 63. Johnston 1-2 Scheids rechter: Agnolm (Ita), toeschouwers 22 769 Schotland 1 1 0 0 2 2-1 Frankrijk 0 0 0 0 0 0-0 Joegoslavië 0 0 0 0 0 0-0 Cyprus 0 0 0 0 0 0-0 Noorwegen 10 0 10 1-2 Eerstvolgende wedstrijden 28.9 Frankrijk - Noor wegen: 19.10 Schotland - Joegoslavië Groep 6 Noord-lerland - Ierland 0-0. Scheidsrechter Vautrot (Fra), toeschouwers 19.873 Noord-lerland 2 1 1 0 3 3-0 Ierland 10 10 10-0 Spanje 0 0 0 0 0 0-0 Hongarije Malta 0 0 0 0-3 Eerstvolgende wedstrijden: 19.10 Hongarije Noord-lerland, 16,11 Spanje - Ierland. 1112 Mal ta - Hongarije. BUIT. VOETBAL Italiaans bekervoetbal: Groep 1: Sambenedet- tesse - AC Milan 0-3, Verona -Torino 4-0; groep 2: Cesena - Modena 4-1Lecca - Napoli 1 -1groep 3: Pescara - Ancona 1-1, Pisa - AS Roma 3-1. groep 4: Monza - Bari 2-3, 'Sampdoria - Atalanta 1-0, groep 5 Lazio Roma - Fiorentina 1-0, Udine- se - Inter Milan 1-1; groep 6' Como - Brescia 1-0, Juventus - Ascoli 0-2. PORTUGAL: Benfica-Penafiel 2-0 FRANKRIJK: Paris SG-Bordeaux 1-1 C E C E De zusjes Karen (I) en Daphne Tenbergen: een Hollands duo in Seoul. Je m^c Business class Het (sport)jaar 1988 heeft de NOS al veel geld gekost. Olympi sche Winterspelen, met de succes sen van Yvonne van Gennip, EK voetbal met oranje-glorie en jaar lijkse zaken als Tour de France en Wimbledon. Het leidde er allemaal toe, dat er veel minder geld was dan aanvankelijk gepland voor de verslaggeving vanuit Seoul en de begeleiding vanuit Hilversum. Geen ontbijt- of lunchshow dus. Vreemd keken de passagiers giste ren dan ook op, toen op de vlucht van Amsterdam naar Seoul een klein dozijn verslaggevers en me dewerkers van de NOS breeduit in de business class had plaatsgeno men. Een ticket voor die luxueuze re stoelen kost meer dan het dub bele dan van het 'gewone' plaatsbe wijs. Extra kosten voor, zeg, tien man: bijna een halve ton. Nog twee landen Op twee na hebben de vertegen woordigers van alle landen die aan de Olympische Spelen deelnemen (160) zich gemeld in het Olympisch Dorp in Seoul. Alleen de atleten van Kongo en Libië rijn drie dagen voor de opening nog niet gearri veerd. Hun komst is gisteren ech ter opnieuw bevestigd. Het aantal atleten en officials, dat in Seoul is aangekomen, bedraagt sinds van daag 13.840. (9609 sporters en 4231 blazers). Zuidkorea in dorp De olympische ploeg van Zuid korea meldde zich gisteren ook in het Olympisch dorp. Het gezel schap bestaat uit 644 personen. De Amerikanen en de Russen steken daar nog boven uit. Het team van de Verenigde Staten telt 808 spor ters en officials, de Sovjetunie 708. Gescheiden Prinses Anne en haar man prins Mark Philips van Groot Brittannië leven in Seoul voorlopig geschei den. Prinses Anne. die de Spelen bezoekt als presidente van de In ternationale Paardensport Federa tie, resideert in het majesteuze Shilla-hotel. Haar echtgenoot ver blijft in een speciaal appartement in het Olympisch dorp. Kleermaker Bettine Vriesekoop en Mirjam Kloppenburg kunnen tijdens het olympische tafeltennistoernooi in Oranje-shirts spelen. Piet Röm- gens. chef d'équipe van de kleine Nederlandse pingpong-ploeg, is er na een paar dagen zoeken in ge slaagd oranje-gekleurde stof en een kleermaker te vinden om de shirts te maken. „Het zou deze week klaar zijn", aldus Römgens, „maar in dit land weet je dat maar nooit". Molotovcocktails voor toortsdrager SEOUL - (AP) - Protesterende studenten hebben gisteren voor de eerste Olympische wanklan ken gezorgd door de Zuidko- reaanse toortsdrager, die het Olympisch Vuur naar Seoul brengt, te bekogelen met molo tovcocktails. De toortsdrager werd beko geld met ongeveer 50 brandbom men toen hij aankwam in