Gil verkoopt zijn zoon niet Het gevolg van de aftakeling Werder Bremen in kansloze positie S^STV Arts Stibbe wijt kritiek aan 'afglijden' van Ajax Belgische 'stommeriken' gepakt Vmk haakt geblesseerd af Huwelijksboot Cruijff lost schulden af WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1988 SPORT PAGINA 19 Futre vedette bij Atletico GRONINGEN (GPD) - Niet alleen Ton Harmsen heeft zo nen op de voetbalvelden rondlopen. Rekent de Ajax-voor- zitter Leo Beenhakker, Aad de Mos en Johan Cruijff tot zijn bloedeigen nazaten, Jesus Gil beschouwt Paolo Futre als een zelf verwekte nakomeling. Onlangs wimpelde de excentrieke voorzitter van Atletico Madrid een bod van 40 miljoen gulden, uitgebracht door Juventus, op de Portuge se dribbelaar luchtigjes af. „Zonen verkoop ie niet". Met zijn sterspeler, die hij een jaar geleden voor acht miljoen gulden van FC Porto kocht, heeft Gil een nv gevormd. Futre verdient vol gens de onroerend-goedmakelaar jaarlijks drie miljoen gulden bruto, bewoont gratis een schitterende bungalow met zwembad in het dicht bij Madrid gelegen villadorp Monteclaro en kreeg bij het signe ren van een vierjarig contract de sleuteltjes overhandigd van een Porsche Carrera. De vader-zoon relatie is niet meer zo innig als ze ooit geweest is, weten Spaanse zegslieden evenwel te melden. Het 'wonderkind' zou Atletico het liefst nog vandaag de rug toe keren en slechts financiële motieven zouden hem nog aan de tweede club uit Madrid binden. Futre wijst die veronderstelling verontwaardigd en resoluut naar het rijk der fabeltjes. „Een nergens op gebaseerd gerucht", noemt hij het. rebelleerde door in een wedstrijd tegen Real Madrid bewust twee keer een gele kaart - en dus rood - uit te lokken. „Dat was een inci dent. Ik had toen een black-out, zag het even helemaal niet meer zitten. Maar het zal me nooit weer gebeu ren". En, om te benadrukken dat de band met 'papa' Gil nog altijd zeer hecht is: „Zolang de voorzitter dat wil, zal ik hem altijd trouw blij ven. Hij is de beste vriend die ik heb." Koeman Ronald Koeman zou er volgens Futre dan ook verstandig aan doen direct met de voorzitter van Atleti co in zee te gaan. „Op hem kun je aan". Gil heeft laten weten dat de kannonier van PSV, zodra deze dat belieft, een driejarig contract bij zijn club kan tekenen tegen een ge garandeerd jaarsalaris van twee miljoen gulden netto. Spijtig voor Futre en Gil heeft Koeman even wel andere plannen. Hij heeft zijn zinnen gezet op een verbintenis Futre traint met zijn Spaanse ploegmaats in het Oosterpark, vanavond, décor t gen. met een voetbalinstituut als Real Madrid, Barcelona of Juventus. Zijn gedrag van vorig seizoen, vindt volgens Futre zijn oorsprong in de slechte verstandhouding die hij had met de toenmalige trainer Luis Cesar Menotti. Zoals het een goed vader betaamt heeft Gil de Argentijn buiten de poort gezet. Met diens opvolger, de Bask Jose Maria Maguregui, kan Futre het aanzienlijk beter vinden. Hij is zelfs tot aanvoerder gepromo veerd. „Daardoor heb ik meer ver antwoordelijkheidsgevoel gekre gen en onder Maguregui voel ik me ook veel vrijer dan onder Menotti. Verder wil ik niks over Menotti zeggen. Hij is weg, daar wil ik het bij laten". Futre's doorbraak van Portugees troetelkind naar Europese voetbal vedette vond plaats op 27 mei in het Prater-stadion van Wenen. In de finale van het Europa Cup I- toernooi rekende FC Porto toen af met Bayern Munchen (2-1) en Pao lo Futre