'Nederland steunt de apartheid' Brazilië pakt seksclubeigenaar Enschede op voor vrouwenhandel Ruding: meer eisen stellen aan ontvangers ontwildselingshulp Teruggestuurde Surinaamse wil 'hoe dan ook' naar Nederland Staat claimt miljoenen voor lekken van Borcea PvdA en CDA willen uitleg over uitzetting Surinamers MAANDAG 12 SEPTEMBER 1988 BINNENLAND PAGINA 3 Zuidafrikaanse dominee Boesak: DEN HAAG/AMERSFOORT (GPD/ANP) "Dit is een belediging". Met deze woorden reageerde het CDA-kamer- lid Aarts het afgelopen weekeinde op uitlatingen van de zwarte Zuidafrikaanse dominee Boesak dat Nederland meewerkt om het apartheidsregime in zijn land in stand te houden. Boesak sprak zaterdag in Amers foort op de Dag om te delen, geor ganiseerd door de kerken. Hij noemde het Nederlandse beleid in zake apartheid een schande en stel de dat 'een zich christelijk noemen de regering niet langer moet tal men met te doen wat goed en recht is'. Hij noemde Nederland ook een bondgenoot van de apartheid. "De Nederlandse regering ligt voor mij op hetzelfde vlak als de regering Thatcher, namelijk een bondge noot van de apartheid", aldus Boe sak na afloop van zijn spreekbeurt in een vraaggesprek voor de tv. Noch in zijn toespraak, noch in het vraaggesprek noemde Boesak con crete voorbeelden. CDA'er Aarts voelt zich beledigd door deze kritiek. "Ik ben uiterst verbaasd en ook teleurgesteld", zei Aarts voor de NCRV-radio. "Het is een onbegijpelijke beschuldiging. We lopen voorop met ons beleid binnen de EG. We doen alles wat in onze mogelijkheden ligt om een einde te maken aan het apartheids regime". Kennelijk ziet Boesak Ne derland aan voor Westduitsland of Meer risico op verslaving voor kinderen junks UTRECHT (GPD) - Kinderen van drugvérslaafde ouders lopen meer dan andere kinderen het risico zelf ook aan drugs verslaafd te raken omdat ze meestal opgroeien in on gunstige maatschappelijke om standigheden. Ook lichamelijk lo pen de kinderen risico. Als de moe der tijdens de zwangerschap hard drugs gebruikt, komen die via de placenta ook in de bloedbaan van het kind terecht. Veel kinderen van drugverslaafde ouders worden na korte of langere tijd niet meer door hun eigen ouders opgevoed. Dat constateren de Utrechtse on derzoekers Bart Groeneweg en Maija Lechner-van de Noort in een onderzoek waarop ze vandaag pro moveren aan de Utrechtse univer siteit. Ze hebben de situatie van de ze kinderen onderzocht omdat hulpverleningsinstanties in toene mende mate met hulpvragen van drugverslaafde ouders worden ge confronteerd. De onderzoekers vinden dat intensieve medische be geleiding van zwangere drugver slaafden noodzakelijk is en dat per geval moeten worden bekeken of drugverslaafden in staat zijn voor hun kind te zorgen. Verkrachting Een speciaal team van de Eindh- ovense politie heeft drie mannen van 18 tot 20 jaar aangehouden, die hebben bekend dat ze eerder deze maand twee vrouwen van 28 en 31 jaar hebben verkracht en mishan deld. De vrouwen werden door de mannen in de binnenstad aange sproken en een plantsoen inge- sleurd. Daar werden ze verkracht. Een van de vrouwen werd zo zwaar mishandeld dat ze een gebroken kaak, een gebroken jukbeen en een gebroken neus opliep. Vechtpartij Een feest in het grootste kraak pand van Arnhem is zaterdagnacht uitgelopen op een massale vecht partij tussen politie en krakers. Bij de politie vielen enkele lichtge wonden, vier politie-auto's werden vernield en een 25-jarige Arnhem mer werd gearresteerd. De vecht partij begon toen de politie een kra ker had opgepakt die woningen in de buurt van het pand bekladde. De feestgangers namen dat niet en begonnen met stenen te gooien. Vlooienplaag Een vlooienplaag in de hoofdves tiging van de openbare bibliotheek in Enschede is zaterdag bestreden door een Enschedees ongedierte- bestrijdingsbedrijf. De