Giftankers Nederland mogen niet in 0^ jijaSf Voorstel voor verhaal schade door miskoop Fantasietermen zeggen weinig over kwaliteit videobanden CONSUMENT DE GROENTEMAN Rechter stelt Nijpels in het gelijk Slecht eten is mede oorzaak vandalisme' DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 PAGINA II Duidelijk zal zijn waar bleekselderij z'n naam aan te danken heeft; de goudgele stengels die vanzelf bleken, terwijl ze boven de grond groeien. Bleekselderij is eigenlijk een kruidachtige plant met sterk ontwikkelde bladstelen die als groente wordt gegeten. Opvallend is dat het zelfblekende type bleekselderij met de goudgele stelen wat in polulariteit afneemt. Naar het niet zelf-blekende type met meer groengekleurde stelen is steeds méér vraag. Belangrijkste oorzaak is dat het groengekleurde type minder vezelig is en een sterker aroma bevat. De officiële naam van dit type is 'groenselderij'. maar aangezien de naam bleekselderij zo ingeburgerd is moet de groente voorlopig naar z'n onofficiële naam blijven luisteren. Op dit moment zitten we midden in de topaanvoerperiode van bleekselderij, waarvan de teelt in de vollegrond plaatsvindt. Deze periode begint in augustus en loopt door tot november. De andere maanden van het jaar heeft de teelt plaats in de kas. Van alle in Nederland geteelde bleekselderij gaat slechts 15 r het buitenland. Van dit percentage neemt Duitsland het grootste aandeel voor z'n rekening, ruim de helft. Voor deze niet-doorsnee-groente heeft ook een voor Nederland niet- doorsnee-exportland, Arabie belangstelling. De Arabieren lusten graag Nederlandse bleekselderij, zij nemen 10 van het exportpercentage van bleekselderij af, de rest verdwijnt naar België en Engeland. Bleekselderij heeft als opvallende eigenschap dat het vochtafdrijvend werkt en calorie-arm is. Het bevat ook belangrijke voedingsstoffen zoals vitamine B2, calcium en kalium. Om die reden komt het ook veelvuldig voor in diverse vermageringsdieten. In de keuken is bleekselderij een voordelige groente, buiten het feit dat hij op dit moment niet duur is vanwege de topaanvoerperiode. Van een struik bleekselderij hoeft bijna niets weggegooid te worden. De stengels smaken uitstekend als tussendoortje, borrelhapje, door een salade en natuurlijk gekookt. Het bladgroen is lekker in de soep of als garnering. Let bij het aankopen erop dat de struik fris ruikt, stevig aanvoelt, zonder bruine plekken is en de bladeren een frisse kleur hebben. Verse bleekselderij kan 2 tot 5 dagen in de koelkast bewaard worden. Reken per persoon op 200 tot 250 gram als de groente gekookt gegeten wordt, dit is ongeveer lh tot 'A struik. Voor een salade is 100 gram voldoende. Een basisrecept voor bleekselderij is de groente 15 tot 20 minuten te koken in weinig water met zout. Na het afgieten een klontje boter en wat nootmuskaat erover. Nog lekkerder is om er de volgende frisse salade van te maken. Bleekselderijsalade 1 struik bleekselderij, 100 gr. ■gesnipperde ham, 2 appels1 sinaasappelI bekertje zure room, zout, peper, 1 theelepel mosterdiets citroensap, 50 gr. walnoten. Maak de bleekselderij schoon. Gebruikulleen de binnenste stengels, de buitenste zijn te hard. Snijd de stengels in heel kleine stukjes 0k-l cm.). Schil de appels en snijd ze in blokjes, evenals de sinaasappel. Maak een sausje van de zure room. zout. peper, mosterd en citroensap. Hak (maal) de walnoten fijn of doe ze in een plastic zak en ga er met de deegrol of een fles overheen. Doe de bleekselderij, de ham, appel en sinaasappel in een ruime slabak en schenk de saus er overheen. Garneren met de walnoten. De consument die schade li jdt als gevolg van een miskoop (bijvoorbeeld een produkt met een onveilig gebrek) kan in de toekomst die schade verhalen: bij een schadebedrag tot 1250 gulden moet hij de verkoper- detaillist aanspreken. Als