Wonen zal nog duurder worden VVD kan debatten rustig afwachten Beleidsplan voorjaren '90 van Heerma: Lubbers neemt afstand van kritiek Van Eekelen 'Gedeeltelijke abortus bij vierling of meer gewenst' Paspoort: aanval en verdediging WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 aiwMffl PAGINA 3 DEN HAAG (GPD) Wonen zal nog veel duurder worden. Gezinnen die meer dan 30.000 gulden netto te besteden hebben, komen niet langer in aanmerking voor huursubsidie en subsidies voor de aankoop van een huis. Nu ligt de grens op 51.000 gulden. De huren zul len meer blijven stijgen dan de inflatie om de achterstand ten opzichte van de werkelijke kosten in te lopen. Dat staat in de Ontwerpnota Volks huisvesting in de jaren '90 van staatssecretaris Heerma (volks huisvesting), die vandaag is gepu bliceerd. In het eerste beleidsplan voor de volkshuisvesting sinds 1974 schetst Heerma de verander de situatie op het gebied van huis vesting. Er is veel minder sprake van een tekort aan woningen, waardoor de aandacht verschoven moet worden naar 'een goed be heer van de voorraad'. De overheid behoudt daarbij als belangrijkste taak het zorgen voor goede en be taalbare woningen voor de laagst betaalden. Toch windt Heerma er geen doekjes om dat het beleid gericht moet zijn op een versterking van de marktwerking en het bevorderen van de vrije sector. In lijn daarmee moeten de totale overheidsuitga ven voor de volkshuisvesting dalen van 12,9 miljard in 1988 tot 10,4 mil jard in het jaar 2000. Heerma wil dat vooral bereiken door minder nieuwbouw te subsidiëren. Dit jaar wordt 80 procent daarvan gesubsi dieerd, eind jaren '90 zal dat nog maar 50 procent zijn. Corporaties kraken plan DEN HAAG (GPD) De woning corporaties zijn teleurgesteld over de nota van Heerma. De christelij-_ ke koepel NCIV noemt het werk stuk aarzelend en niet ver genoeg gaand. De algemene koepel Natio nale Woning Raad (NWR) vindt het zelfs 'volstrekt onaanvaardbaar dat het Rijk zich wil ontlasten van de gevolgen die het beleid in de afge lopen jaren met zich bracht'. Beide organisaties zijn bovendien be zorgd voor de gevolgen voor (met name lagere) inkomensgroepen door het beleid. Bijna alleen het plan om de wo ningcorporaties een grotere vrij heid van handelen te geven bij het vaststellen van huren kan genade vinden. De algemene indruk van de NWR is echter dat de corpora ties en de huurders zeer hoge reke ning kfijgen gepresenteerd voor het overheidsbeleid van de afgelo pen 15 jaar. Als alle maatregelen doorgaan kunnen de woonlasten voor lagere inkomens oplopen van 25 procent van het inkomen nu tot 40 procent in 2000. De NWR is fel tegen de voorstel len om meer doorstroming te te for ceren via een tijdelijk huurcon tract. „Er zal ernstig rekening ge houden moeten worden met de we zenlijke betekenis die een bepaal de woning voor mensen kan heb ben". Het Nederlands Verbond van Aan nemers vindt dat de overheid met deze nota zijn verantwoordelijk heid voor de volkshuisvesting uit holt. Binnenland kort Zure regen Het loofbos in het nationale park De Hoge Veluwe verkeert in zorg wekkende staat. Vooral beuken en eiken sterven af door de zure regen. In het verleden waren het vooral de dennenbossen die te lijden hadden van zure regen, maar inmiddels blijken de loofbomen en het hak hout er slechter voor te staan dan de dennen. Doorstroming Een ander centraal punt is het bevorderen van de doorstroming. Veel mensen wonen te goedkoop in vergelijking met hun inkomen, waardoor er te weinig goedkope huurwoningen vrijkomen voor de lagere inkomensgroepen. Bijna een derde (31 procent) van alle huurwoningen onder de 450 gul den wordt bewoond door huishou dens met een inkomen hoger dan 30.000 gulden netto. Dat zijn zo'n 600.000 huishoudens, terwijl de helft van de woningen met een huur van meer dan 600 gulden per maand (200.000 stuks) bewoond wordt door huishoudens met inko