Sporthal moet toch in O verbos Leiderdorpse sporthal al ia gebruik genomen Stoelendans zet Zoeterwoude hele dag op zn kop Brandweer en politie: gezamenlijk open huis Burgemeester en wethouders Warmond zien geen andere mogelijkheid Wassenaar krijgt 'hoog bezoek' K&O Leiderdorp: open huis plus jubileumjaar OLYMPISCHE ZOMERSPELEN s 1988 ZATERDAG 3 SEPTEMBER 1988 mn PAGINA 11 "Uit de signalen van de Warmond- se samenleving is B en W duidelijk geworden dat het bezwaarschrif ten zal regenen", zegt gemeentese cretaris C. Zoetemelk. In de notitie ZOETERWOUDE - Vestigt Zoe- terwoude morgen het wereldre cord stoelendansen? De stichting Stoel en Dans (SED) is er van overtuigd dat het lukt. Rustig hebben de bestuursleden de afge lopen dagen naar het evenement toegewerkt. Rustig, want alles is tot in de details geregeld. Alleen het weer zou nog roet in het eten kunnen gooien. Het aantal deelnemers ziet de organisatie niet als een pro bleem. Van heinde en verre, zelfs vanuit Etten-Leur, komen men sen. En mocht iemand zien dat voor zijn huis nog enkele stoelen leeg staan, dan gaat hij er vast met zijn gezin wel even op zitten. Zo zijn de Zoeterwoudenaars wel, zegt Willy Atsma, die samen met vier enthousiastelingen de amusementscommissie vormt. Amusement zal er morgen vol doende zijn. De commissie heeft er voor gezorgd dat ruim voor het begin van de stoelendans in ver schillende delen van het dorp mu ziek klinkt. Op de hoek van de Veldzichtstraat speeelt de Ege lander kapel van de Sint Jans- fanfare; de Rammeljetsers van diezelfde fanfare spelen in de Zwaan; bij het flatgebouw aan de Kerklaan staat een draaiorgel en in de Jan van Banningstraat spelen de Coyotes, een blue-grass band. De drumfanfare VIOS zal zich na een mars door het dorps centrum, op het Watertje laten horen.Om kwart voor twee stopt alle muziek, dan komen door de microfoon de aanwijzingen voor de stoelendans. Als dit evenement een tijdje op gang is, zullen er enkele duizen den mensen uitgedanst zijn. Zij hoeven zich niet te vervelen, want op en om het Loetheveld is een vermaakcentrum ontstaan. Er irs een feestmarkt waarop het Vero- nica-promotieteam een stand heeft, evehals Casa Materna en de afdeling recreatie van de Pro vincie. Er is een kop van Jut, een ijscoman, een Indonesische eetge legenheid. en op het veld zijn twee biereilanden ingericht. Op een groot podium zijn optredens pe tand van de Stalen Band met big band muziek; de Ayiimo's met cy nische levensliedjes; de Coyotes; Michel Kristen, een nieuw Neder lands zangtalent en Jaques Le- jeune et ses amis met tropische muziek. Tussen de optredens door is er open podium voor ama teurs, playbackers en sound- Aan de kant an de speeltuin ligt er de hele dag op het Loethe veld een reusachtig luchtkussen voor de kinderen. Zij kunnen zich hier laten schminken. Bij de Kor te Miening is er een demonstrte van modelbootjes vanuit een stand op het terrein. Een klein eindje weg van het Loetheveldin Ons Huis, staat een miniatuur kermis opgesteld. Dit zijn alle maal kermisattracties op ver kleinde schaal. De kinderen mo gen ermee spelen. In de kleine zaal worden kinderfilms ver toond en voor Ons Huis is er de hele dag Poppenkast. Op het dorpsplein is er door het Chinese restaurant en de Spar een terras ingericht. Hier zal rustige mu ziek ten gehore worden gebracht. Wijn en kaas Even buiten het middelpunt van de drukte ligt het Muziekcen trum aan de Schenkelweg. In een