was de absolute ster van de avond. Daar kon zelfs het genieuze hakbal-doelpunt van Rabah Mad- jer niets aan veranderen. Aan zijn opvallende optreden in Wenen heeft Futre ook zijn tweede plaats achter Ruud Gullit te danken in de verkiezing van Europees voetbal ler van het jaar. De Portugese competitie maakte al in 1983 kennis met de balgooche laar. Paolo Jorge dos Santos Futre, zoals hij bij de burgerlijke stand in zijn geboortland staat ingeschre ven, was toen 17 jaar. Net twaalf jaar geworden, hadden scouts van Sporting Lissabon hem al opgepikt uit de straten van Montijo, een dorpje vlak buiten de Portugese hoofdstad. „Ik wist al heel jong dat ik later profvoetballer zou worden. Ik droomde van Benfica, Sporting en Porto". Een paar maanden nadat hij zijn debuut bij Sporting had gemaakt, speelde hij al zijn eerste interland, tegen Finland in het eigen Jose Al- valade stadion. Hij werd daardoor de jongste international in de Por tugese voetbalhistorie. In 1984 ver kaste Futre (geboren op 28 februari 1966) naar de aartsrivaal FC Porto. DEN HAAG (ANP) - Ralf Sievers is de eerste voetballer die dit seizoen rood op het Europese podium heeft gezien. Dertien minuten voor tijd van het. duel voor het beker- winnaarstoernooi tegen Grasshop pers in Bazel werd de speler van Eintracht Frankfurt door de Schot se scheidsrechter Smith van het veld gezonden. Sievers had zich al eerder bezondigd aan zware over tredingen. Die waren hem op een gele bestraffing komen te staan. Tot doelpunten kwamen beide ploegen niet. Dynamo Berlin heeft in het be langrijkste toernooi, dat der lands kampioenen, Werder Bremen al in een schier uitzichtloze positie ge manoeuvreerd. Door doelpunten van Doll, Thorn en Pastor behaalde de Oostduitse titelhouder in een prestige-gevecht een regelmatige zege (3-0). Werder grossierde in verdedi- gingsfouten. Individuele misgre pen leverden een handvol kansen op voor de Berlijnse formatie. Ooit was de verdediging het pronkstuk van trainer Otto Rehhagel, de laatste weken trad de laatste linie in de Bundesliga al bijzonder onze ker op. De ontmoeting in het met 24.000 toeschouwers uitverkochte Friedrich-Ludwig-Jahn sportpark vormde daarop geen uitzondering. FC Köln heeft een riante kans de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker te bereiken. Na twee jaar afwezigheid in de Eu ropese toernooien zegevierden de Westduitsers met 4-2 bij FC Ant werp. Mede door het openingsdoel punt van Frans van Rooy hadden de Belgen bij rust nog een voor sprong (2-1). In de tweede helft eis te FC Köln niet alleen het initiatief, maar via treffers van Flemming Medisch dossier met vraagtekens LISSABON (GPD) - Maar liefst vier Ajacieden zijn de afgelopen ja ren op pijnlijke wijze geconfron teerd met de nasleep van ernstige blessures. Edo Ophof en Ronald Spelbos moesten voortijdig stop pen. Danny Hesp zal volgens de Amsterdamse fysiotherapeut Ri chard Smith nooit meer kunnen voetballen. Is de medische staf van Ajax - met name chirurg Hans Kee- man, clubarts Otto Stibbe en fysio therapeut Pim van Dord - ernstig tekort geschoten bij de diagnose en de behandeling van de blessures? Zelfs mede verantwoordelijk'voor de gebroken carrières van tenmin ste drie Ajacieden? Het 'medisch dossier Ajax' roept in ieder geval veel vraagtekens op. Edo Ophof: krijgt op 17 april 1985 in het duel Ajax-Den Bosch een schop tegen de knie. Speelt verder, maar verdraait op 7 sep tember 1986 diezelfde