Steeds weer Jan van Zijp doet een klein stapje terug DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1988 Zo heel geleidelijk trekt hij bestuurslid van de Leidato, zich steeds verder terug uit de organisatie die met de het Leidse openbare leven, huishoudshow jaarlijks Het zal nog wel een paar jaar meer dan 60.000 mensen duren voordat hij aan al zijn baantjes de brui heeft gegeven en er staan hem vast nog wel meer afscheidsrecepties te wachten. De belangrijkste maatschappelijke functies heeft Jan van Zijp (69) inmiddels neergelegd. Een aantal jaren geleden al stapte hij op als raadslid (KVP-CDA). Vandaag treedt hij officieel terug als naar de Groenoordhal lokt. Ergens een punt achter zetten, betekent voor hem dat ergens definitief een einde aan komt. Hij heeft meestal wel een flinke aanloop nodig alvorens tot zo'n besluit te komen, maar valt het, dan is het onherroepelijk. En het doet hem altijd pijn, dat afscheid nemen. Pijn, omdat de vele contacten als sneeuw voor Aandeel in Leidato verkocht de zon verdwijnen. Het is voor Van Zijp geen kwestie van rustiger aan doen. Waar een leemte valt in zijn bestaan, wordt die onmiddellijk opgevuld: "Ik ben weer begonnen met Engelse les. Ik loop ook met plannen rond om iets te gaan schrijven ovei de Leidse middenstand in de oorlog. Ik barst nog van de energie, ben eigenlijk nooit moe. En als zich iets nieuws aandient, dan kan ik maar moeilijk de behoefte onderdrukken eraan mee te werken". LEIDEN - Het heeft even ge duurd voordat Jan van Zijp de finitief opstapte uit het bestuur van de Leidato. Hoewel zijn te rugtreden al vorig jaar werd be kend gemaakt, is er toch nog even flink onderhandeld over de verkoopprijs van zijn aan deel in het Leidato-bedrijf, zoals Van Zijp het zelf noemt. Tot voor een paar jaar was het een onderneming met een omzet van een miljoen gulden. Van Zijp heeft het dan over de tijd dat het comité ook nog een vergelijkbare voorjaarsbeurs organiseerde in Haarlem. De laatste twee jaar heeft Van Zijp dat alleen gedaan. De Leidse huishoudshow is naar schatting goed voor een omzet van tot z Het Leidato-bedrijf wordt be stierd door mevrouw H.P. de Jong- Erkelens, Jan van der Klugt en tot voor kort dus ook door Jan van Zijp. De twee eerstgenoemden hebben hem moeten uitkopen, zo dat nieuwkomer Jan Bemer zich weer heeft kunnen inkopen. De drie leden van het comité zijn hoof delijk aansprakeiljk voor het finan cieel reilen en zeilen van de huis houdshow. Dat betekent dat zij in geval van tekorten daarvoor per soonlijk moeten opdraaien. "De formule van de Leidato is een ijzersterk concept", licht het scheidende bestuurslid toe. En hij doelt vooral ook op de financiële per vierkante meter, de bezoekers (jaarlijks 60.000 tot 65.000) betalen de regel 6 gulden entree. Hij vereniging in Leiden betaald. Daarnaast is het Leidato-comite - op de veemarkt na - de belangrijk ste huurder van de Groenoordhal. In die 27 jaren dat de Leidato in de Groenoordhal wordt gehouden heeft de gemeente meer dan een miljoen gulden huur gebeurd. De Leidato is in 1952 voor hel eerste gehouden. Dat was nog in de Stadsgehoorzaal. Drie keer achter een werd de huishoudbeurs gehou den. Onder meer doordat de ope ning op zondag problemen ople verde bij het toenmalige, christelij ke gemeentebestuur, is het ver schijnsel een tijdelijk dood gestor ven. 