gezellige sfeer kan men hier ge nieten van wijn en kaas. Later in de middag zullen de Süszterwal- der Musikanten het hunne aan die sfeer bijdragen. Het terras bij Café landzicht is feestelijk aan gekleed. Er zijn twee buitenbars en er wordt muziek gemaakt, 's Avonds nas tien uur treedt de band van Eddy Vaganza uit Den Haag binnen op. met Rock-a-bil- ly muziek. Vdor de liefhebbers is er in de avonduren ook disco in de Westender. De amusementscommissie denkt door het aanbieden van al deze mogelijkheden iedereeen. van elke leeftijd, een tijdlang aangenaam bezig te kunnen hou den in het dorp van de stoelen dans. Als het goed weer is, dan verwachten we zo'n 15.000 men sen, is het koud en regenachtig, dan hebben we pech gehad, zeg Willy Atsma. (zie voor informatie over de Stoe lendans ook de bijvoegselpagina's). LEIDERDORP - [Iet eerste deel van het nieuwe Leiderdorpse sportcomplex aan de Hoogmadeseweg is klaar. Gisteravond werd de nieu w gebouwde sporthal tijdens een feestelijke bijeenkomst in gebru ik genomen. Wethou der Huigen van sportzaken overhandigde de sleutel symbolisch aan de nieuwe beheerder Van Houdt. Volgende maand zullen de twee gerenoveerde zwembaden klaar komen en gaat het binnenbad open. Het nieu we recreatiebad, waar op hel moment druk aan wordt gewerkt, is pas begin volgend jaar klaar. Het zal dan ge lijktijdig met de kantine en sauna- en fitnessruimten in gebruik worden genomen. De nieuwe sporthal-zal voornamelijk worden gebruikt door Leiderdorpse sportclubs als Alecto, DVO. de Spot vogels, Leython, Velocitas en BVL. Overdag zal de hal vaak bezet zijn door leerlingen van basis- en middelbare scholen die er hun gymles hebben. Bijzonder aan de sportzaal is de speciale vloer die geschikt is voor zowel sport schoenen als normaal schoeisel. Op die manier kunnen ook andere evenementen in de hal plaats hebben. Wanneer het gehele sporcomplex begin volgend jaar klaar is, zal er een feestelijke officiële opening worden ver richt. (folo Jan Holvast) LEIDERDORP - De Leiderdorp se brandweer en de rijkspolitie van Leiderdorp organiseren volgende week zaterdag samen een open dag. Tussen tien en twee uur is er veel te zien en te doen in en rond de brandweerkazerne aan de Simon Smitweg. De open dag valt trou wens samen met de Nationale Brandweerdag. Maar in Leider dorp hebben politie en brandweer voor dit doel de handen ineen ge slagen. De brandweer van Leiderdorp laat traditiegetrouw allerlei materi aal zien dat gebruikt wordt bij het redden en bevrijden van slachtof fers bij rampen. Er zal, evenals vo rige jaren, een auto worden open geknipt en het publiek kan blusde monstraties aanschouwen. De politie komt met een wagen waarin allerlei apparatuur aanwe zig is die gebruikt wordt bij het on derzoek naar de oorzaken van branden of misdrijven. Er is een ra darwagen, een politiespeedboot en een stand met veel materiaal over het voorkomen van misdrijven. Kinderen en volwassenen! kunnen vingerafdrukken laten ma ken. Prestatieloop Behalve alleen kijken, kunnen bezoekers ook sportief in de weer. Om elf uur lost burgemeester Bruggeman van Leiderdorp het startschot voor de brandweer-pres tatieloop die georganiseerd wordt door de sportcommissie van de brandweer. Er kunnen afstanden van drie. vijf, tien of eenentwintig kilometer worden gelopen. Start en finish zijn bij de brandweerka zerne aan de Simon Smitweg. Men kan zich daar vanaf tien uur laten inschrijven. Kleedruimte