'Wij zien wel bier in zo'n evenement' Parkeren in Noordwijk wordt (link duurder Automaten en -meters blijven ook 's winters Katwijks college maakt nevenfuncties openbaar Hengeldieven nemen de fiets 'WV moet zondagsrust eerbiedigen' Vereniging van groothandelaren over plaats Flowereentrmn 'Leiden heeft voor ons te weinig uitstraling' PAGINA 16 DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 Juiiiorkamer zorgt voor eerste Alpliense Jazztour ALPHEN AAN DEN RIJN - Muzikale kroegentocht of Alphense Jazztour'88? Voor Erwin Floor is de laatste omschrijving de juiste benaming voor de tocht langs de Alphense horecagelegenheden. "Met Jazztour'88 bereik je een groter publiek dan wanneer je het over een kroegentocht hebt", meent hij. Hoe je het evenement op 23 september ook noemt, één ding is zeker: het bier zal er rijkelijk vloeien. door Carla van Rijn Een avond lang zullen voorzichtige Alphenaren kennis maken met en wellicht ongemerkt meedeinen op de maten van de eeuwenoude jazz muziek. Daarbij presenteert elke deelnemende horecagelegenheid een andere stijl van deze veelzijdi ge muziek. Dixieland, boogie- woogie, Braziliaanse en jazzrock zullen tegen de achtergrond van barkrukken en gevulde glazen de sfeer bepalen die de jazzwereld zo eigen is. Over het algemeen wordt de muziek vertolkt door bands uit deze regio, zowel door amateurs als professionals, zoals de bekende Swinging Cooperated Band. Floor, voorzitter van Alphense Jazztour'88 en als lid van de Ju niorkamer een van de initiatiefne mers: "Met deze tour willen we de bevolking meer bewust maken van de horecagelegenheden die Al phen biedt, het uitgaansleven sti muleren en de mensen kennis laten maken met de jazzmuziek. Juist Al phen is een gemeente met een snel le uitbreiding, eigenlijk is het een soort slaapstad. Er zijn weinig ho recagelegenheden en die er zijn, zijn niet bekend". Professioneel Het idee voor een jazztocht werd gelanceerd tijdens een vergadering van de Stichting Alphenementen. Het plan werd doorgespeeld naar een groepje van zeven juniorka merleden, die 'wel bier in zo'n eve nement' zien. Zeven jaar eerder probeerde een aantal mensen gro tendeels hetzelfde idee uit te voe ren. Destijds bleef het echter bij een plan. Nu wordt het gehouden in dezelfde week als Alphenemen ten, de reeks manifestaties op cul tureel gebied in de week van 17 tot 25 september. "Toch hebben we geen enkele verplichting aan de Stichting Alp henementen. De tour is wel in die week, maar de organisatie staat los van de stichting. Een van de leden is ook lid van de jazznight-organi- satie en daar hebben we slechts zij delings mee te maken. Er is een goede wisselwerking van de ken nis op het gebied van de bands, het benaderen van mensen en het rege len van contracten", aldus Floor, die de jazztour met Paula en Moni que Chaudron, Rob van Bunnin- gen, Tjesse Oosterbaan, Albert Hartcg en Louis van Baal coördi neert en organiseert. "Wij maken gebruik van de con tacten die de mensen van jazznight hebben gelegd. Iedereen heeft zijn eigen taak binnen de organisatie van de tour. We hebben allereerst geïnventariseerd wat er hier aan horecagelegenheden was. Uitein delijk kwamen we op een totaal van 25 gelegenheden en die hebben we toen benaderd. Het was niet zo dat we er het bier gingen proeven, wÊ namen met de eigenaar door wat we van plan waren. De cafés zijn zelf verantwoordelijk voor de