mens van minder dan 30.000 gul den netto. Heerma verwacht dat deze scheefgroei bij ongewijzigd beleid alleen maar toe zal nemen. Door stroming afdwingen vindt de staatssecretaris vooralsnog niet wenselijk. Zijn voorkeur gaat uit naar maatregelen als een tijdelijke huurovereenkomst of een tijdelij ke vestigingsvergunning. Woning corporaties en gemeenten kunnen met deze instrumenten de scheve verdeling van de woningvoorraad tegengaan. Hetzelfde doel wordt gediend door het bevorderen van het eigen- 'woningbezit. Het aandeel van de eigen woningen zou moeten stijgen van 43 procent nu tot 55 procent in 2000. Gedwoifgen verkoop van huurwoningen, zoals onder meer door de WD wordt bepleit, gaat Heerma (CDA) te ver. Wel wil hij een aantal belemmeringen voor de verkoop van huurwoningen weg nemen, zoals het afschaffen nu vereiste gemeentelijke goed keuring. Huren Heerma wil huurverhoging voor woningen met een huur hoger dan 800 a 850 gulden in de toekomst overlaten aan de huiseigenaren. Het woqingwaarderingsstelsel en de jaarlijkse huuraanpassing zijn dan niet meer van toepassing. Dat zou ook moeten gelden voor nieu we, nog te bouwen woningen zon der subsidie. De aanvangshuren zouden wel aan een maximum moeten worden gebonden. Op de Huurcommissie kan in deze geval len echter geen beroep meer wor den gedaan. De woningverenigingen krijgen de vrijheid om per woning ver schillende verhogingen of verla gingen toe te passen. Mits het hele bezit van de verhuurder gemiddeld wel met ten minste de trendmatige huurverhoging meestijgt. De socia le verhuurders krijgen op die ma nier de mogelijkheid een eigen, op de lokale woonmarkt afgestemd, beleid te voeren. Het jaarlijkse wettelijke huur verhogingspercentage zal blijven bestaan als indicatie. Het beleid van de afgelopen jaren, waarbij de stijging groter was dan de inflatie en de stijging van de bouwkosten, zal worden voortgezet. Volgens Heerma om de achterstand in hu ren ten opzichte van de werkelijke kosten in te lopen. (zie ook pagina 13) (Vervolg pagina 1) DEN HAAG (GPD/ANP) - Bij het bekend maken van zijn aftreden uitte minister Van Eekelen scherpe kritiek aan het adres van de parle mentaire enquêtecommissie pas poort. "Het rapport heeft mij ern stig teleurgesteld. Van de recht vaardiging van mijn beleid als staatssecretaris, die ik getracht heb te geven tijdens de verhoren door de commissie, is nauwelijks iets te rug te vinden", aldus gisteren een geemotioneerde Van Eekelen in de Kamer. Tijdens het spoeddebat dat 's avonds in de Kamer werd gehou den maakte premier Lubbers dui delijk dat die kritiek geheel voor rekening van Van Eekelen kwam. Het kabinet is alleen aanspreek baar op hetgeen in het verweer schrift van minister Van den Broek en staatssecretaris Van der Linden is gesteld, aldus Lubbers. Oppositieleiders Kok (PvdA) en Van Mierlo (D66) vroegen zich af of het kabinet nog wel met één mond spreekt. Lubbers zei daarop het re delijk te vinden, dat een minister zijn eigen motieven om af te treden kenbaar maakt. "Ik kende de in houd van de verklaring van Van Eekelen niet", aldus Lubbers. Lubbers moest verder uitleggen waarom de kabinets-brief over het rapport van de enquêtecommissie UTRECHT (ANP) - Bij zwanger schappen van een vierling of meer is het medisch verantwoord en zelfs gewenst om een aantal em bryo's te doden. Dat schrijven de gynaecologen prof. dr. A.A. Haspels en prof. dr. J. Bennebroek Gravenhorst in het medische blad 'De Vrouwelijke Patiënt'. De kans dat vier- of meerlingen gezond ter wereld komen is uiterst klein, ter wijl de belasting voor de moeder li chamelijk en psychisch enorm is. Abortus van een aantal embryo's in de eerste twaalf weken van de zwangerschap is in zo'n geval de beste oplossing, zo schrijven de deskundigen. Vier-, vijf-, zes- en zelfs zevenlin- gen ontstaan vrijwel nooit langs natuurlijke weg, maar als gevolg van een hormoonbehandeling