knie. Con sulteert buiten de medici van Ajax om de chirurg Hermans. Deze con stateert dat de verdediger al ander half jaar met een gescheurde knie band heeft gespeeld. Er volgen twee operaties, maar de schade is niet meer te herstellen. Clubarts Stibbe wil Ophof afkeuren, de voetballer weigert. Krijgt daarop van de club een vrije transfer naar AZ. Ronald Spelbos: Wordt op 1 april 1987 in het bekerduel tegen Vitesse vol op de knie geraakt. On derzoek in het Lucas-ziekenhuis door 'clubchirurg' Keeman wijst uit dat de buitenband is gescheurd en dat de kruisbanden zijn bescha digd. Mist de halve Finale en de fi nale van de Europa Cup 2 tegen Lok Leipzig. Gaat vol vertrouwen het nieuwe seizoen in, maar merkt al snel dat de knie instabiel is ge worden. Bij een nieuw onderzoek blijkt nu dat ook het kraakbeen zwaar beschadigd is. Dr. Hermans constateert dat de achterste kruis band ook kapot is. Spelbos ziet een operatie op zijn leeftijd niet meer zitten. Wacht op definitieve afkeu ring. Danny Hesp: breekt op 13 maart 1988 scheen- en kuitbeen in de uitwedstrijd tegen Den Bosch. In het ziekenhuis wordt het been in het gips gezet. Klaagt herhaaldelijk over gevoelloosheid in het been. De medische staf negeert de signa len. Veel later, een maand nadat het been in het gips is gezet, wordt daadwerkelijk een 'drukwond' ge signaleerd. Het gips heeft te strak gezeten waardoor zenuwen ge kneld raakten en afstierven. Ge ruchten gaan zelfs even dat het on derbeen moet worden afgezet. De WCS stelt op verzoek van de fami lie Hesp een onderzoek in naar de behandeling, die volgens hen zeer ondeskundig en foutief is geweest. De familie stelt de artsen aanspra kelijk voor het feit dat het Ajax-ta- lent waarschijnlijk nooit 'meer zal kunnen voetballen. Ron Willems: klaagt vanaf de cember 1987 over pijn in het rech terbeen. Bij Twente worden ernsti ge twijfels uitgesproken over de blessure, omdat de chirurg Vier hout geen afwijkingen heeft kun nen constatereren. Ook tijdens de keuring, bij zijn transfer naar Ajax, worden in het AMC door professor Marty geen blessures waargeno men. Willems wordt goedgekeurd. De klachten blijven echter. Gaat, omdat Ajax te weinig aandacht be steedt aan zijn blessure, op eigen houtje naar fysiotherapeut Richard Smith, niet verbonden aan Ajax. De Amsterdammer haalt de vol gende blessures boveft tafel: vier spierscheuringen (door Ajax sterk betwijfeld), letsel aan het scheen been, kuitbeen, de voorste kleine kruisband en de binnen-mediale band. Is nu onder behandeling van Marty en Smith. LISSABON (GPD) - Uiteindelijk is het Otto Stibbe zelf, die de vinger op de échte zere plek legt. „Dit", zegt de 'huisarts' van Ajax, „dit is allemaal het gevolg van de neerwaartse spi raal waar de club in zit". Ajax glijdt af. De club verzet zich, slaat om zich heen. Maar het aftakelingsproces gaat verder; snel en pijnlijk. De irritatie over de nederlagen werkt door. Details worden halszaken. Daarom krijgt de medische staf er van langs. Eerst Danny Hesp, die volgens sommigen nooit meer zal kunnen voetballen na een grove beoordelings fout van de artsen, nu Ron Willems, waarbij ook al een serie blessures over het hoofd zou zijn gezien. De onmiskenbare tekenen van een topclub in nood. Ajax zwijgt. De WCS, de vakbond voor voetballers, werkt aan een rapport over de zaak-Hesp. Op ver zoek van de ouders van de tiener wordt gezocht naar eventuele fou ten, blunders, van de medici die de loopbaan van