financiën. Wij regelen desgewenst de groepen voor hen, maar er zijn ook zaken die voor hun eigen mu ziek zorgen". Tien horecagelegenheden moes ten minimaal hun medewerking verlenen, wilde de tour doorgang vinden. "Dat aantal is inmiddels met vijf overschreden", meldt ju niorkamerlid Erwin Floor opge lucht. De overige tien kroegen had den voor die datum al festiviteiten gepland, of waren terughoudend over de kans van slagen van het evenement. Sleeptouw Floor hoopt dat het met de jazz tour dezelfde kant opgaat als met de jazznight. Dit al eerder opgezet te project van de Juniorkamer draait nu in een eigen stichting, volledig zelfstandig. "Dit jaar ne men we de tour als neutrale groep op sleeptouw. In feite zal het het evenement van de horeca moeten worden, dat ze zelf moeten gaan or ganiseren. Qua organisatie hoeft het niet veranderd te worden. In principe zullen een of twee r van de huidige organisatie daarin plaats nemen, aangevuld met men sen uit de horeca. Maar Floor componeert nog meer toekomstmuziek. Na de voor zichtige introductie van dit jaar, waarbij de instrumenten al om een uur 's nachts in de koffers verdwij nen. wordt al gewerkt aan de Jazz- tour'89, die grootser van opzet moet worden. "Op het Thorbecke- plein zou een grote tent met twee podia moeten staan, zodat we het geheel meer in het centrum con centreren. Daarnaast moeten we de basis van de jazznight verbreden in plaats van verdiepen. Bij voor beeld vrijdag de jazztour, zaterdag de jazznight en zondag een jazzma- nifestatie. Dan zal er een nog strak kere samenwerking met B en W en de politie moeten komen. In de huidige vorm hebben we geen ver gunningen voor sluitingstijden en dergelijke nodig. Maar als de slui tingstijden worden verlegd en er volgend jaar een nog grotere men senmassa op de been komt bete kent dat een extra belasting voor de politie". Opvallend Opvallend detail binnen het or ganiserend bestuur vormt het feit dat de meeste leden buiten Alphen wonen of zich onlangs in de ge meente vestigden. Dat wekt de in druk dat de verkeerde mensen de tour organiseren. Floor ziet die stel ling echter als een pluspunt omdat 'je dan ook geen vooroordelen te genover bepaalde zaken hebt'. Toch heeft dat ook nadelen. Als de fotograaf voor een sfeerplaatje nog een bijpassende kroeg zoekt en zich tot de voorzitter wendt, merkt Floor op: "Een leuke kroeg, hier in de buurt? Ik zou het niet weten". NOORDWIJK De gemeente Noordwijk treft waarschijnlijk een aantal maatregelen waarmee de opbrengst uit het betaald parkeren op jaarbasis met 220.000 gulden kan wor den verhoogd tot 590.000 gulden. Parkeren wordt, als de gemeenteraad met de voorstellen akkoord gaat, in het vervolg in het seizoen pas vanaf 21.00 uur gratis. Het uurtarief wordt op de meeste parkeerplaatsen verhoogd. OMtEiOISv Een en ander blijkt uit een nota van de afdeling financiën over het par keren in Noordwijk. De aanbeve lingen uit de notitie zijn inmiddels onderschreven door burgemeester en wethouders. Doel van de wijzi gingen in het gemeentelijk par keerbeleid is enerzijds het verho gen van de opbrengst uit betaald parkeren en anderszijds het zwaar der belasten van de dagrecreant. De gemeenteraad van het dorp be sloot geruime tijd geleden al dat de dagtoeristen, als een van de belang rijkste groepen gebruikers van de parkeerplaatsen, een 'groter steen tje moeten bijdragen'. Nu moet vrijwel overal