'Plan is doodsteek voor rijksweg 11' Onvoorstelbaar hoe eenzaam veel mensen zijn 'Genie in Alphen hoeft niet weg' Bestuur van Noordwijkse WV stapt op Alphen hekelt opstelling Hazerswoude Chili Komitee boos op gemeente Alphen PAGINA 18 REGIO DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1988 Marokkanen in Alphen wijzen op noodzaak van eigen onderkomen ALPHEN AAN DEN RIJN - Met het in gebruik nemen za terdagavond van een voetbalveld aan de Olympiaweg ko men de Marokkanen en Turken in het jarenlange duel met de gemeente Alphen eindelijk tot scoren. Daarmee is de wedstrijd echter bepaald nog niet afgelopen. Zeker niet als het aan de Marokkanen ligt die nu al oefenen in het nemen van strafschoppen op het doel van het college van burge meester en wethouders: "Acht jaar heeft het geduurd voor we eindelijk een veld kregen, maar het vinden van een ei gen ruimte duurt nog veel langer. De gemeente kan ons toch niet op straat laten staan. Veel van mijn landgenoten zwerven over straat. Ze kunnen nergens terecht, eenvou dig omdat er niets voor hen is" zo schiet Miloud Marbaz, secretaris van de Marokkaanse werkgroep, uit zijn slof. door Jan Preenen het kunstgras één terrein moeten afstaan van de gemeente. Dat wordt nu door de Turken en Marokkanen gedeeld met onder anderen bedrijfssporters en de American footballers. De buiten- Marbaz dan ook landers kunnen eens in de twee we ken op zondag op het terrein te recht. Verder mogen zij gebruik maken van het verharde oefenveld en de was- en kleedgelegenheid van de sportvereniging Rijnstreek, die de kantine onder het motto 'jul lie zijn even welkom als onze eigen mensen' openstelt. Marbaz: "Natuurlijk zijn we blij met die gastvrijheid, maar daarmee hebben we nog geen eigen ruimte. Daardoor hebben we onderling Aan de ene kant i: 'best wel gelukkig dat we elkaar als Marokkanen nu af en toe op een vaste plek kunnen ontmoeten'. Aan de andere kant is daarmee slechts een klein deel van het pro bleem opgelost. Terwijl de onge veer vierhonderd Turken in Al phen bij de moskee aan de Palla- straat beschikken over een eigen onderkomen, ontbreekt zo'n ont moetingsruimte voor de ruim zes honderd Marokkanen. Wat dat betekent, maakt Marbaz weinig contact met elkaar. Vroeger onder meer duidelijk als hij uitblikt naar de openingswedstrijd zaterdagavond om zeven uur: "Na dit gesprek ga ik gauw naar de Ze- gerplas. Daar trainen wat jongens van ons. In de open lucht moeten we nog even overleggen voor zater dag. 't Is niet ideaal om dat buiten te doen, maar het moet nou een maal ergens gebeuren, omdat er nogal wat bij komt kijken". Rijnstreek Het veld aan de Olympiaweg is beschikbaar dank zij het feit dat één van de terreinen van de hockeyclub HCA van kunstgras wordt voorzien. Aangezien zo'n veld veel intensiever kan worden bespeeld, heeft HCA in ruil voor konden we nog wel eens een zaaltje krijgen op het gemeentehuis, maar dat willen we niet meer. Je moet dan steeds om een sleutel vragen en het is toch niet iets van jezelf'. Even voelt Guus Stöve, consu lent etnische groeperingen, zich geroepen om als 'vraagbaak en gids' van de Turken en Marokka nen een aanvulling te geven: "Ik kan me best voorstellen dat zij lie ver niet hier in het stadskantoor bijeenkomen. De bestuurders we ten de weg wel, maar anderen niet. Die zien dat hoge, ongezellige ge bouw. Dat werkt bepaald niet uit nodigend. Daarom is het zo belang rijk dat ze zelf een ruimte hebben. Maar