Edberg op een zijspoor Leiden viert jubileum met uniek evenement Blanke bond in gesprek met ANC Toernooi Flushing Meadow Olympiër overleden öruiii LEIDEN Met een uniek toernooi viert basketbalvereniging Luba Leiden deze maand het dertig jaar bestaan. Vanaf morgenavond strijden zestien teams uit de gehele Leidse re gio om de Kallenberg-trofee, de basketbalvariant van de inmiddels ingeburgerde Leidsch Dagblad-cup voor voetbal en korfbal. De trofee is vernoemd naar de oprichter en erevoor zitter van Leiden, Ton Kallenberg, die de sport voor het eerst in de Sleutelstad introdu ceerde. Zaalvoetballers Lisse malden valse start LISSE De kop is er ook wat be treft de zaalvoetbalcompetitie af. In Lisse kreeg de thuisploeg giste ren een lesje in het benutten van kansen. Van Egmond liet FC Lisse eerst uitrazen om vervolgens hard toe te slaan: 0-6. Enkele kilometers verder deden De Kuyper en Boe- renburg een klantenbinding. Na een heerlijke wedstrijd werd het 5- FC Lisse - Van Egmond 0-6 Lisse kende een uitstekende start, iets te -ontstuimig wellicht, maar aantrekkelijk voor het pu bliek. Doelpunten bleven echter uit en toen Van Egmond in de acht tiende minuut wel succesrijk was, keerde het tij. Lisse moest met een man minder verder en zag de be zoekers profiteren: 0-3. Na de pau ze kon Van Egmond het offensief van Lisse benutten om via uitval len de produktie op te voeren tot 0- 6. Richard Gottmer (3), Marcel van der Burg (2) en Henk Zeistra teken den voor de doelpunten. De Kuyper - Boerenburg 5-5 Een spectaculaire en volledig ge- lijkopgaande strijd leverde het tref fen tussen beide streekgenoten op. De produktieve Johan de Ridder (3) zette Boerenburg samen met Marcel Asconi eerst op een 1-3 en daarna op een 2-4 voorsprong, maar onder aanvoering van Harry van der Zwet en Marcel Bremmer (2) kwam De Kuyper terug in de ra ce. Henny Kloek zorgde voor de ge lijkmaker en Laurens van dei- Voort zette de thuisploeg zelfs op voorsprong (5-4), maar in de laatste minuut tikte Jan Zwetsloot de bal voor de Noord wijkers alsnog in het net: 5-5. Collins versus Van Raamsdonk LONDEN (AFP) - De partij om de Europese titel tegen de Nederland se middengewicht Pedro van Raamsdonk, morgen in Reading, is voor regerend kampioen Tom Col lins slechts een tussenstap. De 33- jarige in Leeds.geboren bokser wil bij succes tegen Van Raamsdonk ook een wereldtitel. Collins kan in geval van een zege op zijn Amsterdamse uitdager kie zen uit drie wereldkampioenen: de Amerikanen Virgil Hall (WBA), Princes Charles Williams (IBF) of de Canadees Don Lalonde (WBC). "We hebben er alle vertrouwen in", zei Collins' manager Trevor Callig- han gisteren. "Frank Warren, die ook de partij tegen Van Raams donk heeft georganiseerd, heeft al toegezegd nog voor het einde van het jaar een gevecht om de wereld titel te regelen, als Tom woensdag tenminste wint." Leiden krijgt voor de organisatie fi nanciële steun van het sponsoren de uitzendbureau, dat zelf ook wat te vieren heeft. Luba bestaat dit jaar twintig jaar en heeft bijna net zo lang betrokken is bij het basket bal in de Leidse regio. Het jubile- umtoernooi is mede bedoeld om de sport nieuwe impulsen te geven. In de breedte is er nog wel groei, maar aan het kwaliteitsniveau valt, ge zien de degradatie van BVO en Lis se, de mislukte promotie van Lei derdorp en het magere seizoen van Leiden zelf, nog veel te sleutelen. Het enthousiasme bij de vereni gingen voor het al vorig seizoen ge lanceerde idee was bijzonder groot, terwijl ook het kernbestuur en de scheidsrechterscommissie positief reageerde op het verzoek om me dewerking. Van de uitgenodigde clubs heeft alleen Hillegom be dankt. Er kon geen representatief team