bij onvruchtbare vrouwen. Volgens Haspels komen zulke zwanger schappen echter steeds minder voor omdat die behandeling, het opwekken van de eisprong, geper fectioneerd is. Het per ongeluk ont staan van vier- of meerlingen is langzamerhand onnodig geworden en kan als een medische 'kunst- fout' beschouwd worden, zo stelt de Utrechtse vrouwenarts. Toch komen zulke zwangerschappen nog wel voor. Bovendien kunnen ze tegen woordig ontstaan door reageer buisbevruchting, waarbij meerde re embryo's in de baarmoeder zijn geplaatst en deze allemaal tot ont wikkeling komen. Haspels schat dat gedeeltelijke abortus bij lingzwangersphappen in Neder land hoogstens tien keer per jaar voorkomt. De operatie bestaat uit het in spuiten van kaliumchlonde in de embryo's, waarna hartstilstand op treedt. De dode embryo's verlaten het lichaam langs natuurlijke weg. Selectie van de embryo's is hierbij niet aan de orde. Toeval bepaalt welke vrucht geaborteerd wordt. Haspels: "Je prikt de embryo's aan waar je het beste bij kan". De over gebleven vruchten krijgen hier door veel betere overlevingskan sen. "Je kunt het vergelijken met SCHIPHOL - In het opvangcentrum voor vluchtelingen op Schiphol verblijven sinds zondag 20 Palestijnen met kinderen die via Libië naar Nederland zijn gekomen. De nodige verschoning voor de peuters ontbrak in de baga ge. De Koninklijke Marechaussee wist met behulp van kussenslopen wat improvisorische jurkjes en luiers te ma- niet door hem is ondertekend, maar alleen door Van den Broek, Van Eekelen en Van der Linden. Volgens de premier is de brief in overleg met hem tot stand geko men en draagt hij er ook verant woordelijkheid voor. Het is echter gebruikelijk dat die bewindslieden hun handtekening zetten, wiens ministerie bij de materie betrok ken is, aldus Lubbers. Niet aangedrongen WD-fractieleider Voorhoeve heeft minister Van Eekelen (defen sie) gezegd dat het niet mogelijk was om hem van onvoorwaardelij ke steun van de WD-fractie te voorzien. De bewindsman heeft hieruit zelf de consequenties ge trokken. Voorhoeve deelde dit gis teren mee op een persconferentie. Volgens Voorhoeve had hij niet op het aftreden van Van Eekelen aan gedrongen, maar was hij het wel met het besluit van de minister eens. "Want de kritiek van de en quêtecommissie moet ernstig wor den genomen". Het functioneren van een be windsman wordt volgens de WD- fractieleider inderdaad bemoei lijkt, wanneer er herhaalde kritiek op zijn zakelijke leiding is. Voor hoeve gaf desgevraagd toe dat hier bij ook eerdere kwesties, waarbij sprake was van gebrek aan mana gement, een rol spelen. DEN HAAG De beschuldigin gen in de paspoortaffaire vliegen over en weer. De belangrijkste ver wijten van de enquêtecommissie plus het antwoord daarop van mi nister Van den Broek puntsgewijs samengevat: 1) De commissie: Ex-staatssecre taris Van Eekelen (WD) heeft bij het inwinnen en vergelijken van de offertes voor de paspoortorder "welhaast bij voortdurig onzorg vuldig" gehandeld. KEP kreeg te snel een voorkeursbehandeling. Het verweer: "Inzet van de offer teprocedure was derhalve het vin den van een producent van wie de voorstellen en aanbiedingen het beste aansloten bij de zich ontwik kelende gedachten en die bij de verdere besluitvorming kon wor den betrokken". Er was sprake van een nieuw produkt; daarbij hoorde een nieuwe aanpak. 2) De commissie: de samenwer kingsovereenkomst die Van Eeke len sloot met KEP was juridisch onvoldoende en bevatte grote fi nanciële risico's voor de Staat. Het verweer: Interne en externe deskundigen adviseerden Van Eekelen eenstemmig het contract te tekenen. De Staat is financieel op geen enkele wijze betrokken bij KEP. De banken staan garant voor het bedrijf en lijden onder een eventueel faillissement. "Evenmin is aangetoond dat de financiële be langen van de burger en/of de Staat ernstig zouden zijn verwaarloosd; of dat ernstige risico's voor de toe komst zouden zijn genomen". 