de zui delijke buitenwijken van Seoul, zo meldden getuigen. De politie zei dat sommige projectielen minder dan 10 meter bij de loper vandaan vielen, maar dat de man onverstoorbaar doorliep en de demonstranten negeerde. President roept op tot groter enthousiasme SEOUL - (AP) - De president van Zuidkorea, Roh Tae-woo, heeft gis teren in een televisietoespraak de bevolking opgeroepen tot „nog groter" enthousiasme voor de Olympische Spelen van Seoul. In sommige kringen wordt gevreesd dat het enthousiasme voor de Spe len onder de bevolking lang niet zo groot is als eerst werd aangeno- Roh riep de Zuidkoreanen op hun uiterste best te doen om van de Spelen een succes te maken en „een luisterrijke en trotse gebeur tenis die we ons hele leven zullen herinneren". Hij zei dat de Spelen in Seoul weer recht zullen doen aan de „verheven dromen" van de Olympische beweging, en dat ze oost en west dichter bij elkaar zul len brengen „niet alleen in de sport, maar ook in de cultuur, de kunst en de wetenschap". De president zei dat de Spelen ook het symbool zijn van de specta culaire economische groei die zijn land de afgelopen jaren heeft door gemaakt. Hij voorspelde dat de Spelen van Seoul een groot spor tief succes zullen worden. De burgemeester van Seoul, Kim Yong-nae, heeft tijdens een bijeen komst met journalisten geklaagd dat de verslaggeving over de Olym pische inspanningen van zijn stad „enigszins verdraaid, eenzijdig, en soms zelfs negatief' is geweest. Hij vroeg de journalisten in gedachten te houden dat zijn land in een aan tal opzichten nog een ontwikke lingsland is, mei; verkeersopstop pingen, onbesuisde chauffeurs, ar men, straatcriminaliteit, rioolpro blemen en drugs. De burgemeester meent dat mensen liever over „de positieve kant" praten. Journalisten die dreigen te ver dwalen in een doolhof van prakti sche probleempjes worden daar niet zelden uitgehaald door de dochters van de Nederlandse am bassadeur in Zuidkorea, Joost van Ebbenhorst Tengbergen. Karen (22) en Daphne (19) zijn na twee we ken bijna onmisbaar in het MPC, waar zij de steunpilaren van de in formatiebalie vormen. De gezusters Tengbergen spre ken vloeiend vijf talen waaronder Frans, Spaans en Italiaans en om dat veel journalisten uit Latijnse landen over de Engelse taal strui kelen, worden de Hollandse infor- matrices bijna voortdurend aange sproken door Zuideuropeanen. „We worden er soms wel eens een beetje hysterisch van. Je wordt af en toe gewoon uit elkaar getrokken en je moet er echt voor waken dat ze je niet als een privé-secretaresse onder de arm meenemen". Karen en Daphne Tengbergen verwachten, dat tegen het eind van de Spelen hun de oren van het hoofd is gevraagd. „Want ze sturen dus echt iedereen naar ons toe. Maar liever dat dan met je armen over elkaar moeten zitten. De eer- door Jaap Visser ste dagen hadden we hier nauwe lijks iets te doen en hebben we ach ter de balie een beetje zitten lezen. Het werd echter met de dag druk ker en het is nu vaak een gekken huis". Vormgeving Daphne Tengbergen, die in Flo rence grafische vormgeving stu deert, heeft zelf bijna twee jaar bij haar ouders in Seoul gewoond en weet dus veel van de stad en de Ko reaanse cultuur. De meeste proble men in de persoonlijke contacten tussen de Koreanen en de buiten landers worden volgens haar ver oorzaakt door trots. „Als je iets in het Engels vraagt aan een Koreaan krijg je in eerste instantie altijd 'ja' als antwoord. Ze beschouwen het hier namelijk als gezichtsverlies als ze over een antwoord wat langer moeten nadenken". Karen Tengbergen, die na de Spelen aan haar vierde studiejaar rechten in Utrecht begint: „Het Koreaanse volk is echt buitenge woon vriendelijk en behulpzaam, maar de taalbarrière is een te groot struikelblok in de omgang met bui tenlanders. Vandaar dat wij voort durend mensen aan de balie krij gen die heel opgelucht zijn omdat eindelijk iemand ze verstaat en ze niet met een stom gezicht worden aangestaard". Karen en Daphne Tengbergen hebben zich via Koreaanse kennis sen als vrijwilligers gemeld bij SLOOC, het organisatiecomité van de 24e Zomerspelen. „Ze vonden het enig dat wij solliciteerden en het was geen enkel probleem om er tussen te komen. Maar we hadden geen idee wat ons te wachten stond en wat voor werk we moesten gaan doen. Het was een aangename ver rassing dat we in het grote perscen trum werden geplaatst. We hebben wel zelf onze weg moeten zoeken want we werden zonder enige voorbereiding achter de balie ge dumpt. Zo van: zoek het maar uit. Dat hebben we dus gedaan". Duo-baan De informerende zusjes hebben van hun vrijwilligerswerk een duo- baan gemaakt. Daphne werkt van negen uur 's ochtends tot vier uur 's middags en Karen van vier tot elf uur 's avonds, of andersom. Hoe wel hun hoofden wel eens op hol worden gebracht, genieten Karen en Daphne elk uur van hun uiterst drukke vrijetijdsbesteding waar voor ze slechts een dagvergoeding van 4000 won (ongeveer twaalf gul den) krijgen. „We denken wel eens: laat die zeikerd zijn belachelijke vragen ergens anders gaan stellen, maar over het algemeen is het werk buitengewoon interessant. Het is voor ons echt in alle opzichten een unieke en leerzame ervaring. Bo vendien leer je hoe je de godganse dag moet glimlachen". Naast de twee Hollandse ambas sadeursdochters zijn er in Seoul nog eens 27.070 vrijwilligers werk zaam voor SLOOC. „En dat is nog maar een kwart van wat zich had aangemeld", weten Karen en Daphne Tengbergen. „De Korea nen zijn heel vaderlandslievend en beschouwen het als een erezaak om op de een of andere manier bij de Olympische Spelen betrokken te kunnen zijn. Het verhoogt je so ciale status om na de Spelen te kunnen zeggen datje er bij bent ge weest, datje mee hebt geholpen. Al was het maar om de we's in het olympisch dorp schoon te maken" Investering olgens Tengbergen Tengber gen beschouwt het Koreaanse volk de organisatie van de Zomerspelen als een investering in de toekomst. „Ze weten dat de ogen van de hele wereld op hun gericht zijn en dat ze de mogelijkheid hebben om hun land en zichzelf te verkopen. Daar door houden ze zich groot voor de buitenwacht, maar achter alle vro lijkheid steekt een grote angst voor wat er na de Spelen komt. Het broeit in Zuidkorea en het zou ons niet verbazen dat er straks een enorme uitbarsting komt". Karen en Daphne Tengbergen verwachten dat arbeiders in dat ge val naast de al lange tijd demon strerende studenten op de barrica de zullen klimmen. „De vorige pre sident, die als een feodale alleen heerser te werk ging, mag dan zijn verdwenen, er is hier nog een hele boel mis. Sociale voorzieningen zijn er gewoon niet. Iemand die in valide raakt, wordt letterlijk op straat gegooid. Het land heeft zich in economisch opzicht in korte tijd razendsnel ontwikkeld, maar er be staat nog altijd geen sociale mid denklasse. Slechts de kleine groep van rijke mensen is enorm uitge breid. Zuidkorea behoort welis waar niet meer tot de derde wereld, maar het is nog wel een ontwikke lingsland. Het is hier op dit mo- Zege Engeland LONDEN (ANP/Reuter) Neil Wèbb heeft Engeland aan een over winning geholpen in het oefenduel met Denemarken. Webb maakte gisteren in de 24e minuut het enige doelpunt op Wembley. Niet meer dan 25.000 toeschouwers toonden belangstelling