Amsterdam trekt ontslag agenten in Kamer zet punt achter pensioen-zaak Gat op onderwijsbegroting NISSAN SUNNY Geen autogordel: fikse boete VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 PAGINA 3 Bezuinigingsplannen in ijskast AMSTERDAM (ANP) - Het dreigend ontslag van ruim 390 aspiranten-agenten van het Amsterdamse politie korps gaat voorlopig niet door. Ook de honderd man marechaussee, die wethou der Etty van financiën in het kader van de bezuinigingen wilde 'schrappen' blijven voorlopig gewoon toege voegd aan het korps. Burgemëester Van Thijn van Am sterdam heeft dit gisteren gezegd naar aanleiding van overleg met minister Van Dijk (binnenlandse zaken) over de problemen bij de Amsterdamse politie. Hoewel dit overleg - waarbij ook hoofdcom missaris Nordholt en wethouder Etty aanwezig waren - volgens een woordvoerder van de burgemees ter niets concreets heeft opgele verd, is Van Thijn toch positief over de toekomst. Minister Van Dijk heeft volgens de woordvoerder kenbaar gemaakt de gemeente nu niet tegemoet te kunnen komen, maar mogelijk wel in het najaar. Dan komt namelijk een rapport gereed over de sprei ding van de politiesterkte in Ne derland. De kans is groot dat dit voor Amsterdam tot een oplossing leidt voor de problemen rond de grootte van het politiekorps. Met het oog hierop heeft de burgemees ter besloten de voorgestelde bezui nigingsplannen even inde ijskast te zetten. In een notitie aan de raadscom- Vals diploma ASSEN (GPD) De politierechter in Assen heeft gisteren de 21-jarige J.W.A. uit 'Emmen een voorwaar delijke straf opgelegd van 500 gul den, omdat de jongen vervalste ha vo-certificaten had gebruikt om in aanmerking te komen voor de op leiding tot officier-vlieger. Een maand na de inzending van het sollicitatieformulier met de vervalste certificaten, kreeg hij spijt en stuurde alsnog zijn echte examenpapieren in. A. bleek geen certificaat voor wiskunde te bezit ten en zijn cijfers voor de andere vakken waren lager. "Een domme uitglijder van een jongen die zo graag wilde vliegen," aldus politie rechter mr. Brakenhoff. Binnenland kort Ontucht De politie heeft een 39-jarige Eindhovenaar aangehouden, die wordt verdacht van ontucht met verscheidene kinderen. In een aan tal gevallen zou hij de kinderen hebben bedreigd met een zwaard. De man lokte zowel jongens als meisjes uit de buurt zijn woning binnen onder andere door hen uit te nodigen voor een kaartspelletje. De slachtoffertjes variëren in leef tijd van 10 tot 16 jaar. Giftige cola De vergiftiging van een 13-jarig meisje in het Westduitse Bochum met trychloorethyleen na het drin ken van cola blijft vooralsnog een raadsel. De Keuringsdienst van Waren uit Den Bosch heeft bij con trole van de frisdrankenindustrie Winters in Maarheeze, producent van de bewuste cola, geen enkele onregelmatigheid kunnen vinden. Mediphone Nederland heeft er een nieuw 06- nummer bij: de Mediphone. Deze gezondheidslijn geeft mensen via ingesproken bandjes advies over alledaagse problemen, van faal angst tot spraakproblemen. Ook geeft een magnetiseuse anti-stress en slaapadvies en worden mensen met elkaar in contact gebracht. Volgens de exploitant hebben mensen behoefte om over hun alle daagse problemen te praten. PCB-olie Oliehandel De Jager in Lelystad moet een partij van 80.000 liter af valolie met voor milieu en volksge zondheid schadelijke PCB's bin nen een week via legale weg oprui men, op straffe van een dwansom van 25.000 gulden per dag over schrijding. Dit heeft de president van de rechtbank in Utrecht, mr- .C.L.baron Van Harinxma thoe Slooten, bepaald in een geding dat de staat en de gemeente Lelystad tegen De Jager hadden aange- spannnen. Journalistiek De prijs voor de Dagbladjourna listiek 1988 is toegekend aan M.E. Chavannes, adjunct-hoofdredac teur van NRC Handelsblad voor zijn artikelenserie over de Britse samenleving. Juryvoorzitter