in het dorp één gulden per uur worden betaald. Eind mei werd, vooruitlo pend op verdergaande maatrege len, door de raad besloten op het Vuurtorenplein, het Palaceplein en de Koningin Wilhelmina Boule vard het tarief tot 1,50 gulden per uur op te trekken. KATWIJK De leden van het Kat- wijkse college van burgemeester en wethouders gaan hun neven functies openbaar maken. Op deze manier wordt de gemeenteraad in zicht gegeven in de tijd die buiten het politieke ambt aan andere werkzaamheden wordt besteed en kan mogelijke verstrengeling van. belangen worden voorkomen. Burgemeester C.A. Bos van de kustplaats maakte dit gisteravond bekend tijdens een vergadering van de raadscommissie voor alge meen bestuurlijke zaken. De direc te aanleiding voor het openbaar maken van de nevenfuncties van de collegeleden is een dergelijk verzoek van de minister van bin nenlandse zaken aan gemeente- en provinciebestuurders. De achter grond van dit verzoek is overigens niet het verbieden van bepaalde nevenfuncties of het verrekenen van de inkomsten die eventueel door het uitoefenen van deze func ties worden verkregen, zo heeft de minister verzekerd. Bos toonde zich gisteravond een voorstander van het openbaar ma ken van nevenfuncties om de raad meer inzicht te geven in de wijze waarop collegeleden hun tijd be steden. "Er zijn gemeenten waar het aantal nevenfuncties echt de spuigaten uitloopt. Dit heeft dan zodanige invloed op het functione ren van de B en W-leden dat er her haaldelijk klachten bij het ministe rie van binnenlandse zaken zijn ge deponeerd", aldus Bos. De leden van de raadscommissie lieten gisteravond weten geen di recte noodzaak te zien in het publi ceren van de nevenfuncties. "Maar als het college meent dat dit nodig is, dan heeft het mijn medewer king", aldus CDA-fractievoorzitter J. van Leeuwen. De overige com missieleden sloten zich daarbij aan. Het openbaar maken van de ne venfuncties blijft overigens be perkt tot de leden van B en W. De raadsleden gaan er in Katwijk niet toe over. ALPHEN AAN DEN RIJN - Die ven hebben een compleet henge- larsenaal gestolen uit een kelder box aan de Plutostraat in Alphen. Tot de buit behoorden onder meer een zeehengel, twee karperhen- gels, een vistas, een hengel- foudraal, een zitkistje en een spe ciale overall. De waarde van de vis spullen bedraagt ongeveer 2500 gulden. De daders gingen er boven dien vandoor met twee fietsen, die bij elkaar een waarde vertegen woordigen van om en nabij de 300 gulden. B en W stellen voor het parkeer tarief in de Hoofdstraat te verho gen tot één gulden per half uur. Op De Grent tussen het Palaceplein en de Abraham van Royenstraat gaat parkeren 1,50 gulden per uur kos ten en elders blijft het tarief gulden per uur. Het college denkt met de tariefsverhoging op De Grent en in de Hoofdstraat en het handhaven van het hogere tarief op de boulevard en de twee pleinen, met name de dagrecreant zwaarder te belasten. Een tweede methode om de op brengsten te verhogen is het tijds- vlak waarbinnen er voor parkeren moet worden betaald, te verlengen. Uitgaande van de doelstelling dat de meeropbrengst uit betaald par keren vooral moet worden opge bracht door de dagtoeristen, komt volgens het college alleen verlen ging van de parkeertijd birtnen het seizoen in aanmerking. Nu moet er, behalve op koop avond, tot 18.00 uur worden be taald voor een parkeerplaats. B en W stellen