Asfalt op doorgaande route 'Al onze argumenten worden teniet gedaan' Lokalen Triangel niet voor peuters, maar voor school Warmonds gemeentesecretaris beëdigd Politie Wassenaar heeft nog geen spoor van overvallers postkantoor Oegstgeest moet 1,25 miljoen gaan bezuinigen Inbreker aan de koffie PAGINA 14 REGIO LEIDEN VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1988 Burnt blijft protesteren tegen Amerikaanse school WASSENAAR - Na tien minuten hoorzitting over de komst van de Amerikaanse School naar Wasse naar, zei wethouder A.F. Cocheret de la Morinière gistermiddag: "De vragen behoeven geen beant woording en de argumenten hoeven niet als bezwaar te worden aanvaard". Nadat ook de twaalfde minuut geen hinderwetlechnische argu menten opleverde, zei de porte feuillehouder ruimtelijke orde ning: 'U krijgt nog een kopje kof fie, maar ik sluit de bijeenkomst" In de wandelgangen legde hij vervolgens uit dat op de hinderwet hoorzitting geklaagd had kunnen worden over verkeersbewegingen rond de school, het geluid dat door de school wordt veroorzaakt, aan te brengen lichtinstallaties en par keerproblemen. De woordvoerder van het comité Ter Weer, Deijler- weg. Ammonslaantje en Omge ving. J.Th. Trimp, deed het anders. Namens 278 medebewoners maakte hij formeel bezwaar tegen het volbouwen van de groenstrook tussen de Rijksstraatweg en Deij- lerweg, waar de gemeente enkele jaren geleden nog cultuur-histori sche waarden aan toeschreef. Trimp betoogde dat scholen ver nielingen, graffiti, overlasten drug gebruik aantrekken en voorzag verkeersproblemen. Het school- verkeer zou immens zijn en de ge meente zou onvoldoende inzien wat er gebeurt na het doortrekken van de Seringenlaan en het afslui ten van de Weijermanstraat. Volgens de wethouder heeft Wassenaar "genoegdoening aan de bezwaren verschaft" via de ver- keersnota en het nieuwe bestem mingsplan. In dit nieuwe bestem mingsplan krijgt het omstreden lapje langs de Rijksstraatweg de bestemming 'internationale school'. Het buurtcomité heeft daar, met behulp van een advocaat, bezwaar tegen gemaakt en dit be zwaar loopt nog bij de Raad van State. Volbouwen Ondertussen heeft de gemeente een bouwplanprocedure in gang WARMOND - De Warmondse ge- gezet en wilde het buurtcomité gis- Onderzoek 'Overbos' straatweg dient een een fietsver- bod te worden ingesteld. Na afloop toonde de wethouder zich bereid "alle bezwaren door te lopen, zaken op een rijtje te zetten en te overwegen waar de grenzen zijn neergelegd". Trimp wil graag een afspraakje maken, het liefst voor de zeventiende. "Buurtbewo ners willen het gevoel hebben seri eus te worden genomen", legde hij uit. "Men wil gehoord worden als mens en zien dat ideeën worden meegenomen. Het heeft geen zin van je af te praten en ondertussen door te gaan met de plannen". Voor veel angst zorgt de vol- bouw-vrees: "Nu is het dit, straks dat. Op een gegeven moment is Wassenaar-noord vol en is er ook aan de Leidse kant van de Rijks straatweg geen buffer meer over". Dergelijke angsten zou de wethou der volgens hem gemakkelijk kun nen wegnemen, evenals het gevoel dat scholen vernielingen aantrek ken. De jeugdterreur die onlangs WASSENAAR - De politie van Wassenaar tast nog steeds in het duister over de verblijfplaats van de twee mannen, die afgelopen dinsdagmorgen de overval op het postkantoor aan de Groot Haese- broekseweg hebben gepleegd. Bij die overval werd 100.000 gulden buitgemaakt. Na de overval, waarbij éen van de daders een vuurwapen hanteer de en daarmee een PTT-beambte bedreigde, zijn de twee in een don kerblauwe auto gevlucht. Het gaat waarschijnlijk om een Opel Record met een oude (blauwe) kenteken plaat waarin de combinatie 22-JM Cocheret de la Morinière: 'U krijgt nog koffie, maar ik sluit de bijeenkomst...'