afgelopen tijd klaagden bezoekers steeds va ker over jeuk na een visite aan de bibliotheek. Onderzoek 'wees uit dat het ongemak door vlooien werd veroorzaakt. De plaag was van dien aard dat het parket op en kele plaatsen leek te leven. Engeland, die beide weinig tegen apartheid doen, aldus het kamer lid. Aarts verklaarde verder dat noch minister Van den Broek (buiten landse zaken), noch het CDA de kritiek van Boesak kan verdragen. Een gesprek met de Zuidafrikaan wees de christen-democraat echter af. "Laat hij maar naar ons komen om het uit te leggen", was zijn com mentaar. Van den Broek zelf liet weten zich niet aangesproken te voelen door de kritiek. Hetzelfde geldt voor de WD. Kamerlid Weisglas benadrukte dat het kabinet een consistent anti-aparheidsbeleid voert. "Dat Boesak het niet eens is met de gekozen middelen, is zijn zaak", aldus de WD-er. FNV er pleit bij aandeelhouders tegen ontslag V&D DEN HAAG (GPD) - FNV-be- stuurder Rosenmöller heeft van- -morgen tijdens een buitengewone aandeelhoudersvergadering van Vendex International een pleidooi gehouden voor de 950 perso neelsleden die met ontslag worden bedreigd. Rosenmóller kon dat doen omdat hij via familiebanden in het bezit is van aandelen V&D. Zijn vader is een achterneef van Anton Dreesmann en van hem heeft hij een paar aandelen gekre gen. Volgens Rosenmöller is het in het belang van zowel werknemers als aandeelhouders dat er rust komt in het bedrijf. „Het personeel dreigt de dupe te worden van ener zijds de machtsstrijd binnen de Vendex-top over de opvolging van Anton Dreesmann en aan de ande re kant het falend beleid in de wa renhuizen". De FNV'er zou op de vergade ring met alternatieven komen voor het reorganisatieplan. „Daarbij denk ik aan herplaatsing van per soneel en ouderenregelingen. Er zijn mogelijkheden om op een soci aal aanvaardbare wijze de proble men op te lossen. Een koude sane ring van een bedrijf dat dit jaar een netto-winst van 300 miljoen gulden verwacht, is niet nodig". De FNV'er kan zich voorstellen dat men verrast opkijkt van zijn po sitie als aandeelhouder van V en D. „Het is begrijpelijk dat men dit vreemd vind, maar ik kan er niets aan doen dat ik een zoon van m'n vader ben. Normaal gesproken ben ik bezig met belangenbehartiging van werknemers in de Rotterdam se haven. Maar het onrecht dat nu het personeel van V en D wordt aangedaan, moet aan de orde wor den gesteld, en dat ga ik doen", al dus Rosenmöller gisteren. SAO PAULO/ENSCHEDE (GPD) Vrouwenhandel en het ongeoor loofd werven van Braziliaanse ar beidskrachten door buitenlanders, zo luidt de voorlopige beschuldi ging tegen een 39-jarige Enschede- se seksclubeigenaar, een 24-jarige plaatsgenoot en een 38-jarige West duitser. Voor het ronselen van meisjes kan het trio gevangenis straffen krijgen variërend van één tot acht jaar. De drie werden vorige week op de luchthaven van Sao Paulo aangehouden, vandaag ver schijnen ze daar voor de rechter. In de Braziliaanse media krijgt de arrestatie volop aandacht. Kran ten als Jornal do Brasil, Folha de Sao Paulo en O Globo berichten tot in detail over de aanhouding op het vliegveld van Sao Paulo. Op het moment dat vlucht 744 van de luchtvaartmaatschappij Varig op 27 augustus koers zou zetten naar Europa, werden de drie buitenlan ders met hun vijf Braziliaanse 'toe risten' uit het vliegtuig gehaald. "De zaak is in Brazilië heel erg opgeblazen in de publiciteit geko men", meent de Enschedese advo caat Lassche, die als rechtskundig adviseur in de arm is genomen door de familie van de seksclubei genaar. Volgens Lassche ziet het er niet naar uit dat zijn cliënt snel wordt vrijgelaten. "De situatie in dat land is heel anders dan in Ne derland. Hangende het onderzoek PARAMARIBO (GPD) De Suri naamse mevrouw S., aan wier ge- doogstatus