3) De commissie: Staatssecreta ris Van der Linden (CDA) heeft de Kamer diverse malen "weinig ruimhartig", "onvolledig" en zelfs "onjuist" ingelicht over de affaire. Het verweer: "Op een enkele punt had meer precieze informatie kunnen worden verstrekt..." maar de commissie had "...in redelijk heid..." niet tot haar oordeel kun nen komen. De verkeerde informatie spitst zich toe op de volgende punten: 4) Van der Linden suggereerde volgens de commissie ten onrechte dat het paspoort twee dagen na aanvrage al bij de burger zou zijn. In werkelijkheid zou het langer du- Het verweer: de commissie inter preteert het contract met KEP niet goed. Weliswaar is in het contract het op en neer rijden tussen de ge meenten en KÉP niet meegere kend. maar daar is in de praktijk wel altijd rekening meegehouden. 5) Van der Linden informeerde de Kamer "niet adequaat" over de manier waarop KEP de kosten in de hand dacht te houden, aldus de commissie. Van een kostenbewa kingsplan dat de toets der kritiek kon doorstaan, was geen sprake. Het verweer: dat plan is er wel, al Lauwersmeer De aanleg van een militair schiet- terrein in het Lauwersmeer kan voorlopig doorgaan. De Raad van State heeft gisteren bepaald dat de vergunning niet onrechtmatig is verleend. De Waddenvereniging en de Friese Milieuraad hadden om schorsing van de vergunning van de gemeente Kollumerland en de provincie gevraagd in afwachting van een Milieu Effect Rapportage. Treinen De Nederlandse Spoorwegen zetten vanaf september volgend jaar 200 extra rijtuigen in. Een deel daarvan wordt gehuurd van de Deutsche Bundesbahn. Bovendien moeten bestelde rijtuigen versneld afgeleverd worden, aldus NS-di- recteur Ploeger gisteren. Het afge lopen jaar groeide het aantal reizi gerskilometers met 4,5 procent en dit jaar zit de groei al op 5 procent. Roemenië De omstreden reis van de Twee de Kamer naar Roemenië gaat niet door. Kamervoorzitter Dolman heeft besloten de reis af te blazen nadat CDA en PvdA gisteren be sloten om niet mee te gaan. Roeme nie had de Kamer uitgenodigd voor een bezoek van 3 tot 8 okto ber. Reden voor het thuisblijven is het plan van de Roemeense leider Ceaucescuom een groot aantal dorpen in Transsylvanie te ontrui men om een nieuw landbouwpro gramma te starten. DEN HAAG De tot nu toe vaak succesvolle manier van leidingge ven dreigt de minister-president noodlottig te worden. Meestal wacht Lubbers heel lang met het geven van zijn eigen standpunt in conflicten. Zo ook in het paspoort drama. Maar nu is de kans groot dat zijn dralen zich tegen jiern keert. door Henri Kruithof De WD heeft, door het dramati sche vertrek van minister Van Eekelen (defensie), een ijzersterke uitgangspositie voor de komende kamerdebatten over de paspoortaf faire. WD-leider Voorhoeve hoeft zich geen zorgen meer te maken over de politieke consequenties voor geestverwante bewindslie den. Bovendien kan hij nu keihard in de aanval tegen staatssecretaris Van der Linden (buitenlandse za ken), van wie hij vindt dat deze ook moet vertrekken. De liberale fractieleider zal het ongetwijfeld gooien over de boeg van de staatsrechtelijke zuiver heid, die naar zijn mening moet woiden toegepast. Voorhoeve's fractiegenoot Frits Bolkestein heeft begin dit jaar de toon gezet voor de nieuwe lijn van de VVD. Tijdens de debatten over de parle mentaire enquête bouwsubsidies kondigde hij aan dat bewindslie den die overduidelijk slecht func tioneren, voortaan moeten ver dwijnen. Premier Lubbers tijdens het de bat gisteren in de Kamer, (foto anp> De positie van WD-fractievoor- zitter Joris Voorhoeve is uitermate comfortabel. Door tactisch opere ren is zijn geestverwant Van Eeke len betrekkelijk geruisloos van het politieke toneel verdwenen. Hij kan rustig toekijken hoe de interne conflicten zich ontwikkelen bin nen het CDA. De calvinist De Vries stuurde bij