het bedrag hoger uitvalt is de producent aansprakelijk. Dit is het laatste voorstel van mi nister Korthals Altes (justitie) voor de nieuwe wet produktaansprake- lijkheid, waar een meerderheid van de TWeede Kamer in hoofdlijnen mee heeft ingestemd. Dat gebeur de in een uitgebreide commissie vergadering over de herziening van de bepalingen rond koop en ruil in het Burgerlijk Wetboek, waarbij ook het wetsontwerp op de pro- duktaansprakelijkheid aan de orde werd gesteld. Minister Korthals Altes wil die zekerheid wel scheppen. De detail handelaar kan immers in het con tract met de producent bedingen dat hij gevolgschade beneden de 1250 gulden op die producent kan verhalen. Bovendien kan hij zich tegen schadeclaims verzekeren. Verder vallen andere bepalingen weer in het voordeel van de detail list uit, waardoor verzekeringspre mies per saldo wel eens lager zou den kunnen uitvallen. De grens van 1250 gulden kan overigens nog problemen geven wanneer de grenzen tussen de EG- landen verdwijnen. Het zou wel eens kunnen zijn dat, met uitzon dering van Nederland en Groot- Brittannië. de EG-landen eraan vasthouden dat beneden de 1250 gulden de de klant helemaal geen schade kan verhalen. Veel zal af hangen van wat het Europese Hof in Luxemburg hierover uiteinde lijk zegt. De Korthals Altes sluit overigens uit dat verhaal van gevolgschade dus de aansprakelijkheid van de verkoper in 'algemene voorwaar den' kan worden ingeperkt. Vaak staat er in die algemene voorwaar den dat reclameren binnen acht da gen moet plaatsvinden. Dat geldt alleen als dit de koper van te voren mondeling wordt meegedeeld, zo vindt de minister. In plaats daar van geldt er een 'redelijke termijn' waarbinnen het defect had kunnen worden ontdekt door de consu ment. Startset hêB WL Lezers schrijven Overdracht huis Na mijn vakantie nam ik kennis van het in het Leidsch Dagblad op 19 juli geplaatste artikel 'Over dracht huis bij scheiding of erfenis zelf doen'. Daarin wordt gesteld dat i de tenaamstelling van een huis kunnen regelen door na echtschei ding of overlijden zelf een akte van scheiding en deling op te stellen en de werkzaamheden van de notaris te beperken tot het afgeven van een zogenaamde voetverklaring. Aan de woordvoerder van mijn kantoor wordt een uitspraak toege schreven die deze zegt niet op die wijze te hebben gedaan en die ik niet voor mijn rekening zou willen nemen. De thans gevestigde druk dat de Leidse notarissen verschil lende tarieven zouden hanteren is onjuist. Er is een misverstand dat voort vloeit uit het navolgende. Er zijn twee mogelijkheden: 6f de notaris stelt zijn verklaring op de hem overhandigde akte, doch is dan verplicht de inhoud daarvan te controleren waarvoor het landelij ke tarief verschuldigd is over de waarde van het verdeelde, óf hij geeft een afzonderlijke verklaring 75 gulden moet wor den berekend. Deze tarieven zijn voor alle nota rissen in Nederland gelijk. De keu ze komt de cliënt toe. Het zal echter duidelijk zijn dat aan het doe-het- zelveren vele reisico's zijn verbon den, zodat de goedkoopste weg niet de meest verstandige is. Mr. J. Schijffelen (notaris) Burggravenlaan 1 Leiden Aan het eind van de zomer begin nen de scholen weer en tegelijker tijd worden allerlei nieuwe huis houdens opgezet. Voor die begin nende huishoudens heeft IKEA een startset. waarmee je in één keer on der en in de pannen bent. De doos bevat niet alleen de pannen maar ook allerlei ander gerei zoals een blikopener, invetkwastjes, maat- schepjes en noem maar op. Het is niet zo gek te bedenken of je vindt het wel in het pakket ter waarde van 450 gulden. De fantasienamen die fabrikanten op hun videobanden zetten zeggen niets over kwaliteit. Termen als super, gold, extra, high grade en ultra of extra high grade worden door de verschillende merken door elkaar gebruikt en