't Is dat Joop Visser er in 1964 op de Stationsweg weer over be gon tegen Gijs Langezaal dat dit jaar de 27ste Leidato wordt gehou den. Jan van Zijp maakt ^inds 1965 deel uit van de organisatie. "Ik was er ook in de jaren vijftig bij als ver tegenwoordiger van de midden standsorganisatie". Sinds 1965 heeft hij als zelfstandig onderne mer in het comité gezeten, 22 jaar lang dus. geeft geen exacte cijfers, maar er- steeds vervult Zaken "Eigenlijk is zeven jaar in het be stuur van een organisatie zitten wel genoeg. Ergens in het bestuur ko men, dat is het probleem niet. Het is in mijn ogen een veel grotere kunst ergens mee te stoppen". En die kunst verstaat Jan van Zijp na drukkelijk niet: 22 jaar Leidato, 12 ;rs Verbond (NKOV-Leiden) en zijn er meer functies die Van Zijp lang heeft vervuld of nog kent hij dat er nooit verlies wordt gedraaid: "Toch kunnen de kosten soms onverwacht tegenvallen". Stadsgehoorzaal Voor onder meer het organiseren van de beide beurzen - ook die in Haarlem - beschikte Van Zijp over een parttime-secretaresse. Die tijd is voorbij, want naast het afstoten van de Leidatp heeft hij ook de 'or ganisatie' van de Haarlemse beurs verkocht. Uit de opbrengst van de Leidato- gelden wordt mede de verkiezing van de beste sportman, -vrouw en - Desalniettemin juicht hij het principe toe zoals dat bijvoorbeeld bij het Centraal Bureau Rijwiel handel geldt: drie jaar voorzitter, hooguit één termijn verlengen en vervolgens van het toneel-verdwij nen. Van Zijp erkent dat veel baan tjes met hem zijn vergroeid, een wezenlijk onderdeel van zijn be staan zijn gaan uitmaken en er daarom niet altijd even gemakke lijk uitstapt. Hij heeft behoefte aan nieuwe uitdagingen. "Dat was ook iri bedrijfsleven zo. Als ik ergens bezig was dan stelde ik mij een doel. Was dat bereikt, wilde ik weei wat anders, in een andere bran che". Dat principe speelde ook mee toen ze Jan van Zijp kwamen vragen voor de gemeenteraad, voor de KVP. Fietsen, radio's, kachels, lam pen. Het zijn allemaal artikelen waarin Van Zijp zaken heeft gehad. En altijd in de Haarlemmerstraat. Alie bedrijven zijn in de loop der ja ren verkocht, met uitzondering een zaak in de Merenwijk hij nog mede-eigenaar is. Een rijk man geworden? "Ach, ik ben niet arm en ik ben niet rijk. Ik val in de vermogensbe lasting". Crisis Jan is niet in Leiden geboren, maar zijn geslacht gaat tot heel ver terug in de Leidse geschiedenis. Zijn overgrootvader - ook Jan - had een café aan de Herengracht. Zijn opa Piet had een meubelmakerij annex café. Zijn eigen vader - weer een Jan - was aanvankelijk machi nebankwerker in Delft, de plaats waar de 69-jarige Jan junior is ge boren. Later begon zijn vader een fietsenzaak in de Haarlemmer straat in Leiden, die Jan na de oor log heeft overgenomen. Sinds zijn derde woont Jan van Zijp in Lei den. Al als klein ventje stond hij in de zaak. Hij herinnert zich nog goed de crisis van de jaren dertig. "Dat heeft enorme indruk op mij ge maakt. Dat lange wachten in de winkel op een klant. Dat turen door de etalageruit of er misschien ie mand in de richting van de zaak kwam. Dat was een slechte tijd, geen geld om spullen te betalen. Armoe troef. Dat wilde ik nooit meer meemaken, zo nam ik mij als klein jongetje al voor". Veel tijd over had Van Zijp toen niet, en ook nu niet: "Lunchen met iemand van de RAI, naar de Leidse sociëteit, lunch in Keulen waar ook de burgemeester van die plaats aanzit, Engelse les, afspraak met...". Een greep uit zijn agenda. Hij kan zich niet voorstellen dat hij de hele dag bij moeder de vrouw zit. "Dat kan mijn vrouw zich trou wens ook niet voorstellen. Maar ik neem in tegenstelling tot voorheen makkelijker vrij. Bijvoorbeeld om nee te gaan varen. Misschien dat ik in een de winter een maand naar Spanje Als ik dat ten minste kan beta- .Jan van Zijp leunt over de balustrade in de Groenoordhal waar deze week de 27ste Leidato wordt gehouden. Vandaag neemt hij a/scheid van het comité dat al jarenlang de huishoudshow m Leiden organiseert. Schildering