de vorige enquête de katholiek Brokx de laan uit. Dezelfde De Vries zou eigenlijk willen dat nu ook de katholiek Van der Linden het veld ruimt. Formeel heet het dat in het CDA de bloedgroepen geen rol meer spelen. De culturele achtergrond van de verschillende geloofsgroepen in het CDA verloo chent zich echter nooit. Grootste tegenstander voor De Vries is echter minister Van den Broek (buitenlandse zaken). Die blijft zich hevig verzetten tegen het gedwongen vertrek van René van der Linden en vrijwillig zal deze Limburgse CDA'er voorlopig ze ker niet opstappen. Een nachtelijk gesprek op het Catshuis tussen Van den Broek, Van der Linden en De Vries onder leiding van premier Lubbers heeft nog geen klaarheid in dat conflict gebracht. Naar verluidt heeft de minister-president in dat gesprek opnieuw geen duidelijk standpunt ingenomen, terwijl toen toch al be kend was dat Van Eekelen zou op stappen. Over de afloop van dit conflict durft in Den Haag niemand meer een voorspelling te doen. Vorige week stond nog als een paal boven water dat het politieke lot voor Van Eekelen en Van der Linden gelijk zou zijn. Daar is nu verandering in gekomen. Werden vorige week nog volop weddenschappen afgesloten op het politieke lot van de beide be windslieden; nu het incasseren van die weddenschappen is begonnen, hebben de 'bookmakers' geen werk meer. Aangeschoten Als direct na Prinsjesdag de pas poortdebatten worden afgerond zal de WD zich ongetwijfeld hard opstellen tegenover Van der Lin den en in mindere mate ook tegen Van den Broek. Het zou weieens kunnen zijn dat premier Lubbers naar het uiterste machtsmiddel moet grijpen, om de WD van steun aan een motie van afkeuring tegen het duo van buitenlandse za ken af te houden. Vermoedelijk zal Voorhoeve al leen in dat geval zwichten en ten bate van het voortbestaan van de coalitie zijn steun aan zo'n motie intrekken. Hij komt dan in de knoop met zijn betoog over de poli tieke zuiverheid. Maar het heeft een heel duidelijk voordeel. Het CDA zit met twee bewindslieden die als 'aangeschoten wild' in het kabinet blijven zitten. De WD weet als geen andere partij wat dat betekent. De WD'er Van Aardenne mocht van het CDA, nadat deze een tijdje aan de zijden draadje had gebungeld na de RSV- enquète, uiteindelijk de rit uitzit ten. Politiek stelde hij toen echter niets meer voor. Voor Van den Broek (ooit de kroonprins van Lubbers genoemd) moet dat toch een weinig aanlokkelijk perspec tief zijn. is er "een meningsverschil tussen experts" over de vraag hoe goed het is. Maar dat is iets heel anders dan het verkeerd inlichten van de Kamer. 6) Onvolledige informatie ver strekte Van der Linden over de problemen met de banken, over het management bij KEP en het feit dat Kodak zich uit KEP terug trok, aldus de commissie. Het verweer: "...de Kamer (had) over de veranderde positie van Kodak beter eerder kunnen wor den ingelicht..." 7) De commissie: Van der Lin den verstrekte onjuiste informatie over de tests naar de fraubesten- digheid en de inhoud van de test- rapporten. Het verweer: "De staatssecreta ris heeft met deze uitspraak niet de indruk willen wekken dat de reeds verrichte testen door gerenom meerde testbureaus waren ver richt. De staatssecretaris doelde met zijn opmerkingen op de nog te verrichten testen van gere nommeerde testbureaus..." en an derzijds op de publikatie van uit komsten van ander onderzoek. "Er moge dan wellicht misverstanden zijn geweest, maar dat rechtvaar digt nog niet het verwijt van de commissie dat er onjuiste informa tie zou zijn verschaft". 8) De commissie: Van der Lin den zond het verkeerde model pas poort naar de Kamer. Het verweer: Het werd "niet voor de hand liggend geacht om tussen tijdse proeven op een nieuw proto type in de fase waarin naar het eindprodukt werd toegewerkt aan de Kamer over te leggen". 