zijn niet met elkaar te vergelijken. Overigens zijn de prijzen van videocassettes binnen een jaar tijd ongeveer dertig procent gedaald. Samenstelling Raymond Peil Deze conclusie trekt de stichting Vergelijkend Waren Onderzoek (VWO) uit een onderzoek dat zij sa men met Belgische. Britse en Zwit serse zusterorganisaties uitvoerde naar videobanden. De resultaten van het onderzoek zijn gepubli ceerd in de consumentenbladen Consumentengids en Koopkracht en verkrijgbaar bij VWO. Een goede videoband van het vhs-systeem met een speelduur van drie uur hoeft niet meer dan tien gulden te kosten. De video-B en vhs-c-banden die alleen in vi deocamera's passen zijn een stuk duurder. De vhs-c-banden met een speelduur van een uur kosten on geveer 19 gulden. De video-8-ban- den van anderhalf uur kosten rond de 30 gulden. Banden voor het be- tamax-systeem en video 2000 (vcc) zijn nauwelijks meer te krijgen. Goed Hoewel videobanden het laatste jaar flink in prijs zijn gezakt blijkt de kwaliteit over het algemeen goed te zijn. De beeldkwaliteit hangt ook van de videorecorder af. De band kan een soort 'beeldruis' opleveren. Effen kleurvlakken lij ken dan te bewegen of te flikkeren. Deze 'chromaruis' is belangrijk: een opname met veel ruis levert na melijk slechte kopieen. Bij de ge teste banden loopt de chromaruis nogal uiteen. Voor een tientje zijn vhs-banden van drie uur verkrijg baar die op dit onderdeel zeer goed voor de dag komen. Bij het afspelen van de banden komen wel eens witte streepjes of stipjes in beeld of het beeld valt heel even weg. Dit zijn zogenaam de 'drop-outs', die worden veroor zaakt door onzuiverheden op de band. Goede videorecorders kun nen dit verdoezelen, maar ernstige beschadigingen nooit onzichtbaar maken. Tijdens de test bleek alleen de Maxell video-8 ernstige drop outs te vertonen. De Sony SD (vhs 180) scoorde 'matig' op dit punt. Geluid Wat het geluid betreft is in hoofd zaak de videorecorder verantwoor delijk voor de kwaliteit. De vhs- banden, met een aparte strook aan de rand van de videoband voor het geluid, geven op zijn minst een ac ceptabel geluid. De hifi-stereore- corder registreren het geluid ach ter het beeld. Hiervoor zijn speciale banden verkrijgbaar. De TDK HD- X PRO (vhs 180) was de enige band met een 'zeer goed' geluid in deze test. Over de levensduur van de vi deobanden valt niet veel te zeggen. Tijdens de test nam VWO 800 keer iets op en speelde het af, zonder problemen. Dat betekent dat een band grofweg tien tot vijftien jaar mee kan. Wel gaat de kwaliteit van de opname na pakweg 100 keer af spelen enigszins achteruit: de beel den verslechteren en de beeldruis wordt erger Volgens VWO zijn de berichten die het Nederlands Omroeppro- duktie Bedrijf (NOB) onlangs de wereld in deed gaan onnodig alar merend. Volgens het NOB zijn vijf jaar oude banden uit zijn archief soms zo slecht, dat kopiëren zelfs geen zin meer heeft. VWO wijst er op dat de banden van de NOB van een ander, kwalitatief minder, ma teriaal zijn. Wel adviseert zij waar devolle opnamen te kopiëren en de kopieen op koele, donkere en dro ge plaats te bewaren. Oude banden met drop-outs kunnen overigens bij opnieuw opnemen weer een be ter beeld geven: de recorder slijt hobbeltje en bobbeltjes van de band en de band wordt soepeler. De test van VWO wijst uit dat 'goede' vhs-banden van drie uur zijn: Agfa HC (prijs: 10 gulden), BASF EQ (10 gulden), Fuji HQ (10 gulden), Hema HG (9 gulden), PDM HG (9,50 gulden) en Philips QG (10 gulden). Voor het kopiëren van opnamen is de Kodak HFE Hi fi (19 gulden) een goede keus. Een goede vhs-band van vier uur (drie uur is vaak onvoldoende voor het opnemen van twee films) is de BASF EQ (14 gulden) en Philips QG (13,50 gulden). Overigens kan het geen kwaad te letten op stunts met banden van afwijkende speel duur: geregeld worden