BOA onthuld LEIDEN - Wethouder De la Mar heeft gistermiddag de nieuwe schildering op de buitenmuur van het pand van BOA (Boycot Out- span Actie) in de Mirakelsteeg offi cieel onthuld. Al eerder was op dat pand een schildering aangebracht die het verband tussen racisme en apartheid uitbeeldde. Onbekenden hebben die afbeel ding verknoeid door er hakenkrui sen en racistische leuzen op te kal ken. Vandaar dat de kunstenaars Justus Donker en Jacob Kanbier een nieuwe kunstwerk hebben ge maakt waarin onder meer de leus 'Stop racisme hier en apartheid daar' is verwerkt. Katwijker (30) treedt zelf op LEIDEN Een 30-jarige man uit Katwijk heeft gisteravond in de Haarlemmerstraat een Leidse au tomobilist enkele klappen in het gezicht gegeven. De Katwijker stoorde zich eraan dat de Leide- naar met zijn auto door deze straat reed. iets dat niet is toegestaan. De Katwijker hield de automobilist aan en vertelde hem dat hij in over treding was. Toen de Leidenaar te kennen gaf dat hij van plan was door te rijden, besloot de Katwij ker niet de politie erbij te roepen, maar zelf 'corrigerend' op te tre den. De man is door de politie aan gehouden. len... LEIDEN - De stichting Dienstencentrum voor Gecoördineerd Bejaarden- werk (DGB) organiseert in de week van 19 tot en met 24 september een Ouderenfestival. Aan de organisatie hebben veel (oudere) vrijwilligers hun steentje bijgedragen. Het festival wordt maandagmorgen 19 september officieel geopend door J. de la Mar, wethouder van sociale zaken en maatschappelijke aangele genheden. Dat gebeurt in Dienstencentrum De Linde aan Herenstraat 64 om 10.00 uur. Tijdens deze officiële opening gaat de zelfgemaakte video band 'Oud-Leiden spreekt' in première. Op deze videoband vertellen ou deren uit Leiden over vroeger. Tijdens de festivalweek zal deze band op veel plaatsen in de stad worden vertoond. Gedurende de hele week zijn er, in samenwerking met vele organisaties, allerlei activiteiten in de hele stad. Het programma luidt als volgt: Maandag 19 september 11.00 uur: na de officiële opening is er Drie Oktoberhal een sportinstuif, toegang één gulden; 14.00 tot 16.00 uur: in Dienstencentrum Merenwijk aan de Rosmolen 6 gezellige middag met informatie, een quiz en een tentoonstelling over 'ou deren en verkeer'; 14.00 tot 17.00 uur: in Dienstencentrum Zuid-West, Bevrijdingsplein 60, open middag met onder meer een poffertjeskraam, de video 'Oud-Leiden spreekt' en een tentoonstelling; 14.00 tot 16.00 uur: in de Vredeskerk bij de Burggravenlaan kaartmid- dag (klaverjassen en jokeren), toegang één gulden; 14.00 uur: dansmiddag in de nieuwe zaal van Danscentrum Evert Caste- lein, Hooigracht 87. Toegang gratis; Dinsdag 20 september 9.30 tot 11.30 uur: in alle Leide bibliotheken koffie-ochtend met infor matie, rondleiding en uitleg over leeshulpmiddelen; 10.00 tot 15.00 uur: in Dienstencentrum Noord, Van Hogendorpstraat 36, open dag. Activiteiten zullen worden gedemonstreerd, een foto-ten- toonstelling is ingericht en de video-band 'Oud-Leiden spreekt' wordt vertoond, toegang vrij; 10.00 tot 12.00 uur: volksdansinstuif in Buurthuis Vogelvlucht, Boshui- zerlaan 5. Toegang één gulden; 13.30 tot 15.30 uur: kennismaken met paardrijden voor ouderen in de nieuwe manege De Poelruiters aan Haarlemmertrekvaart 121-123 (rich ting Sassenheim). toegang vrij; 14.00 uur: in Dienstencentrum De Kooi, Driftstraat 49, wordt een kaart- middag gehouden. Toegang één gulden: 14.00 uur: stadswandeling in Leiden onder leiding van het 'Gilde' Men dient zich hiervoor van tevoren op te geven bij de Stichting DGB, Hoog landse Kerkgracht 32, telefoon 123744. Verzamelen om 14.00 uur bij de Burcht. Deelnameprijs: één gulden, meelopende kinderen moeten twee kwartjes betalen; 14.00 uur: Toneelgroep De Linde speelt 'Man in de VUT' in Diensten centrum Tuinstadwijk, Herenstraat 64. Toegang één gulden; Woensdag 21 september 10.00 uur: sportief bewegen op muziek in de zaal Groenesteeg 107/hoek Kaarsenmakersstraat of Apollolaan ld, toegangsprijs één gulden. 