vorige week een eind kwam na een uitspraak van de Haagse rechter, is in Paramaribo aangekomen. Eén dag na het von nis moest ze zich met haar koffer melden bij de vreemdelingenpoli tie. Toen ze aan dat verzoek geen gehoor gaf, werd de 32-jarige vrouw opgehaald door de gemeen tepolitie en opgesloten in afwach ting van het eerste vliegtuig naar Paramaribo. De vrouw, die haar bijstandsuitkering al verlaagd zag tot 450 gulden per maand, kreeg nauwelijks de tijd om haar bezittin gen in te pakken. Bij aankomst op het vliegveld Zanderij zei ze: "Ik ga hoe dan ook terug naar Nederland. Hier zit ik zonder geld en toe komstperspectief'. In juni '86 keerde ze niet terug van een vakantie in Nederland. Ze vond zwart werk in een bar en kreeg later een bijstandsuitkering. "Ik wilde weg uit Suriname. Ik was knettergek geworden van de pro blemen op mijn werk en van de economische situatie in het land. Op kantoor werd ik, gezien mijn opleiding, onderbetaald". Ze was secretaresse bij de over heid, een baan die haar oom voor DEN HAAG (GPD) Minister Ru- ding (financiën) wil harde eisen stellen aan de financiële hulp voor ontwikkelingslanden. Ook wil hij af van de automatische groei van het budget voor ontwikkelingssa menwerking (1,5 procent van het nationaal inkomen). De bewinds man zei dit het afgelopen weekein de op een bijeenkomst van het CDA in Amsterdam over de schul denproblematiek in de Derde We reld. Volgens Ruding moet iedereen een bijdrage leveren ter oplossing van de problemen, ook de betrok ken landen zelf. Als mogelijkheden daartoe noemde hij het tegengaan van de kapitaalvlucht uit deze lan den, het terugbrengen van militai re aankopen, het opheffen van de grote inkomens-ongelijkheid (er kunnen ze je daar op grond van de wet veel langer vasthouden. Vol gens een contactman in Brazilië, met wie ik vrijwel dagelijks contact heb, kan dat wel een periode van half iaar ziin". In Brazilië denkt men, dat met de aanhouding van de Enschedese seksclubeigenaar een van de rijk ste mannen van Nederland aan de haak is geslagen. In een interview met de man op de Braziliaanse tele visie zou die indruk zijn gewekt. In de naar Nederlandse maatstaven ongebruikelijke publiciteitsgolf rond de verdachten moest zelfs de Nederlandse consul Julius Rellum genoegen nemen met een plaats in de wachtkamer. Pas nadat een tv- ploeg anderhalf uur lang opnamen had gemaakt kon de consul de in hechtenis genomen Enschedeërs te spreken krijgen. Impresario Volgens Lassche heeft zijn cliënt het momenteel verre van prettig. Hij zit in een grote celruimte met een dertigtal lotgenoten. De hygië ne zou er veel te wensen overlaten. De Nederlandse consul en een Bra ziliaanse advocaat proberen de drie mannen naar een aparte celruimte overgeplaatst te krijgen. De com municatie verloopt inmiddels vrij pioeizaam. Het ministerie van bui tenlandse zaken in Den Haag heeft Lassche namelijk te verstaan gege- haar geregeld had. De oom: "We begrepen niets van haar vertrek". Haar broer: "De maanden voordat ze verdween, was er veel ruzie thuis. Ze sprak met geen enkele zus meer". Volgens haar familie en collega's heeft de vrouw altijd in Paramaribo gewoond. Ze zou een verhouding gehad hebben met een naar Brunswijk overgelopen mili tair, waarna de militaire politie aan de deur geweest zou zijn. De vrouw vluchtte naar Neder land twee maanden voordat Bruns wijk een kazerne aanviel en daarbij enkele militairen gijzelde. Ronnie Brunswijk deed toen voor het eerst van zich spreken als moderne Ro bin Hood. De titel Jungle-comman do ontstond pas later. Na twee jaar en drie maanden terug in Parama- SPORT AID zijn daar onnodig veel armen, zei Ruding), aanpak van de corruptie en het beteugelen van de bevol kingsgroei. „Er moet meer gebeu ren. Het ontvangen van grote fi nanciële steun legt ook plichten