de verdediger zou den hebben verknald. Ron Willems mag nog een week onder de vleu gels van de Amsterdamse fysiothe rapeut Richard Smith blijven. Daarna zullen, volgens Ajax-voor- zitter Ton Harmsen, de schuldigen voor het tribunaal verschijnen. En worden veroordeeld. Otto Stibbe stopt. Hij verlaat Ajax per 1 januari om orthopedie te gaan studeren. Zestig uur per week, zes jaar lang. De beslissing stond al vast voordat de kritiek over de blessurebehandelingen losbarstte. De militaire arts - Stib be is bij Ajax parttimer - zou knoei werk hebben afgeleverd. Klachten hebben genegeerd. Van Hesp, van Willems en daarvoor van Peter Boeve, die nóg in woede ontsteekt als de naam Stibbe valt. Met 30.000 liter water naar Seoul SEOUL (SID) - De achttien paarden die tijdens de Olympi sche Spelen van Seoul voor Australië uitkomen, drinken al leen Australisch water. Omdat de 'Aussies' twijfelen aan de zuiverheid van het watér in Zuidkorea, hebben ze in een vliegtuig 30.000 liter eigen wa ter meegenomen. Het transport ging niet zonder problemen. In een speciaal vliegtuig was slechts plaats voor honderd mensen die, om de balans te be waren, alleen in het voorste en achterste gedeelte mochten zit ten. Op dat moment komt echter pro fessor Co Greep, hoogleraar in Maastricht en - zoals hij dat zelf noemt - godfather van de medische staf van Ajax, in het geweer. „Stib be krijgt nu alles in de schoenen ge schoven. Een huisarts, een goed willende parttimer. Maar wat kan hij anders dan doorverwijzen naar specialisten. Hetgeen hij ook heeft gedaan. Neem Willems. Onder zocht door dokter Vierhout in En schede, toen hij nog bij Twente speelde. Een begrip in Nederland. Gekeurd door professor Marty in het Amsterdams Medisch Cen trum, één van de beste die we heb ben. Tot twee keer toe zelfs. Nie mand kon die blessure duiden. Is daarom een huisarts als Stibbe de schuldige in deze?" „Er zijn fouten gemaakt", geeft Greep toe. De Maastrichtse chi rurg, adviseur van Ajax, heeft het over het geval-Danny Hesp. „Een beoordelingsfout in het ziekenhuis in Den Bosch. De arts gaf hem bij na circulair gips, dat het been dus zo goed als afsloot. Later, in het Lu cas-ziekenhuis, had dokter Kee man Hesp natuurlijk direct moeten opnemen. Maar je weet hoe dat gaat. De familie wil hem zo graag mee naar huis nemen en de arts gaat door de bocht. Hij heeft er ge woon niet aan gedacht dat er com plicaties zouden kunnen optreden. Bij ons in Maastricht nemen we bij dit soort blessures op voorhand al de nodige voorzorgsmaatregelen". Artsen blijken dus ook maar mensen. „Er worden fouten ge maakt", geeft Greep, die zichzelf graag de 'Godfather' van de medi sche staf van Ajax noemt, toe. „Wij hebben in Maastricht dagelijks complicatiebesprekingen. We pro beren er mee om te gaan". „Ach", zegt Otto Stibbe, „als je drie artsen raadpleegt, komen er drie verschillende behandelings methoden uit. De één wil gipsen, de tweede zegt opereren en een derde vindt dat er tape gebruikt moet worden. Er bestaat geen za ligmakende behandeling. Vaak wordt eerst het een en dan het an der geprobeerd. Maar in topvoet bal, dat weet je zelf, moet een spe ler die vandaag geblesseerd raakt, gisteren al weer klaar zijn". Probleem „Dat", haakt Co Greep in, „dat is de kern van het probleem bij Ron Willems. Medische begeleiding in de sportwereld kun je in drieën de len. Diagnostiek, de beoordeling van blessures zoals in het geval Hesp, de kwaliteit van de