dr. P. Steenkamp sprak van "spranke lende en moderne journalistiek met diepgang en humor". Een eer volle vermelding kreeg A. Kam steeg van het Nederlands Dagblad voor zijn serie reportages over Chi na. Er waren 18 inzendingen tegen 30 in het vorig jaar. AMSTERDAM (ANP) - De vakan- tieknip, een soort voordeelbonnen waarmee Amsterdammers met een minimuminkomen deze zomer korting konden krijgen op allerlei attracties, produkten en diensten van de gemeente en het bedrijfsle ven, is een succes geworden. Dit blijkt uit een voorlopige inventari satie van de gemeente, nadat begin deze week de geldigheidsduur van de knip afliep. Van de totaal 240.000 vakantie- knips die werden uitgereikt, is iets minder dan de helft daadwerkelijk gebruikt. Dat betekent dat de ge meente 1,8 miljoen gulden zal moe ten terugbetalen aan de instellin gen en bedrijven die de gratis toe gangsbonnen en de papieren 'muntjes' uit de knip hebben geac cepteerd. Hoe groot het bedrag is dat bedrijven voor eigen rekening aan kortingen hebben aangeboden is nog niet bekend. Voor de vakan- Voordeelbonnen voor minima in Amsterdam groot succes tieknip had de gemeente een be drag van 2,6 miljoen beschikbaar. Het doel van de couponboekjes was "Amsterdammers met een mi nimum inkomen financieel de ge legenheid te bieden in de vakantie iets leuks te doen", het succes van de actie is voor de Amsterdamse wethouder Jonker reden om aan het college voor te stellen voor vol gend jaar volgens dezelfde opzet een 'stadspas' vooi voeren. Hoewel de definitieve plannen nog niet vast staan, denkt Jonker aan een soort vastrecht- kaart die het hele jaar of een be paalde periode kortingen geeft op bepaalde gemeentelijke en private diensten en produkten. Hiervoor zal naar schatting een bedrag van drie miljoen gulden nodig zijn. Naast de vele positieve, zijn er ook negatieve reacties geweest. Deze hadden vooral betrekking op het stigmatiserende effect van de knip. Uiteindelijk hebben echter slechts een tiental mensen de knip ook teruggestuurd. Ook waren er mensen die meenden ten onrechte geen knip te hebben gekregen. Behalve de mensen die gratis de knip kregen toegestuurd, waren anderen ook in de gelegenheid de knip te kopen. Hiervan hebben „enkele honderden" bruikt gemaakt. Limburgse gemeente gezwicht: bomen voor vliegverkeer gekapt missie voor politiezaken wijst Van Thijn er overigens op dat het schrappen van de honderd man Koninklijke Marechaussee niet mogelijk is. Met Van Dijk zijn af spraken gemaakt dat de honderd man met ingang van 1 januari van dit jaar voor vijf jaar aan het Am sterdamse korps verbonden ziin. Ook het ontslag van de aspirant agenten is volgens hem niet echt mogelijk, omdat zij nu al onder het ambtenarenregelement voor de ge meentepolitie vallen. Ontslag zou volgens de burgemeester in strijd zijn met het gemeentelijk- en het rijksuitgangspunt dat geen ge dwongen ontslagen mogen plaats vinden. In de nota aan de commissie zegt de burgemeester aan te sturen op een korps met een feitelijke sterkte van 3500 medewerkers. Dit is wat hem betreft wel de absolute onder grens voor het uitvoeren van het veranderingsproces bij de Amster damse politie. In 1990 moet de korpssterkte minimaal 3800 bedra gen, vindt Van Thijn. De extra fi nanciering die hiervoor nodig is moet volgens hem van het rijk ko- Misbruikte vrouw krijgt schadevergoeding AMSTERDAM (ANP) - Een Am sterdammer die vorig jaar een 30- jarige Amsterdamse danseres be dwelmde en seksueel misbruikte moet de vrouw 5000 gulden scha devergoeding geven. Dit geld is nog maar een voorschot op de defi nitieve schadevergoeding die de vrouw in een civiele bodemproce dure bij de rechtbank zal eisen. Rechtbankpresident mr. B.J.As- scher in Amsterdam wees gsiteren de eis van de danseres toe. Daarmee wordt de 'fout' van het openbaar ministerie in de betref fende strafzaak weer goedge