. (foto anpi de buurt overviel, "had niets met het in de buurt gevestigde Adel- bert-college te maken". Als alles volgens plan verloopt, kan in maart 1989 de eerste paal de grond in voor de gebouwen die op 1000 leerlingen zijn berekend, in leeftijd variërend van 4 tot 18 jaar. Op dit moment heeft de Ameri kaanse school 640 leerlingen, gere kruteerd uit 40 nationaliteiten. De instelling is her en der gehuisvest. OEGSTGEEST - De Oegst- geester CDA-wethouder P. van Veen (financiën) wil de slechte reservepositie van de gemeen te verbeteren met een bezuini gingsoperatie, uitgesmeerd over vier jaar, die in totaal 1,25 miljoen gulden moet ople veren. De wethouder maakte dit bekend tijdens de uitrei king van de gemeentebegro tingen aan de raadsleden, gis teravond aan het einde van de gemeenteraadsvergadering. Die bezuinigingsoperatie moet in 1990 beginnen. De wet houder heeft ook enkele pijn lijke ingrepen moeten verrich ten om de gemeentebegroting voor 1989 sluitend te krijgen. Hij voorziet dat de biblio theek en de Stichting Welzijn Ouderen Oegstgeest hun sub sidies zullen zien dalen. Voor 1989 willen B en W de door het rijk opgelegde welzijnsbezui- nigingen nog opvangen, elders in de gemeentebegroting, maar nadien worden ze ge woon aan de sociaal-culturele instellingen doorberekend. De reinigingsrechten en de rioolrechten wil Van Veen ver hogen met respectievelijk drie en één gulden per maand. Voor de Oegstgeestenaren betekent dit een lastenverhoging van 50 gulden op jaarbasis. De daders zijn met de auto via de Groot Haesebroekseweg naar de Stoeplaan gereden en vervolgens richting Scheveningen gereden. Op de Landscheidingsweg richting de Alkemadelaan is de politie het spoor bijster geraakt. Vermoedt wordt dat de twee mannen daar voor een ander ver voermiddel hebben gekozen. Wel licht zijn ze verder gegaan in een taxi, met de bus, liftend ofte voet. De Wassenaarse politie wil graag in contact komen met mensen, die de auto of de twee daders gezien hebben. Volgen de PTT-beambte is een van de mannen een kleurling. De ander is blank en heeft zwart achterovergekamd haar. Beiden zijn rond de dertig jaar en naar schatting 1.75 lang. Iedereen die de politie meer kan vertellen over de Opel of over de twee daders wordt verzocht te bel len met de recherche in Wassenaar, telefoon: 01751-19244 CONTROLE De Alphense poli tie heeft gisterochtend 22 automo bilisten op de bon geslingerd tij dens een verkeerscontrole van twee uur aan De Hoorn. Tien van hen kregen een proces-verbaal om dat zij geen veiligheidsgordel om hadden. Ook negen snelheidsover treders kregen een bekeuring. meenteraad is gisteravond niem akkoord gegaan met het voor stel van B en W om sportpark Over termiddag laten nog steeds "geen schakel wil bos nader op zijn merites als plek het resultaat v de multi-functionele sporthal te onderzoeken. De kans dat de sporthal daar daadwerkelijk komt. is daardoor erg toegenomen Vooral daar de raad gisteravond ook het industrieterrein als moge lijkheid heeft geschrapt. De grond die daar nog vrij is, heeft de belang stelling gewekt van een bedrijf dat er zich wil vestigen. En verkopen is financieel aantrekkelijker dan er zelf te bouwen. Voorstanders van de vroegere B en W- voorkeur, achter 't Trefpunt, zijn nu alleen nog maar in CDA-ge- lederen te vinden, zo bleek gister avond. dat het hem s en dat het issen". Over woordvoerder Trimp allerminst tevreden: voelen als buurtbewoners dat in spraak niet serieus wordt geno men. Al onze argumenten - zakelijk en in goede sfeer naar voren ge bracht - worden ambtelijk en for meel teniet gedaan". In het schriftelijke bezwaar, dat voor 17 september wordt inge diend, zal het comité dan ook met ambtelijke formuleringen op de proppen komen en enkele aanbe velingen doen. De Deijlerweg moet vrijliggende fietspaden krijgen, au tosluizen en een stopverbod aan de kant van de Amerikaanse school. Op de parallelweg langs de Rijks- 'Dit is een slechte dag