FNV opnieuw ten strijde tegen kabinet Uitgebreide brochure over schade bij aanrijding CONSUMENT1 DE GROENTEMAN Moeilijk wennen aan harde contactlens Bevelhebber van leger Burma steunt regering DINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 PAGINA 11 Wie dezer dagen behoefte heeft aan iets heel anders hoeft niet ver te zoeken: er is meer dan genoeg voor de liefhebbers. Zo is knolvenkel momenteel in elke groentezaak en goed voorziene supermarkt te koop. Feitelijk is de benaming 'knol' onjuist; deze anijsachtig-smakende groente groeit wel degelijk boven de grond. Het zijn de elkaar strak omsluitende bladstelen die het gewas zijn knollig uiterlijk geven. De groente op diverse manieren worden toegepast: het fijn vertakte groen (niet met dille te verwarren) is heerlijk in sausen en onmisbaar bij het inleggen van bijvoorbeeld augurken. De venkelblaadjes doen het prima in peulvruchtschotels, omeletten en levergerechten, maar vooral vis komt er goed mee tot zijn recht. De knol op zich kent ook veel toepassingen, want de groente kan zowel rauw, gestoofd of gebakken gegeten worden. Voor vier personen moet op ruim een kilo gerekend worden, schoonmaken is eenvoudig en gebeurt als volgt: snijd de bovensta stelen weg samen met de onderste schijf, gelijk een ui (van oudere knollen kan men het beste ook de buitenste rokken weghalen). De groente even onder de koude kraan afspoelen en doormidden snijden, grote exemplaren in vieren. Knolvenkel is gaar na ongeveer twintig minuten koken in weinig water met iets zout. Eikebladsla Er is ook nog eikebladsla; 'nouvelle-cuisine'-kenners weten dat deze slasoort vaak als tussengerecht wordt opgediend om de maag als het ware op de volgende gang voor te bereiden. Eikebladsla is het hele jaar te koop en heeft een aparte, ietwat nootjesachtige smaak. De krop hoort een glanzende roodbruine kleur te hebben, en kan zo'n vier dagen onverpakt in de koelkast bewaard worden. Schoonmaken doet men voorzichtig, eikebladsla kneust gemakkelijk: draai de stronk voorzichtig uit de krop. de bladeren vallen dan vanzelf mooi los. Gebruik bij voorkeur een slacentrifuge na het afspoelen, of dep het groen zachtjes met een theedoek droog. Eikebladsla wordt uitsluitend rauw gegeten, alleen of met andere rauwe groenten, zoals bijvoorbeeld veldsla, krulandijvie en/of roodlof. Een bijzondere dressing maakt u met behulp van vier eetlepels notenolie, twee eetlepels maïsolie, zes eetlepels droge witte wijn, het sap van een halve citroen, een eetlepel fijngeknipte bieslook, iets zout en peper en geplette roze of groene peperkorrels. Net als knolvenkel doet eikebladsla het goed bij vleesgerechten, maar komt de groente pas werkelijk tot zijn recht met vis. Raapstelen Wellicht iets minder exotisch, maar even lekker en fris is de nieuwe aanvoer van raapsteeltjes. Deze zijn het jonge loof van knol- of koolraap, en hoewel het eigenlijk een lentegroente is, levert de tuinbouw ze tot oktober nog aan. Raapsteeltjes zijn enkel verpakt in een vochtige doek of in de koelkast zo'n twee dagen houdbaar, en moeten grondig schoongewassen worden, snijd vóór het verwijderen van touw of elastiek (ze worden per bosjes van 250 gram verkocht) de wortels eraf. dat spaart later een hoop gedoe. Kook ze in 15 minuten in aanhangend water gaar. Strooi er notmuskaat overheen en geef er riblapjes bij. Heerlijk eten! Harde contactlenzen geven een be ter zicht dan zachte lenzen en ze zijn zowel in aanschaffing als ge bruik aanzienlijk goedkoper. Veel mensen wennen echter moeilijker aan harde lenzen en deze laten zich niet zo makkelijk afwisselen met een bril. Harde en zachte lenzen bieden een grotere kans op oogont stekingen dan zuurstof doorlaten de. Aldus de Consumentengids van deze maand, waarin de ervaringen van 800 contactlensdragers op een rijtje worden gezet. Nederland telt ongeveer 600.000 contactlensdra gers, tegen zes miljoen mensen met een bril. Voordelen van