op de been worden gebracht. Forwodians ziet haar deelname aan het toernooi om dezelfde reden ook somber in, maar de Voorhouters (in een poule met Leiderdorp, Oegstgeest en Grasshoppers) heb ben hun inschrijving gestand ge daan. De door Hillegom opengelaten plaats wordt ingenomen door Voorburg, dat nauwe banden on derhoudt met het Leidse basket bal. Niet alleen worden er regelma tig spejers 'weggehaald', maar trai ner/coach en oprichter Humprey van Haver behoort tot de oudge dienden van het op £9 september 1958 onder de naam 'The Bona Stars' opgerichte Leiden. Er was toen nog sprake van een school club, van het Bonaventuracollege, maar aan die status kwam vijftien jaar later een einde. Leiden speelde inmiddels in de eredivisie en zocht naar sponsors en Amerikanen. Stimulans Van de nationale en Europese de Leidse basket die in 1978 het eerste en tot nu toe enige landskampioen schap veroverde, ging een stimu lans uit naar de zusterverenigin gen, die ook in het geval van bij voorbeeld Leiderdorp, Forwo dians, MSV en Grasshoppers hun wortels kunnen terug trekken tot 'Bona Stars'. Van de deelnemende clubs benadert alleen Lisse (27) de jubilaris in leeftijd, de overige vere nigingen zijn een stuk jonger. Bas ketbal is in Nederland dan een jon ge sport, de bond vierde vorig jaar pas haar veertigjarig bestaan. Voor het toernooi is gekozen voor een mengvorm van beide be staande LD-toernooien om de strijd ook voor de lagere teams aan trekkelijk te maken. De klasse-ver schillen vertalen zich bij basketbal nu eenmaal veel meer dan bijvoor beeld bij voetbal in de resultaten. De kernteams hebben daarom ook, hetgeen ook in de nationale be kerstrijd gebruikelijk is, een ge fixeerde voorsprong gekregen in de ontmoetingen met de rayon- ploegen (10-0) en landelijke teams (20-0). De rayonteams starten tegen de vijf deelnemende eerste divisio nisten eveneens met een (kleine) voorsprong (10-0). Desondanks lijkt het vrij zeker dat het quintet BVO Alphen, Lei den, Leiderdorp, Lisse en Voor burg 2 zal doordringen tot de twee de ronde. Minder duidelijk is wie het vijftal zal vergezellen. Uit ieder van de vier voorrondepoules gaan twee teams over naar de kwartfina le. Waddinxveen Flyers, Oegst geest, MSV en Hoofddorp behoren tot de kanshebbers, maar in dit vroege stadium van het basketbal seizoen zijn verrassingen niet uit gesloten. Een beter ingespeeld of getraind team kan een sterker ge achte tegenstander onderuit halen en achter eerder genoemd vijftal ontlopen de krachten elkaar niet veel. De niet landelijk spelende teams hebben de mogelijkheid gekregen om in de eerste ronde één van de drie speelavonden zelf te organise ren. Dat is niet iedereen gelukt zo dat er ook in de Vijf Meihal, sinds NEW YORK (Reuter) - Aaron Krickstein speelde in de achtste finales van de open Amerikaanse tenniskampioen schappen in New York de partij van zijn leven. Het schok kende resultaat was de uitschakeling van Wimbledon- kampioen Stefan Edberg. De Zweed vocht vier uur lang hardnekkig terug, toonde vaak zijn beste kunnen, ging desondanks in vijf sets ten onder. Het werd 5-7 7-6 7-6 4-6 en 7-5 voor de Amerikaan. Instuif Lugdunuin LEIDEN - Voetbalvereniging Lugdunum besteedt extra aan dacht aan de jeugd. Morgenmiddag kunnen alle basisscholieren op het Lugdunum-terrein aan de Oegst- geesterweg terecht om te voetbal len. Na afloop, omstreeks 15.30, krijgen alle deelnemers gratis limo nade en friet. De uitkeringen in de sportprijsvragen van het weekeinde zijn: Lotto 35: eerste prijs geen win naar, tweede prijs. 1 winnaar f. 300.000, derde prijs 84 winnaars f. 3218,30, vierde prijs: 3385 spelers f. 79,80, vijfde prijs: 54.016 spelers f. 5.