voor tijdens het seizoen en alleen in Noordwijk aan Zee de ze periode te verlengen tot 21.00 uur. Noordwijk-Binnen telt slechts 23 betaalde parkeerplaatsen. Juist gezien het geringe aantal plaatsen wegen de extra kosten (controle) niet op tegen de extra opbrengsten. Buiten het seizoen, van oktober tot april, blijft de periode van betaald parkeren van 10.00 tot 18.00 uur. Hoewel het 'een offer vraagt van de Noordwijkse bevolking', zoals B en W het uitdrukken, stelt het col lege toch voor de meters en par keerautomaten die nu voor de win termaanden worden weggehaald, te laten staan. Ook deze maatregel heeft een flinke verhoging van de opbrengsten tot gevolg. Gratis parkeren is in Noordwijk nog steeds mogelijk. Op het Want- veld, de Koningin Astrid Boule vard, inclusief de twee parkeerter reinen daar, en de Bosweg zetten met name in de zomermaanden honderden toeristen hun auto neer zonder hiervoor te hoeven betalen. De opstellers van het rapport heb ben onderzocht of het mogelijk is deze terreinen met meters of par keerautomaten uit te rusten. In to taal tellen de drie locaties 1056 par keerplaatsen. SASSENHEIM Het Postviad.uct bij Sassenheim is deze week afgesloten voor al het gemotoriseerd verkeer. De nieuwe weg langs de Haarlemmertrekvaart bij Oegstgeest. moet eind oktober bij de opening perfect aansluiten op de weg onder het Postviaduct. Daarvoor wordt de rijbaan onder het viaduct met 60 centimeter verlaagd. Tegelij kertijd wordt bij de snelweg een nieuwe afrit gemaaktzodat het verkeer uit de richting Leiden direct naar het Postviaduct rijdt. Het snelwegverkeer komt zodoende met meer op de Haarlemmer straatweg. Het verkeer in de richting Voorhout en Noordwijk moet deze week de afslag Sassenheim nemen en voor Sikkens langs rijden naar het Postviaduct. De omleiding zorgde gisteren niet voor opstoppingen. Meer overlast onder vond het verkeer op de snelweg Amsterdam-Den Haag, omdat op het viaduct slechts één rijbaan beschikbaar was. (foto Wim Dijkman) Nieuwe etage op congrescentrum De Baak NOORDWIJK Het congres- en studiecentrum De Baak aan de Ko ningin Astrid Boulevard in Noord wijk aan Zee wordt dezer dagen grondig verbouwd en opgeknapt. Het pand staat in de steigers omdat er een extra verdieping op wordt geplaatst. De nieuwe etage biedt ruimte aan 16 hotelkamers waar mee het totale aantal kamers op 102 komt. De afgelopen weken zijn 46 van de 86 'oude' kamers helemaal gere noveerd. De achterpui van de aan bouw is vernieuwd «en is nu uitge voerd met zonwerend glas. De op knapbeurt moet eind oktober zijn afgerond en zal dan in totaal 1 mil joen gulden gekost hebben. De verbouwing en uitbreiding van het centrum was volgens Sj. Weidema van De Baak noodzake lijk omdat, zoals hij het uitdrukt, 'het centrum uit zijn voegen barst'. De belangstelling voor de cursus sen van het management studie centrum van De Baak is volgens Weidema zó groot dat de cursisten niet allemaal in het gebouw aan de Koningin Atsrid Boulevard kun nen worden ondergebracht. Her haaldelijk worden cursisten ge huisvest bij een van de vele Noord wijkse hotels. KATWIJK Als de Katwijkse ker ken problemen hebben met de or ganisatie van toeristische evene menten op zondag, zullen zij in veel gevallen contact op moeten nemen met de organisator van deze activi teiten. Het gemeentebestuur van de kustplaats heeft vaak geen juri dische middelen om alle evene menten