vhs-banden van 195 minuten of 210 minuten aangeboden voor de pri js van dne- uursbanden. De eigenaar van de vhs-c-camcorder is het beste af met de Fuji SHG of Maxell HGX Gold (beide 19 gulden). Bijna alle video- 8-cassettes zjjn 'zeer goed'. Fuji en Kodak leveren de goedkoopste (30 gulden). Meeldauw tast helft Spaanse druiven aan BINNENLAND BUITENLAND ECONOMIE DEN HAAG (GPD) Het afvalverwerkingsbedrijf Tankcleaning Rotterdam mag de gifti ge chemische lading van de Karin B. en een tweede opgedoken gifschip van de Duitse re derij Emteha, de Deep Sea Carrier, niet opnieuw verpakken en naar Engeland zenden. De Haagse rechtbank stelde daarmee gisteren minister Nijpels (milieu) in het gelijk met diens verbod om het schip in Nederland toe te laten. Tankcleaning had in kort geding gëeist dat de schepen in Rotterdam zouden mogen aanleggen, omdat het bedrijf anders een klus van 15 miljoen gulden zou mislopen. APELDOORN Wonder boven wonder verlaat de chauffeur ongedeerd de cabine van zijn vrachtwagen na een botsing vannacht met een langs de Al geparkeerde vrachtwagen. Wel kwamen bij de bosting enige duizenden li ters visolie op de weg terecht, waardoor deze spiegelglad werd. De weg was in de ochtenspits nog steeds versperd. Volgens de Haagse rechtbank is er geen sprake van een onrechtmati ge daad jegens Tankcleaning. om dat Nederland en Italië vorige week vrijdag overeen kwamen dat het afval terug naar Italië zou gaan. Tankcleaning is daarin volgens hem geen partij. De staat heeft vol gens hem niet geen rechtsplicht om buitenlands afval richting Tankcleaning te leiden. En als er al sprake zou zijn van een zorgvuldig heidsplicht, dan wordt die in dit ga vel overschaduwd door andere na tionale en internationale belangen, aldus rechtbankpresident Wijn- holt. Net als de Karin B. ligt de Deep Sea Carrier met een lading Itali aans chemisch afval in de buurt van de Franse havenplaats Le Ha vre. Het afval maakt deel uit van LONDEN (GPD) Voetbalvanda lisme, jeugdcriminaliteit en straat- oproer in de weekends, kunnen duidelijk beperkt worden als jon geren beter en vooral gezonder voedsel krijgen. Aldus beweren twee vooraanstaande voedsel deskundigen van de British Socie ty for Nutritional Medicine. In een speciaal rapport, toepasselijk ge naamd 'Gezond Leven' stellen dr. Damian Downing en Ian Stokes dat criminaliteit onder de jeugd thans hoger, is dan ooit tevoren in de geschiedenis en zij wijten dat aan het zogenaamde voedsel-uit de-muui-dieet van hamburgers, al lerlei ballen, kroketten en worsten dat vooral onder de jeugd zo bij zonder populair is. Volgens de een partij die in eerste instantie in Nigeria illegaal is gedumpt. Tankcleaning speculeerde in het kort geding op de morele verplich ting van de Staat tegenover het be drijf. Het bedrijf exploiteert in de Botlek een Haven Ontvangstinstal latie (HOI), die met overheidssub sidie tot stand is gekomen. Tot in richting van een HOI heeft Neder land zich verplicht in het kader van het Marine Pollution Treaty (Mar pol) om te voorkomen dat olie- en chemische restanten door schepen in zee worden geloosd. Advocaat Russell van Tankcleaning bracht naar voren dat slechts 10 percent van de destijds voorspelde afval stromen bij HOI terecht komt. Een opdracht van 15 miljoen zou vol gens hem 'een belangrijke rugge steun' hebben betekend. twee specialisten heeft dit zoge naamde junkvoedsel een ongunsti ge invloed op de hersenwerking, die bij de jongeren onder meer leidt tot vergaande verveling, waar door baldadigheid en wangedrag worden gestimuleerd. „In Enge land land zijn wij verslaafd geraakt aan dit goedkope en vaak ongezon- ae eten, wat merkbaar is in onze ge dragspatronen. Met name bij jon gens." Het advies van de twee spe cialisten: „Zorg dat de hersens zo goed mogelijk kunnen functione ren Eet daarom beteren gezonder. En