op", aldus Ruding, die in interna tionaal verband verder over de zaak wil overleggen. De minister van financiën vindt dat er maar eens flink tegen een aantal heilige huisjes van de schul denlanden moet worden geschopt. Het stoort Ruding dat de Neder landse overheid geld moet lenen terwijl de hulp aan de Derde We reld nog steeds toeneemt. Hij noemde het niet solidair met de ko mende generaties Nederlanders dat de Nederlandse overheid nu geld leent voor hulp aan ontwikke lingslanden. Minister Bukman zei yen dat men geen mondelinge in lichtingen verstrekt. Vragen over de verdere gang van zaken worden schriftelijk afgewerkt. Volgens het dagblad Jornal do Brasil hebben de vijf vrouwen, die in het gezelschap van de drie Euro peanen warén, ontkend dat ze in Nederland gingen werken voor een sexclub. Marcia (24) beweerde te genover de federale politie dat ze binnenkort zou trouwen met de Westduitser, die ze ontmoet zou hebben op het strand van Copaca- bana. Edna (25) en Maria (22) uit Sao Paulo, Sonia Maria (20) uit Bahia en Shislene (25) uit Santos werden opgedoken in de nachtclub Pink Panter en zouden als toerist mee gaan. Onduidelijkheid bestaat er nog over de afgelegde verklaringen. De meisjes zouden volgens de ene le zing slechts meegaan als vakantie gezelschap maar gesproken wordt ook over het verrichten van werk zaamheden als danseres. Geen van de meisjes had in elk geval geld bij zich. Ze bezaten bij hun aanhou ding alleen vliegtuigtickets, ge kocht door de Duitser en de twee Nederlanders. Chef José Orsomarzo Neto van de federale politie verklaarde dat de vrouwen wel degelijk op trans port waren gesteld om in bordelen of escort-clubs te gaan werken. ribo zegt ze: "Die jongen zit nog steeds vast bij de militaire politie. Maar ik ben het contact met hem helemaal kwijt". De Surinaamse zou nu het liefst willen trouwen met een vriend die ze in Nederland heeft leren ken nen. "Dom dat ik daar niet eerder aan gedacht heb. Maar ik had ook niet verwacht dat het allemaal zo snel zou gaan. Toen ik werd opge haald, wilde ik net de formulieren gaan halen om in ondertrouw te gaan". De militaire politie was bij aan komst in Suriname op de hoogte van haar onvrijwillige uitzetting. Tijdens de vlucht werd haar pas poort in bewaring gehouden door daarop dat de kosten van ontwik kelingshulp niet anders zijn dan de kosten voor defensie, onderwijs en gezondheidszorg, waarvoor ook het nodige geld wordt geleend. Met de voorzitter van de vaste kamercommissie voor ontwikke lingssamenwerking, het CDA- Tweede Kamerlid Aarts was Buk man het eens dat in de Derde We reld ook na 1992 nieuwe proble men zullen ontstaan, die de nodige aandacht verdienen. Volgens Aarts zal de Europese markt in de toe komst allerlei mankementen gaan vertonen. De armere EG-landen zullen moeten worden bijgetrok ken om op het gemiddelde inko men te komen. Dat gaat veel geld kosten. Aarts is bang dat dat ten koste gaat van de ontwikkelings hulp. Volgens Orsomazo zou het de be doeling zijn geweest van de ver dachten om nog meer vrouwen te ronselen in de deelstaat Bahia. Op de luchthaven vond de politie in de bagage van de seksclubeige naar 200 pornografische foto's en nam die in beslag. Op de foto's stond het trio afgebeeld met Brazi liaanse vrouwen, onder wie de vijf meisjes die op weg waren naar Ne derland. Bij zijn eerste bezoek aan Brazilië, zo bericht dagblad O Glo bo, zou de Enschedese 'impresario' de vijf vrouwen hebben uitgeno digd voor hem te gaan werken in Amsterdam. Daarbij werd een brief getoond van Zenaide, een Braziliaans meisje dat al jaren voor de man werkt in Enschede. Zij zou het heel heel goed in Nederland' hebben. Na de aanhouding in het vlieg tuig op de luchthaven van Sao Pau lo werden de meereizende vrou wen op vrije voeten gesteld. Vol gens de Enschedeër