gelever de service en de keuringen. Mis schien was Willems al geblesseerd toen hij bij Ajax kwam. Maar zo'n speler doet zich altijd beter voor dan dat hij is. Hij wil dolgraag naar Ajax, hij verzwijgt blessures. Een arts mag daar dus nooit op vertrou wen. Hij moet bovendien over een enorme mensenkennis beschikken om dat te doorgronden. Ik bedoel maar, het is ontzettend moeilijk". Blijft natuurlijk als een paal bo ven water staan dat de blessures van Willems, volgens Richard Smith te veel om op te noemen, in Amsterdam niet zijn ontdekt. En dus wel door een 'simpele' fysio therapeut als Smith. Die dat overi gens dolgraag wil weten. Greep: „Er is nu een soort prestigeslag rond Willems ontstaan. Wie mag er met de eer gaan strijken. Dat is niet goed. Smith heeft een functie in de sportwereld, zeker. Hij is mis schien wat al te enthousiast. Het kan toch niet zo zijn dat de een het altijd goed doet en de ander altijd fouten maakt? Smith stelt het heel zwart-wit. Hij zou zich wat terug houdender moeten opstellen". Neemt Greep het op voor Stibbe, de clubarts op zijn beurt steekt een kaarsje aan voor Pim van Dord, de fysiotherapeut van de club. Die in bedwang moest worden gehouden na wat minder vleiende teksten van 'vakbroeder' Smith. „Van Dord heeft zich echt uit de naad ge werkt om die geblesseerde spelers weer klaar te krijgen. Met Aron Winter is hij echt dag en nacht be zig geweest. Er is een topprestatie geleverd. Door Winter, maar ook door Van Dord". Maar hoe komt het toch dat Smith blessures boven tafel krijgt die voor de beste specialisten in het land verborgen blijvenWaarom krijgt hij voetballers sneller op de been dan de medische staf van de club? Greep over 'het geheim van de Smith': „Hij geeft een behandeling die een medische staf van een club domweg niet kan bieden. Zeer in tensief, zeer diepgaand". Ruud Heus, speler van Feyenoord en 'klant' bij. Smith: „Je ligt echt de hele dag op de massagetafel. BRUSSEL (GPD) „Hoe is het in godsnaam mo gelijk?" vroeg een geschokte voorzitter van de sportcommissie van de Belgische Wielrijders Bond, Ernest DeVuyst, zich af nadat twee Belgische Olympische baanrenners positief waren bevonden bij een tussentijdse dopingcontrole. „Ze weten toch dat er preventief kon worden gecontroleerd. Het zijn stommeriken". De Belgische olympische ploeg vertrok gisteren naar Seoul zonder de renners Peter Naessens en Dominique Dejose. De puntenkoers en de kilome ter-tijdrit zal het zonder hun deelneming moeten doen. De twee reageerden in juli positief bij een controle op anabole steroiden in het laboratorium van prof. Donicke in Keulen. Of en hoe de renners worden gestraft, is nog niet bekend. De normale straf voor een dergelijk ver grijp is voor een amateur een maand onvoorwaar delijke schorsing. DeVuyst: „We zullen het eerst gaan bepraten. We proberen alles te doen aan voor lichting, maar er lijkt niets anders op te zitten dan nog scherper te controleren en nog strenger te gaan straffen. Ze leren het blijkbaar nooit". Het Belgisch Olympisch Comité, dat 61 sporters uitzendt naar Seoul, heeft bij monde van delegatie leider Jaak Rogge laten weten, dat alle bagage van alle Seoul-gangers nu bij het vertrek zal worden ge controleerd. Rogge: „We waren de eersten ter we reld die preventief zijn gaan controleren, we heb ben het ook nu weer gedaan, met deze twee in de strop, en we zullen niet nalaten verder voor politie agent te blijven spelen. Het kan kennelijk