voor Warmond 'Historische blunder' VOORSCHOTEN - Atletiekvereniging De Bataven, basketbalvereniging Blitz Avanti,_de organisatie van de dertiende Vlietloop in Voorschoten, verwacht komende zondag WARMOND - "Dit is een slechte dag voor Warmond, we begaan een historische blunder. Het CDA en de WD hebben gewonnen, maar de gemeente Warmond heeft verloren". Aldus de geemotioneerde PW-fractieleider D. Duynhoven aan het einde van het twee uur durende debat over de verharding van de doorgaande route in het dorp, gisteravond. Een debat waarvan van tevoren al vaststond dat het 7-4 voor asfalt zou worden. Al in de eerste ronde kwam CDA- raadslid K. Bonnet met een amen dement, dat mede was onderte kend door de WD, op tafel. In dat amendement werd B en W opge dragen het begrip "betonstraatkei- en" te schrappen en te vervangen door "asfalt". De schorsing van de vergadèring, op PW-verzoek en de poëtische verklaringen van PW- raadslid Schavemaker, veranderde niets meer aan de verhoudingen. CDA-fractieleider mevrouw Den Ouden had wel bewondering voor de gevatheid van Schavemakers betoog, maar daar bleef het bij. Burgemeester Hendrickx-Vlaar re ageerde met een vergelijking met Multatuli, die er ook zo onder zou hebben geleden dat zijn literatuur zo werd bewonderd maar eigen lijk helemaal niet begrepen. Volgens PW'er Duynhoven is de discussie over de wegverharding in Warmond zo hoog opgelopen door dat de doorgaande route er al te lang te slecht bij ligt. De geluids overlast en de vele trillingen heb ben tot irritatie geleid en dat weer tot emoties. Veel aan de doorgaan de route woonachtige Warmonders hebben affiches opgehangen met pro-asfalt-opschriften. Maar vol gens de progressief ontstaat er met asfalt als "vloerbedekking'.' geen landelijke rust. "De keuze van het wegdek heeft te maken met het karakter van Warmond. Een karakter waarvan iedereen zegt dat te willen bescher men. Asfalt is een aanfluiting. Het gemotoriseerde verkeer moet zich gymnastiekvereniging aanpassen aan de aard r zo'n duizend dorp, niet andersom. Laten Warmond geen verlengstuk van het circuit Oegstgeest maken" PW wil eigenlijk het liefst nieuwe klin- lopers. Twaalf jaar geleden begon de Vlietloop als sportief evenement waarvoor zich welgeteld 43 lopers meldden. Vandaag de dag is het tijdens deze jaarlijkse trimloop wel wat meer dringen op de Voorstraat, zoals deze foto van de start van vorig jaar laat zien. Klokslag twaalf uur wordt het startschot gelost voorde 10 en 21 kilometer. Deelnemers aan de vijf en 2,5 kïlome- kers maar vindt dat financieel "niet ter gaan respectievelijk om vijf over twaalf en tien over twaalf lopen. Vanaf tien uur 's ochtends kan men zich nog verantwoord". "Een betonstraat- inschrijven in sporthal De Vliethorst. (eigen foto» kei is een prima alternatief WARMOND - Burgemeester me vrouw G.H.M. Hendrickx-Vlaar van Warmond heeft gisteravond I.J. Lautenbach beëdigd als ge meentesecretaris. Lautenbach is nu voorlopig waarnemend ge meentesecretaris en zal de zittende hoogste ambtenaar van het dorp, C. Zoetemelk, later dit jaar opvol gen. Zoetemelk heeft per brief om ontslag verzocht wegens het berei ken van de leeftijd van 65 jaar. Zoe temelk zal Lautenbach gedurende de laatste weken van zijn verblijf op het gemeentehuis inwerken. Lautenbach was de chef financi en van de gemeenten Monnicken- dam en Katwoude. Lautenbach werd in april van dit jaar met zeven stemmen voor en vier tegen door de Warmondse gemeenteraad be noemd. De gehele PW-fractie stem de tegen. De progressieven hadden liever de Warmondse chef financi ën C. Neefjes gehad. PW-fractielei der D. Duynhoven, voegde Lauten bach gisteravond toe dat hij er het volste vertrouwen in heeft dat Lau tenbach een goede opvolger van Zoetemelk is. Burgerheester Hendrickx bena drukte in haar toespraak dat Lau- tenbachs aflegging van de eed niet louter formele