is aanwe zig en de kantine is open. De opbrengst van de brandweer loop is bestemd voor de Neder landse Brandwondenstichting. Nog geen schot in reconstructie W eipoortseweg ZOETERWOUDE De Zoeter- woudse Weipoortseweg wordt voorlopig niet gereconstrueerd. Al les stagneert doordat de gemeente niet tot overeenstemming kan ko men met de grondeigenaars Van der Salm en Dorrepaal. In het over leg met deze heren zit weinig tot helemaal geen beweging, aldus burgemeester Houdijk. In decem ber is er een hoorzitting over de onteigeningsprocedure. Over hoe het met deze weg moet gaan tot aan de reconstructie is vol gens de burgemeester nog niets te zeggen. Misschien hier en daar wat oplappen, hoewel dat eigenlijk geen zin heeft, gezien de slechte toestand van het geheel, denkt de heer Houdijk. Met de provinciale vertegenwoordigers is volgende week een gesprek. Men hoopt daar te vernemen hoe de provincie te gen tijdelijke maatregelen aan kijkt. WASSENAAR - Ambassadeurs, ambassadrices en zaakgelastigden van een kleine dertig ambassades waren gistermiddag, met aan hang, de gast van het Wassenaarse gemeentebestuur. Om twee uur ver zamelden ze zich in raadhuis De Paauw. Na een korte speech van gastheer/burgemeester P.H. Schou- te vertrokken ze per bus voor een rondrit. De hoogwaardigheidsbekleders reden langs Clingedael en kasteel Oud Wassenaar, bezochten de kaas farm van firma Den Hollander aan de Hoogeboomseweg, dronken thee in buitenplaats Zuydtwijck en kre gen een rondleiding in het hoofd kantoor van de ANWB. Afsluitend dronken ze een drankje in het raad huis. Het Wassenaarse gemeentebe stuur wordt regelmatig uitgeno digd door ambassades en wilde via het samenzijn de banden aanhalen met de in Wassenaar gestationeer de hoogwaardigheidsbekleders. De sfeer moest informeel zijn, maar de bezienswaardigheden waren be wust geselecteerd. Vanzelfsprekend heeft Wasse naar de nodige veiligheidsmaatre gelen getroffen voor het belangrijke gezelschap, dat enkele 'aanslagge- voeligeleden telde uit Iran, Pakis tan en Libanon. Ook landen als En geland. Tanzania en Indonesië stuurden gistermiddag hun verte genwoordiger. (foto Henk Bouwman) Het gebied achter 't Trefpunt blijft wellicht zoals het is want BenW van W hebben voor de sporthal nu een andere plek op het oog. «foto Henk Bouwman) weergarage staat. De gemeente werkplaats zou dan in Plan Zuid, op het industrieterrein moeten ko men. B en W zeggen in hun notitie dat uitvoering van dat plan zóu neerkomen op kapitaalvernieti ging. Zoetemelk: "Het gebouw ver keert in een perfecte staat van on derhoud en de restantboekwaarde is nog zeer hoog". Ballon Ook de WD-ballon prikken B en W door. De liberalen pleitten er in juni voor om de sporthal op het industrieterrein te bouwen. B en W vinden dat de scholieren dan te ver weg moeten voor hun gymlessen. Bovendien is het financieel veel aantrekkelijker om de 6500 vier kante meter die een waarde van 8,5 ton vertegenwoordigen te verko pen aan een bedrijf. Zoetemelk: "Er is onlangs een concreet ver zoek gedaan door een belangstel lende om die grond te kopen en er een bedrijf te stichten. De persoon in kwestie wil op korte termijn dui delijkheid. Als de raad donderdag B en W volgt in de afwijzing van de locatie plan Zuid voor de bouw van de sporthal, dan kunnen we die duidelijkheid snel geven". Van de aanvankelijke favoriete B en W - plek (achter 't Trefpunt) von den B en W ook zelf dat het een "kwetsbare" plek