zouden ze slechts als vriendinnen zijn meege gaan. "Wij zijn één grote familie" citeert O Globo de hoofdverdachte. De Braziliaanse politie richt het on derzoek momenteel op contactper sonen van de hoofdverdachte in Zuid-Amerika. Men wil nagaan wie er in eigen land verantwoordelijk zijn voor de uitvoer van meisjes naar landen als Nederland, Italië en Canada. een stewardess en afgegeven aan de dienstdoende MP. "Wat heb je in Nederland als reden opgegeven om daar zo lang te blijven?", vroeg hij bars, maar nam toch genoegen met een vaag antwoord. Ze kon doorlopen naar haar familie in de aankomsthal. Via de pers hadden ze moeten horen dat ze in aantocht was. "Ik hoop dat ik haar nog her ken", mompelde haar broer, die net als haar ouders niets meer van haar gehoord had, sinds ze van de aard bodem was verdwenen. Een woordvoerder van het Suri naamse ministerie van justitie zei zich niet te kunnen voorstellen dat de vrouw gevaar loopt in Surina me, zoals door haar advocaat is ge zegd tijdens het proces. "Ze heeft in Suriname geen enkele regel DEN HAAG (GPD) PvdA en CDA willen op korte termijn een debat over de 5000 illegaal in ons land verblijvende Surinamers die met uitzetting worden bedreigd. De kamerleden Van Traa (PvdA) en Kraaijenbrink (CDA) hebben dit het afgelopen weekeinde voor de radio te kennen gegeven. Aanleiding vormt de uitzetting van een Surinaamse verleden week vrijdag. Dat gebeurde in het diepste geheim. De uitzetting werd mogelijk na een uitspraak van de Haagse rechter dat het in Suriname veilig genoeg is voor de illegalen om terug te gaan. Op het ministerie van buitenlandse zaken wordt daaraan getwijfeld. Het uitzettings beleid is een zaak van staatssecre taris Korte-van Hemel (justitie). "De rechter beslist niet over het beleid. Dat wordt vastgesteld in ROTTERDAM (GPD) De Neder landse Staat heeft een rechtszaak aangespannen tegen de Roemeen se rederij Navrom, eigenaar van het vrachtschip Borcea. De rederij kan worden veroordeeld tot het betalen van een schadevergoeding van twee miljoen gulden voor de milieuschade, die de Borcea begin dit jaar na een olielekkage heeft veroorzaakt voor de kust van Zee land. Het Roemeense schip verloor be gin januari vele tientallen kubieke meters olie, waarvan het grootste deel op de Zeeuwse kust bij de Brouwersdam terechtkwam. Dui zenden vogels raakten besmeurd met de olie en stierven een gruwe lijke dood. De officier van justitie in Rotterdam zal de aanklacht op stellen tegen de reder. De zaak zal wellicht pas in het voorjaar van 1989 dienen voor de Rotterdamse rechtbank. De juridische voorbe reiding vergt vele maanden, omdat er in ons land nog maar weinig er varing bestaat met risico-aanspra kelijkheid in milieukwesties. De kapitein en bemanning wordt ernstige nalatigheid verweten, zo blijkt uit de dagvaarding die landsadvocaat Wubs heeft uitge bracht. Ze hebben ondanks waar schuwingen van voorbijvarende schepen en later van ambtenaren geen onderzoek ingesteld naar de olie die uit lekkende tanks liep. De Roemeense rederij en de ka pitein van de Borcea hebben altijd elke schuld ontkend. Maar volgens de landadvocaat is de reder zeker aansprakelijk, omdat onomwon den vaststaat dat de olie afkomstig is van het schip, toen dit een scheur in de romp had opgelopen na met overtreden". In kringen van het re gerende Front voor Democratie en Ontwikkeling gaat men ervan uit dat slechts een handjevol publieke lijk bekende tegenstanders van het regime Bouterse het risico lopen gemolesteerd te worden door ran cuneuze militairen die eigen rech ter gaan spelen. Dat is binnenskamers ook aan minister Van den Broek (buiten landse zaken) verteld tijdens zijn bezoek aan Paramaribo. Stanley Rensch, directeur van het mensen- rechtenbureau Moi Wana-'86, vraagt zich af hoe de Nederlandse rechter kan