begin daarmee op de scholen. Weg met de schoolwinkeltjes voor chips, ijsjes, chocolade en ander snoepgoed. De Karin B. werd vorige week donderdag met zijn lekkende la ding door de Britse autoriteiten weggestuurd, waarna het koers naar Rotterdam zette. Over de ver werking van het afval bij Tanker- cleaning vond een spoedgesprek plaats tussen Tankcleaning. de Dienst Centraal Milieubeheer Rijn mond en het Havenbedrijf van de gemeente Rotterdam. Het ministe rie van Verkeer en Waterstaat, me de-initiator van Tankcleaning, had er vorige week volgens woordvoer der Voskuil geen bezwaar tegen dat de lading in Rotterdam zou worden herverpakt, als maar vast stond dat het de haven weer zou verlaten. Volgens Voskuil was dat mede om de veiligheid op de Noordzee niet in gevaar te brengen en het rondzwerven van gifsche pen te voorkomen Maar minister Nijpels had zich ondertussen op het standpunt ge steld dat het schip niet mocht ko men om het dumpen van giftig af val in Nederland te voorkomen. Na een gesprek tussen zijn ambtena ren, het Directoraat Generaal Scheepvaart en Maritieme zaken (DGSM) en het Havenbedrijf van Rotterdam besloot men de Itali aanse regering te vragen te voorko men dat het schip naar Nederland zou varen. „Zwart op wit werd ons die garantie via de Italiaanse am bassade gegeven," aldus woord voerder Schmelzer van het Haven bedrijf in Rotterdam. De Karin B. vervolgde daarna zijn reis naar Frankrijk. Het Britse ministerie voor milieu liet dit weekeinde weten dat de la ding giftig afval wel in Groot-Brit- tannie mag worden gedumpt, mits voorzien van deugdelijke papieren en degelijk verpakt. Dat was voor Tankcleaning aanleiding om op schorting van het verbod van Nij pels te vragen. Lezers schrijven Werklozen Het ministerie van sociale zaken wil de wet Vermeend/Moor verrui men. Werkgevers die langdurig werklozen onder bepaalde voor waarden in dienst nemen, kunnen op grond hiervan rekenen op een loonkostensubsidie van 20 pro cent. Waarom moeten de werkgevers hiervoor eigenlijk worden gesubsi dieerd? Ze nemen toch geen men sen in dienst om de hele dag dui men te zitten draaien? Als een werkgever geen winst ziet in het aannemen van nieuw personeel, zal ze er ook niet onder andere dan de reguliere voorwaarden toe over gaan. Als een werknemer(ster) niet voldoet, gaat hij/zij toch de laan uit. Dus deze wet geeft geen enkele ga rantie op blijvend werk voor de be doelde groep werkzoekenden. Een onderneming moet nu eenmaal winst maken om te kunnen voort bestaan. Verder heeft het geen en kel nut om bedrijven te ondersteu nen die toch niet levensvatbaar zijn. De wet Vermeend/Moor is na tuurlijk wel goed bedoeld, maar in feite spant men het paard achter de wagen. De subsidie wordt wel op gebracht door de zeer kwetsbare groep van (700.000?) werklozen. Er wordt namelijk 30 procent op hun ww-uitkering gekort, waardoor zij toch al in de problemen zijn ge raakt. Het zou ralistischer zijn en humaner om hen te helpen met een aanvulling op hun inkomen. Iets anders is: het bevorderen van de zogeheten starters, mits er goede perspectieven zijn. De wet Ver meend/Moor is op dit punt erg on genuanceerd. Volgens de berichten zou deze wet al 15.000 mensen werk hebben verschaft. Dat is mooi, maar ik vraag me af of al deze mensen zon der deze wet momenteel ook nog steeds allemaal werkloos zouden zijn geweest. En hoeveel mensen zijn er in de zelfde tijd ontslagen? Het is voor een werkgever niet zo moeilijk subsidie aan te vragen als hij toch al van plan was om iemand in dienst te nemen. Voor een werk loze is het leuk om te lezen dat het ministerie zo begaan is met zijn lot en hem/haar weer hoop wil geven. Maar voor de meesten blijkt het toch een ijdele hoop te zijn. Zij ko men zeer waarschijnlijk niet meer aan de slag. Zij blijven in het ver domhoekje zitten en zien geen kans daar