niet an ders". Gisteren bleven er overigens nóg twee wielren ners hangen in het net van de dopingcontroles, en wel tijdens de WK baanwielrennen, eind vorige maand in Gent. De Italiaanse wereldkampioen bij de amateurstayers Vincenzo Colamartino moet zijn medaille inleveren en afstaan aan de Oostenrijkse nummer twee Roland Königshofer. En de nummer twee bij de profsprinters, Claudio Golinelli, óok Ita liaan en eveneens positief, verbeurt zijn plak aan de Japanse nummer drie Nobuyuki Yawahara. Op het baan-WK waren eerder al de Italiaanse tandemrij der Patrizio Rampazzo (4e) en de Belgische prof stayer Stan Tourné (tweede) op verboden stimulan tia betrapt. LISSABON (GPD) - Als het Ajax tegenzit, zit het Gok meteen goed tegen. Trainer Kurt Linder had tot zijn genoegen mogen vaststellen dat zowel Aron Winter als John van 't Schip vanavond tegen Sporting Lissabon konden spelen, toen in de laatste minuut van het trainings partijtje Marciano Vink een zware blessure aan de linker enkel opliep. De zeventienjarige verdediger zal vandaag opnieuw worden onder zocht. Trainer Linder en clubarts Stibbe zagen het gisteravond som ber in. De stemming in het Ajax-kamp was direct weg. In angstige stilte werden de laatste oefeningen afge werkt. „Vind je het gek", vroeg Aron Winter zich af. „Al die proble men met de blessures van Van 't KERKRADE (GPD) Terwijl zijn Roda-ploegmaats tijdens de och tendtraining de laatste hand leg den aan de voorbereiding op het duel tegen Vitoria Guimaraes, kneep voorstopper Henk Fraser er even tussen uit om... te trouwen. Gistermorgen trad de 22-jarige voor de ambtenaar van de burgelij- ke stand in Kerkrade in het huwe lijk met z'n 21-jarige Schiedamse jeugdvriendin Monique. Getuige bij de wettelijke inzegening was ex-Utrecht en Sparta ploegmaat Bas van Noortwijk. Gezien het be lang van het Europacupduel van vandaag maakte Fraser trouwens niet veel drukte rond de plechtig heid. Povlsen en Olaf Janssen ook de winst op. Ster van het veld was evenwel Pierre Littbarski, die in drie doelpunten een aandeel had. Voor de grootste verrassing zorg de het bescheiden Valur Reykja vik. In de openingsronde van het toernooi van de landskampioenen wezen de IJslanders in Reykjavik de geduchte Franse titelhouder Monaco met 1-0 terug. Atli Edvaldsson besliste de wed strijd in de tiende minuut van de tweede helft. De IJslander volleer de een voorzet van twaalf meter in het Franse doel. Zowel voor als na de treffer had Monaco voorname lijk balbezit. Werkelijke dreiging ging er niet uit van het spel van de Monegasken. Glenn Hoddle, de Engelse middenvelder in Franse dienst, slaagde er niet een stempel op de wedstrijd te drukken. Hij maakte een matte, ongeinspireerde indruk. TILBURG (ANP) - Het slepende conflict over een oude belasting schuld van Johan Cruijff aan de Spaanse bank Banca Catalana is uit de wereld. Dat is het gevolg van betaling aan de bank door Cruijff en FC Barcelona van 26 miljoen pe seta's, ruim 450.000 gulden. In wel ke verhouding de huidige trainer van Barcelona en de club hebben betaald is niet bekend. Met de acceptatie van vier en een halve ton neemt de bank met an derhalve ton rente en kosten min der genoegen dan waar ze eigenlijk recht op had. Dat heeft de Tilburg- se advocaat van de Spaanse bank, mr. A. de Rooij, gisteren meege deeld. De schuld dateert uit de tijd dat Cruijff bij Barcelona als speler in dienst was. Eind 1979 betaalde de bank uit hoofde van