was. Ze waren er dan ook niet "con amore" voor maar meer "nolens volens". Er zijn Warmonders die het ^biedje, waar dan ook wegen moeten worden aangelegd om de sporthal te ont sluiten, als één der mooiste plek ken van Warmond beschouwer. Gemeentesecretaris Zoetemelk. die vanuit zijn werkkamer op het gemeentehuis een prachtig uit zicht heeft op de volkstuinen van de hervormde gemeente, tussen 't Trefpunt en Mariënhaven en Ma- riëngaerde, kan er gepassioneerd over vertellen. En hij is zeker niet de enige. Het grote voordeel van de lokatie Trefpunt is wel dat de benodigde grond vrij eenvoudig zou zijn aan te werven. Het bestuur van de her vormde kerk is bereid zijn mede werking aan een transactie te verle De grond in sportpark Overbos is al eigendom van de gemeente, al moet er natuurlijk wel worden overlegd met de voetballers van Warmunda. Zoetemelk weet echter zeker dat de nieuwe plannen van B en W in Warmunda-kringen ''niet als een bom zullen inslaan". De ge meentesecretaris brengt in herin nering dat de discussie over een sporthal door Warmunda is aange zwengeld en dat het ook Warmun da zelf is geweest die reclame heeft gemaakt voor het sportpark als lo katie van de sporthal. LEIDERDORP De jubilerende K&O Leiderdorp de volksuniversi teit draait er nu tien jaar houdt dezer dagen twee open inschrijf- cn in formatiedagen. Vandaag maandag 5 september kan men bij K&O aan de Splinterlaan 91 terecht. Op zaterdag van elf tot twee uur, op maandag 's avonds van half acht tot half tien. De meeste docenten zijn dan aanwezig om nadere informatie te geven over de cursussen die zij geven. Ook wor den er werkstukken, materialen en boeken getoond en kan men voor de cursussen inschrijven. De Stichting Volksuniversiteit K&O Leiderdorp bestaat in 1988 tien jaar als zelfstandige stichting. Van 1964 tot 1978 had K&O Leiden een af deling Leiderdorp. Die groeide echter zo uit dat tien jaar geleden werd be sloten om er een zelfstandige stichting van te maken, met als doel "vol wassen inwoners van Leiderdorp en naaste omgeving de mogelijkheid te verschaffen zich te ontwikkelen en te vormen". De stichting ging destijds van start met een bestuur van negen vrijwilli gers, bijgestaan door 32 docenten. Ze kreeg meteen al een aanbod van 1564 cursisten te verwerken. De eerste jaren was er van een eigen gebouw in Leiderdorp geen spra ke. De activiteiten waren verspreid over maar liefst elf verschillende loca ties. Later kreeg men de beschikking over het voormalig schoolgebouw aan de Splinterlaan. WARMOND - De kans is groot dat de Warmondse sporthal in het plaatselijke sportpark Overbos op het trainingsveld van de voetbalclub Warmunda zal worden gebouwd. In een notitie die B en W donderdag in de raadsvergadering als "ingekomen stuk" zullen presenteren, maken ze duide lijk dat de enig andere mogelijkheid, op het volkstuinen complex achter 't Trefpunt, bij nader inzien toch als onmo gelijkheid moet worden aangemerkt. worden andere, door raadsleden ingebrachte, opties 'afgeschoten'. De nieuwe voorkeur van het col lege is een unanieme. Klaarblijke lijk is ook wethouder Van Schagen (CDA, sport), die er nooit een ge heim van heeft gemaakt de sport hal het liefst achter 't Trefpunt te bouwen 'omgegaan'. Minstens even opmerkelijk is de draai van 180 graden van burgemeester Hendrickx-Vlaar. In juni van dit jaar zei ze nog dat sporthallen de functie van "ontmoetingsplaats" steeds meer overnemen van ker