lenzen zijn onder meer een groter blikveld en meer gemak bij het gebruik van een verrekijker, fototoestel, een zonnebril of een valhelm. Brillen samenstelling Raymond Peil beslaan en regenen nat, zij zijn vaak lastig met sporten en de druk op neus en oren wordt door veel mensen hinderlijk gevonden. Volgens de Consumentengids stapt vijf procent van de mensen die contactlenzen proberen binnen een jaar weer over op de bril. Van de mensen die aan harde lenzen proberen te wennen stopt zelfs de helft na verloop van tijd er hele maal mee. Grof gezegd zijn er drie soorten lenzen: harde, zachte en harde zuurstof doorlatende. De (hoog of laag) zuurstof doorlatende soort is het meest in trek. De harde lenzen (gemiddeld 295 gulden per paar) zijn het goedkoopst. Daarna de zachte (370) en de zuurstof doorla tende (420). Uit deze gemiddelde prijzen blijkt dat veel mensen die aan de enquête van de Consumentenbond meededen hun lenzen veel te duur kochten. Als men de aanschaffing van lenzen overweegt is het handig op verschillende adressen te infor meren. Bril 58 (in Leiden en Kat wijk) blijkt in de regio de goed koopste: 73,50 voor éen, laag zuur stof doorlatende lens. Een paar kost inclusief aanmeten en contro les 385 gulden, een paar zachte 580 gulden. Even bellen kan dus hon derden guldens besparen. Het door de Consumentenbond gemelde be zwaar dat zuurstof doorlatende len zen gemiddeld slechts drie jaar meegaan wordt bij navraag overi gens niet bevestigd. 'BLOEDDRUK - Veel doktors zeggen dat een patient te hoge bloedruk heeft, terwijl er onvol doende metingen zijn verricht. De metingen zijn bovendien niet altijd nauwkeurig. Voorts schrijven de artsen te makkelijk en vaak te dure medicijnen voor tegen hoge bloed druk. Over bijwerkingen hiervan worden patiënten veelal niet inge licht, zo concludeert de Consumen tenbond uit een enquête. Zo zet men in China contactlenze gulden per paar Lenzen kosten daar ongeveer 40 Een aanrijding op zichzelf is al vervelend, laat staan dat na het ongeluk de afwikkeling van de schade spaak loopt omdat het slacht offer zelf niet alles in de gaten heeft kunnen houden. De Nederlandse Vereniging van Automo bielassuradeuren (NWA) heeft daarom een uitgebreide brochure uitgegeven onder de titel 'Schade lijden, schade vergoeden bij verkeersongevallen'. De verzekeraars be ogen met deze folder natuurlijk ook het ei gen belang te dienen, maar de verzekerde is er ook bij gebaat dat zijn zaken zo soepel en snel mogelijk worden afgehandeld. Van daar enkele nuttige tips uit deze brochure op een rijtje. Het is zaak direct na een ongeval - bij voorkeur ter plaatse - zo veel mogelijk gege vens te verzamelen en op het Europese schadeformulier te noteren: een beschrij ving van het ongeval (liefst met een situatie schets), naam, adres en kenteken van de te genpartij, naam van de verzekeringsmaat schappij van de tegenpartij en namen en adressen van eventuele getuigen. Voor een snelle afwikkeling is belangrijk dat alle be trokkenen het schadeformulier onderteke- Zoveel mogelijk gegevens moeten wor den verzameld over schade en letsel die door een motorrijtuig aan een passagier, fietser of voetganger zijn toegebracht. Ove rigens kunnen voetgangers en fietsers be halve slachtoffer ook aansprakelijk zijn voor de schade die zij in het verkeer aan an dere weggebruikers toebrengen. Hoewel zij - anders dan de bestuurders van auto's, mo toren en brommers - niet verplicht zijn zich te verzekeren hebben zij meestal een wette lijke aansprakelijkheidsverzekering (wa) voor particulieren, die het risico dekt dat zij als fietser of voetganger schade aan anderen toebrengen. Het is verstandig bij een verkeersongeval de politie te waarschuwen. De voorbeelden waarbij slachtoffers in goed vertrouwen de zaken zelf dachten te kunnen regelen en be drogen uitkwamen zijn legio. De politie kan een proces-verbaal of politierapport opma ken. Een verbaal wordt meestal opgemaakt