maakt. Het OM vergat in juli dit jaar de vrouw op de hoogte te stel len van de rechtzaak tegen haar aanrander. De vrouw was daarom niet in de gelegenheid tijdens dit proces schadevergoeding te vra gen. Overigens is de maximale scha devergoeding die tijdens een straf proces kan worden toegekend 1500 gulden. In een civiele procedure kan veel meer geëist worden. De mening van de dader dat de vrouw dus nu ook slechts recht had op 1500 gulden werd door de rechter verworpen. De toegekende 5000 gulden zijn onder meer bedoeld om de medische kosten te dekken die de vrouw moest maken om een tatoeage op haar buik, door de da der daarop aangebracht, te laten verwijderen. Naast de schadevergoeding werd de man veroordeeld de naakt foto's en en videofilm, die hij van de vrouw maakte toen ze was be dwelmd, aan het slachtoffer terug te geven. Op iedere dag overtre ding staat 500 gulden. Het verhaal van de man dat hij die foto's en film nodig heeft om bij het hof zijn on schuld te kunnen bewijzen ver wierp de rechter. De betrokkene was al eerder tot twee jaar cel ver oordeeld en is inmiddels daartegen in beroep Uitspraak over harmonisatiewet plaatst Deetman voor problemen DEN HAAG (GPD/ANP) - Minister Deetman (onderwijs) blijft zitten met een gat in zijn begroting tot 1993 van maximaal 300 miljoen gulden als de Hoge Raad het von nis van de Haagse rechtsbankpre sident over de harmonisatiewet collegegelden bekrachtigt. Dat bleek gisteren in de Tweede Kamer tijdens een debat over de uit spraak. De Haagse rechtbankpresident bepaalde in augustus in een kort geding aangespannen door studen ten, dat de harmonisatiewet niet met terugwerkende kracht mocht gelden voor studenten die reeds in 1987 met een tweede studie in het hoger beroepsonderwijs of aan de universiteit zijn begonnen. De stu denten mogen hun studie gewoon afmaken en hebben recht op stu- diëfinanciering. De staat besloot tegen het vonnis in cassatie te gaan bij de Hoge Raad, maar de studen ten in kwestie (zo'n 7000) dit studie jaar ongemoeid te laten. Hoewel onderwijsspecialist Lan- sink van het CDA de minister eerst had afgeraden tegen het vonnis in hoger beroep te gaan, zag hij giste ren toch de noodzaak erv an in. Wal lage (PvdA) daarentegen vond dat Deetman het vonnis had moeten accepteren. Hij stelde dat de Twee de Kamer het recht heeft nu te be oordelen wat er verder met de har monisatiewet moet gebeuren. "Er moet maar eens een einde komen aan het gejojo met studenten. Zij hebben recht op duidelijkheid", al dus de PvdA'er. Woordvoerder Nuis van D66 diende een motie in om het hoger beroep niet af te wachten en meteen de wet te herzien. PSP-ka- merlid Van Es ging zelfs zo ver dat zij de regering vroeg de harmonisa tiewet helemaal af te schaffen. WD en CDA stelden zich op het standpunt dat eerst de beslissing van de Hoge Raad moet worden af gewacht voordat de wet kan wor den herzien. De minister wees alle voorstellen af, maar kwam met één toezegging: als de uitspraak van de Hoge Raad langer dan vier tot zes maanden op zich laat wachten is Deetman be reid om de gedupeerde studenten een verlenging toe te staan van hun studievoorwaarden zonder straf- collegegeld en uitsluiting van een studiebeurs. Wat er nu moet gebeuren blijft vooralsnog onduidelijk. Op Prins jesdag komt er een begroting zon der dekking voor de uitgaven voor studenten met een tweede studie. Bovendien wil Deetman, als de uit spraak van het hoogste rechtscolle ge in Nederland langer uitblijft dan zes maanden, de studiebeurs voor mensen met een tweede studie ver lengen. DEN BOSCH (ANP) - Automobi listen die vanaf volgende maand in Noord-Brabant zonder autogordel rijden lopen grote kans een fikse boete te krijgen. Eind september begint een grootscheepse campag ne om de automobilist ervan te doordringen dat het dragen van au togordels bittere noodzaak is. Ge lijktijdig gaat de politie