op zondag te weren. Dat zei burgemeester C.A. Bos van Katwijk gisteravond tijdens de vergadering van de raadscommis sie voor algemeen bestuurlijke za ken. De directe aanleiding hiervoor was het op zondag op de Boulevard tentoonstellen van de wagens van het Katwijkse corso. Voorafgaande aan ent, dat door de plaatselijke VW was georganiseerd, wezen de plaat selijke kerken het gemeentebe stuur schriftelijk op een aantal pro blemen dat het tentoonstellen van de corsowagens in de onmiddellij ke nabijheid van de Oude Kerk met zich mee zou brengen. SGP-fractievoorzitter C. Oskam zei dat het gesprek over de organi satie van deze evenementen eigen lijk 'op een ander niveau' zou moe ten plaatshebben. "Er is in Katwijk een grote groep mensen die er pro blemen mee heeft dat dergelijke za ken op zondag worden georgani seerd. Een organisatie als de WV die de bevolking in de meest brede zin vertegenwoordigt, zou daarmee rekening moeten houden", aldus Oskam. Ook RPF-fractievoorzitter J.H. ten Hove is van mening dat van de WV begrip moet worden ge vraagd voor het waarborgen van de zondagsrust. "Mocht de VW op zondag een actief beleid gaan voe ren met betrekking tot het organi seren van evenementen, dan zal dat consequenties hebben voor de ma nier waarop de RPF de VW in de raad beoordeelt", aldus Ten Hove. LEIDEN/SASSENHEIM "Leiden heeft voor ons te weinig uitstraling. Dan hebben we sa men met de andere bloemenor- ganisaties een pand aan het Schuttersveld dat verscholen gaat tussen de andere hoge kan toorgebouwen. Sassenheim is dan veel aantrekkelijker", rea geert directeur H. Rijken van de Vereniging van Groothandela ren in Bloemkwekerijprodukten (VGB) op de plannen om samen met het Flowercentrum één kan toorpand te betrekken. Vrijdag werd bekend dat de gebruikers van het Flowercen- ter, dat nu nog aan de Plesman- laan in Leiden is gevestigd, een verhuizing naar Rijnsburg niet zien zitten. Het World Flower Trade Center, een van de 'bewo ners' van het Flowercenter, kiest voor aansluiting bij de VGB. De VGB is namelijk tegen vestiging in Rijnsburg. Een van de argumenten die de VGB tegen vestiging in Rijns burg aanvoert, is dat het bloe- mendorp niet voldoende repre sentatief zou zijn. "Maar dat is niet de belangrijkste reden waar om we tegen Rijnsburg zijn. We willen als belangenorganisatie juist onafhankelijker gaan wer ken van de veilingen. Mede daar om verlaten we Aalsmeer, maar is tegelijkertijd ook Rijnsburg niet aanvaardbaar. We hebben tenslotte te maken met leden bij Westland, Flora en VBA", geeft Rijken toe. De directeur is blij dat ook het Flowercentrum nu Rijnsburg heeft laten vallen. "Het is "en blijft tenslotte de bedoeling om met de andere organisaties in één gebouw te zitten. Voor ons is van groot belang om de marke ting van de groothandelaren en die van de handelaren op elkaar af te stemmen. Tijdens de onder handelingen de komende weken moeten we tot een compromis zien te komen. Behalve de plaats, speelt daarbij ook de huurprijs en de beheersvorm van het ge bouw een rol". De VGB geeft de voorkeur aan een pand in Sassenheim. Het Flowercentrum kiest voor Lei den, waarbij het Schuttersveld de ideale plaats is, omdat daar snel kan worden gebouwd. Ook een locatie bij Holiday Inn is nog mogelijk, maar daar kan niet di rect met de bouw worden begon nen. Dat terwijl Flowercentrum begin volgend jaar uit het pand aan de Plesmanlaan