- Sporttoto: eerste prijs 11 winnaars f. 2157,20, tweede prijs 278 spelers f. 42,50, derde prijs 2260 spelers f. 13,00. Toto-gelijk: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs 1 winnaar f, 270,80, derde prijs: 9 winnaars f. 150,40. vierde prijs 148 spelers f 14,60. Achtste finales: Sabatini (Arg) - Rehe (Vst) 7-5,6- 4, Graf (WDI) - Fendick (VSt) 6-4,6-2, Navratilova (Vst) - Reinach (Zaf) 6-4, 6-1, Evert (VS) - Wie- sner (Oos) 6-2,6-4. Dubbelspel, tweede ronde Gigi Fernandez/Robin White (PuR/Vst) - De Vries/Jagerman (Bel/Ned) 6-4, 6-1, Suire/Novotna (Fra/Tsj) - Porwik/Van Rensburg (WDI/Zaf) 6-4, 4-6, 6-4 Mannen Derde ronde Lendl (Tsj) - Scott Davis (VSt) 6-1, 6-4, 6-3, Connors (VSt) - Aldrich (Zaf) 6-3, 6-2,6- 3, Hlasek (Zwi) - Jarryd (Zwe) 6-2,6-4,6-2, Loza- no (Mex) - Perez-Roldan (Arg) 6-4, 6-4, 5-7, 7-6 (7-2), Chang (VS) - Wilkinson (VS) ,4-6,3-6,6-3,6- 4,7-5. Vierde ronde Sanchez (Spa) - Frawley (Aus) 6- 2.6-3,6-4, Krickstein (VS) - Edberg (Zwe) 5-7,7- 6.7-6,4-6,7-5. "Dit is het hoogtepunt in mijn loopbaan", zei Krickstein na de grootste verrassing op Flushing Meadow. Krickstein speelde onder winderige omstandigheden som tijds briljant. Hij maakte dat slechts vier geplaatste spelers tot de kwartfinales doordrongen. Het betekende ook, dat Mats Wilander in New York de finale kan bereiken zonder een geplaatste speler i te hebben ontmoet. Edberg had veel last ondervon den van het slechte tennisweer. "Ik heb nooit onder dergelijke omstan digheden gespeeld. Het was be roerd, maar er was niets aan te doen." Krickstein verklaarde dat hij niet meer stuk kon toen hij de tweede set op zijn naam schreef in de tie break. Hij herhaalde dit kunststuk je in de derde set, verloor welis waar de vierde, maar ging weer vol zelfvertrouwen de vijfde set in. Bij vijf eerdere gelegenheden op Flus hing Meadow had hij een vijfsetter altijd in zijn voordeel beslist. Hierin slaagde hij ook tegen de kampioen van Wimbledon. Krickstein vond voor dit toer- i inspiratie in de pers. "Er werd voortdurend geschreven dat de hoop voor Amerika's tennistoe- komst neerkbmt op Chang en Agassi. Ik word iedere keer verge ten. Onbegrijpelijk. Ik ben tenslot te pas 21." In de kwartfinale ont moet Krickstein de Australiër Ca- hill. Die bereikte, met Mats Wilander, als eerste de laatste acht. Wilander, die ook al in de vorige ronde tegen zijn landgenoot Mikael Pernfors een uiterst solide indruk maakte, had opvallende weinig moeite met Mark Woodforde, de man die John McEnroe in de tweede ronde uit schakelde. Hij versloeg de links handige Australiër met 6-3,6-2,6-2. Daarmee was echter nog geen einde gekomen aan de totale Australische inbreng. Woodforde's landgenoot Darren Cahill bereikte de kwartfinales door een overwin ning met 6-4, 6-4, 6-3 op de Cana dees Laurendeau, die 151ste op de wereldranglijst staat. Amerika's hoop André Agassi bleef eveneens in de running. In zijn partij voor de derde ronde te gen de veel ervarener Johan Kriek stond hij weliswaar een set af, maar in de andere drie was hij superieur: 6-3, 6-1, 2-6, 6-0. Verdacht Hoe verdacht de vorm van Ivan Lendl bij de Open Amerikaanse tenniskampioenschappen ook mo ge lijken, de Tsjechoslowaak houdt nog steeds stand in zijn tweede va derland. Na de extra rustdag, die de regen de deelnemers in het weekeinde gunde, bereikte hij ten koste van Scott Davis zelfs zonder setverlies de laatste zestien: 6-1, 6- Ernstig ongeval in motorzesdaagse MENDE (DPA) - Vlak na de start van de 63ste internationale motor- zesdaagse in de Franse plaats Men de in het Centraal Massief is de or ganisatie al opgeschrikt door een ernstig ongeluk. Daarbij raakte de Zweed Thomas Gustavsson, twee voudig Europees kampioen, ern stig