een borgstelling voor Cruijff bijna 16,5 miljoen peseta's (circa 280.000 gulden) aan de Spaanse fiscus. Cruijff weigerde daarop de bank dat geld terug te betalen. Volgens hem zou de club daarvoor moeten opdraaien. De af wikkeling van de zaak is het gevolg van de indiensttreding van Cruijff als trainer van Barcelona. Tijdens onderhandelingen over het trainer- schap had Cruijff al laten weten dat de oude belastingkwestie geregeld moest worden. Dat werd hem toe gezegd. Cuba in finale PARMA (GPD) Twee Aziatische honkbalteams lieten gisteren in Parma de twee geprogrammeerde WK-finalisten door het stof krui pen. De Verenigde Staten moesten in de vier uur en zes minuten ver gende krachtmeting met Taiwan het gas tot op de bodem indrukken, Cuba overkwam, tegen Japan, in de hete midaguren hetzelfde. Dank zij beslissende demarrages hoef den beide landen de soep in de kruisfinales niet zo heet te eten als hij werd opgediend. Cuba zegevier de met 7-3, de Verenigde Staten moesten zich met een puntje min der tevreden stellen (6-3). Robin Ventura wierp zich in de avondwedstrijd met de lengte van een cricketduel op als reddende engel van de aankomende Ameri kaanse profs. De derdehonkman, nummer één op de ranglijst van binnengeslagen punten (28), lood ste de afgelopen nacht rond de klok van een uur zijn maatjes Sil- vestri en Marandini over de thuis plaat. Verdiend was de Cubaanse zege nauwelijks. Konden de Verenigde Staten tenminste nog wijzen op hun overdosis aan honkslagen (12, tegen Taiwan 5), Cuba had tegen Japan allesbehalve een aanvallend overzicht. Schip en van mij. de schorsingen van Wouters en Blind. We waren er net uit, toen Vink wegviel. En als hij niet speelt, wie moetje daar dan nog neerzetten." Winter zelf heeft gisterochtend en in de avonduren geen last van zijn spierscheuring ondervonden. „Ik kan spelen", meldde hij gister avond. Ook John van 't Schip (achillespees) is fit. „Ik ben 's mor gens uitgebreid getest, nu heb ik me rustig gehouden. Ik heb ner gens last van." Dat kan van de jonge Marciano Vink niet worden gezegd. Hij werd afgevoerd tussen het meest bekriti seerde duo van Ajax, Otto Stibbe en fysiotherapeut Pim van Dord. Vink zou tegen Sporting zijn Eu ropese debuut maken. WOENSDAG 14 50-16.50 BBC 1 Cricket: vervolg. 18 00-19.15 BBC 2 Cricket: verslag van de halve finale in de Refuge League. 18 25-18 55 Ned 2 De heilige koe auto- en motorsportmagazine. 21.55-22.30 Ned 3 Studio Sport met sa menvattingen van EC-duels Roda JC- Guimaraes en FC Gronmgen-Atletico 22 10-22.50 BRT 2 Sport extra: samen vattingen van de diverse wedstrijden in de Europacup-toernooien. 22.30-23.18 SKY International Motor 22 30-00.00 Did 1 ARD-Sport extra. Europacup-voetbal samenvattingen van de eerste wedstnjden m de eerste ronde van AS Roma-FC Nu Leverkusen-Belenenses, Tatabanya Banyasz en Bayer Munchen- Legia Warschau 22.35-22.40 Super: Golf Nieuws het 22.40-23.40 Super: Internationaal Voet bal festival in Wembley. 22.50-23 45 Ned 3 Studio Sport: met sa menvatting van eerste helft Sporting Lis- sabon-Ajax en vanaf 22.30 live de twee de helft, en verder samenvatting van So- fia-AC Milan. 23.25-23.55 BBC 2: British Professional Darts: samenvatting van de Britse darts kampioenschappen 00.00-01.30 BBC 1 Sportsnight met re portages van Europacup-voetbal en DONDERDAG 10.03-11.35 Did 1: Europacup Voetbal: eerste wedstrijden in de eerste ronde.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19