10.00 tot 16.00 uur: het Dienstencentrum Merenwijk, Rosmolen 2. houdt open dag met onder meer een tentoonstelling en demonstraties. Toegang vrij; 10.00 uur: bij Dienstencentrum Binnenstad, Hogewoerd 65, koffie-och tend met dia-presentatie. Toegang vrij; 10.00 uur: bingo in het gebouw van speeltuinvereniging Ons Eiland aan de Kortenaerstraat, toegang gratis; 10.00 tot 12.00 uur: open huis in het Dienstencentrum Morschwijck, To paaslaan 19. Toegang is vrij; 13.30 uur: begint de 'Tour de Frats Senioren'. Aan deze fietstocht is een kleine quiz verbonden. Verzamelen bij Dienstencentrum Noord, Van Ho gendorpstraat 36. Deelnameprijs is één gulden. Voor deze tocht kan men zich van tevoren opgeven bij het Dienstencentrum Noord, telefoon 218182. 14.00 uur: kaartmiddag in Dienstencentrum Tuinstadwijk, Herenstraat 64, toegangsprijs één gulden. 14.00 uur: een speciale 'voedingsbingo' in Dienstencentrum Zuid-West, Bevrijdingsplein 60. Er zijn gezonde prijzen te winnen. Toegang eén gul den; Donderdag 22 september 10.00 tot 15.00 uur: open dag in Dienstencentrum De Kooi, Drifststraat 49 met onder meer de video-presentatie 'Oud-Leiden spreekt'. Ook zijn er een tentoonstelling, demonstraties en foto's van de 'oude Kooi'. De toe gang is vrij; 10.00 uur: bowlen in de Menkenhal, Boshuizerlaan 2. Toegang ëen gul- i Dienstencentrum Morschwijck, Topaas- Redactie: Simone van Driel en Meindert van der Kaaij, telefoon 161422. Marathon Een aantal organisatoren en deelnemers van de dansmara- thon in buurthuis 't Spoortje be landde gisteren in het Acade misch Ziekenhuis Leiden. Niet om zich na hun Titanenklus van afgelopen weekeinde te laten op lappen - ze zagen er allemaal al weer geheel hersteld uit -, maar om het resultaat van dit 24 uurs evenement te overhandigen. Van de ongeveer 3400 gulden die af gelopen weekeinde bij elkaar werden geswingt, hadden ze vier video-recorders alsmede een aantal banden gekocht. Die zijn bestemd zijn voor het isolatiepa viljoen van het ziekenhuis. Chef de clinique van de afde ling beenmergtransplantatie dr. F.E. Zwaan, die de recorders en banden in ontvangst nam, was over het doodvermoeiende ini tiatief zeer te spreken. Op de twaalf isolatiekamers bevinden zich wel televisies, maar video's kunnen het vaak langdurig ver blijf voor de patiënten toch nog wat meer verlichten. De dansers kondigden aan dat er volgend jaar weer iets derge lijks wordt georganiseerd. Ter wijl Zwaan zei dat hij op niet meer dan één video had gere kend, zeiden zij bijna veront schuldigend dat het evenement op nogal korte termijn geregeld was. "Volgend jaar is het groter van opzet", beloofden ze. En stel den het AZL daarmee nog meer video-reoorders in het vooruit zicht. Aan de dansmarathon deden 18 paren mee, van wie zes de hele 24 uur volmaakten. Twee van die niet stuk te krijgen dansers wa ren de 15-jarige Mandy Gaasbeek en de 13-jarige Jan-Michiel Keij- Polen Het Leidse Politie Muziek Gezel schap bracht in mei van dit jaar een bezoek aan het Poolse To- run. Ter plekke besloten enkele deelnemers aan de excursie de Poolse gastheren voor een tegen bezoek uit te nodigen. Dat laten Polen zich over het algemeen geen twee keer zeggen en zo- komt er eind september een Poolse muziek- en dansgroep naar Leiden, die onder meer meedoet in de optocht op 3 okto ber. De groep Polen bestaat uit cir