streng con troleren. Noord-Brabant is abso luut gezien de meest onveilige pro vincie van Nederland. Maar liefst 20 procent van alle doden en ge wonden in het verkeer worden hier geregistreerd. De meeste ongevallen waarbij gewonden vallen doen zich voor binnen de bebouwde kom en op de wegen waar maximaal 80 kilome ter per uur mag worden gereden. "En dat zijn nu juist de wegen waar de minste mensen hun autogordel dragen. Ze beseffen niet dat even slordig sturen op een mooi wegge tje met dikke bomen er naast een catastrofe tot gevolg kan hebben", aldus een wooordvoerder van het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid. DEN HAAG De Tweede Kamer heeft eindelijk het verstandige be sluit genomen, een eind te maken aan de kwestie Rost van Tonnin gen. De weduwe van de oud-NS- B'er mag haar pensioen houden en er komen geen nieuwe initiatieven om alsnog te proberen haar het staatspensioen te ontnemen. door Henri Kruithof Als weduwe van een oud-kamer lid heeft mevrouw Rost van Ton ningen recht op een staatspen sioen. Om haar dat te ontnemen is een speciaal wetsontwerp nodig, waarvoor een tweederde meerder heid van de Tweede Kamer vereist is. Die meerderheid is er niet, was er niet en zal er nooit komen. Een deel van de Kamer wil dat het pensioen van deze weduwe wordt beëindigd, omdat zij ook nu nog volstrekt verwerpelijke ideeen heeft over nazisme en deze ook uit draagt. Het is niet in de haak dat ie mand met zulke standpunten een staatspensioen geniet. Toen twee jaar geleden, door een artikel in een weekblad, de zaak opnieuw onder de publieke aan- dacht'kwam, ontstond grote beroe ring in kringen van het voormalig verzet. Begrijpelijk, want de wedu we Rost van Tonningen kreeg aan merkelijk méér pensioen dan vele leden van het verzet. De Tweede Kamer besloot een spoeddebat te houden over deze kwestie, waarbij al snel bleek dat er grote verdeeldheid heerste over de vraag of de weduwé het pensioen ontnomen moest worden. Die ver deeldheid liep bovendien dwars door de partijen heen. Een ding werd al snel volstrekt duidelijk: er was geen vereiste tweederde mee- derheid voor het voorstel. De tegenstanders vinden name lijk dat de ideeën van iemand, hoe verwerpelijk ook, geen reden kun nen zijn om de betrokkene verwor ven rechten te ontnemen. Als er iets moet worden gedaan tegen de acties van mevrouw Rost van Ton ningen, moet dat via de strafrech ter. Bovendien was ten tijde dat de pensioenwet voor politieke ambte dragers werd gewijzigd, ook al be kend dat mevrouw Rost van Ton ningen als NSB-weduwe daar me de van zou profiteren. Toch besloten enkele kamerle den van PvdA, WD en PPR vorig jaar, nadat er enkele emotionele debatten, in de kamer hadden plaatsgevonden, een initiatief wetsontwerp in te dienen. Het ka binet had al geweigerd dergelijke wetgeving te maken. Een groot nadeel van het op nieuw oprakelen van deze kwestie, is het feit dat door de discussies en de publiciteit daaromheen, op nieuw emoties bij de mensen uit het voormalig verzet werden opge roepen. Emoties die hoger oplaai den, naarmate duidelijker werd dat het standpunt van de Kamer niet ONDERBANKEN (ANP) - Met een krappe meerderheid van zeven stemmen voor en zes tegen heeft de raad van de Zuidlimburgse ge meente Onderbanken gisteren in gestemd met het kappen en toppen van bomen in de Schinveldse bos sen ten behoeve van het Awacs- vliegverkeer op de NAVO-baSis in het nabije Westduitse Teveren. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat het voorstel zou worden ver worpen. Na een schorsing op ver zoek van de verdeelde CDA-fractie bleek een raadslid van de groepe ring Van Aarnhem van tegenstan der ineens voorstander te zijn ge worden. Met zijn stem erbij kwam het aantal stemmen voor het voor stel op zeven. Tegen stemden de PvdA-fractie en de groepering Klein Onderbanken, elk twee le den sterk, en verder nog twee leden van de groepering Van Aarnhem: in totaal zes. De uitslag van de stemming na ruim vier uur vergaderen en twee eerder gehouden bijeenkomsten toen de stemmen staakten, was voor de stampvolle publieke tribu ne met meer dan 250 belangstellen den zeer teleurstellend. Zij gaven daarvan blijk door een afkeurend boe-geroep. Daarna verlieten de de zaal en wachtten de Utrecht voert 'dubbel' beleid inzake alcohol UTRECHT (GPD) - Een meerder heid in de Utrechtse gemeenteraad is gisteravond akkoord gegaan met het voorstel van B en W een over eenkomst te sluiten met het bedrijf Publex bv voor het gratis plaatsen van wachthuisjes (abri's), informa tieborden en openbare toiletten. In ruil daarvoor mag Publex het straatmeubilair behangen met re clame. Probleem is dat de reclame voor een deel afkomstig is van alco hol en sigaretten-fabrikanten. Dit staat haaks op de door de gemeente aangekondigde maatregelen ter bestrijding van alcoholmisbruik. De tegenstemmers in de Utrecht se gemeenteraad vinden dat er eerst moet worden gepraat over de gemeentelijke alcoholmatigings- nota en dat daarna pas een belis- sing mag worden genomen over het al dan niet aangaan van een overeenkomst met Publex, die im mers zal leiden tot meer alcoholre clame. In brieven aan de gemeente raad maakten het Plaatselijk Drankweer Comité Utrecht en het Alcoholpreventie Platform Utrecht dezelfde bezwaren. Volgens WD-wethouder Ten Cate is de overeenkomst met Pu blex juist het begin van een alco- holmatigingsbeleid. In het con tract staat namelijk dat van alle re clame die het bedrijf voert niet meer dan 25 procent uit alcohol- en tabaksreclame mag bestaan. Utrecht is de eerste gemeente in het land die een dergelijke beper king in het contract met Publex heeft weten te bewerkstelligen. stemmingen over moties om de schaderegeling van Defensie te verbeteren niet meer af. Tijdens de discussie kritiseerden de tegenstanders in vaak zeer felle bewoordingen en onder luid ap plaus van de publieke tribune de houding van Defensie, van het col lege van B en W en van gedeputeer de staten van Limburg. Zij verweten met name burge meester Ritzer ondemocratisch ge drag, omdat hij nog kort voor de raadsvergadering duidelijk maak te geen 'nee' van de raad te dulden. Staatssecretaris Van Houwelin- gen (defensie) kreeg het zwaar te verduren vanwege het niet nako men van eerder gedane beloften en het toepassen van chantagemetho- den. De raad van Onderbanken zou door hem onder druk zijn gezet om toch akkoord te gaan met het voor stel om het bos te mogen aantasten in ruil voor een schadevergoeding van een miljoen gulden. Bescha mend noemden de tegenstanders de stelling van de staatssecretaris dat het bos toch zal worden gekapt terwille van de vliegveiligheid, on geacht het besluit van de raad. Een woordvoerder van de fractie Van Aarnhem merkte met stem verheffing op dat de raad bepaalt wat er in het belang van de burgers dient te gebeuren en niet het minis terie van defensie. Desnoods moet dit recht worden afgedwongen via de rechter. Gedeputeerde staten van Limburg kregen het verwijt dat zij met lokkertjes in de vorm van extra subsidie voor projecten in Onderbanken de raad hebben willen manipuleren. De uitslag van de stemming sloeg uiteindelijk om ten voordele van de voorstanders door de belof te van burgemeester Ritzer dat de start- en landingsbaan van de vlieg basis nooit op Nederlands grond gebied verlengd mag worden. Tussenvonnis in ontlicht-zaak ZWOLLE/ALMERE (GPD) - Een 31-jarige Almeerder die in maart van dit jaar werd aangehouden op verdenking van het plegen van on tucht met een groot aantal jonge kinderen, heeft zijn aanvankelijke bekentenissen ingetrokken. Dit bleek gisteren tijdens de behande ling van zijn zaak door de Zwolse rechtbank. Omdat het onmogelijk is te bewijzen hoeveel kinderen precies door de man misbruikt zouden zijn, heeft het openbaar