in gevallen met aanzienlijke schade of let sel. Hierin worden de verklaringen van be trokkenen en eventuele getuigen opgeno men, evenals het resultaat van een mogelijk technisch onderzoek. Wie betrokken is bij een ongeval voort vloeiend uit een verkeersovertreding wat vaak het geval zal zijn bij een ongeluk - loopt het risico op een boete als de politie er bij wordt gehaald. Het ongemak van schade is vaak al vervelend genoeg. Men kan - als de tegenpartij betrouwbaar genoeg lijkt - ook volstaan met het gezamenlijk invullen en ondertekenen van het schadeformulier. De schade zelf vergoeden na het ongeluk (in verband met behoud van de no claim-kor ting) is natuurlijk ook een mogelijkheid. Het kan voor partijen bij een ongeval van belang zijn om een kopie van het opgemaak te proces-verbaal in handen te hebben. Een kopie (prijs: 10 gulden) hiervan kan men aanvragen bij de NWA. afdeling proces sen-verbaal, postbus 7070, 2701 AB Zoeter- meer. De politie zelf verwijst belangheb benden naar de NWA door. Bij een ongeval moet de verzekerings maatschappij of de tussenpersoon zo snel mogelijk op de hoogte worden gebracht, schuld of geen schuld. Ook de ziektekosten- ongevallen- en arbeidsongeschiktheids verzekeringsmaatschappij moeten zo nodig op de hoogte worden gebracht. Als men meent dat de tegenpartij schuld heeft dan moet men deze of diens wa-ver- zekeraar per brief aansprakelijk stellen. Dit schrijven moet zo veel mogelijk gege vens bevatten en de aansprakelijkheid kan men het beste met feiten of getuigenverkla ringen onderbouwen. In de brief moet ook worden gevraagd of de tegenpartij aanspra kelijkheid erkent en in grote trekken welke schade moet worden vergoed. In het algemeen geldt dat wie schadever goeding eist het recht daarop moet aanto nen. Een belangrijke uitzondering op deze regel doet zich voor wanneer een motor voertuig een fietser of voetganger aanrijdt zolang het tegendeel niet is bewezen gaat ons recht ervan uit dat de automobilist aan sprakelijk is. Wanneer de vordering tot schadevergoeding niet binnen drie jaar is ingediend verjaart deze. Total loss Het kan zijn dat de kosten van de repara tie hoger zijn dan de waarde van de auto vóór het ongeval. Zijn de reparatiekosten hoger dan de dagwaarde, na aftrek van de waarde van de restanten, dan wordt de scha de vastgesteld op basis van het totaal verlies (total loss). Bij een vrij grote schade kan de auto na reparatie toch in waarde zijn ver minderd. Zo'n waardevermindering komt in beginsel voor vergoeding door de aan sprakelijke tegenpartij in aanmerking Als men het niet eens is met de schade vaststelling door een expert kan men voor eigen rekening een tegenexpertise laten uit voeren. Komen de twee experts er samen niet uit, dan moeten zij zich neerleggen bij het oordeel van de derde expert, die meestal door de verzekeringsmaatschappij wordt betaald. Schadegevallen met een onverzekerde te genpartij of een buitenlandse automobilist zijn vaak een stuk ingewikkelder. Bij een aanrijding met een buitenlandse brokken maker is het verstandig de politie in elk ge val te waarschuwen en een proces-verbaal of een rapport te laten opmaken. Als men al leen wa is verzekerd kan men zich wenden tot het Nederlands Bureau der Motorrijtui genverzekeraars, postbus 990, 2501 CZ Den Haag, tel. 070-614731. Als het voertuig van de tegenpartij niet is verzekerd, is een proces-verbaal van groot belang. Laat nooit de schade repareren voordat de politie een verbaal heeft opge maakt. Zorg indien mogelijk ook voor getuigenverklaringen. Wanneer vergoeding van schade door de tegenpartij niet moge lijk is (meestal omdat de dader niet is te ach terhalen) kan men zich wenden tot het Waarborgfonds Motorverkeer, Geestbrug kade 32, 2281 CX Rijswijk. Dit fonds behan delt alleen aanrijdingen die in Nederland zijn gebeurd. Het kenteken van een dader kan men natrekken bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer, Skagerak 