gewond. Gustavsson botste te gen een vrachtauto en moest zwaargewond in een ziekenhuis worden opgenomen. Na de eerste dag van het Enduro- evenement om de World Trophy leidt Frankrijk vóór Italië, titelver dediger Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije. de opening in 1968 het 'mekka' van het regionale basketbal, een flink aantal wedstrijden wordt afge werkt. De kwartfinales en de eind ronde worden eveneens, gedeelte lijk noodgedwongen omdat andere zaalruimte ontbreekt, aan de Bos- huizerlaan afgewerkt. De finale is voorlopig vastgesteld op 2 oktober. Programma Het wedstrijdprogramma voor de eerste speelavond (woensdag) ziet er als volgt uit: Groenzwaard Waddinxveen: Waddinxveen Flyers - BVO Alphen (19.15 uur) en Luba Z. - Dunkinn (20.45 uur); Vliethorst Voorschoten: Blitz - Luba L. (19 uur), LUSV - Lisse (20.30 uur); Northogohal Noord- wijk: MSV - Voorburg 2 en Rijn valken - Hoofddorp (18.30 uur); Apollohal Oegstgeest: Oegstgeest - Grasshoppers (18 uur), Leider dorp - Forwodians (19.30 uur). De overige poulewedstrijden zijn op donderdag 8 en vrijdag 9 septem ber. HANS JACOBS i eerdere confrontatie tussen Volgens dr. Craven, die zelf we gens ziekte niet aan de gesprekken met de ANC-ers kon deelnemen, was de ontmoeting met leden van de in Zuidafrika verboden bevrij dingsbeweging toevallig geweest. „Wij wilden een gesprek hebben met vertegenwoordigers van Afri kaanse sportbonden, teneinde een einde te maken aan de internatio nale sportboycot van Zujdafrika, maar in plaats daarvan werden we geconfronteerd met leden van het ANC". Bij een van de twee ontmoe tingen, die Luyt had, was ook de gedoodverfde opvolger van Oliver Tambo als president van het ANC- in-ballingschap, Thabo Mbeki aan wezig geweest. Het uitlekken van de ontmoeting tusen Luyt en de ANC-ers heeft in middels tot een fikse ruzie geleid LONDEN (AFP) - De 23-jange Britse worstelaar Stephen Cooper, die mee zou doen aan de Olympische Spelen in Seoul, is gisteren, 24 uur nadat hij betrokken raakte bij een ernstig verkeersongeluk, in het zie kenhuis van Leytonstone overleden. Cooper, die een bronzen medail le veroverde tijdens de laatste Gemenebest-spelen, werd op zijn fiets aangereden door een auto. De Sovjet-atleet, die bij cje Olympische Spelen in Seoul een gou den medaille verovert, kén Volgens Marat Gramov, de voorzitter van het Olympisch comité van de Sovjetunie, rekenen op een bonus van 12.000 roebel, volgens de officiële koers ongeveer 40.000 gulden. Gramov wilde van verkapt professionalisme niets weten. „Het Olympisch manifest zegt. dat atleten niet de dupe mogen worden van hun inspanningen ter voorbereiding op Olympische Spelen. We den ken dat deze financiële regeling de beste is om hun voor hun opoffe ringen gedurende jaren te belonen," zei Gramov, er nog aan toevoe gend dat de bedragen in geen verhouding staan tot wat westerse top atleten opstrijken voor hun deelneming aan sommige wedstrijden. Hoogspringer Sergei Maltsjenko komt in elk geval in aanmerking voor zo'n bonus. Hij leverde gisteren in Praag de beste prestatie van het seizoen met 2,38 meter. Dat is vier centimeter minder hoog dan het wereldrecord van de Zweed Patrick Sjöberg. binnen het bestuur van de Zuid- afrikaanse Rugby Board, die over het algemeen als uiterst conserva tief bekend staat. Zo beschuldigde Luyt de voorzitter van de autono me rugbyraad van de Oranje Vrij staat, Steve Strijdom, ervan de in formatie over zijn ontmoeting met de ANC-ers naar buiten te hebben gebracht teneinde hem in een kwaad daglicht te stellen. Volgens Luyt schuilt er niets kwaad in zijn gesprekken met de ANC-ers en heeft hij er ook een me mo over aan de Zuidafrikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Roelof 