moet. Rijken meent dat in Sassen heim, achter het motel Sassen heim, ook direct kan worden be gonnen. Bij de gemeente wordt betwijfeld of dergelijke kantoor panden nog wel onder de noe mer 'agrarische hulp- en neven- bedrijven' vallen. Wanneer dat niet zo is, moet eerst het bestem mingsplan worden gewijzigd. Achter motel Sassenheim wil VGB langs de snelweg Amster dam-Den Haag twee tot drie kan toorpanden bouwen. "Die kanto ren vallen goed op langs de snel weg. Bovendien zijn de organisa ties goed bereikbaar en is er vol doende parkeergelegenheid. Het wordt tenslotte niet alleen een kantoorgebouw voor de bloe- mensector, maar ook een han delsgebouw. Belangrijk is ook dat er nog ruimte beschikbaar is om in de toekomst uit te brei den", somt Rijken de voordelen van Sassenheim boven Leiden op. "De gesprekken zullen we eerdaags voortzetten. Het wordt zo langzamerhand wel eens tijd dat er een besluit valt. De zaak ligt weer open nu Rijnsburg is af gevallen en het Schuttersveld opeens weer tot de mogelijkhe den behoort". DINSDAG 6 SEPTEMBER Hazerswoude-Dorp evangelisatie-samenkomst in tent Hobbemastraat, aanvang 20.00 uur. Katwijk optreden Kent Youth Country Orchestra, aanvang 20.15 uur in Tripodia, Hoornesplein. Leiden oecumenisch avondgebed in de Oud-Katholieke kerk. Zoeter- woudsesingel. van 19.00 tot 19.30 kennismakingsbijeenkomst van de stichting Enim, aanvang 20.00 uur in pand hoek Sophia- straat/Van Dillenburgstraat, inl. tel: 253765. start cursus volksdansen voor beginners van 19.30 tot 21.00 uur, gevorderden van 21.00 tot 22.30 uur, Volkshuis, Apothekersdijk. jaar, van 19.30 tot 22.30 i Sjelter, Heemraadlaan. contactavond klaverjassen sjoelen bij buurt- en speeltuinvt Noordwijkerhout Oranjefeesten met Oranjeloop over 3,3 of 6 km, aanvang 19.30 uur en kermis. WOENSDAG 7 SEPTEMBER Hazerswoude-Dorp evangelisatie-bijeenkomst in tent. Hobbemastraat. aanvang 20.00 uur. kindersamenkoms; om 14.00 uur, film om 22.00 uur. spreekuur verkeersveiligheid, van 10.30 tot 12.00 uur in het Stadsbouwhuis, Langegracht. start Drieluik, hele en halve ma rathon en prestatieloop, 19.30 uur bij Volkstuincomplex Cronestrein. zangavond in de Marekerk, mmv Christelijk Pelgrims Man- nenkoor olv René Fons, orgelbe geleiding Ben Fey, tekst dr.S.Meij- ers, aanvang 20 00 uur. kennismakingsbijeenkomst stichting Emin, aanvang 20.00 uur m pand hoek Sophiastraat/Van Dillenburgstraat. 1 avondwandeling Leiderdorp instuif voor kinderen van 4 tot 8 jaar. van 13.30 tot 15.30 uur, mo declub voor 13-20-jarigen van 19.00 tot 20.30 uur., Sjelter, Heemraadlaan. afscheidsreceptie weihouder Bezemer, aanvang 16.00 uur in het gemeentehuis. DONDERDAG 8 SEPTEMBER Alphen forumdiscussie over perso- managers, van 19.30 tot 22.00 uur in De Cantharel. Cantharel 6. gerensocieteit Pompeii met band voorlichtingsbijeenkomst over actie 'Beter apart dan bij elkaar', in De Loods achter de gereformeer de kerk, van 16.30 tot 19.30 uur. Hazerswoude-Dorp evangelisatie-bijeenkomst in tent. Hobbemastraat aanvang 20.00 uur. Leiden informatie de NVvH afdeling Leiden/Oegst- geest, o.a. over besturen en na tuurgeneeskunde, aanvang uur, pand Caeciliastraat 18, inl. tel: 220467. optreden: Sjoukje Dijkstra speelt 'Betty', aanvang 23.00 uur .00 eventueel hun kinderen, van 17.30 tot 19.00 uur, opgeven voor woensdag 12.00 uur, Sjelter,

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16