ken. "ook op zondagochtend". "En de kerk staat toch ook in het mid den van het dorp". Veel raadsleden zullen na lezing van de notitie een zucht van ver lichting slaken. De raad is altijd heel huiverig geweest om de als kwetsbaar beschouwde plek te be bouwen, laat staan er verkeer naar toe te lokken. Vooral de WD wilde daar helemaal niets van weten. Volgens de eerste ambtenaar proberen B en W met de notitie de gemeenteraad donderdag "een principe-uitspraak" te ontlokken om een doorbraak te forceren in de slepende discussie. Ook de discussie over het accom- modatievraagstuk is door al dat op onthoud gestagneerd. Zoals be kend is de eventuele bouw van een sporthal in Warmond niet alleen van grote betekenis voor de sport clubs, maar ook voor vrijwel alle sociaal-culturele instellingen. Is de sporthal eenmaal een feit, dan hoe ven de basisschoolleerlingen niet langer in het gymzaaltje bij het dorpsplein te gymmen. Dat zaaltje kan dan onderdak bieden aan de bibliotheek. De huidige biblio theekruimte kan dan aan die van de jongerensoos worden 'geplakt', enzovoorts. Een kettingreactie met verhuizingen als schakels. Maar voordat er ook maar één verhuis wagen kan voorrijden, moet eerst een besluit vallen over de sporthal. De nota over de accommodaties ligt al een tijdje te wachten op ver dere behandeling. De betrokken instellingen hebben al gereageerd en zijn in grote lijnen enthousiast over de plannen. Dat is logisch want ze gaan er qua huisvesting al lemaal op vooruit. De gemeenteraad heeft echter nog altijd niet duidelijk gemaakt waar de sporthal nu moet komen. Tijdens de laatste raadsvergade ring voor het zomerreces spraken de dorpspolitici geen voorkeur uit voor de voorgestelde plekken, maar verzonnen ze er juist alterna tieve lokaties bij. PW-raadslid Schavemaker bij voorbeeld noemde de gemeente werkplaats, waar ook de brand Het Leidsch Dagblad houdt u op de hoogte van de re giosporters die naar Seoul gaan via de Olympische Spelen folder. Deze folder wordt gratis verspreid door het Leidsch Dagblad Promotie Team in de hele regio! Ook naar Seoul gaat: Atletiek: Yvonne van Dorp Leiden De 22-jarige atlete is op de valreep geselecteerd voor de Olym pische Spelen in Seoul. Als reserve voor de 4x100 estafette-ploeg en als individueel deelneemster op de 400 meter. Daarvóór reist zij met haar trainer Roel Hendriksen af naar het Olympische trai ningskamp in het Japanse Nagano. De krant op Olympisch niveau In de Olympische Zomer Spelen folder vindt u een kruis woordpuzzel. Als u deze juist oplost en opstuurt maakt u kans op een Leidsch Dagblad handdoek. De prijswinnaars van deze maand worden hiernaast bekend gemaakt, en a.s. zondag op de kabelkrant. De prijswinnaars feliciteren wij van harte. U krijgt uw Leidsch Dagblad handdoek zo snel moge lijk toegestuurd. PRIJSWINNAARS DENK-SPORT 1W. de Vogel, Leiden 11 2. J. Vergeer- de Groot, Warmond 12. 3. J.P. de Bruin, Boskoop 13. 4. T. Berkey-Vis. Alphen a/d Rijn 14. 5. B. v. Triest, Alphen a/d Rijn 15. 6. J.C. Fockens, Noordwijk 16. 7. P. Ammerlaan, Oegstgeest 17. 8. D. v.d. Mey, Rijnsburg 18. 9. Mw. Engelen, Katwijk 19. 10. C.H. de Koe, Leiden 20 W. Hakkaart, Leiden Fam. van Leeuwen, Katwijk S. Klap, Leiden W. Seysener, Noordwijkerhout R. v.d. Plas, Lisse A. Peet, Katwijk M.S. Parmentier, Leiden C. v.d. Hoeven, Zoeterwoude T. v. Zijl, Noordwijkerhout C. de Bruin, Voorschoten

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11