'Pik' Botha, overhandigd. Luyt had Botha tevens gevraagd dit memo onder de aandacht van president P.W. Botha te brengen. Hij hoorde van die kant echter niets meer, totdat president Botha op het Natalse congres van de Na tionale Partij, vier weken geleden, openlijk waarschuwde voor pogin gen van het ANC om in contact te treden met sportbestuurders en sporters uit Zuidafrika. In het ver leden heeft Botha zich ook fel ge keerd tegen blanke zakenlieden, studenten, intellectuelen en gees telijken die met het ANC wilden praten. De directe aanleiding van de ont moeting van Luyt met de ANC-ers was de internationale sportboycot van Zuidafrika. De meeste Zuid afrikaanse sportbonden beginnen daar meer dan genoeg van te krij gen, en willen van het ANC weten wat zij moeten doen om weer bij sportwedstrijden uit te kunnen ko men. Doch de regering-Botha en veel conservatieve blanken stellen zich op het standpunt, dat er niet met het ANC gepraat moet wor den, omdat dit een 'terroristische' organisatie is. Ongelukkigerwijs voor Luyt ontplofte er precies een dag na zijn ontmoeting met de ANC-ers in Londen in juni een zware autobom bij het Ellispark- stadion van Johannesburg na af loop van een rugby-wedstrijd. Bij deze aanslag, die aan het ANC wordt toegeschreven, werden twee personen Om de Kallenberg-trofee Rugby-organisatie intern verdeeld Gantwarg daagt kr ant voor de rechtbank AMSTERDAM (ANP) - Drie Sov- jet-damgrootmeesters hebben een Sovjet-krant voor het gerecht ge daagd. Het geding, dat door oud wereldkampioen Gantwarg samen met Baljakin en Kore#evski is aan gespannen, is het eerSle door spor ters in de Sovjetunie tegen een offi cieel orgaan en dient op 19 septem ber voor een Moskouse rechtbank. Aanleiding voor deze unieke stap is een artikel onder de- kop „Dammers neergesabeld", dat be gin dit jaar verscheen in Komsomolskaja Pravda. Daarin werd Gantwarg beschuldigd zijn positie in de damwereld te verste vigen door sterke grootmeesters om zich heen te verzamelen. Gant warg zou op deze grootmeesters zo veel overwicht hebben, dat zelfs toernooiresultaten beïnvloed kon den worden. Korenevski en Valne- ris zouden vorig jaar in Moskou hun landgenoot Wirny van de Eu ropese titel hebben afgehouden door beiden van de Nederlander Gerard Jansen te verliezen. Jansen eindigde mede daardoor één punt voor Wirny als eerste. Jiynmy Connors in stijl. De Amerikaan bewees dat hij nog niet is versleten. 4, 6-3. Deze Davis staat op de we reldranglijst niet hoger dan de 192ste plaats. Desondanks ontleen de Lendl enig zelfvertrouwen aan zijn optreden. "Het gaat beter", meldde hij verheugd. Goed voor de dag komen op Flushing Meadow is voor Ivan Lendl een kwestie van prestige. Als hij deze editie wint, zegeviert hij voor de vierde achtereenvolgen de maal. Niemand heeft dat sinds de dagen van de grote Bill Tilden voor elkaar gekregen. Tilden zelf won in 1925 voor de zesde maal op rij. Verder kan alleen een eindzege Lendl in het zadel houden houden als 's werelds nummer één. Hij moet die toppositie nog drie weken vasthouden, wil hij de record-su- prematie van 156 weken van Con nors van 1974 tot 1977 overtreffen. Vechtjas Nu de naam eenmaal is gevallen: Connors doet op Flushing Meadow nog altijd mee. Gisteren boekte hij met 6-3, 6-2, 6-3 tegen de Zuidafri kaan Pieter Aldrich zijn 87ste over winning in honderd optredens bij de Open Amerikaanse kampioen schappen sinds 1970. De oude vechtjas deed dat voor de volle tri bunes van het hoofdstadion, waar op de bezoekers dit jaar al heel wat verrassingen te zien hebben gekre gen. In de eerste week verdronken figuurlijk gesproken veertien ge plaatste spelers in de vele regen