9) De staatssecretaris suggereer de een andere rol van TNO dan in werkelijkheid het geval is. Het verweer: Van der Linden heeft dat reeds erkend en betreurd. een overvolle reddingsboot waar enkelen zich opofferen om de an deren in leven te laten". Partiële abortus is niet zonder ri sico. De Franse gynaecoloog dr. P. Boulot presenteerde onlangs op een medisch congres de resultaten van de ingreep bij 23 vrouwen. Bij vijf van hen kwam het tot een volle dige abortus door infectie. Reden te meer volgens Haspels om partië le abortus alleen in uiterste nood toe te passen en zwangerschappen van vier of meer vruchten zoveel mogelijk te voorkomen. "Sommigen stellen voor bij in vi tro fertilisatie (reageerbuisbe vruchting) aan te sturen op vier- of vijflingen om het succespercenta ge te verhogen en zo nodig maar te aborteren. Daar zou ik tegen zijn", aldus Haspels. Het aborteren van een embryo uit een tweeling omdat de ouders maar een kind willen, wijst hij om ethische redenen af. CD A-fractie tegen intrekken pensioen van NSB-weduwe DEN HAAG (ANP) - Het initiatief wetsontwerp van PvdA, WD en PPR om een eind te maken aan de pensioenrechten aan de NSB-we- duwen Rost van Tonningen en de Marchant et d'Ansembourg is op losse schroeven komen te staan. Tijdens de behandeling in de Tweede Kamer bleek gisteren dat het CDA meer voelt voor een rege ling om in de toekomst te voorko men dat kamerleden die zich schuldig maken aan landverraad een pensioen krijgen. De regering zou met een dergelijk voorstel moeten komen, aldus CDA-woord- voerder Van der Sanden. Volgens het CDA is het zinloos om door te gaan met de behande ling van het initiatief-wetsontwerp waar geen tweederde meerderheid voor te vinden is. Alle fracties zijn onderling verdeeld over de vraag of de twee weduwen hun pensioen mogen behouden of niet. Voorstanders van beëindiging van de pensioenbetaling noemden de door de vroegere NSB'ers ge pleegde wandaden zo ernstig, dat toekenning van pensioenrechten aan hun weduwen niet gerecht vaardigd en geaccepteerd kan wor den. Volgens tegenstanders is be ëindiging van het pensioen een in breuk op de rechtsstaat en een aan tasting van de rechtszekerheid, al hekelden wel veel woordvoerders de recente activiteiten van de we duwe Rost van Tonningen. Haar gedrag werd verwerpelijk, stuitend en kwetsend genoemd. Korpschef politie Rotterdam vertrekt eind deze maand ROTTERDAM (ANP) - Korpschef J.C. van Dorp van de Rotterdamse politie legt eind deze maand zijn functie neer in afwachting van zijn formele ontslag. Plaatsvervangend korpschef J. van der Meer zal voor lopig de leiding van het Rotter damse politiekorps op zich nemen. Dit is gisteren officieel bekend ge maakt via een gezamenlijke verkla ring van burgemeester Peper van Rotterdam en hoofdcommissaris Van Dorp. Van Dorps ontslag was al geruime tijd op handen. Van Dorp's positie kwam in het geding, nadat de dienstcommissie van de Rotterdamse politie in maart van dit jaar het vertrouwen in de korpsleiding had opgezegd. Weinig inspirerend, onvoldoende besluitvaardig en onbereikbaar voor het personeel, luidde samen vattend de kritiek vanuit het korps op Van Dorp. Gesprekken tussen burgemees ter Peper en Van Dorp hebben er uiteindelijk toe geleid dat ook Pe per zelf het vertrouwen in de korpschef heeft opgezegd, aldus Pepers woordvoerder. Van Dorp (54) krijgt zijn salaris doorbetaald tot zijn zestigste, de leeftijd waarop hij met functioneel leeftijdsontslag zou gaan. Dit komt neer op een be drag van 1 miljoen gulden. Minis ter Van Dijk (binnenlandse zaken) moet aan deze regeling zijn goed keuring nog geven, aldus een woordvoerder van het ministerie. ADVERTENTIE Vlaaienfeest bij V&D. Extra gevulde vlaaien in vele soorten van onze banket bakker zoals, kersenabdij-, gemengde vruchten- of aardbeien/kiwivlaai met slagroom 0 22 cm. Per stuk msmiddelenafd. ;rdag 10 september 1988. VROOM^DREESMANN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3