voor de vriend schappelijke ontmoeting. Webb maakte zijn tweede doelpunt als in ternational na voorbereidend werk van Bryan Robson. In de eerste mi nuten had manager Bobby Robson op de bank bange momenten be leefd toen Lars Elstrup Michael Laudrup een niet te missen kans bood. Het lukte de aanvaller van Juventus niet de bal lang Peter Shilton te krijgen. Spanje leed gisteren in het vriendschapelijke duel met Joego slavië een pijnlijke nederlaag: 1-2. In het Stadion Carlos Tartiere te Oviedo stelde het Spaanse elftal ment heel rustig, maar dat komt omdat de Koreanen beseffen dat dit niet het tijdstip is om de straat op te gaan en actie te gaan voeren". voor 20.000 toeschouwers, onder leiding van de debuterende bonds coach Luis Suarez, ernstig teleur. Treffers van de in Frankrijk voor Sochaux spelende Bazdarevic en Cvetkovic brachten Joegoslavië in de tweede helft langs Spanje, dat WESTDUITSE LOTTO rekking A: 2-13-20-23-26-40, toegevoegd: 19 rekking B 19-22-27-36-39-44. toegevoegd 37 pel'77: 6-8-6-1-2-7-2 KOERSEN lerste koers, 2000 m 1 Carelyn OSpavce (B )apper) 2 45,1 - 1.22.6, 2. Cervino Montana. 3 Jraemar Niet gestart Benno M. Toto: winnend 1,90, plaats 3,70, 3,50, koppel 16,50, trio 74,30 Tweede koers, 1800 m 1 Micks Gift (B. Hadjeb) 2.00.7, 2 El Zeta, 3. St.Wendred. Niet gestan Ros Fandango. Toto winnend 3,10, plaats 1,60, 1,80, koppel 5,90. trio 22,00. Derde koers. 1609 m 1 Bonny Uithuizen (J. Oort- huijsen) 2.05.8 -1.18.2. 2. Zoefke Zimbri. 3 Cock Mendel. Toto winnend 4,00. plaats 1,20. 1.60 1.20, koppel 27.10. trio 122,70 Vierde koers. 2100 m 1 Sagittas Star (H. vd Kraats) 2.25,5, 2. Albustan. 3. Contessa Sunrise Niet gestart Rapid en Lady Gwendolyn Toto winnend 4,90. plaats 1,60. 1.20. koppel 2,00, trio 12.80 Vijlde koers, 2000 m 1 Boyke Hollandia (C de Leeuw) 2 41,5 -1.20.8, 2 Barry Rijnstroom, 3. Be be. Niet gestan A|ax White en Yvette Compaen Toto winnend 17,60. plaats 3,00,1,60,1.40, kop pel 35,50, trio 390,70 Zesde koers. 2600 m: 1 Zinarro (J. Bot) 3.31,5 - 1.21,3, 2. Billy Vredebest, 3. Zoleo Boslust Toto winnend 2,50, plaats 1,20, 1,80, 2,60, koppel 6,80, trio 147,90 Zevende koers, 1800 m: 1. Sammy Jo (L. Cou perus) 2.02,5,2. Chip Card, 3. Fama. Niet gestan Sagittaé Choice. Toto: winnend 11,80, plaats 2,40, 4,90, 1,40, koppel 57,60. trio 400,00 Achtste koers, 2000 m: 1. Yonker Ulandia (M Louwersheimer) 2.40,8 - 1.20,4, 2. Avanti S. 3 Zorba Ossewaard. Toto: winnend 3,50, plaats 2,00, 1,10, 1,60, koppel 8,90, trio 200,50. Negende koers, 2000m: 1. Zappa Flight (R. de Vlieger) 2.37,6 1.18,8,2, Yorki Fortuna, 3. Ama zone Cede. Toto: winnend 1,90, plaats 1,40,1,90, koppel 10,60, trio 821,50. Omzet totalisator f 234.600,00 W5-spel. De winnende combinatie 5-2-4-3-5 werd niet geraden SCHAKEN Internationaal schaaktoernooi van Tilburg Short (Eng) - Hjartarson (IJs) 1/2 - 1/2. De stand na zes ronden is: 1. Karpov (Sov) en Short (Eng) 4 punten. 3. Hübner (WDI), Nikolic (Joe) en Portisch (Hon) 3. 6. Hjartarson (IJs) en Timman (Ned) 2 1/2, 8 Van der Wiel (Ned) 2 het eerste gedeelte van de wed strijd had beheerst. Een doelpunt fraai doelpunt van Michel jn de 25e minuut vormde de bekroning van het offensief. Na het eerste half uur viel Spanje echter volledig terug en namen de bezoekers allengs het initiatief over Voetbalvereniging R.K.S.V. Docos zoekt met spoed VOETBALTRAINER voor de 2e selectie, zij trainen op donderdag- en dinsdagavond. Tevens begeleiding op zondag. 2e selectie speelt Res. 4e klasse K.N.V.B. Sollicitaties kunt u richten aan: P.C.J. Wijnen, secretaris Bernard Zweersstr. 5 2324 VE Leiden.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19