buien. Nummer vijftien en zestien verdwenen. Jakob Hlasek versloeg na vijf achtereenvolgende nederla gen voor het eerst de nummer vijf tien Anders Jarryd: 6-2, 6-4, 6-2. Een prima comeback voor de Zwit ser, die een halfjaar geleden bij een auto-ongeluk zijn pols brak. In het duel Midden- tegen Zuidamerika won Jorge Lozano met 6-4, 6-4, 5-7, 7-6 (7-2) van de als twaalfde ge plaatste Argentijn Guillermo Pe- rez-Roldan. In de achtste finales zijn Hlasek (25ste op de ATP-ranglijst) en Lo zano (68ste) de tegenstanders van respectievelijk Lendl en Connors. Vrouwen Steffi Graf, die alleen nog Flus hing Meadow behoeft te winnen om als eerste speelster in achttien Jaar Grand Slam te behalen, kwam met een overwinning van 6-4, 6-2 op de Amerikaanse Patty Fendick weer wat dichter bij het doel. Het was haar 32ste achtereenvolgende zege. Patty Fendick was degene, die vorig jaar Graf heel wat moei lijkheden bezorgde. De Westduitse ontsnapte toen met 4-6, 6-1, 7-5 na een achterstand van 2-4 in de derde set. Ook ditmaal weerde de 23-jari- ge Amerikaanse zich met alle mid delen. Maar de routine van Graf bleek inmiddels zozeer gegroeid, dat ze niet in gevaar kwam. Toch pakte Fendick meer games dan Graf in haar voorgaande drie partij en liet liggen. Bovendien rekte zij haar verblijf op de baan tot ruim een uur en een kwartier. Helena Sukova voelde er kenne lijk weinig voor als volgende slachtoffer van Grafs mokerende forehand te fungeren. De als veer tiende geplaatste Katerina Maleeva won wel heel gemakkelijk (6-1, 6-3) van de als zevende geplaatste Tsjechoslowaakse. Ook Navratilova en Sabatini, van wie nog enige tegenweer wordt verwacht bij Grafs greep naar de macht, handhaafden zich. Navrati lova begon tegen de Zuidafrikaan se Elna Reinach zwakjes (0-4) en eindigde sterk: 6-4, 6-1. Sabatini was net ietsje beter dan Stephanie Rehe: 7-5, 6-4. De auteur van het artikel, G. Sch- wets, baseerde zich vooral op klachten van Wirny's vader, die als trainer zijn zoon als Europees kam pioen tipte. Schwets herinnerde aan het onderling „verkopen" van partijen in vroegere Sovjet-kam pioenschappen en stelde dat spe lers elkaar op die manier aan pun ten en titels hielpen. Damfederatie- vicevoorzitter Kostiev zou aange wezen zijn om de vete tussen Wirny c.s. en Gantwarg c.s. op te lossen. Ook wereldkampioen Alexander Dibman zou daarop hebben aange drongen. Gantwarg verweert zich door te stellen dat Schwets alleen maar op geruchten afgaat. De oud-wereld kampioen is ervan overtuigd dat hij het proces zal winnen. „De au teur heeft al een keer uitstel ge vraagd en ook op 19 september zou hij niet aanwezig kunnen zijn. Hij probeert er natuurlijk onderuit te komen, omdat hij zwak staat: Dib man heeft zich ook gedistantieerd van het artikel en een brief ge schreven aan de krant, waarin hij mij (Gantwarg) een voorbeeld in het leven en de sport noemt. Van het hele verhaal klopt niets", aldus Gantwarg, die na terugkeer van het wereldkampioenschap ook een proces wil aanspannen tegen Wir ny senior. JOHANNESBURG (GPD) De Transvaalse rugby-bestuurder Louis Luyt, die na de president van de Zuidafrikaanse Rugby Board, dr. Danie Craven, de belangrijkste official in de Zuidafri kaanse rugby-wereld wordt genoemd, heeft de afgelopen maan den tot tweemaal toe geheime gesprekken gevoerd met vertegen woordigers van het ANC. Onthullingen over deze ontmoetingen die Luyt in Frankfurt en Londen had met medeweten van dr. Cra ven, hebben op de voorpagina's van alle Zuidafrikaanse zondags bladen gedomineerd en blijken de oorzaak te zijn van hevige in terne tegenstellingen binnen de grootste blank-Zuidafrikaanse sportbond.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19