ca 50 mensen. Voor 37 van hen moet er nog onderdak komen. Mevrouw Moeliker is een van de genen die probeert de Oost-Eu ropeanen onder te brengen. "Het enige wat wij van de gastgezin nen vragen is om de Polen bed en ontbijt te verschaffen en ze van en naar een verzamelpunt te ha len en te brengen". Het enthousiasme van de Lei- denaars om naar Polen te gaan is echter aanmerkelijk groter dan om Polen te ontvangen. We wil len best wat oud speelgoed ver zamelen of een girootje uitschrij ven, maar een paar dagen vreem den over de vloer, nou nee. "Het is eigenlijk een gênante zaak", zegt mevrouw C. Moeli ker. "We zijn daar door de Polen geweldig gastvrij ontvangen. Geen moeite was de mensen te veel. Ze gingen 's ochtends om vijf uur in de rij staan om voor Deelnemers aan de dansmarathon overhandigen de video-recorders aan dr. F.E. Zwaan i Op de voorgrond twee jonge stugge volhouders, Mandy Gaasbeek en Jan-Michiel Keijzer. s brood te halen. En in Leiden er nauwelijks animo om de huis te nemen". Hein van Woerden, die de ont vangst coördineert, is overigens optimistisch dat het toch lukt om de mensen onder te brengen. "Er ontbreekt me momenteel het overzicht over de exacte stand van zaken. Maar het moet toch - lukken om 52 mensen onder te brengen". Minerva "Zeer frequent zijn de opmerkin gen van passanten: wat is het hier een rommel/een herrie/vies- /een janboel". Breestraat-bewc- ner U. Dierks heeft het over het bolwerk van Minerva en de om ringende studentenhuizen. Dierks heeft, zo schrijft hij in een brief aan burgemeester Goe- koop, de afgelopen maand veel hinder van hun activiteiten on dervonden. Geschreeuw van al dan niet dronken bezoekers rond en van af het dak van de sociëteit, groe pen mensen voor de deur, blok kade van de stoep door gepar keerde fietsen en auto's en rom mel rond het gebouw, zijn zo zijn klachten. En volgens hem wordt het elk jaar erger. Vooral tijdens introductie- en kennismakings activiteiten en feesten is het raak. Dierks vraagt burgemees ter Goekoop om structurele maatregelen want het inschake len van politie, de parkeerpolitie en de directie milieu sorteert vol gens hem doorgaans maar één dag effect. Politievoorlichter Dick Grave- land is niets bekend over meer klachten uit de omgeving. "De afgelopen weken zijn we wel een paar keer bij Minerva geweest wegens overlast. Ze krijgen dan de keus: of de ramen en deuren dicht, of de muziek zacht. Dat was op de paar warme dagen die we hebben gehad, maar overlast doet zich dan over de hele stad voor". Bij de politie zijn volgens hem over Minerva al met al niet meer klachten binnengekomen dan over andere (studenten)gele- genheden. "Maar als mensen last hebben is één belletje voldoen de, dan doen we er iets aan". den; 10.00 uur: voedingsbingo in laan 19. Toegang één gulden; 10.00 tot 12.00 uur: open huis in Dienstencentrum Stevenshof, Top Naeffstraat 1: de video-presentate is hier te zien en ook een foto-tentoon stelling over vrijwilligerswerk. De toegang is vrij; 10.00 tot 12.00 uur: open huis Dienstencentrum Tuinstadwijk, Heren straat 64. Met demonstraties tekenen en schilderen en de video-presenta tie. De toegang is vrij; 14.00 uur: stadswandeling onder leiding van het 'Gilde'. Start om twee uur bij de Burcht. Van te voren kan men zich bij de Stichting DGB, Hoog landse Kerkgracht 32, telefoon 123744 opgeven. Deelname één gulden, voor meelopende kinderen twee kwartjes; 13.30 uur: start bij Dienstencentrum Stevenshof, Top Naeffstraat 1, van een fietspuzzeltocht. Deelname éen gulden. Bij slecht weer vervalt de tocht en wordt er om 14.30 uur in het dienstencentrum een vertoning over oud-Leiden gegeven; 14.00 uur: in het Dienstencentrum