laat ik mijn mond houden. Anders is hpt net alsof ik ze zo'n on- ALPHEN AAN DEN RIJN - Het ziet er naar uit dat de rijksweg tus sen Alphen en Leiden voorlopig niet kan worden aangelegd. Wel licht gebeurt dat pas 'ver na de eeuwwisseling' omdat de stand punten van het rijk en van de ge meente Hazerswoude 'mijlenver uit elkaar liggen'. Dat deelde S. de Vries, hoofd van de Alphense afde ling verkeer, gisteravond mee tij dens een vergadering van de com missie openbare werken. De gemeente Hazerswoude wil dat de nieuwe rijksweg via een be tonnen bak onder de Gemeneweg ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Chili Komitee is boos op de ge meente Alphen, omdat zij heeft ge weigerd een subsidie van 790 gul den te verstrekken voor 'een cultu rele bijeenkomst', die afgelopen za terdag is gehouden. Bij die gele genheid werden de omverwerping van de democratie in Chili en de moord op de toenmalige president Allende op 11 september 1973 her dacht. Volgens de gemeente ging het om een politieke bijeenkomst. "Maar politiek", benadrukt Phi lippine Heering van het comité, "is er absoluut niet bedreven. Nor maal is 11 september een herden kingsdag die jaarlijks in Chili te rugkeert. Dat mag toch? Het hoort bij de Chileense cultuur. In Neder land werd destijds de moord op prins Willem van Oranje ook her dacht. Wij hebben zaterdagavond voorlichting gegeven over de actu ele situatie in Chili en een film ver toond hoe de mensen er leven. En anders niets". Daarom dacht het comité dat het verkrijgen van het gewenste subsi diebedrag geen enkel punt zou zijn. Die gedachte was mede ge- doorloopt. Dat plan is vijftien a twintig miljoen gulden duurder dan het voorstel van het rijk om een ongelijkvloerse kruising aan te leggen met een extra aansluiting. De Vries noemde de opstelling van de gemeente Hazerswoude de 'doodsteek' voor de rijksweg tus sen Alphen en Leiden. De Vries sprak van een 'uitzicht loze situatie': "De weg kan zeker niet voor 1995 worden openge steld". Volgens de ambtenaar moet er een wonder gebeuren wil de aan leg spoedig beginnen. Omdat de weg bij Hazerswoude 'dreigt af te stoeld op het feit, dat de Kulturele Raad van Alphen eerder een finan ciële bijdrage gaf om de kunste naarsfilm Chile Crea te kunnen vertonen. De gemeente Alphen dacht daar anders over. Omdat de opbrengst van de voorlichtingsavond was be stemd voor het creatief centrum Las Regas in Santiago, ziet de ge meente Alphen de subsidie als een verkapte bijdrage aan dit centrum. In de afwijzing van het verzoek zegt de gemeente, dat het subsidi ëren van intiatieven die niets met Alphen hebben te maken, niet mo gelijk is. Alleen het tekort op de be groting zou voor een bijdrage^in aanmerking komen. "Voor het overige", zo wordt de afwijzing besloten, "moet hier ook worden gedacht aan de politieke getintheid van een dergelijke dag. Ondersteuning zou kunnen bete kenen, dat de gemeente Alphen zich achter de zienswijze van het Chili Komitee schaart". Die opmer king is het Chili Komitee in het ver keerde keelgat geschoten. Tegen de afwijzing van de subsidie wordt een bezwaarschrift ingediend. derkomen aanpraat, terwijl ze het zélf maar al te graag willen". Vaste plaats Tot een jaar geleden verkeerden de Turken in dezelfde positie als de Marokkanen nu. Dat is inmiddels volgens Nihat Yapar, voorzitter van de Turks Islamitisch Kulturele Vereniging, verleden tijd: "Sinds we bij de moskee een eigen plek hebben, zien we