handeling Nederland was, kan worden gezien. "Met zo'n eed beloof je met huid en haar de zaak te dienen, een eed leg je niet en pas sant af'. Volgens de eerste burger hoeft een gemeentesecretaris van War mond niet 24 uur per dag gemeen tesecretaris te zijn. In zijn leven zal voldoende plaats en tijd voor het gezin zijn. "Maar in je handelen blijf je voortdurend gemeentese cretaris". En: "Wij hopen dat u geen spijt krijgt dat u zich met hart en ziel aan Warmond heeft verbon den". Lautenbach scoorde direct bij de Warmonders, die in verband met het asfaltdebat de raadszaal rijke lijk vulden, met zijn bekentenis dat hij altijd had gedacht dat Monnic- kendam de mooiste gemeente i gemeentesecretaris volgens de ge meentewet 's raads eerste advi seur is" maar dat hij ervoor zou wa ken dat zijn behulpzaamheid zou ontaarden in het een of andere "knechtschap". - PW-wethouder openbare werken nevrouw Dalhuisen: "Historische \n dure vérgissing". CDA-raadslid Van Schie merkte op dat "als je voor behoud van het karakter kiest, je voor klinkers moet kiezen". "Maar die zijn te duur en worden snel glad". Voorop staan bij het CDA de mensen die aan de doorgaande rou te wonen. Vandaar ook dat de christen-democraten niet zo onder de indruk waren van de 1115 hand tekeningen tegen asfalt, want er zijn aan de doorgaande route meer mensen die wel asfalt willen. Dat er op asfalt nog harder wordt gere den, kan Van Schie niet geloven. "Harder dan nu al gebeurt, kan niet". Ook de ondoorlatendheid van as falt vindt ze niet bezwaarlijk. "Bo men zullen weinig schade oplopen, het aanpassingsvermogen van bo men is groot". Tussen de bollen WD-leidster mevrouw Saris be toogde weer eens dat de keus voor een wegverharder niets met poli tiek te maken heeft. "In geen enkel verkiezingsprogramma, en ook niet in het collegeprogramma, heb ik een houvast kunnen vinden voor die keuze". Dat het landelijke karakter van Warmond nu wordt aangetast, zegt Saris ook niet veel. "In vergelijking met 40 jaar geleden is er al heel wei nig landelijks overgebleven", vindt ze. "De tijd dat de Leerhoeve- school in zijn eentje tussen de bloembollen stond, ligt ver achter ons. Wij hebben inmiddels een in dustrieterrein dat vrachtauto's aantrekt". PW'er Schavemaker: Asfalt over dertig jaar goedkoper, mac dan ben ik 68". (foto Wim Dijkma Ook Saris was niet bijster onder de indruk van de handtekeningen actie, waarvan zij al die tijd ten on rechte had gedacht dat het een PW- actie was. De liberale was waar schijnlijk in de war gebracht door het gegeven dat actieleidster A. Versluys de vrouw van PW-voor- man Duynhoven is. Volgens Saris is er "te laat be gonnen" met de handtekeningen actie. Bovendien hebben "hele fa milies" getekend, waardoor verge lijkingen met het aantal stemge rechtigden of het aantal postadres sen mank gaan. Net als het CDA vindt Saris de betonstraatkei "le lijk". Luid applaus kreeg vervolgens Schavemaker van PW toen hij een lijst van wel 20 straten opdreunde die met betonstraatkeien zijn ver hard. Hij vroeg zich af waarom CDA en VVD nog nooit eerder heb ben gezegd dat ze die keien lelijk vinden. Schavemaker maakte ook het fi nanciële voordeel dat asfalt zou op leveren belachelijk. "Dat voordeel komt over dertig jaar tot ons. Dan ben ik 68 jaar. Dan woon ik in Li- duina (bejaardentehuis) met asfalt voor mijn deur". Aangeslagen Wethouder Dalhuisen (PW. openbare werken) maakte een aan geslagen indruk. "De mensen blij ven denken dat alleen asfalt helpt tegen geluids- en trillingshinder. hoeveel rapporten ik er ook tegen aan gooi. Overlast moet bestreden worden met een beter wegdek en het verkeer moet worden afge remd. Dat lukt niet met asfalt. Ik hoop het nog mee te maken dat Warmonders toch weer terug wil len naar een menselijke maat. Maar als het eenmaal zo ver is dan heb ben we niet alleen een' historische, maar ook een heel