10, 9642 Veen- dam. Gegevens van een bromfietsplaatje zijn te achterhalen bij de NWA, postbus 990, 2501 CZ Den Haag. tel. 070-614731. Tot slot is het wellicht nuttig te melden dat men voor klachten over schadeverzeke ring terecht kan bij de Raad van Toezicht op het Schadeverzekeringsbedrijf (adres het zelfde als de NWA) De secretaris van deze raad is bevoegd om door overleg en bemid deling op informele wijze klachten af te han delen. De raad zelf houdt zich bezig met de formele behandeling van klachten en be kijkt hoofdzakelijk of de goede naam van de verzekeraars niet wordt geschaad. De klachtenbehandeling door de raad is gratis BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE Beleid kan 'anders en beter' AMSTERDAM (GPD) De vakcentrale FNV is gisteren een campagne gestart tegen het kabinetsbeleid zoals dat op Prinsjesdag in'de Miljoenennota wordt gepresenteerd. Uit wat tot dusverre aan plannen is uitgelekt en uit wat in een gesprek tussen een kabinetsdelegatie en de vakbewe ging aan de orde is gekomen, heeft de FNV opgemaakt dat het 'anders en beter' kan. Dat is ook meteen het motto van de campagne geworden. Op 23 september, de dag na Prins jesdag, houdt de vakcentrale een bijeenkomst van kaderleden. Daar in zal de kritiek van de FNV op het kabinetsbeleid nog eens worden benadrukt en aandacht worden ge vraagd voor de alternatieven die binnen de vakbeweging zijn ont wikkeld. Het hoogtepunt van de campagne moet vallen op 8 okto ber. Dan wordteen demonstratieve mars gehouden vanaf de Dam in Amsterdam naar het Museum plein. In een grote manifestatie zal daar het kabinetsbeleid aan de kaak worden gesteld. Het zal volgens FNV-voorzitter Stekelenburg niet een mobiliseren van de onvrede worden, maar meer een uiting dat het beter kan. De FNV verwijt het kabinet en de werkgevers dat zij de aanval op de werkloosheid nog steeds uit de weg gaan. Vooral de langdurig werklozen komen in het huidige beleid nog steeds niet aan de bak. vindt de vakcentrale Van de overheid wordt gevraagd dat zij de werkgevers dwingt om hun bij drage te leveren aan het werken naar een oplossing van vooral de werkloosheid van mensen die al langdurig zonder baan zitten. Schuld Verontwaardigd toonde Steke lenburg zich gisteren, bij de pre sentatie van de campagne, over ae reactie van de werkgevers op uit komsten van een onderzoek van de Organisatie voor Strategisch Ar beidsmarktonderzoek.'Een van de conclusies daaruit was dat vacatu res in het bedrijfsleven meesten tijds worden vervuld door mensen die al werk hebben Volgens Steke lenburg zien de werkgevers in deze ontwikkeling ten onrechte een fa len van de arbeidsbureaus en wrij ven zij de langdurig werklozen ten onrechte aan dat zij zelf schuld zou den hebben aan hun positie omdat zij voor de vacatures ongeschikt zouden zijn gebleken. Volgens de FNV-voorzitter kan de werkgevers het verwijt worden gemaakt dat zij de gemakkelijkste weg kiezen en niet de moeite en de tijd willen nemen om een langdu rig werkloze, die misschien de kwalificaties mist om direct volop aan de slag te kunnen gaan, ge schikt te maken voor zo'n arbeids plaats. De FNV meent dat de overheid de werkgevers bijvoorbeeld zou moeten dwingen om in te spelen op het Jeugdwerkgarantieplan, dat werkloze jongeren een tijdelijke ar beidsplaats biedt wanneer zij zich tegelijkertijd laten scholen. Voor alsnog maken jongeren die in een JWG-project worden opgenomen, alleen kans op een baan bij de over heid (de gemeenten). Het particu liere bedrijfsleven zou echter ook een deel van deze jongeren moeten opnemen. IRA Voor het stadhuis van Belfast is gisteravond een autobom ontploft, waardoor in totaal zeven tien mensen gewond raakten en veel schade werd aangericht. Vol gens de politie werd elf minuten voor de aanslag met een telefoontje naar de krant Irish News voor de explosie gewaarschuwd. Die tijd was te kort om iedereen te alarme ren. Het was de tweede