elkaar veel meer. Vroeger hingen ook veel mensen van ons rond bij het winkelcen trum Aarhof. Waar moesten ze an ders heen? Nu hebben ze een vaste plaats om andere Turken te ont moeten. Mensen in het buitenland hebben het moeilijk. Dan is het een hele troost als ze met landgenoten kunnen praten over hun proble men en hun ideeën. Daarnaast kunnen we nu informatie- en dis cussieavonden organiseren. Dat is voor de Marokkanen niet mogelijk. Ze kunnen best wel af en toe bij ons terecht, maar we hebben onze eieen activiteiten". 'Zonder te willen overdrijven' wijst ook Lahbib Laaraj, contact persoon sport van de Marokkaanse vallen' wil de gemeente er volgens PvdA-wethouder W. de Jong alles aan doen om er voor te zorgen dat de aanleg van de rijksweg tussen Alphen en Bodegraven wel snel be gint. Als alles meezit kan dat ge deelte in 1995 in gebruik worden genomen. "Het is dan heel belang rijk dat ook het Gouwe-aquaduct er spoedig komt", aldus De Jong. Struikelblok Oorspronkelijk was het de be doeling dat de weg tussen Alphen en Leiden in 1992 zou zijn voltooid. Met de aanleg van de rijksweg tus sen Leiden en Zoeterwoude is al begonnen en ook de werkzaamhe den voor de weg rond Alphen 'lo pen op schema', aldus De Vries. Het grote struikelblok vormt echter de gemeente Hazerswoude, die wil dat de nieuwe rijksweg via een betonnen bak onder de Geme neweg doorloopt om het landschap te sparen en de (geluid)overlast te beperken. Deze oplossing kost vol gens De Vries echter 'dertig tot vijf endertig miljoen' meer dan het oor-, spronkelijke plan om een gelijk vloerse kruising te realiseren. La ter stemde het rijk in met het plan om een ongelijkvloerse kruising aan te leggen, hetgeen zes miljoen duurder was. Nog later werd voor gesteld om een ongelijkvloerse kruising te maken met een extra aansluiting. Dat plan kostte tien miljoen gulden extra. Ook die mo gelijkheid werd door het rijk geac cepteerd. "Uiteindelijk is Hazers woude nog verder gegaan. Het plan met de betonnen bak is echt onbe spreekbaar voor het ministerie", zo zei De Vries. Hij noemde de opstel ling van Hazerswoude 'onhoud baar'. Het IGOR, het samenwerkings verband van de Rijnstreekgemeen ten, heeft enkele weken geleden sterk aangedrongen op een wijzi ging van het standpunt van Hazers woude omdat uitstel of afstel van de aanleg van de weg werd ge vreesd. De gemeente reageerde af wijzend en vond dat het IGOR juist begrip voor het standpunt van Ha zerswoude zou moeten hebben. werkgroep, er op dat haast is gebo den bij het opvangen van de Marokkanen in Alphen: "Veel van onze mensen hebben geen werk en geen toekomst. Ze zien het niet meer zitten en gaan zwerven in de hoop dat ze bij voorbeeld bij de Aarhof landgenoten tegenkomen met wie ze hun lot kunnen delen. Nederlanders schrikken daarvan en vinden het gek. Dat is begrijpe lijk, maar ze kunnen zich niet voor stellen hoe eenzaam die mensen zijn. Daarom hechten we zoveel waarde aan een eigen ruimte". Voetbal Voor de Turken, maar niet name voor de Marokkanen, vormen de voetbalwedstrijden met ingang van zaterdag dan ook meer dan zo maar een sportevenement. Laaraj: "Zo'n wedstrijd trekt mensen. Ze weten dat ze ons eens in de twee weken op het veld kunnen vin den". De vraag is alleen nog wat de aanvangstijden zijn van de wed strijden. Die kan pas worden be antwoord als Alphense Boys het Marokkaanse team wil opnemen in KATWIJK De Stichting Samen werkingsverband Tegen Seksueel Geweld (STSG) krijgt mogelijk als nog een erkenningssubsidie van de gemeente Katwijk. Het gaat om een bedrag van 2500 gulden per jaar. De raadscommissie voor volksgezondheid spreekt zich hier over vanavond uit. De subsidie-aanvraag werd aan vankelijk door de gemeente niet gehororeerd, onder meer omdat de betreffende stichting in Katwijk weinig actief was. Uit een enquête onder hulpverlenende instanties in de kustplaats is nu echter gebleken dat er wel degelijk belangstelling bestaat voor het werk van de de club. Het contact is gelegd door Stöve, de bal ligt nu bij de Boys: "De Marokkanen hebben me ge vraagd of ik contact wilde opne men met de vier Alphense vereni gingen en met de KNVB afdeling Leiden. Ze willen graag als Marok kanen bij elkaar spelen. De ene club zei echter dat ze dan ook op haar veld moesten spelen, terwijl de Marokkanen nu juist zo bly zijn dat ze zelf iets hebben. Bij een an dere club konden ze weer niet in één elftal worden gezet. Misschien dat dat nu wel kan bij Alphense Boys. Er wordt over nagedacht. In andere plaatsen, zoals Utrecht, kan het wel, dus waarom hier in Alphen niet. Het is echt niet zo dat voor Al phen iets nieuws moet worden uit gevonden". De Turken hebben een eigen voetbalfederatie in Nederland en een eigen competitie. Daarin keren ze nu na een afwezigheid van vier jaar terug. Nihat Yapar: "We moes ten toen stoppen omdat we niets te zeggen hadden over de speeltijden. We hadden een veld in het park Rijnstroom, maar daarop konden we alleen 's morgens heel vroeg te recht. Voor ploegen die uit Ede of Arnhem moesten komen, was dat een veel te groot probleem. Daar om werden we door de federatie ook uit de competitie gezet". "Daarna hebben we helemaal niet meer gevoetbald. Tenminste, de meesten van ons niet. Sommi gen hebben wel meegedaan bij Alphense Boys of Alphen, maar ze willen toch liever met elkaar spe len. Nederlanders vinden dat maar vreemd en vragen zich af waarom wij zonodig een eigen elftal moeten hebben. Voor mij is het duidelijk. Ze vinden het met elkaar veel ge zelliger, omdat ze elkaar kennen. Maar het is niet zo dat we ons hele maal afsluiten. We staan open voor Nederlanders. Zo hebben wij een Nederlandse keeper". Conditie Hoewel veel Turken en Marok kanen ("wij hebben alleen zo nu en dan een toernooi gehad") al gerui- Subsidie voor stichting tegen seksueel geweld STSG, met name als het gaat om de bevordering van de deskundigheid in het oplossen van problematiek van seksueel geweld. Van de elf instellingen die door de gerrteente zijn benaderd, komen er tien geregeld in aanraking met gevallen van seksueel geweld. Bij de huisartsen gaat het bijvoorbeeld KATWIJK - De bewoners van het ver pleeghuis Over- dy.in in Katwijk aan Zee hebben gistermiddag onder ongekend standigheden feest gevierd in de tuin. Ook ruim duizend belangstellen den kwamen een kijkje nemen op het tuinfeest. Een optreden van Jong DVS en van een groep heel jonge majo rettes zetten de middag luister bij. gewoning) om tussen de één en vijf gevallen per jaar en bij het Riagg betreft het zelfs vijf procent van de gevallen die in de praktijk worden behan deld. In Katwijk bestaat tot nog toe geen specifieke instelling die zich met seksueel gewe.ld bezighoudt. Voor het college van burgemees ter en wethouders van de kust plaats zijn het ontbreken van speci fieke hulpverlening op dit gebied en de behoefte aan deskundige be- leiding van de bestaande organisa ties, reden om de