dure vergissing •gemaakt". CDA en WD verontwaardigd dat hij In de visie van Lautenbach is het ambt van gemeentesecretaris "steeds meer management gewor den". Produkt- en taakgericht wer ken staan voorop. Richting ge meenteraad merkte hij op dat een LEIDERDORP - De politie van Leiderdorp heeft vannacht om één uur een 29-jarige Engelse inbreker op heterdaad betrapt in het ge bouw van de Leidse Onderwijsinstellingen (LOI) aan de Leidse Dreef. De man was net koffie aan het zetten, toen de politie gewaarschuwd door het alarm, het gebouw betrad. De inbreker was het gebouw bin nen gekomen door aan de voorkant een ruit in te slaan. De politie heeft samen met de gemeentepolitie uit Leiden het hele gebouw doorzocht, omdat het vermoeden bestond dat het om meerde re daders ging. Er zijn echter geen anderen gevonden. WARMOND - De vier. lokalen van het Warmondse gebouwtje de Triangel, waar vroeger de kleuters van de protestants-christelijke ba sisschool zaten, zullen met ingang van het schooljaar 1989/1990 het onderkomen worden van de basis school van de Vereniging Algeme ne School Warmond. Voor de peu terspeelzaal De Woezel, die nu zeer slecht is gehuisvest, moet een an- dere oplossing worden gezocht. In de accommodatienota hadden B en W de Triangel al aan De Woezel ver geven. De Woezel had in de Trian gel tot kinderopvang kunnen uit groeien. CDA en WD toonden zich gis teravond in de raad verontwaar digd over de gang van zaken. CDA'er Den Ouden: "62 kinderen van de peuterspeelzaal moeten nu afzien van een behoorlijke accom modatie omwille van een school van nog maar 32 kinderen". Den Ouden wil dat er voor De Woezel op korte termijn duidelijk heid komt. In het opknappen van het huidige onderkomen ziet de christen-democrate weinig heil. "Dat is goed geld naar kwaad geld dragen". Liever zou Den Ouden het huidige pandje tot op de grond toe afbreken en volledige nieuw bouw op dezelfde plek plegen. Tot dat de klus geklaard is, kan de Woe zel dan in de Triangel terecht. De nieuwe, derde school in Warmond begint toch pas volgend jaar. VV- D'er Vielvoye sprak woorden van dezelfde strekking. Burgemeester Hendrickx-Vlaai- begreep al die drukte niet. Ze stel de vast dat iedereen de Woezel een warm hart toedraagt. De onrust hoeft niet zo groot te zijn, want er kan eendrachtig naar een oplos sing worden gezocht. De keiharde garanties waarom WD en CDA vroeg, wilde de burgemeester gis teravond nog niet geven. "Nu zeg gen dat De Woezel nieuwbouw moet plegen, zou neerkomen op het voor voldongen feiten plaatsen. Er moet eerst worden overlegd met De Woezel". Mededelingen Gemeentebestuur Lees in van a.s. zondag onder meer over: Commissievergaderingen Psychiatraisch Ziekenhuis Endegeest c.a.: maandag 12 september a.s. Algemene en Bestuurlijke Aangele genheden: maandag 12 september a.s. Cultuur, Volksgezondheid en Groen voorzieningen: woensdag 14 septem ber a.s. Ruimtelijke Ordening. Openbare Wer ken, Verkeer en Milieu: donderdag 15 september a.s Overige vergaderingen Commissie voor de Beroep- en Be zwaarschriften: vrijdag 9 september a.s. Diversen Woningen voor Ouderen (65+). Wijziging woonruimteverordening 1983. Aanslagen lozingsrecht 1988 Stadswerk nr 23 verschenen Renovatie Karnemelksbrug. Ve rkeersmaatregelen Voornemens vaststellen diverse ver keersmaatregelen. Grof-/huisvuilophaaldienst Aankondiging nieuwe regeling grof- vuilophaalschema voor volgende week. Bouwplannen Verlenen diverse vergunningen. Welstandscommissie Maandag 19 september a.s. Ruimtelijke ordening Ontwerp-bestemmingsplan 1e gedeel telijke herziening bestemmingsplan Noordvest Milieu Verlenen v, gunningen. diverse hinderwetver- U kunt de gemeentelijke mededelin gen ook elke zondag beluisteren via 'Omroep Rijnland op 88,1 FM via de kabel en 105,7 FM via de ether! Uit zending: 10.30-11.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14