bomaan slag binnen drie weken van de IRA in Belfast. UTRECHT Utrecht heeft sinds gisteren een loertoeter. Op de Mariaplaats werd het apparaateen soort omge keerde periscoop, geplaatst, die een blik gunt in het middeleeuwse rioolgewelf de slokop. De slokop ligt op de plaats van een sloot, die in de middeleeuwen al een afvoerfunctie had voor rioolwater vanuit de stad naar de Stadsbuitengracht (Singel). Aan het einde van de middeleeuwen is deze sloot overkluisdDe loertoeter wordt vrij dag officieel in gebruik gesteld. Op de foto s zijn zowel de toeter als de slokop te zien (foto's anp» SINGAPORE (GPD) Het Bur- maanse leger steunt het besluit van de regering om het een-partijsys- teem af te schaffen en vrije verkie zingen te houden. De bevelhebber van de strijdkrachten, tevens mi nister van defensie, generaal Saw Maung, verklaarde dit gisteren in een toespraak voor de radio. Het is de eerste keer dat de leger bevelhebber in het openbaar met een verklaring komt sinds de mas sale demonstraties voor democrati sche hervormingen in juli begon nen. Het volksprotest heeft het le ger in grote verwarring gebrachl. Vele officieren uit de drie krijgs machtsonderdelen landmacht, ma rine en luchtmacht hebben zich bij de oppositie aangesloten Generaal Saw Maung zei, dat alle partijen aan de verkiezingen mo gen deelnemen; ook de 180.000 mi litairen die onder zijn commando staan. Hij beloofde dat het leger er op zou toezien dat de verkiezingen ordelijk verlopen. De legerchef waarschuwde tenslotte de opposi tie zich te onthouden van verkla ringen en acties die de eenheid van Pamfletten, die gisteren werden uitgedeeld tijdens een massale an- ti-regeringsbetoging in Rangoon, maakten gewag van een gezamen lijk communique van de bevelheb bers van marine en van lucht macht, waarin het onmiddellijke aftreden wordt geeist van de rege ring. President Maung Maung wordt in de verklaring gewaar schuwd voor een aanval van de twee strijdmachtonderdelen, als binnen 24 uur geen gevolg word4 gegeven aan hun eis. Radio Rangoon, spreekbuis var de regering, beschuldigde de beto gers ervan valse geruchten te ver spreiden. Oppositieleiders hebben een open brief aan president Maung Maung gestuurd, waarin het aanbod van de regering om bin nen drie maanden verkiezingen te houden waaraan meerdere partijen kunnen deelnemen, van de hand wordt gewezen. Zijn riepen hem op af te treden en een ïnterim-regerin te vormen die de verkiezingen uit schrijft. Dyslexie Hierop volgt een reactie op het arti kel in uw krant van 1 september over de oprichting van een school voor dyslectische kinderen in Bosch en Duin, geschreven door Francoise Ledeboer. Ruim 10 jaar geleden startten in lokaaltjes van scholen en buurthui zen alfabetiseringscurussen voor volwassenen. De bijdrage van deel nemers bedroeg hooguit 2,50 per week. De lessen werden, veelal on betaald, gegeven door (al dan niet werkloze) leerkrachten, studenten en vormingswerkers. Inmiddels maken deze cursussen deel uit van de basiseducatie en worden zij be geleid door betaalde educatief wer kers. In de alfabetisering gaat het om volwassenen met lees- en schrijf problemen. De aard van die proble men komt in het algemeen overeen met die van hen die 'dyslectisch' genoemd worden. Veel van de cur sisten hebben in het verleden dan ook dat predikaat gekregen van leerkrachten, testers en onderzoe kers. Het belangrijkste verschil tussen 'analfabeten' en 'dyslectici' blijkt te zijn dat de eerste groep niet financieel draagkrachtig ge noeg is om de behandelingen van wetenschappers te ondergaan. Er is al veel onderzoek gedaan naar oorzaken van lees- en schrijf problemen. Het werk vanuit de (se- mi)-medische hoek heeft de meeste publiciteit gekregen. Resultaten van die onderzoeken spreken el kaar op belangrijke punten tegen en hebben geleid tot onbewezen hypotheses. Definities van dyslexie zijn dan ook niet zozeer 'neutraal', zoals in uw artikel staat