Binnenstad wordt aan bloemschik ken gedaan. Opgeven vóór dinsdag 20 september bij het dienstencen trum, Hogewoerd 65. telefoon 143503 De deelnameprijs bedraagt één gulden; 15.00 tot 15.30 uu dekt gezwommen 1,90 gulden; Vrijdag 23 september 10.00 tot 12.00 uur: Jeu de boules op het veldje bij de hoek Rembrandt- straat/Arsenaalplein. Toegang één gulden; 10.00 tot 12.00 uur: in verzorgingshuis Lorentzhof wordt de video 'Oud- Leiden spreekt' vertoond, toegang is vrij; 10.00 uur: koffieochtend in Dienstencentrum Merenwijk met presenta tie van de videoband, toegang is gratis; 14.00 uur: in het Antonius Clubhuis, Lange Mare 43, wordt de slotmid dag gehouden. De toneelgroep 'De Zaanse Vijf zal de middag vullen met 'zang, humor en piano'. De toegangsprijs is drie gulden en twee consump ties gratis. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de dienstencentra. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Eleanor Elizabeth d.v. R A.J. van Wmsen en W.J. van den Assem. Dieuwertje Huberdina d. v B. Rip en E.M.C van Schaik. Koen Arnoldus z.v. T.W. van Toorenenburg en B.A.M Bocxe. Bart z.v. M. de Bruin en G W. van Delft. Joachim Alexan der Hjorth z.v. K.P. Szczepanski en D.H. Han sen. Thomas z.v. F.J. Verhaegen en H.C J. Devilee, Timothy Rudolph John z.v. R.A. Ege- ler en J.P. Hoogesteger, Tim Jelmer Abrahamn z.v. G.W.H, van Loon en A.P. Re geer, Samira d.v. E. Akel en M. de Roo, Johan z.v. J.C. Maaqdelijn en G.K. van der Bent, Aangifte van mishandeling LEIDEN De eigenaar van café De Trechter aan de Herenstraat heeft zondagavond enkele klappen gekregen van een klant. De café baas weigerde een klant van drank te voorzien die na sluitingstijd was binnengekomen. De man werd hierom zo boos, dat hij kroegeige naar een paar klappen in het ge zicht gaf. Die heeft gisteren aangif te gedaan van de mishandeling. De hardhandige klant is nog niet aan gehouden. Zijn identiteit is echter bekend en de politie zal hem bin nenkort horen. Kasper z.v. J.B. Steemers en A. Dunnebier, Frank z.v. M.R. Witkam en H. de Koomen, Karlijn d.v. R.J.L. van der Meer en T. van der Deijl, Rogier z.v. A. van Rijn en C.W. Ouwe- G. Smit en J.S. Breedeveld. Jeroen z.v. G.G. Oosterveen en G. Velthuij- zen, Umut z.v Z. Kocaman en A Kocaman. Kim d.v. R.W. Pesant en J. Bouwman, Sacha d.v. H. van den Bos en J.M.T Beurskens, S|Ors Benjamin z.v. F.M. Verwei| en G.J.T Wouters, August Leonardus Petrus z.v. L P Geerlmgs en C M. Berbee, Mireille Lisette d.v. H. Burger en M.S.L. Janssens, Lieke Kathmka Maria d.v. B.P.J. Kraan en M.T.A. Kraaijevan- ger, Nicolien d.v. C. van Beelen en K M. van der Voet, Miriam Maria Jacoba d.v. R.H.P. Mieremet en M.A.C. Ooms, Bart Adhaansz Ni- colaas z.v. A.G.P. Moot en E.M. van Houten, Patrick z.v. H.J. Dekker en H M. Schreurs, Nathalie d.v. H. Jonker, Joris z.v. W.G. Dieker en P.L.M Zandvliet. Thom z.v. F Nieboer en L.D.E.M. Nijssen, Christina Tonia Cathanna dv. H.H. van Nobelen en T.J.M. van Denzen, Elles dv. J.P M. Tensen en J.A.C.M. Tromp, Annemiek dv. J. de Bruin en C. Jongbloed, Joen zv. G. Spruijt en T.C. van Loon, Kiki dv P.J.F. Sanders en C.C.A. van der Lans. Nan cy dv J.L.M. Brandt en M. Verboon, Sophie dv. M A. Beerlage en H. Rodenhuis. Martin zv. M.J.L. van Eeden en W.M. Smit, Joanne Immanuelle dv. G.J. Vreugdenhil en K. Aai bars, Rudoll Oscar zv. M. Kasebier en J. Snij der. Hmg zv. J. van der Plas en S. Kui|t, Jo hannes Cornelis zv. C.W. van Schooten en H.H.J M. van Buuren, Clemens Nicolaas zv. N P. van Steijn en I.A. Andnesen, Ceren dv. P.A.W. Lamboo en M. van Ommeren. Jelle zv. I.G. de Groot en J.B. de Koning, Jessie Roxc K.P. ir Stere i Rossen n Keu-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15