beoordelen wie tot dat handjevol behoort. Ook hij ver moedt dat zich onder de 5000 ge doogden veel economische vluch telingen bevinden. De vrouw heeft voorlopig onder dak gevonden bij haar ouders, waar ze ook voor haar verdwijning al woonde. "Dat kan niet lang du ren. Want ik heb geen geld en mijn vader heeft een laag inkomen om dat hij gepensioneerd is". Na de op merking dat ze voorlopig wel niet in aanmerking zal komen voor een Nederlands visum, geeft ze te ken nen desnoods zonder visum terug te reizen. "Want hier heb ik hele maal niks". overleg tussen Kamer en rege ring", aldus Van Traa voor de ra dio. "Elk geval moet individueel worden bekeken. Wat moet er bij voorbeeld gebeuren met de men sen die in Suriname vervolging te wachten staat of zij die hier familie hebben". De nieuwe Surinaamse ambassa deur in ons land Ramkisor ver klaarde zaterdag bij aankomst op Schiphol dat de terugkeer van ille gaal in ons land verblijvende Suri namers geen probleem is. "Ze zijn veilig", zei hij, alhoewel de diplo maat toegaf niet over elk geval in dividueel te kunnen oordelen. De diplomatieke betrekkingen tussen Nederland en Suriname zullen na een onderbreking van drie jaar weer zijn hersteld, als Ramkisor binnenkort zijn geloofsbrieven aan koningin Beatrix zal overhandi gen. een wrak in aanvaring te zijn geko- De gerechtelijke procedure zal zich waarschijnlijk niet beperken tot deze civiele zaak. Mogelijk moe ten de kapitein en enkele beman ningsleden ook nog voor de Rotter damse strafrechter verschijnen we gens hun aandeel in de milieuver ontreiniging. Brinkman wil veel kortere asielprocedure DEN HAAG (GPD) De procedu res voor de behandeling van ver zoeken om asiel moeten worden verkort. Nu weten asielzoekers vaak pas na twee of drie jaar of zij echt in Nederland mogen blijven of weer weg moeten. Daarmee dreigt de opvang van asielzoekers vast te lopen. Minister Brinkman (WVC) heeft dit het afgelopen weekeinde ge zegd. De bewindsman zal zijn op vatting eind dit jaar neerleggen in een nota aan de Kamer. Brinkman ontkende nadrukkelijk aan de rechten van asielzoekers te willen tornen. Op dit moment werken 440 ge meenten mee aan de opvang van asielzoekers en bieden 6000 tot 7000 plaatsen. Nog eens 200 ge meenten treffen voorbereidingen om hetzelfde te gaan doen. Asiel zoekers vertrekken daar meestal binnen zes weken naar een norma le woning in een opvanggemeente. ADVERTENTIE V>\ Vy y SCHEVENINGEN Van het eiland Tonga in de Stille Oceaan tot de wereldstad New York en van de Westelijke Sahara tot in Scheveningen is gisteren Sport Aid van start gegaan. Naar schatting 50 miljoen mensen uit 128 lan den deden hun sportschoenen aan om geld in te zamelen voor hongerlijdende kinderen in de Derde Wereld. De or ganisatoren zeiden dat 32 miljoen mensen zich hadden aangemeld, maar dat er veel mneer aan de start versche- Ongeveer 220jongens en meisjes uit bijna alle 128 landen die deelnemen, renden door New York's First Avenue naar het hoofdkwartier van de Verenigde Naties. De Sudanese atleet Omar Khalifar ontstak bij de start van de wereldwijde manifestatie een vlam in Olympische stijl. UNICEF heeft berekend dat ieder jaar ongeveer 15 mil joen kinderen door honger en eenvoudig te behandelen ziektes sterven. De eerste Sport Aid die in 1986 georgani seerd werd leverde meer dan 70 miljoen gulden op. In Nederland deden gisteren in totaal ongeveer 700 mensen mee aan lopen die op verschillende plaatsen in ons land werden georganiseerd. In Schevingen stond een loop over 25 kilometer op het programma. Mede door het ma tige weer deden daaraan maar 20 mensen mee. De lopen brachten bij elkaar ongeveer 3300 gulden op. (foto anp> AttentieOp ZONDAG 25 september is de Bijenkorf in Utrecht v.a. ll.OO uur geopend.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3