weer uit te komen. Het werkloosheidsprobleem wordt voor een groot deel veroor zaakt door de werkverschaffers: zij nemen te weinig mensen aan en ontslaan veel te gemakkelijk hun personeel. En het probleem wordt nog eens vergroot door de diverse reorganisaties en afslankingen van de laatste jaren. En dat ondanks het feit dat de bedrijven door de overheid worden gesteund. Men zou dus denken dat er meer werk gelegenheid zou moeten zijn, maar dat is er nauwelijks van gekomen. Er dreigen nog steeds mensen slachtoffer van reorganisatie te worden, zoals bijvoorbeeld in de Rotterdamse haven. Men zou er dus beter aan doen de werkgevers aan te pakken in plaats van een heksenjacht te houden op de on schuldige slachtoffers van de werkgevers. 700.000 Werklozen is echt te veel En wat doet het Arbeidsbureau er aan? De bemiddeling is ver onder de maat. Een ontslagvergunning wordt veel te snel verleend. Wor den de gevolgen voor de slachtof fers wel goed onderzocht voordat men tot het verlenen van een ont slagvergunning overgaat? Ik denk van niet. Men moet van zeer goede huize komen om een dreigend ont slag te voorkomen. In de regel ben je als werknemer kansloos. Het is toch niet te rijmen als je na 35 jaar probleemloos werken zo maar de laan uit wordt gestuurd, en dat je dan door het GAB als onbe- middelbaar en dus moeilijk her plaatsbaar wordt beschouwd. Een schadeloosstelling zou meer op zijn plaats zijn. Wat men nu doet is je afschepen met 70 procent van je salaris en je dan nog opzadelen met een sollicitatieplicht, terwijl de werkgever ongemoeid blijft. Ver der ben je nog verplicht om een werkbnefje bij het GAK in te leve ren voor de ww-uitkering. En dat na 35 jaar trouwe dienst. Schande. De schade: vermindering van het MADRID (DPA) Het verbond van wijnexporteurs in Spanje heeft de regering in Madrid om hulp ge vraagd omdat de druivenoogst van dit jaar maar de helft zal bedragen van de normale hoeveelheid. De wijn die dit jaar kan worden gepro duceerd zal vrijwel geheel in Span je zelf worden opgedronken, zodat er van de oogst van dit jaar volgend jaar bijna niets kan worden uitge voerd. Vorig jaar was de druiven oogst in Spanje goed voor ruim vier miljard liter wijn. Het dreigende tekort aan wijn heeft nu al voor een prijsexplosie gezorgd, zo verklaarde gisteren een woordvoerder van het Spaanse ex- portverbond. De wijnranken zijn dit seizoen ernstig aangetast door meeldauw, een schimmelziekte. De meeldauw heeft niet alleen de oogst gehalveerd, ook de kwaliteit van de wijn heeft ervan te lijden. inkomen bedraagt voor mij nu al 14.125 gulden bruto minimaal, om van de psychische schade maar niet te spreken. Nogmaal de feiten, de werkgever geeft met medewerking van het GAB ontslag. De gevolgen: ver mindering van het inkomen met 30 procent, sollicitatieplicht en de verplichting om wekelijks een werkbriefje in te leveren bij het GAK voor de ww-uitkering. Het GAB laat het afweten, evenals de werkgevers. Denk hier eens aan, maar ga geen heksenjacht houden op onschuldige ww-ers. Het VNO wil de werklozen niet overhevelen naar de bijstand. Daar ben ik het helemaal mee eens, al leen getuigt het niet van werkelijk heidszin. Als langdurig werkzoe kende kom je namelijk automa tisch in de bijstand terecht, als je voor die tijd nog geen werk hebt gevonden. Dus als het VNO deze wens hard wil maken, zal ze toch over de brug moeten komen en de bedoelde groep werk moeten ver schaffen. Voor wat betreft het in lossen van gedane beloften aan de werkgevers, ben ik het helemaal met hen eens. Wat het kabinet nu doet kan echt niet door de beugel Het geeft inderdaad een zeer onbe trouwbare indruk en is dus niet ge wenst. Een slachtoffer, werkzoekende en werkloze benadeeld uitkerings gerechtigde. A. Diederïks Bachstraat 126 Leiden

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11