stichting STSG nu alsnog een financiële bijdrage te verstrekken. Een ander argument is dat het aantal gemelde gevallen van seksueel geweld toeneemt. Onderzoek op land Alphens raadslid naar slihstort ALPHEN AAN DEN RIJN - De provincie Zuid-Holland onder zoekt of sprake is van stort van ver ontreinigde grond op het land van het Alphense CDA-raadslid B. Kortmann aan de Kortsteekter- weg. Er zijn peilbuizen aange bracht om na te gaan of de agrariër verontreinigd slib dumpt in sloten. Wethouder W. de Jong (PvdA/r uimtelijke ordening) zei dat gister avond tijdens een commissieverga dering. NOORDWIJK - Het bestuur van de WV-Noordwijk is opgestapt. Als de directe aanleiding voor deze beslissing wordéri 'zakelijke ver schillen van mening over de koers van de organisatie' genoemd. De betrokken partijen willen in dit sta dium geep enkele toelichting ge ven over de aard van de problemen binnen het bestuur. Het vertrek van het voltallige be stuur wordt bevestigd door mr. P.J. van Hoeken, die de functie van voorzitter vervulde. "De proble men waarmee wij intern werden geconfronteerd waren van dien aard dat wij als het ware eervol ont-^ slag hebben genomen", zegt hij. Dat is gebeurd. Jia overleg met de raad van toezicht en advies van de stichting WV-Noordwijk. ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG - De AbvaKabo heeft de legerleiding een alternatief aan de hand gedaan voor de geplande reorgani satie van het Nationaal Logistiek Commando (NLC) in Alphen. Door het aantal manuren minder drastisch te verminderen hoeven er geen arbeidsplaatsen te verdwijnen en wordt de operatie aanmerkelijk goedkoper. De Genie in Alphen hoeft dan niet te worden gesloten, zoals thans dë bedoeling is. De AbvaKabo lanceerde het alternatief tij dens een gesprek deze week met de leiding van het NLC. Tijdens dat gesprek werd de bond na dere uitleg gegeven over de noodzaak tot reor ganisatie. J. Schuurman, lid van de AbvaKabo: "Die noodzaak bestrijden we niet, we zien ook wel dat minder onderhoud nodig is en dat effi ciënter kan worden gewerkt, maar dat hoeft niet op deze manier. De reorganisatie hoeft geen arbeidsplaatsen te kosten en kan goedko per". De huidige plannen gaan uit van een inkrim ping van het aantal arbeidsplaatsen met vier honderd. Bij de Genie in Alphen, die als enige in zijn geheel verdwijnt, zouden negentig bur gers hun baan verliezen, de werkplaatsen in Utrecht en Nieuw Millingen moeten inkrim pen. Een deel van het werk van de beide werk plaatsen moet worden uitbesteed aan Duitse bedrijven. "Onze conclusie is dat het leger op deze manier dubbel betaalt: aan de Duitse in dustrie en aan een groot aantal werknemers dat op wachtgeld wordt gesteld", aldus J. Schuur- Wanneer het aantal manuren per jaar echter wordt teruggebracht met 400.000, in plaats van de geplande 600.000, is dat 'een stuk goedko per'. Dat heeft geen nadelige gevolgen voor de efficiëntie en levert volgens de AbvaKabo geen verlies van arbeidsplaatsen op. Schuurman: "Al het werk kan dan worden gedaan in Neder land. De werkplaats in Utrecht blijft in zijn ge heel in stand, terwijl de Genie in Alphen niet dicht hoeft maar slechts hoeft in te krimpen. Een deel van de mensen kan worden overge plaatst". De AbvaKabo verwijt de legerleiding in de huidige plannen te weinig rekening te houden met de kosten van de reorganisatie. "Dat is het schrijnende van het geheel: er is geen goede kostenafweging gemaakt, men ging er