vermeld, alswel weinig zeggend. Genoemde wetenschappers zijn niet veel verder gekomen dan het beschrijven van wat de oorzaken niét zijn. In en op basis van de praktijk in de alfabetisering is en wordt ook het nodige onderzoek gedaan naar de aard en oorzaken van lees- en schrijfproblemen. We moeten con stateren dat het onderzoek van de bekende dyslexiewetenschap in opzet en vragen ernstig tekort schiet. Belangrijke factoren in het complexe proces van schriftelijke taalverwerving worden buiten be schouwing gelaten. De inrichting van het Nederlandse taalonderwijs is er daar één van Een school waarvoor 22.000 per jaar per kind moet worden opge bracht is geen oplossing voor de problemen waarvoor de heren Kuyk en Broeren zoveel begrip hebben. Een groeiend aantal schoolverlaters blijkt taalproble men te hebben. Daarvoor biedt éen 'Bosch en Duin' bezocht door 14 kinderen, geen soelaas. Els de Waard Medewerkster Provinciaal Steunpunt Volwasseneneducatie Zuid-Holland Jan van Nassaustaat 100 Den Haag Multiple sclerose In het kader van Ziekendag las ik zaterdag een artikel over multiple sclerose van mevrouw W. Ruland- Haven, arts. Ik ben haar dankbaar voor haar heldere betoog; dit kan bijdragen tot meer begrip voor de ze groep van chronisch zieken. In 1977 werd ik geconfronteerd met de ziekte myasthenia gravis, een chronische spierziekte waar je nooit meer van af komt. Ik kreeg toen ook van veel omstanders de dooddoener te horen ''Je zult er mee moeten leren leven". Dit weer legde ik dan altijd met: "Ik zal moe ten proberen er mee door te gaan". Je moet immers een heel ander le ven zien op te bouwen, en dat gaat niet zonder vallen en opstaan. Wat je nodig hebt in die tijd van verwerking is veel begrip en een goede begeleiding. Gelukkig heb ben de artsen en mijn man mij die kunnen geven, maar ik weet dat ve len maar wat moeten ronddobbe ren en niet weten hoe ze anderen duidelijk moeten maken wat er met hen aan de hand is Vanaf deze plaats zou ik mijn lot genoten op het hart willen druk ken: blijf aandacht afdwingen voor je problemen. Ook al zal dat niet .al tijd gemakkelijk zijn, op den duur zult u de strijd winnen en tot een goede verstandhouding komen met de omgeving. En.... luister niet naar de mensen die u willen voorschrijven hoe u moet leven, ook al zijn ze met de beste bedoelingen bezield. Luister liever naar uw eigen lichaam. Dat vertelt u wel wat u wel en niet aan kan. W. Harmsen-Visser Brederostraat 36 Leiden Paspoort Wat zijn wij Nederlanders toch een raar volkje Als we uiteindelijk na jaren van problemen een goed en degelijk paspoort krijgen, sturen we de verantwoordelijke rege ringsfunctionarissen zonder blik ken of blozen naar huis. Goed, ze hebben daar misschien enorme fouten gemaakt en zijn misschien erg onzorgvuldig te werk gegaan, maar door hun toedoen is er wel een zo goed als fraudebestendig paspoort ont staan, ook al wordt het waarschijn lijk veel te duur en komt het veel te laat in roulatie. We zullen de heren Van Eekelen en Van der Linden eigenlijk dank baar moeten zijn Als zij volgens het boekje te werk waren gegaan en zich aan de regeltjes hadden ge houden, zou het nieuwe paspoort niet zo vaak zijn onderzocht op fraude-gevoeligheid, met alles eventuele consequenties daar aan. verbonden. Dat een handige jongen er jaar lijks f250.000 aan over houdt, nou ja, er zijn in Den Haag toch deskun digen die zich hebben verenigd in de nationale Rekenkamer? Of zijn deze mensen niet uitgenodigd om de noodzakelijke werkzaamheden en de kosten daar aan verbonden uitgebreid te calculeren? Zou dit instituut op Binnen- en Buitenlandse Zaken wel bekend zijn? Ik houd mijn hart vast voor de 'wijze' mannen op genoemde de partementen. Ondergetekende hoopt dat de paspoortkosten niet de pan uitrijzen, zodat we in de toe komst toch nog eens even weg kunnen wezen' A. Diederiks Bach straat 126 Leiden

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11