mi nisterie hem slechts twee zaken ten laste gelegd. Hij zou tussen '85 en maart van dit jaar gemeenschap hebben gehad met twee meisjes. In verband met zijn ontkenning vroeg officier van justitie, mr. D. Veurink, de rechtbank een zoge naamd tussenvonnis te wijzen. Als de rechtbank de zaak bewezen acht, zou de man volgens de offi cier weer naar het Pieter Baancen- trum moeten om te bekijken of een tbr nodig is. Mocht de rechtbank hem hierin niet volgen, dan wil de officier de verdachte een gevange nisstraf van vier jaar opleggen. Mevrouw Rost beëindigen van het pensioen is, is zelfs nog gegroeid. De eerste initiatiefnemer, het PvdA-kamerlid Stoffelen, deed woensdag een dramatische oproep aan de Kamer zich nog eens goed te bezinnen. Een oproep die door de leden van het voormalig verzet, die op de tribune zaten, met instem ming werd begroet. Toch konden Stoffelen en de zij nen weten dat het niet verstandig was hun initiatief door te zetten. Ook al zou de Tweede Kamer hun wetsontyverp hebben aanvaard, dan zou de Eerste Kamer zich er nog over moeten buigen, met op nieuw een oplaaien van de emoties. In het onwaarschijnlijke geval dat de senaat zich akkoord zou hebben verklaard, moesten de Raad van State en het kabinet zich er nog mee bemoeien. Allemaal momen ten waarop het uiteindelijk toch weer fout zou (kunnen) lopen. Het is mooi van de kamerleden dat ze ten behoeve van het rechts gevoel van het voormalig verzet een ultieme poging hebben ge waagd, de weduwe van het oud- NSB-kamerlid haar pensioen te ontnemen. Maar het heeft op z'n minst de schijn van een opvoering voor de tribune, omdat zij wisten dat hun poging kansloos was. En dat hadden zij. juist om de gevoe lens van de verzetsmensen te ont zien, moeten voorkomen. In de po litiek wordt vaak op sentiment ge speeld. Met echte emoties moet zorgvuldiger worden omgegaan. Organisator tot rectificatie veroordeeld AMSTERDAM (ANP) - Organisator Frans Verlinden van de Miss Hol land-verkiezingen moet in het dagblad De Limburger een rectificatie plaatsen van zijn beschuldigingen jegens de vriend van Miss Holland 1987, Rudi Welches. Dit heeft de Amsterdamse rechtbankpresident mr. B.J.Asscher gisteren bepaald in het kort geding tussen Miss Holland, de Limburgse Angelique Cremers en Verlinden. Beide partijen - Verlinden aan de ene kant en Miss Holland met haar vriend aan de andere kant - beschuldigden elkaar ervan in de media aller lei onware uitlatingen te doen. Alleen de vriend van Miss Holland had vol gens de rechter recht op een rectificatie. Deetman en Ginjaar moeten Tweede Kamer beter informeren DEN HAAG (GPD) - De Tweede Kamer heeft minister Deetman (onderwijs) laten weten dat hij zorgvuldiger moet zijn bij het be antwoorden van vragen uit de Ka- Bij alle fracties is wrevel ont staan over de manier waarop Deet man een groot aantal vragen heeft beantwoord met betrekking tot het wetsontwerp over basisvorming in het onderwijs. In het wetsontwerp wordt voorgesteld alle leerlingen in het voortgezet onderwijs twee, drie of vier jaar dezelfde leerstof aan te bieden. Slimme leerlingen kunnen het basispakket in twee jaar doen, anderen kunnen er drie of vier jaar over doen. Voor de zomervakantie beant woordden minister Deetman en zijn staatssecretaris Ginjaar-Maas, in grote haast de vragen die de Tweede Kamer over het wetsvoor stel basisvorming had gesteld. Daarbij gaven zij wel allerlei be schouwingen ten beste, maar gin gen zij met concreet in op de vra gen zelf. PvdA en CDA vinden dat Deetman en Ginjaar de vragen te nonchalant hebben beantwoord. Daarom is nu gekozen voor de bij zondere procedure van een extra schriftelijke vragenronde. ADVERTENTIE EEN VAN DE 31 Nissan Sunny 3-dcurs 1 va. 19995.-. 1 3 NISSAN PRECIES BIJ U I Prijs incl. BTW, 1 exd. afleveringskosun IW NISSAN DEALI R ^AUTOIHEEMSKERK

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3