alleen van uit dat personeel moest verdwijnen. Zo veel is ons wel duidelijk geworden", aldus Schuurman. De leiding van het NLC zegt zich echter te moeten houden aan het besluit van de leger- raad om het aantal manuren te verminderen met 600.000. De AbvaKabo pleegt binnenkort opnieuw overleg met haar leden om zich te be raden over mogelijk nieuwe acties. DONDERDAG 8 SEPTEMBER Alphen forumdiscussie over perso neelsbeleid van zakenmensen en managers, van 19.30 tot 22.00 uur in De Cantharel. Cantharel 6. opening seizoen culturele jon- gerensocièteit Pompeii met band en foto-expositie. De Rotonde. Troubadourweg, aanvang 20.30 voorlichtingsbijeenkomst over actie 'Beter apart dan bij elkaar', in De Lopds achter de gereformeer de kerk. van 16.30 tot 19.30 uur. Hazerswoude-Dorp evangelisatie-bijeenkomst in tent, Hobbemastraat aanvang 20.00 uur. Leiden de NVVH afdeling Leiden/Oegst- geest, o.a. over besturen en na tuurgeneeskunde. aanvang 14.00 uur, pand Caeciliastraat 18. inl. tel: 220467. optreden: Sjoukje Dijkstra speelt Bettyaanvang 23.00 uur in het LVC, Breestraat 66. Leiderdorp eetgroep voor vrouwen en eventueel hun kinderen, van 17.30 tot 19.00 upr. opgeven voor woensdag 12.00 uur. Sjelter, Heemraadlaan. klaverjassen bij muziekvereni ging Tamarco. aanvang 20.00 Splinterlaan klaverjassen, rummykub en yathzee bij buurtvereniging De Buitengewonen, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. i sjoelen bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur, Beu kenschans. VRIJDAG 9 SEPTEMBER Alphen cursus euritmie van Therapeu- ticum Zonnewervel. aanvang 20.00 uur in de Vrije School, Hoef- Boskoop film: 'Zomer 1953 in Boskoop', in de bibliotheek aan de Babsloot, aanvang 20.00 uur. Koudekerk ruilbeurs voor verzamelaars van o.a. postzegels, munten, eier dopjes, aanvang 19.00 uur in zaal 'Nieuw Poelgeest', Prins Bern- hardtaan. Leiden Leidato Huishoudshow in de Greonoordhallen, van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 kennismaking met volksdan sen bij Krici Krici Ticek, beginners van 19.45 tot 21.45 uur. gevorder- try-out-voorstelling 'Mooi weer vandaag', met Hetty Blok en Bern- hard Droog, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. swingavond met dj Johnny Ba nanas. aanvang 21.30 uur in Droomfabriek, Oude Singel. ledenvergadering PvdA over actuele gemeentepolitiek en het rapport Schuivende Panelen, aanvang 20.00 uur in buurthuis Aktief, Berlagestraat 2. ging RCL, aanvang 20.00 uur in clubgebouw RCL, sportpark De Bloemerd. Voorschoten rondleidingen in Kasteel Dui venvoorde, om 14.00 en 15.30 klaverjastoernooi supporters club Randstad Sport, Adm. de Ruytersingel, aanvang 20.00 uur. Warmond dartwedstrijden in 't Trefpunt, Herenweg, aanvang 19.00 uur. ZATERDAG 10 SEPTEMBER Alphen kolderkermis met 's avonds bingo in buurthuis Westerhaven, Emmalaan, aanvang 10.00 uur. Hazerswoude Rijndijk optreden kindertheater Klapsi- gaar, aanvang 14.00 in Capriole- gebouw aan de Potgieterlaan. straat beschikken over een eigen onderkomen, ontbreekt zo'n ont moetingsruimte voor de ruim zes honderd Marokkanen. Wat dat betekent, maakt Marbaz onder meer duidelijk als hij voor uitblikt naar de openingswedstrijd zaterdagavond om zeven uur: "Na dit gesprek ga ik gauw naar de Ze- gerplas. Daar trainen wat jongens van ons. In de open lucht moeten we nog even overleggen voor zater dag. 't Is niet ideaal om dat buiten te doen, maar het moet nou een maal ergens gebeuren, omdat er nogal wat bij komt kijken". Rijnstreek Het veld aan de Olympiaweg is beschikbaar dank zij het feit dat één van de terreinen van de hockeyclub HCA van kunstgras wordt voorzien. Aangezien zo'n veld veel intensiever kan worden bespeeld, heeft HCA in ruil voor Marbaz: "Natuurlijk zijn we blij met die gastvrijheid, maar daarmee hebben we nog geen eigen ruimte. Daardoor hebben we onderling weinig contact met elkaar. Vroeger konden we nog wel eens een zaaltje krijgen op het gemeentehuis, maar dat willen we niet meer. Je moet dan steeds om een sleutel vragen en het is toch niet iets van jezelf'. Even voelt Guus Stöve, consu lent etnische groeperingen, zich geroepen om als 'vraagbaak en gids' van de Turken en Marokka nen een aanvulling te geven: "Ik kan me best voorstellen dat zij lie ver niet hier in het stadskantoor bijeenkomen. De bestuurders we ten de weg wel, maar anderen niet. Die zien dat hoge, ongezellige ge bouw. Dat werkt bepaald niet uit nodigend. Daarom is het zo belang rijk dat ze zelf een ruimte hebben. Maar laat ik mijn mond houden. Anders is hpt net alsof ik ze zo'n on- De wachtlijst is heel erg lang' ALPHEN AAN DEN RIJN - Volgens de Alphense wethouder G. Brussen-Leerdam (CDA/welzijn) is het aantal wachtenden vóór de Marokkanen zo groot dat zij voorlopig niet op een eigen onderkomen hoeven te rekenen. Bovendien is zij van mening dat de gemeente niet als eerste verantwoordelijk is voor het oplossen van de huisvestings problemen van instellingen: "Ik kan me best voorstellen dat de Marokkanen zo'n eigen ruimte willen hebben, maar ze zullen dan wel zelf initiatieven moeten ontplooien. Instellingen vergeten zo gemak kelijk dat ze een eigen verantwoordelijkheid hebben. Daarom zeggen wij ook steeds: zoek zelf naar een ruimte. Het punt is echter dat ze zo'n ruimte meteen zeven dagen per week tot hun beschikking willen heb ben, terwijl ze er maar een gedeelte van de week gebruik van maken. Zo'n vertrek is er niet. Wel is het mogelijk om bij voorbeeld in buurt centra ruimte te huren, maar nogmaals, dan moeten de instellingen wel op onderzoek uitgaan". "Natuurlijk willen wij best een bemiddelende rol vervullen, maar daarvan moet niet te veel worden verwacht. Wij zeggen altijd tegen de instellingen dat zij hun vragen en verlangens op papier moeten zetten, zodat wij die wensen kunnen doorgeven aan de accommodatiecom missie. Als een ruimte leegkomt, kunnen we de instellingen op de hoogte brengen, maar dat kan wel even duren. De wachtlijst is erg lang". Van links naar rechts Ferhat Tanis (belast met sportzaken in de Turks Islamitisch Kulturele Vereniging), Nihat Yapar (voorzitter van de TIKV), Guus Stöve (consulent etnische .groeperingen), Lahbib Laaraj (contact persoon sport van de Marokkaanse werkgroep) en Miloud Marbaz (secre taris van de werkgroep): "Een eigen ruimte is erg belangrijk". (foto Ben de Bruyn) me tijd niet meer hebben gevoet bald, maken ze zich bepaald geen zorgen over de conditie. Integen deel. Ze willen de indruk wegne men dat zij lichamelijk te zwak zouden zijn om te sporten. Die con clusie is getrokken in eer^ nota van de Alphense Sportstichting, maar sloeg uitsluitend op oudere, meestal werkloze mannen. Yapar: "We zullen op het veld wel laten zien wat we kunnen. Acht jaar zijn we bezig geweest met het zoeken naar een veld, maar dat betekent niet dat we helemaal niets aan sport hebben gedaan".

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18